Dermacol Fondacioni Dermacol me efekt ultra maskues

Në mesin e shekullit të kaluar u zhvillua një takim i rëndësishëm i artistëve profesionistë të make-up-it me specialistë që punojnë në fushën e kozmetikës në fushën e mjekësisë. Rezultati i komunikimit midis mjekëve dhe kozmetologëve ishte krijimi i një marke të njohur sot Dermacol, e cila është bërë një përparim në fushën e kozmetologjisë.

Ngjarja historike ndodhi në studion e filmit Barrandov. Nuk dihet me siguri në cilat kushte u zhvillua mbledhja, ky moment filloi të konsiderohet koha e lindjes së fondacionit tani popullor. Bukuroshë në Poloni dhe osekosllovaki në 1966 krijuan një produkt të mirënjohur - krem ​​Dermacol. Produkti kozmetik është me cilësi të lartë dhe kostoja e tij sot është mjaft e lartë, por shumë e përballueshme për një gamë të gjerë të konsumatorëve.

Kremi është i pajisur me vetitë unike kozmetike, të cilat, sipas logjikës së gjërave, mund të kundërshtojnë njëra-tjetrën, duke mos u kombinuar sa duhet. Por si rezultat i bashkëpunimit të specialistëve, rezultati u mor dhe tejkaloi të gjitha pritjet. Produkti kozmetik është bërë mjaft i famshëm në qarqe të caktuara artistike.

Tre vjet më vonë, Hollywood fitoi një licencë për prodhimin e kremës, falë së cilës yjet e filmit kanë një pamje unike - produkti zbuti në mënyrë të përkryer lëkurën e fytyrës, duke i dhënë asaj një shkëlqim dhe tërheqje të ekranit, dhe krijuesit e tij sollën fat të merituar.

Krem tonale Dermacol me efekt maskimi

Deri më sot, pozicioni i markës Dermacol jo vetëm që nuk humbi në tregun kozmetik, por edhe forcohet në mënyrë aktive, duke fituar gjithnjë e më shumë popullaritet dhe popullaritet jo vetëm midis yjeve dhe aktorëve, por edhe midis përdoruesve të zakonshëm të produkteve kozmetike.

Produkti plotëson standardet e Komunitetit Evropian, pasi ka kaluar testimin klinik në Institutin e Shëndetit në Pragë. kompani Dermacol prodhon jo vetëm kozmetikë dekorative, por edhe produkte të tjerë për kujdesin e lëkurës për fytyrën dhe trupin.

Gama e produkteve kozmetike është e larmishme, gjë që u jep grave për çdo kategori moshe mundësinë për të zgjedhur produktin e duhur.

Të gjitha produktet e markës janë shumë të njohura, veçanërisht në lidhje me themelimin, i cili është bërë një emër i markës. Megjithë koston, zonjat me dëshirë e blejnë atë, duke dashur të shohin lëkurën e tyre të lëmuar dhe të barabartë.

Propertiesfarë vetive ka kremi? Dermacol

Me këtë mjet mund të fshehni edhe defektet më të mëdha të lëkurës. Kjo pronë krahasohet në mënyrë të favorshme. Dermacol nga kremra të ngjashëm. Cilësitë pozitive të një produkti kozmetik:

 • Edhe shtresa më e hollë është e mjaftueshme për të siguruar që fytyra të ketë ngjyrën e dëshiruar me një ton të barabartë.
 • Konsistenca e veçantë e kremës ju lejon të fshehni papërsosmëritë e epidermës sipërfaqësore, duke ruajtur ngjyrën natyrale të lëkurës dhe strukturën e fytyrës.
 • Të maskuara në mënyrë perfekte të meta të tilla si: vitriol, puçrra dhe plagët.
 • Lëkura e fytyrës është një linjë e përkryer, ajo bëhet e përkryer e pastër dhe e lëmuar.
 • Ekziston një gamë e madhe ngjyrash, e cila ju lejon të zgjidhni ngjyrën që është më e përshtatshme për natyrën.
 • Nuk shkakton reaksione alergjike.

Krem Dermacol, i cili ka disa funksione, ka një çmim mjaft të përballueshëm. Produkti mbron në mënyrë të përsosur lëkurën nga rrezet UV. Kremi është veçanërisht i dobishëm për zonjat e reja që kanë freke. Shkëlqimi i diellit nuk do të ndikojë në cilësinë e tij.

Një agjent i përshtatshëm për çdo lëkurë nuk bllokon poret, duke lejuar që lëkura të marrë frymë lirshëm. Përveç kësaj, mund të kombinohet në mënyrë të përkryer me kozmetikë të tjerë.

Vlen të kushtohet vëmendje: me lëkurë të shëndetshme dhe normale, por ende duke pasur defekte të caktuara, produkti duhet të përdoret vetëm për raste të veçanta.

Efekti i përdorimit të Dermacol

Ku të blini krem Dermacol

Shtë e thjeshtë për të blerë një fondacion të njohur që i përshtatet shumicës së grave duke vendosur një porosi në faqen e internetit zyrtare të prodhuesit, dorëzimi është shumë i shpejtë brenda ditëve 4-5 në çdo qytet të Rusisë.

Mimi i kremës Dermacol është mjaft demokratike dhe arrin në rubla 995, prandaj rekomandohet të blini Dermacol dhe një dhuratë për miqtë, ata do ta vlerësojnë atë! Kostoja për banorët e vendeve të tjera tregohet në faqen e internetit të prodhuesit në monedhën e vendit përkatës.

Blej Dermacol fondacion nga Republika Czecheke

Kush është rekomanduar të Dermacol?

Me kalimin e kohës, një kozmetikë e njohur Dermacol forcon pozicionin e saj të fituar, gjë që nuk është për t'u habitur. E përdorur për grim, si një shtresë tonale, është përdorur gjithmonë nga aktorët e teatrit dhe yjet e filmit, megjithë koston, pasi maskoi në mënyrë të përsosur të gjitha të metat e lëkurës. Vajzat që kanë lëkurë problemi dhe duan ta fshehin atë, ashtu si e përdorin me dëshirë.

Sot, një produkt ideal dhe i qëndrueshëm kozmetik për gratë maskon në mënyrë të përsosur qarqet e errëta nën sy dhe siguron një shtresë të barabartë të epidermës.

Pas procedurave të sallonit: qërimi dhe pastrimi, produkti shërben si një maskim dhe mbrojtje e shkëlqyer e lëkurës nga ndikimet agresive mjedisore.

Për ata që kanë mangësi të theksuara të shtresës së sipërme të lëkurës, një krem ​​është jashtëzakonisht i nevojshëm.

Vlen të dihet: një ilaç tonik është i përshtatshëm për çdo lëkurë dhe për ndonjë nga problemet e tij të dukshme.

Doesfarë garanton prodhuesi?

Prodhimi i një produkti kozmetik Dermacol, Zhvilluesit e Pragës po bëjnë përpjekje për të maksimizuar numrin në mënyrë që kremi të bëhet përgjithësisht i disponueshëm për masat e konsumatorëve. Përbërja e formulës, ata pretendojnë, përfshin ekstrakte organike. Përbërësit natyralë ndihmojnë në lehtësimin e inflamacionit të lëkurës. Përveç të gjitha këtyre avantazheve, kremja maskon në mënyrë të përsosur tatuazhet.

Prodhuesi premton:

 • maskimi i frengjive dhe pikave të moshës;
 • rezistencë e lartë e ujit;
 • mungesa e alergjive.

Duhet të dini: Testuar dermatologjikisht, por nuk ka kafshë të përfshira. Për të fshehur të gjitha papërsosmëritë e lëkurës, themeli duhet të zbatohet në mënyrë korrekte.

Skema e ngjyrave të fondacionit

Një tipar dallues (në krahasim me kremrat e tjerë ton) të produktit të paraqitur kozmetik është një gamë e larmishme ngjyrash e hijeve, duke ju lejuar të zgjidhni tonin më të përshtatshëm. Ju mund të zgjidhni një hije që përputhet në mënyrë të përkryer me ngjyrën e fytyrës dhe qafës.

Zgjedhja e një produkti me një ngjyrë më të përshtatshme për tonin e lëkurës nuk do të jetë e vështirë. Gama është e madhe, duke filluar nga nuancat më të lehta, duke përfunduar me ato të errëta. Për gratë me lëkurë normale të drejtë, gama më e përshtatshme është me tonet bezhë ose rozë. Në këtë rast, çdo hije nuk do të shqiptohet.

Çdo ngjyrë e kremës është në harmoni të përsosur me çehren e dhënë nga natyra. Tonet universale rekomandohen për vajzat me lëkurë të nxirë. Vëmendja kryesore, kur zgjidhni hijen kryesore, duhet t'i kushtohet korrespondencës së ngjyrës së dëshiruar - me llojin e lëkurës, për këtë mund të bëni provën për të përcaktuar llojin e lëkurës, e cila është pak më e lartë në këtë artikull.

Skema e ngjyrave të kremës Dermacol

Avantazhi kryesor i këtij produkti kozmetik është identiteti i saktë i ngjyrës së lëkurës. Me zgjedhjen e duhur të tonit, shtresa e aplikuar e kremës bëhet pothuajse e padukshme në fytyrë. Vetëm tridhjetë përqind e të gjitha grave që përdorin krem ​​ton kanë këtë mundësi. Ata që nuk janë aq me fat duhet të përdorin, duke u përzier në dy ton. Në disa raste veçanërisht të vështira, gratë me disa tone lëkure ose pigmentim heterogjen të rritur duhet të përzihen tre ton.

Fondacioni i markës Dermacol Shtë një tonik që siguron ngjyra të shkëlqyera për lëkurën e fytyrës dhe qafës. Përdoret me sukses jo vetëm në make-up të imponuar nga profesionistët, por edhe në jetën e zakonshme të grave, duke ndihmuar lëkurën të fshehë të gjitha të metat e dukshme dhe të duket si yje nga ekrani.

Rregullat e heqjes së kozmetikës

Në mënyrë që lëkura e fytyrës të ketë një pamje të freskët për një kohë të gjatë dhe zgjuarsi do të jetë e nevojshme jo vetëm që të rregulloni me mjeshtëri përbërjen, por edhe ta hiqni saktë.

Këto ditë, moda nuk parashikon përbërjen e trashë dhe të rëndë. Edhe kremi i fondacionit Dermacol bllokon poret dhe parandalon që lëkura të marrë frymë. përfitim Dermacol rrallë përdoret kryesisht në dimër dhe më pas, për ngjarje të veçanta. Por tani make-up për mbrëmjen ka gjetur natyralitet, i cili ka pushuar së bërëi një maskë të shkëlqyeshme dhe të panatyrshme nga fytyra. Kjo nuk konsiderohet më tërheqëse, dhe shkëlqimi artificial është mjaft i shkurtër.

Në ditët e sotme, kozmetologët këshillojnë buzëkuqin, i cili është afër ngjyrës natyrale të buzëve, pak përmbledhur sytë dhe një skuqje mezi të dukshme. Një pluhur kremi zëvendësohet me një krem ​​ditor dhe një pluhur të zgjedhur me kompetencë për të përputhur tonin e lëkurës.

Në verë, dekorimi është prania e një tende të barabartë. Këtë sezon, është më mirë të jepni prehje në lëkurën e fytyrës, dhe të shijoni diellin dhe ajrin.

Para se të shkoni në shtrat, ju duhet të hiqni përbërjen nga fytyra, edhe nëse është plotësisht e lehtë. Pastaj lëkura duhet të pastrohet dhe të masazhohet butësisht. Gjatë ditës, shumë pluhur dhe papastërti depozitohen në lëkurë. Shtë e nevojshme të siguroheni që fytyra juaj të qëndrojë e përkryer gjatë gjumit.

Dhe edhe sikur sytë të mos ishin të përbërë, është padyshim që gjithmonë duhet të filloni, është me ta. Një shtupë pambuku e zhytur paraprakisht me një qumësht ose krem ​​të veçantë është marrë dhe qepallat fshihen. Duhet të kryhet në drejtim të kundërt me atë në të cilin shfaqen rrudhat.

Bojë për vetulla është hequr nga qerpikët e sipërm me një shtupë të zhytur në qumësht duke filluar nga baza dhe shkon lart. Nga qepallat e poshtme, bojë për vetulla largohet duke lëvizur drejt syrit.

Dhe tani mund të vazhdoni në lëkurën e fytyrës. Krem pastrues duhet të aplikohet në ballë, faqe dhe qafë. Shpërndani atë në një lëvizje rrethore nga mesi i zonës ballore, duke lëvizur në tempuj. Dhe në faqe, filloni nga qoshet e gojës deri në qoshet e jashtme të syve. Qafa është vendi ku ju duhet të bëni masazh nga lart poshtë nga mjekra.

Rregullat që duhet të ndiqen nga çdo grua:

 • Mos fle me kozmetikë në fytyrën tënde;
 • Aplikoni krem ​​në fytyrë me duar të pastra;
 • Mos lani me sapun dhe mos përdorni ujë të fortë;
 • Flokët hiqen me një fashë në mënyrë që të mos ndërhyjnë gjatë procedurave;
 • Mos lini një krem ​​ose qumësht pastrues në fytyrë. Ata lahen me ujë të ngrohtë;
 • Bëni masazh dhe pastroni qafën;
 • Mos u përpiqni ta pastroni lëkurën tuaj me një shtupë pambuku të thatë;
 • Kur pastroni fytyrën, mos e zgjasni lëkurën;
 • Pa një bukuroshe, mos i shtrydhni puçrrat dhe puçrrat.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment