Prostaline - kapsula për trajtimin e prostatitit kronik

Prostaline Shtë një suplement natyror bimor për trajtimin e prostatitit, i cili është i disponueshëm në formë kapsule. Kur e përdorni, dhimbja dhe acarimi në pjesën e poshtme të shpinës, perineumit, ndjesia e djegies gjatë urinimit zhduken pas 7 ditësh. Në fazën e dytë të marrjes së ilaçit, inflamacioni ndalet. Një vëllim i vetëm i urinës rritet, dhe numri i mitrave zvogëlohet.

Sipas statistikave, inflamacioni i gjëndrës së prostatës regjistrohet në 43% të burrave mbi 35 vjeç. Mosha e të sëmurit vazhdimisht zvogëlohet, rastet e veçuara zbulohen tek djemtë tetëmbëdhjetë vjeç. Prostatiti akut karakterizohet nga dhimbje në organet gjenitale, çrregullime të shoqëruara me futjen e urinës. Nëse sëmundja nuk trajtohet, ajo bëhet kronike. Dihet që rreth 85 për qind e pacientëve që vuajnë nga prostatiti zhvillojnë mosfunksionim erektil, gjë që çon në një dobësim të epshit seksual, infertilitetit, adenomës së prostatës, e cila degjeneron në një tumor kanceroz.

kapsula Prostaline për trajtimin e prostatitit kronik

Ilaçet jo gjithmonë ndihmojnë për të hequr qafe pasojat e adenomës së prostatës, kështu që shpesh shfaqen efekte anësore. Disa mjekë propozojnë ta rregullojnë problemin menjëherë, por jo të gjithë burrat bien dakord ta vendosin veten në rrezik me ilaçe më efektive dhe moderne. Ky artikull do t'ju prezantojë me një produkt inovativ Prostaline, e cila revolucionarizoi botën e mjekësisë në trajtimin e prostatitit. Prodhuesi përdori një kombinim të bimëve unike medicinale, kështu që shtesa ushqimore nuk ka efekte anësore.

Ju do të mësoni se cilat përbërës janë përfshirë në përgatitje, si funksionojnë. Udhëzimet për përdorim përshkruajnë rregullat për përdorimin e ilaçit për trajtimin e sëmundjeve akute dhe kronike. Publikimi paralajmëron kur dhe kujt Prostaline nuk mund të pranohet.

Ju do të njiheni me mendimet e specialistëve dhe pacientëve në lidhje me efektivitetin e ilaçit, sigurohuni që kapsulat për prostatit të funksionojnë vërtet, janë të sigurta. Prostaline nuk shitet në farmaci ose në Amazon. Prodhuesi vlerëson reputacionin e tij dhe mbron pacientët nga falsifikimi. Ne do t'ju tregojmë se ku të blini një ilaç me zbritje, si ta merrni atë dhe të paguani për të. Nëse jeni në dijeni të veprimit Prostaline dhe jeni gati ta blini atë, shkoni te seksioni "Si të paguani dhe merrni mallrat".

Shkaqet dhe shenjat e prostatitit

Inflamacioni i gjëndrës së prostatës quhet prostatit. Organi prodhon lëng që siguron ushqim dhe lëvizshmëri për spermatozoidët. Prostata formon epsh dhe derdhje. Gjëndra rrethon traktin urinar. Nëse prostata inflamohet, ajo ngushton uretrën. Kanali urogjenital ngushtohet, rrjedhja e spermës dhe urinës është e shqetësuar.

Gjëndra e prostatës inflamohet nën ndikimin e faktorëve të mëposhtëm:

 • predispozitë kongjenitale;
 • adinamiya;
 • hipotermi lokale;
 • infeksione kronike: bajamet, karies, bronkit, kolit, sëmundje seksualisht të transmetueshme;
 • mbingarkesë fizike;
 • stresi;
 • kequshqyerja;
 • alkool, pirja e duhanit;
 • jeta seksuale e parregullt.

Prostaline - kapsula për trajtimin e prostatitit kronik

Kur një burrë zbulon dy ose më shumë nga shenjat e mëposhtme, ai duhet të vizitojë një mjek:

 1. Çrregullimi i funksionit urinar: dëshira e shpeshtë për të urinuar, sidomos gjatë natës - nokturia. Dhimbje para zbrazjes, llak i dobët që spërkat.
 2. Dhimbja që ndodh në pjesën e poshtme të barkut transmetohet në perineum, anus, rektum.
 3. Dobësimi i shtytjes seksuale.
 4. Derdhja nuk ndodh ose shoqërohet me shqetësime.

Situatat e neglizhuara karakterizohen nga diarre alternative dhe kapsllëk. Mukusi ose qelbja do të kullojnë nga uretra dhe rektumi. Zhvillohet adenoma e prostatës, e cila, me një kombinim të faktorëve të pafavorshëm, degjenerohet në një tumor malinj.

Përfitimet e përdorimit të kapsollave Prostaline

Provimet klinike të kapsulave Prostaline mbajtur në vitin 2020 në sanatoriumin Lerrach për burra të moshës 38 deri 74 vjeç. Të gjithë vullnetarët u diagnostikuan me prostatit kronik. Pacientët në grupin e kontrollit morën ilaçe konvencionale. Janë dhënë pacientë nga grupi eksperimental Prostaline... Eksperimenti zgjati 1 muaj. Rezultatet tregohen në tabelë.

Simptoma% e kuruar
Ilaçi i farmacisëProstaline
Lehtësimi i dhimbjes dhe ndjesia e djegies kur zbrazni fshikëzën56100
Normalizimi i urinimit5797
Ulja e numrit të nxitjeve në normale2898
Reduktimi i madhësisë së prostatës në normale989
Asnjë përkeqësim pas ndalimit të ilaçeve3598

Tabela tregon që aditivi i ushqimit është më i lartë se përgatitja farmaceutike në të gjitha aspektet. Shumica e subjekteve rikuperuan mbledhjen e tyre dhe rifilluan një jetë aktive intime.

Prona të përgatitjes Prostaline

Përbërja dhe veprimi farmakologjik i kapsollave Prostaline

Prostaline lëshuar në kuti kartoni, brenda të cilave janë vendosur udhëzime dhe një shishe me njëzet tableta. Për prodhimin e kapsollave, u përdorën përbërësit e mëposhtëm:

 1. Farat e kungullit: ato përmbajnë shumë zink, substanca organike biologjikisht aktive. Farat eliminojnë ngecjen urinare, parandalojnë qelizat e prostatës që të rilinden në një adenomë, rrisin mbrojtjen imune dhe korrigjojnë mosfunksionimin erektil.
 2. Ekstrakti i frutave të palmës xhuxh sereno: përmirëson mirëqenien e përgjithshme, normalizon procesin e urinimit, korrigjon funksionin e ereksionit, rrit epshin.
 3. Lëvorja e kumbullës afrikane - lehtëson ënjtjen, parandalon zhvillimin e inflamacionit aseptik, ndalon procesin e formimit të tumorit.
 4. Xhinko Biloba: rrit imunitetin, shkatërron patogjenët, rigjeneron indin e dëmtuar të prostatës, zgjeron lumenin e enëve të gjakut, çliron muret e tyre nga pllakat e kolesterolit. Përmirëson prodhimin e testosteronit, stimulon daljen e limfës nga indet e prostatës.
 5. Boronicë - përmban antioksidantë, detoksifikues, vitamina. Antocianidet mbrojnë muret e traktit urinar nga lidhja e baktereve patogjene. Shëndeti i një personi përmirësohet, humori i tij rritet.
 6. Ekstrakti i hithrës: lehtëson dhimbjet gjatë urinimit. Relakson muskujt e lëmuar të kanaleve të prostatës, gjë që lehtëson depërtimin e substancave të tjera aktive në organ. Djegia e barit rrit ereksionin, rikthen funksionet riprodhuese.

Veprimi i kombinuar i përbërësve të suplementit ushqimor rifillon mikrocirkulimin e gjakut në enët e vogla të gjëndrës së prostatës dhe organeve përreth. Prostaline rrit imunitetin lokal, shtyp aktivitetin jetësor të mikrobeve të dëmshme, heq toksinat nga indet e dëmtuara, heq lëngun e tepërt, ndalon degjenerimin e qelizave parenkimale në një tumor.

Komponentët e shtesës ushqimore për trajtimin e prostatitit nuk ndërveprojnë me antibiotikë, antimikotikë, ilaçe antivirale. Ndjesia e djegies dhe hidhërimi gjatë urinimit zhduken, ndjenja e zbrazjes jo të plotë zhduket. Gjumi normalizohet sepse fshikëza pushon të zgjojë një njeri gjatë natës.

Gjendja shëndetësore përmirësohet, gjendja shpirtërore rritet, kështu që fuqia kthehet, epshi rritet. Pacienti ndryshon stilin e jetës. Refuzimi nga pijet e forta alkoolike, pirja e duhanit, teprimet gastronomike fiksohen në mënyrë refleksive. Kthimi në zakone të këqija shoqërohet me një përkeqësim të mirëqenies. prandaj Prostaline eliminon jo vetëm dhimbjen, por edhe shkaqet e shfaqjes së tyre. Një shtesë dietike për trajtimin e prostatitit përmirëson marrëdhëniet familjare, rrit kapacitetin e punës dhe rezistencën ndaj stresit.

Veprimi i përbërjes së kapsollave Prostaline për prostatit

Udhëzime për përdorimin e kapsollave për trajtimin e prostatitit

Препарат Prostaline përdoret për të trajtuar prostatitin akut ose kronik. Për të arritur një rezultat pozitiv, duhet të plotësohen parakushtet:

 • lini pirjen e duhanit, kufizoni përdorimin e birrës dhe pijeve alkoolike;
 • përjashtoni erëza, ushqime të kripura dhe të tymosura, ushqime me yndyrë, ëmbëlsira, çokollatë, pasta, domate, panxhar dhe perime të tjera të kuqe nga dieta;
 • hani peshk dhe mish të zier, supa në supë të bërë nga perime;
 • zëvendësoni pijet që përmbajnë kafeinë me komposto të pa ëmbëlsuar ose çajra bimorë;
 • mos përdorni sheqer, mjaltë, zëvendësoni ato me marshmallows ose bllokim.
 • shmangni situatat stresuese, mos u ftohni shumë;
 • pezulloni marrëdhëniet intime derisa të zhduken simptomat e dhimbjes.

Sapo të plotësohen parakushtet, vazhdoni me trajtimin. Ju lutemi vini re: kapsula mbron përbërësit nga acidi gastrik acid klorhidrik, kështu që nuk keni nevojë ta hapni atë dhe të hani pluhur. Membrana tretet nga enzimat e duodenit. Merrni një tabletë çdo ditë pas ngrënies. Në mënyrë që përbërësit aktiv të absorbohen në gjak sa më shpejt të jetë e mundur, pini një gotë ujë.

Përdorimi i kapsulës Prostaline me prostatit kronik

Nëse përmbushni parakushtet dhe filloni trajtimin në kohë, efektet e dhimbshme do të zhduken brenda një jave. Për një rikuperim të plotë, duhet të pini nga 30 në 40 tableta, domethënë, duhet të blini 2 shishe Prostaline.

Nëse hiqni dorë nga pirja e birrës, pijeve të forta alkoolike, ushqimeve jo të shëndetshme, duhanit, fitoni rezistencë ndaj stresit dhe nuk bëni hipotermi, prostatiti nuk do të kthehet.

Përkundër faktit se ilaçi nuk përmban përbërës sintetikë, një reaksion alergjik ndaj substancave të caktuara nuk mund të përjashtohet. Këto raste raportohen tek mjeku dhe shtesa ndërpritet. Prostaline kundërindikuar gjatë periudhës së rimëkëmbjes pas operacionit për heqjen e prostatës. Mos konsumoni një shtesë ushqimore pa u konsultuar me mjekun tuaj nëse jeni diagnostikuar me sëmundje kronike të veshkave, mëlçisë, enëve të gjakut ose zemrës. Në këtë rast, rekomandohet të përdorni një ilaç tjetër, për shembull Prostero.

