Miracle Glow - Krem për zbardhjen e lëkurës nga njollat ​​e moshave dhe njolla

Maskë kremi Miracle Glow mënyra më e lehtë për të hequr qafe njollat ​​e moshës dhe nishanet e bezdisshme. A keni vërejtur ndonjëherë pse burrat kinezë të bukur nuk kanë pendë? Ky rishikim do t'ju tregojë se cila është Maska Ultimate Whitening për të cilën zbardhjen e fytyrës: përbërja e kremit, vetitë themelore, udhëzimet për përdorim, rezultatet Para dhe Pas dhe një rishikim video të kremit në veprim.

Elena Malysheva në programin Live Healthy tregoi se si të shpëtoj nga njollat ​​e moshës vetëm në muajin 1, dhe gjithashtu ka publikuar komente të vërteta rreth Miracle Glow nga ata që me të vërtetë kanë përfituar nga ky produkt!si duket kremi Miracle Glow

Shkencëtarët kryen një seri studimesh që synojnë studimin e vetive të Cordyceps, si rezultat i të cilave u zbulua se kërpudhat përmbajnë molekulën Omegalight. Ndihmon për të ulur melanogjenezën dhe zbardh njollat ​​e moshës duke i lehtësuar plotësisht ato, domethënë ato pushojnë së qeni.

Bazuar në këtë zbulim, u krijua kremi Miracle Gloe, përmbledhjet e të cilave shkruhen jo vetëm nga yjet e biznesit të show, por edhe nga klientët e zakonshëm. Bazuar në formulën e saj, u shfaqën mjete të ngjashme: Welltox dhe rrezatimi i lekures. Si rregull, melanina e pigmentit të trupit shpërndahet në mënyrë të barabartë në shtresat e sipërme të lëkurës.

Sidoqoftë, disa faktorë mund të kontribuojnë në akumulimin e pigmentit në disa vende në formën e njollave kafe, me të cilat kjo maskë po lufton, duke i lehtësuar ato nga disa ton, duke i bërë kështu të padukshme.

Cordyceps është një kërpudha që rritet në disa provinca të Kinës, në mjekësinë lokale pozicionohet si një agjent i shkëlqyer kundër plakjes. Shtë afrodiziaku më i mirë. Ajo gjithashtu bën enët e shkëlqyera në restorante prestigjioze kineze. Mimi i kordonave arrin deri në 25 mijë euro për kilogram!

Opioglossoides cordyceps miracle glow

Pra, atëherë Miracle Glow Shtë një produkt kozmetik i përpunimit të kordoneve dhe lule luleve që ka bërë një "bum" në kozmetologjinë moderne. Kjo ju lejon të heqni qafe pendët dhe formacionet e tjera të pigmentuara në kohën më të shkurtër të mundshme duke i ndriçuar ato, thotë prodhuesi. E gjithë kjo është e mundur në shtëpi pas përfundimit të një kursi tridhjetë-ditor. Qëllimi kryesor i maskës është lirimi i lëkurës nga pigmentimi dhe njollat ​​e ndryshme, si dhe parandalimi i përsëritjes së tyre.

maska-pë-pigmentnyh-pyaten-mrekulli-skuqje

 

Strukturë Miracle Glow dhe cilësi të dobishme

Të përfshira në Miracle Glow përbërësit kanë cilësi fantastike për të maksimizuar efektin e përdorimit të maskës në kohën më të shkurtër të mundshme

 • Gjalpi natyror ose thjesht i kakaos Theobroma tonifikon lëkurën dhe kryen një funksion mbrojtës ndaj dëmtimit të rrezatimit UV, dhe gjithashtu e ushqen atë;
 • Vaji i shalqirit përmban acid linoleik të pasuruar, i cili është përgjegjës për vetitë zbardhuese të maskës Miracle Glow;
 •  Kaolina e argjilës së bardhë ndriçon, zbardh, lufton inflamacionin, ngushton poret e hapura;
 • Vaji multivitamina i sojës është i ngopur me acide të tilla: acide oleike, stearike dhe palmitike, si dhe tokoferole dhe fitosterole në përgjithësi, të cilat janë përgjegjëse për procesin e rivendosjes së barrierës së kursimit të lagështisë së dermës;
 • Acidi laktik ka një efekt zbutës të dobishëm;
 • Vaji esencial nga gjethet e rozmarinës me vetitë e tij rrit veprimin e përbërësve të tjerë;
 • Rizoma e nxjerrë e Glycyrrhyza pengon procesin e sintezës së melaninës, domethënë ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës dhe, në përputhje me rrethanat, e rinovon atë;
 • Vaji i rrushit është një antioksidant i fuqishëm dhe gjithashtu një gjenerator i rinisë; ai gjithashtu ka veti të dobishme për forcimin e flokëve;
 • Komponentët ndihmës: Glicerinë, Isopropil, Panthenol për të rritur efektin mbrojtës ndaj baktereve të dëmshme.

Efekti i maskës është me të vërtetë mahnitës!

nga pikat e moshës

miracle glow rishikime të mjekut

Si mund të Blejmë Miracle Glow dhe çmimin e saj

Blej Miracle Glow natyrisht, ju mund të kontaktoni prodhuesin në faqen e tij të internetit për këtë, thjesht klikoni në këtë imazh të banderolës. Miracle Glow ka një çmim rreth 12 dollarë për shkak të kostos së lartë të kordonëve.

blej miracle glow nga frengjit

produkt Miracle Glow natyrisht ka një çertifikatë që konfirmon cilësinë më të lartë të produktit dhe përbërësit e përfshirë në përbërjen e tij. Pajtueshmëria me kushtet teknike të prodhimit dhe përdorimi i sigurisë për çdo lloj lëkure.

