Redlock - Krem për depilimin dhe vonimin e rritjes së flokëve

Krem inovativ Redlock Ndihmon për të hequr qimet në mënyrë cilësore dhe pa dhimbje, pa dëmtuar lëkurën. Një mjet unik mund të përdoret për depilimin e pjesëve të ndryshme të trupit: sqetullat, këmbët, zona me bikini. Krem lufton në mënyrë efektive bimësinë e tepërt në trup, i jep lëkurës butësi dhe hidraton atë. Për shkak të përbërjes ekskluzivisht natyrale, produkti nuk ka kundërindikacione për përdorim, dhe kur përdoret, efektet anësore nuk ndodhin.

Pas çdo aplikimi të ri të kremit, flokët në trup do të bëhen më të lehtë dhe të hollë. Prandaj, nuk do të jetë e mundur të hiqen aq shpesh, dhe vetë procedura e depilimit do të thjeshtohet shumë. Lëkura do të bëhet e butë dhe e butë, pasi kremi ka një efekt kompleks kujdesi mbi të. Në të njëjtën kohë, ilaçi do të bëhet një alternativë e mrekullueshme për heqjen e qimeve me lazer, shugaring dhe procedurat e tjera të shtrenjta të salloneve për të hequr qafe flokët. Ndër të tjera, mjeti do të kushtojë mjaft lirë dhe në fakt do të provojë efektivitetin e tij.

Krem modern Redlock Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të hequr qafe flokët nga pjesë të ndryshme të trupit pa dhimbje ose parehati. Produkti i vonuar i rritjes së flokëve përmban një kombinim të përbërësve natyralë që ngadalëson rritjen e flokëve dhe kujdeset butësisht për lëkurën. Nga efikasiteti Redlock mund të zëvendësojë tetë procedura lazer për heqjen e flokëve!

Qimet në trupin e njeriut kanë funksione të rëndësishme. Ato janë të nevojshme për të mbrojtur lëkurën, shërimin e suksesshëm të gërvishtjeve dhe gërvishtjeve, termorregullimin. Sidoqoftë, në realitetet e botës moderne, është e pahijshme për gratë që t'u tregojnë të tjerëve rreth bimësisë së tepërt në trup, kështu që seksi i drejtë ka dalë me shumë mënyra për ta hequr atë. Padyshim, çdo grua do të dëshironte që ky proces të merrte kohën minimale dhe në të njëjtën kohë të jepte rezultatin maksimal.

paketim dhe shishe Redlock

Kostoja dhe ku mund të merrni Redlock

Sot nuk është e lehtë të gjesh dhe blesh krem ​​Redlock në dyqanet e zakonshme, dhe për këtë arsye është më mirë ta blini atë në dyqanin online të prodhuesit.

Kini kujdes! Në internet, tani mund të hasni në përhershëm që shesin produkte standarde dhe false, veçanërisht të reklamuar në rrjetet sociale. Kremin duhet ta blini vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit, përndryshe mund të humbni paratë tuaja dhe madje të dëmtoni lëkurën tuaj me ilaçe të panjohura.

Nuk është aspak e vështirë të porosisni një krem, procedura do të zgjasë jo më shumë se pesë deri në gjashtë minuta:

 • shkoni në faqen e internetit të furnizuesit;
 • plotësoni një formular të shkurtër, shkruani numrin e telefonit dhe adresën e postës elektronike;
 • klikoni në butonin "porosit";
 • Po presim thirrjen e menaxherit, sqarojmë detajet dhe konfirmojmë porosinë.

Po çmimi? Tani ka një promovim në sit që ju lejon të kurseni shumë në blerjen tuaj. Për momentin çmimi i kremës Redlock është 975 rubla në Rusi. Një frenues i rritjes së flokëve dorëzohet në të gjithë CIS dhe Evropën, dhe gjithashtu mund të blihet në Azi.

Prodhuesi nuk kërkon parapagim në vend, ju mund të paguani për ngastrën pas marrjes. Nxitoni, sepse periudha e vlefshmërisë së ofertave promovuese është e kufizuar, dhe tashmë ka shumë që duan të blejnë një produkt me një çmim të volitshëm, dhe numri i tyre vetëm po rritet.

blini krem ​​depilimi Redlock

Çfarë është Redlock dhe si funksionon

Mund të duket se një rutinë e tillë për çdo vajzë si eleminimi ritual i flokëve të tepërt nuk duhet të bëhet diçka e vështirë, por pse atëherë heqja e flokëve shkakton kaq shumë probleme? Përdorimi i shpeshtë i një rroje (sepse është e nevojshme të rruhet nëse jo çdo ditë, atëherë të paktën dy deri në tre herë në javë) ndryshon strukturën e flokëve - trashet dhe fillon të rritet shumë më shpejt. Përveç kësaj, një rroje i zakonshëm lëndon pa mëshirë lëkurën, shkakton acarim, kruajtje, skuqje dhe madje prerje, dhe si rezultat - mundësinë e futjes së një infeksioni në plagë.

Me depilimin, situata është e ngjashme, dhe për një rezultat të kënaqshëm duhet të kryhet disa herë, sepse flokët nuk janë hequr plotësisht dhe në mënyrë të pabarabartë. Çfarë mund të themi për heqjen e qimeve, atëherë procedurat e tilla zakonisht duhet të barazohen me torturat. Epilatorët elektrikë shkaktojnë dhimbje të forta që pak gra mund t’i durojnë. Përveç kësaj, pas heqjes, në lëkurë mbeten pika të kuqe jo estetike, të cilat nuk shërohen menjëherë.

Mënyra më efektive dhe pa dhimbje për të hequr flokët është heqja e flokëve me foto ose lazer, por për shkak të kostos së saj të lartë, ajo ende mbetet e paarritshme për shumicën dërrmuese të grave. Përveç kësaj, rrezatimi është i mbushur me efekte anësore dhe jo të gjithë lejohen. Rezulton se një metodë e përballueshme, efektive dhe pa dhimbje nuk ekziston? Ekziston një zgjidhje: mund të përdorni një krem ​​të veçantë.

Redlock është zhvillimi i fundit i kozmetologëve kryesorë dhe dermatologëve, tashmë ka pushtuar më shumë se një mijë gra të bukura nga e gjithë bota. Jo shumë kohë më parë, banorët e vendeve të CIS gjithashtu patën mundësinë për të blerë një produkt unik. Pra, çfarë është kjo krem ​​dhe si funksionon? Në prodhimin e barit, përdoren vetëm përbërës natyralë, gjë që eliminon rrezikun e pasojave të padëshirueshme.

Qëllimi kryesor i produktit është të lehtësojë procedurën e heqjes së flokëve dhe të pengojë rritjen e tyre. Efektiviteti i risisë tashmë është konfirmuar nga studime të përsëritura klinike, në të cilat mijëra vullnetarë kanë marrë pjesë tashmë. Pas përdorimit, asnjëri prej tyre nuk ishte zhgënjyer për rezultatin.

Përfundim: Kremi Redlock është një ilaç i fuqishëm dhe i gjithanshëm për heqjen e bimësisë së tepërt, e cila për momentin nuk ka konkurrentë me disa përjashtime të pastës Epilage.

Probleme me rruajtjen e thjeshtë gjatë heqjes së flokëve

Kështu ndodhi që vajzat gjithnjë përpiqen për bukuri. Lëkura e butë, e lëmuar dhe e butë është një pjesë e pandryshueshme e çdo pamje harmonike. Prandaj, duhet të rruani këmbët rregullisht: jo aq shpesh në dimër, por çdo ditë në verë, sepse tashmë një ditë pas rruajtjes, shfaqet një shpohet e dukshme e ashpër.

Bukuroshë dhe mjekë këshillojnë të bëjnë depilimin ose heqjen e flokëve me lazer - kjo do t'ju ndihmojë të harroni për bimësinë për të paktën disa javë. Sidoqoftë, këto metoda nuk janë të përshtatshme për të gjithë: e para - për shkak të dhimbjes, e dyta - për shkak të kostos së lartë.

