Welltox krem për zbardhjen e fytyrave kundër pigmentit

Krem për zbardhjen e fytyrës Welltox në mënyrë efektive përballon problemin e shfaqjes së frekeve, heq pigmentimin dhe përmirëson ngjyrën e lëkurës. Formula e këtij produkti unik kozmetik bazohet në një recetë të lashtë kineze duke përdorur përbërës aktiv natyral.

Revista Medvestnik publikoi komente të vërteta pozitive për kremin Welltox me një foto të rezultateve Para dhe pas aplikimit, si dhe mendimin e dermatologëve.

Welltox për zbardhjen e një fytyre nga mol

Ngjyra e pabarabartë e lëkurës, njollat ​​e moshës dhe freket - këto probleme kozmetike të bezdisshme janë të njohura për shumë gra. Në disa, pigmentimi është i dëmtuar që nga lindja, ndërsa në të tjerët, ndryshimet fillojnë në moshën madhore, kur fillojnë proceset e zbehjes në trup. Me kalimin e kohës, lëkura humbet gjithnjë e më shumë lagështi, shtresa e sipërme e epidermës azhurnohet më ngadalë, ajo pushon të jetë elastike dhe fillon të errësohet.

Gjithashtu, njollat ​​e moshës mund të jenë rezultat i luhatjeve të mprehta të niveleve hormonale. Shpesh ndodhin në gratë shtatzëna dhe gjatë laktacionit. Shumë varet edhe nga stili i jetës. Pra, nëse një grua është e dhënë pas procedurave për rrezitje plazhi ose solariumi, rreziku i çrregullimeve të pigmentimit rritet shumë herë.

Nëse në frengjitë e rinisë zbukurojnë vajzat, duke i dhënë imazhit të tyre një bukuri të veçantë, atëherë me moshën ato shkaktojnë gjithnjë e më shumë telashe. Lëkura e pjekur me pika të moshës nuk frymëzon simpatinë. Prandaj, gratë bëjnë shumë përpjekje për të përballuar pigmentimin dhe madje edhe fytyrën.

Fatkeqësisht, përpjekjet e tyre shpesh mbeten të pasuksesshme, dhe jo të gjithë mund të përballojnë procedura të shtrenjta në sallonet e bukurisë. Përveç kësaj, ata dëmtojnë lëkurën delikate të femrës dhe kërkojnë një periudhë të caktuar rehabilitimi. Për këtë arsye, pronarët e masave të ndjeshme të salloneve të lëkurës mund të jenë kundërindikuar në përgjithësi.

Dhe së fundi, ekzistonte një mënyrë tjetër për të trajtuar defektet kozmetike. Tani gratë kanë mundësinë të përdorin recetën unike të mjekësisë antike orientale. Krem kinez Welltox Projektuar për ndriçim të shpejtë dhe të rehatshëm të frekeve dhe zonave të pigmentuara të lëkurës. Krem vepron në këtë rast shumë butë, nuk shkakton siklet dhe nuk irriton lëkurën. Si rezultat, defektet kozmetike zhduken plotësisht ose bëhen pothuajse të padukshme.

Efikasiteti i lartë i kremës për zbardhjen shpjegohet me formulën e tij unike. Përbërja e ilaçit u zhvillua nga kozmetologët kinezë, duke shtuar disa përbërës të rinj në recetën shekullore.

Welltox Do të ketë një efekt kompleks në lëkurën tuaj. Ajo jo vetëm që do të përmirësojë ngjyrën e saj dhe do të largojë pigmentimin, por gjithashtu do të ndihmojë për të përballuar shumë probleme të tjera kozmetike. Kremi është perfekt për çdo lloj dermisi. Nëse jeni pronar i një dermisi të thatë, një përbërje shëruese kineze do ta hidratojë atë dhe do të largojë lëvozhgën. Nëse keni lëkurë me vaj, ilaçi do të ndihmojë në rregullimin e veprimtarisë së gjëndrave dhjamore dhe shndritja vajore do të zhduket. Si rezultat, lëkura juaj do të jetë aq afër sa të jetë e mundur.

Meqenëse formula e produktit kinez është 100% natyrale, Valtox nuk ka ndonjë efekt anësor dhe nuk dëmton shëndetin e lëkurës. Përkundrazi, ndihmon në përmirësimin e gjendjes së lëkurës, duke filluar proceset e përtëritjes në nivelin qelizor.

