Llojet e prostatitit dhe trajtimi i tij me kremin Zdorov

Krem "Zdorov" është menduar për trajtimin e prostatitit tek burrat. Përdoret nga jashtë. Ky ilaç, me përdorimin e tij të rregullt, lehtëson një numër të madh të problemeve seksuale tek burrat, çrrënjos inflamacionin, lehtëson ndjesitë e pakëndshme. Krem "Zdorov" jep vetëm gëzim dhe jep më shumë vetëbesim.

Provenshtë vërtetuar klinikisht se kremi lehtëson kruarjet, të gjitha llojet e ndjesive të dhimbshme, si dhe nxitjen e vazhdueshme për të urinuar që nga ditët e para të përdorimit. Ky ilaç u prodhua nga shkencëtarët për një të rritur mashkull. Drogës mund të përdoret nga burrat në çdo moshë. Krem "Zdorov" - ndihmon për të kuruar jo vetëm prostatitin, por gjithashtu parandalon zhvillimin e inflamacionit në gjëndrën e prostatës.

Krem "Zdorov" për trajtimin e prostatitit

Farë është prostatiti dhe llojet e tij?

Prostatiti është një inflamacion i gjëndrës së prostatës. Kjo sëmundje mund të shfaqet te një burrë në çdo moshë. Prostatiti konsiderohet kronik nëse zgjat më shumë se tre muaj. Kjo sëmundje formohet për shkak të proceseve inflamatore. Sipas statistikave, prevalenca e kësaj sëmundjeje arrin 50% dhe gjendet në seksin e fortë në moshën 20-40 vjeç. Dikur mendohej se prostatiti është një sëmundje seksualisht e transmetueshme dhe transmetohet seksualisht. Hulumtimet sot tregojnë se vetëm në shumë pak raste, prostatiti mund të kontraktohet përmes kontakteve seksuale.

Duhet të keni kujdes nga prostatiti nëse keni kaluar një procedurë mjekësore kateter, nëse keni një gjëndër të zgjeruar të prostatës ose një trakt urinar që nuk është formuar siç duhet.

Shkaku i prostatitit mund të jetë kequshqyerja, hipotermia, abuzimi me alkoolin dhe një mënyrë jetese e ulur.

Nëse një burrë ka prostatit, atëherë në fillim ai fillon të ndiejë shqetësime të vogla kur urinon. Edhe pas shkuarjes në tualet, pacienti mund të përjetojë dëshirë të shpeshtë për të urinuar. Një ndjesi djegieje në uretër, probleme me ereksionin, prania e "filamenteve" lundruese në urinë - e gjithë kjo është prostatit.

Me këto simptoma, duhet menjëherë të konsultoheni me një urolog. Mjeku juaj do të urdhërojë një ekzaminim bakteriologjik të sekrecioneve të urinës dhe prostatës. Trajtimi përshkruhet sipas rezultateve. Prostatiti bakterial trajtohet me antibiotikë, prostatiti jo bakterial me ilaçe anti-inflamatore.

Llojet dhe shkaqet e prostatitit

Ekzistojnë katër lloje të prostatitit:

 • akute (bakteriale);
 • bakteriale kronike;
 • kronike jo bakteriale;
 • asimptomatik kronik.

Prostatiti bakterial është i rrallë për shkak të rrjedhës së shpejtë të inflamacionit, si dhe kalimit të shpejtë në një formë të zgjatur. Lloj kronik, jo bakterial i prostatitit, në një mënyrë tjetër quhet sindromi i dhimbjes së vazhdueshme të legenit, vazhdon në një formë inflamatore dhe jo-inflamatore.

Patogjenët konsiderohen shkaku kryesor i prostatitit bakterial (viruset, mikrobet, kërpudhat). Shpesh, “iniciatori” i sëmundjes është:

 • E. coli;
 • streptokoket;
 • staphylococci;
 • aktivizuesit esëmundjet seksualisht të transmetueshme.

Një pjesë e konsiderueshme e mikrobeve është e pranishme në zorrë, në lëkurë, megjithatë, duke depërtuar në prostatë, ato stimulojnë inflamacionin në të. Zakonisht, shkaku kryesor i sëmundjes nuk është iniciator i sëmundjes 1, por disa lloje të baktereve.

