Fix it Pro и BodyCompound për të hequr gërvishtjet nga trupi i makinës

Në një mënyrë ose në një tjetër, shumica e shoferëve një ditë hasin në një fatkeqësi, si shfaqja e gërvishtjeve në një punim makinash. Pamja e tyre mund të ndodhë edhe nëse vozitni me kujdes, sepse ka degë pemësh, gurë dhe rërë që hasen gjatë rrugës. Kryesisht shoferët me pak përvojë përballen me këtë problem. Jo të gjithë janë në gjendje të marrin kohën dhe të shpenzojnë para për vizita të vazhdueshme në dyqanet e riparimit të automjeteve për të eleminuar këto dëmtime, dhe nuk është gjithmonë e lehtë të merreni vetë me këto mangësi.

Për të hequr me saktësi gërvishtjet nga sipërfaqja e automjetit, duhet të përdorni vetëm metoda të besueshme që nuk do të dëmtojnë veshjen. Tani në treg është i njohur Fix it Pro dhe Body Compound, e cila përdoret si nga shoferet e reja ashtu edhe nga ata me përvojë. Paste bën të mundur heqjen jo vetëm të gërvishtjeve, por edhe shkelje të tjera të pikturës me komplekse të ndryshme.

Fix it Pro и BodyCompound për të hequr gërvishtjet nga trupi i makinës

Cfare eshte Fix it Pro

Sipas prodhuesit, Fix it Pro është një mjet inovativ që u krijua për të larguar menjëherë gërvishtjet, skutat dhe parregullsitë e tjera në pikturën. Kjo paste mund të zvogëlojë ndjeshëm kostot që do të shpenzohen për pikturimin. Përbërja e produktit kombinon shumë mikrotekulime, të cilat sigurojnë lustrim të njëtrajtshëm në sipërfaqen e makinës. Pas përpunimit të njëtrajtshëm të vrazhdësive, pamja fillestare e tyre e pikturës mund të rikthehet.

Konsumi i këtij produkti gjatë përdorimit është mjaft modest, gjë që e bën koston e tij më të përballueshme në raport me bashkëmoshatarët, ndërsa ndihmon në heqjen e pluhurit dhe papastërtisë, duke rritur shkëlqimin e punimeve.

Shkeljet e pikturës mund të jenë të një natyre të ndryshme. Në disa raste, gërvishtjet formohen vetëm në shtresën e sipërme, por shpesh ato ndikojnë edhe në bojë. Ndonjëherë ata janë në gjendje të arrijnë abetaren e aplikuar nën fund dhe madje edhe vetë metalin, duke e bërë atë të dukshme. Possibleshtë e mundur të hiqni gërvishtjet vetëm nëse thellësia nuk arrin në abetare.

Fix it Pro и BodyCompound për të hequr gërvishtjet nga trupi i makinës

Për të përcaktuar ashpërsinë e dëmit, këshillohet që me kujdes të vëzhgoni këtë vend duke përdorur një gotë zmadhuese. Drita elektrik dore dhe llamba shtrembërojnë ekranin pak, duke mos dhënë mundësinë për të përcaktuar me saktësi natyrën e shkeljeve, prandaj, është e nevojshme të kryhet kjo procedurë vetëm në dritën e ditës.

Me çdo lustrim, pavarësisht nga cilësia e produkteve të përdorura, shtresa e bojës i jep vetes hollimin. Në këtë drejtim, nuk duhet të përdorni shpesh FixIt Pro ose mjete të ngjashme. Kur ka pak dëm ose ato janë praktikisht të padukshme, është më mirë të shtyhet procedura.

Gjëja kryesore nuk është të harrojmë se edhe gërvishtjet e vogla mund të çojnë në pasoja të rëndësishme. Me vazhdimin e makinës me shkelje të dukshme të sipërfaqes së pikturës, metali mund të dekompozohet. Edhe duke shmangur shfaqjen e gërryerjes, jeta e veturës zvogëlohet në mënyrë të denjë. Prandaj, pse ta ekspozoni makinën tuaj në një rrezik të tillë, nëse mund të blini Fix it Pro tani ose BodyCompound!

Kostoja e përbërjes së trupit dhe ku mund të blini Fixit Pro

Blini produkt Fix it Pro është e mundur vetëm përmes një burimi zyrtar, mbi të cilin mbahen aksione vazhdimisht. Kërkohet vetëm të vizitoni faqen e internetit të prodhuesit BodyCompound në një kohë specifike. Kjo kontribuon në faktin se çdo klient i ri ka mundësinë të marrë FixIt Pro për gjysmën e çmimit. Në këtë rast, paste do të kushtojë afërsisht çmimin e rublave 1300. Por sasia e produkteve me një zbritje është e kufizuar. Pse të shtyhet blerja nëse një incident i pakëndshëm mund të ndodhë me automjetin në çdo moment jo-transportues. Përveç kësaj, për momentin aktual, në vend po zhvillohet një fushatë tjetër, me një dhuratë në formën e një thike kartoni të palosshëm, e cila vjen me çdo porosi.

