Detonic për trajtimin e hipertensionit dhe sëmundjeve të zemrës: një përshkrim i hollësishëm

Detonic është një ilaç modern që ndihmon për të luftuar presionin e lartë të gjakut në të gjitha fazat e rrjedhës së hipertensionit. Veprimi kompleks i substancave organike që përbëjnë këtë ilaç në muret e enëve të gjakut dhe sistemin nervor autonom, mund të zvogëlojë menjëherë presionin. Efekti tonik i shtesës Detonic parandalon shfaqjen e aterosklerozës. Kjo është për shkak të substancave të vlefshme të përfshira në prodhimin e lecitinës, si dhe aminoacideve që kontrollojnë metabolizmin e kolesterolit dhe përjashtojnë shfaqjen e pllakave të kolesterolit në muret e enëve të gjakut.

Drogës për normalizimin e presionit të gjakut krijohet mbi një bazë organike dhe nuk ka përbërje artificiale në përbërjen e saj, të cilat mund të shkaktojnë efekte anësore tek njerëzit. Shumë lexues të revistës obzoroff.infotashmë e dini për këtë ilaç unik nga media dhe diskutimet në forume. Dhe nëse, së pari keni mësuar për pluhurin Detonic, tani është koha e duhur për të gjetur të gjitha informacionet e nevojshme në lidhje me këtë ilaç.

Detonic për trajtimin e hipertensionit

Mimi i ilaçit në Evropë, si dhe ku të blini Detonic me zbritje

Nëse dëshironi të blini Detonic, atëherë për këtë ju duhet të shkoni në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit dhe të porosisni dorëzimin e këtij ilaçi. Çmimi i këtij ilaçi në Evropë është 39 euro. Furnizuesi zyrtar nuk shet produkte përmes farmacive ose dyqaneve online. Kjo për faktin se zinxhirët farmaceutikë rrisin koston e barnave të shitura me 2 herë. Për më tepër, popullariteti i këtij ilaçi për trajtimin e hipertensionit kontribuon në një rritje të numrit të falsifikimeve, kështu që prodhuesi e shet atë në mënyrë të pavarur përmes internetit.

Për të porositur Detonic, duhet të kryeni dy hapa: shkoni në faqen e internetit të prodhuesit dhe tregoni numrin e telefonit dhe emrin e blerësit.

Urdhëroni dorëzimin e drogës Detonic

Pas 15 minutash, operatori do të telefonojë numrin e telefonit të treguar nga klienti për të sqaruar metodën e dërgimit të drogës të përshtatshëm për blerësin. Klientët e rinj marrin një zbritje prej 50% nga çmimi i shitjes me pakicë nga prodhuesi Detonic .

Efekti i drogës Detonic për presionin e gjakut

Mund të merret nga të gjithë, madje edhe ata që kanë frikë nga reaksionet alergjike. Ky kompleks natyror i substancave organike vepron si më poshtë:

 • Presioni diastolik dhe sistolik i gjakut çon në normale;
 • largon kolesterolin e tepërt nga gjaku;
 • lehtëson trombozën venoze;
 • përmirëson gjendjen e përgjithshme të një personi që vuan nga hipertensioni.

Si funksionon Detonic në trajtimin e hipertensionit

Për dallim nga ilaçet e tjera, Detonik ka një efekt të butë në trupin e njeriut. Gjatë gjithë rrjedhës së marrjes së drogës, nuk ka rritje të papritur të presionit dhe kushte shoqëruese. Në të njëjtën kohë, kostoja e aditivit Detonic i arritshëm për të gjithë njerëzit me të ardhura mesatare. Ky produkt kardiak ndihmon:

 • për të përmirësuar treguesit e presionit të gjakut për një kohë të gjatë;
 • hiqni qafe shkaqet e hipertensionit;
 • parandaloni nga efektet e rrezikshme të presionit të lartë.

Për të marrë një efekt të qëndrueshëm, terapia me këtë ilaç duhet të bëhet rregullisht. Normalizimi i presionit të gjakut është i mundur vetëm pasi të keni kaluar kursin e plotë të trajtimit. Gjithashtu, kushtojini vëmendje ilaçit modern Cardioltë destinuara për trajtimin e hipertensionit. Ajo ka një metodë të veçantë për normalizimin e presionit, dhe gjithashtu ndihmon në forcimin e mureve të enëve të gjakut.

