Prostero për trajtimin e prostatitit - përbërja e kapsollave, vlerësimet, çmimi në Evropë

Prostero - Një mjet i ri për trajtimin dhe parandalimin e prostatitit, si dhe sëmundjeve të tjera urologjike te burrat. Kjo përgatitje natyrore ka pothuajse 100% efektivitet, ka disa kundërindikacione të dukshme dhe efekte anësore. Me përdorimin e duhur të këtij ilaçi, mund të harroni përgjithmonë problemet që lidhen me ereksione të paqëndrueshme, ulje të dëshirës seksuale dhe dhimbje gjatë urinimit.

Prostero për trajtimin e prostatitit

Pafuqia është një problem i zakonshëm tek burrat. Sëmundja po diagnostikohet gjithnjë e më shumë te njerëzit mbi moshën 35 vjeç. Shkaqet e kësaj sëmundjeje, si rregull, janë zakonet e këqija, një stil jetese i ulur, stresi dhe dieta jo e shëndetshme. Kur shfaqen simptomat e para, duhet të fillohet trajtimi për të shmangur zhvillimin e komplikimeve. preparat Prostero përmirëson qarkullimin e gjakut në organet gjenitale, eliminon efektet e stresit. Rezultati është një ngritje e vazhdueshme dhe e qëndrueshme, dëshirë e shtuar seksuale, qëndrueshmëri dhe performancë.

Ju mund të blini një mjet modern për të rritur fuqinë përmes Internetit. Në rishikimet, blerësit shkruajnë për efektin e shpejtë dhe afatgjatë të drogës. Pas 2 javësh trajtim, do të ndiheni sërish si një njeri i sigurt dhe seksi që nuk ka probleme me seksin.

Ku të blej Prostero me zbritje

Ju mund ta porosisni ilaçin origjinal për trajtimin e prostatitit dhe impotencës vetëm në faqen zyrtare të internetit. Mimi në Evropë është 39 euro, në Rusi 990 rubla. Prodhuesit shpesh mbajnë promovime, kështu që blini kapsula Prostero Ju mund edhe me një zbritje prej 30-50%.

Agjenti për trajtimin e prostatitit të përshkruar në këtë artikull nuk zbatohet përmes dyqaneve online dhe farmacive. Gjatë shitjes me pakicë, çmimi i produktit rritet, dhe për këtë arsye rritet rreziku i blerjes së ilaçeve të rreme.

Dorëzimi kryhet me shërbime postare dhe korrierësh. Kushtet brenda 3-8 ditëve. Kostoja e transportit varet nga largësia e rajonit. Të gjitha parcelat dorëzohen në paketim të ngushtë, askush përveçse do ta dini se çfarë është brenda.

Blej Prostero me zbritje është e mundur në shumë vende të Bashkimit Evropian. Në territorin e secilit vend, dorëzimi nga një shpërndarës zyrtar

 

Prostero blej me një zbritje

Parimi i ilaçit Prostero

Prostero Shtë një përgatitje biogjene bimore me një veprim kompleks. Ndihmon burrat të heqin qafe prostatitin, impotencën, sëmundjet e sistemit gjenitourinar. Karakteristikat e dobishme - anti-inflamator, baktervrasës, antioksidant. Mjeti është i përshtatshëm për trajtimin dhe parandalimin e mosfunksionimeve seksuale tek burrat e moshave të ndryshme.

Le të shohim se si funksionon kjo ilaç për trajtimin e sëmundjeve mashkullore:

 • substancat aktive relaksojnë muskujt e lëmuar të penisit, përmirësojnë qarkullimin e gjakut në organet e brendshme të legenit të vogël;
 • funksioni i prostatës është rikthyer, rrit qëndrueshmërinë e spermës dhe cilësinë e lëngut seminal;
 • përmirësohet një ereksion, rritet kohëzgjatja e marrëdhënieve seksuale;
 • eliminon shenjat e procesit inflamator dhe dhimbjes, normalizon procesin e urinimit;
 • rikthen mikroflora e organeve gjenitale, forcon sistemin imunitar;
 • normalizon nivelin e testosteronit përgjegjës për nxitjen e seksit natyror;
 • rikthen një ngritje në normat e qëndrueshme.

Substancat aktive të ilaçit treten plotësisht në trup, përbërësit fillojnë të veprojnë pas 20-30 minutash. Ky ilaç eliminon shpejt simptomat e pakëndshme të sëmundjeve mashkullore - ulje të fuqisë, dhimbje në ijë dhe pjesën e poshtme të shpinës, dhimbje kur urinoni.

Rëndësishme! Prostero Ndikon drejtpërdrejt në shkaqet që shkaktuan sëmundjen dhe neutralizon me sukses ato.

Përbërja dhe forma e lëshimit të agjentëve për forcimin e fuqisë Prostero

Prostero - ilaç natyral, përbërja përmban vetëm përbërës bimorë. Përbërësit rritin efektin terapeutik të njëri-tjetrit, ato grumbullohen në vende ekologjikisht të pastra. Përbërësit kryesorë janë anterët e drerit Altai, rrënja e kuqe, muskuli kastor.

Përbërja më e detajuar e kapsulës Prostero Mund ta shihni në foto.

Përbërja e kapsulës Prostero

Forma e lëshimit të produkteve:

 1. Në vendet aziatike: pika, të cilat përdoren për të trajtuar dhe eliminuar simptomat e prostatitit. Vëllimi - 10 ml.
 2. Për Evropën, ilaçi bëhet në formën e kapsulave, të cilat ndihmojnë në ruajtjen e fuqisë në normë. Do kapsulë përmban 500 mg të substancës aktive, në 1 pako prej 20 copë.

Përbërësit bimorë të përfshirë në përbërjen e kapsulës janë përdorur për shumë vite për të përmirësuar epshin dhe për të rikthyer ereksionin. Mjet ndihmon për të mbajtur aktivitetin seksual për burra të çdo moshe, parandalon shfaqjen e mosfunksionimit erektil, patologji të rrezikshme të sferës gjenitourinare. Para përdorimit, studioni me kujdes shënimin, është në secilën pako të ilaçit Prostero.

Indikacionet për përdorim Prostero

Treguesi kryesor për marrjen e kapsulave dhe pikave Prostero - ulur aktivitetin seksual, mbledhje të paqëndrueshme ose të dobët, derdhje të parakohshme. Ju duhet të merrni ilaçe për prostatitis për shkeljet e mëposhtme:

 • urinim i shpeshtë, dhimbje dhe dhimbje kur fshikëza është bosh;
 • mosfunksionim seksual me ashpërsi të ndryshme;
 • infertiliteti i shkaktuar nga cilësia e dobët e spermës;
 • pafuqi psikologjike;
 • alokimi i ureaplazmës, qelbës, mukusit, gjakut nga uretra;
 • periudha të shpeshta dhimbjesh, ndjesi shpimi gjilpërash, presion në pjesën e poshtme të shpinës, muskuj;
 • mundohet në mënyrë periodike nga kapsllëku ose diarreja;
 • ftohjet e shpeshta për shkak të një ulje të imunitetit.

Gjithashtu, shumë burra përdorin këto kapsula për të zgjatur kontaktin seksual, ilaçi siguron një orgazëm më të ndritshëm. Mos harroni për efektin parandalues ​​të kapsulave. Mjekët rekomandojnë marrjen Prostero të gjithë burrat mbi 35 vjeç për të parandaluar zhvillimin e impotencës dhe sëmundjeve të rrezikshme të organeve gjenitourinare.

Kundërindikacionet dhe efektet anësore

Prostero nuk duhet të merret me intolerancë individuale ndaj përbërësve, persona nën 18 vjeç, gra. Necessaryshtë e nevojshme të përdorni ilaçin me kujdes në sëmundjet e zemrës, enëve të gjakut, mëlçisë. Me përdorimin e saktë të ilaçit, nuk ka efekte anësore. Tejkalimi i dozimit shkakton rrezikun e reaksioneve alergjike: skuqje, kruajtje dhe skuqje të lëkurës. Nëse përdoret gabimisht, shpesh vërehet diarre, nauze.

E rëndësishme! Asnjë ndarje nuk lejohet Prostero edhe me doza të vogla të pijeve alkoolike.

Si ta përdorni ilaçin Prostero

Për trajtim efektiv, merrni kapsula dhe pika Prostero në të njëjtën kohë. Me mjekimin e duhur, jeta seksuale është përmirësuar, shëndeti është përmirësuar dhe kalon tensioni nervor.

Një ilaç i bërë në formën e pikave është lehtë për t’u marrë. Shkrihet 120 pika në 15 ml ujë të ngrohtë. Zgjidhja duhet të pihet menjëherë pas përgatitjes, 30 minuta para ngrënies. Merrni ilaçin në mëngjes dhe në mbrëmje. Kohëzgjatja e kursit - 1 muaj.

Merrni kapsula 1 copë 3 herë në ditë, gjysmë ore para ngrënies. Kohëzgjatja e trajtimit është 4 javë.

Komponentët e mjekësisë Prostero veproni shpejt, keni një efekt kumulativ. Efekti pozitiv i trajtimit është i dukshëm pas 7-10 ditësh, zgjat shumë pas përfundimit të kursit.

