BotoxIN Serum i toksinave botulinum për flokët Botox

Një ilaç modern me bazë Botox BotoxIN është një përbërës i përbërë nga proteina komplekse. Për shkak të një formule të veçantë, ilaçi bllokon shpejt ndjeshmërinë e indeve të muskujve ndaj impulseve nervore. Muskujt pushojnë, duke çuar në zhdukjen e rrudhave. Për shkak të këtyre pronave, toksina Botulinum përdoret gjerësisht për procedurat e rinovimit të salloneve. Përveç kësaj, mund të përdoret me sukses për të përmirësuar gjendjen e flokëve.

Nën ndikimin e Botox në lëkurën e kokës, ndryshime pozitive ndodhin në nivelin qelizor. Flokët marrin më shumë lëndë ushqyese, gjë që forcon strukturën e tyre. Si rezultat, flokët bëhen të harlisur, me shkëlqim, të zbukuruar mirë. Flokët nuk bien më, ndarjet nuk mbarojnë më.

BotoxIN Serum i toksinave botulinum për flokët Botox

Përveç kësaj, përbërja e BotoxIn është pasuruar me një kompleks vitaminash dhe ekstrakte bimore, dhe kjo është gjithashtu shumë e dobishme për kokës dhe flokët.

Ky ilaç i përket produkteve profesionale të kujdesit për flokët. Por çdo grua mund të përballojë procedurat sot. Fakti është se ilaçi prodhohet në formën e një koncentrati, i cili duhet të nxehet dhe shpërndahet në ujë. Dhe trajtimi i flokëve kërkon një sasi shumë të vogël: ml 2 - për shkurt, dhe 4 ml - për kohë të gjatë.

Një shpenzim i tillë i vogël i fondeve e bën koston e një seance shumë të ulët. Dhe rezultati do të jetë i dukshëm menjëherë - flokët do të fillojnë të shkëlqejnë, bëhen të dendura, elastikë dhe të butë.

Ku të blini BotoxIN

Në rrjetin e farmacive dhe dyqane të specializuara, hirra nuk shitet aktualisht. Për të blerë BotoxIN është e mundur vetëm përmes Internetit, vendosja e një porosie në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit. Nxitoni të bëni një blerje tani. Fakti është se çmimi i BotoxIn arrin në 6000 rubla.

Por në këtë kohë ka një veprim shumë fitimprurës, dhe ilaçi mund të blihet vetëm me gjysmën e çmimit - deri në rubla 3000. Specifikoni çmimin e serumit dhe informacionin mbi zbritjet në shtetet e tjera në faqen zyrtare.

blini Botoxin për flokë

Farë përbëhet prej tij BotoxIN

Serumi origjinal i BotoxIn përmban disa përbërës që kontribuojnë në rivendosjen e shpejtë të curls pa zbehtë të venitur. Kujdesi efektiv i flokëve është i mundur për shkak të pranisë së përbërësve të tillë aktiv:

 • Keratin. Shtë elementi kryesor rindërtues i serumit. Promovon restaurimin e shpejtë të strukturës së dëmtuar të secilit flokë. Ka efektin e ajrit të kondicionuar, është në gjendje të mbushë zbrazëtitë e proteinave.
 • Kolagjeni natyral. Thisshtë kjo proteinë në trupin tonë që është përgjegjës për elasticitetin e indeve. Nën veprimin e saj, flokët forcohen nga brenda, fitojnë gjallëri, bëhen voluminoze dhe të trasha.
 • Vaj Aragoni. Nuk lejon plakjen e parakohshme të flokëve, i bën curls shkëlqim, ndihmon në forcimin e kutikulës.
 • Acidi hialuronik. Shtë një komponent integral i shumë kozmetikës profesionale. Ndihmon për të rivendosur strukturën e indeve, duke luftuar me ndryshimet që lidhen me moshën. Ndihmon flokët të ruajnë lagështinë, duke parandaluar thatësinë dhe brishtësinë. Normalizon ekuilibrin e proteinave, duke forcuar kështu shufrat e flokëve. Jep curls një shkëlqim të këndshëm.
 • Kompleksi i vitaminave. Serumi i BotoxIn përmban vitamina të dobishme për flokët si A, B, E, C.
 • Ekstrakt nga aloe vera. Pasuron lëkurën e kokës dhe flokët me minerale të dobishme, aminoacide dhe vitamina. Përmirëson qarkullimin e gjakut, për shkak të të cilit më shumë lëndë ushqyese futen në gjëndrat e flokëve. Krijon vëllim shtesë.
 • Teaaj jeshil (ekstrakt). Shtë një nga antioksidantët më të fortë natyrorë, përmirëson proceset metabolike lokale dhe nxit rritjen e flokëve.

Mekanizmi i efektit të BotoxIn në lëkurën e kokës dhe flokët bazohet në përbërjen unike Intra Silan, e cila formon një lloj kornize që siguron mbështetje të flokëve nga brenda.

Udhëzime për BotoxIN dhe kur të përdoret

Nuk ka receta të qarta për përdorimin e BotoxIn. Serumi mund të përdoret nga çdo grua që nuk është e kënaqur me flokët e saj dhe dëshiron të përmirësojë gjendjen e tyre.

Efekti estetik i BotoxIn bëhet i dukshëm shumë shpejt. Curls fitojnë shkëlqim, elasticitet dhe forcë. Especiallyshtë veçanërisht e dobishme të kryhen procedura të tilla për të rivendosur flokët me ngjyrë.

Përbërësit aktivë të serumit depërtojnë shpejt në flokë, duke i pasuruar ato me përbërës të dobishëm dhe ndihmojnë në rivendosjen e strukturës së tyre. Kjo është arsyeja pse vlerësimet në lidhje me Botoxin për flokët kanë mbetur kryesisht pozitive.

Shtë e rëndësishme të dini! U vu re se përbërësit e serumit ndihmojnë për të zgjidhur problemin e humbjes së flokëve dhe tullacisë. Prandaj, mund të rekomandohet jo vetëm për gratë, por edhe për burrat.

BotoxIN Serum i toksinave botulinum për flokët Botox

Rregullat e procedurës

Për të përdorur Botox me përfitimin maksimal për flokët, ndiqni këto udhëzime:

 • Shpëlarje fillesat tërësisht me një shampo të veçantë.
 • Thani ato me një peshqir ose tharëse flokësh (të ftohtë).
 • Aplikoni serum në flokë, duke e shpërndarë në mënyrë të barabartë përgjatë tërë gjatësisë së curls.
 • Prisni rreth gjysmë ore.
 • Trajtoni flokët me një përbërje nënshkrimi që do të ngadalësojë rrjedhjen e përbërësve aktiv.
 • Prisni 5 minuta dhe pije fillesat me ujë.
 • Aplikoni një maskë të pashlyeshme që zgjat efektin. BotoxIN.

Nëse procedura kryhet si duhet, curls fitojnë butësi dhe shkëlqim, bëhen voluminoze, elastike. Flokët e trajtuar me Botox i japin vetes një stilim më të mirë, dhe hairstyle mban formën e saj për një kohë të gjatë. Kur krehni, fillesat nuk elektrizohen. Hije e flokëve të lyer bëhet më e vazhdueshme, e thellë dhe e pasur.

Avantazhi kryesor i hirrës është se veprimi i tij nuk është i kufizuar në efektet vizuale. Duke u futur në flokë, ajo kontribuon në restaurimin e tyre dhe formon një mbrojtje kundër faktorëve dëmtues.

Kur ndihmon Botox për flokët?

Trajtimet e flokëve në serum BotoxIN rekomandohet në raste të tilla:

 • Dendësia dhe thatësia e flokëve;
 • Mungesa e shkëlqimit;
 • Vëllimi i pamjaftueshëm;
 • Flokë të hollë;
 • Përfundojnë vazhdimisht ndarje;
 • Rritje e ngadaltë;
 • Humbje e rëndë e flokëve;
 • Dëmtimi i strukturës së flokëve pas ngjyrosjes ose rrufetë.

Substancat e përfshira në serum do të forcojnë dhe përmirësojnë çdo vijë flokësh, dhe curls sqaruar do t'i japin një hije të këndshme pa zverdhje të theksuar.

Kufizimet e përdorimit

Efektet anësore pas përdorimit të Botox për flokët nuk janë vërejtur. Por duke qenë se serumi është një ilaç i fuqishëm, këshillohet të respektohen masat paraprake. Së pari, testoni BotoxIn në lëkurën e bërrylit, për t'u siguruar që nuk jeni jotolerant.

Nëse ka dëme në lëkurën e kokës, procedura duhet të shtyhet. Një kundërindikacion absolut për përdorimin e Botox janë neoplazmat, problemet me transmetimin neuromuskular. Përveç kësaj, mos përdorni serum gjatë shtatëzanisë dhe laktacionit. Gjatë kësaj periudhe, është më mirë të kujdeseni për flokët tuaj me ndihmën e komponimeve të buta natyrore. Gjithashtu, serumi nuk rekomandohet për personat e moshuar.

Sa zgjat Botox për flokët?

Prodhuesi garanton që, nëse përdoret në mënyrë korrekte, efekti i serumit do të zgjasë për një kohë shumë të gjatë - të paktën 5 muaj. Struktura e flokëve do të jetë në gjendje të rikuperohet plotësisht, skajet e ndara do të zhduken, vëllimi do të shfaqet dhe nuk do të ketë probleme me stilimin. Përdorni serum BotoxINdhe flokët tuaj do të jenë gjithmonë të zbukuruar, të shëndetshëm dhe tërheqës!

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment