Friocard për të normalizuar presionin e gjakut dhe për të trajtuar sëmundjet e zemrës

Kapsulat Friocard janë një zgjidhje unike në luftën kundër hipertensionit dhe dështimit të zemrës. Përbërja unike e ilaçit, e zhvilluar në bazë të përbërësve natyralë, është një kompleks i substancave aktive që përmirësojnë funksionimin e sistemit kardiovaskular. Mungesa e përbërësve sintetikë ndihmon për të shmangur hipoksinë dhe lizën qelizore, të cilat janë të pashmangshme në praninë e tyre.

Tabletat Friocard dallohen nga një spektër i gjerë veprimi, sepse ilaçi përdoret për të normalizuar presionin e gjakut dhe për të përmirësuar funksionimin e sistemit kardiovaskular. Prandaj, ilaçi rekomandohet veçanërisht për njerëzit që vuajnë nga hipertensioni si një masë parandaluese kundër shfaqjes së mundshme të sëmundjes së zemrës. Klinikisht është provuar të jetë efektive, cilësia i plotëson standardet aktuale ndërkombëtare dhe mund të porositet në internet nga kudo në botë.

Friocard për të normalizuar presionin e gjakut dhe për të trajtuar sëmundjet e zemrës

Komponentët që përbëjnë ilaçet Friocard janë me bazë bimore, ulin presionin e gjakut në nivele normale dhe kanë një efekt të dobishëm në funksionimin e muskujve të zemrës, venave dhe arterieve. Ky informacion konfirmohet nga reagimet e përdoruesve të forumeve dhe rrjeteve sociale. Kur merrni ilaçin, norma e zemrës normalizohet, si rezultat i së cilës zvogëlohet rreziku i sulmeve të zemrës.

Siç shpjegojnë mjekët, ilaçi funksionon në një mënyrë komplekse. Forcon muret e enëve të gjakut, parandalon formimin e mpiksjes së gjakut, lehtëson tensionin nervor, lehtëson pagjumësinë, përmirëson aktivitetin e trurit dhe ju lejon të rifilloni aktivitetin fizik. Ekspozimi i vazhdueshëm, por i moderuar ndaj qelizave burimore të hormoneve në veshkat dhe gjëndrat mbiveshkore rikthen ekuilibrin dhe i mban leximet e tonometrit normal për një kohë të gjatë. Ndryshe nga analogët, veprimi i Friocard ka për qëllim eliminimin jo vetëm të simptomave, por edhe të shkaqeve të sëmundjes.

Efekti antihipertensiv i ilaçit është për shkak të vetive të mëposhtme:

 • Rivendosja e çekuilibrit hormonal;
 • Efekt i butë diuretik;
 • Rregullimi i tonit dhe forcimi i mureve të enëve të gjakut;
 • Efekt antioksidues në qeliza;
 • Përmirësimi i statusit imunitar;
 • Furnizimi me oksigjen i qelizave, mbrojtja nga hipoksia.

Drogës është menduar për terapi komplekse që zgjat nga 1 deri në 2 muaj. Tabletat Friocard ndihmojnë:

 • Ulja dhe rregullimi i presionit sistolik dhe diastolik;
 • Rivendosni punën e zemrës dhe enëve të gjakut;
 • Forconi furnizimin me gjak të organeve;
 • Parandalon zhvillimin e dështimit të zemrës dhe veshkave;
 • Heqni qafe edemën;
 • Lehtësoni punën e nyjeve, lehtësoni tensionin nga muskujt e gjymtyrëve;
 • Eliminoni problemet e ereksionit të shkaktuara nga hipertensioni;
 • Ruani mirëqenien gjatë gjithë ditës.

Një sasi e vogël e lëngjeve të tepërta excretohet përmes zorrëve. Kjo ndihmon për të mbrojtur veshkat nga stresi i panevojshëm dhe për të parandaluar zhvillimin e edemës së re. Ilaçi absorbohet gradualisht, gjatë një ore, në mënyrë që të mos ketë ndryshime të papritura të presionit të gjakut, të përzierave dhe marramendjes. Përmirësimi i shëndetit mund të shihet brenda 20-30 minutash pas gëlltitjes së pilulës.