Rishikimet e klientëve për përdorimin e ilaçit Prostaline

Shqyrtime të aplikacionit Prostaline

Informacioni i produktit plotësohet me vlerësime të ekspertëve dhe konsumatorëve:

Karl Bemer, MD: Prostaline nuk përmban kimikate, përbëhet nga ekstrakte bimore. Përdorimi i një shtese dietike për një muaj çon në një rikuperim të plotë. Droga lehtëson punën e një mjeku që u shërben pacientëve me një politikë sigurimi. Unë shoh pacientë vetëm 2 herë në vit.

Fritz Stilike: Unë kam një grua të dashur. Doja një marrëdhënie intime, por dhimbja në perineum nuk më lejoi të zgjohesha. Ajo është një mjek me profesion, më dha kapsula Prostaline... Pas një jave, dhimbja u ndal, pas 3 ditësh të tjera ne "e donim njëri-tjetrin" përsëri.

Gerhard Miller: Unë u mundova nga dhimbja në shpinë, skrotum, anus. Mjeku rekomandoi që prostata të hiqej dhe më dërgoi për ekzaminim në Universitetin Ludwig-Maximilian, ku ata përshkruan Prostaline... Pas një muaji trajtimi ndihem i shëndetshëm. Ai refuzoi operacionin.

Silvio Veronetti: Unë isha duke udhëtuar në male kur papritmas goditi një stuhi. Ata më shpëtuan mua dhe shokët e mi, por pas hipotermisë ata filluan të më shqetësonin me dhimbje kur shkonin në tualet. U zgjova 4 herë në natë. Urinimi ishte torturues. Marrëdhëniet intime u bënë të pamundura, u shfaqën problemet familjare. Unë e humba punën sepse fizikisht nuk isha në gjendje ta bëja. Mjeku diagnostikoi prostatitin kronik dhe sugjeroi të provoni kapsulat Prostaline... Kam marrë pilula për 2 muaj. U bëra pak më mirë, por piva shumë për Krishtlindje. Dhimbjet u kthyen. Nuk e di çfarë të bëj.

Pavel: Kam dhimbje endacake: në testikuj, në pjesën e poshtme të shpinës, në pjesën e poshtme të barkut, në shpinë. Ereksioni u bë letargjik, unë ndalova t'i kushtoj vëmendje grave. Mendova se po plakem, por isha vetëm 62. Mjekët përshkruan pilula Prostaline... U bë më e lehtë, por nuk e mora atë që premtova. Doli që ju duhet të bëni një dietë. Çfarë lloj ilaçi është ai që ju privon nga gëzimi i fundit në jetë: nuk mund të pini, nuk mund të hani ushqim të shijshëm. Unë do të shkoj te mjeku, le të përshkruajë një ilaç normal.

Mjekët dhe shumica e blerësve lënë komente pozitive në lidhje me kapsulat për trajtimin e prostatitit. Përgjigjet negative vijnë nga pacientë të cilët nuk plotësojnë parakushtet ose sëmundja është aq e avancuar sa nuk i jepet një trajtimi konservativ.

Rekomandimet e urologut

Si të paguani dhe merrni mallrat?

Në internet, ju mund të shihni reklama në lidhje me barnat me të njëjtin emër ose barnat me emra të ngjashëm. Në mënyrë që të mos hutoheni, mos porosisni produkte të falsifikuara, blini tableta Prostaline në dyqanin zyrtar në internet. Klikoni në butonin "Rendit", plotësoni formularin, lini informacionin tuaj të kontaktit.

Për 15 minuta, menaxherët do t'ju telefonojnë me telefon, do të zbulojnë adresën e dorëzimit të kapsollave, do t'ju tregojnë për kushtet për marrjen e mallrave. Brenda vendeve të Bashkimit Evropian ka një zbritje, ju do të dërgoheni Prostaline me postë me një çmim prej 49 eurosh. Paguani për blerjen tuaj me para në dorëzim pas marrjes.

Vizitoni faqen e internetit të prodhuesit

Bëj një pyetje

Dmitry Novitsyuk

Urolog Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet është angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Obzoroff
Shto një koment