Avantazhet Detonic para ilaçeve të tjerë për trajtimin e hipertensionit

Përdoruesit që blenë Detonic në internet me një zbritje, dalloni tolerancën e tij të mirë dhe efektin e butë. Mjekët përgjigjen pozitivisht ndaj këtij ilaçi dhe shpesh e rekomandojnë atë tek pacientët e tyre. Ata vlerësojnë përbërjen natyrale për aftësinë e saj për të përmirësuar funksionin e zemrës dhe lehtësisht të lehtësuar sëmundjet kronike. Për të kuptuar efektin e produktit, le ta krahasojmë me një ilaç më të famshëm Recardio.

Detonic "Recardio"
Efekti është pothuajse i menjëhershëm. Normalizon treguesit e presionit të gjakut për një periudhë të shkurtër kohe, pas aplikimit (treguesi varet nga karakteristikat individuale të trupit). Për të përmirësuar gjendjen e përgjithshme, duhet të mësoheni me të për një kohë të gjatë. Rezultati zakonisht vihet re pas muajit të parë të përdorimit.
Efektet anësore dhe reaksionet alergjike nuk vërehen (vërtetohet nga studimet në më shumë se 1000 pacientë).Shkakton shumë efekte anësore: nauze, diarre, sheqer në rritje të gjakut, urinim të shpeshtë.
Nuk ka kundërindikacione për marrjen e këtij ilaçi. Gjatë shtatëzënësisë dhe laktacionit, këshillohuni me një mjek.Ajo ka një listë të kundërindikacioneve që lidhen me intolerancën ndaj përbërësve individualë në kapsula Recardio.

Krahasimi i drogës Detonic me kapsula Recardio

Trajtimi i suksesshëm i hipertensionit me këtë ilaç konfirmohet nga shumë komente pozitive në lidhje me efektin e suplementit. Detonic, si nga mjekët ashtu edhe nga pacientët. Ilaçi ka disa avantazhe ndaj barnave të ngjashme, për shembull:

 • normalizon presionin e gjakut në 6 orët e para falë flavonoidit unik në përgatitje;
 • rikthen tonin dhe elasticitetin e enëve të gjakut për 1 kurs të aplikimit,
 • efektive në çdo moshë në fazat 1, 2 dhe 3 të hipertensionit.

Ndonjëherë, ju mund të gjeni komente negative, të cilat flasin për cilësinë e pamjaftueshme të terapisë me Detonic . Komente të tilla lihen nga njerëz të cilët:

 • mos respektoni rekomandimet e treguara në udhëzimet për përdorimin e ilaçit;
 • kanë intolerancë kronike ndaj disa prej përbërësve që përbëjnë Detonic ;
 • Në trajtimin e hipertensionit, përdoren ilaçe të papajtueshme.

Detonic më efektive në krahasim me ilaçet si: Heart Tonic, Bilanci i gjakut, Recardio, Cardiowell... Ndryshe nga kjo e fundit, ato mund të kombinohen me ilaçe të ndryshme dhe, në të njëjtën kohë, nuk ndikojnë negativisht në organet e traktit gastrointestinal. Një ilaç Detonic kaluan shumë teste mjekësore, në të cilat morën pjesë mijëra pacientë të moshave të ndryshme. Testet e kryera në qendrat kryesore të kardiologjisë kanë provuar karakteristikat kryesore të ilaçit, të deklaruara nga prodhuesi i tij.

Përbërja e pluhurit Detonic dhe vetitë e përbërësve të tij

Si pjesë e Detonic vetëm substancat natyrore dhe përbërësit me origjinë bimore janë të pranishme. Ato përftohen nga nxjerrja e përbërësve të dobishëm nga bimët medicinale të rritura në vende të pastra ekologjikisht, prandaj, hipertoniku i trupit lehtësisht i asimilon ato. Për shkak të përbërjes së tij 100% natyrale, nuk ka varësi ose shenja të efekteve anësore. Ndër përbërësit natyralë në formulë Detonic, duhet t'i kushtoni vëmendje veprimit të bimëve vijuese:

 1. Ekstrakti i aloe lulëzimit përmban acide dhe komponime organike të nevojshme për trajtimin e sëmundjeve të zemrës. Ai lehtëson nervozizmin, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe funksionimin e muskujve të zemrës, i bën enët e gjakut të forta dhe shkatërron mpiksjen e gjakut.
 2. Murriz, i cili ka një efekt vazodilatues, bllokon shfaqjen e pllakave të kolesterolit dhe përmirëson cilësinë e plazmës. Kolesteroli i tepërt çlirohet nga gjaku, duke ulur kështu presionin e gjakut. Nga rruga, frutat e murrizit përjashtojnë shfaqjen e pllakave.
 3. Farat e kungullit zvogëlojnë kolesterolin, duke parandaluar shfaqjen e pllakave në enë dhe përshpejtojnë shërimin e indeve të dëmtuara të muskujve të zemrës.
 4. Lemongrass. Për shkak të efektit diuretik të kësaj lule, uji i tepërt largohet nga trupi.
 5. Ekstrakti i kërpudhave Chaga - stabilizon presionin e gjakut, rrahjen e zemrës, eliminon shfaqjen e mpiksjes së gjakut dhe akumulimet e "pllakës" së kalciumit në muret vaskulare.
 6. Ekstrakt buds karafil. Për shkak të kësaj substance, e cila është pjesë e ilaçit të përshkruar, enët e gjakut zgjerohen dhe rritet plasticiteti i kapilarëve. Kjo është për shkak të flavonoids dhe tannins që janë në këtë bimë.
 7. Koncentrat hudhre - ndihmon në forcimin e sistemit imunitar dhe luftimin e sëmundjeve kardiovaskulare.

Lista e plotë e përbërësve të përfshirë Detonic si dhe proporcionet në lidhje me secilin përbërës të formulës bazë janë treguar në këtë imazh.

Strukturë Detonic

Indikacionet për përdorimin e drogës Detonic dhe efektet anësore të mundshme

Detonic Përdoret në faza të ndryshme të sëmundjeve të zemrës dhe kur ndodh një krizë hipertensioni. Sipas udhëzimeve dhe rekomandimeve të prodhuesit, kjo ilaç është e nevojshme për njerëzit që kanë simptomat e mëposhtme:

 • Migrenë e shoqëruar me skuqje të fytyrës;
 • Djersitje e shtuar, tension i brendshëm, një ndjenjë ankthi pa ndonjë arsye të dukshme, dhe madje edhe nervozizëm;
 • marramendje;
 • neveri dhe vjellje;
 • Rritje sistematike e presionit që tejkalon treguesit e zakonshëm;
 • tinitus;
 • lodhje.

Detonic indikuar edhe për pacientët që kanë pasur sulm në zemër, goditje në tru ose mikrostroke. Me përdorimin e saktë të këtij ilaçi unik, rreziku i relapsave të përsëritura eliminohet me 90%.

Efektet anësore të drogës

Droga e përshkruar në këtë faqe interneti obzoroff.info, krijuar për terapi me presion të lartë tek të rriturit. Kufizimi i vetëm në marrje është intoleranca personale ndaj substancave të caktuara që bëjnë pjesë Detonic . Gratë që vuajnë nga hipertensioni gjatë shtatëzanisë dhe laktacionit, si dhe njerëzit mbi 70 vjeç, duhet ta përdorin këtë ilaç vetëm pasi të këshillohen me një mjek.

Të gjithë përbërësit që janë në këtë produkt janë me origjinë plotësisht natyrore, një reaksion alergjik ndaj tyre është jashtëzakonisht i rrallë. Pacientët që ndjekin me kujdes përshkrimet e mjekëve dhe udhëzimet mund të mos shqetësohen për shfaqjen e reaksioneve të padëshiruara. Shenjat anësore mund të ndodhin për shkak të mbidozës. Një ilaç Detonic Ai nuk ka substanca të rrezikshme në përbërjen e tij dhe mund të përdoret së bashku me një sasi minimale të produkteve që përmbajnë alkool.

Udhëzime për përdorim

Udhëzimi i saktë për përdorimin e këtij medikamenti është të kryeni vetëm dy veprime:

 1. Konsumoni pluhur Detonic një lugë çaji, jo më shumë se dy herë në ditë pas ngrënies.
 2. Pini shumë ujë.

Gjatësia e kursit të terapisë për hipertension varet nga ashpërsia e kësaj sëmundjeje. Zakonisht kjo ilaç përshkruhet për një periudhë që nuk kalon 15-20 ditë. Ndonjëherë, ju mund të keni nevojë për të zgjatur përdorimin e këtij mjeti për një periudhë më të gjatë, por jo më shumë se 30 ditë. Në lidhje me periudhat e rekomanduara të përdorimit Detonic Mund ta mësoni nga ekspertët. Për ta bërë këtë, duhet të aplikoni për një konsultim falas në faqen e internetit të prodhuesit.