Udhëzime për ilaçin Prostero

Përfitimet Prostero para analoge

Prostero - një preparat natyral që vepron shpejt dhe në mënyrë gjithëpërfshirëse, ka një numër minimal të kundërindikacioneve dhe efekteve anësore. Ka ilaçe të tjerë efektivë për trajtimin e mosfunksionimit erektil dhe prostatitit, përshkrimet e tyre mund t’i gjeni në faqen e internetit Obzoroff.info:

 1. Krem i shëndetshëm. Ndihmon në mënyrë efektive me prostatitin, lehtëson djegien, kruajtjen, normalizon procesin e urinimit. por Prostero ka një spektër më të gjerë veprimi, marrja e drogës është shumë më e përshtatshme dhe e këndshme sesa përdorimi i një ilaçi të jashtëm.
 2. bandazh ZB Prostatic Navel Plaster. Zhduk shumë sëmundje urologjike te burrat. Vepron pak më shpejt, por jo shumë i përshtatshëm për t’u përdorur.
 3. Viagra. Një mjet popullor për të rritur fuqinë. Viagra ka shumë kundërindikacione, ndikon negativisht në punën e sistemit kardiovaskular, veshkave, mëlçisë. çmim Prostero dukshëm më e ulët, produkti natyror është absolutisht i sigurt edhe për burrat e moshuar.
Vlerësimi i barnave të përdorura për trajtimin e prostatitit
Vlerësimi i popullaritetit të barnave për trajtimin e prostatitit

E rëndësishme! Ilaçi për trajtimin e impotencës Prostero dhe prostatiti është i butë, jo i varur. Për dallim nga analogët e tij sintetikë, nuk shkakton efekte anësore.

Si të porosisni kapsulat në Rusi dhe vendet e CIS

Bëni një urdhër droge Prostero vetëm, ju vetëm duhet të bëni 3 veprime:

 1. Shkoni në faqen zyrtare të prodhuesit.
 2. Plotësoni formularin. Vendosni informacionin tuaj personal dhe numrin e telefonit. Të gjitha informacionet janë të mbrojtura.
 3. Klikoni butonin Renditja.

Prostero blej me një zbritje

Një konsulent do t'ju kontaktojë brenda 15-30 minutave. Mund t’i bëni ndonjë pyetje në lidhje me ilaçin. Prostero, konfirmoni dhe vendosni urdhrin e dorëzimit.

Opinion i mjekëve dhe pacientëve për efektivitetin Prostero

Ilaçi për trajtimin e efekteve të impotencës dhe prostatitit përgjigjet pozitivisht nga mjekët dhe blerësit. Sipas burrave Prostero me të vërtetë ndihmon për të përballuar këto probleme, vepron shpejt dhe nuk shkakton efekte anësore. Pacientët vërejnë çmimin e ulët të ilaçit dhe lehtësinë e përdorimit.

Kur shkruani një përmbledhje rreth kapsulave për trajtimin e prostatitit, në një ditar mjekësor Obzoroff.info Përdoren rishikimet e klientëve nga forume të specializuara dhe rrjete sociale. Ruhet teksti, gramatika dhe pikësimi.

Mikhail, 45 vjeç, ndërtues

"Me kalimin e moshës, problemet me potencialin filluan të shfaqen, atëherë u zbulua edhe prostatiti. Jo jeta, por një lloj dreq. Rastësisht pashë një sit në lidhje me drogën Prostero, Mendova se ishte një divorc tjetër. Por çmimi ishte i përballueshëm, vendosa ta porosis. Dhe nuk u pendua. Një muaj më vonë, të gjitha simptomat e sëmundjes u zhdukën dhe nuk kam pasur seks të tillë të mrekullueshëm në rininë time. "

Kirill, 30 vjeç, punëtor zyre

"Për shkak të drojës sime, unë gjithmonë kisha probleme me vajzat, stresi pas dështimeve vetëm përkeqësuan situatën. I urdhëroi Prostero në faqen zyrtare, mori një muaj në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve. Tani unë gjithmonë dhe gjithçka rezulton, ju thjesht dëshironi. Nuk ka mbetur asnjë gjurmë nga komplekset ”.

Pavel, 55 vjeç, njeri ushtarak

"Unë nuk kam probleme me potencialin, por prostatiti u torturua, acarimet u shfaqën gjithnjë e më shpesh. Gruaja urdhëroi kapsulat, i piu për një muaj. Dhimbja dhe të gjitha simptomat u zhdukën, sëmundja nuk shqetësohet prej 6 muajsh ".

Sergey, 58 vjeç, roje sigurie

"Për një kohë të gjatë pësova shqetësime gjatë urinimit, vërtet nuk doja të shkoja te mjeku, tani specialistët nuk janë shumë. Rastësisht gjeti një sit në lidhje me këtë ilaç, lexoni përshtypjet, porositura. Pas vetëm disa ditësh, trajtimi u bë shumë më i mirë. "

Shqyrtime negative të ilaçeve Prostero më së shpeshti shoqërohet me blerjen e mallrave të rreme, mosrespektimin e udhëzimeve për përdorim, karakteristikat individuale të trupit. Ja si duket një fallco e këtij produkti, i cili shpesh reklamohet në rrjetet sociale.

falsifikim Prostero

Urologu Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet i angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Komente: 14
 1. Anya

  në Prostero Vendosa të shkruaj (megjithëse një grua), sepse është e turpshme për një burrë të pranojë një sëmundje të tillë. Të paktën burri im mendon kështu. Ai me profesion është kamionçinë. Ai u prek nga prostatiti këtë dimër kur kamioni i tij u prish dhe u desh të shtrihej nën makinë për gjysmën e natës para se ta rregullonte vetë. Natyrisht, sëmundja nuk vonoi shumë - ajo u shfaq në të gjitha simptomat e saj të tmerrshme. Sigurisht, nuk mund ta përcjell gjithë dhimbjen e tij, por burrat e respektuar që ishin të sëmurë nuk kanë nevojë për një përshkrim të simptomave. Më mirë të ndaj mendimin tim për ilaçin që na ndihmoi. Unë them "ne" sepse, megjithëse ai ishte i sëmurë, ai ishte dhe ne të dy vuajtëm. Së pari, natyrisht, ajo ndikoi në potencë. Së dyti, vështirësi me urinim. Epo, plus gjithë pjesa tjetër e buqetë e manifestimeve të pakëndshme ... Çfarëdo që bëri burri, çfarëdo mjekësh të shkojë, është e padobishme. Dhe vetëm këto pilula vërtet ndihmuan. Shtë e rëndësishme që produkti të jetë 100% natyral. Mendoj se kjo është arsyeja pse nuk ka efekte anësore në trup dhe ndihmon në njëqind përqind të rasteve. Çmimi është normal. Por ne u korruptuam nga fakti që ju mund ta blini atë vetëm në faqen zyrtare të internetit, e cila nga ana tjetër përjashton mundësinë e një falsifikimi! Kjo është e rëndësishme për ne!

 2. Alexander

  Pas 30, prostata ime u ndje vetvetiu. Unë kam të gjitha orz, orvi, kam veshka dhe inflamacion të prostatës. Këmbët e mia janë ftohur pak, tashmë po vuaj. Ai nuk e dëgjoi alarmin derisa filluan problemet me potencialin.
  Sinjalet e para filluan të shfaqen në moshën 37 vjeç. Fillova të vërej se seksi po zhduket. Edhe pse puna nuk është e ulur, nuk është as fizike. Unë nuk lodhem veçanërisht, por kam dashur seks dhe më pak. Nuk i kushtova shumë rëndësi kësaj.
  Në moshën 41 vjeç, ai u bë shumë i ftohtë në peshkim dimëror. Kishte dhimbje ngacmuese kur urinoni. Ai shkoi te mjeku, unë menjëherë u përshkrova shumë teste dhe pas ekzaminimit më duhej të paguaj më shumë se 20 rubla për një kurs të gjatë trajtimi. Dhimbjet me të vërtetë janë zhdukur, por për njëfarë kohe. Sapo kapa një ftohje, atëherë gjithçka u kthye.
  Gruaja ime gjeti këto pilula. Ajo u këshillua në forum. Tashmë kisha përvojë trajtimi dhe nuk besoja se diçka do të më shpëtonte, por gruaja ime urdhëroi. Dorëzimi më mori 12 ditë tek unë në Tyumen. Unë fillova ta marr atë në të njëjtën ditë sipas udhëzimeve.
  Dhimbja u zhduk pas 3 ditësh. U befasova dhe vazhdova ta merrja ilaçin. Kam pirë tre javë dhe tashmë ndjeva se fuqia ime kishte ndryshuar. Jeta seksuale është përmirësuar, gjithçka është bërë shumë më mirë sesa në 37 vjeç. Analizat janë të pastra. Dhe më e rëndësishmja, që prej gjysmë viti tani nuk e di përfundimisht se çfarë është prostatiti. Unë vazhdoj të shkoj në peshkim, madje edhe të ngrijë, por inflamacioni i prostatës nuk më shqetëson më. Definitivisht rekomandoni një ilaç të provuar.

 3. Valery

  Isha befasuar sinqerisht kur pësova prostatit.Dukej se kjo telashe patjetër që do të më rrethonte, por nuk funksionoi. Megjithëse nuk kishte parakushte për zhvillimin e sëmundjes. Unë bëj një mënyrë jetese aktive, nuk ha ndonjë marrëzi, respektoj regjimin dhe nuk abuzoj me zakone të këqija. Dhe në rregull nëse do të kishte vetëm dhimbje gjatë urinimit! Kështu që si burrë, u bëra një zero e plotë. Problemet me "shkimin e vogël" nuk ishin veçanërisht shqetësuese, por me M MA T MADHIT kishte probleme. Ilaçet nuk më ndihmuan shumë dhe unë nuk doja të përdorja Viagra dhe të tjerët. Ka përfitime të konsiderueshme nga gjëra të tilla, ato mund të ndihmojnë në rast të forcës madhore, por ato gjithashtu japin një ngarkesë të madhe në trup. Dhe çfarë lloj burri jam nëse duhet të përdor mjete të tilla? Goodshtë mirë që miqtë nuk janë larguar në telashe, këshilluan ata ProsteroNjë ilaç i shkëlqyeshëm pa efekte anësore. Ajo i ndihmoi miqtë e mi, kështu që duhet të jetë në temë. Kam studiuar uebfaqen zyrtare, lexova komente dhe vendosa të përfitoj nga rasti - porosita ilaçin. E mora rreptësisht sipas udhëzimeve dhe shumë shpejt gjërat filluan të përmirësohen. Dhimbja është zhdukur plotësisht, nxitjet e shpeshta janë zhdukur, dhe më e rëndësishmja - jeta intime është përmirësuar dhe është mbushur me një çelës! Nuk kishte më probleme me katin e poshtëm dhe, shpresoj se nuk do të ketë.

 4. Oleg Viktorovich

  Kështu që kjo sëmundje e zakonshme mashkullore nuk më kaloi, në fillim pati dhimbje të lehta kur urinoja me një ndjesi të lehtë djegieje, nuk i kushtova shumë vëmendje, mendova hipotermi të thjeshtë. Unë shkova te mjeku kur tashmë ishte shfaqur shkarkimi purulent nga uretra. Diagnoza ishte zhgënjyese - prostatiti kronik. Trajtimi në klinikë nuk dha një rezultat pozitiv. Dhe pastaj kishte probleme me potencialin, ata më shpjeguan se kjo ishte për shkak të sëmundjes time, asgjë çuditëse. Sinqerisht, duart e mia binin, jeta nuk ishte më e njëjtë, unë u ndjeva si një njeri inferior, gjithashtu këto dhimbje dhimbjeje në barkun e poshtëm. Ai e ndau problemin e tij me një mik të fëmijërisë, rezulton se ai gjithashtu vuajti nga kjo sëmundje jo shumë kohë më parë. Epo, si u shërua, por unë jo? Një mik këshilloi të porosiste një përgatitje barishtore Prostero nga prostatiti dhe për të rritur epshin. Ai më hodhi një lidhje në faqen zyrtare të prodhuesit, lexova rishikimet, shikova përbërjen dhe menjëherë vendosa një urdhër për disa pako, me siguri. Dorëzimi nuk u vonua, ilaçi ishte në kapsula, një formë e përshtatshme për mua, ju mund të merrni me vete për të punuar. E mora qartë sipas udhëzimeve tre herë në ditë, para ngrënies. Brenda një jave ndjeva një efekt pozitiv dhe në fund të kursit të plotë harrova plotësisht sëmundjen time. Edhe mjeku në ekzaminimin tjetër konfirmoi që nuk kam prostatite. Faleminderit!

 5. Vasily

  Mirëdita!
  Në fakt, problemi i një "zemre të dytë" për një burrë është shumë i ndjeshëm. Dhe, siç ndodh shpesh, ajo vjedh pa u vërejtur. Puna e ulur, stresi i vazhdueshëm - e gjithë kjo gradualisht grumbullohet. Dhe "dështimi" i parë godet gjithnjë papritur dhe me dhimbje krenarinë. Goodshtë mirë që sot ka shumë ilaçe të mira për trajtimin dhe parandalimin në kohë të prostatitit. Prostero për trajtimin e prostatitit - përfaqësuesi i tyre i denjë. Dallimi i tij më i rëndësishëm Prostero nga analoge të ngjashme - përbërës plotësisht natyralë. Bimë, përbërës natyralë. Dhe çfarë është e rëndësishme për mua personalisht - me një çmim shumë tërheqës. Në Rusi, mund të blini për 990 rubla, ose 39 euro në Evropë. Nga rruga, ju duhet të ndiqni rezervat, gjithmonë ekziston mundësia për të blerë shumë më lirë.
  Unë do të ndaj përshtypjet e mia. Efekti, natyrisht, nuk do të vijë menjëherë. Por deri në fund të kursit mujor, ndryshimet do të bëhen më të theksuara. Më e rëndësishmja, tensioni nervor dhe vetëbesimi do të ulen. Besimi vlen shumë sot. Ereksioni dhe kohëzgjatja e tij do të përmirësohen qartë. Pas një muaji kursi, është më mirë të shikoni ndjesitë dhe të merrni Prostero për qëllime parandalimi. Në përgjithësi, unë e rekomandoj atë.

 6. Myron

  Problemi i prostatitit filloi të shfaqej tek unë për një kohë të gjatë. U shtyva të shkoj te mjeku gjithnjë e më shumë pafundësisht. Shpjegova udhëtimet e mia të shpeshta në tualet për veten time si hipotermi të veshkave dhe sasi të tepërt të ujit të pijshëm. Dhe kur problemet filluan në shtrat me gruan time, unë nuk isha më për shpjegime dhe arsye. Shkova menjëherë te mjeku, iu nënshtrova një ekzaminimi dhe doli që prostatiti im kishte kaluar praktikisht në fazën e dytë. Ata shkruajtën një bandë të tërë të barnave sintetike nga të cilat doli të ishte me pak përdorim. Pastaj më këshilluan një ilaç të ri Prosterokohët e fundit në shitje, e cila tashmë ka ndihmuar shumë njerëz. Ky ilaç është prodhuar plotësisht nga substanca bimore dhe ka efekte anti-inflamatore, antioksiduese, baktervrasëse dhe rigjeneruese. Pas ca kohësh, pasi fillova ta merrja, vura re një përmirësim të ndjeshëm në sistemin tim urogjenital. Pilulat nuk më shkaktuan asnjë efekt anësor, ato janë lehtësisht të bartura dhe me të vërtetë ndihmojnë vërtet. Tani jam i sigurt se kurimi im i plotë është pothuajse qoshe. Ndërkohë, kërkesa e pafund për të urinuar është ndalur dhe gjithçka është kthyer në normalitet me gruan time. Unë jam plotësisht i sigurt në efektivitetin dhe dinamikën pozitive me këto pilula dhe u rekomandoj të gjithë burrave që kanë hasur në një problem të tillë si prostatiti.

 7. Fitimtar

  Таблетки Prostero - kjo është një zgjidhje shumë e mirë për problemin që lidhet me trajtimin e prostatitit. Sëmundja ime filloi relativisht kohët e fundit, unë tashmë kam provuar shumë ilaçe të ndryshme dhe asnjë prej tyre nuk më ndihmoi të shëroj plotësisht prostatitin. Pastaj miqtë e mi më rekomanduan ta provoja këtë ilaç. Po, këto tableta janë vështirë të gjenden në farmacitë e rregullta. Ju duhet të porosisni dorëzimin vetëm në faqen zyrtare të internetit, sepse shiten shumë falsifikime. Pra, ilaçi duhet të merret në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve, nuk duhet të rritni dozën e rekomanduar. Edhe pse duket se nuk ka kundërindikacione të veçanta, është akoma më mirë të jesh i kujdesshëm. Kam marrë këtë ilaç për rreth një muaj. Sigurisht, menjëherë, nuk kishte ndonjë rezultat të mirë. Por sipas simptomave, gjithnjë e më pak fillova të përjetoja dhimbje gjatë urinimit. Pas dy muajsh trajtimi, këto dhimbje u zhdukën fare. Droga është vërtet e vlefshme, nuk ka efekte anësore. Jam shumë i kënaqur që fillova të marr këtë ilaç dhe përfundimisht munda prostatitin.

 8. Oleg Viktorovich

  Kur përballeni me një sëmundje të tillë si prostatiti, diagnoza u bë gjashtë muaj më parë, nuk filloni me kujdes të mendoni për jetën tuaj. Kjo temë është shumë e dhimbshme për burrat dhe nuk është veçanërisht e zakonshme ta diskutojmë atë. Pasi u diagnostikova me këtë, natyrisht që më rekomanduan një trajtim gjithëpërfshirës të drogës, i cili për fat të keq nuk dha rezultate speciale (siç do të doja unë). Pasi u këshillova në disa klinika, më këshilluan të provoja kapsula Prostero, natyrisht, deri atëherë nuk kisha përjetuar ndonjë iluzion të veçantë, por siç thonë ata, shpresa vdes së fundit. Vështirësia e vetme është se nuk është në dispozicion në barnatore, por në raste të tilla ekziston interneti, e porosita në sit, që nga fillimi për provë, kushton pak. Duhet të merret në mëngjes dhe në mbrëmje para ngrënies, ilaçi tregoi një rezultat të mirë, pas nja dy javësh fillova të ndjehem më mirë, dhimbja gjatë urinimit filloi të kalojë. Më pëlqeu përbërja e barit - barishtore, e cila në vetvete është e mirë. Në përgjithësi, unë dua ta rekomandoj këtë ilaç për të gjithë ata që, ashtu si unë, kanë hasur në këtë sëmundje, pasi rezulton se ka një rrugëdalje. Dhe nëse ekziston një mundësi është më mirë të zëvendësoni trajtimin e zakonshëm të ilaçeve me trajtimin me këto kapsula.

 9. Igor

  Fakti që mund të kem prostatitet, dhe madje edhe në moshën 45 vjeç, as që kam menduar dhe nuk kam kuptuar menjëherë për këtë. Në fillim, filloi nxitja e shpeshtë për tualet (u ngrita 2-3 herë natën), dhe më pas problemet u shfaqën me fuqinë, por në atë moment gruaja ime tërhoqi vëmendjen ashpër dhe thjesht më bëri të shkoja te mjeku. Pasi kaloi në ekzaminim, mjeku megjithatë konstatoi një diagnozë kaq të pakëndshme për mua, sa faza fillestare e prostatitit që tashmë kalon në fazën e dytë. Mjeku menjëherë rekomandoi që të mos filloja me ilaçe sintetike që janë problematikë Addictive dhe Anësore, por me Prostero, i cili përfshin vetëm përbërës bimorë që nuk janë Addictive dhe efektet anësore, por përkundrazi kontribuojnë në rivendosjen e dëshirës seksuale dhe zgjidhjen e problemeve me prostatitin në përgjithësi. Një kurs përbëhej nga 6 pako të barit (1 kapsulë në ditë për 4 javë).
  Në fakt, tashmë në javën e dytë të marrjes së këtij ilaçi, problemet me urinimet e shpeshta për të urinuar u zhdukën, dhe në fund të kursit u bë ereksioni u rivendos, jo vetëm që u rikthye, por sikur të isha 22 vjeç dhe isha gati për asgjë))). Me të vërtetë mund të rekomandojë Prostero për të gjithë ata që kanë hasur probleme të ngjashme!

 10. Karina

  Kohët e fundit, burri im kishte probleme me potencë dhe duke shkuar shpesh në tualet, çdo gjysmë ore. Dashuria jonë është bërë shumë e rrallë. Në fillim mendova se ishte psikologji. Por pasi u ekzaminua nga një mjek, burri im u diagnostikua me prostatit. Provuam shumë ilaçe, por vetëm një përgatitje natyrale e ndihmoi burrin tim Prostero, e cila ka treguar efektivitetin e saj të plotë në trajtim. Mjeti nuk ka efekte anësore, gjë që flet edhe për përfitimet e tij për trupin mashkullor. Madje vura re që burri im u bë më pak nervoz. Pas marrjes së këtyre kapsollave për një muaj, e dashura ime u ndje shumë më mirë. Ai nuk ishte më i shqetësuar nga urinimi i shpeshtë dhe dhimbja në të njëjtën kohë, fuqia u kthye në normale. Madje u bë më mirë sesa ishte më parë. Oreksi seksual i burrit u rrit, kohëzgjatja e kontaktit u bë dukshëm më e lartë. Të thuash se jam i kënaqur do të thotë të mos them asgjë! Çmimi, natyrisht, nuk është shumë i lirë, por ia vlen. Për më tepër, ne arritëm t'i porosisim këto kapsula me 30% zbritje. Aplikimi përpunohet mjaft shpejt, as nuk kishte probleme me dorëzimin.

 11. Alexander

  Tema për burrat është natyrisht shumë skrupuloze. Por, për fat të keq, me kalimin e moshës, bëhet shumë e rëndësishme. Unë jetoj në një qytet të vogël në Territorin e Përmetit; gjeta prostatitin në moshën 45 vjeç. Shtë mirë që gruaja ime vendosi të këshillohej menjëherë me një specialist, vetëm kur shfaqen simptomat e para. Në përgjithësi, ilaçi Prostero e blerë përmes Internetit, nuk e mbaj mend shumën e saktë tani, rreth 2000 rubla. Duket jo aq e vogël, por në lidhje me të gjitha ato barna që kam provuar gati 2 vjet, është një qindarkë. Farë mund t'ju them për efektivitetin - tani problemi i prostatitit nuk më shqetëson aspak! Më në fund, pati zhvillime kaq serioze inovative që i ndihmojnë njerëzit të jetojnë. Meqenëse në moshën time, duket se nuk është ende e vjetër, duket sikur dua të jetoj dhe dëshira ime seksuale nuk ka shuar, prandaj është jashtëzakonisht e rëndësishme për mua të jem i shëndetshëm, për veten time, familjen time, gruan time, fëmijët!
  Do të dëshiroja të vëreja edhe përbërjen bimore të barit, e cila është shumë e rëndësishme për mua dhe efekti i butë i saj gradual, terapeutik. Simptoma e dhimbjes u zhduk tashmë në ditën e dytë ose të tretë. Tani dua t'u tregoj të tjerëve që vuajnë nga sëmundje të këtij lloji se ilaçi po funksionon, mirë, sigurohuni që ta provoni, thjesht kini kujdes nga falsifikimet!

 12. Marina Kolotko

  Ne kemi qenë të martuar për më shumë se 20 vjet me burrin tonë, jemi martuar herët, prandaj, pasi jemi martuar për 20 vjet, nuk jemi të moshuar. Fëmijët tashmë janë rritur dhe vendosën që ishte koha jonë të jetonim vetë. Por, lumturia jonë nuk zgjati shumë; burri im filloi të kishte probleme me fuqinë. Edhe pse ishte e turpshme që burri i saj të pranonte se duhet të harrojmë seksin. Unë, si një grua e shëndetshme dhe plot trup, më shqetësuan vërtet. Nuk kam dashur të kem një dashnore, sepse e dua shumë burrin tim. Dhe vendosa që të bëja çdo përpjekje për ta bindur burrin tim të shihte një mjek. Me shpresën se nuk është vonë për tu shëruar. Më kushtoi shumë përpjekje dhe mashtrime për ta bindur atë të dukej tek specialistët e duhur. Kam pasur sukses. Siç doli, burri nuk ka humbur ende gjithçka, ju mund ta ktheni fuqinë e tij tek Ai.Ai, siç doli, ka pafuqi psikologjike. Mjeku ia atribuoi ilaçin Prostero. Ky medikament është me një përbërje të mirë, natyrale. Përdori atë në përputhje me udhëzimet e prodhuesit. Kapsulat janë shumë të përshtatshme dhe të lehta për t’u përdorur, shumë efektive, pa efekte anësore. Pasi mori kapsulat, burri im u shndërrua në një gjigant të vërtetë seksi. Kam përjetuar një orgazëm, i tillë që në tërë jetën time nuk kam përjetuar kurrë. Tani këto kapsula janë gjithmonë pranë. Vetëm tani, fillova të jetoj vërtet kur burri im filloi të përdorë këto kapsula. Ne filluam thjesht seks të paharruar. Burrat nuk kanë turp për problemin tuaj, provoni Prostero dhe dhuroni seks të paharruar për të dashurit tuaj.

 13. Andrew

  Nuk është hera e parë që duhet të merret me problemin e prostatitit. Dhe për përvojën time të trishtuar dhe trajtimin e marrë nga mjekët më parë, nuk dha rezultatin e dëshiruar. Edhe një herë, gjatë takimit, mjeku më rekomandoi të kaloj një kurs mjekësor. Mori ilaçin Prostero, meqenëse ka një efekt mjaft të fortë në trup, por ishte e vështirë ta blija atë në barnatore në magazinë, nuk mund ta gjeja. Por mirë, shoku im jeton në Spanjë. Gjatë një bisede tjetër në Skype, i pranova atij që kam një problem të tillë dhe se është e vështirë të gjesh këtë ilaç. Për habinë time, ai menjëherë u përgjigj dhe premtoi se do ta gjente. Rezulton se ata e kanë shitur në një farmaci dhe është mjaft e përballueshme. Ai doli për para atje në Spanjë 39EUR, mjaft dhe jo i shtrenjtë për të, duke pasur parasysh çmimet tona. Mora kursin ashtu siç më kishte caktuar mjeku, shkruaja në mëngjes dhe në mbrëmje para takimit. Rezultati, mjaft i çuditshëm, u bë i dukshëm pas një javë nga marrja e tij, ndjesitë e dhimbjes u zhduk dhe procesi inflamator në trup filloi të zhdukej. Në takimin tjetër, unë i shpjegova gjithçka mjekut dhe mora një verdikt të kënaqshëm. Procesi i inflamacionit është ndalur, megjithëse kam kategorinë II dhe ekziston një rrezik i lartë i një procesi të dytë. Urdhërohet për një kurs tjetër në dy muaj, siç drejtohet nga mjeku. Sigurisht që jam i kënaqur me rezultatin, tani e di se çfarë të bëj dhe çfarë po trajtohet.

 14. Boris Rostulin

  Unë vërtet mund të konfirmoj efektivitetin e ilaçit Prostero në luftën kundër prostatitit. Kur ilaçet e tjera të përshkruara për mua nga mjekët nuk dhanë rezultate të mira, unë as nuk shpresoja në atë Prostero Më ndihmon disi, kështu që u befasova jashtëzakonisht nga rezultati, sepse unë akoma arrita të shpëtoj nga prostatiti, edhe pse jo menjëherë, sepse këto pilula duhej të merreshin për një kohë të caktuar.
  Vlen të përmendet se ky ilaç nuk lufton aq shumë me sëmundjen sa me shkaqet, prandaj, një efekt i tillë është i mirë.
  Kam porositur tableta të tilla përmes internetit në një nga faqet e besueshme. Kam pritur për dorëzim për gati dy javë, por as nuk mund ta quaj çmimin të ulët, por çfarë të bëj, nuk ka kuptim të bëj ndonjë pretendim. Gjëja më e rëndësishme është që sëmundja është eliminuar.
  Sigurisht, duhet të falënderoj edhe mjekun, i cili menjëherë më tha se gjithçka që kisha provuar më parë ishin thjesht zanate të lira, kështu që ata menjëherë më këshilluan të blija Prostero, për të cilën ai me të vërtetë falënderon shumë.
  Sigurisht, tani jam gati ta rekomandoj këtë ilaç vetë atyre që vuajnë nga prostatiti - shpresoj se do t'ju ndihmojë të kapërceni lehtë këtë sëmundje.

Shto një koment