maskë Laminary nga pigmentimi, për pastrimin dhe zbardhjen e lëkurës së fytyrës

Algat e quajtura "leshterikë" kanë shumë veti të përshtatshme për lëkurën dhe për këtë arsye janë shumë të njohura në kozmetologji. Kohët e fundit, një ilaç unik me një efekt zbardhues - një maskë - u zhvillua mbi bazën e tyre. Laminary.

Formula e saj inovative ndihmon shpejt për të përballuar çrregullimet e pigmentimit, i jep lëkurës një hije të njëtrajtshme dhe një pamje të shëndetshme. Përveç kësaj, prodhuesi pretendon se maskë e re me algat përmirëson gjendjen e përgjithshme të indeve të lëkurës, tonifikon ato dhe ngadalëson ndryshimet në lidhje me moshën.

Shpesh thuhet se frekët zbukurojnë fytyrën e një gruaje, por shumë vajza nuk pajtohen me këtë. Pigmentimi u jep atyre shumë pikëllim dhe vetëm shikimi në pasqyrë mund të prishë disponimin për tërë ditën. Nëse jeni të lodhur të maskoni një problem të bezdisshëm nën një shtresë të trashë themeli, përdorni një ilaç efektiv natyral - një maskë zbardhuese Laminary. Rezultatet nga përdorimi i maskës janë të krahasueshme me veprimin e procedurave të shtrenjta të salloneve, dhe për sigurinë mund të krahasohen me recetat e buta popullore.

Shqyrtime të shumta pozitive rreth Laminary konfirmojnë efikasitetin e tij të lartë dhe mungesën e efekteve anësore. Maska filloi të jetë në kërkesë të madhe për shkak të pronave të tilla të dobishme:

 • Kontribuon në zhdukjen e plotë të frengjive.
 • Zhduk njollat ​​e moshës.
 • Ai jep një efekt të këndshëm zbardhues.
 • Ndriçon gjurmët pas puçrrave dhe kokës së zezë.
 • Tonon lëkurën e lodhur, e bën atë më të freskët dhe më elastik.

Produkt i butë me bazë algash është i shkëlqyeshëm për gratë e çdo moshe. Nuk ka gjithashtu kundërindikacione për llojin e lëkurës, pasi Laminary nuk thahet dermis dhe nuk provokon shfaqjen e komedoneve.

maskë Laminary kundër pigmentimit dhe akneve

Ku të blini Laminary nga frengjit

Në dyqane ose farmaci të specializuara, kjo maskë zbardhuese nuk është zbatuar ende. Mund ta porosisni vetëm në Internet, përmes dyqanit zyrtar në internet të prodhuesit. Një urdhër lëshohet shumë shpejt - thjesht plotësoni një kërkesë.

Kushtojini vëmendje! Për momentin, prodhuesi ka një ofertë shumë të mirë. Maskë zbardhuese Laminary Mund të blini me një çmim zbritje - vetëm për rubla 989. Ndërsa kostoja e saj totale tejkalon mijëra 2! Stoqet dhe çmimet për vendet e tjera tregohen në faqen zyrtare të internetit.

Çmim Laminary nga pigmentimi dhe freckles

Pse pigmentimi është i rrezikshëm

Disordersrregullimet e pigmentimit nuk mund të konsiderohen si normë për lëkurën. Ky është një problem serioz mjekësor dhe kozmetik që duhet të zgjidhet me ndihmën e mjeteve efektive.

Ka njolla në moshë për shkak të faktit se numri i melanociteve (qelizat që prodhojnë pigment) rritet ndjeshëm në lëkurë. Arsyet e këtij fenomeni mund të jenë të ndryshme:

 • Marrja e medikamenteve të caktuara.
 • Disrregullime të sfondit hormonal.
 • Varësia gjenetike.
 • Proceset që lidhen me moshën.

Në raste veçanërisht të rënda, zonat e pigmentimit po zgjerohen në mënyrë aktive dhe mund të mbulojnë pothuajse gjysmën e fytyrës. Defekte të tilla kozmetike bëhen një tragjedi e vërtetë për gratë. Për shkak të komplekseve dhe vetëbesimit, një karrierë, jeta personale vuan. Për fat të mirë, një ilaç efektiv dhe i përballueshëm është shfaqur për të gjithë - ilaçi Laminary. Përdorni atë kur shfaqet pigmentimi, dhe lëreni që lëkura juaj të shkëlqejë me shëndet.

Si funksionon Laminary dhe testi i tipit të lëkurës

Një test në internet do të ndihmojë në përcaktimin e llojit të lëkurës dhe nevojën për produkte kozmetikë për të pastruar, zbardhur dhe përtërirë fytyrën. Maska sot Laminary është bërë një nga produktet më të njohura për zbardhjen e fytyrave. Një popullaritet i tillë është për shkak të efektit kompleks dhe efektit të vazhdueshëm. Ilaçi jo vetëm që qetëson edhe çehre, por gjithashtu nuk lejon shfaqjen e njollave të reja. Përveç kësaj, produkti hidraton mirë, tonifikon lëkurën dhe është një burim i shumë substancave të dobishme.

Përbërja e maskës Laminary

Kompleks unik i zbardhjes Laminary përbëhet nga përbërës të tillë natyrorë:

 1. Leshterik. Kjo algë shëruese eliminon shpejt të gjitha llojet e pigmentimit.
 2. Fshikëz. Ka një efekt tonik dhe freskues, i jep fytyrës një hije të shëndetshme.
 3. Alga kafe. Shtë një masë parandaluese efektive, nuk lejon shfaqjen e pigmentimit në të ardhmen.

Megjithë përbërësit e rrallë natyrorë në përbërje, të gjithë mund të përballojnë të blejnë një maskë nga pigmentimi. Kostoja e tij është mjaft e përballueshme, prodhuesi shpesh ka oferta dhe zbritje speciale.

Përfitimet e maskës së pigmentimit

Maska e pigmentimit Laminary ka shumë përparësi në krahasim me mjetet e ngjashme. Ne renditim vetëm disa prej tyre:

 • Mund të përdoret në çdo lloj lëkure.
 • Nuk shkakton reaksione anësore në formën e kruajtjes, acarimit, skuqjes.
 • Ajo eliminon madje edhe drejtimin e pigmentimit të gjerë.
 • Siguron një rezultat të qëndrueshëm, nuk lejon rishfaqjen e njollave të moshës.
 • Jo Addictive.
 • Ofron kujdes të plotë për lëkurën.
 • Ai jep një efekt të krahasueshëm me procedurat profesionale.
 • Ka një kosto të arsyeshme.

Rezultatet e hulumtimit dhe reagimet në lidhje me Laminary

Maska me performancë të lartë Laminary konfirmohet jo vetëm nga reagimet pozitive nga klientët. Karakteristikat e tij të dobishme janë konfirmuar përmes provave klinike të kryera nga dermatologët për disa muaj.

Shumica absolute e pjesëmarrësve (më shumë se 95%) kishin një zhdukje të plotë të njollave të moshës. Kur testoni agjentë të tjerë zbardhues, ky tregues ishte dukshëm më i ulët - jo më shumë se 23%. Duhet gjithashtu të theksohet se gjatë aplikimit të Laminari, nuk është regjistruar asnjë rast i vetëm i reaksioneve anësore.

Shqyrtime të mjekëve

Shumica e dermatologëve karakterizojnë maskën Laminary si një mjet shumë efektiv dhe plotësisht i sigurt. Sipas vëzhgimeve të tyre, ilaçi funksionon shpejt dhe ndihmon për të hequr qafe pika madje të lëna pas dore. Por në të njëjtën kohë, ekspertët vërejnë se në raste të rënda, shërimi do të marrë më shumë kohë. Prandaj merrni kursin Laminary mundësisht në shenjën e parë të pigmentimit.

Rezultatet pozitive nga përdorimi i ilaçit janë të dukshme në fillim të kursit. Dhe pas disa javësh nga pikat e moshës nuk ka asnjë gjurmë. Hije e fytyrës në mënyrë të barabartë dhe shkëlqen, lëkura merr një pamje të shëndetshme rrezatuese dhe kthehet në ton. Dhe ndërsa nuk ka komplikime dhe efekte anësore. Mungesa e reaksioneve anësore e dallon maskën Laminary nga procedurat profesionale që irritojnë lëkurën dhe rrisin ndjeshmërinë e tij ndaj efekteve të faktorëve të jashtëm negativ.

Rregullat dhe udhëzimet e aplikimit për maskën

Për efekt maksimal, procedurat kozmetike me Laminary duhet të kryhet në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve:

 1. Një ilaç i vogël derdhet në një enë të emaluar ose qelqi.
 2. Hollojeni atë me ujë të ngrohtë.
 3. Llokoçiseni përzierjen derisa të jetë e qetë (konsistenca e saj duhet të ngjasojë me salcë kosi).
 4. Përzierja e ftohur shpërndahet në mënyrë të barabartë në lëkurën e fytyrës.
 5. Pas gjysmë ore, hiqni maskën e ngrirë, pas së cilës ata nuk lahen vetë.
 6. Aplikoni një hidratues të lehtë.

Kursi minimal i ndriçimit të lëkurës përbëhet nga seanca 7. Me pigmentimin e përparuar, trajtimi do të duhet të zgjatet. Për fat të mirë, çmim i përballueshëm Laminary ju lejon të merrni një kurs të çdo kohëzgjatje dhe të arrini një çehre tërheqëse të qetë.

Procedurat fotografike për heqjen e pikave të moshës

Me një akumulim lokal të qelizave që prodhojnë në mënyrë aktive pigmentin e melaninës, zona të caktuara të lëkurës ndryshojnë hijen e tyre natyrale në kafe. Fatkeqësisht, ky problem kozmetik prish jetën e shumë grave, dhe disa teknika profesionale janë zhvilluar për ta luftuar atë, përveç përdorimit të një maskë Laminary. Më të famshmit prej tyre janë lëvozimi kimik, rishfaqja dhe fototerapia. Për më tepër, metoda e fundit është më e sigurta dhe më e efektshmja. Ekspozimi ndaj dritës së brezit të gjerë ndihmon për të hequr qafe pigmentimin e të gjitha llojeve (frengles, chloasma, melasma) pa shkaktuar komplikime dhe reagime anësore.

Për procedurën, ata përdorin pajisje moderne të teknologjisë së lartë - modulin Sciton BBL bazuar në platformën JOULE. (Shkurtesa angleze BBL qëndron për BroadBand Light, d.m.th. dritë broadband). Efekti në lëkurë kryhet duke përdorur një filtër të veçantë të lehtë, i cili eliminon shpejt dhe pa dhimbje njollat ​​e moshës. Përveç kësaj, moduli është i pajisur me një sistem unik të kontrollit të temperaturës në zonën e heqjes së pigmentimit. Ky sistem garanton siguri të plotë dhe mungesë të ndjesive të pakëndshme.

Si funksionon drita me brez të gjerë? Fakti është se grimcat e saj absorbohen në mënyrë aktive nga zonat e pigmentuara në sipërfaqen e lëkurës. Disa ditë pas seancës, njolla bëhet më e errët, pastaj zhvishet dhe zhduket plotësisht (dhe jo vetëm zbardhet). Në shumicën e rasteve, kërkohen vetëm dy procedura për një rezultat të dukshëm. Me pigmentim të fortë, do të kërkohen disa seanca. Por në fund të fundit, është gjithmonë e mundur të arrihet suksesi - pas trajtimit të dritës, edhe pendët më këmbëngulëse që nuk u ndikuan nga metodat e tjera zhduken. Toni i lëkurës bëhet i barabartë, tërheqës dhe i shëndetshëm.

Në përgjithësi, fototerapia e lëkurës së pigmentuar është një procedurë kozmetike plotësisht e sigurt. Sidoqoftë, në kushte të caktuara është e ndaluar të përdorësh këtë teknikë. Kundërindikimet absolute përfshijnë:

 • Shtatzënia.
 • Periudha e laktacionit.
 • Tumoreve.
 • Diabetes.
 • Epilepsi.
 • Patologjitë autoimune.
 • Sëmundjet dermatologjike.
 • Mundësia e rritur e formimit të mbresës keloid.
 • Inflamacion që shfaqet me ethe.

Edhe nëse këto kundërindikacione mungojnë, këshillohet të konsultoheni me një mjek përpara se të bëni seanca. Në mënyrë që procedura të jetë e suksesshme dhe të japë rezultatin e pritur, respektoni me kujdes rregullat e mëposhtme:

 • Dy javë para procedurës, ju nuk mund të merrni antibiotikë, të bëni banja dielli në plazh ose në dhomë me diell, të bëni zhvishem kimik.
 • Gjatë tre ditëve të fundit para seancës, duhet të përmbaheni të shkoni në sauna dhe pishinë.
 • Gjatë trajtimit, produktet që përmbajnë alkool nuk mund të përdoren.

Gjatë tre ditëve të para pas seancës, është e ndaluar të bëni banja dielli dhe të ekspozoni lëkurën në peeling kimik. Për dy javë, nuk mund të shkoni në sauna, banjë dhe të bëni një dush të nxehtë. Gjithashtu, në periudhën pas procedurës, duhet të përdorni një krem ​​kundër diellit (faktor mbrojtës të paktën 35). Undshtë e padëshirueshme të trajtohet lëkura me përbërës që përmbajnë alkool në këtë kohë.

Për një asgjësim të plotë të njolla moshe Zakonisht kërkohen rutina 4-6. Intervali midis tyre është dy javë. Për të ruajtur rezultatin, respektoni me kujdes të gjitha rekomandimet e një kozmetologu dhe mos e ekspozoni lëkurën në rrezatim të tepërt UV.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment