krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhave

Rinovimi i fytyrës pa operacion dhe akupunkturë u bë i mundur me maskën Collamask që përmban kolagjen, i cili ju lejon të mposhtni pa dhimbje plakjen dhe është një lloj "Di Si" në kozmetologjinë moderne kundër plakjes. Maska i detyrohet vetive të saj të dobishme duke siguruar rigjenerimin e plotë të proteinave të kolagjenit, e cila është një rikthyes natyral i elasticitetit të lëkurës së fytyrës dhe gjithashtu ka aftësinë të zbutë rrudhat.

krem Collamask hidraton plotësisht lëkurën dhe ushqen atë me substancat e nevojshme. Kur krijuan këtë produkt kundër plakjes, shkencëtarët përdorën potencialin e plotë të inovacionit në fushën e kozmetologjisë moderne. Maska sipas prodhuesit ju lejon të përballeni me problemin e rrudhave dhe me përdorim të rregullt, parandalon shfaqjen e tyre të mëtejshme.

Produkti, sigurisht, kaloi testet e nevojshme, mori një certifikatë të cilësisë dhe vlerësime të mira nga klientët mirënjohës, për shkak të efektit të saj unik.

Shqyrtime të përdorimit real Collamask për përtëritje botuar në Womans Health për sekretin e rinisë së përjetshme Bayan Esentaeva.Collamask për të eleminuar rrudhat

Ky efekt mund të arrihet nëse aplikoni Kollamask vetëm disa herë në javë, është real dhe shumë i lehtë!

Krem Collamask për rrudhat dhe rezultatin

Ju duhet të vendosni maskën 40 minuta para gjumit, për këtë ju duhet ta vendosni në fytyrë në mënyrë të barabartë me një shtresë të hollë jo më shumë se 1 mm të trashë. E rëndësishme! Para procedurës, pastroni fytyrën tuaj nga të gjitha llojet e kozmetikës! Ju duhet të përdorni jo më shumë se 2 herë në javë me lëkurë të thatë, me lëkurë me vaj 1 herë është e mjaftueshme.

Collamask përtëritje e fytyrës

Si dhe ku mund të blini Kollamask

Blej Collamask është e mundur vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit, Çmimi i një Collamask 75 ml varion midis 11-12 $. Pas konfirmimit të porosisë me telefon, mallrat do të dorëzohen në postën më të afërt, e cila është një mënyrë shumë e përshtatshme për të marrë.

Blej collamask dorëzim

krem Collamask mund të blihet në shumë vende të Bashkimit Evropian. Në territorin e secilit vend, dorëzimi nga një shpërndarës zyrtar është i vlefshëm, lidhjet në faqet për vendosjen e një porosie tregohen në formën e një liste:

 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveShqipëri;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveBulgari;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveHungari;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhavekrem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhavekrem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveAustri, Gjermani, Zvicër;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveGreqi;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveSpanjë;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveItali;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhavePortugali;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveRumani;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveSllovenia;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveFrancë;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveKroacia;
 • krem Collamask përtëritje e fytyrës kundër rrudhaveЧехия.

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

Collamask mendimi i mjekut

Përbërja e maskës kundër plakjes Collamask me kolagjen

Ky produkt është plotësisht i sigurt për shkak të përbërjes së tij që përmban ekskluzivisht përbërës natyralë në Collamask:

 • Një grup aminoacidesh për të eleminuar rrudhat dhe rrudhat e lidhura me moshën në lëkurë.
 • Kolagjeni dhe acidi hialuronik janë përgjegjës për rigjenerimin e lëkurës dhe gjendjen e elasticitetit të saj.
 • Alginat natriumi vepron si një “heqës” i toksinave, domethënë pastron shtresat e brendshme të lëkurës duke larguar përbërjet e dëmshme prej saj.
 • Argjila blu, një lloj "shtrëngimi i poreve", gjithashtu sjell lëkurën në tonin optimal, eliminon formimin e komedoneve.
 • Betaina ruan nivelin natyror të ngopjes me lagështi të lëkurës dhe në të vërtetë barazon sipërfaqen e saj.
 • Vaji esencial i palmarose vepron si një "roje", domethënë mbron lëkurën nga efektet patogjene të baktereve dhe është gjithashtu një agjent i shkëlqyeshëm aromatizues për kremin.

Së bashku, përbërësit funksionojnë kaq mirë dhe çojnë në rezultatin maksimal të mundshëm, gjë që lë shumë mbrapa vizitat në sallone bukurie, të cilat janë gjithashtu të shtrenjta.

Isshtë pikërisht për këtë arsye Collamask rishikimet e klientëve bëjnë përshtypje me energjinë e tyre pozitive, sepse jo më kot maska ​​ka fituar një reputacion si një "shpëtimtar i rinisë", pasi ata shkruajnë për të në bloget e huaja.