Informacione të rëndësishme! Pas përdorimit të parë të drogës, presioni i gjakut stabilizohet. Në pacientët, gjendja e përgjithshme përmirësohet, si dhe puna e muskujve të zemrës, të gjitha manifestimet e rrezikshme të patologjisë zhduken. Kjo është arsyeja pse kur përdorni Detonic nuk kërkohet mjekim shtesë.

Shqyrtime mbi përdorimin e pluhurit Detonic : mendimi i mjekëve dhe blerësve

Përdoruesit që blenë Detonic dhe e përdorin atë për të trajtuar hipertensionin, lënë komentet e tyre pozitive në internet. Përvoja dhe mendimet e tyre ndihmojnë njerëzit e tjerë të kuptojnë më mirë sesi funksionon ky ilaç në trajtimin e sëmundjeve të zemrës. Blerësit vërejnë se ky ilaç ka një numër të pronave të vlefshme:

 1. Presioni i gjakut shpejt kthehet në normale, edhe pas një përdorimi të këtij ilaçi.
 2. Mjeti i përshkruar ka një veprim të gjatë.
 3. Droga është absolutisht e sigurt, madje edhe me një tendencë ndaj alergjive.
 4. Përbërja bimore e këtij ilaçi përmirëson funksionimin e të gjithë organizmit.

Shqyrtime mbi përdorimin e drogës Detonic

Shumë banorë të Evropës e konsiderojnë çmimin e ilaçit Detonic mjaft e volitshme. Vlerësimet e këqija në lidhje me këtë pluhur janë shumë më pak të zakonshme. Ata zakonisht lihen nga njerëz që kanë hasur në një falsifikim të zbatuar nga njerëz të dyshimtë në rrjetet sociale.

Duhet të kujtojmë! Një fallco nuk është vetëm e padobishme, por gjithashtu mund të jetë rezultat i shfaqjes së veprimeve negative në trupin tuaj. Mimi i rremë shpesh tejkalon koston e produktit origjinal.

Mendimi i mjekut për efektivitetin e ilaçit

Evgeny Potapov, kardiolog:
“Beenshtë provuar! Luftuesi kryesor kundër presionit të lartë të gjakut është bioflavonoid. Nxirret nga rrëshira dhe druri i larshit të egër. Ky komponent gjendet në shumë ilaçe të njohura që përdoren për të trajtuar hipertensionin, por në sasi të pakta. Kështu, efekti ndodh pas një kohe të caktuar. Vetëm ilaçi, i cili përmban shumë flavonoide, është Detonic . "Unë pashë formulën dhe raportin e ekspertit, kështu që ju rekomandoj këtë ilaç pacientëve të mi, si një mjet për të normalizuar presionin e gjakut".

Komentet e klientit për aplikacionin Detonic

Shumë përdorues shkruajnë vlerësimet e aplikacioneve Detonic në forume dhe rrjete sociale. Le të njihemi me disa prej tyre:

“Ky medikament menjëherë riktheu shëndetin tim pas një sulmi në zemër. Nuk mund të shërohesha për një kohë të gjatë derisa gruaja ime urdhëroi për mua Detonic . Tani ndihem i gëzuar dhe energjik, madje futem për sporte: shkoj për një mëngjes në mëngjes dhe shkoj në palestër. Unë nuk mund ta bëja këtë më parë. Ndoshta mjekësia moderne funksionon mrekulli të vërteta ”.

Rudolph, 53 vjeç, Berlin.

“Dy vjet më parë pata një sulm në zemër. Për tre javë isha në kujdesin intensiv. Ishte shumë e vështirë të shërohesha. Pas 2 muajsh, simptomat që dija filluan të më shqetësojnë përsëri. Nuk doja të shkoja përsëri në spital dhe vendosa të kërkoj në Internet disa ilaçe të fuqishme që do të më ndihmonin të shërohesha shpejt. Kam gjetur rishikime të shtojcës Detonic, e cila është krijuar nga ekstrakte bimore dhe nuk ka efekte anësore të dukshme. Gjithashtu, ky mjet është një mundësi e shkëlqyer parandalimi dhe tregohet për të gjithë ata me patologji të rrezikshme të zemrës. Fillova ta marr dhe vërejta një përmirësim në shëndetin tim. Tani përsëri shkoj në vilë, ku rritem lule. Dhe tani e di me siguri se presioni nuk do të më shqetësojë më parë si më parë. "

Lydia, 65 vjeç, Milano.

"Dorëzimi i porositur Detonic në internet, direkt nga prodhuesi. Paketa mbërriti pas 4 ditësh, dhe u godit nga kostoja e ulët, vetëm 850 kurora çeke. Unë fillova ta marr atë pas konsultimit me mjekun tim. Një vit më parë sulmi im në zemër “më rrëzoi” dhe ishte shumë e vështirë për mua që të shërohesha. Pas aplikimit të parë, vura re një përmirësim: gulçim u zhduk, presioni i gjakut u kthye në normalitet, dhimbjet e kokës ndaluan të më torturonin. Tani po e marr ilaçin në një kurs. Unë i këshilloj të gjithë me probleme të zemrës dhe presionit të gjakut. "

Edward, 68 vjeç, Pragë.

Bazuar në komentet e ekspertëve dhe pacientëve, mund të nxjerrim përfundimin vijues: Detonic është një kompleks bimor në formë pluhuri që është formuluar për të luftuar sëmundjet e zemrës dhe enëve të gjakut. Sipas mjekëve, ky është ilaçi më efektiv që lehtëson një person nga manifestimet e sindromave hipertensive. Ne gjithashtu tërheqim vëmendjen e lexuesve tanë për një ilaç të ri Cardiline , e cila është krijuar për të parandaluar luhatjet e mprehta të treguesve të presionit të gjakut. Sipas shumë rishikimeve, ky ilaç konsiderohet më i suksesshëm në trajtimin e hipertensionit dhe parandalimin e disa kushteve të zemrës.

Pse tensioni i ulët i gjakut rritet dhe si ndikon në zemër?

Zemra është muskul që pompon gjak në trup dhe një zemër e shëndetshme për të rritur normalisht ka madhësinë e një grushti të shtrënguar. Kur "motori" drejton "makinerinë", zemra e mban trupin në lëvizje.

Plakja mund të shkaktojë ndryshime në zemër dhe enët e gjakut dhe zemra mund të rrahë më shumë gjatë aktivitetit fizik ose stresit sesa në një moshë më të re gjatë të njëjtave aktivitete. Sidoqoftë, numri i rrahjeve në minutë (rrahjet e zemrës në qetësi) nuk ndryshon dukshëm gjatë plakjes normale.

Ndryshimet me moshën mund të rrisin rrezikun e sëmundjes së zemrës. Shkaku kryesor i sëmundjes së zemrës është akumulimi i depozitave yndyrore në muret e arterieve, një proces që zgjat me vite. Lajmi i mirë është se me një mënyrë jetese të shëndetshme, këto ndryshime mund të shmangen, zvogëlohen ose vonohen. Njerëzit mbi 65 vjeç kanë më shumë të ngjarë të vuajnë nga sëmundja e arterieve koronare dhe dështimi i zemrës sesa të rinjtë. Ndryshimi më i zakonshëm që ndodh me moshën dhe shoqërohet me sëmundje kardiovaskulare është një rritje e ngurtësisë së arterieve të mëdha - arteriosklerozës ose forcimit. Kjo shkakton presion të lartë të gjakut ose hipertension, i cili bëhet më i zakonshëm me moshën.

Presioni i lartë i gjakut është një shenjë e hipertensionit

Presioni i lartë i gjakut dhe faktorë të tjerë të rrezikut, përfshirë moshën, rrisin rrezikun e aterosklerozës. Meqenëse ka disa faktorë të ndryshueshëm të rrezikut për arterosklerozën, kjo nuk është domosdoshmërisht një pjesë normale e plakjes. Pllaka ndërtohet brenda mureve të arterieve, ngurtësohet dhe ngushtohet me kalimin e kohës, duke kufizuar rrjedhën e gjakut të pasur me oksigjen në organe dhe pjesë të tjera të trupit. Sëmundja e zemrës zhvillohet kur pllaka grumbullohet në arteriet koronare, duke zvogëluar rrjedhjen e gjakut në muskulin e zemrës.

Me kalimin e kohës, muskuli i zemrës mund të dobësohet dhe / ose të dëmtohet, duke çuar në dështim të zemrës. Dëmtimi i zemrës mund të shkaktohet nga një sulm në zemër, hipertension i zgjatur dhe diabet, dhe përdorim kronik i alkoolit.

Kur një person arrin një moshë të caktuar, presioni i tij i gjakut duhet të matet më shpesh, edhe nëse ata kanë presion të ulët të gjakut në vitet e tyre më të rinj. Kjo është e nevojshme sepse ndryshimet në arterie mund të çojnë në hipertension. Një person mund të ndihet mirë edhe me presion të lartë të gjakut, por nëse nuk trajtohet, mund të çojë në goditje në tru dhe probleme të zemrës, syve, trurit dhe veshkave. Për të rregulluar presionin e gjakut kërkohet ushtrim i rregullt, rregullime dietike dhe marrje e reduktuar e kripës, dhe shpesh nevojiten ilaçe moderne, si p.sh. Detonic ose Cardiline .

Ndryshimet e zemrës që ndodhin më shpesh me moshën:

 1. Mbajtja e ujit - ka ndryshime të lidhura me moshën që mund të çojnë në aritmi - një rrahje zemre e shpejtë, e ngadaltë ose e parregullt. Valvulat e zemrës janë struktura komplekse që funksionojnë si valvola dhe ndodhen midis atriumit dhe barkushes, ose midis barkushes dhe arteries që lënë zemrën, dhe kontrollojnë rrjedhën e gjakut midis dhomave të zemrës dhe mund të bëhen më të trasha dhe të vështira. Nëse ato trashen, ato mund të kufizojnë rrjedhën e gjakut nga zemra, dhe nëse të dy janë të bllokuar, lëngu mund të grumbullohet në mushkëri ose trup (këmbë, këmbë dhe bark).
 2. Zemra e zmadhuar - Dhomat e zemrës mund të zgjerohen. Muri i zemrës trashet, kështu që sasia e gjakut që dhoma mund të mbajë zvogëlohet pavarësisht nga rritja e madhësisë së përgjithshme të zemrës. Hipertensioni i zgjatur është një shkak kryesor i trashjes së murit të zemrës, i cili mund të rrisë rrezikun e aritmive.
 3. Edemë - Ndërsa njerëzit plaken, ata bëhen më të ndjeshëm ndaj kripës, e cila mund të shkaktojë presion të lartë të gjakut dhe / ose ënjtje të kyçit të këmbës ose këmbës (edemë).
 4. Zemër e dobët për shkak të kushteve të tjera. Sëmundja e tiroides dhe kimioterapia mund të dobësojnë muskujt e zemrës. Nëse një person nuk mund ta kontrollojë atë, për shembull për shkak të një historie familjare, atëherë rreziku i sëmundjes së zemrës mund të rritet. Por mbajtja e një jetese të shëndetshme mund të ndihmojë në parandalimin ose vonimin e sëmundjes serioze.

Presioni i lartë i gjakut është një simptomë e hipertensionit

Sëmundja e hershme e zemrës shpesh është asimptomatike ose delikate. Kjo është arsyeja pse kontrollet e rregullta me një mjek janë kaq të rëndësishme. Shikoni mjekun tuaj menjëherë nëse ndjeni dhimbje, presion ose shqetësim në gjoks. Sidoqoftë, dhimbja në gjoks është një shenjë më pak e zakonshme e sëmundjes progresive të zemrës, kështu që ka simptoma të tjera që duhet të mbani mend. Necessaryshtë e nevojshme të konsultoheni me një mjek nëse shenjat e mëposhtme bëhen të dukshme:

 • Dhimbje, ngurtësi dhe / ose ndjesi shpimi gjilpërash në shpatullat, krahët, qafën, nofullën ose shpinën tuaj.
 • Gulçim në qetësi ose shtrirë.
 • Dhimbje gjoksi gjatë aktivitetit fizik që qetësohet pas pushimit.
 • Pakujdesia.
 • Marramendje.
 • Konfuzion i vetëdijes.
 • Dhimbje koke.
 • Djerse te ftohta.
 • Nauze dhe të vjella.
 • Lodhje.
 • Swnjtje e kaviljeve, këmbëve, këmbëve, barkut ose qafës.
 • Zvogëlimi i aftësisë për të ushtruar ose aktivitet fizik.
 • Problemet gjatë kryerjes së aktiviteteve normale.

Problemet e aritmisë janë shumë më të zakonshme tek njerëzit e moshuar sesa tek të rinjtë. Aritmitë duhet të trajtohen dhe duhet të kërkohet kujdes mjekësor nëse ndjehen dridhje të kraharorit ose zemra rreh ose rreh shumë fort, veçanërisht nëse shoqërohet me marramendje, lodhje ose gulçim. Droga e famshme do të ndihmojë në zgjidhjen e këtij problemi Detonic .

Bëj një pyetje

Kakhanovskaya Lyudmila Nikolaevna, një kardiolog me përvojë gati 20 vjeçare. Një biografi e hollësishme dhe informacion në lidhje me kualifikimet mjekësore janë postuar në faqen e autorëve të faqes sonë të internetit.

Obzoroff
Komente: 5
 1. Obzoroff

  Mirëdita, dorëzimi është i disponueshëm vetëm në disa vende evropiane. Mundohuni të gjeni një analog në vendin tuaj. Ne nuk jemi prodhues, lëre më distributor i ndonjë ilaçi. Faqja jonë është informuese, jo komerciale.

 2. Tatjana Urikh

  Përshëndetje.
  Unë jetoj në Kanada dhe do të doja shumë ta blija këtë Detonic për mua dhe prindërit e mi.
  Unë jam 42 vjeç dhe kam pirë pilula presioni për 8 vjet, por presioni bëhet gjithnjë e më i lartë me kalimin e kohës, dhe unë duhet të blej pilula gjithnjë e më të fuqishme. Por 3-4 javë më parë, tringëllimë në veshët gjithashtu u bë konstante.
  Prindërit e mi gjithashtu vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Ju lutem më tregoni se ku t'i marr ose mund t'i dërgoni në Kanada?

 3. Alfrida

  Gjyshja ime është hipertensionale. Ajo është 67 vjeç. Përveç kësaj, ajo ka diabet mellitus dhe është mbipeshë, gjë që vetëm përkeqëson situatën me zemrën e saj. Kohët e fundit pata një mikroinfarkt. Presioni nën 200 vjeç është bërë tashmë "norma" për të. Ajo vazhdimisht shkon te mjekët, merr male me pilula (duhet ta keni parë çantën e saj të ndihmës së parë). Nuk dija si ta ndihmoja, sepse unë vetë nuk e kuptoj temën, dhe pilulat e përshkruara nga mjekët dhanë vetëm lehtësim të përkohshëm. Vendosa të kërkoj të paktën disa vitamina për zemrën dhe enët e gjakut, të cilat nuk do ta dëmtonin atë dhe mbase të paktën ndihmonin në një farë mënyre. Farmacia shiti vetëm fondet që mjeku i kishte përshkruar tashmë asaj, kështu që ajo filloi të kërkonte në rrjet dhe u ndesh me ilaçin Detonic ... E urdhërova, e mora dhe ia dhashë gjyshes sime. Së pari, ajo merrte 2 herë në ditë për një javë, pastaj 4 herë në muaj. Sipas saj, gjatë kësaj kohe, dhimbjet e gjoksit u zvogëluan, këmbët e mia filluan të fryhen më pak, unë fillova të bie në gjumë më mirë dhe presioni ra pak në 170/110. Nuk e di nëse ilaçi e ndihmoi atë apo nëse ajo sapo filloi të bënte një mënyrë jetese dhe diete më të shëndetshme, por gjatë gjashtë muajve të fundit ajo nuk është ndjerë aq mirë akoma.

 4. Obzoroff

  Tatiana, mbrëmje e mirë!
  Detonic gjithmonë ka qenë dhe do të jetë një mjet për normalizimin e presionit të gjakut dhe trajtimin e sëmundjeve të zemrës. Pse dikush vendosi që ajo duhet të përdoret për humbje peshe, ne nuk e dimë. Bëni këtë pyetje personit që ju tha këtë. Ju urojmë shëndet të mirë!

 5. Tatiana

  Hello! Detonic Për disa arsye, unë u ofrova si një mjet për të humbur peshë, i prodhuar në Bullgari? Me thuaj fallco? Tani kam lexuar: Sulm në zemër, hipertension, aritmi, etj, asnjë fjalë për kilet e tepërta. Tensioni im i gjakut është 100/60, dhe çfarë duhet të bëj? Une ndihem mire. Pi apo jo? Dhe çfarë do të ndodhë me presionin tim, me të cilin ndihem mirë. Mund ta varros, po, në rregull! Nuk më shqetësojnë paratë, është faji i saj, por shëndeti do të jetë për të ardhur keq!

Shto një koment