Rruajtja e vazhdueshme do t’i japë lëkurës tuaj butësinë që dëshironi, por rezultatet nuk do të zgjasin shumë. Dhe disavantazhet e kësaj procedure janë shumë të rëndësishme:

 • acarim, skuqje dhe vrazhdësi e lëkurës;
 • rreziku i shkurtimeve;
 • trashje e qimeve dhe përshpejtimi i rritjes së tyre;
 • kokrra të trashë

dinjitet Redlock dhe vetitë e tij

Ky ilaç modern ka shumë përparësi. Siç është përmendur tashmë, asnjë përbërës i dëmshëm ose toksik nuk janë përdorur për ta bërë atë, kështu që nuk do të ketë efekte anësore nga përdorimi i tij. Kremi ka një strukturë delikate të butë, absorbohet mirë, hidraton lëkurën dhe nuk shkakton alergji.

Mjeti është i përshtatshëm për të gjitha gratë, pa përjashtim, sepse gjatë prodhimit të tij prodhuesi mori parasysh nuancat e të gjitha llojeve të lëkurës. Dhe pa dyshim, përparësia e saj kryesore është efikasiteti. Redlock, siç është përmendur tashmë, do të zëvendësojë tetë udhëtime në sallon për heqjen e qimeve me lazer.

Mbani në mend se një produkt inovativ siguron një rezultat të gjatë, dhe përveç kësaj, siguron një kujdes të plotë dhe efekt terapeutik, i cili do të ndihmojë për të përballuar shumë probleme të lëkurës.

Si funksionon kremi? Redlock për depilim

Kur aplikoni kremin në lëkurë, përbërësit aktiv depërtojnë thellë në gjëndrën e flokëve dhe pengojnë rritjen e flokëve. Përbërësit natyralë që përbëjnë produktin hidratojnë butësisht lëkurën e ashpër dhe eliminojnë shfaqjen e acarimit.

Falë rrallimit të llambës, qimet bëhen më të buta dhe më të lehta. Brinjët e ngurtë shndërrohen në shufra të hollë të lëngshëm.

Vlen të theksohet se krem Redlock - Ky nuk është një krem ​​depilues i zakonshëm, dhe ky ilaç nuk shitet në barnatore. Por ju lehtë mund ta blini atë në burimin zyrtar të furnizuesit.

Përbërja e kremës Redlock

Të gjithë përbërësit e produktit u testuan me kujdes dhe u zgjodhën në raportin optimal. Ata jo vetëm që kanë një efekt efektiv në mënyrë të pavarur, por gjithashtu rritin me sukses veprimin e njëri-tjetrit. Përbërja Redlock Ekstrakte të bimëve unike të mëposhtme u përfshinë:

 1. Gamalelis. Ajo ushqen lëkurën, largon substancat e dëmshme prej saj, pastron poret e bllokuara, parandalon acarimin e epidermës dhe lehtëson dhimbjen dhe siklet nga heqja e flokëve.
 2. Lëng aloe. Hidraton lëkurën, duke i dhënë asaj elasticitet dhe kadife, përshpejton procesin e rigjenerimit, shëron plagë të vogla.
 3. Fibaureya. Sheshtë ajo që i bën llamba "të bien në gjumë", duke penguar kështu rritjen e bimësisë së padëshiruar. Përveç kësaj, kjo bimë parandalon shfaqjen e qimeve të rrënjosura, gjë që shkakton kaq shumë bezdi.
 4. Bacopa Monnieri. Produkti i saj i detyrohet efektit të tij për zbutjen, zbardhjen dhe rrallimin e flokëve. 

Parimi i funksionimit dhe veprimit të kremës Redlock për depilim

Si funksionon akoma kremi? Redlock? Komponentët e tij aktivë depërtojnë drejtpërdrejt në gjëndrat e flokëve dhe i zbutin ato, për shkak të së cilës struktura e flokëve ndryshon - bëhet e brishtë, e butë dhe pengon rritjen e saj. Ndër të tjera, ilaçi ka efekte anti-inflamatore, qetësuese, shëruese dhe dezinfektuese.

Shpejton shërimin e prerjeve, moisturizes epidermën dhe vret bakteret. Përdorni Redlock rregullisht pas heqjes së flokëve, dhe lëkura juaj do të bëhet e butë nga prekja, e shëndetshme dhe e butë. Vetëm një tub i vogël, dhe sa është e dobishme:

 • Ju nuk keni nevojë të vrisni më shumë kohë për rruajtje të shpeshtë të qimeve: më herët ju është dashur të përdorni makinën të paktën 2 një herë në javë, por tani mund ta bëni shumë më rrallë;
 • Do të shmangni kruajtjen, skuqjen dhe lëkurën e lëkurës;
 • Do të shpëtoni nga problemi i qimeve të rrënjosura, dhe rrjedhimisht nga inflamacioni që i shoqëron;
 • Nëse përdorni një epilator për të hequr bimësinë, tani do t'i duroni këto procedura të dhimbshme shumë më rrallë (pas disa seancave do të bëhet e dukshme që flokët tani rriten më ngadalë);
 • Ju nuk keni komplekse rreth puçrrave dhe njollave të kuqe pas epilimit, ju mund të zhvesheni në mënyrë të sigurt në plazh ose të vendosni gjëra të hapura;
 • Këmbët tuaja të lëmuara tërheqin vëmendjen e mashkullit;
 • Dukeni shkëlqyeshëm dhe shkëlqeni me vetëbesim.

Si të përdorni Redlock dhe udhëzimet për përdorim

Para se të aplikoni kremin për të ngadalësuar rritjen e flokëve, duhet të lexoni me kujdes udhëzimet e prodhuesit:

 • hiqni flokët me çdo metodë të përshtatshme për ju;
 • shpëlarje tërësisht lëkurën nga mbetjet e flokëve;
 • avullojeni mirë lëkurën për të zgjeruar poret - në këtë mënyrë kremi do të veprojë më shpejt.
 • shtrydhni pak krem ​​nga një tub në pëllëmbën e dorës;
 • aplikoni në zonat e flokëve që i janë nënshtruar heqjes së flokëve dhe fshihen me lëvizje të lehta (është e nevojshme të lani).

Prodhuesi nuk jep rekomandime dhe kufizime në lidhje me periudhën e përdorimit; përdorni kremin sipas nevojës. Mbani në mend se duke përdorur Redlock Ju mund të hiqni qimet jo vetëm në këmbë, por edhe në zona më të ndjeshme të lëkurës - sqetullat, krahët dhe zona e bikinit.

Studime klinike për krem ​​depilimi

Testet u kryen nga Organizata Botërore e Dermatologjisë dhe Kozmetologjisë. Eksperimentet zgjatën pak më pak se një vit, duke përfshirë më shumë se 13000 gra, të cilat ishin të ndara në tre grupe. Grupi i parë përdori një brisk, i dyti flokë të depiluar dhe i treti përdori krem ​​Redlock sipas udhëzimeve të prodhuesit.

Si rezultat, efekti më i rëndësishëm është vërejtur tek vajzat nga grupi i tretë. Rritja e flokëve është ngadalësuar pesë herë kur krahasohet me performancën para-eksperimentit. Për ato gra që përdorën briskun, u regjistrua një anti-rekord - flokët filluan të rriteshin pesë herë më shpejt. Falë këtyre treguesve, ekspertët kanë arritur në përfundimin se zhvillimi i ri është efektiv. Nuk ka pasur efekte anësore në subjekte, gjë që konfirmon edhe një herë sigurinë e produktit.

Kundërindikacionet për përdorim

Mos u shqetësoni për efektet anësore, sepse krem Redlock krejtësisht i padëmshëm. Nëse keni lëkurë të ndjeshme të prirur ndaj alergjive, mund të bëni një provë të vogël. Lubrifikoni lehtë dore me krem ​​dhe prisni pak. Nëse nuk gjendet skuqje ose kruarje brenda 1-2 orësh, mos ngurroni të përdorni produktin. Ndalimi i vetëm është djegia ose dëmtimi i hapur në zonat e lëkurës. Duhet të theksohet se gjatë procesit të testimit dhe pas përfundimit të tij, nuk kishte ankesa për efekte anësore nga vullnetarët.

Të lodhur nga rruajtja shpesh? Të lodhur nga lufta e vazhdueshme me bimësinë e tepërt? A shkakton epilimi dhimbje të forta, acarim ose skuqje të lëkurës? Flokët u rritën më shpejt, u bënë të ngurtë dhe të trashë? Ndalojeni! Të gjitha këto probleme mund të zgjidhen shumë shpejt. Përdorni Krem Redlock dhe shijoni lëkurën e lëmuar pa dhimbje dhe siklet!

Shqyrtime për krem Redlockpër të ngadalësuar rritjen e flokëve

Polina Yurievna, Dermatologe, Novosibirsk, Rusi.

Disa ditë më parë, një nga pacientët e mi më pyeti nëse është e sigurt të përdorësh krem ​​Redlock pas heqjes së flokëve. Më është dashur të studioj me kujdes përbërjen dhe përdorimin, tani mund të them që ilaçi është plotësisht i sigurt. Nuk ka përbërës artificialë në përbërje, dhe përbërësit bimorë kontribuojnë vetëm në shërimin e epidermës. Sidoqoftë, unë nuk rekomandoj të përdorni produktin për gratë me lezione të lëkurës, siç janë ekzema ose psoriaza ”.

Alina, 22 e vitit, Shën Petersburg, Rusi.

"Më dukej se ngadalësimi i rritjes së flokëve është diçka nga kategoria e trillimeve shkencore, kështu që, reklamimi kompetent, jo më shumë. Pastaj një mik e rekomandoi këtë krem, dhe unë besova dhe porosita. Dhe jo i zhgënjyer! Në të vërtetë, flokët në këmbë filluan të rriten jo aq shpejt. Më parë, më duhej të rruaja çdo ditë 2-3, tani efekti zgjat një javë, dhe flokët janë më të buta. "

Tatyana, 32 e vitit, Krasnoyarsk, Rusi.

Jo shumë kohë më parë bleva krem ​​Redlock dhe fillova ta përdor. Epo, çfarë mund të them, unë jam i kënaqur, krem ​​ka diçka për të lavdëruar. Prodhuesi premton që flokët do të rriten më ngadalë, dhe unë me të vërtetë e vura re këtë efekt. Dhe pjesa më e mirë është që pas kremës, lëkura është delikate dhe nuk ka skuqje as pas rruajtjes. Në përgjithësi, mos kini frikë, blini, unë rekomandoj! ”

Shugaring - heqja e flokëve të ëmbël në shtëpi

Sugjerimi (sheqeri), i cili përkthehet nga anglishtja si sheqer, është një lloj i heqjes së flokëve që, pas një mijë vjetësh, është në kulmin e suksesit. Pa dëm, ju lehtë mund të hiqni bimësinë e tepërt nga trupi.

Shugaring Ka një numër avantazhesh të pamohueshme:

 • efikasitetit;
 • pa dhimbje (kapet delikate pa ju lënduar);
 • hypoallergenic;
 • duke hequr qafe qimet e rrënjosura;
 • qëndrueshmëri (periudha midis procedurave është tre javë).

Përgatitja për procedurën e depilimit

Bioepilimi mund të bëhet në mënyrë të pavarur, në shtëpi. Për këtë manipulim, do të kërkohen topa karamel. Gatuajini makaronat paraprakisht sipas një recete shumë të thjeshtë:

 • sheqer 10 lugë;
 • lëng limoni dhe ujë të rrjedhshëm në një lugë gjelle.

Ne gatuajmë mjetet për depilim vetë:

 1. Përziejmë përbërësit në një tigan me një fund të trashë, i cili vendoset në nxehtësi mesatare.
 2. Vazhdimisht duke trazuar, ne kemi arritur shkrirjen.
 3. Kur përmbajtja vlon, zvogëloni temperaturën dhe gatuajeni për 7 -8 minuta.
 4. Shurupi përvetëson erën e karamelit, sjellë në një ngjyrë qelibari.
 5. Për të kontrolluar gatishmërinë, hidheni përzierjen në ujë të ftohtë, nëse rënia ruan formën e saj, hiqeni dhe provoni të bëni pure.
 6. Për të lënë flluskat, ndaloni të trazoni një minutë para fundit.
 7. Ftohtë në shkallë 30-40 (duke mos lejuar që të ngurtësohet), kjo masë është për konsum një herë.
 8. Një banjë uji ose mikrovalë mund të përdoret për të zbutur.

Makaronat e gatshme gjithashtu mund të blihen në dyqan. Shiritat e rrobave përfshihen ose shiten veçmas. Për ta përdorur atë, duhet të ndani një pjesë të vogël dhe të shkrihet me avull. Aplikoni emulsionin me një shpatull, lidhni pëlhurën, pasi produkti të jetë ngurtësuar, shpejt e shkulni. Kjo procedurë është më e dhimbshme.

Seanca e depilimit

Lidhen me kujdes me procesin e organizimit të procedurës, rezultati i marrë varet nga kjo:

 1. Para fillimit, sipërfaqja duhet të pastrohet dhe degreases (sapun, tonik).
 2. Dezinfektoni (vodka, alkool), mund të aplikoni krem ​​anestezik.
 3. Para punës, rrihni një pjesë të trupit me një pecetë, spërkatni me pluhur talk, duart duhet të jenë gjithashtu të thata, mund të përdoren doreza.
 4. Formoni një top të vogël në madhësinë e një arre dhe gatuajeni derisa të fitojë një hije perlash, konsistenca duhet të jetë si ajo e plastelinës.
 5. Aplikoni (duke shtypur dhe shtrirë) në zonën kundër rritjes së flokëve, ndjeni një rrokje të lehtë, duke mbajtur lëkurën, me lëvizje të sakta dhe të mprehta, hiqni rritjen e vijës së flokëve. Flokët 2 mm nxirren së bashku me llambën pa dëmtuar lëkurën. Kjo pjesë është e përshtatshme derisa të jetë e ndotur, atëherë duhet të merrni një tjetër.

Kujdesi për lëkurën pas heqjes së flokëve

Shtë e rëndësishme të ndiqni rregullat e higjenës, të përdorni ilaçe baktericidë, kur shfaqen shenja të inflamacionit, antiseptikët janë të nevojshëm. Për pastrim, infuzione të bimëve, vajrat thelbësorë janë të përshtatshëm. Ka locione që ndihmojnë kujdesin pas depilimit.

Pas seancës, dita është e ndaluar:

 • çdo procedurë uji;
 • ngritje peshe dhe edukim fizik;
 • ekspozimi i zgjatur në diell;
 • përdorimi i kozmetikës që bllokon poret (deodorantët, pluhurat).

Përkundër atraktivitetit dhe aksesit, ekzistojnë një numër kundërindikacionesh:

 • shtatzënisë;
 • sëmundje koronare të zemrës, hipertension;
 • venat me variçe;
 • infeksion i lëkurës;
 • plagosje, çarje;
 • cirk të freskët;
 • diabet mellitus.

Në mënyrë që të qëndroni të shëndetshëm dhe të mbarë, ndiqni të gjitha masat paraprake të sigurisë. Shugaring i ëmbël ka nuancat e veta, duke marrë parasysh që marrim rezultatin e pritur.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Komente: 1
 1. Anna

  Unë gjithashtu e bleva atë, sapo mora pakon sot, nuk e kam provuar akoma .... vajzat më thonë sa herë në javë duhet ta përdor? Ende nuk e kuptoj ... faleminderit paraprakisht

Shto një koment