Prostatiti akut është një sëmundje shumë e rëndë. Quiteshtë mjaft e vështirë për ta zbuluar sepse:

 • Sëmundja po bëhet shumë shpejt duke u bërë kronike.
 • Shumë pacientë zakonisht "kurojnë" simptomat e prostatitit akut në shtëpi.

Në shumicën e rasteve, pacientët me prostatitet i drejtohen mjekut në një formë kronike të sëmundjes me mosfunksionim ngrerë dhe simptoma të tjera. Forma akute e sëmundjes ndodh në sfondin e:

 • temperaturë e lartë e trupit;
 • ethe;
 • simptoma të tjera të dehjes (pafuqia, apatia, mungesa e oreksit dhe të tjerët).

Me prostatinë, ndjesi të dhimbshme shfaqen në perineum, ijë, skrotum. Karakteristikë e tij, përveç kësaj, është urinimi i shpeshtë me praninë e dhimbjes. Ndonjëherë në urinë shkarkimi i purulent i bardhë është i dukshëm. Për më tepër, një person i sëmurë vëren mungesën e ereksioneve të natës dhe të mëngjesit, mbledhje të pamjaftueshme gjatë periudhës së intimitetit dhe një shkurtim të papritur të marrëdhënieve seksuale.

Simptomat e prostatitit bakterial të përparuar mund të zhduken ose të ndodhin në fazën akute. Kjo fazë karakterizohet nga dhimbje në ijë, bark të poshtëm, ato shpesh u jepen sakrumit, shpinës së poshtme dhe scrotum. Ka shenja karakteristike të çrregullimeve të urinimit: një rrjedhje e dobët e urinës dhe urinimi i shpejtë, megjithë urinimin e dobët.

Qëllimi i terapisë etiotropike, e përqendruar në eliminimin e shkakut rrënjësor të prostatitit, është shkatërrimi i burimit të sëmundjes. Në varësi të shkakut themelor të prostatitit, mjekët përshkruajnë ilaçe, medikamente antivirale ose antifungale, ato gjithashtu përdorin copëza urologjike... Kohëzgjatja e trajtimit për prostatitin akut është rreth 10 ditë, për formën kronike - rreth 8 javë. Të heqësh qafe një sëmundje të tillë si prostatiti është shumë e vështirë pa ekzaminimin më të thellë dhe trajtimin serioz. Veryshtë shumë e rëndësishme të merren saktësisht ato barna që janë më efektive në luftimin e sëmundjes dhe në të njëjtën kohë nuk dëmtojnë trupin. Ekziston një ilaç që e trajton pacientin me një gjendje të tillë, dhe ky është kremi "Zdorov" për prostatit.

Fotografia me krem ​​është e shëndetshme

Përshkrimi i kremës i shëndetshëm nga prostatiti

 • Zhduk kërkesën e shpeshtë për të shkuar në tualet dhe normalizon rrjedhjen e urinës;
 • Heq dhimbjen dhe siklet gjatë urinimit;
 • Zhduk kruajtjen dhe djegien;
 • Përmirëson funksionin seksual;
 • Lehtëson ënjtjen e prostatës.

Kurimi i prostatitit duhet të jetë i menjëhershëm, në kohë dhe me rezultate maksimale. Përndryshe, kjo sëmundje mund të bëhet e ndërlikuar dhe të kalojë në faza më komplekse. Neoplazmat beninje dhe malinje janë të mundshme. Prandaj, në manifestimet e para të prostatitit, është e nevojshme që menjëherë të copëtohet sëmundja në hardhi.

Kjo është arsyeja pse kremi i prostatitit "Zdorov" është vetë ilaçi që do të veprojë në fokusin e sëmundjes dhe të gjitha simptomat do të zhduken pas përdorimit të parë.

Nga çfarë përbëhet kremi i Zdorov?

Aplikoni këtë krem ​​në trajtimin e prostatitit në mënyrë sa më efikase të jetë e mundur sepse përmban përbërësit e mëposhtëm natyrorë:

 • Ekstrakti i propolisit - normalizon daljen venoze, eliminon edemën, tonifikon murin venoz, gjithashtu parandalon formimin e trombozës;
 • Çamçakëz kedri - ndihmon për të përshpejtuar rrjedhën e gjakut, lehtësimin e proceseve inflamatore, eliminimin e mpiksjes së gjakut;
 • Helm i bletës - lehtëson spazmën, përmirëson rrjedhën e gjakut;
 • Vaji i ullirit - përshpejton proceset e qarkullimit të gjakut;
 • Dylli natyror - ndihmon për të rivendosur indin e dëmtuar të prostatës; Ekstrakti i gështenjës së kalit - eliminon kongjestionin, përmirëson daljen venoze, lehtëson inflamacionin;
 • Ekstrakti i bletës (submora) - lehtëson ënjtjen dhe kruajtjen;
 • Ekstrakti i bletës (tenja) - eliminon procesin inflamator, rrit tonin venoz, rrit elasticitetin e indeve.

Si të aplikoni kremin Zdorovye dhe cilat janë dozat?

Possibleshtë e mundur të përdorni një krem ​​për prostatit në shtëpi. Metoda e aplikimit është mjaft e thjeshtë. Kërkohet të aplikohet kremja çdo ditë, domethënë, fshij me lëvizje masazhi në zonën e sëmundjes. Ju mund ta vini re rezultatin tashmë pas aplikimeve të para të kremit Zdorovye. Me çdo ditë të përdorimit të ilaçit, gjendja e pacientit përmirësohet ndjeshëm. Thenjtja zhduket, por kruarja nuk duket se ekziston. Për të arritur rezultatin maksimal, duhet të përdorni të paktën 2 kavanoza krem.

Disa pako përmbajnë një shiringë për të matur sasinë e ilaçit. Nëse nuk ka shiringë, atëherë mund ta blini atë në çdo farmaci. Vlen të marrësh një shiringë, të tërheqësh sasinë e kërkuar të kremës (4-5 mg) në të njëjtën kohë. Instaloni aplikuesin në shiringë, më pas yndyrat me vaj, për një hyrje më të përshtatshme. Qëndrimi i përkuljes do të jetë më i përshtatshëm, gjë që do të çojë në një hyrje më të përshtatshme të drogës në anus. Pas hyrjes në shiringë, përmbajtja duhet të shtrihet deri në ndalesë. Pas procedurës, rekomandohet të lani aplikuesin dhe shiringën vetë me një zgjidhje sapuni, si dhe çdo dezinfektues.

Si të përdorni një krem ​​për prostatitin

Me mosfunksionim ngrerë, ia vlen të përdorni një krem ​​gjysmë ore para marrëdhënies seksuale.

Rreth kohëzgjatjes së trajtimit vlen të flitet kështu:

 • nëse keni një shkallë kronike të sëmundjes së prostatitit, atëherë kremi duhet të përdoret për muaj 2;
 • në rast se e kenihiperplazia beninje e prostatës, atëherë gjatë javëve 3-4;
 • nëse diagnoza është "infertilitet" - për 2 deri në 6 muaj.

Meqenëse ilaçi është 100 për qind natyral në përbërjen e tij, nuk ka kundërindikacione dhe efekte anësore. Ky është gjithashtu një avantazh nëse krem ​​përdoret nga burra të moshuar.

Kur ia vlen të përdorni një krem ​​për prostatit?

Kremi i prostatitit Zdorovye do të ndihmojë në eliminimin:

 • siklet, si dhe një ndjesi kruajtjeje në zonën e legenit;
 • proceseve inflamatore në temperaturë të ngritur dhe ndjenjën e të dridhura;
 • çrregullime që lidhen me funksionin seksual të burrave;
 • bllokim gjatë rrjedhjes së urinës;

Përparësitë kryesore të kremës së markës Zdorovye:

 • rezultat i shpejtë;
 • çmim të arsyeshëm;
 • pa efekte anësore;
 • Kremi përbëhet ekskluzivisht nga përbërës natyralë.

Të gjitha faktet e mësipërme tregojnë se ilaçi është ilaçi më i mirë për prostatitin. Thisshtë kjo që kontribuon jo vetëm në shërimin e sëmundjes, por gjithashtu parandalon zhvillimin e saj. Droga vepron jo vetëm në organin e sëmurë, por në të gjithë trupin si një e tërë, duke e bërë një burrë të plotë dhe të shëndetshëm dyfish. Droga mund të përdoret gjithashtu për të parandaluar sëmundjet e organeve të legenit.

krem prostatiti në një farmaci

Krem për prostatitis "Zdorov" do të ndihmojë për të rregulluar të gjitha problemet në jetën intime të një njeriu, duke dhënë besim dhe do të shërohet përgjithmonë! Mund ta blini në faqen zyrtare të internetit.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Urologu Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet i angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Shto një koment