kapsula Prostatricum për trajtimin e prostatitit dhe sëmundjeve urologjike

Në këtë artikull do të shikojmë kapsulat. Prostatricum  të destinuara për trajtimin e prostatitit dhe sëmundjeve të tjera urologjike. Prostatiti është një patologji e zakonshme e funksionit seksual dhe riprodhues tek burrat mbi 35-50 vjeç. Sëmundja është gjithnjë e më e zakonshme në mesin e të rinjve midis 18 dhe 30 vjeç. Pa trajtim, inflamacioni akut shpejt bëhet kronik, shfaqen ndërlikime në jetën seksuale, shfaqen probleme me funksionin riprodhues. Terapia është konservatore, përfshin një kurs terapie me ilaçe dhe metoda ndihmëse. Sëmundja mund të trajtohet me një ilaç natyral të sigurt Prostatricum, e cila përdoret nga shumë burra që jetojnë në Gjermani dhe Itali.

kapsula Prostatricum kundër prostatitit

Farë është prostatiti dhe informacioni i përgjithshëm në lidhje me patologjinë

Prostatiti është një lezion infektiv i gjëndrës së prostatës me një natyrë bakteriale, virale (më rrallë kërpudhore). Sëmundja shoqërohet me urinim në rritje, dhimbje në skrotum, penis, djegie dhe ënjtje në uretër, dëmtim të intensitetit të rrjedhës. Me një patologji të ndërlikuar, shfaqet gjaku, mukusit dhe qelbja nga uretra, funksioni erektil është i dëmtuar. Prostatiti kërkon konsultim të urologut, andrologut me një analizë të mëtutjeshme të gjakut, urinës, lëngut seminal, sekretimit të prostatës, si dhe ultrazërit.

Препарат Prostatricum për trajtimin e prostatitit

Sipas statistikave mjekësore, 43% e burrave mbi 30 vuajnë nga inflamacioni i prostatës, deri në 85% të pacientëve me prostatit ankohen për infertilitet, mosfunksionim ngrerë. Sëmundja kontribuon në procesin onkologjik, prandaj është aq e rëndësishme që të fillohet me kohë terapi adekuate.

Si funksionon Prostatricum për trajtimin e prostatitit

Ilaçi i prostatatit Prostatricum Kjo është një risi në trajtimin mjekësor të inflamacionit të prostatës:

 1. Së pari, përgatitja përmban përbërës ekskluzivisht natyral.
 2. Së dyti, kursi i plotë i trajtimit ju lejon të shpëtoni përgjithmonë nga sëmundja, e cila konfirmohet nga rishikime dhe studime të shumta. kapsula Prostatricum kanë një efekt të drejtuar kundër inflamacionit, si dhe një efekt kompleks në të gjithë sistemin gjenitourinar:
 • Normalizoni, stabilizoni mikrocirkulimin e gjakut, limfatikës në zonën e legenit;
 • rregullojnë imunitetin lokal, rrisin funksionet mbrojtëse të trupit mashkullor;
 • përmirësimi i cilësisë së jetës seksuale;
 • zvogëloni intensitetin e procesit inflamator.

Duke pasur parasysh shumëllojshmërinë e shkaqeve të mundshme të inflamacionit, Prostatricum mund të merret në kombinim me ilaçe të tjera (të tilla si antifungal, antiviral, ose antibiotik). Për inflamacion të përsëritur ose kronik, monoterapia lejohet. Kapsulat eliminojnë shkakun e inflamacionit, lehtësojnë manifestimet simptomatike gjatë një përkeqësimi: djegie, kruajtje, shkarkim patologjik nga uretra. Në të njëjtën kohë, kapsulat ndihmojnë për të arritur efektet e mëposhtme:

 • rivendosja e indeve me dëmtim të membranave të trupit;
 • shkatërrojë patogjenët, parandalon riprodhimin e tyre;
 • normalizimi i niveleve hormonale;
 • përmirësimi dhe stabilizimi i urinimit, presionit të urinës;
 • eliminojnë ngecjen;
 • sigurojnë stabilitet psiko-emocional dhe zvogëlojnë stresin.

Tipar i kapsulës Prostatricum konsiderohet një efekt i dobishëm gjithëpërfshirës në trup, veçanërisht në sistemin kardiovaskular, qarkullues, nervor. Indikacioni kryesor është prostatiti akut ose kronik. Falë një kombinimi të disa veprimeve të drejtuara të këtij ilaçi, mund të arrini një rezultat të mirë terapeutik.

Si të blini kapsula Prostatricum në Itali, Spanjë, Gjermani?

Blini kapsula për prostatitin Prostatricum Isshtë e mundur vetëm në dyqanin online në përfaqësuesin zyrtar. Rreziku i falsifikimit ose shitjes së një produkti të dëmtuar është i përjashtuar. Shitja përmes faqes zyrtare ju lejon të kontrolloni furnizimin dhe shpërndarjen e drogës, si dhe të rregulloni koston. Blerësit nuk paguajnë për logjistikë, furnitorë dhe ndërmjetës, kështu që kostoja mbahet brenda kufijve demokratikë.

kapsula Prostatricum mund të blihen me një zbritje deri në 50% në Spanjë, Gjermani dhe Itali.

Blej Prostatricum

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit, specifikon adresën e dorëzimit të mallrave. Siç mund ta shihni, porosisni kapsula Prostatricum shumë e thjeshtë, thjesht kërkoni një telefonatë ose telefononi linjën telefonike. Specialistët do t'ju përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja. Për klientët e rregullt ekziston një sistem zbritje dhe shpërblime të këndshme për blerje.

Warning! Ndoshta shpesh shihni reklama për ilaçe të tilla në rrjetet sociale, kështu që rrezikoni të blini një fallco. Vendosni porosinë tuaj vetëm në faqet zyrtare të furnitorëve të këtij produkti, të cilat tregohen më lart. Përndryshe, ju rrezikoni të merrni një produkt jo origjinal që duket si ky.

Prostatricum falsifikim

Përbërja e kapsulave për trajtimin e prostatitit

Përbërja e kapsulës Prostatricumtë destinuara për trajtimin e inflamacionit të gjëndrës së prostatës, përfshin vetëm përbërës natyralë: ekstrakte, ekstrakte të bimëve, bimëve, luleve, substancave natyrore. Përbërësit e mëposhtëm natyrorë kanë një rëndësi thelbësore në trajtim:

 • Zinkut. Një përbërës i rëndësishëm përgjegjës për vlerën e plotë të shëndetit të burrave. Substanca rrit imunitetin, ka një efekt dezinfektues dhe antibakterial. Falë zinkut, qarkullimi i gjakut dhe rrjedha limfatike janë rikthyer, dhe funksioni riprodhues përmirësohet.
 • Ekstrakt Echinacea officinalis. Përbërësi bimor rrit reagimin imunitar në nivelin lokal dhe sistemik, përmirëson gjendjen e sistemit nervor dhe rrit rezistencën ndaj faktorëve psikogjenikë. Mbi 45% e burrave raportuan përmirësim të jetës seksuale. Ekstrakti i echinacea ka një efekt rigjenerues rigjenerues, duke filluar procesin e ndarjes aktive të qelizave.
 • Xhinko biloba. Ekstrakti i bimës përfshihet në shumë ilaçe, formulime kozmetike për shkak të një spektri të gjerë veprimi. Komponenti natyror ka një efekt baktervrasës, antimikrobik, rrit imunitetin, rikthen indet e dëmtuara, normalizon qarkullimin e gjakut dhe rrjedhjen e lëngut limfatik. Ekstrakti i xhinko biloba aktivizon prodhimin e testosteronit, një hormon seksual mashkullor që është përgjegjës jo vetëm për funksionin seksual, por edhe për riprodhimin.
 • Ekstrakt i frutave të palmës Sabal (palmetto). Ekstrakti natyror ka një stimulues të fuqishëm të fuqisë, përmirëson treguesit e funksionit seksual dhe riprodhues, rrit qëndrueshmërinë e trupit.

Përbërja bimore e kapsulave Prostatricum

Ekstraktet e bimëve, përbërësit natyralë në një raport optimal ndihmojnë për të hequr qafe simptoma, përmirësojnë mirëqenien pas një muaji të përdorimit të vazhdueshëm.

Karakteristikat dhe përfitimet e ilaçit Prostatricum

Përfitimet e ilaçit Prostatricum për shkak të përbërjes së pasur. Kapsulat dallohen dukshëm në sfondin e analogëve me bazë bimore për shkak të një spektri të gjerë veprimi. Sipas rezultateve të studimit, dallohen avantazhet e mëposhtme të këtij produkti:

 • përbërja natyrale e ilaçit mund të zvogëlojë rrezikun e efekteve anësore;
 • ekziston mundësia e një kombinimi të sigurt me ilaçe sintetike për prostatinë;
 • një listë e vogël e kundërindikacioneve;
 • eliminimi i shpejtë i simptomave të sëmundjes;
 • mungesa e sindromës së varësisë, tërheqja pas ndalimit të ilaçeve.

Kapsulat e perimeve Prostatricum zvogëloni procesin inflamator, zvogëloni simptomat, parandaloni rrezikun e komplikimeve. Ilaçi ka kaluar shumë studime klinike, ka vetëm rishikime pozitive, ideale për trajtimin e prostatitit kronik. Ilaçi është i përshtatshëm për përdorim afatgjatë, parandalon plakjen e hershme të trupit mashkullor, përmirëson rezistencën ndaj infeksioneve të sistemit gjenitourinar.

Kufizimet e përdorimit Prostatricum në trajtimin e prostatitit

Megjithë efektet e saj të shumta pozitive dhe përbërjen natyrale, kapsulat Prostatricum nuk mund të përdoret në rastet e mëposhtme:

 • reaksione alergjike ndaj njërit prej përbërësve;
 • periudha e hershme pas operacionit në organet e sistemit gjenitourinar ose riprodhues;
 • natyrë komplekse bakteriale ose kërpudhore bakteriale;
 • dëmtim i rëndë i uretrës me nevojën e kateterizimit të fshikëzës.

Kufizimet relative, zakonisht mjekët lejojnë ilaçin Prostatricum si terapi ndihmëse. Efektet anësore gjatë marrjes së tij janë të rralla, megjithatë, kur shfaqen efekte të padëshirueshme, rekomandohet të ndërpritni trajtimin, të zëvendësoni ilaçin dhe të konsultoheni me një mjek.

Udhëzime për përdorim dhe dozim

Udhëzimet për ilaçin tregojnë dozën e lejuar ditore dhe kohëzgjatjen e administrimit. Kapsula për prostatit Prostatricum ju duhet të pini 3 herë në ditë 30-45 minuta pas ngrënies. Ilaçi nuk vlen për ilaçet dhe aditivët biologjikë aktiv, prandaj është e rëndësishme të vëzhgoni një dozë ditore. Trajtimi zgjat 1 muaj, pas së cilës pritja mund të përsëritet. Për të përmirësuar rezultatet dhe për të arritur një falje të qëndrueshme në prostatiti kronik, mund të merrni kapsula Prostatricum brenda gjashtë muajve.

Kapsulat lahen me shumë ujë për thithjen më të mirë. Nëse është e nevojshme, mund të pini me lëng ose qumësht. Në asnjë rast nuk duhet ta bluajni atë paraprakisht ose ta kafshoni në gojë. Predha e kapsulës duhet të hapet në stomak.

krahasim Prostatricum me ilaçe të ngjashme

krahasim Prostatricum me ilaçe të ngjashme

Ilaçi i prostatatit Prostatricum Nuk ka analoge absolute, ka përparësi ndaj ilaçeve të tjerë për trajtimin e prostatitit dhe problemeve të tjera të meshkujve:

 • Prostero. Ilaçi ka një efekt të mirë terapeutik në lidhje me shenjat e para të prostatitit, ka një efekt të fuqishëm anti-inflamator dhe imunomodulues. Efektive për impotencë, çrregullime ereksionale të shkaktuara nga inflamacioni i gjëndrës së prostatës. Prostatricum ka një formë të përshtatshme për pranim, një gamë të gjerë efektesh terapeutike kundër prostatitit. ndryshe nga Prosterokapsula Prostatricum jo vetëm që ndalojnë simptomat e prostatitit, por edhe parandalojnë ndërlikimet.
 • UretroActive... Pavarësisht nga ngjashmëria në përbërje, ilaçi është më i dobishëm për problemet me ereksionin, fuqinë, uljen e epshit në sfondin e inflamacionit kronik të gjëndrës së prostatës. Kapsula Prostatricum veproni gjithëpërfshirës, ​​duke zgjidhur jo vetëm problemin e simptomave të prostatitit, por edhe pasojave të tij.
 • Urotrin. Ilaçi prek kryesisht fuqinë, duke mbajtur nivelin e testosteronit në gjak, funksionin erektil. Simptomat e prostatitit eliminohen më së miri nga kapsulat me një përbërje natyrale Prostatricum.

Për dallim nga ilaçet e ngjashme, kapsulat Prostatricum ata përballen me trajtimin e inflamacionit të gjëndrës së prostatës shumë më efektive, eliminojnë shpejt simptomat që shkaktojnë përkeqësimin e shëndetit.

Shqyrtime të blerësve për aplikim Prostatricum

Sipas rezultateve të hulumtimit dhe testimit të ilaçit Prostatricum, rishikimet në lidhje me të janë jashtëzakonisht pozitive, si nga mjekët, ashtu edhe nga blerësit. Pas një jave të marrjes së këtyre kapsulave, më shumë se 85% e burrave shënuan përmirësim të mirëqenies, rivendosjen e ereksionit dhe epsh natyrale. Pas përdorimit të zgjatur të barit, pothuajse 95% e pacientëve pësuan falje të vazhdueshme në patologjinë kronike.

Shqyrtime të mjekëve dhe klientëve në lidhje me kapsulat Prostatricum

Mjekët e konsiderojnë këtë agjent të sigurt për t’u përdorur, përveç në rastet e ndjeshmërisë dhe reaksioneve alergjike ndaj përbërësve të ilaçit. Kjo është ajo që burrat që kanë provuar tashmë veprimin e kapsollave shkruajnë në komente. Prostatricum mbi veten time:

Maksim, 35 vjet:

“Unë vuante nga prostatiti kronik që në moshën 33 vjeç, po merrja ilaçe, efekti i tij ishte i përkohshëm. Pas një kohe të gjatë duke marrë ilaçe sintetike, u shfaqën efektet anësore. Kapsula për mua Prostatricum janë bërë një risi në urologji ”.

Jan, 52 vjeç:

"Tashmë pas 2 muajsh të pranimit, gjendja u përmirësua ndjeshëm, përkeqësimi nuk vërehet. Gjashtë muaj më vonë, unë patjetër do të përsëris marrjen e drogës. Prostatricum'.

Urologu Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet i angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Shto një koment