Dokumentacioni i produkteve dhe rishikimi mjekësor rreth Collamask

Produkti Collamask është çertifikuar sipas standardeve ndërkombëtare dhe është aprovuar për shitje në më shumë se vendet 60 të botës, gjë që konfirmon nivelin më të lartë të cilësisë së tij. Lexoni gjithashtu një përmbledhje të dyllit të kremës.I shëndetshëm nga rrudhat. Krem kundër rrudhave "Zdorov".

Ndryshimet që lidhen me moshën në lëkurë ndodhin në të gjitha pa përjashtim, me një korrigjim të mirëfilltë për gjenetikën, kushtet e jashtme (d.m.th., mjedisin) dhe për pjesëmarrjen tonë të zellshme personale. Shtë shumë e vështirë të argumentosh me gjenetikën, përveç nëse me ndihmën e një operacioni të rëndë plastik, dhe madje edhe atëherë gjenet do të insistojnë vetë.

Faktorët e pafavorshëm mjedisorë përfshijnë: nxehtësinë e tepërt (përfshirë rrezitje të tepërt), temperaturë shumë të ulët, ndotjen e gazit, praninë e komplekseve të dëmshme industriale në lagje, si dhe ajrin me ajër të kondicionuar. Nga kjo rrjedh se është e nevojshme ose të ndryshoni vendbanimin, ose të neutralizoni këtë mjedis me mjete mbrojtëse sa më shumë që të jetë e mundur.

Tani në lidhje me pjesëmarrjen tonë personale në procesin e rezistencës ndaj moshës dhe gravitetit. Procesi i humbjes së elasticitetit dhe lëkurës së lëkundur (ptozë gravitacionale) ndodh në të gjithë trupin. Por më e dukshme në fytyrë dhe qafë, pasi në këtë pjesë të trupit nuk ka pothuajse asnjë shtresë yndyrore dhe lëkura është e lidhur direkt me muskujt e fytyrës. Për më tepër, kjo është pjesa e trupit që është gjithmonë në pamje dhe i nënshtrohet ndikimit të dy ambienteve të favorshme dhe të pafavorshme.

Dhe nëse nuk e mbani lëkurën e fytyrës tuaj "stërvitje" dhe kremra në nivelin e ushqyerjes dhe hidratimit në kohën e duhur, atëherë pas 25 viteve që keni jetuar, toni i muskujve (dhe heq lëkurën tuaj) do të ulet mjaft shpejt. Shtë më mirë të aplikoni kremin nga qendra e fytyrës në tempuj dhe veshë, përgjatë qafës - nga poshtë lart, duke përfunduar me mjekër.

Aplikoni locion, themel, si dhe hiqni përbërjen me një sfungjer, mundësisht përgjatë të njëjtave linja masazhi. Me aplikimin e saktë të produktit, ju nuk shtrini muskujt nënlëkurës dhe masazhoni fytyrën tuaj të paktën një ose dy herë në ditë. Zbatimi i duhur i fondeve është një garanci se nuk do të shtoni rrudha shtesë. Dhe nëse edhe ju kaçurrela, ashtu si duhet (mundeni përpara pasqyrës dhe pa dëshmitarë), pasi të keni aplikuar kremin në fytyrë, atëherë ngrohni muskujt dhe rrisni rrjedhën e gjakut tek ata. Dhe si rezultat i kësaj, kremi i aplikuar në fytyrë përthithet më mirë dhe do të japë një rezultat më domethënës.

Ai Retreats. Shikoni fëmijët, ata "bëjnë fytyra", janë shumë të natyrshme, shprehjet e tyre të fytyrës janë shumë më të pasura se maskat tona "të mira". Me moshën, ne pothuajse ndalojmë përdorimin e muskujve të fytyrës, dhe ato në thelb formojnë "kornizën" e fytyrës sonë, me përjashtim të disa emocioneve standarde, për shprehjen e të cilave kontraktohen disa muskuj.

Pjesa tjetër nuk funksionon dhe, me kalimin e moshës, humbasin elasticitetin dhe rezistencën e tyre. Muskujt e fytyrës nuk ndryshojnë nga muskujt e tërë trupit, dhe në të njëjtën mënyrë është e mundur dhe e dëshirueshme t'i stërvitni ato.

Për një shembull. Farë bëni gjatë një operacioni plastik me një facelift rrethor? Kirurgjikale, shtrëngoni muskujt e fytyrës në një rreth (të dobët dhe të pa aftësuar), dhe, së bashku me muskujt e lëkurës, i cili është i bashkangjitur direkt me ta.

Mjerisht, ndërsa këto operacione nuk janë gjithmonë të suksesshme, pasi rreziku i tërheqjes së ndonjë muskuli është mjaft i madh. Jepini muskujt tuaj një shans për tu rikuperuar. Filloni me dy deri në tre ushtrime të thjeshta për fytyrën. Keni pak durim. Rezultati nuk do t'ju zhgënjejë. Dhe tani në lidhje me mjetet që përdoren për të ruajtur lëkurën, ruajnë pamjen e saj jo të mirë. Fjalët e kapura si "inovative", "ultra" dhe të tjera nuk duhet të jenë një tundim për ju. Pas fjalëve të tilla, shpesh fshihet i njëjti përbërës si në mjetin e vjetër, i quajtur vetëm në të njëjtën mënyrë.

Nëse ky "eliksir magjik", i cili deklarohet si përbërës aktiv, është në fund të listës, atëherë përmbajtja e tij në këtë mjet është minimale. Kjo është, në të vërtetë nuk do të ketë asnjë përfitim nga prania e tij. Përbërja e produktit nuk duhet të jetë "pafundësisht" e gjatë. Një numër i madh përbërësish do të thotë vetëm më shumë aromë, trashës, stabilizues dhe ngjyrues. Parimi i rregullimit të përbërësve në të gjitha produktet është afërsisht i njëjtë, por kur zgjidhni, kushtojini vëmendje se përmban kolagjen, pasi Collamask.

Pavarësisht se cili vend prodhon kozmetikë, dhe cili është çmimi i tij, aq më tej përbërësi është nga maja e listës, aq më pak ai përmbahet në këtë produkt. Dhe, është e dëshirueshme që në krye të listës (ose së bashku) të ketë komponentë natyrorë. Përndryshe, përfitimet e një kremi të tillë si një "stuko" me erë të mirë. Durim dhe këmbëngulje për ju.

Një kujdes që ndihmon në mbajtjen e lëkurës të bukur dhe të re

 • Lëkura e re ashtu si lëkura e pjekur ka nevojë për kujdes të duhur. Vetëm kjo kujdes do të jetë disi ndryshe. Shtë shumë e rëndësishme të ruani rininë dhe bukurinë e lëkurës.
 • Në çdo fazë moshe, një grua është përballur me probleme të ndryshme të lëkurës. Së pari, puçrrat dhe puçrrat, thatësia, ose një shkëlqim i yndyrshëm, dhe më pas rrudhat dhe fshirja e lëkurës.
 • Prandaj, filloni të kujdeseni për lëkurën tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.
 • Pastrimi i fytyrës. Shtë e nevojshme të hiqni kozmetikën, sekretimet e lëkurës dhe pluhurin nga fytyra. Lani fytyrën tuaj me mjete speciale.
 • Shtypja e akneve është e ndaluar. Ju mund të sjellni një infeksion. Por nëse ende nuk mund ta shmangni këtë, trajtoni plagën me një dezinfektues.
 • Krem puçrra tejkalon shumë lëkurën, kështu që duhet të aplikohet në vendin e inflamacionit.
 • Jepini përparësi mousses dhe shkumave për larje.
 • Alkooli çon në sekretim të tepërt të sebum. Prandaj, shmangni produktet që përmbajnë alkool.
 • Përdorni një hidratues. Pavarësisht se çfarë lloji të lëkurës ka nevojë për lëkurën tuaj, ajo duhet të hidratohet.
 • Identifikoni llojin e lëkurës tuaj sa më shpejt që të jetë e mundur dhe ndihmoni vajzën tuaj.
 • Mjetet e markave të farmacive kanë një përbërje më natyrale. Prandaj, është më mirë t'u jepet përparësi atyre.
 • Mbroni lëkurën tuaj nga dielli. Gjithmonë aplikoni rrezet e diellit para se të dilni jashtë.
 • Kujdesuni për lëkurën rreth syve. Lëkura e tenderit kërkon kujdes në një moshë të re, kështu që zgjidhni një ilaç për këtë zonë.
 • Fondacioni bllokon poret dhe çon në shfaqjen e puçrrave të reja. Në vend të kësaj, zëvendësojeni atë me një mous ton.
 • Të paktën 1 një herë në javë, duhet të lani sfungjerin për pluhur.
 • Përjashtoni ushqimet e ëmbla, të yndyrshme nga dieta. Ndikon negativisht në gjendjen e lëkurës. Mësojeni vajzës tuaj ushqimin e mirë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe shpjegoni rëndësinë e këtij zakoni.
 • Pini më shumë ujë.
 • Nëse ka ndonjë inflamacion ose puçrra në fytyrë, atëherë mos aplikoni një pastrim në të.

Shtë shumë e rëndësishme që kujdesi për lëkurën të jetë i përhershëm. Nëse kujdesi për lëkurën është i rrallë, atëherë nuk duhet të prisni rezultate të mira. Një kujdes i saktë dhe sistematik me të Collamask do ta mbajë lëkurën të re për aq kohë sa të jetë e mundur.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment