Bioliposaktori i barkut për humbje peshe: përbërja, përshkrimi, udhëzimet

Bioliposaktori i barkut është një kompleks për humbjen e peshës pa heqjen kirurgjikale të depozitave të yndyrës në trup, dhe në këtë përmbledhje do t'ju tregojmë në detaje se çfarë përfshihet në përbërjen e tij dhe si ta përdorni atë në mënyrë korrekte. Depozitat e tepërta të yndyrës kanë një ndikim negativ në shëndet. Especiallyshtë veçanërisht e keqe kur depozitat e yndyrës grumbullohen në anët dhe barkun, pasi kjo çon në bllokimin e aksesit të lëndëve ushqyese të nevojshme për të siguruar funksionimin e kërkuar të organeve të brendshme.

Si rezultat, enët e gjakut mbivendosen për shkak të shtresës lipidike, dhe procesi i qarkullimit të gjakut është ngadalësuar seriozisht, gjë që garanton shfaqjen e keqfunksionimeve serioze në punën e të gjithë organizmit.

Arsyet e renditura më sipër çojnë në nevojën për të hequr indin e tepërt yndyror. Në të njëjtën kohë, jo të gjithë janë të gatshëm t'i përkushtohen plotësisht sporteve, pasi është e vështirë, dhe thika e kirurgut frikëson shumë. Në të njëjtën kohë, ju mund të heqni qafe dhjamin në një mënyrë mjaft të rehatshme me ndihmën e një Bioliposaktori të veçantë kompleks të barkut, i cili synon humbjen e peshës pa ndonjë super-përpjekje.

Shumë përmbledhje të pronave të mrekullueshme janë botuar në një artikull të revistës PeopleTalk: si Kartunkova ishte në gjendje të humbiste peshë në 54 kg falë një biolipoxatori, si dhe vlerësimet reale mbi efektivitetin e këtyre pikave mund të gjenden në komentet e artikullit të Elena Malysheva për humbjen e peshës dhe dietat.

Paketimi i barkut të Bioliposaktorit

Efektiviteti i barit Bioliposactor barkut

Prodhuesit që prodhojnë Bioliposaktorin e Belly kanë provuar se mjeti i tyre lufton në mënyrë efektive yndyrën e tepërt të akumuluar për shumë vite. Ata që e kanë përdorur tashmë këtë ilaç, dhe këto janë kryesisht vajza, konfirmojnë efektivitetin e Biolipoxator të barkut. Ata ishin në gjendje të hidhnin ato paund të bezdisshëm pa djersitur në palestër dhe pa u dashur të kufizonin marrjen e ushqimit.

Në vitin 2016, studimet për këtë kompleks u kryen përmes një grupi të përqendrimit, pjesëmarrësit e të cilit ishin njerëz 300. Ata monitoroheshin vazhdimisht nga specialistë përkatës, të cilët përfundimisht jepnin informacione që thonin se 95% e subjekteve të testimit ishin në gjendje të rregullonin figurën e tyre për shkak të një ulje të ndjeshme të yndyrës nënlëkurore.

Bioliposaktori abdominal gjithashtu uli manifestimin e celulitit dhe vëllimin e yndyrës së trashë. Të gjithë subjektet, si gra ashtu edhe burra, ishin në gjendje të përmirësojnë gjendjen e tyre: tretja u përmirësua, dhimbjet e rregullta në bark u zhdukën, problemet me jashtëqitjet pushuan së vërehuri.

Si rezultat, fokus grupi ishte në gjendje të arrijë rezultatet e mëposhtme:

 • 16% e grave arritën një ulje të belit me 7 cm, dhe 48% - me 10 cm;
 • pjesa e tretë e grupit vuri në dukje një ulje të barkut me 11 cm;
 • 50% e pjesëmarrësve në provë treguan minus 10 kg, 27% - rreth 15 kg, 14% - më shumë se 16 kg.

Rezultatet e përmendura janë gjithashtu interesante pasi ato u arritën vetëm brenda tre javësh, gjë që është befasuese.

Kostoja dhe si të porosisni një bioliposaktor të stomakut

Veryshtë shumë e thjeshtë për të blerë një bioliposaktor të barkut, ilaçi është në dispozicion për porosi në burimin e internetit të distributorit zyrtar, çmimi aktual i biolipoksatorit tregohet atje, duke marrë parasysh koston gjatë shitjes. Për të bërë një porosi, mjafton të futni të dhënat përkatëse në formën e dhënë: emri, vendi i qëndrimit dhe numri i telefonit i kërkuar për kontakt Një operator do t'ju kontaktojë brenda XNUMX orëve për të sqaruar informacionin e marrë nga informacioni dhe për të aktivizuar porosinë.

Mbani në mend! Droga vjen me para në dërgesë, domethënë, llogaritja kryhet vetëm kur pikat për humbje peshe do të merren nga ju në zyrën postare. Kontrolli është në dispozicion për qytetarët e Gjeorgjisë, Rusisë, Armenisë, Uzbekistanit dhe vendeve të tjera fqinje.

Përfitimet dhe efektiviteti i Bioliposaktorit të Barkut

Avantazhi kryesor i bioliposaktorit të barkut është efektiviteti i tij, i cili u vërtetua nga studimet që treguan suksesin e ilaçit në 95% të rasteve. Pothuajse të gjithë të testuarit, me përjashtim të një grupi të vogël njerëzish, ishin në gjendje të humbnin peshë brenda një kohe të shkurtër. Ilaçi i propozuar është duke luftuar në mënyrë aktive yndyrën viscerale, e cila nuk lejon që organet e brendshme të punojnë normalisht, dhe me nënlëkurën.

Bioliposaktori i barkut pastron trupin duke larguar toksinat, toksinat dhe substancat e tjera të dëmshme. Kjo i siguron një personi një ekzistencë të rehatshme, e cila gjithashtu lehtëson kryerjen e çdo pune. Përbërësit bimore që përbëjnë ilaçin jo vetëm që ushqejnë trupin me energji jetike, por gjithashtu garantojnë një humor të mirë.

Përdorimi i këtij mjeti heq urinë, ndikon pozitivisht në metabolizmin dhe bën të mundur nxjerrjen e vetëm përbërësve të dobishëm nga ushqimi. Në të njëjtën kohë, karbohidratet e shpejta bllokohen përsa i përket thithjes së tyre, e cila ofron një bonus të tillë si aftësinë për të vazhduar të hani ëmbëlsirat dhe pasta. Edhe pse nuk duhet të provoni fatin tuaj, d.m.th., të hani shumë ushqim të hedhurinave, sepse përndryshe, kur të përfundoni kursin e marrjes së ilaçit, pesha nuk mund të kthehet vetëm në vlerat e mëparshme, por gjithashtu të shtoni disa kilogramë në plus.

Përbërja dhe veprimi i përbërësve të bioliposaktorit abdominal

Bioliposaktori kompleks i barkut vizualisht përfaqëson dy shishe, përbërësit e të cilave ndryshojnë në efektin e tyre në trup.

Shishja e kuqe

Ajo që është në shishen e kuqe duhet të konsumohet para ngrënies. Përbërja e tij formohet në bazë të përbërësve të mëposhtëm:

 1. Kaktus peruan në formën e një ekstrakti të krijuar për të hequr qafe yndyrën e tepërt të brendshme dhe për të bllokuar thithjen e karbohidrateve, të karakterizuara si të shpejta.
 2. Kafe e gjelbër (ekstrakt), e cila është një nga përbërësit aktivë të shishes së kuqe. Ndihmon për të zvogëluar oreksin në atë mënyrë që të shfaqet një ndjenjë e plotësisë pavarësisht nga madhësia e një ushqimi ushqimor, edhe nëse është shumë e vogël. Gjithashtu, ky komponent normalizon sheqerin në gjak dhe promovon metabolizmin. Si rezultat i kësaj, është e mundur të arrihet tretshmëri më e mirë e ushqimit, kështu që mundësia e overeating është e përjashtuar, dhe ndjenja e fuqisë nuk e lë një person gjatë gjithë ditës. Një pikë tjetër pozitive në konsumin e kafesë së gjelbër është mungesa e një efekti negativ në punën e zemrës.
 3. Grejpfrut, i njohur për faktin se ky frut është i pranishëm në shumë dieta. Një popullaritet i tillë shpjegohet nga kërkesa për pronat e saj: një djegës yndyre dhe një shtypës i urisë. Përbërja e grejpfrutit përfshin vaj esencial, i cili siguron thithjen e yndyrnave të shëndetshme, të cilat hyjnë në trup përmes ushqimit, vetëm 15%.

Shishja blu

Për të arritur një efekt më domethënës të humbjes së peshës, duhet të përdorni gjithashtu përmbajtjen e shishe blu:

 1. Farat e gjimnokalikiumit që largojnë substancat e dëmshme dhe kontribuojnë në prishjen e yndyrnave. Një tipar interesant i ekstrakteve bazuar në këto farëra është aftësia për të hequr metalet nga trupi, gjë që është e rëndësishme për banorët e qyteteve të mëdha. Si rezultat, kompleksi i propozuar lejon detoksifikimin e trupit.
 2. Piper i kuq, i cili është pjesë e përgatitjes në formën e një vaji esencial, i cili rikthen cilësitë natyrale të lëkurës, heq celulitin dhe largon rrudhat e vogla. Rezultati i këtij vaji është duke hequr qafe celulitin, duke fshehur shenjat e shtrirjes dhe duke i dhënë lëkurës një pamje të shëndetshme dhe të freskët.
 3. Ketone me mjedër që garantojnë prodhimin e hormoneve, e cila siguron djegien e yndyrës.
 4. Norepinefrina dhe epinefrina janë substanca aktive që gjithashtu kontribuojnë në djegien e yndyrës. Veprimi i tyre fillon menjëherë pasi të hyjnë në trup.
 5. Ekstrakti i kamomilit është një efekt i butë në sistemin nervor në mënyrë që ta sjellë atë të pushojë.
 6. Farat e lirit - luftojnë urthin dhe gastrit për shkak të mbështjelljes së mureve të stomakut.
 7. Kaliumi dhe magnezi - duke ruajtur ekuilibrin mineral.

Veprimi në trup

Veprimi i Bioliposaktorit të barkut për humbje peshe prek trupin në ditën e parë të administrimit të tij, pas dy javësh vërehet një ulje e dukshme e sasisë së yndyrës së brendshme.

Përdorimi i mëtejshëm i kompleksit çon në normalizimin e metabolizmit të lipideve dhe shtresa e yndyrës nënlëkurore bëhet sa më e hollë që të jetë e mundur, gjë që shfaqet në një rënie të dukshme të vëllimit të belit. Periudha tre-javore e marrjes së Bioliposaktorit të Abdominal garanton heqjen e mpirjes së lëkurës dhe celulitin me arritjen e një efekti të tillë si zbutja e rrudhave.

Mbi këtë, kursi i ditës 21 i marrjes së drogës mund të konsiderohet i përfunduar, por pas një muaji pushim, duhet ta përsërisni përsëri për të konsoliduar efektin. Kjo do të bëjë të mundur që stomaku të bëhet me të vërtetë i sheshtë dhe të hiqni palosjet plotësisht të varura në anët. Veprimi i kompleksit kontribuon në përmirësimin e metabolizmit, i cili është një garanci e caktuar e një akumulimi të ngadaltë të yndyrës së trupit në krahasim me atë që ishte më parë, përpara se të përdorni këtë ilaç. Rezultati mund të ruhet gjatë gjithë jetës, nëse me më shumë mendim ndërtoni ekzistencën tuaj të përditshme, domethënë, mos u bëni overeat dhe e bëni aktivitetin fizik normën e jetës tuaj.

Bioliposaktori i barkut: udhëzime për përdorim

Ilaçi i konsideruar Bioliposaktor i barkut është dy shishe të mbushura me mjete me përbërje të ndryshme.

 1. Shishja e parë, e përcaktuar si e kuqe, e destinuar për konsum 20 minuta para një vakt. Pse duhet të holloni pikat 5 të këtij produkti në ujë të thjeshtë.
 2. Shishja e dytë është një shishe blu që përmban përbërjen, e cila duhet të konsumohet pas një vakt. Holluar edhe nga pika 5 në ujë.Përbërja bioliposaktore abdominale

Procedura e mësipërme përsëritet dy herë në ditë: gjatë mëngjesit dhe darkës.

Kundërindikimet dhe efektet anësore

Bioliposaktori i barkut nuk ka kundërindikacione si të tillë. Studimet gjithashtu nuk zbuluan ndonjë efekt anësor. Në të njëjtën kohë, ekziston mundësia e shfaqjes së reaksioneve alergjike ndaj përbërësve specifik të ilaçit që janë me origjinë bimore. Prandaj, duhet të vazhdohet me përdorimin e tij vetëm pasi të merrni këshillat e duhura nga një mjek.

Prodhuesi i ilaçit Bioliposactor të barkut është Capital Technology LLC, siç shihet në certifikatën e regjistrimit shtetëror, i cili konfirmon cilësinë e lartë të produktit dhe garanton humbje peshe në një periudhë minimale prej 21 ditësh.

Certifikata e Bioliposaktorit Belly

Tummy Tuck: kërthizë, muskul, liposuction

Shumë njerëz modern janë të shqetësuar për problemin e mbipeshes. Por, pse dikush merret me të brenda disa muajsh, dhe ajo torturon dikë me vite? Nuk janë vetëm karakteristikat individuale të trupit, por edhe motivimi i duhur. Atëherë si ta gjesh?

Shumë gra që lindin diastazë përballen kur muskujt e barkut fillojnë të devijojnë përgjatë vijës së bardhë të barkut. Si rezultat, ndodh një defekt serioz estetik, i cili eliminohet duke qepur muskujt.

Përveç kësaj, pas lindjes, pozicioni i kërthizës mund të shqetësohet - ajo fillon të zgjat përpara. Në këtë rast, ajo është zhytur përsëri në mënyrë kirurgjike.

Operacione të tilla nuk mund të kryhen shpejt pas lindjes së fëmijëve - duhet të prisni derisa të përfundojë tkurrja e organeve. Dhe zakonisht zgjat nga 4 muaj deri në gjashtë muaj. (Gjatë muajve të shtatëzanisë, mitra në rritje i zhvendosi organet lart, dhe tani ata duhet të kthehen në vendin e tyre).

Liposcation është shumë e popullarizuar në mesin e grave pas lindjes. Në vendet perëndimore, zakonisht kryhet menjëherë. Shumë yje lindin, dhe brenda dy javësh ata janë gati për shfaqje. Nga rruga, ishte falë tyre që procedura u bë shumë e njohur.

Në vendin tonë, një grua që sapo ka lindur nuk do t'i jepet këtij operacioni. Obstetër-gjinekologët nuk kanë kualifikime të tilla, prandaj, kirurgët plastikë do të duhet të kërkojnë ndihmë.

Megjithatë, nuk ia vlen të nxitoni me liposuction. Sfondi hormonal pas lindjes do të ndryshojë, dhe dhjami mund të zhduket vetë. Disa gra peshojnë më pak një muaj pas lindjes sesa para shtatzënisë. Laktacioni gjithashtu mund të kontribuojë në heqjen e yndyrës së tepërt.

Procedura e liposuction me qepjen e barkut zgjat deri në dy orë. Pas tij, shfaqen bruges dhe ënjtje, të cilat zgjasin deri në javët 6. Meqenëse qepja është një ndërhyrje e thellë, dhe ekziston rreziku i largimit nga shtresa, një fashë duhet të vishet për një muaj e gjysmë. Ju mund të filloni stërvitjen sportive vetëm pas muajve 3. Dhe nëse është kryer vetëm liposuksioni, atëherë aktiviteti fizik lejohet, të paktën ditën tjetër. Vërtetë, do të dëmtojë pak.

Ekziston një lloj tjetër i operacionit që quhet abdominoplastikë. Për shkak të traumës së rëndë, një ndërhyrje e tillë rrallëherë drejtohet. Tregohet për humbje të rëndë në peshë, kur dhjami është zhdukur, dhe lëkura ulet në stomak. Dy mundësi janë të mundshme - me ose pa transferimin e butonit të barkut. Pas operacionit, nuk mund të bëni seks dhe t’i nënshtroheni aktivitetit fizik për dy muaj.

Por metoda efektive për të luftuar shenjat e shtrirjes nuk ekzistojnë. As vendosja e sipërme dhe as një procedurë kirurgjikale nuk do të ndihmojnë. Në rastin më të mirë, asgjë nuk do të ndryshojë, dhe në rastin më të keq, plagët do të mbesin. Shtë më mirë të mos prekni shenjat e shtrirjes, dhe me kalimin e kohës ato do të bëhen më pak të dukshme.

Mënyrat për të kërkuar motivim për humbje peshe

 1. Mënyra e analizës. Shkruajini të gjitha ato gjëra që nuk mund të bëni tani, por mundeni kur të humbni peshë. Ne kemi vërejtur një bluzë të këndshme në dyqan, por ata nuk e qepin këtë përmasat tuaja? Shtojeni në listë! Shkoni në një ekzaminim mjekësor dhe kërkoni mjekun tuaj që t'ju japë një leksion të vogël shumëngjyrësh mbi rreziqet e mbipeshes. Shkruajini pikat kryesore të monologut.

Analizoni gjithçka që është regjistruar, shënoni në fletën e vogël pikat më të rëndësishme. Mbajeni afër kësaj fletë dhe lexojeni përsëri, veçanërisht para se të hani.

Bëni vetes një sërë qëllimesh në lidhje me humbjen e peshës, por jo të lidhura me peshën. Për shembull, mos hani miell deri në ca kohë. Prishni objektivin në detyra dhe ngadalë arrini atë. Do të jetë gjithashtu e dobishme për të shkruar qëllimet dhe objektivat në kartën tuaj motivuese.

 1. Imazhe. Në detajet më të vogla, mendoni mbi të gjitha kënaqësitë e jetës në një trup të shëndetshëm, të bukur, të pakta. Sa e shkëlqyeshme do të jetë kur të humbni peshë!

Shkruani një letër motivimi ose histori për veten tuaj, gjithashtu mund të bëni një kolazh, të vizatoni një vizatim me një histori, të redaktoni një seri fotografish ose të bëni një hartë mendore. Gjëja kryesore është të vizualizoni rezultatin e humbjes së peshës tuaj në një farë mënyre:

 • Shikoni veten në pasqyrë. Shpjegojini vetes suaj se meritoni një organ më të mirë.
 • Silluni sikur tashmë keni humbur peshë. Mendërisht psikologjikisht.
 • Rishikoni ose rishikoni materialet tuaja në harmoni çdo ditë, reflektoni dhe ëndërroni.
 1. Rrugë e çiftuar, ekipore ose e huaj. Mund të përpiqeni ta gjeni veten në çift ose një ekip për humbje peshe të përbashkët: tani është shumë e lehtë për ta bërë në internet. Humbja e peshës së përbashkët ju lejon të ndani rezultatet tuaja, të merrni këshilla dhe këshilla. Vendos një ekip dhe frymë konkurruese, e cila ndihmon shumë gjatë luftës kundër peshës së tepërt. Një tjetër mundësi është të gjeni dikë që mund të jetë një nutricionist motivues për ju. Në bojëra, shpjegojini atij përgjegjësitë e tij: të heqë rrotullat dhe ëmbëlsirat, të bëjë që të hash një sasi të caktuar të ushqimit në një kohë të caktuar, të bësh thirrje për një stërvitje, etj. Kjo jo vetëm që do t'i shpjegojë atij tiparet e rolit të ri, ato gjithashtu do të të sjellin dobi, pasi që ti Kujtojini vetes motivimin tuaj.

Shpesh ka raste kur ka shumë motivim dhe duket e fortë, por pas kësaj burimi i forcës për të humbur peshë papritmas zhduket. Për të mos lejuar që kjo të ndodhë, lexoni vazhdimisht materialet tuaja dhe plotësojini ato me ide të freskëta. Jini të sigurt në fitoren tuaj, dhe pastaj do të gjeni sukses! Ne rekomandojmë të provoni Biocomplex Let Duet për humbje peshe, e cila ndikon intensivisht në procesin metabolik, i cili nga ana tjetër çon në humbje të shpejtë të peshës.

Dietiani, Kristina Yuryevna Lobanovskaya, një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i nutricionistëve, i cili në vitet e praktikës 4, tashmë ka arritur të ndihmojë pothuajse pacientët 1000 të zgjidhin problemet me mbipeshë dhe nënpeshë.

Në aktivitetet e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për ushqimin. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.

Shto një koment