krem ARTRAID për trajtim të përbashkët: përbërjen, çmimin, rishikimet

ARTRAID është një përgatitje për trajtimin e nyjeve të bëra me përbërës natyralë. Prodhohet në formën e një kremi me aromë të këndshme dhe qëndrueshmëri të lehtë. Qëllimi kryesor i tij është parandalimi dhe trajtimi i artrozës, osteokondrozës dhe artritit. Rekomandohet për të moshuarit, atletët dhe të gjithë ata që ndiejnë dhimbje në nyje, dhe gjithashtu vuan nga "shtrëngime dhe kërcitje".

krem ARTRAID me propolis për trajtimin e nyjeve ka përparësi të padyshimta:

 • Përbërja nuk përmban hormone dhe përbërës kimikë.
 • Nuk shkakton reaksione alergjike të lëkurës.
 • Brenda ditëve të përdorimit 4, ënjtja dhe dhimbja zhduken.
 • Për javë 2-3, lëvizshmëria e përbashkët kthehet.
 • Ndihmon në rivendosjen e procesit të heqjes së kripërave, gjë që parandalon zhvillimin e osteokondrozës.
 • Përmes kursit 1-2 të terapisë ditore 30 (në varësi të kompleksitetit të formës së sëmundjes), indi i kërcit të prekur është pothuajse plotësisht i rivendosur.

Ku të blini krem ARTRAID?

Препарат ARTRAID nga kompania SHALNDETI, blini vetëm në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit, në mënyrë që të mos blini një falso. Produktet e Kompanisë Farmacologjike Zdorov janë të njohura, prandaj, ato gjithnjë e më shumë po sulmohen nga mashtruesit që shesin falsifikime nën maskën e një produkti origjinal. Për të mos hasur në keqkuptime të tilla, porosisni kremin direkt nga prodhuesi!

blej krem ARTRAID

Kostoja e paketimit 1 ARTRAID SH HENDETI në faqen zyrtare me 50% zbritje për klientët e rinj është 990 rubla.

Porosia juaj do të dërgohet me postë ruse, dërgimi i korrierit në disa qytete është i mundur - konsultohuni me konsulentin tuaj për këtë. Ju nuk keni nevojë të paguani paraprakisht për blerjen, vetëm pasi ta merrni me korrier ose para në dërgesë! Mesatarisht, dorëzimi është deri në 10 ditë.

Parimi i funksionimit ARTRAID në nyje

krem ARTRAID rekomanduar nga ekspertë kryesorë në fushën e reumatologjisë, si një nga mjetet juridike më efektive për trajtimin e sëmundjeve të sistemit musculoskeletal. Zhvillimi i sëmundjeve të tilla si osteokondroza, artriti dhe artroza "flasin" për simptoma të ngjashme. Një kërcitje karakteristike gjendet në nyje, lëvizshmëria e tyre zvogëlohet, shfaqen dhimbje dhe inflamacion të zonës së dëmtuar.

ARTRAIDNga SHALNDETI - krem ​​për trajtimin e nyjeve

Препарат ARTRAID vepron në restaurimin e përbashkët në faza:

 • Pas ditëve të para të përdorimit të saj, skuqja e nyjës zhduket dhe ënjtja eliminohet.
 • Rivendosja e rregullimit të sekretimit të kripërave.
 • Kriza karakteristike e gjunjëve zhduket.
 • Shfaqja e lubrifikimit artikular është normalizuar.
 • Me kalimin e kohës, lëvizshmëria e humbur e sistemit muskuloskeletor kthehet.
 • Mungesa e mineraleve dhe vitaminave kompensohet.
 • Rigjenerimi i indeve të kërcit është i përshpejtuar.

krem ARTRAID fillon të veprojë në 15 minuta pas aplikimit të tij në formulimet e sëmura.

Çfarë është përfshirë ARTRAID

ARTRAIDNga SHALNDETI - krem ​​për trajtimin e nyjeve

Përbërja e ilaçit ARTRAID përfshin një sërë substancash aktive natyrore.

 • Dylli i Bletës është përbërësi kryesor i të gjitha produkteve mjekësore të kompanisë Zdorov. Zbut lëkurën, falë së cilës përbërësit depërtojnë më shpejt dhe më thellë në shtresat e dendura të lëkurës. Rikthen imunitetin, rrit procesin e rigjenerimit të qelizave të kockave dhe kërcit.
 • Ekstrakt vaji propolis. Fillon proceset metabolike në indet e nyjes së dëmtuar, rikthen strukturën e saj dhe ndihmon në normalizimin e formimit të lubrifikantit nga veshja e kockave.
 • Ekstrakt burdock. Rregullon procesin e sekretimit të kripërave të dëmshme, duke bllokuar kështu depozitimin e tyre në bashkim. Heq inflamacionin, ënjtjen, dhimbjen dhe ngërçet. Ndihmon për të përmirësuar kërcin.
 • Vaj ulliri Në mënyrë efektive largon substancat e dëmshme toksike, duke përjashtuar akumulimin e tyre të mëtejshëm.
 • Ekstrakti i lythave të Shën Gjonit. Ka një efekt mjaft të fortë anti-inflamator. Kjo ju lejon të normalizoni sa më shpejt qarkullimin e gjakut në enë, për shkak të së cilës më shumë lëndë ushqyese fillojnë të rrjedhin në qelizat dhe indet e prekura.
 • Ekstrakt cinquefoil. Shtë një komponent i fuqishëm analgjezik i kremës. Zhduk dhimbjen, përmirëson shëndetin e përgjithshëm me problemet në funksionimin e sistemit muskuloskeletor.
 • Ekstrakt hopi. Jep vitaminat C, B dhe elementë gjurmë si kaliumi, kalciumi dhe magnezi në kërc dhe indin kockor të nyjeve të sëmura. Ai gjithashtu lehtëson dhimbjet dhe ngërçet në zonën e zonës së prekur.
 • Rrëshirë kedri Bllokon proceset inflamatore dhe siklet që shfaqen me përkeqësime të artritit, osteokondrozës dhe artrozës. Forcon sistemin imunitar.
 • Ekstrakt trumzë. Në mjekësinë popullore, tinkturat në këtë bimë medicinale përdoren për të trajtuar radikulitin, neuritin. Ajo gjithashtu ka një efekt të mirë analgjezik.

Për shkak të faktit se përbërësit e kremës ARTRAID përforcojnë veprimet e njëri-tjetrit, duke rritur efektivitetin e përdorimit të tij në trajtimin e nyjeve të sëmura.

Udhëzim për Artraid dhe disa kundërindikacione

ARTRAIDNga SHALNDETI - krem ​​për trajtimin e nyjeve

Komponentët aktivë kalojnë përmes lëkurës në mënyrë transdermale në kërc dhe ind kockor.

 1. Përdorni krem ARTRAID keni nevojë për 2 herë në ditë.
 2. Për një efikasitet më të madh, prodhuesi rekomandon fërkimin e produktit për të paktën 10 minuta.

Sipas studimit, pas rreth javëve 3, pacienti do të harrojë dhimbjen në nyje, lëvizshmëria dhe elasticiteti i tyre do të kthehen.

Ilaçi nuk ka kundërindikacione të veçanta, pasi përbërja e tij përmban përbërës ekskluzivisht natyral. Mund të përdoret për të trajtuar artritin dhe artrozën për njerëzit e çdo moshe, gratë shtatzëna, nënat pleqsh, pacientët me sëmundje shoqëruese.

Por intoleranca individuale e një komponenti të veçantë është e mundur. Mund të kontrolloni mungesën e reaksioneve alergjike duke aplikuar një sasi të vogël të produktit në zonën e lëkurës. Nëse skuqje, djegie ose skuqje nuk shfaqen në lëkurë, ilaçi është plotësisht i sigurt. Në disa raste, siç është artriti, rekomandohet një krem. Hondrostrongqë ka efikasitet më të lartë.

ARTRAIDNga SHALNDETI - krem ​​për trajtimin e nyjeve

Prodhuesi i produktit, kompania Zdorov, gjatë hulumtimit zbuloi se 96% e pacientëve që marrin pjesë në testet e kremës, tashmë pas ditës 21, kanë ndjerë përmirësime në sistemin muskuloskeletor.

Kremja tregoi rezultate të mira (indi i kërcit u restaurua plotësisht në shumicën e njerëzve të studiuar) dhe u vendos që ajo të hidhet në shitje.

Shqyrtime të vërteta të klientëve

ARTRAIDNga SHALNDETI - krem ​​për trajtimin e nyjeve

Irina, 34 i vitit:

Para disa vitesh fillova të ndjeja dhimbje të forta në gjunjë. Asnjë injeksion dhe pilula nuk u ndihmuan. Prej tyre vetëm për një kohë dhimbja u zhduk. Takohet në reklamimin në internet Artrade. Një javë pas përdorimit, fillova të lëviz më shumë. Kaloi kursin e plotë. Tani shkoj përsëri në këpucët e preferuara!

 

 

 

 

 

ARTRAIDNga SHALNDETI - krem ​​për trajtimin e nyjeve

Andrey, 32 i vitit:

Ai punoi për 10 vjet në një depo dhe filloi të kapërcejë dhimbjen në nyjen e bërrylit. Nuk doja të shkoja te mjeku për një kohë të gjatë, por më duhej. Ishte e pamundur të punohej. Klinika u diagnostikua me artrozë, por unë nuk jam akoma dyzet! Kam marrë qetësues për dhimbjet për një kohë të gjatë, por ato ndikuan negativisht në mëlçi. Si rezultat, lexova një artikull për Artrade, dhe ai dha efektin e nevojshëm. Kam marrë një punë të re, ku ka më pak aktivitet fizik, dhe ndihem mirë.

 

 

 

 

 

ARTRAIDNga SHALNDETI - krem ​​për trajtimin e nyjeve

Vasily, 45 vjet:

Unë jam fotograf, udhëtoj shumë. Kaloi vendin larg dhe gjerë, ishte vetëm në vendet 9. Natyrisht, një ritëm i tillë i jetës ndikoi negativisht në gjendjen e nyjeve, veçanërisht në hip. Në përgjithësi, tani unë drejtoj një mënyrë jetese aktive, luaj sport, punoj në vend, por deri në mbrëmje, ky i përbashkët filloi të dëmtojë, në mënyrë që të ishte e vështirë të ecësh. Më rekomanduan Arthrade. Porosisja tre tuba. Dy janë ende gënjeshtra, pasi një ishte i mjaftueshëm për trajtim.

Yarovoy Dmitry Mikhailovich Ortoped dhe traumatolog me më shumë se 10 vjet përvojë. Gjatë praktikës mjekësore, ai kreu më shumë se 800 operacione të suksesshme.

Ai është i specializuar në trajtimin e patologjive muskulore, ka aftësi profesionale në ortopedi, farmaci dhe traumatologji. Ajo siguron kujdes urgjent për dëmtimet, diagnostikon dhe ndihmon me sëmundjet e sistemit muskulor skeletik, siç janë: artriti, artroza, osteochondrosis.

Ai praktikon trajtim konservativ dhe kirurgjikal të frakturave të kockave dhe gjymtyrëve. Ajo siguron ndihmë mjekësore për dëmtimin e ligamenteve menisk ose kryqëzues.

Shto një koment