Për të vendosur një urdhër Fix it Pro duhet të plotësoni një aplikacion në sit, lidhja për në të cilën është në fund të faqes dhe përbëhet nga 2 pika të detyrueshme. Klientët e mundshëm duhet të shkruajnë emrin e tyre të plotë dhe numrin e kontaktit. Brenda 10-15 minutave pas aplikimit, operatori do t'ju telefonojë, i cili do të specifikojë numrin e paketave të porositura dhe detajet për dërgimin e mallrave. Produktet dorëzohen brenda 3-8 ditëve. E gjitha varet nga vendndodhja e vendit të dorëzimit.

Disa dyqane të diskutueshme në internet kërkojnë parapagim kur bëni një blerje, por kjo nuk duhet të bëhet. Ekziston mundësia që këta të jenë mashtrues. Kur vendosni një porosi në këtë faqe në internet të kompanisë, pagesa ndodh pas marrjes. Vetëm pasi të ketë kontrolluar integritetin e mallit, klienti bën një zgjidhje në vendin e dorëzimit. Kjo procedurë zvogëlon mundësinë e mashtrimit nga mashtruesit.

Ju mund të verifikoni efektivitetin e këtij produkti duke lexuar komente në faqe dhe forume të ndryshme. Ndonjëherë mund të shihni gjithashtu klientë të cilët nuk janë të kënaqur me blerjen, sepse në përpjekje për të ulur kostot, ata urdhëruan fonde në një faqe jozyrtare ku u gjet një falsifikim. Pasi të keni bërë një blerje në një dyqan zyrtar në internet, ju mund ta ktheni mallin pas marrjes brenda 2 javësh pa dhënë ndonjë arsye, me dëshirën e blerësit.

Blej Fix it Pro me zbritje 60%

Ju mund të blini Body Compound në Rusi për 1 rubla me një ofertë speciale nga prodhuesi i produktit.

Karakteristikat e pastës për heqjen e gërvishtjeve

Duke përdorur një paste, mund të largoni shpejt dëmtimin që jo vetëm që nuk duket tërheqës, por gjithashtu shkakton bezdi te pronari i makinës. Karakteristikat kryesore Fix it Pro Ajo është:

  • aftësia për t'u përdorur në veshjen e çdo ngjyre;
  • heqja e gërvishtjeve të vogla në sipërfaqe;
  • paste mbush dëmin e nevojshëm, i cili në fund restaurohet plotësisht.

 Para se të shisni makinën, është e nevojshme ta sjellni atë në gjendje të duhur, dhe FixIt Pro do të kontribuojë në këtë.

Parimi i funksionimit Fix it Pro dhe Kompleksi Badi

Si pjesë e produktit Fix it Pro ka grimca të vogla qëllimi i të cilave është mbushja e çarjeve në përdorim. Pas aplikimit, bojra zbutet, dhe dëmtimi zhduket, dhe ngurtësuesit specialë nga radhët e përbërësve kontribuojnë në tharje të shpejtë.

Të mirat dhe të këqijat e Pastës së Përgjithshme të Trupit

Pasta është plotësisht e padëmshme, pa erë dhe pa toksina të rrezikshme. Nuk ka nevojë të vishni doreza mbrojtëse ose frymëmarrës gjatë përdorimit. Përbërja përbëhet nga përbërës që janë rezistent ndaj ujit, të cilat sigurojnë paraqitjen fillestare të shtresave të bojës së automjetit pas borës së kaluar ose shiut. Efekti pas përdorimit të pastës do të zgjasë për një kohë të gjatë.

Mjeti është i përshtatshëm për të gjitha makinat, pavarësisht nga marka dhe ngjyra e tyre. Easyshtë e lehtë dhe ekonomike të aplikosh dhe kërkon pak hapësirë. Një aplikim është i mjaftueshëm Fix it Pro ose BodyCompound, për të eleminuar nevojën për riblerjen e përbërësve të nevojshëm të trupit.

Gjithashtu, makaronat kanë disavantazhe, për të cilat blerësit shkruajnë në komentet. Në çantë nuk ka udhëzime në gjuhën ruse, por gjithçka tregohet shumë qartë në foto. Ata tregojnë të gjitha procedurat e nevojshme për të cilat është menduar mjeti. Kur i konsiderojnë ato, konsumatorët nuk kanë ndonjë pyetje ose vështirësi.

Mjeti nuk është në gjendje të largojë dëmin e thellë që erdhi në abetare, ose ndryshk. Kur përdoret për këto shkelje, efekti nuk do të zgjasë shumë, vetëm pak fsheh defektin dhe eliminon plotësisht këto zona problematike Fix it Pro do të dështojë Me një ashpërsi të lartë të dëmtimit, do të jetë e mundur të kontaktoni mjeshtrat që do të pikturojnë përsëri.

Udhëzime se si të aplikoni Fix it Pro

Brenda secilës paketë të FixIt Pro shtrihet një tub me një mjet dhe një sfungjer. Aplikimi është mjaft i lehtë. Necessaryshtë e nevojshme vetëm të shtrydhni pak paste dhe ta mbuloni me dëmtimin e nevojshëm. Fërkimi i fortë nuk kërkohet, thjesht lyeni lehtë me një sfungjer. Këshillohet që të lani makinën përpara procedurës. Falë kësaj, do të jetë e mundur të shmanget shfaqja e shkurorëzimeve. Ende nuk rekomandohet të bëni aplikimin në ditën kur era, sepse pluhuri mund të ndikojë në performancën, kështu që është më mirë të mbulohet në një ditë të qetë me diell.

Pas lustrimit të përsosur, veshja duhet të fshihet me një leckë të pastër. Përdorimi i Fix it Pro do të ndihmojë në kthimin e shtresave të pikturës në formën e tyre origjinale. Mjeti është shpenzuar mjaft ekonomikisht dhe do të zgjasë disa herë. Shtimi i ujit është kundërindikuar në paste, sepse mund të zvogëlojë ndjeshëm efektin! Pas aplikimit, tubi duhet të jetë i mbyllur fort, dhe rrobat e larjes duhet të vendosen në një qese të pastër. Magazinimi preferohet të bëhet në një vend të thatë dhe të errët.

Efektiviteti i përdorimit të përbërjes trupore

Pas procedurës, edhe një zejtar profesionist nuk do të jetë në gjendje të gjejë vendet ku ishin para dëmtimit. Veshje e makinës do të jetë e thjeshtë dhe e qetë. Ju nuk keni më nevojë të kërkoni një ngjyrë të përshtatshme të lapsave korrigjues që do të kombinohen me hijen e sipërfaqes. mjete Fix it Pro bën të mundur riparimin e makinës me çfarëdo ngjyre. Pasi të keni bërë aplikimin, lustrim nuk kërkohet, sepse paste kombinon komponentë lustrim që rregullojnë veshjen dhe shtojnë shkëlqim në të.

Përmbledhje

Pas përdorimit Fix it Pro ose BodyCompound vendi i mbuluar do të duket sikur të jetë pikturuar ditën tjetër. Pa dëmtim të thellë dhe ndryshk, produkti mund të rivendosë plotësisht ngjyrën e bojës dhe shkëlqimin e saj natyror, dhe shiu ose dëbora nuk do të jenë në gjendje të zvogëlojnë efektivitetin e tij.

Mundësia më e mirë është të përdorni një paste në gërvishtjet e reja të formuara rishtas. 10 minuta pas aplikimit, efekti do të jetë i dukshëm. Tani nuk keni nevojë të shpenzoni shumë para dhe kohë për restaurimin e bojës, sepse ekziston një mundësi për të bërë riparimin vetë në çdo vend të përshtatshëm, duke mos vizituar shërbime të ndryshme. Makaronat janë perfekte për njerëzit që kujdesen për kohën e lirë. Do të jetë e dobishme për udhëtarët, gjithashtu, duke ju lejuar të mos ndaleni në rrugën tuaj për gjurmët. Mjeti Body Compound ju kursen një sasi të konsiderueshme të financave dhe kohës që mund të shpenzoni për gjëra të tjera të dobishme.

Shqyrtime të Pastrimit të Dëmeve

 Alexey, 43 i vitit, Voronezh, Rusi.

“Duke punuar si shofer taksie, has në njerëz të ndryshëm, kishte nga ata që gërvishtnin trupin e makinës time. Ndonjëherë unë vetë shkaktova dëme nga pakujdesia. Unë u lodha duke vëzhguar vazhdimisht gjendjen e rraskapitur të makinës, dhe gati do të kthehesha për tu ripërpunuar, siç rekomanduan miqtë Fix it Pro. Pas aplikimit të parë, makina shkëlqeu. Po e marr vazhdimisht tani me vete. Unë e përdor vetë dhe këshilloj të gjithë miqtë e mi. "

 Nestor, 29 vjet, Shën Petersburg, Rusi.

 “Unë vozis në vendin tim të punës me një makinë personale. Ndonjëherë, gruaja e tij e merr atë dhe ngarja e saj nuk është mjaft e saktë, shpesh shfaqen gërvishtje të reja. Në internet, gjeta një paste për t'i hequr ato BodyCompound, me shumë përmbledhje pozitive, dhe e urdhërova. Pas aplikimit të parë në pikturën, rezultati tejkaloi të gjitha pritjet ".

Anatoli, 40 vjet, Moskë, Rusi.

"Unë trashëgova makinën, tashmë në një gjendje mjaft të dobët. Ribotimi u krye në fillim, pasi ai u fut pas timonit të saj. Por me kalimin e kohës, gërvishtjet ende filluan të shfaqen, dhe sipërfaqja e bojës filloi të venitet. Nuk kisha para shtesë për pikturën tjetër, por rastësisht ngecja në një reklamë për Body Compound, kreu urdhrin e tij. Makaronat arritën të transformojnë makinën time përtej njohjes. Unë jam shumë i lumtur që e mora atë ".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment