pika Cirrofoll për trajtimin dhe restaurimin e mëlçisë Cirrofall

Ky përmbledhje do t'ju tregojë se cilat janë pikat. Cirrofoll për të rivendosur funksionin e mëlçisë dhe trajtimin e tij në shtëpi, përshkrimi i ilaçit përfshin sa vijon: përbërja e pikave, udhëzimet për përdorim, adresa e faqes zyrtare të internetit të prodhuesit ku mund të blini këtë produkt, si dhe mendimin e mjekut dhe vlerësimet reale të klientit. Droga inovative gjermane Zirrofoll për përmirësimin e funksionit të mëlçisë është shumë e kërkuar. Për shkak të kombinimit të veçantë të përbërësve bimorë, pikat janë efektive dhe nuk shkaktojnë efekte anësore. Tashmë në fillim të kursit të trajtimit, gjendja e pacientit përmirësohet. Dhimbjet në hipokondrium pushojnë të shqetësojnë, indet e mëlçisë fillojnë të rikuperohen, shëndeti i përgjithshëm kthehet në normalitet. Cirrofoll Ai fitoi shumë vlerësime pozitive, u miratua nga mjekët dhe u përdor me sukses në praktikën mjekësore.

pika Cirrofoll për trajtimin dhe restaurimin e mëlçisë Cirrofall

Për shembull, Elena Malysheva në programin Live Healthy për sëmundjet e mëlçisë dhe metodat e trajtimit të saj, me pjesëmarrjen e Alexander Boyarsky, foli për efektivitetin e pikave Tsirrofoll, dhe vlerësimet pozitive u lanë nga ata që u shpëtuan nga këto pika nga cirroza e ardhshme e organit më të rëndësishëm!

Në ditët e sotme, reklamohet një sasi e madhe e produkteve shëruese. Natyrisht, njerëzit vënë në dyshim efektivitetin e shumicës së tyre. Por ka ilaçe të çertifikuara që rekomandohen për përdorim nga ekspertë kryesorë mjekësorë. Cirofoli është një ilaç i tillë. Në trajtimin e pacientëve me probleme të mëlçisë, këto pika japin rezultate të shkëlqyera dhe nuk shkaktojnë komplikime.

Ata që nuk besojnë në efektivitetin e ilaçit Cirrofoll, thjesht njohuni me përbërjen e saj dhe merrni informacione për secilin përbërës. Atëherë do të bëhet e qartë pse pikat nga prodhuesi gjerman kanë fituar një respekt të tillë nga mjekët.

Sa është Cirrofoll për mëlçinë

Nuk ka nevojë t’i besosh reklamave. Nëse jeni të interesuar për ilaçin, thjesht studioni përbërjen dhe nxirrni përfundime. Për të shpërndarë dyshimet, merrni këshilla nga një gastroenterolog me përvojë ose hepatolog. Dhe atëherë sigurohuni që të blini Cirrofoll me të vërtetë është një zgjidhje e besueshme dhe absolutisht e sigurt.

Uebfaqja zyrtare e prodhuesit Cirrofall

Politika e çmimeve të prodhuesit kënaqet me karakterin e saj demokratik. Kostoja e pikave unike është vetëm 990 rubla ruse, çmimi i Zirrofoll për vendet e tjera tregohet në faqen e internetit. Kjo është, ndryshe nga shumë ilaçe të tjera për mëlçinë, pikat janë në dispozicion për të gjithë.

Përbërja e pikës Cirrofoll (Tsirrofoll)

mjete Cirrofoll në dispozicion në formën e një eliksiri të lëngshëm, i cili merret për të normalizuar funksionet e mëlçisë. Pikat veprojnë butësisht pa asnjë efekt anësor. Formula e pikave është plotësisht e natyrshme dhe përfshin vetëm përbërës bimorë. Përbërja e ilaçit duket shumë e thjeshtë - ekstrakte të frutave dhe bimëve. Por përbërësit përzgjidhen në një kombinim të tillë dhe në përmasa të tilla që trajtimi shumë shpejt jep rezultate të mira.

Përbërja e Cirrofoll për riparimin e mëlçisë

Falë veprimit të përbashkët të përbërësve të bimës, pikat kanë një gamë të tërë të vetive shëruese. Ato kanë një efekt kolerik, antispazmatik dhe hepatoprotektiv. Përveç kësaj, ato forcojnë imunitetin. Si rezultat, mëlçia pastrohet nga substanca toksike, indet e saj janë rikthyer dhe funksionet e tij përmirësohen. Për të arritur një rezultat të qëndrueshëm, një kurs i tridhjetë ditësh është i mjaftueshëm.

Njerëzit të cilët nuk vuajnë nga probleme të mëlçisë gjithashtu mund të marrin ilaçin - në doza të vogla parandaluese.

pika Cirrofoll përbëhet nga këta përbërës bimorë:

 • Elecampane (rrënjë). Kjo bimë shëruese është një agjent i shkëlqyer anti-inflamator, i cili është shumë i rëndësishëm në trajtimin e shumicës së sëmundjeve të mëlçisë. Përveç kësaj, rrënja tonifikon në mënyrë të përkryer trupin dhe jep gjallëri. Prandaj, shpesh u përshkruhet personave të dobësuar për shkak të shqetësimeve në sistemin e tretjes.
 • Cirk i zakonshëm. Ajo është një nga antiseptikët më të fortë natyrorë. Substancat aktive të tansy mund të ndalojnë shpejt zhvillimin e proceseve inflamatore. Kjo është arsyeja pse kjo bimë përdoret në shumë receta popullore për hepatitin.
 • Wort e Shën Gjonit Kjo bimë përdoret tradicionalisht në mjekësinë popullore për të trajtuar shumë sëmundje. Dhe me sëmundje të sistemit të tretjes, lehja e Shën Gjonit është thjesht e pazëvendësueshme. Në fund të fundit, ajo ka veti rigjeneruese dhe promovon shërimin e ulcerave. Përdorimi i saj ju lejon të heqni qafe dhimbjen dhe të riktheni një mëlçi të dëmtuar.
 • Farmaceutike kamomili. Ndoshta asnjë koleksion bari nuk mund të bëjë pa këtë lule të mahnitshme. Kamomili lehtëson inflamacionin, ka një efekt antiseptik të fuqishëm dhe është një antispazmatik efektiv.
 • Hips e trëndafilit përdoren gjerësisht në trajtimin e hepatitit për shkak të efektit të mirë kolerik. Për më tepër, rritja është një burim i vitaminës C, e cila forcon sistemin imunitar dhe ndihmon trupin të përballet me mikrobet patogjene.
 • Gjemba e qumështit. Shkencëtarët kanë zbuluar në frytet e kësaj bime një substancë të veçantë - silymarin. Doli të jetë shumë efektive në trajtimin e pacientëve me sëmundje të mëlçisë, pasi ajo ka një efekt simpatikolitik dhe rekomandohet për njerëzit me sindromën posthepatit. Studimet e përsëritura klinike kanë konfirmuar plotësisht vetitë shëruese të këtij komponenti.
 • Zogu malësor ka një efekt hemostatik dhe ka veti diuretike. Ajo jep një efekt të mirë në trajtimin e sëmundjeve të mëlçisë dhe veshkave.

Secila nga bimët e përshkruar më sipër është efektive në vetvete. Dhe nëse i merrni së bashku, si pjesë e ilaçit Cirrofoll, atëherë përfitimet do të shumohen. Të gjithë përbërësit e pikave plotësojnë njëri-tjetrin, dhe veprimi i tyre i kombinuar jep një rezultat të shkëlqyeshëm.

Në vetëm një kurs të trajtimit, mëlçia kthehet në normale dhe nuk vërehen efekte anësore.

Përfitimet e pikave të mëlçisë Cirrofoll

Avantazhi kryesor i pikave është efikasiteti i tyre i lartë me një përbërje plotësisht natyrale (vetëm ekstrakte bimore). Produkti nuk përmban aditivë kimikë, nuk përmban aromatizues dhe ngjyrosje. Dhe kjo ka një rëndësi të madhe për njerëzit e prirur ndaj reaksioneve alergjike. Siguria e ilaçit është konfirmuar nga provat klinike. Pika mund të merret pa frikë nga efektet anësore dhe ndërlikimet.

Ilaçi tolerohet mirë, pas marrjes së tij nuk ka siklet në stomak ose ndjesi të tjera të pakëndshme. Kohëzgjatja e një kursi trajtimi është 30 ditë. Si rezultat, jo vetëm që funksioni i mëlçisë është normalizuar, por edhe puna e të gjithë sistemit të tretjes do të përmirësohet, imuniteti do të forcohet.

Karakterizimi i ilaçeve për trajtimin e mëlçisë

Rekomandime për përdorim dhe udhëzime

marr Cirrofoll sipas udhëzimeve është shumë i përshtatshëm, sepse është në dispozicion në formën e një eliksiri, i cili dozohet në pika. Para fillimit të trajtimit, duhet të lexoni me kujdes udhëzimet e bashkangjitura. Rekomandon këtë skemë: tre herë në ditë para ngrënies me pika 3-4. Por në varësi të sëmundjes, doza mund të rregullohet. Kjo pikë diskutohet më së miri me mjekun tuaj. Pikat mund të hollohen në ujë ose të dehen në formë të pastër. Zgjidhni një metodë që është më e përshtatshme për ju.

Një shishe me pika është krijuar për të gjithë kursin. Eliksiri shërues duhet të merret nën mbikëqyrjen e një gastroenterolog ose hepatolog. Mjeku do ta përfshijë atë në rrjedhën e përgjithshme të terapisë, duke zgjedhur dozën duke marrë parasysh karakteristikat e sëmundjes tuaj. Për qëllime parandaluese Cirrofoll mund të përdoret në një dozë të reduktuar si një kurs i pavarur.

Kundërindikacionet dhe efektet anësore

Si rezultat i studimeve klinike, nuk u zbuluan asnjë efekt anësor. Falë përbërjes natyrale, pikat janë plotësisht të sigurta për shëndetin. Prandaj, ju mund t'i merrni të gjitha. Kujdes duhet të ushtrohet vetëm për njerëzit që janë alergjikë ndaj përbërësve të bimëve medicinale. Pikat plotësisht përputhen me GOST, gjë që konfirmohet nga certifikatat përkatëse. Por para se të filloni trajtimin, mos harroni të konsultoheni me një specialist.

Ku të blini pika të vërteta Cirrofoll

Për momentin, ilaçi nuk ka hyrë ende në shitjen e farmacisë, por tashmë është e mundur blej pika Cirrofoll direkt në faqen e internetit të prodhuesit ose në përfaqësuesit e tij zyrtarë.

Prodhuesi u kujdes për të mbrojtur blerësin nga falsifikimet. Do paketë e ilaçit ka një kod individual që mund të kontrollohet në faqe. Jini të kujdesshëm dhe mos vendosni urdhra në një burim të palës së tretë.

Bërja e një porosie është shumë e thjeshtë. Ju duhet të plotësoni një aplikim dhe të prisni që një punonjës të lidhet me ju. Ai mund të marrë këshilla të hollësishme për të gjitha pikat e interesit për ju.

Dorëzimi në Moskë kryhet në kohën më të shkurtër të mundshme; jashtë kryeqytetit, zgjat nga një javë në dy.

Shtë e rëndësishme të mbani mend! Prodhuesi dhe shpërndarësit zyrtarë nuk kërkojnë parapagim, ju paguani ilaçin pas marrjes së tij. Nëse ju kërkohet të paguani për produktin paraprakisht, atëherë përballeni me shitësit e falsifikimeve.

Bleni origjinalin Cirrofall për trajtimin e mëlçisë

Paraqitja e pikave Cirrofoll Vëllimi 30 ml dhe paketimi i ilaçeve janë paraqitur në foton më poshtë.

Shishja e ilaçit Cirrofoll 30 ml

Hepatologu Mashkov B.L. fuqimisht rekomandon përdorimin e këtij ilaçi të veçantë për pastrimin, trajtimin dhe rivendosjen e mëlçisë, pasi efektiviteti i pikave të cirofallit është provuar me teste të përshtatshme.

Rishikimi i mjekut për ilaçin Cirrofoll

Si të humbni peshë dhe të përmirësoni mëlçinë

Shumica e njerëzve përpiqen për një figurë të shkëlqyeshme dhe fizik të përshtatshëm. Por, çfarë nëse disa organe funksionojnë dobët dhe një person ka një sëmundje? Deri më sot, ekspertët në fushën e ushqyerjes së shëndetshme dhe humbjes së peshës po krijojnë teknika të ndryshme ushqyese që mund të përdoren për të humbur lehtë kile shtesë dhe për të përmirësuar gjendjen e përgjithshme dhe funksionimin e mëlçisë. Funksionet e mëlçisë:

 • Përfshirja në tretjen e ushqyesve në trup;
 • Njohja dhe shkatërrimi i baktereve patogjene dhe mikroorganizmave të tjerë të dëmshëm;
 • Pjesëmarrja në sintezën dhe ruajtjen e komplekseve të vitaminave, mineraleve të furnizuara me lëndë ushqyese;
 • Pjesëmarrja në sintezën dhe formimin e një sekreti të tillë si biliare;
 • Prodhimi i kolesterolit të mirë dhe eleminimi i të keqes;
 • Pjesëmarrja në pastrimin e gjakut;
 • Mëlçia kryen funksionin kryesor mbrojtës pengesë;
 • Ky organ është i përfshirë në sintezën e proteinave, domethënë në metabolizmin e proteinave.

Rregulla të përgjithshme për një dietë të veçantë për humbjen e peshës dhe trajtimin e mëlçisë:

 • Dieta - duhet të hahet pesë ose gjashtë herë në ditë;
 • Numri i kalorive të konsumuara - përmbajtja ditore e kalorive nuk duhet të kalojë kaloritë 1200;
 • Vëllimi i një pjese - e cila mund të matet me një gotë, domethënë, një dozë nuk duhet të jetë më shumë se 250 ml (g);
 • Produktet që janë të ndaluara për t’u përdorur janë pije alkoolike dhe shumë të gazuara, të gjitha miell, të kripura, pikante dhe të ëmbla.

Kohëzgjatja e dietës - kjo metodë ushqyese duhet të ndiqet jo më shumë se 10 ditë, idealisht një javë. Duhet të përsëritet jo më herët se një muaj më vonë. Ndër të tjera, ia vlen të blini paraprakisht një kompleks special vitaminash me minerale nga farmacia në internet. Cirrofoll.

Plani tre-ditor i vaktit. Këto ditë mund të alternohen në çdo mënyrë.

Dita e 1:

 • Mëngjesi - një mollë (çdo klasë), një gotë kos të pijshëm (me pak yndyrë);
 • Rostiçeri pasdite - një banane e pjekur;
 • Dreka - qull hikërror i gatuar në qumësht (mund të shtoni një lugë gjalpë dhe një majë kripë në gram 400 të produktit të përgatitur për shije);
 • Rostiçeri - gjizë ose gjizë me salcë kosi (në mënyrë ideale, pa sheqer të shtuar);
 • Darka - një sallatë me panxhar të zier dhe mish të zier (është më mirë të përdorni gjeldeti ose gjoks pule);

Dita 2:

 • Mëngjesi - çaj (jeshil) pa limon dhe sheqer, një copë bukë e zezë me djathë dhe kastravec.
 • Rostiçeri - domate të copëtuara me salcë kosi, kafe me qumësht, por pa sheqer.
 • Dreka - merak perimesh me steamed (bazuar në lakër, karrota, speca, domate dhe bizele të konservuara).
 • Rostiçeri - çdo frut agrumesh.
 • Darka - peshk i zier (çdo), një copë bukë e zezë.

Dita 3:

 • Mëngjesi - bollgur e gatuar në qumësht;
 • Rostiçeri - 200 gram arra;
 • Dreka - viçi i zier, oriz i zier (i bardhë, i zierë);
 • Rostiçeri - një mollë;
 • Darka - dy vezë të ziera, një fetë bukë të zezë, gramë 200 gram supë "të lehtë" (pa mbingarkesë, pa shtimin e qepëve, kripës dhe erëzave të tjera).

Metodat alternative të trajtimit të mëlçisë

Metodat e shërimit të trajtimit të mëlçisë për dhimbje:

 • Përzieni një gotë vaj ulliri me një gotë lëng agrumesh, siç janë limoni, portokalli ose grejpfrut;
 • Bëni një kompresë të lëvoreve të patateve të nxehta ose të ziera dhe bashkojeni atë në zonën e biskotave;
 • Bëni një përzierje prej dy lugë trëndafili të egër (është mirë të merrni petalet) dhe gjysmë lugë mjaltë. Këshillohet që të pini gjithçka me çaj të nxehtë;
 • Ju gjithashtu mund të përdorni infuzion të nenexhikut. Shtë përgatitur shumë thjesht. Merrni rreth 20 g mente dhe gjysmë gotë ujë të valë. Ne krijojmë dhe insistojmë gjatë ditës. Pas supë, ju duhet të tendosni dhe mund të merrni (mundësisht 3 herë gjatë ditës).
 • Nëse ka inflamacion të traktit biliare, atëherë “shpëtuesi” më i mirë për ju është pluhuri “kokrra të kuqe”, e cila duhet të përgatitet nga dëllinja. Merrni atë për një çerek lugë çaji në ditë. Thjesht vendosni pluhurin në gjuhën tuaj, njomet me pështymë dhe gëlltitje. Mos pini asgjë. Mund të bëni edhe çaj nga dëllinja. Thjesht krijoni manaferrat (rreth tetë lugë çaji) në një çaj të vogël (deri në gjysmë litër).
 • Një zierje e gjetheve të urtë ndihmon gjithashtu. Marrim dy lugë gjelle sherebel, dy lugë çaji mjaltë dhe një gotë ujë të ngrohtë. Brew sherebelë në ujë dhe shtoni mjaltë. Lëreni infuzionin për një orë. Merrni atë në stomak bosh.

Ne gjithashtu konsiderojmë mjete që ndihmojnë në inflamacion, kolerik dhe diuretik, dhe metodat për prodhimin dhe përdorimin e tyre të barnave të gatshme në shtëpi.

Do t'ju duhen dy lugë çaji barishte të mentës, një gotë ujë të nxehtë. Gatuajeni shurupin për afërsisht 20 minuta. Në fund të fundit, është e nevojshme ta ndani atë nga sedimenti dhe "pulpat". Shtë e nevojshme të përdorni tre herë në ditë për 50-70 ml në të njëjtën kohë. Ndihmon si një anti-inflamator i mirë.

Me inflamacion, një tretësirë ​​nga një bimë lianca është perfekte. Receta është shumë e thjeshtë. Merrni katër lugë çaji lyaska të thata dhe dy gota ujë të nxehtë. Mbush barin me ujë. Infuzioni duhet të mbahet për dy orë e gjysmë. Merrni katër lugë në mbrëmje.

Me inflamacion të mëlçisë, gjithashtu mund të përdorni një mjet që mund të përgatitet nga pavdekësia. Lulet e thata të pjekura në sasi të gramave 25 janë të përziera me 25 g Tripoli (vetëm gjethe) dhe i derdhni të gjitha me dy litra ujë të ftohtë. Merrni 50 ml para ngrënies, jo më shumë se tre herë në ditë. Shtë e nevojshme të pini këtë zgjidhje për një muaj.

Nëse keni sëmundje të mëlçisë dhe dobësi të shpretkës, atëherë duhet të përgatisni një ilaç nga gjethet e verbës. Receta është shumë e thjeshtë. Për ta bërë këtë, ju duhet të merrni vetëm 15 g gjethe verbene dhe një gotë ujë. Ziej të gjitha. Merrni këtë zgjidhje për dy deri në tre lugë çaji çdo orë gjatë ditës.

Ilaçi magjik është dredhja e zakonshme. Kursi i trajtimit është deri në dhjetë ditë. Gjithçka është shumë e thjeshtë. Merrni katër gjethe të freskëta të gjetheve të rregullta dhe hani ato dy herë në ditë. Sëmundja juaj do të kalojë.

Trajtimi i mëlçisë me qepë

Nga klasa e biologjisë në shkollë, të gjithë e kemi ditur që gjëndra më e madhe e paarritur në trupin tonë është mëlçia. Ky organ kryen funksione jetësore. Pesha e mëlçisë është rreth 1,5 kg.

Një nga detyrat më të rëndësishme të mëlçisë është filtrimi i substancave që hyjnë në trupin tonë, si dhe pastrimi i gjakut nga toksinat dhe toksinat.

Në procesin e metabolizmit, ato janë qelizat e mëlçisë - hepatocitet - që përfshihen në mënyrë aktive. Gjaku përmes venës së gjeli hyn në traktin gastrointestinal. Përveç enëve të gjakut në gjëndrën e palindur, ekziston një numër i madh i kanaleve biliare dhe kapilarëve, të cilët së bashku përbëjnë tërë rrjetin.

Në një ditë, mëlçia është në gjendje të prodhojë përafërsisht biliare 1 l, e cila ka një efekt të dobishëm në tretjen e yndyrnave, promovon shpërndarjen e duhur të ushqyesve, largon toksinat nga trupi, dhe në një farë mase neutralizon "gruelin" acidik.

Cilat janë përfitimet e trajtimit të mëlçisë me qepë? Të gjithë e di që qepët janë perimet më të shëndetshme, pavarësisht erës së tyre. Lëngu i qepës ka veti të fuqishme baktervrasëse dhe anti-inflamatore, ul sheqerin në gjak dhe nivelet e kolesterolit dhe është një parandalim i shkëlqyeshëm i kancerit. Përveç kësaj, konsumi i rregullt i qepëve ndihmon në rritjen e elasticitetit të mureve të enëve të gjakut, ndërsa ul rrezikun e mpiksjes së gjakut. Ngrënia e qepëve rrit imunitetin dhe në mënyrë efektive ndihmon trupin tonë të luftojë infeksionin.

Përveç kësaj, qepët janë shumë efektive në trajtimin e mëlçisë, dhe janë gjithashtu një ilaç i shkëlqyeshëm për parandalimin e cirrozës. Receta të bazuara në qepë për trajtimin e mëlçisë:

 • Një përzierje e qepëve dhe sheqerit (sheqeri mund të zëvendësohet me mjaltë). Shtë e nevojshme të përzieni gramë 500 qepë të copëtuar imët me 1 Art. sheqer (ose me gjysmë gotë mjaltë), më pas vendoseni në një vend të errët të ngrohtë dhe prisni derisa përzierja të bëhet kafe. Merrni ilaçin për sëmundjet e mëlçisë, si dhe nëse biliare ngecë sipas 1-2 Art. l. mëngjes para mëngjesit dhe mbrëmje para gjumit.
 • Kjo është receta e dytë popullore, por jo më pak e dobishme. Në zemër është trajtimi i mëlçisë me qepë të kuqe. Pra, copëtoni 5 kg qepë të kuqe në një procesor ushqimi (ose manualisht) deri sa të skuqen. Pastaj shtoni kg 4 sheqer të grirë. Vendosni përzierjen që rezulton në frigorifer për ditë 10, pastaj shtrydhni lëngun që rezulton. Shtë e nevojshme të pranohet sipas Artit 1 - 2. lugë 3 - 4 një herë në ditë një orë para një vakt.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment