Titan Gel për të zmadhuar penisin dhe për të përshpejtuar rritjen e penisit

Titan Gel për zgjerimin e penisit në shtëpi me 5-6 cm në vetëm 4 javë: përshkrimi, përbërja, rishikimet dhe udhëzimet për përdorim Titan Gel. Si ta zmadhoni penisin tuaj? Kjo pyetje është bërë nga mijëra njerëz dhe tani është bërë e mundur të përshpejtohet rritja e penisit falë një mjeti krejtësisht unik për përshpejtimin e rritjes së penisit të një mashkulli, shqyrtimet e të cilit shpërthyen në të gjitha rrjetet sociale. Dhe kjo nuk është për t'u habitur, sepse krem Titan Gel shumë aktorë në industrinë e pornos e kanë përdorur atë për një kohë të gjatë dhe rezultatet janë me të vërtetë mbresëlënëse: ata që panë filma me të njëjtët pjesëmarrës duhet të kishin vërejtur ndryshimin!

Cfare mund te them? Ky i ashtuquajtur "Chlenokrem" është bërë jopopullor në sajë të zhvillimeve të suksesshme të institutit të mbyllur SeXiGamer "i vendosur në Gjermani, një vend i njohur për teknologjitë e tij të veçanta në zhvillimin e kulturës së të Rriturve, dhe tani gëzon popullaritet të pabesueshëm në mesin e shumicës së burrave që jetojnë në pjesë të ndryshme të planetit tonë. Sot, miku ynë i quajtur Internet, natyrisht, ka shumë informacion në lidhje me të, por ne vendosëm të bëjmë një rishikim të drejtë dhe korrekt të këtij produkti në mënyrë që të flasim për avantazhet e tij, në lidhje me përfitimet e kremit Titan Gel për zmadhimin e penisit në shumën e muajit 1.Titan gel origjinal

Çfarë është Titan Gel për të rritur madhësinë e penisit?

Ka qenë prej kohësh rasti që madhësia e organit gjenital mashkullor është një nga çështjet më të njohura dhe të diskutuara midis grave. Shpesh, shumica e grave pretendojnë se është madhësia e penisit që ndikon në forcën e ndjesisë së tyre të orgazmës. E megjithatë, rezultatet e fundit të një anketimi anonim tregojnë se më shumë se 75% e grave që duan të kenë një penis të madh tek burrat e tyre. Pse? Personalisht, unë, si autor i artikullit, nuk e kuptoj? Në pritje të komenteve!

zmadhimi i penisit rezulton me xhel titan

Tregu modern i shërbimeve për të rritur dhe seksi ofron një larmi produktesh intime që ndihmojnë për të arritur zgjerimin e konsiderueshëm të organeve gjenitale të meshkujve me sa më pak përpjekje. Sidoqoftë, shumica e tyre nuk janë të dobishme apo madje të dëmshme për trupin. Për shembull, një pompë vakumi klasike shpesh rezulton në simptoma të dhimbshme pas përdorimit. Për momentin, në botën e mjekësisë moderne, nuk ka një zgjidhje shumë të këndshme për këtë çështje - kjo është një procedurë kirurgjikale. Sidoqoftë, kostoja e operacioneve të tilla është shumë e lartë dhe rreziku i dëmtimit ose efekteve anësore është gjithashtu shumë i lartë.

Kjo është arsyeja pse shkencëtarët rusë, falë sekreteve të popujve të Siberisë, kanë zhvilluar këtë produkt që do të ndihmojë në arritjen e rezultateve pozitive pa efekte anësore dhe pa dhimbje. Ky produkt quhet Titan Gel dhe patentuar në Zvicër, shitet gjithashtu me sukses në Austri, Luksemburg dhe Lihtenshtajn. Titan Gel për zgjerimin e penisit ka shumë vlerësime pozitive në vendet e CIS, megjithëse lind pyetja pse ata kanë nevojë për këtë mjet për ta, dhe kështu natyra u dha atyre më shumë sesa u duhej!

Kompleksi i përshpejtuesit të rritjes së penisit për të rritur madhësinë dhe vëllimin e tij, një organ i rëndësishëm seksual i çdo njeriu, përfshin rezultatet e përbashkëta të zhvillimeve inovative të shkencëtarëve dhe seksologëve. Një krem ​​unik është zhvilluar për të rritur gjatësinë dhe trashësinë e penisit Titan Gel me një formulë të patentuar që u shpik nga shkencëtarët gjermanë. Falë kësaj, Titan Gel mori numrin maksimal të vlerësimeve dhe komenteve pozitive nga ekspertë të fushës së seksologjisë.

Shkencëtarët, duke përdorur rekomandimet e Shoqatës së Urologëve kryesorë në Evropë, kanë krijuar një xhel unik që garantohet se do të rrisë madhësinë e penisit në vetëm 30 ditë dhe do ta bëjë atë më voluminoz. Në të njëjtën kohë, kremi nuk ka efekte anësore, nuk krijon varësi dhe nuk ka efekt në sistemin gjenitourinar dhe është absolutisht i sigurt. Kjo konfirmohet nga Certifikata Ndërkombëtare e Cilësisë e produktit Titan Gel.

Sizefarë madhësie duhet të jetë një penis ideal?

Po flitet shumë për çfarë madhësie duhet të jetë organi gjenital i një “fëmije të vërtetë”, sepse nëse shikoni natyrën e burrave, ka të bëjë me atë sesi drerët i matin brirët e tyre, dhe burrat i matin organet e tyre gjenitale. Fatkeqësisht, që fansat të mburren me këtë temë të veçantë të trupit të tyre, vetëm madhësia mbetet një avantazh i caktuar ndaj të tjerëve - vizualisht.

Për parametrat e tjerë - për shembull, aftësia për të zgjeruar gjininë tuaj - madhësia nuk do të ketë rëndësi dhe nuk ka asnjë përparësi të mbetur. Prandaj, e gjithë "euforia" rreth madhësive të mëdha, "zorrave gjigante" dhe deklaratave të tjera bëhet jo më shumë se një shqetësim i zbrazët, por gjithashtu krijon shumë fjalë për mundësinë e rritjes së madhësisë së penisit, e cila, në parim, është e mundur duke përdorur xhelin e zgjerimit të penisit Penilux ose Xhel Titan.

Sa i përket vajzave, të cilat, siç besojnë, është jetike e domosdoshme të keni një djalë me një karin të madh, kjo jo gjithmonë bëhet një ide "e zgjuar", nëse vetëm për shkak të karakteristikave fiziologjike (ka të ngjarë që në vend të kënaqësisë të merrni vetëm një ndarje të gjatë në një vend kauzal) .

Ngjashëm me madhësinë e dimensioneve të organit gjenital mashkullor, ky arsyetim vlen për organet gjenitale femërore. Vagina e gruas gjithashtu nuk mund të jetë shumë e vogël - përndryshe, ose gruaja nuk mund të pushojë, ose kjo është një karakteristikë fiziologjike e himenit. Me fjalë të tjera, vagina duhet të jetë mjaft normale në madhësi për arsyen që fetusi duhet të përshtatet në të.

Në mënyrë të ngjashme, është gabim të mendosh që vagina mund të dalë "shumë e madhe" - problemi mund të qëndrojë në shumëllojshmërinë e vogël të pozave të zgjedhura gjatë seksit, dhe duhet të zgjedhësh diçka të re (për shembull, në mënyrë që ijet e partnerit të shtypen fort së bashku). Theshtë madhësia e penisit që do të përcaktojë ato poza që do t'i japin kënaqësinë më të madhe një çifti të veçantë, por jo më shumë.

Sa i përket penisit të një njeriu në një gjendje të pashqetësuar, ky nuk është faktori kryesor këtu - me një mbledhje, penisi do të marrë pamjen e tij "të vërtetë". Duke vazhduar temën e madhësisë së organeve gjenitale mashkullore, mund të shtrihet në testikujt mashkullorë - të vegjël ose shumë të mëdhenj nuk ndikojnë në funksionin e tyre të drejtpërdrejtë.

Në praktikë, penisi më i madh është zgjeruar duke përdorur Titan Gel gratë e reja duhet të jenë të kujdesshme, veçanërisht nëse është në majë - ka të ngjarë që ajo të mund të ketë një dëmtim të vezores (burrat përjetojnë të njëjtën dhimbje kur godasin testikujt). Në të gjitha aspektet e tjera - shkoni për të dhe eksperimentoni për të arritur atë që dëshironi.

Efekti i aplikimit Titan Gel

Natyrshmëri absolute e përbërjes Titan Gel, siguron rezultatet më të mira për një rritje të madhësisë së penisit, dhe si një shtesë shtesë, forcon ngritjen e tij të qëndrueshme, rrit epshin dhe dëshirën seksuale nga ana e femrës. Duke marrë këtë mjet, një person mund të bëjë seks për jo më pak se kohëzgjatjen e orëve 2-3 në modalitetin "Non-stop", ju dhe trupi juaj nuk do të pësoni ndonjë vështirësi dhe lodhje.

Po! Isshtë e garantuar! Për më tepër, Titan Gel ndihmon në sigurimin e orgazmës maksimale të garantuar për të dashurën tuaj, e cila do t'ju paraqesë për të dashurën më të mirë nga e para e mundshme. (Ajo nuk di për sekretin e përdorimit të këtij mjeti dhe beson vetëm në ndjenjat e saj!)

Bazuar në faktin se kremi nuk përmban asnjë përbërës hormonal dhe kimik, ai mund të përdoret çdo ditë. Pajtohem, kjo është një pronë shumë e bukur?

Farë është padyshim që ia vlen të thuhet për veprimin e produktit Titan Gel: Madhësia rritet me 42-46% të madhësisë origjinale, për më tepër, kjo është për shkak të faktit se produkti është testuar dhe certifikuar klinikisht.

efekt Titan Gel bazuar në aktivizimin natyror të sistemit riprodhues për të rritur prodhimin e testosteronit dhe për të rritur rrjedhën e gjakut në organet gjenitale:

 • Efekti i zmadhimit të penisit është i dukshëm pas 2-4 javë pas fillimit të përdorimit;
 • Ky është ilaç 100% natyral dhe i sigurt, ndikon vetëm në penis vetë dhe nuk ndikon në organet e tjera të brendshme;
 • Veryshtë shumë e lehtë për t'u përdorur në shtëpi;
 • Pricemimi dhe cilësia mjaft e përballueshme e produktit, e cila është shumë e lehtë për tu gjetur në internet.

Ku mund të blini xhel Titan në mënyrë anonime me dorëzim

Për të blerë Titan Gel dhe për t'u bërë pronari i tij i ardhshëm, mjafton të shkosh në dyqanin e prodhuesit të këtij produkti, çmimi i xhelit Titan i befason shumë konsumatorët dhe i lejon ata të kthehen për të blerë si një dhuratë për miqtë e tyre.

Blej titan gel për zmadhimin e penisit me lindje

Produkti Titan Gel është çertifikuar dhe aprovuar për shitje në vendet 57 të Botës, një listë e të cilave mund të gjendet në faqen e internetit të prodhuesit.

Nëse dëshironi të blini në mënyrë anonime Titan Gel me një zbritje, është mjaft e lehtë për tu bërë, pasi kjo krem ​​shitet në shumë vende të Bashkimit Evropian dhe Azisë. Në territorin e secilit vend, dorëzimi nga një shpërndarës zyrtar është në dispozicion.

Titan Gel për të zmadhuar penisin dhe për të përshpejtuar rritjen e penisit

 

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

Si të aplikoni Titan Gel për rezultate më të mira

Përgjigja për këtë pyetje është e paqartë: Titan Gel lehtë për t’u përdorur, thjesht vendosni kremin në penis 2 orë para marrëdhënies seksuale dhe lëreni të përthithet plotësisht. Në raste të jashtëzakonshme, lejohet të përdoret vaj ulliri së bashku me Titan Gel për të arritur efektin më të mirë. Strictshtë rreptësisht e ndaluar të përdorni lubrifikantë të ndryshëm me këtë krem, pasi efektiviteti i tij zvogëlohet me pothuajse 2 herë.

komente për xhel titan

Ushtrime për zgjerimin e penisit duke përdorur xhel Titan

Ushtrime për zgjerimin e penisit duke përdorur Titan Gel

Kryerja e këtyre ushtrimeve të thjeshta në kombinim me xhel titani, ju lehtë mund t’i bëni pa një pompë vakumi dhe përdorimin e një zgjatësi.

Si të rritet madhësia e penisit pa operacion

Tjetra, ne do të flasim se si të rritet madhësia e penisit në gjashtë muaj pa përdorur Titan Gel  dhe operacioni në shtëpi. Zgjerimi i penileve është një temë mjaft e zakonshme, pasi madhësia e organit gjenital të mashkullit ka shqetësuar gjithmonë dhe në çdo kohë jo vetëm burrat, por edhe gratë.

Atëherë do të flasim për një të vjetër, jopopullore, madje mund të thoni metodologji të harruar për rritjen e burrërisë, sepse të gjithë duan që gjithçka të jetë në krye gjatë marrëdhënies seksuale. Shumë burra në zgjidhjen e problemeve të tyre përdorin kremra të ndryshëm të reklamuar, shkojnë për operacion, por kjo është larg nga një opsion, pasi shpesh ndikon negativisht në shëndetin e tyre.

Teknika që do të diskutohet nuk është shumë e komplikuar, por është kategorikisht e rëndësishme përpara se të përdoret për t’iu nënshtruar ekzaminimeve nga mjekë specialistë meshkuj, siç është një urolog, androlog, dhe të siguroheni që gjithçka është normale me shëndetin. Vetëm pas një ekzaminimi të plotë mund të vendosni vetë eksperimente mbi aplikimin e kësaj teknike të mrekullive, me dhe pa përdorimin e kremës Titan Gel.

Thelbi i metodës është se organi gjenital mashkullor gradualisht "shtrihet". Qelizat zgjaten, dhe zbrazëtitë e formuara pas një kohe fillojnë të mbushen me qeliza të tjera. Qelizat e organit mashkull fillojnë të rriten si diametralisht ashtu edhe në gjatësi. Fjalë për fjalë në gjysmë viti ju mund të arrini një efekt në plus 4 cm. Sigurisht që rezultati gjithashtu varet nga karakteristikat e trupit. Mund të ndryshojë si lart dhe poshtë. E gjitha varet nga elasticiteti i qelizave.

Algoritmi për aplikimin e teknikës së zmadhimit të penisit është si më poshtë: në vetë bazën e organit, penisi duhet të shtrydhet për 20 sekonda sa më shumë që të jetë e mundur, në mënyrë që të zvogëlojë rrjedhën e gjakut. Gjëja kryesore është të mos e teprojmë në ndjekje të rezultatit të pritshëm. Pastaj bëjmë një pushim për 30 sekonda. Pas çdo stërvitje, sigurohuni që të bëni një pushim prej gjysmë minutash në mënyrë që rrjedhja e gjakut të mos ndalojë, por vetëm ngadalësohet pak. Me këtë metodë, trupi do të kalojë në një gjendje të ngritur. Tjetra, penisi duhet të tërhiqet drejt brenda 20 sekondave. Mos harroni se nuk keni nevojë të jeni shumë të zellshëm. Zeali është i mirë, por qëllimi i teknikës nuk është të bëjmë dëm, por të bëjmë më mirë. Pas një pushimi prej 30 sekondash, përsëritni ushtrimin e tërheqjes lart dhe poshtë mbi veten tuaj, duke respektuar intervalet kohore.

Kjo është gjithë ushtrimi. Shumë e lehtë dhe e shpejtë. Shtë më mirë të përfshiheni në këtë teknikë pas një relaksimi të caktuar, për shembull, pas një dush, dhe është e domosdoshme të jeni në një pozicion në këmbë. Ushtrimi duhet të përsëritet në mënyrë sistematike për muaj 6. Pas nja dy muajsh do të vini re se si trupi juaj do të rritet me centimetra 1,5-2. Por nuk keni nevojë të shijoni menjëherë rezultatet dhe të hidhni kursin. Në mënyrë që parametrat e rinj të konsolidohen dhe të vazhdojnë të kënaqin vëmendjen, dhe jo vetëm, stërvitja duhet të përsëritet për të paktën gjashtë muaj në ditë. Gjithashtu, në mënyrë periodike, koha e ushtrimit duhet të rritet për 2 sekonda, derisa të arrini në minutat 5 në secilin hap. Sapo të arrini të arrini një trajnim pesë-minutësh, duhet të vazhdoni të gjitha ushtrimet deri në skadimin e gjashtë muajve pa ndryshuar intervalin kohor.

Nuk ka nevojë të kesh turp, dyshim apo frikë. Shtë më mirë të hidhni poshtë të gjitha paragjykimet, sepse ky ushtrim funksionon vërtet. Provoni këtë teknikë dhe nuk do të pendoheni. Por, para se të filloni klasat tuaja, rekomandohet fuqimisht të vizitoni mjekët e nevojshëm, dhe pastaj të vëzhgoni vetëm intervale të caktuara të stërvitjes dhe të mos e teproni në kompresimin dhe shtrirjen e "njësisë" tuaj. Mos harroni se i pasur nuk është i shëndetshëm, dhe qëllimi i kësaj teknike është të përmirësojë parametrat e dhëna nga natyra dhe të mos dëmtojë veten. Gjithashtu, mos harroni se çdo trup njerëzor është unik, dhe fakti që për dikë rezultati prej 4 centimetra nuk është kufiri, por për dikë 3 është përtej lavdërimit. Të gjithë njerëzit janë unikë, dhe ju duhet ta doni veten për atë që jeni, dhe jo ta përdorni Maral gel dhe kremëra të tjerë për zgjerimin e shpejtë të penisit.

Shqyrtime mbi përdorimin e xhelit titan

Rishikimet e Titan Gel dhe komentet e burrave që e provuan efektin e saj mbi veten e tyre janë plot admirim për rezultatet e arritura në një kohë të shkurtër. Tani nuk ka nevojë të tregohet i turpshëm për madhësinë e penisit, sepse është shumë e lehtë ta rritësh atë në shtëpi pa ndërhyrje kirurgjikale dhe pajisje të ndryshme, për shembull, ato që shkruajnë në revistën MAXIM për mënyrën sesi Tarzan e rriti vëllimin dhe gjatësinë e penisit në vetëm disa javë.

Shpesh në internet ata po kërkojnë se si duket paketimi i një xheli të vërtetë titani, kush është prodhuesi i tij, kështu që miqtë, për të mos u ndeshur me një të rremë, i kushtojnë vëmendje imazhit të produktit origjinal Titan Gel, ku tregohet vëllimi prej 50 mililitra, i cili është i mjaftueshëm për t'u përdorur për dy persona.

Xhel origjinal për rritjen e penisit të titaniumit

rishikon klientin xhel titanPër më tepër, rekomandohet të lexoni artikullin mbi agjentin shkaktar të grave Fort Love, po, po, për atë shumë Forte Love të njohura në qarqe të ngushta të marrjeve të famshme dhe joshëse të seksit të ndershëm, të cilët bëjnë gjithmonë seks në një datë të parë!

Kush kujdeset, mund të lexoni një artikull për një mjet po aq efektiv Titanium për zmadhim të shpejtë të penisit në gjatësi dhe trashësi. Hasshtë përdorur nga shumë njerëz në Evropë gjatë dy viteve të fundit, që do të thotë se xhel vërtet ndihmon në rritjen e madhësisë së penisit të një njeriu. Nuk ka nevojë të përdorësh ndërhyrje kirurgjikale!

Rekomandime se si të zgjasni marrëdhëniet seksuale

Si rregull, një grua gjatë seksit duhet më shumë kohë për të arritur orgazmën. Një situatë e njohur: një grua sapo ka hyrë në një ritëm, dhe një burrë tashmë ka arritur një kulm të kënaqësisë. Kjo mund të çojë në mosmarrëveshje, grindje dhe prishje. Për të mbajtur një marrëdhënie, mund të përdorni metodat e zgjatjes së marrëdhënies seksuale:

 • Masturbim. Marrëdhënia seksuale e rrallë është një arsye tjetër që çon në derdhje të shpejtë. Në këtë rast, masturbimi në prag të një takimi me partnerin do të ishte zgjidhja më e mirë. Kjo do të ndihmojë në lehtësimin e stresit dhe rritjen e shanseve për zgjatje të marrëdhënieve seksuale.
 • Trajnimi i muskujve. Ushtrimet Kegel ndihmojnë jo vetëm gratë, por edhe burrat. Ato përdoren për problemet e sferës gjenitourinare dhe për zgjatjen e marrëdhënieve seksuale.
  Së pari ju duhet të gjeni muskujt pubik. Për ta bërë këtë, gjatë urinimit, ju duhet ta ndaloni atë pa ndihmën e këmbëve, mollaqeve ose abs. Nëse gjithçka është bërë në mënyrë korrekte, ishte muskuli pubik ai që ra në tension. Ushtrimet Kegel për burrat sugjerojnë tensionimin e këtij muskuli me tre grupe të përsëritjeve 15 çdo ditë. Në këtë rast, ju mund të imagjinoni vetëm procesin e urinimit, pa vizituar fare banjën e banjës.
 • Mungesa e ankthit. Nëse para seksit një burrë mendon se gjithçka do të përfundojë shumë shpejt, atëherë ka shumë të ngjarë që do të jetë kështu. Mos e mashtroni veten, sepse mund ta çoni partnerin tuaj në orgazëm në mënyra të tjera.
 • Prelude. Prelud ju lejon të mendoni për një partner dhe të merrni nivelin maksimal të ngjalljes. Kjo ju lejon të vononi kënaqësinë dhe ta bëni orgazmën më të gjallë.
 • Përdorimi i prezervativit dhe Titan Gel si lubrifikant. Lubrifikantët me një anestezik do të lejojnë zgjatjen e marrëdhënieve seksuale, duke vonuar momentin e derdhjes. Në këtë rast, prezervativi i mirë i vjetër gjithashtu mund të bëhet asistent: si rregull, seksi me një prezervativ zgjat më shumë. Ju mund të përdorni prezervativë për seksin anal: ato janë më të trashë se ato klasike dhe trajtohen me një lubrifikant anestezik.
 • Përdorimi i unazave të ngritjes. Këto janë lodra të tilla seksi që ju lejojnë të vononi derdhjen, kjo është për shkak të rrjedhjes së ngadaltë të gjakut nga penisi.
 • Ndryshimi i pozicionit gjatë marrëdhënies seksuale. Kjo jo vetëm që do të diversifikojë jetën seksuale, por edhe për një kohë të shkurtër për të shpërqendruar marrëdhëniet seksuale, dhe kjo, nga ana tjetër, e zgjat atë.

Teknika dhe ushtrime për të vonuar orgazmën

Provoni këto ushtrime të thjeshta për të bërë një vonesë të vogël në fillimin e orgazmës:

 • Ndërprerja e stimulimit. Kjo teknikë mund të përdoret si gjatë marrëdhënies seksuale ashtu edhe në procesin e masturbimit. Ai konsiston në përfundimin e stimulimit, nëse njeriu mendon se orgazma tashmë është afër, dhe rifillimi i saj, kur kjo ndjesi zhduket.
 • Frymemarrje e thelle. Kur një njeri ndjen se një lëshim do të vijë së shpejti, ai ngadalëson lëvizjet e tij dhe merr disa frymëmarrje të thella. Kjo e lejon atë të relaksohet dhe të tërhiqet për pak kohë nga marrëdhëniet seksuale.
 • Depërtim i ngadaltë. Lëvizjet e shpejta duhet të shmangen. Së pari, një njeri depërton ngadalë në një partner dhe bën disa lëvizje të ngadalta përkthimi brenda tre sekondave. Në minutat në vijim 5, nxitimi i fërkimit është i mundur. Nëse një burrë ndjen që orgazma e tij është afër, ju mund të qëndroni brenda partnerit për një kohë, dhe pastaj të vazhdoni marrëdhëniet seksuale.
 • Teknika Shtatë e nëntë në mënyrë që të mos përfundojë për një kohë të gjatë. Sekreti është të bëni shtatë lëvizje të shpejta dhe nëntë të ngadalta gjatë seksit. Kjo do ta ndihmojë gruan të hyjë në një ritëm të rehatshëm, dhe burrin të vonojë lëshimin.
 • Mendime të hutuara. Nëse një burrë mendon se orgazma është afër, mund të përqendroheni shkurtimisht në ndonjë mendim të jashtëm, kjo do të arrijë kulmin e kënaqësisë pak më vonë.

Orgazma e shumëfishtë tek burrat dhe sekretet e praktikave orientale

Praktikat seksuale orientale mbajnë shumë sekrete, ndër të cilat, sipas ndjekësve, dhe orgazëm të shumëfishtë tek burrat. Parimi themelor është të frenoni derdhjen dhe përhapjen e energjisë seksuale në të gjithë trupin. Besohet se në këtë mënyrë një burrë mund të zgjasë kënaqësinë e tij dhe t'i japë një gruaje më shumë kënaqësi, pavarësisht nga madhësia e një penisi të pompuar me Titan Gel  ose homologu i saj evropian Maral Gel.

Para së gjithash, duhet të dini se derdhja përbëhet nga dy faza. Faza e parë është ulja e prostatës, në të cilën sperma përgatitet për të hyrë në uretër. Faza e dytë është në të vërtetë derdhje. Në mënyrë që të mos mbaroni shumë shpejt, duke zgjatur seksin dhe të përjetoni ndjesi të reja të orgazmës pa derdhje, duhet të mësoni të kontrolloni të dyja fazat. Kjo do të thotë që është e nevojshme të njihet kur prostata po kontraktohet dhe të jetë në gjendje të frenojë derdhjen.

Për këtë, sipas praktikave Taoiste, është e nevojshme, para së gjithash, të forcojmë muskulin pubokociksal (shkurtuar si muskul PC). Thisshtë ky muskul që ndizet kur mbani urinimin sipas nevojës. Sa më i fortë të jetë ky muskul, aq më e mirë është ereksioni, aq më e ndritshme është orgazma dhe aq më e lartë është aftësia për të vonuar derdhjen. Përveç trajnimit të muskujve të PC, ju duhet të mësoni se si të merrni frymë në mënyrë korrekte, me të cilën mund të shpërndani energji në të gjithë trupin tuaj. Hapi i parë. Për të filluar, duhet të praktikoni kur urinoni - çdo herë mbajeni për disa sekonda rrymën, pastaj relaksohuni. Ju duhet t'i përsërisni këto hapa 3 deri në 6 herë. Në këtë rast, ju stërvitni muskulin PC, i cili më pas do të ndihmojë në frenimin e ejakulimit, meqenëse rrjedhat seminale kalojnë nëpër të njëjtin grup muskulor si urinimi. Pra, ne bëjmë ushtrimet e mëposhtme:

 • Shkarkoni muskulin LK. Për ta bërë muskulin LK edhe më të fortë, duhet të nxjerrni thellë dhe ta relaksoni, dhe pastaj, duke marrë frymë thellë, shtrëngoni sa më shumë që të jetë e mundur. Ju duhet të përsërisni këto hapa 10-12 një herë në ditë. Ju mund ta bëni këtë ushtrim kudo dhe në çdo kohë të përshtatshme. Për performancën më të mirë, merrni frymë ngadalë duke rritur kohën e tkurrjes së muskujve.
 • Të mësuarit për të marrë frymë. Sipas praktikave Taoiste, frymëmarrja e duhur promovon shpërndarjen e energjisë seksuale në të gjithë trupin dhe ndihmon në ruajtjen e derdhjes, duke lejuar kështu që orgazma të përjetohet në të gjithë trupin. Në mënyrë që të mësoni teknikën e frymëmarrjes, duhet të uleni drejt në një karrige, të relaksoheni shpatullat dhe të vendosni duart në stomak. Më pas thithni thellë përmes hundës dhe ndjejeni barkun tuaj të ngrihet. Pastaj nxirrni frymën, duke kontraktuar pjesën e poshtme të barkut, duke e lënë ribacage të relaksuar. Në këtë rast, penisi dhe testikujt duhet të shtrëngohen. Përsëriteni 18-36 herë.
 • Merrni kontrollin e orgazmës. Së pari ju duhet të pensionoheni dhe të siguroni një ambient të qetë dhe të rehatshëm në mënyrë që asgjë të mos ju shqetësojë. Relaksohuni dhe përkëdhelni veten, duke u përqëndruar në ndjesitë. Mundohuni të mos zhytni veten në imagjinatë, ata nuk do t'ju lejojnë të përqendroheni në trupin tuaj. Kushtojini vëmendje jo vetëm penisit, por edhe skrotumit, ndryshojnë ritmin dhe intensitetin e lëvizjeve. Në fund të fundit është rritja e qetë e ngacmimeve, duke mos provokuar derdhje.

Kur ndiheni afër orgazmës, ndaloni së përkëdheluri dhe merrni frymë thellë. Në këtë mënyrë, energjia juaj seksuale, e përqendruar në zonën gjenitale, do të përhapet në të gjithë trupin. Kur të ndjeni se jeni absolutisht gati për të sperma, përpiquni ta përmbahni sperma. Për ta bërë këtë, ndaloni së prekuri penisin, merrni frymë thellë dhe thithni dhe shtrydhni muskulin PC sa më shumë që të jetë e mundur, duke mbajtur frymën tuaj. Në të njëjtën kohë, tensiononi muskujt e tjerë në trup, numëroni deri në 10 dhe relaksohuni. Ju duhet të ndjeni tkurrjen e prostatës, ashtu siç ndodh me orgazmën, por nuk do të ketë derdhje. Plus, do të ndjeni se energjia seksuale është akoma me ju.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Urologu Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet i angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Shto një koment