ZB Prostatic Navel Plaster - Patch urologjik për burra

Copë urologjike transdermale për prostatitet "ZB Prostatic Navel Plaster»Prodhuar në Kinë. Avantazhi i saj është që përbërësit shërues hyjnë drejtpërdrejt përmes lëkurës në trupin e njeriut, veprojnë më shpejt dhe në mënyrë më efikase. Ideja e patch u sugjerua nga murgjit Tibet, shkencëtarët modernë e finalizuan vetëm atë me ndihmën e shkencës.

ZB PROSTATIC NAVEL PLASTER

Cilat sëmundje do të ndihmojnë një patch urolog mjekësor për burrat:

 • Prostatiti, përfshirë format e tij kronike;
 • infertilitetit;
 • Jade dhe dështimi i veshkave;
 • Derdhje e parakohshme;
 • Zorrët e shpeshta me ndjesi të dhimbshme;
 • Dhimbje e lokalizuar në skrotum dhe perineum.

Më e vlefshme në patch ZB Prostatic Navel Plaster  mund të quhet se veprimi i tij është i përqendruar në eliminimin e shkaqeve të të gjitha këtyre sëmundjeve, dhe jo në heqjen e simptomave. Rreziku i sëmundjeve urologjike qëndron në faktin se ato fillojnë plotësisht pa u vënë re, por shkaktojnë shumë vuajtje. Statistikat tregojnë një rritje të vazhdueshme të incidencës së prostatitit tek burrat e moshës 25 deri në 40 vjet.

Fatkeqësisht, asnjë njeri nuk është imun nga sëmundjet urologjike. Probabiliteti i shfaqjes së tyre në kohën e gabuar është i lartë në çdo moshë, për arsye të ndryshme, dhe mund të shkaktojë një sasi të madhe shqetësimesh në jetë. Kjo është dhimbje, dhe vështirësi në përdorimin e tualetit dhe pamundësia e një marrëdhënie romantike me seksin e kundërt. Sëmundjet urologjike sjellin jo vetëm vuajtje fizike, por edhe psikologjike, madje mund të kontribuojnë në zhvillimin e depresionit.

Mjekësia zyrtare, nga ana e saj, mund të ofrojë vetëm pilula për të lehtësuar gjendjen, për shembull, të njohura në Evropë Prostero për trajtimin dhe parandalimin e prostatitit. Por, në fund të fundit, ilaçet, si rregull, lehtësojnë vetëm simptomën, por nuk shërojnë shkaqet! Për më tepër, çdo ilaç ka një sasi mbresëlënëse të efekteve anësore. Prandaj, unë do të doja të plotësoja trajtimin tradicional me diçka të dobishme dhe të sigurt.

Së fundmi, mund të themi me besim se është zhvilluar një mjet me ndihmën e të cilit është me të vërtetë e mundur të përballosh problemin e sëmundjeve urologjike tek burrat. Ilaçi më efektiv që është shpikur sot është një copë toke urologjike transdermale e veçantë për prostatitin. ZB Prostatic Navel Plaster për burrat. Edhe urologët njohën efektivitetin e tij dhe u ofrojnë pacientëve të tyre ta blejnë atë, pasi me të vërtetë përmirëson dinamikën e trajtimit të sëmundjeve të sistemit gjenitourinar. Përveç kësaj, çmimi i pjesës transdermale është vetëm 975 rubla.

Bleni me zbritje sot

Si të aplikoni një pjesë mjekësore për burrat?

Barku në kërthizë duhet të shpëlahet me ujë dhe të fshihet i thatë, rregulloni copëzën në këtë vend ZB Prostatic Navel Plaster. Një zonë e caktuar në trupin e njeriut zgjidhet rastësisht. Këtu janë anijet që ushqejnë sistemin gjenitourinar me gjak. Në Kinë, kërthiza konsiderohet një lloj qendre përgjegjëse për shëndetin e të gjithë organizmit.

Si të aplikoni një copë urologjike për burrat

Periudha efektive e coptimit nga prostatiti është 3 ditë. Nën ndikimin e temperaturës së trupit ZB Prostatic Navel Plasteraplikohet në sipërfaqen e saj të shkrihet, dhe ilaçet hyjnë në trup përmes lëkurës. E gjithë periudha e ekspozimit ndaj patch nuk mund të hiqet edhe gjatë gjumit. Kjo metodë siguron një furnizim sistematik dhe të pandërprerë të përbërësve shërues të organit të sëmurë. Pas tre ditësh, është e nevojshme të hiqni copëzën, ta shpëlani lëkurën përsëri siç duhet, t'i rezistoni një pushimi të një dite. Pastaj përsërisni procedurën me një copë toke të re. Shtë e rëndësishme të sigurohet që uji të mos dalë në pjesë.

Si të ngjitni një copë urologjike

Më e efektshmja, ky mjet manifestohet në aplikimin e kursit. Për një kurs, do të kërkohen 6 suva. Numri i rekomanduar i kurseve është nga 2 në 3. Patch transdermal ZB Prostatic Navel Plaster  Në asnjë rast nuk e zëvendëson terapinë me ilaçe, por përdoret si një shtesë efektive, pasi kërkohen disa pako për rrjedhën e trajtimit, kështu që porositja e një copëze urologjike për burrat do të jetë më e dobishme menjëherë në sasinë e kërkuar.

Gjatë trajtimit të prostatitit, përdorimi i pijeve alkoolike është rreptësisht i ndaluar, të përmbaheni nga ushqimet pikante dhe të kripura, mishi dhe produktet e qumështit. Nuk ka nevojë të ngjitni suva urologjike në plagë - prerje, gërvishtje. Nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve, duhet të ndaloni së përdoruri plotësisht patch-in. Duhet të ruhet në një vend të mbrojtur nga drita dhe lagështia.

Farë merrni kur aplikoni një pjesë urologjike për burrat:

 • Një mënyrë e thjeshtë dhe e lirë për të përballuar prostatizën;
 • Efekt i shpejtë;
 • Një përbërje natyrale që nuk dëmton fuqinë;
 • Mungesa e efekteve negative në organet e tjera të brendshme;
 • Nuk ka nevojë të kontrolloni ilaçet;
 • Trajtimi pa pushtuar një mënyrë jetese të rehatshme.

Çfarë është përfshirë ZB Prostatic Navel Plaster?

Përbërësit e pjesës urologjike

Përbërja e patch urologjike ZB Prostatic Navel Plaster për burrat, përfshihen vetëm përbërësit më efektivë dhe natyrorë. Ai nuk përmban asnjë përbërës me origjinë kimike ose sintetike; ai plotësisht përputhet me standardet ndërkombëtare të cilësisë ISO 9001: 2008. Të gjitha bimët e përfshira në patch nga prostatiti janë zgjedhur në një mënyrë të veçantë për të rritur efektet e dobishme të njëri-tjetrit. Ky efekt quhet sinergji. Tjetra, ne rendisim përbërësit kryesorë të përdorur në prodhimin e një copë toke për trajtimin e prostatitit:

 • Kamfori bornean - ka efekte analgjezike, anti-inflamatore, përmirëson qarkullimin e gjakut;
 • Kanella - ka efekte antiseptike dhe anti-inflamatore, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe fuqinë;
 • Krimbi vaginal - ka një efekt antispasmodik dhe qetësues, promovon resorbimin e mpiksjeve të gjakut;
 • Perlë me dy dhëmbë - ka një efekt rigjenerues dhe hemostatik, është një antibiotik natyral;
 • Ngjyrosja e lulelakrës - për shkak të vetive të tij, përbërësit aktivë depërtojnë veçanërisht thellë në shtresat e lëkurës;
 • Delli aziatik - përmirëson qarkullimin e gjakut;
 • Purslane - ka veti shëruese dhe tonike;
 • Corydalis i dyshimtë - ka një efekt tonik, forcues, diuretik dhe analgjezik;
 • Verbena officinalis - ka një efekt astringent, anti-inflamator, analgjezik;
 • Kadifeja Amur - ka veti antimikrobike;
 • Chastuha është bima më e mirë për trajtimin e nefritit, përfshirë kroniken.

Thinkfarë mendojnë mjekët për copëzën urologjike?

Mjekët dhe përfaqësuesit e mjekësisë zyrtare lënë një copëz ZB Prostatic Navel Plaster  rishikime të mira dhe konfirmojnë se është me të vërtetë efektive në sëmundjet urologjike.

Testimi i efektivitetit të pjesës urologjike u organizua në Hollandë në 2013. Grupi i kontrollit përbëhej nga burra 1000 të moshave të ndryshme dhe çrregullime të ndryshme në sistemin gjenitourinar. Zbatimi i patch zgjati javë 3. Studimet kanë konfirmuar se në 95% të rasteve, përmirësimet kanë ndodhur pas disa ditësh. Në 50% të rasteve, është vërejtur një zhdukje e plotë e të gjitha shenjave të sëmundjes.

Testimi i një copëze urologjike

Nuk ka pasur raste të komplikimeve ose manifestimeve të efekteve anësore. Autenticiteti i rezultateve të studimit konfirmohet nga mjekët. Tani, pjesët urologjike janë bërë një pjesë integrale e programit të trajtimit për shumicën e sëmundjeve të meshkujve, përfshirë prostatitin.

Suva kineze në televizion

Në programin televiziv për trajtimin e prostatitit, i cili ishte në televizionin qendror në Amerikë, yje të njohur folën duke përdorur suva mjekësore, përfshirë Bradley Cooper dhe madje Bruce Willis. Përveç yjeve të njohur të biznesit të show, "ndriçuesit e shkencës" dhe mjekësia folën për këtë metodë të trajtimit të prostatitit.

A duhet t'i zëvendësoj tabletat me një copë kineze?

Tabletat dhe ilaçet janë një formë dozimi e gjatë për njeriun modern. bandazh ZB Prostatic Navel Plaster Gjithashtu është përdorur në Rusi për një kohë të gjatë, speci ishte versioni më i famshëm, por versionet kineze "për të gjitha rastet", të prodhuara nga prodhuesit modernë, fjalë për fjalë bëjnë mrekulli. Me zgjedhjen e duhur, ata lehtë mund të kurojnë pafuqinë, të përballen me problemet urologjike, të humbin peshë dhe të ndalojnë pirjen e duhanit. Por, nëse ato janë kaq efektive, mbase duhet të zëvendësojnë plotësisht format e dozimit tradicionale? Ka shumë të mirat dhe të këqijat e një vendimi të tillë.

Argumente për: Suva kineze, si panacea

Tifozët e kësaj metode të trajtimit nxjerrin në pah shumë përparësi, dhe i konsiderojnë ato pothuajse një ilaç për çdo sëmundje. Akoma, sepse suvatuesit mjekësorë:

 • Efektive - kjo konfirmohet si nga studime të shumta ashtu edhe nga rishikimet reale të klientëve. Ata vërtet ndihmojnë në kurimin e shumë sëmundjeve dhe lehtësojnë dhimbjen.
 • Të sigurta - ndryshe nga tabletat dhe ilaçet, arna veprojnë përmes lëkurës, pra, anashkalojnë stomakun dhe nuk ndikojnë në mëlçi.
 • E përballueshme - kushton shumë më pak sesa shumë komplekse droge.
 • Ato janë të lehta për tu blerë - ju mund të blini ngjitëse në dyqanin online ose përmes ndërmjetësve që punojnë me mallra nga Kina.
 • Ata kanë një shumëllojshmëri të larmishme - ka mundësi për sëmundje të tjera: nga pesha e tepërt, nga zakonet e këqija.

Por, së bashku me shumë përparësi, ekziston një listë e disavantazheve të një metode në modë të trajtimit.

Argumente kundër suvanëve kinezë

Me gjithë tërheqjen, lehtësinë e përdorimit dhe efektivitetin, suvatimet kineze, siç vërtetohet nga praktika, nuk janë një ilaç. Ndër argumentet e kundërshtarëve të tyre, çështjet kryesore konsiderohen si kryesore:

 • Efikasiteti maksimal manifestohet vetëm në kombinim me ilaçet e tjera, prandaj, marrja e tabletave është ende e pashmangshme.
 • Ju mund të blini suva kineze kudo, por numri i mallrave me cilësi të ulët është mjaft i madh, prandaj, nuk mund të merrni efektin terapeutik që po vlerësoni.
 • Disa arna mund të japin një reaksion të fortë alergjik.

Por e vërteta, si zakonisht, është diku në mes. Pra, përfundimet e revistës Obzoroff.infoqë pasqyrojnë gjendjen e vërtetë të punëve:

 1. Arna kineze nuk janë një ilaç absolut, por ato janë ndihmës të shkëlqyeshëm në trajtimin dhe zgjidhjen e disa problemeve. Ato funksionojnë më mirë në kombinim me ilaçet e tjera, dhe ulin ndjeshëm kohëzgjatjen e trajtimit, por kjo vlen vetëm për opsionet e trajtimit. Ata që lehtësojnë dhimbjen funksionojnë shumë dhe vetëm, duke zvogëluar gjendjen e dhimbshme. Substancat që ndihmojnë në zvogëlimin e vëllimeve janë gjithashtu më mirë të kombinohen me teknika shtesë, veçanërisht, me stërvitje dhe ushqim të duhur. Sidoqoftë, edhe pa rritur ngarkimin e ilaçeve, suvatuesit kinezë ZB Prostatic Navel Plaster do të jetë mjaft efektive, vetëm në kombinim me një kompleks për trajtimin e prostatitit Uretroaktiv, gjërat do të shkojnë shumë më shpejt.
 2. Aplikim i thjeshtë ZB Prostatic Navel Plaster është avantazhi i tyre i padiskutueshëm, dhe në mënyrë që të mos futeni në mallra me cilësi të ulët, duhet të kontaktoni dyqanet në internet, të cilat janë të famshme për shërbimin e tyre të patëmetë të klientëve, dhe gjithashtu të vlerësoni reputacionin e tyre. Shtë padyshim e pamundur të zhgënjehesh prej tyre, sepse ata punojnë vetëm me furnitorë të besueshëm dhe me një nivel të lartë përgjegjësie monitorojnë cilësinë e mallrave të shitura.
Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Urologu Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet i angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Shto një koment