Krem kaloi me sukses një numër testesh laboratorike dhe tregoi rezultate të shkëlqyera në provat klinike. Siguria e produktit konfirmohet nga një çertifikatë cilësie. Edhe nëse jeni të prirur ndaj reaksioneve alergjike dhe keni lëkurë shumë të ndjeshme, nuk keni asgjë për tu shqetësuar. Lëkura juaj do të bëhet e lëmuar, e zhdërvjellët, do të heqni qafe irritimin dhe do të merrni një ngjyrë të bukur madje.

vetitë e kremës nga freckles Welltox

Ku të blini krem Welltox nga pigmentimi

Përbërësi kryesor aktiv i kremës kundër njollave të moshës është një ekstrakt i algave të rralla kineze, i njohur si Undaria Peristaya. Mjekët kinezë kanë përdorur alga të shtrenjta për të bërë formulime medicinale për qindra vjet. Por deri më tani, fondet në bazë të tij nuk janë lëshuar në tregun e lirë, sepse kinezët preferojnë t’i mbajnë sekret recetat e tyre për rininë dhe shëndetin.

Që nga kremi Welltox përmban një përbërës unik kinez, nuk mund të blihet në një zinxhir farmacish ose në një dyqan që shet produkte kozmetikë. Welltox mund të porositet vetëm përmes faqes në internet të prodhuesit. Thjesht duhet të vendosni një kërkesë dhe në të ardhmen e afërt produkti do të dërgohet në qytetin tuaj të banimit.

Prodhuesi nuk kërkon parapagim, blerja paguhet pas marrjes së ngastrës. Vetëm në këtë rast nuk ka dyshim se po merrni një ilaç origjinal me veti shëruese unike.

Blej Welltox nga frengjitë dhe molet

Në shtete të ndryshme blini një krem ​​zbardhues Welltox e mundur me një çmim të tillë:

 • RF - 989 rubla.
 • Bjellorusia - 298 mijë Bel. fshij.
 • Ukrainë - 382 UAH
 • Kazakistani - 5100 tenge, për vendet e tjera të CIS dhe Evropë kostoja tregohet në faqen e internetit.

Welltox krem për zbardhjen e fytyrave kundër pigmentitVietnamishtja mund të blejë krem Welltox me dorëzim. Për ta bërë këtë, duhet të aplikoni për shpërndarësin zyrtar.

Welltox krem për zbardhjen e fytyrave kundër pigmentit

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

Shtë e rëndësishme të mbani mend! renditje Welltox në një burim të jashtëligjshëm ose nga shitësit-ndërmjetës, rrezikoni të merrni një të rremë me cilësi të ulët. Kujdesuni për shëndetin dhe paratë tuaja, porosisni produktin origjinal në faqen e internetit të prodhuesit.

Përbërja e kremës Welltox dhe vetitë e përbërësve të tij

Hulumtimi shkencor në laborator ka konfirmuar plotësisht përfitimet e formulës unike kineze për shëndetin e lëkurës. Përbërja për eliminimin e njollave të moshës përmban vetëm ekstrakte natyrale bimore dhe vitamina të nevojshme për dermën, vëllimin e një tubi me mililitra 50.

Le të flasim për tiparet e secilit prej përbërësve të kremës Welltox:

 • Ekstrakt piraterie Ondaria. Kjo alga kafe është shumë e rrallë në natyrë. Kinezët e kanë përdorur prej kohësh për qëllime kozmetike dhe quhen "perla e zbardhjes". Alga ka fituar një emër të tillë për shkak të aftësisë së saj të mahnitshme për të eleminuar shpejt pigmentimin dhe për t'i dhënë lëkurës problematike një ton të freskët, madje të barabartë. Undaria Cirrus aktivizon proceset metabolike në inde dhe promovon heqjen e komponimeve toksike nga dermis. Si rezultat, lëkura pastrohet dhe merr një numër të madh të substancave të dobishme (krom, selen, magnez, kalium, jod, acid silikoni, të gjitha vitaminat e nevojshme).
 • Ekstrakt badan. Ndihmon për pastrimin e të gjitha shtresave të lëkurës, zbut lëkurën, hidraton atë, heq lëkurën dhe acarimin dhe zvogëlon pigmentimin. Taninet dhe vitamina C që përmbahen në këtë ekstrakt kanë një efekt forcues në epidermë.
 • Ekstrakt nga jamball. Ky përbërës i kremës Welltox është i krahasueshëm në vetitë e tij të dobishme me xhensen e njohur. Heq inflamacionin, shkatërron viruset, kërpudhat dhe bakteret. Fillon proceset rigjeneruese të lëkurës, e ushqen dhe rinovon atë.
 • Ekstrakt limoni Karakteristikat e zbardhjes së limonit janë të njohura për njerëzit për një kohë të gjatë. Lëngu i kësaj bime është pjesë e shumë kozmetikës në shtëpi. Në ekstraktin e limonit ka përbërës të domosdoshëm për lëkurën - acide yndyrore. Ata përmirësojnë qarkullimin e gjakut në epidermë dhe e ushqejnë atë në mënyrë aktive. Përveç kësaj, ekstrakti i agrumeve është i pasur me vitaminë E dhe fitosterole, duke eleminuar rrudhat dhe pikat e moshës nga lëkura.
 • Vaj farë rrushi. Ai përmban një kompleks të tërë vitaminash dhe shumë elementë gjurmë. Shtë një burim i mirë i acideve yndyrore të pangopura që kontribuojnë në hidratimin e vazhdueshëm të lëkurës.
 • Vaj ulliri. Saturates dermis me lëndë ushqyese dhe parandalon që ajo të thahet. Pastron linjat e shkëlqyera dhe freskon fytyrën.
 • Acidi glikolik. Normalizon punën e gjëndrave dhjamore, pastron lëkurën e njollave të zeza dhe puçrave, madje ngjyrën e barabartë me pigmentim të dëmtuar.

Të gjithë përbërësit e ilaçit nga frekët dhe molet janë zgjedhur në mënyrë që secila prej përbërësve të tij të forcojë veprimin e të tjerëve. Efekti kompleks i kësaj përbërje kozmetike do të arrijë një rezultat të qëndrueshëm në një kohë shumë të shkurtër.

Veprim kremi Welltox nga frengjit

Për të arritur rezultatin optimal, nevojitet një kurs i plotë i Welltox. Kohëzgjatja e saj duhet të jetë së paku dy muaj. Për më tepër, efekti i theksuar i përdorimit të produktit do të jetë i dukshëm brenda disa javësh. Duke përdorur krem Welltox, do të vini re ndryshime të tilla për më mirë:

 • Freckles dhe manifestimet e tjera të pigmentimit do të zhduken.
 • Lëkura do të marrë një hije të shëndetshme madje.
 • Venat merimangë nuk do të jenë të dukshme.
 • Lëkura do të freskohet, do të bëhet e lëmuar, e butë dhe e hidratuar.
 • Zhduket një rrjet i rrudhave të imëta.
 • Do të kalojë acarim, do të pushojë së prishni skuqjet dhe aknet.
 • Epiderma do të mbrohet me siguri nga efektet e dëmshme të rrezatimit ultravjollcë.

Një grua që ka marrë një kurs të përdorimit të drogës për pika të moshës tregon se rezultati ishte shumë i vazhdueshëm. Lëkura e tyre mbetet në gjendje të shkëlqyeshme dhe defektet e bezdisshme kozmetike nuk e bëjnë më veten të ndjehen.

Rezultati para dhe pas përdorimit Welltox

Kundërindikimet për përdorim Welltox

Nuk ka kundërindikacione të veçanta për këtë krem, përveç atyre që lidhen me përdorimin e kozmetikës në përgjithësi. Po flasim për sëmundjet e kërpudhave, dëmtimet e hapura, herpesin aktiv dhe tumoret malinje të lëkurës. Gjithashtu, rekomandohet kujdes për njerëzit me intolerancë individuale ndaj përbërësve bimorë.

Përndryshe, nuk ka kufizime. Mbartësi i frengjit nuk përmban hormone ose papastërti kimike të rrezikshme. Prandaj, mund të përdoret edhe nga gratë shtatzëna, pa ndonjë frikë për shëndetin e foshnjës.

Udhëzime për përdorim

Për të përfituar sa më shumë nga ilaçi, duhet të ndiqni me përpikëri rregullat për përdorimin e tij.Udhëzime për përdorim Welltox

Prandaj, merrni parasysh rekomandimet e mëposhtme:

 • Para aplikimit të parë të kremës, duhet të bëni një test të vogël alergjie. Aplikoni pak në bërryl dhe prisni rreth 15 minuta. Nëse nuk ka acarim ose siklet, ndjehuni të lirë aplikoni kremin në lëkurën e fytyrës.
 • Menjëherë para procedurës, duhet të lani veten me një agjent të butë.
 • Kremi duhet të aplikohet butësisht me lëvizje të lehta masazhesh.
 • Shumë Welltox aplikoni në lëkurë nuk ia vlen për të shmangur efektin e peshimit.
 • Këshillohet që të hiqni ilaçin e tepërt me një ind.
 • Koha më e mirë për procedurat është mbrëmja kur përgatiteni për shtrat. Gjatë kësaj periudhe, lëkura e fytyrës është në gjendje të relaksuar dhe thith më mirë përbërës të dobishëm.

Mund të aplikohet Welltox dhe në mëngjes, por për një kohë të gjatë pas kësaj, nën diellin e djegur nuk rekomandohet.

Shqyrtime rreth mjetit Welltox nga frengjit

Krem kinez Welltox, duke eleminuar njollat ​​e moshës, është shfaqur së fundmi në tregun e brendshëm. Kaloi pak kohë, dhe ai tashmë ka fituar shumë komente pozitive. Gratë që e përdorën atë morën rezultatin e dëshiruar, duke u hequr përgjithmonë nga problemet e bezdisshme kozmetike. Droga është e certifikuar sipas standardeve ndërkombëtare dhe e aprovuar për shitje në CIS dhe Evropë, përveç kësaj, ekziston një analog i quajtur Miracle Glow.

certifikatë Welltox

Drita e lëkurës: krem ​​efektiv dhe rreziqe të mundshme

Michael Jackson është ndoshta personi më i famshëm për të cilin besohet se lehtëson lëkurën e tij. Por tani një numër i famshëm po përdorin kremra për të lehtësuar tonin e lëkurës së tyre. Kjo praktikë bukurie është në të vërtetë mjaft e zakonshme në të gjithë botën, në vende të tilla si India dhe Afrika. Ekzistojnë kushte të lëkurës si melanoma, të cilat karakterizohen nga njolla kafe ose gri-kafe. Sidoqoftë, shumë njerëz përdorin krem ​​rrufetë për të arritur atë që, sipas shoqërisë, është standardi i bukurisë: lëkura më e lehtë. Dhe për këtë arsye, nevoja për zbardhjen e lëkurës është një çështje e diskutueshme. Zbardhja e lëkurës gjithashtu paraqet disa rreziqe, veçanërisht nëse bëhet pa u konsultuar me një specialist.

Si funksionojnë kremrat shkëlqyes të lëkurës? Kremrat më efektivë për ndriçimin e lëkurës përmbajnë hidrokiminon. Disa kremra mund të përmbajnë acid kojic, por ato janë më pak të efektshme. Të tjerët kombinojnë hidrokinonin, kordesepsin dhe acidin kojik. Këto produkte lehtësojnë lëkurën duke shkaktuar një reaksion kimik që bllokon melanocitet, qelizat e lëkurës. Ata i japin asaj pigmentim, kështu që zhvillimi i tyre duhet të frenohet.

krem Welltox Projektuar për përdorim për maksimum dy muaj. Kjo është koha e mjaftueshme për të lehtësuar lëkurën pa shkaktuar ndonjë dëmtim.

Rreziqet e mundshme të ndriçimit të lëkurës

Përdorimi i kremës në mënyrë korrekte Welltox për ndriçimin e lëkurës - nën mbikëqyrjen e një dermatologu, rreziku i efekteve anësore është i ulët. Nuk është e sigurt t'i përdorni ato vetë.

Për shembull, blerja e një krem ​​për ndriçimin e lëkurës përmes internetit, është e vështirë të jesh i sigurt për vërtetësinë e përbërjes. Etiketa mund të thotë që kremi përmban hidrokinon pesë ose gjashtë për qind, por nuk ka asnjë garanci që ai përmban përbërësit e premtuar. Sidoqoftë, duke përdorur një krem ​​për lëkurën që është përshkruar nga një dermatolog, mund t'i besoni etiketës.

Ndryshe nga WelltoxKremra të tjerë ndriçues mund të shkaktojnë skuqje te disa persona, kështu që është e rëndësishme të punoni me një dermatolog dhe menjëherë të raportoni çdo problem tek mjeku juaj. Rreziku më serioz që lidhet me një krem ​​për ndriçimin e lëkurës shoqërohet me konsum të tepërt. Disa njerëz zbardhin lëkurën e tyre për disa muaj, dhe kjo në të vërtetë mund të çojë në efektin e dëshiruar të kundërt dhe ta bëjë lëkurën më të errët. Ky është një efekt anësor që është i vështirë për tu rikthyer, kështu që është shumë e rëndësishme të ndiqni udhëzimet e mjekut, madje edhe duke përdorur një produkt cilësor. Ne ju rekomandojmë të bëni këtë provë për të përcaktuar llojin e lëkurës tuaj.

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment