grifola dlya pecheni dhe pohudeniya - Grifola për rigjenerimin e mëlçisë dhe humbjen e peshës

Grifola Shtë një kompleks biologjikisht aktiv inovativ, veprimi i të cilit ka për qëllim luftimin e sëmundjeve të mëlçisë dhe eliminimin e problemit të mbipeshes së organeve. Formulimi unik eliminon shkakun e sëmundjes, dhe jo ...
Obzoroff
Supresantët e oreksit

Mbipesha dhe mbipesha janë çështje me rëndësi të madhe socio-ekonomike në të gjithë botën. Lidhja midis një indeksi të lartë të masës trupore dhe sëmundjeve të sistemit kardiovaskular është provuar. Obeziteti është ndër ...
Obzoroff
simptomia pischevoy neperenosimosti - Intoleranca ndaj ushqimit: simptomat, diagnoza, trajtimi

Intoleranca ushqimore është reagimi i trupit ndaj disa ushqimeve dhe lëndëve ushqyese. Procese të tilla mund të ndodhin kur sistemi i tretjes nuk është në gjendje të asimilojë plotësisht ose pjesërisht disa lëndë ushqyese ...
Obzoroff
rasstroystva pischevogo povedeniya - Çrregullime të ngrënies: anoreksi dhe bulimia

Sot, përveç problemit të mbipeshes, ekziston edhe një tjetër, jo më pak i rrezikshëm - çrregullimet e të ngrënit. Më të famshmet në mesin e tyre janë anoreksia dhe bulimia, e zakonshme në mesin e adoleshentëve dhe aspiruese ...
Obzoroff
preimuschestva chaya gastro - Çaj stomaku Gastro dhe metodat e trajtimit të gastritit

Aj stomaku Gastro rekomandohet për gastrit, ulçerë peptike dhe ulçerë duodenale, kolit. Lehtëson ngërçet në stomak dhe zorrë, lehtëson tretjen e ushqimit; ndihmon për të rivendosur funksionimin normal të pankreasit; në mënyrë të dobishme ...
Obzoroff
mbl 5 kapsul - MBL-5 pilula diete: përbërja, rishikimet, çmimi

MBL-5 Shtë një ilaç modern kundër obezitetit në formën e tabletave. Isshtë bërë nga një kompani e njohur duke përdorur teknologji inovative. Kombinimi i çmimit të përballueshëm, efektivitetit, sigurisë bëjnë tableta MBL-5 shumica ...
Obzoroff
Një dietologe, Kristina Yuryevna Lobanovskaya, është një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i dietologëve, i cili mbi 4 vjet praktikë, tashmë ka arritur të ndihmojë gati 1000 pacientë të zgjidhin problemet me mbipeshë dhe nënpeshë.Në aktivitetin e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për një dietë të ekuilibruar. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.