Bust Salon Spa shtimi i gjirit dhe metodat për të përshpejtuar rritjen e bustit

Nëse me të vërtetë dëshironi të rritni gjoksin tuaj nga një çift i madhësive, dhe financat nuk ju lejojnë të shkoni në një klinikë ose një sallon të veçantë, atëherë përdorni rekomandimet e thjeshta të këtij neni dhe dëshira juaj do të realizohet.

Bust Salon Spa shtimi i gjirit dhe metodat për të përshpejtuar rritjen e bustit

Për përdorim të shtimit të gjirit Bust Salon Spaduke pasur veprime të tilla:

 • zmadhon bustin;
 • ndihmon për të hequr shenjat e shtrirjes;
 • vonon ndjeshëm venitje të lëkurës;
 • përmirëson formën;
 • rikthen cilësitë natyrore të elasticitetit dhe qëndrueshmërisë së gjoksit.

Krem busti i bën gjëndrat e qumështit elastik dhe të rrumbullakët. Kjo krem ​​përmban një biokompleks unik aktiv, i cili promovon rritjen e qelizave yndyrore në zonën nënlëkurore, një rritje të vëllimit, e cila çon në rrumbullakimin e skajeve të gjirit, rikthen formën dhe elasticitetin e tij natyror. Bust Salon Spa rekomandohet veçanërisht për gratë që fillimisht kanë madhësi të vogla të bustit dhe në ato raste kur bëhen më pak tërheqëse për shkak të shtatzënisë dhe laktacionit, ose për shkak të humbjes së mprehtë të peshës. Pas rreth 30 ditëve të përdorimit të Krem Bust, gjoksi do të rritet, ai do të bëhet më tërheqës, dhe forma e tij do të rrumbullakoset. Kremi i gjoksit do të përmirësojë cilësinë e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë.

Blej Bust Salon Spa Për të përshpejtuar rritjen e gjirit, është e mundur në shumë vende të CIS, dorëzimi kryhet me postë me pagesa pas marrjes, në lidhje me koston, në Rusi çmimi i Bust i kremës është afërsisht rubla 1000. Ata që dëshirojnë të blejnë një krem ​​për shtimin e gjirit mund të vizitojnë uebfaqen e prodhuesit dhe të vendosin një urdhër atje.

Mimi i një krem ​​për të përshpejtuar rritjen dhe vëllimin e gjirit

krem Bust Salon Spa për shtimin e gjirit, ajo ka një mikrotekuencë delikate intensive dhe një erë tërheqëse. Një krem ​​i mirë për shtrëngimin e gjirit nuk formon një depozitë yndyrore, nuk rrokulliset dhe absorbohet mjaft shpejt. Kremi duhet të ketë në përbërjen e tij elemente për dendësimin, shtrëngimin e lëkurës, forcimin e aktivitetit të qelizave, forcimin e ndjeshëm të lëkurës së gjëndrave të qumështit.

Kremi për heqjen e gjirit përmban peptide dhe polisaharide që lëmojnë lëkurën, e ndihmojnë atë të zhvillojë elastan dhe kolagjen. Këta elementë rritin cilësi të tilla si elasticiteti dhe densiteti i lëkurës. Vajrat esencialë, proteinat e grurit, ekstraktet e sojës dhe detit, vitaminat C dhe E gjithashtu japin një efekt të mirë.Këto elementë shërbejnë për të ushqyer, forcuar dhe zbutur lëkurën, për të rikthyer indet e gjëndrave gjitare, si dhe për të hequr pigmentimin. Ekstraktet e nenexhikut dhe kamomilit do të kenë një efekt anti-inflamator.

Zakonisht, për të përmirësuar gjendjen e gjirit, për të rritur elasticitetin e tij, është mjaft e mjaftueshme të përdorni një krem ​​shtrëngues për 1 muaj. Por disa ekspertë argumentojnë se në disa raste një efekt i mirë mund të arrihet vetëm duke përdorur kozmetikë që përmbajnë hormone.

Kozmetikë të tillë aktive përmbajnë estrogjene. Prandaj, duke përdorur mjete të tilla, duhet të jeni i sigurt që gjoksi është plotësisht i shëndetshëm dhe nuk ka asnjë rrezik ose predispozitë për zhvillimin e neoplazmave të tumorit.

Receta shtëpiake për zgjerimin e gjirit

Ekzistojnë fasha të veçanta që rrisin ndjeshëm madhësinë e gjirit. Provoni që pas stërvitjes fizike "për bustin" të ndani edhe një minutë tjetër 15 për aplikimin e përzierjeve speciale në pjesën intime të trupit. Ky është hapi i dytë drejt qëllimit. Nxehtësia e qumështit dhe përzieni atë me gjizë në përmasa (lugë çaji 5 dhe lugë gjelle 1 djathë gjizë). Lubrifikoni me kremin e gjirit.

Ju gjithashtu mund të përdorni një kastravec, të copëtuar me një rende. Pavarësisht nga cila kompresion ju zgjidhni, ju duhet të masazhoni ngadalë dhe saktë këtë masë, sikur të ngrini gjoksin lart. Kryeni procedurën me shumë kujdes, sepse lëkura në vende të tilla është shumë e ndjeshme. Nëse drejtoni një mënyrë jetese jo të shëndetshme, të gjitha përpjekjet dhe procedurat do të jenë të kota. Hiqni dorë nga cigare dhe alkool. Gjithashtu, dietat nuk mbajnë asgjë pozitive në vetvete. Përfshini më shumë karota, portokall, limon dhe fruta të tjera agrumesh në dietën tuaj. Këshillohet gjithashtu që të hani më shumë mollë.
Këto përbërës janë të pasura me të gjitha vitaminat e nevojshme.

Disa gjëra në lidhje me sutjenat. Fillimi i një faze të re në jetën tuaj - blini të brendshme të reja. Të brendshme të bukura dhe seksi në nivelin psikologjik do të rrisin efektin dhe, në përgjithësi, suksesin e sipërmarrjes tuaj. Tani nuk pini më asgjë më të fortë se çaji, a jeni në aktivitet të plotë duke bërë edukim fizik, duke fërkuar intensivisht ato vende që së shpejti do të rriten? Bëni durim edhe pak dhe përfaqësuesit më të bukur të gjysmës së fortë të njerëzimit do të bien në këmbët tuaja, ose më mirë, në gjoksin tuaj.

Ushtrime të thjeshta për formimin e gjirit 7

Marrja e një forme tërheqëse të gjirit nuk është e nevojshme pasi të vizitoni dhomën kirurgjikale. Mjaft çdo ditë rregullisht për të filluar ushtrimin e llojeve të caktuara të ushtrimeve. Ata do të ndihmojnë për të zmadhuar pak gjoksin dhe do t'i sigurojnë asaj një formë të bukur.

Duke stërvitur muskujt nën gjëndrat e qumështit, do të jetë e mundur të ngrihet gjoksi dhe t'i jepet elasticitet. Ju mund të merrni rezultatin e dëshiruar brenda një muaji, duke kaluar pak kohë dhe përpjekje në trajnim çdo ditë. Cilat janë këto aktivitete?

 1. Të shtrirë në stomak në një sipërfaqe të vështirë, ju duhet të rregulloni këmbët tuaja dhe të përkulni krahët në mënyrë që duart tuaja të jenë në dysheme. Duke u ndalur në duar, ngrini ngadalë trupin derisa krahët të zgjaten plotësisht. Ju duhet të qëndroni në këtë pozicion për 25 sekonda, duke e mbajtur kokën pak lart. Pas kësaj, zbritni ngadalë. Përsëritni të paktën 9 herë;
 2. Kur bëjmë shtytje, sigurohemi që të jemi sa më afër dyshemesë me gjoksin, dhe kurrizi duhet të mbetet paralel me dyshemenë. Ndryshimi i pozicionit të furçave - pastaj paralel me njëra-tjetrën, pastaj drejtimi i tyre drejt, qasjeve alternative. Kryeni në 12 një herë në ditë;
 3. Duke marrë shtangën (librin) e xhuxhit 1, ju duhet të shtriheni në shpinë, me këmbët tuaja në dysheme dhe të përkulur në gjunjë. Kryeni ushtrimin duke ngritur në mënyrë të alternuar krahët lart nga gjoksi dhe mbrapa. Përsëritni herë 12;
 4. Ulur dhe me këmbë të drejta para jush, në mënyrë të kundërt ngjitni përtypet në këmbën e djathtë dhe të majtë dhe në qendër, duke u përpjekur të prekni majat e gishtërinjve të duarve të thembrave. Shtë e nevojshme të përkulem në dysheme sa më të ulët të jetë e mundur. Fiksoni pozicionin më të ulët për 25 sekonda dhe ngadalë ngrihuni. Përsëritni herë 12;
 5. Performedshtë kryer në këmbë, dhe këmbët janë të vendosura në një gjerësi prej 15 cm.Mbasi të keni kapur materialet e peshimit në duart tuaja, ngrini ato me pëllëmbët lart, gradualisht duke çuar në anët dhe në të njëjtën kohë duke qëndruar në këmbët tuaja, dhe anasjelltas. Drejtoni herë 11;
 6. Ju duhet të qëndroni drejt dhe të vendosni këmbët tuaja në gjerësinë e 15-20 shih. Pozicioni i duarve: si në lutje. Shtypni me forcë njërën pëllëmbë në tjetrën për 15 sekonda. Përsëritni herë 15;
 7. Duke mbajtur pesha, është e nevojshme të kryeni ushtrimin e lidhjes-shkëputjes së krahëve në anët.
  Duke i dhënë vetes të paktën 15 minuta në ditë, mund të arrish forma më elastike të gjëndrave të qumështit, duke i rritur ato në vëllim me disa centimetra. Si kompleks peshimi mund të jetë çdo objekt i rëndë, memec ose libër.

Lipofilling për shtimin e gjirit

Lipofilling është përdorur kudo në kozmetologjinë moderne. Kjo procedurë konsiston në korrigjimin e formave me ndihmën e yndyrës së pacientëve. Edhe pse disa përfaqësues të mjekësisë në 90 të shekullit XX kritikuan një ngjarje të ngjashme në lidhje me shtimin e gjirit, duke thënë se materiali i përdorur shpesh nuk zë rrënjë në zonën në shqyrtim. Por sot situata ka ndryshuar. Lipofilling aktualisht konsiderohet si një nga procedurat më të sigurta për rritjen e gjoksit. Mjekët kanë pranuar që qelizat yndyrore natyrale janë të shkëlqyera për këto qëllime. Ekziston vetëm një pengesë: materiali zgjidhet me kalimin e kohës, kështu që procedura duhet të përsëritet.

Procedura e lipofilimit përbëhet nga dy faza kryesore. Së pari, indi dhjamor merret nga një vend i zgjedhur. Më shpesh, si "dhurues" janë zgjedhur zona të barkut, vitheve dhe mollaqeve. Në këtë fazë, është e rëndësishme të merren qelizat me cilësi të lartë që do të rrënjën mirë. Më tej, qelizat i nënshtrohen pastrimit, pasi mbijetesa e materialit gjithashtu varet drejtpërdrejt nga pastërtia e tyre. Ndonjëherë medikamente speciale i shtohen materialit për të përmirësuar qelizat dhjamore, duke i bërë ato më të përshtatshme për përdorim. Vetëm pas kësaj ata kalojnë në implantimin e drejtpërdrejtë të indit dhjamor në zonën e synuar. Për ta bërë këtë, bëni punksione speciale. Yndyra injektohet në hapësirën intermuskulare dhe nën lëkurë. Materiali hyrës shpërndahet.

Pas përfundimit të operacionit, një copëz sterile është ngjitur në punksione. Procedura zhvillohet nën anestezi të përgjithshme, kështu që pas operacionit pacienti kalon një ditë tjetër në klinikë.

Rezultati i një ndryshimi të tillë do të jetë i dukshëm menjëherë, ndërsa do të mbetet për një kohë të gjatë. Shtë karakteristike që gjoksi do të ndryshojë në përpjesëtim me ndryshimet në trup (siç do të ndodhte me gjinjtë natyral). Lipofilling është një alternativë e shkëlqyeshme për ata që duan të ndryshojnë madhësinë e gjinjve të tyre, por nuk duan të kenë ndonjë element të huaj në trupin e tyre.

Lipofilling gjithashtu mund të përdoret në kombinim me procedura të tjera të ngjashme për të arritur një efekt më të mirë.

Komplikimet dhe kundërindikimet

Komplikimet ende mund të zhvillohen. Për shembull, vula mund të ndodhë nëse dhjami është marrë në mënyrë të gabuar ose është futur në sasi të tepërt.

Gjithashtu, një tipar i lipofilling është që me kalimin e kohës, yndyra e prezantuar zgjidhet, dhe është e pamundur të kontrollohet ky proces. Si rezultat, konturet e gjinjve mund të deformojnë në mënyrë të paparashikueshme.

Lipofilling nuk rekomandohet në rastet e mëposhtme:

 • gjatë menstruacioneve;
 • me kancere që kanë arritur fazën e metastazës;
 • me diabet dhe sëmundje të ngjashme që shoqërohen me furnizim të dëmtuar të gjakut në inde;
 • me sëmundje kronike në fazën akute;
 • me sëmundje inflamatore dhe të lëkurës.

Ekzistojnë edhe situata në të cilat rekomandohet një procedurë e ngjashme. Këto përfshijnë:

 • periudha pas heqjes së kancerit;
 • periudha e rikuperimit pas lindjes dhe laktacionit.

Një karakteristikë plus e kësaj procedure është niveli i lartë i mbijetesës së indeve, pasi materiali është "furnizuar" nga vetë trupi. I njëjti faktor ndikon në koston e procedurës.

Pas procedurës së lipofilling, edema mund të vazhdojë deri në tre ditë. Gjithashtu, duhet të shmangeni përpjekjet e tepërta fizike dhe ekspozimi intensiv i temperaturës për dy muaj.

Në çdo rast, rekomandohet që të kryhet një ekzaminim i plotë para procedurës, pasi lipofilling është ende një ndërhyrje artificiale në trup.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Doktor Ermakova Angela Ivanovna obstetër-gjinekolog, endokrinolog i kategorisë më të lartë me përvojë vjet 16, specialist me përvojë me ultratinguj, gjinekolog pediatrik. Angela Ivanovna është autore e rreth punimeve të publikuara 70 dhe udhëzimeve për gjinekologji.

Shto një koment