Friocard duhet të konsumohet për një muaj me vakte. Te ndihmon:

 • mbani presionin e gjakut në një nivel optimal;
 • hiqni zhurmën në kokë, pasi forcon enët e gjakut dhe mbron nga dëmtimi;
 • hiqni lëngun e tepërt dhe mbetjet e dëmshme të dëmshme nga trupi, gjë që parandalon formimin e edemës;
 • ngop indin muskulor të organit që siguron rrjedhjen e gjakut me elementët e nevojshëm për funksionimin e qetë;
 • eleminoni eksitimin nervor dhe stresin, pasi përbërësit natyralë kanë efekt qetësues në sistemin nervor qendror;
 • rregullojnë gjumin dhe zgjimin, rrisin aktivitetin e trurit për shkak të përmirësimit të qarkullimit të gjakut.

Për rezultate më të mira, terapia mund të përsëritet pas 6 muajsh.

Friocard për të normalizuar presionin e gjakut dhe për të trajtuar sëmundjet e zemrës

Përparësitë që dallojnë tabletat Friocard nga ilaçet e tjera

Për të ulur presionin e gjakut dhe për të parandaluar patologjitë e sistemit të qarkullimit të gjakut, janë krijuar një larmi ilaçesh: sintetike konvencionale dhe moderne, bazuar në ekstrakte bimore, analoge Friocard.

Disa nga pilulat dhe ilaçet më të njohura që ulin presionin e gjakut përfshijnë:

 • Cardiol, një ilaç që zvogëlon rezistencën totale vaskulare periferike dhe presionin e gjakut pa shkaktuar qetësim dhe tharje të gojës. Por ka një përbërje specifike, kështu që mund të shfaqen efekte anësore, të tilla si kruajtje dhe të përziera. Dhe ilaçi i përshkruar është bërë nga përbërës natyralë dhe nuk dëmton gjendjen e përgjithshme të shëndetit;
 • kapsula Cardiline , vetitë farmakologjike të të cilave mund të studiohen në internet në vend Obzoroff.info... Në trajtimin e hipertensionit me kapsula Cardiline , luhatjet e mprehta në nivelin e presionit të gjakut ndalojnë, enët pastrohen. Friocard kundrejt Cardiline ka një spektër të gjerë veprimi për shkak të shtimit të substancave të reja natyrore në përbërje. Prandaj, ky produkt farmaceutik është i përshtatshëm për njerëzit me patologji të ndryshme të sistemit kardiovaskular;
 • DeTonic është vendosur si një ilaç pa kufizime në përdorim dhe reagime anësore, pasi ai ndryshon në përbërësit që veprojnë butë dhe substancat natyrore më aktive i shtohen ilaçit Friocard të përshkruar në këtë përmbledhje, gjë që e bën rezultatin e trajtimit pozitiv shumë më të shpejtë.

Përbërja dhe vetitë e barit për trajtimin e sëmundjeve të zemrës

Ilaçi përmban një sasi të madhe të vitaminave të dobishme dhe substancave bimore të nevojshme për funksionimin normal të atriave dhe barkusheve të zemrës dhe ruajtjen e shëndetit të mirë.

Friocard ka një përbërje plotësisht natyrale. Bimët, ekstraktet e të cilave u përdorën për ta krijuar atë, rriten në vende të pastra ekologjikisht. Për pjesën më të madhe, këto janë bimë, vetitë shëruese të të cilave janë njohur që nga kohërat antike. Së bashku veprojnë si vazodilatator, forcojnë muret e venave dhe arterieve, prishin mpiksjen e gjakut dhe lehtësojnë nervozizmin.

Friocard për të normalizuar presionin e gjakut dhe për të trajtuar sëmundjet e zemrës

Vitaminat B gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm. Ato ndihmojnë trupin të prodhojë qeliza të kuqe të gjakut për të rinovuar gjakun dhe për të larguar lëngun e tepërt. Për shkak të furnizimit me vitamina, miokardi i organit që vë në lëvizje gjakun fillon të kontraktohet në intervale normale, pajiset me një sasi të mjaftueshme të gjakut, gjë që zvogëlon rrezikun e nekrozës së indeve të muskujve.

Komponentët e ilaçit përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe ulin presionin e gjakut. Ju mund të njiheni me listën e këtyre substancave të dobishme në detaje në kutinë me pilula, e cila përmban një përshkrim të elementeve përbërës të tij.

Provat klinike dhe përfitimet specifike të Friocard

Shfaqja e çdo ilaçi paraprihet nga prova klinike, të cilat kryhen për të provuar efektivitetin dhe sigurinë e produkteve të reja mjekësore. Friocard gjithashtu i nënshtrohet testimit të gjatë dhe kompleks në disa faza.

Një nga fazat e rëndësishme të ekzaminimit është kërkimi laboratorik. Testi kryhet në pajisje të reja moderne dhe konsiston në vlerësimin e pamjes së produkteve medicinale, përcaktimin e përmbajtjes së përbërësve dhe kontrollimin e qëndrueshmërisë së vetive të tyre dhe pajtueshmërinë me kërkesat për procesin e prodhimit.

Për të provuar efektet e një ilaçi, shkencëtarët gjithashtu testojnë ilaçin drejtpërdrejt në sëmundje të ndryshme. Bazuar në rezultatet e ekzaminimit, produktet medicinale përmirësohen më tej dhe vazhdojnë të marrin pjesë në provat klinike derisa të merren të dhëna bindëse për efikasitetin dhe sigurinë në lidhje me audiencën e synuar të pacientëve.

Friocard i testuar klinikisht ofron përfitime maksimale. Ka një formë të përshtatshme përdorimi, tregues optimal të tretshmërisë për asimilim nga trupi, duke vepruar butë dhe, në të njëjtën kohë, një formulë medicinale mjaftueshëm të fortë. Komponentëve të nevojshëm u shtohen këtyre tabletave në doza të tilla për të eliminuar jo vetëm sëmundjen, por edhe patologjitë që provokuan shfaqjen e saj.

Rekomandime për përdorimin e kapsollave

Mjekët përshkruajnë kapsula Friocard për pacientët që kanë këto probleme shëndetësore:

 • presioni i gjakut mbi 140/90 mm Hg. Art.
 • prania e faktorëve të rrezikut, siç është diabeti mellitus;
 • dështimi i zemrës;
 • tromboza e venave dhe arterieve;
 • infarkt i miokardit të transferuar;
 • angina pectoris;
 • distonia neurocirkulare.

Rekomandohet gjithashtu marrja e tij për shërim pas operacionit në arteriet dhe venat dhe për profilaksinë në moshë të vjetër, në mënyrë që të shmanget shfaqja e patologjive.

Friocard për të normalizuar presionin e gjakut dhe për të trajtuar sëmundjet e zemrës

Kundërindikohet përdorimi i ilaçeve kur:

 • intolerancë individuale ndaj elementeve të ilaçit;
 • shtatzënisë;
 • ushqyerja me gji;
 • marrja e neuroleptikëve dhe qetësuesve.

Pacientët mbi 65 vjeç duhet të këshillohen me një profesionist të kujdesit shëndetësor për kohëzgjatjen e terapisë.

Duke iu përmbajtur këtyre rekomandimeve dhe duke respektuar në mënyrë rigoroze udhëzimet, ju do të shmangni shfaqjen e çdo reagimi negativ. Marrja e tepërt mund të shkaktojë shqetësime në funksionimin e traktit gastrointestinal, të tilla si të vjella dhe lëvizje të shpeshta të zorrëve.

Udhëzime për përdorimin dhe dozimin e kapsollave

Gjatë terapisë terapeutike, intervali kohor i specifikuar në udhëzimet Friocard duhet të respektohet në mënyrë të padiskutueshme, pasi mjekimi zgjat për një numër të caktuar orësh.

Pini shumë ujë me tableta. Duhet të jetë e ngrohtë. Isshtë e pamundur të përdoren ilaçe me çaj dhe lëng: këto substanca mund të formojnë përbërje të patretshme me elementët e ilaçit.

Shtë e rëndësishme të merrni ilaçin në të njëjtën kohë çdo ditë. Prandaj, këshillohet të hartoni një orar për marrjen e pilulave në një fletore në mënyrë që të mos harroni procedurën e trajtimit.

Friocard për të normalizuar presionin e gjakut dhe për të trajtuar sëmundjet e zemrës

Kapsulat Friocard merren oralisht me ujë të pastër. Në raste të jashtëzakonshme, ilaçi mund të pihet para ose pas ngrënies. Por për thithje më të mirë, si një parandalim i hipotensionit ortostatik, është më mirë ta bëni këtë gjatë mëngjesit, drekës ose darkës.

Dozimi maksimal i Friocard në të njëjtën kohë është 50 mg. Personave të moshuar (mbi 50 vjeç) u përshkruhet jo më shumë se 1-2 kapsula në ditë. Udhëzimet për përdorimin e ilaçit (dozimit) për patologjitë janë si më poshtë:

 • Hipertensioni arterial - 12,5 mg (2 kapsula prej 6,25 mg), të marra një herë në 2 ditët e para të sëmundjes. Pastaj doza rritet gradualisht, dhe për dy javë rresht është 25 mg, kur merret 1 herë në ditë.
 • Angina pectoris - 2 kapsula duhet të merren në të njëjtën kohë vetëm 1 herë. Përsëriteni këtë skemë për dy ditë me radhë. Atëherë do të duhet të pini dy copa gjatë ditës, 2 herë, sipas skemës së vendosur nga mjeku.
 • Insuficiencë kronike e zemrës - ½ kapsulë 6,25 mg 2 herë në ditë për dy javë. Pastaj doza rritet - ata pinë 1 kapsulë në mëngjes dhe në mbrëmje deri në fund të regjimit terapeutik.

Pesha e pacientit ndikon shumë në caktimin e dozës së kërkuar. Për shembull, me një peshë trupore deri në 85 kg, doza maksimale e ilaçit do të jetë 25-50 (mg). Me një peshë më të madhe se 85 kg, doza për pacientin duhet të jetë 50-75 (mg). Një kurs i ndërprerë, për ndonjë arsye, rikthehet nga 1 kapsulë.

Rritja ose zvogëlimi i dozës së ilaçit kontrollohet nga mjeku. E rëndësishme është toleranca e mirë e Friocard nga pacienti, mungesa e efekteve anësore dhe intolerancës individuale, efektiviteti dhe dinamika pozitive e terapisë aktuale. Drogës nuk rekomandohet të kombinohet me pije alkoolike.

Duhet të jeni shumë të kujdesshëm në lidhje me pacientët e moshuar të cilëve, me hipertension, u është përshkruar një dozë prej dy kapsulash, me një rritje graduale të dozës në 25 (mg), si dhe pacientëve me diabet mellitus.

Friocard ndërvepron pozitivisht me barna të tilla:

 • Nitroglicerinë;
 • Digoxin, por nën kontrollin e mpiksjes së gjakut;
 • Ciklosporin;
 • Insulinë;
 • Klonedin.

Drogës është kundërindikuar pjesërisht në terapi me ilaçe të tilla:

 • Verapamil, Diltiazem dhe një numër ilaçesh antiaritmike;
 • Epinefrina, Dopamina, Norepinefrina dhe neurotransmetuesit e tjerë;
 • Fenobarbital dhe Rifampicin;
 • substanca të një numri anestetikësh;
 • ilaçe hipoglikemike.

Përdorimi i Friocard kur pacienti ka një “stimulues kardiak artificial” lejohet vetëm nën mbikëqyrjen e një mjeku.

Shqyrtime të blerësve dhe mjekëve në lidhje me Friocard

Para se të blini një ilaç, është zakon të studioni mendimet e atyre që tashmë e kanë provuar efektin e tij. Në Friocard, vlerësimet e klientëve mund të gjenden në forume në internet. Ata shkruajnë për ilaçin, duke përshkruar në detaje se si ndikoi ai në shëndet.

Zakonisht blerësit tregojnë karakteristikat e mëposhtme pozitive:

 • përdorimi i kapsollave nuk shoqërohet me dhimbje koke;
 • "Rrahja në vesh" zhduket;
 • pulsi qetësohet;
 • presioni kthehet në normale;
 • mirëqenia përmirësohet;
 • gjumi normalizohet;
 • aktiviteti fizik rifillon.

Shqyrtimet negative janë të rralla. Në shumicën e rasteve, ato janë shkruar nga klientët të cilët e kanë blerë ilaçin në një faqe në internet ose media sociale të paverifikuara dhe ilaçi ka dalë i rremë.

Vetëm ata që nuk morën pilula sipas udhëzimeve, duke tejkaluar dozën e lejuar, tregojnë për pasoja të tilla të përdorimit të ilaçeve si diarreja dhe çrregullime të tjera të tretjes.

Duke paraqitur përshkrimin e produktit medicinal, redaktorët e revistës mjekësore Obzoroff prezanton lexuesit e saj në vlerësimet e shkruara nga konsumatorët në forume kushtuar temës së trajtimit të sëmundjeve dhe në grupet e mediave sociale. Përmbajtja e deklaratave dhe pikësimi i autorit lihen të pandryshuara:

Adelina, 50 vjeç, Milano:

“Bleva Friocard për nënën time 84-vjeçare. Në javët e kaluara, ajo është ndjerë më keq se zakonisht. Presioni i gjakut pothuajse nuk u ul, u mbajt në 220/180. Mami nuk mund të ngrihej as nga shtrati, ata e ushqyen atë nga një lugë. Tabletat (Moxinidin, Captopril) duhej të jepeshin pothuajse çdo 2-3 orë. Ata thirrën një ambulancë, por ata thanë se ishte pleqëri dhe kishte pak që do të ndihmonte. Kam gjetur ilaçin në internet, fillova t'ia jepja nënës sime përveç terapisë kryesore. Goodshtë mirë që është bimor. Pas 2-3 ditësh kam vërejtur përmirësime. Mami filloi të ulej në shtrat, u shfaq oreksi. Ajo pushoi së ankuari për zhurmën në kokë. Presioni u zvogëlua në vlerën optimale për nënën time - 140/80 ".

Ulyana, 39 vjeç, Perm:

“Unë kam një punë të vrullshme si mësuese në kopsht, prandaj duhet të mbaj të gjithë fëmijët dhe të jem në gjendje të komunikoj me prindërit e tyre. Ndoshta, në këtë sfond, u shfaqën probleme shëndetësore. Disa herë, presioni i gjakut filloi të ngrihej, ndonjëherë ndjesi i ndjeshëm në anën e majtë të gjoksit. Shkova te mjeku. Përveç ilaçeve tradicionale, rekomandohej Friocard. Unë marr një pilulë një herë në ditë, stresi është zhdukur, fle pa zhurmë, presioni i gjakut është normal ”.

Peter, 45 vjeç, Manchester:

“Kohët e fundit iu nënshtrova një operacioni në zemër, mjeku tha që tani zemra do të duhet të mirëmbahet vazhdimisht. Për profilaksi përdor Friocard, kontrolloj rregullisht në spital. Ata thanë që indet rigjenerohen. Unë vazhdoj të kurohem, e marr një herë në ditë. Pavarësisht nga operacioni, unë jam mjaft aktiv mendërisht dhe fizikisht - Unë krijoj poezi dhe shkoj në ndeshje për të bërë tifo për ekipin tim të preferuar të futbollit ".

Tilda, 55 vjeç, Hamburg:

“Unë kam hequr dorë nga shumë trajtime të tjera në favor të Friocard. Pas marrjes së ilaçeve sintetike për trajtimin e hipertensionit, një shije e pakëndshme hidhërimi mbetet në gjuhë, gjë që më bënte madje e përzier dhe e etur. Dhe regjimi i terapisë shpesh është i papërshtatshëm, ndonjëherë ajo harronte se ishte koha për të marrë ilaçin. Ilaçet e reja që kam testuar më ndihmojnë të "vijnë në vete" për gjysmë ore, dhe unë nuk e humbas kohën e çmuar joaktive për shkak të një dhimbje koke, siç ndodhi më parë. "

Rishikimi i mjekut është i dobishëm për krahasimin e kapsollave Friocard me një gamë të gjerë të ilaçeve për të studiuar vetitë farmakologjike të ilaçit. Siç e dini, ekspertët shkruajnë në mënyrë objektive dhe informative.

Anna Neumann është kardiologe nga Berlini:

“Në kombinim me ilaçe të tjera, veçanërisht me origjinë bimore, barnat funksionojnë më mirë. Prandaj, për anginë pectoris, kolesterol të lartë dhe presion të lartë të gjakut, Friocard funksionon mirë me barnat tradicionale. Ilaçi sjell rezultate të shkëlqyera si parandalim i hipertensionit dhe patologjive të zemrës. Drogës mund të merret për një periudhë të gjatë, në intervale prej gjashtë muajsh. Dhimbja në zemër pushon së shqetësuari, pulsi dhe presioni i gjakut janë gjithmonë të qëndrueshëm. Terapia duhet të vazhdojë deri në fund, edhe nëse gjendja shëndetësore bëhet normale pas disa ditësh. Tabletat janë të nevojshme vetëm në mënyrë që presioni të mos rritet më, në mënyrë që të shmanget një krizë hipertensive dhe dëmtimi i organeve të sistemit kardiovaskular ”.

Si të porosisni kapsulat Friocard në internet

Nëse dëshironi të provoni Friocard, atëherë është më mirë ta blini në faqen zyrtare të prodhuesit, duke porositur dorëzimin në vendbanimin tuaj me ndërlidhës ose postë. Kjo është mënyra më e besueshme për të marrë ilaçin origjinal duke anashkaluar shitësit që shesin mallra të falsifikuara.

Mjekësia natyrale ka fituar rritjen e kërkesës së konsumatorit. Kjo provokoi një rritje të numrit të falsifikimeve. Prandaj, furnizuesi ka krijuar platformën e vet në internet ku mund të bëni një porosi.

Koha e dorëzimit të ilaçit është nga 2 ditë në një javë. Çmimi i Friocard, i cili përmirëson qarkullimin e gjakut, në faqen e internetit të prodhuesit varion nga 39-42 euro. Kostoja e treguar e ilaçit është një ofertë speciale nga prodhuesi. Produktet mjekësore shiten me një zbritje prej mbi 49%, e cila është e vlefshme vetëm për klientët e rinj.

Furnizuesi zyrtar nuk bashkëpunon me farmacitë dhe dyqanet në internet, pasi zinxhirët farmaceutikë dhe ndërmjetësit kanë tendencë të rrisin ndjeshëm çmimin e ilaçeve.

Renditja e Friocard në internet është shumë e lehtë. Për të marrë këtë ilaç ju nevojiten:

 1. Vizitoni faqen e internetit të prodhuesit.
 2. Bëni një aplikim të shkurtër, duke treguar informacionin tuaj të kontaktit.

Pas këtij "biznesi një minutë", në rreth 15 minuta konsumatori do të marrë një telefonatë nga menaxheri. Ai do të informojë blerësin për nuancat e porosisë dhe do të pyesë se ku ta dërgojë ilaçin për trajtimin e hipertensionit dhe sëmundjeve të zemrës. Për klientët e rinj, furnizuesi vendos një zbritje 50% në koston e mallrave.

Friocard për të normalizuar presionin e gjakut dhe për të trajtuar sëmundjet e zemrës

Në faqen që ofron një ilaç nga një prodhues zyrtar, ka gjithmonë promovime. Në sezonin e marrëveshjeve të shkëlqyera, blerësit mund të bëjnë një porosi për një ilaç për të ulur presionin e gjakut, duke kursyer "buxhetin e familjes".

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kakhanovskaya Lyudmila Nikolaevna, kardiologe me gati 20 vjet përvojë. Një biografi e hollësishme dhe informacion në lidhje me kualifikimet mjekësore janë postuar në faqen e autorëve të faqes sonë të internetit.

Shto një koment