çertifikatë mrekulli

Dielli puth për të lënë ose zbardhur

Freckles - puthje me diell apo njolla të ndyra? Shumë i konsiderojnë ato shumë të lezetshme, por, si rregull, pronarët e kësaj veçorie duan të zbardhin lëkurën me çdo mënyrë. Ka shumë mjete për këtë. Në farmaci mund të blini një krem ​​ndriçues të lëkurës ose argjilë të veçantë, por mund t'i besoni natyrës - siç vepruan gjyshet.

Siç e dini, freckles janë njolla të vogla pigmenti të shkaktuara nga depozitimi i melaninës në lëkurë (një substancë që u jep atyre një nuancë kafe). Si rregull, njerëzit me flokë të kuq dhe me lëkurë të drejtë takohen me ta. Freckles shfaqen në fëmijëri, por në moshën tridhjetë vjeç ato bëhen më pak të dukshme. Dhe frekët trashëgohen.

Pronarët e njollave të gabuara vërejnë se gjatë dimrit fytyra shkëlqen, por me diellin e parë të pranverës, gjithçka kthehet në vendin e vet. Prandaj, duhet të filloni të bëni maska ​​zbardhuese nga marsi deri në prill. Dhe gjatë diellit aktiv, sigurohuni që të vishni kapele ose kapele me një tel.

Si të zbardh lëkurën në shtëpi

Ka disa këshilla për zgjedhjen e maskave për zbutjen e lëkurës. Zgjidhni një përbërje që përfshin:

 •  vitaminë K (vaj ulliri, tranguj, çaj jeshil);
 •  Vitamina A (karota, majdanoz, domate dhe produkte të qumështit, të verdhë veze);
 • Vitamina B2 (lakër, domate, maja, yolks, produkte të qumështit);
 •  acide frutash (mollë, kivi, rrush).

Maska të thjeshta dhe efektive me recetë 5

Nuk është aspak e vështirë të gatuash maska ​​në shtëpi. Përbërësit e kërkuar janë gjithmonë pranë. Por mos harroni se çdo maskë duhet të jetë e përshtatshme për llojin e lëkurës, në mënyrë që të mos thahet, ose anasjelltas, për të mos e bërë më të dukshme shkëlqimin me vaj.

Mënyra më e lehtë është të fshini fytyrën tuaj me një fetë kastravec ose të bluajeni kastravecin në mulli dhe të mbani minuta 30 në fytyrën tuaj. Shtë e dobishme të bëni maska ​​me kastravec gjatë verës - ato hidratojnë mirë lëkurën, dhe gjithashtu heqin skuqjen dhe acarimin. Një zgjedhje e mirë për lëkurën me vaj dhe problematike.

Një tjetër recetë e gjatë e njohur është maska ​​me bazë majdanozi. Të Gjelbrit duhet të zgjedhin shtëpinë e rritur pa përdorimin e përshpejtuesve të rritjes. Lani dhe bluajeni tërësisht, shtoni një lugë gjelle mjaltë të lëngshëm dhe gjysmë lugë lëng limoni. Aplikoni në lëkurë dhe mbajeni për njëzet e njëzet e pesë minuta.

Limoni është gjithashtu një ndihmës i mirënjohur në luftën kundër frekeve. Thjesht mund ta fshini lëkurën me një fetë, dhe nëse lëkura është e thatë, atëherë holloni lëngun e limonit me ujë në pjesë të barabarta.

Ose mund të bëni një maskë limoni. Për ta bërë këtë, grijeni gjysmën e limonit në një blender, shtoni dy lugë salcë kosi dhe pak vaj ulliri nëse maskë është e trashë. Një maskë e tillë jo vetëm që zbardh në mënyrë të efektshme lëkurën, por gjithashtu ndihmon për të vendosur punën e gjëndrave dhjamore.

Ju mund të shtoni nja dy pika lëng limoni direkt në krem ​​zbardhues.

Ata që u përpoqën të lehtësojnë flokët në shtëpi, dinë për kamomil. Sidoqoftë, kamomili gjithashtu përballohet mirë me lehtësimin e lëkurës. Teaji nga kamomili është i dobishëm për të fshirë fytyrën tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje, dhe disa herë në javë mund të bëni një kompresë. Për ta bërë këtë, njomet një pecetë në infuzion kamomili dhe mbajeni në fytyrën tuaj për gjysmë ore. Duke e bërë këtë maskë rregullisht, jo vetëm frekët, por edhe acarimet dhe skuqja do të largohen.

Duhet thënë që efekti i maskave do të jetë vetëm nëse i përdorni rregullisht. Dhe gjithashtu mos harroni për kapelet dhe kremin mbrojtës ndërsa jeni në diell.

R екоменддЃддуом РїСЂРѕС З З РёС‚Р ° ть стР° тью Рѕ РїСЂРѕРґСѓРєС‚Рμ Collamask për përtëritje, e cila në mënyrën e vet është gjithashtu një ilaç shumë interesant për të luftuar ndryshimet e lidhura me moshën.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment