Mangosteen: Shurupi Mangosteen hollues

Përshkrimi i shurupit nga frutat e mangosteen Thai për humbje peshe "Mangosteen Humbje Peshe ”, pse është bërë në formë pluhuri, por në të njëjtën kohë ka veti kaq të dobishme të djegies së dhjamit. Si ndikon në trupin e njeriut për të zvogëluar peshën, dhe natyrisht në lidhje me përbërjen dhe vetitë e përbërësve, si dhe metodën e përdorimit të tij dhe dozat.

Ky përmbledhje i kushtohet heroit të programit "Të jetosh shëndetshëm" me emrin Mangosteen... Me siguri po pyesni: çfarë është mangostina? Ky është një frut ekzotik termofilik Mangosteen që rritet në Tajlandë, aka Mangoosten Garcinia Mangostana gjendet nën emrin mangosteen ose garcinia, manguslim dhe madje mangkut. Shtë një frut shumë i shijshëm me aromë të mrekullueshme dhe shije të butë. Një tipar i mangosteen është përmbajtja në të e një sasi të madhe të substancave unike xanthones që ndikojnë në prishjen dhe eliminimin e yndyrës nga trupi, është nga lëngu i tij që bëhet shurup i vërtetë Mangosteen për humbje të shpejtë të peshës.

Një kanaçe me shurup të thatë Mangosteen, sipas prodhuesit, përmban një produkt të përpunuar me 25 fruta të freskëta, i cili përcakton koston e këtij produkti.

Doktoresha e mjekësisë estetike Margarita Koroleva na tregoi në detaje për përfitimet e këtij fruti tropikal nga Tajlanda në artikullin e Med-Journal: "E gjithë e vërteta rreth mangosteen dhe si të vrasësh mbipeshën", e cila botoi vlerësime të vërteta rreth shurupit mangosteen për humbjen e peshës nga ata njerëz që tashmë e kanë provuar efektin e vet mbi veten e tyre dhe kanë dhënë raportet e tyre Para dhe Pas në komentet.

Si duket fruti i mangostinës dhe cila është shija dhe ngjyra e saj

Fruti i përket familjes Garcinia, e cila përfshin rreth specie 400 të pemëve dhe shkurreve me gjelbërim të përhershëm. Vetë Mangosteen është një pemë me gjelbërim të përhershëm, që rritet ngadalë, duke arritur lartësinë deri në 25 metra. Gjethet janë të trasha dhe lëkure, ndërsa lulet janë prej mishi nga 4 në 5 cm në diametër.

Lulet janë kryesisht jeshile në pjesën e jashtme dhe nga e verdha në të kuqe nga ana e brendshme, me katër sepals dhe petale 4. Shumë nga speciet e familjes Guittiferae japin fruta ushqimore, megjithatë, mangosteen është më e vlefshme nga të gjitha frutat tropikale.

Nga pamja e jashtme, fruti ka formë të rrumbullakët nga 2,5 deri në 7,5 cm në diametër dhe peshon nga 75 në 150 gram. Lëvorja është e lëmuar, e trashë 0,6 deri në 1 centimetër. Pamja jeshile e zbehtë kur është e papjekur dhe vjollcë e thellë kur piqet plotësisht. Mishi i brendshëm përmban 4 deri në 8 segmente të bardha me lëng që kanë një shije të ëmbël dhe një aromë të mrekullueshme. Frutat mund të përmbajnë ose jo fara brenda.

Duke folur nga mjekësia, fruti përmban substanca që kanë veti antioksiduese, antibakteriale dhe antifungale. Kërkimi shkencor tregon aktivitet kundër një numri të linjave qelizore të kancerit, duke përfshirë kancerin e gjirit, kancerin e mëlçisë dhe leuceminë. Për më tepër, fruti shfaq veti antihistamine dhe anti-inflamatore. Tradicionalisht, Mangustin është përdorur për shumë vite si një trajtim medicinal për diarre, infeksione të lëkurës dhe shërimin e plagëve në të gjithë Azinë Jugore.

Studimet e fundit shkencore kanë treguar se ajo përmban një klasë të veçantë të përbërjeve polifenolike natyrore të njohura si xanthones, të cilat mund të kenë një efekt të dobishëm në sëmundjet kardiovaskulare, duke përfshirë sëmundjen koronare të zemrës, aterosklerozën, hipertensionin dhe trombozën. Gjithashtu ka veti vazodiluese.

Fruti shfaq një efekt frenues kundër organizmave bakterialë, tuberkulozit të mykobaktereve, Staphylococcus aureus. Ka potencial për kimioprevenim të kancerit, i cili varet nga doza, si dhe koha e ekspozimit. Ekstrakti i etanolit të mangostinës ka aktivitet të fuqishëm frenues të proteazës.

Rrënja dhe gjethet ndihmojnë në rregullimin e ciklit menstrual te gratë dhe janë të dobishme në trajtimin e mëllenjës. Shurupi i mangosteen është ilaçi i vetëm natyror që është efektiv në rregullimin dhe mirëmbajtjen e niveleve të sheqerit në gjak në trup. Ndihmon gjithashtu në parandalimin ose zvogëlimin e rrezikut të sëmundjeve të mëposhtme të zakonshme:

 • alergji;
 • Plakja e lëkurës;
 • Presioni i lartë i gjakut;
 • cataracts;
 • Ankthi dhe lajthitja;
 • Kolesterol i lartë;
 • migrenë;
 • depresioni;
 • Ulçera kronike
 • Dhimbje barku.

Farë është shurupi mangosteen Mangosteen

Megjithëse shurupi i mangostinës quhet shurup, fillimisht është një ekstrakt, koncentrat, pluhur i bardhë i destinuar për përgatitjen e një substance të lëngshme me ngjyrë blu dhe madje edhe pak ngjyrë vjollce, në të cilën, pasi të tretet në një temperaturë prej 65 gradë, produkti është gati për përdorim.

Pse kështu, përgjigjja është mjaft e thjeshtë: fruti, si derivatet e tij, nuk ruhet për më shumë se 46 orë të gatuara dhe kjo është arsyeja pse prodhuesi, së bashku me ndihmës laboratorësh nga Instituti i Kërkimeve të Tajlandës, gjetën një mënyrë për të ruajtur vetitë e dobishme të këtij fruti, domethënë, për të përgatitur ekstraktin në formën e një produkti gjysëm të gatshëm të aftë për të ruajtur vetitë e dobishme në formën e kristaleve. Kështu, pluhuri i kristalizuar, kur bashkëvepron me një lëng në një temperaturë prej 65 deri në 75 gradë, shndërrohet në një shurup të trashë dhe është gati për përdorim.

Për një foto se si duket një shurup i rremë i mangostinës për humbje peshe, shihni fundin e artikullit dhe shënoni këtë informacion!

si duket fruti mangosteen

Çmimi dhe ku të blini shurupin e mangostinës

Shpesh lexuesit tanë bëjnë pyetjen se ku mund të blini shurup mangosteen për humbje peshe? Produkti shitet ndërkombëtarisht, aktualisht mund të blihet jo vetëm në Rusi dhe Gjermani, Itali, Spanjë, Poloni, Kazakistan, Lituani, Letoni, Estoni, por edhe dorëzim në Rumani, Republikën Çeke dhe Bullgari, dërgesa direkte në të gjitha qytetet Kirgistan, Azerbajxhan, Bjellorusi dhe Ukrainë, për të bërë një porosi, duhet të shkoni në faqen zyrtare të prodhuesit dhe të paraqisni një kërkesë, çmimi i shurupit mangosteen Mangosteen treguar në faqe për vizitorët në secilën prej vendeve të botës.

Shurupin origjinal mangosteen mund ta blini vetëm në dyqanin online të prodhuesit, kjo për shkak të kursimeve në mirëmbajtjen e një dyqani të palëvizshëm, sepse nuk është racionale të hapni një rrjet pikash në të gjithë botën për shkak të disponueshmërisë së vetëm një produkti në shumëllojshmëri, por mund të aplikoni në faqen e internetit të prodhuesit dhe të merrni në postën më të afërt.

Mangosteen: Shurupi Mangosteen hollues

Kostoja e shurupit të mangostinës për humbje peshe është mjaft e pranueshme, në intervalin prej 14-15 dollarë amerikanë, në varësi të vendit dhe rajonit të dorëzimit. Gjithashtu, për banorët e Rusisë, ekziston një ofertë e veçantë brenda kornizës së programit Federal për përmirësimin e kombit, i cili ju lejon të blini shurup mangosteen për 1 rubla kur porosisni një kurs të plotë, më shumë në këtë në faqen e prodhuesit

Një paralajmërim i rëndësishëm për blerjen e çdo media kur klikoni në reklamat e mediave sociale. Një grup personash të paskrupullt ka vepruar atje për një kohë të gjatë, duke reklamuar dhe shitur produkte të falsifikuara për bukurinë dhe shëndetin, të cilat kanë efikasitet zero, dhe nganjëherë edhe sjellin dëm, lexoni për këtë në fund të rishikimit tonë.

Studime mbi vetitë e fetusit mangosteen

Studime të shumta mbi shurupin mangosteen kanë treguar një përqendrim të lartë të kantantoneve, një klasë e përbërjeve polifenolike, në mangosteen. Xanthones kanë efekte antioksiduese, antibakteriale, antifungale, anti-inflamatore, antitumor, antiplumbet, antitrombotik dhe vazodiluese, parandalojnë dëmtimin oksidativ të lipoproteinave me densitet të ulët, bllokuesit e receptorëve histaminë dhe serotonin dhe pengojnë HIV-in.

Ksantonët dhe taninet e pericarpit të mangostinës mbrojnë kundër insekteve, kërpudhave, viruseve të bimëve, baktereve dhe kafshëve, ndërsa fruti është ende i papjekur. Nga 200 ksantone të njohura, gati 50 gjenden në mangosteen. Ksantonët kryesorë janë mangosteen alfa, beta, gama dhe metoksi betamangosteen, dhe më e zakonshme është alfa mangosteen. Kalciumi, fosfori, hekuri, tiamina, riboflavina, niacina dhe acidi askorbik gjenden në mangosteen.

Përbërjet fenolike në përbërjen e shurupit mangosteen kanë aktivitet të fortë antioksidant në analizën e aktivitetit në radikalet thithëse të 1,1-difenil-2-picrylhydrazyl. Në një studim, vihet re aktiviteti neuroprotektiv i ekstrakteve të trupit të frutave. Studime të ngjashme dokumentojnë veprimtarinë antioksiduese dhe ferroreduction të mangosteen për humbje peshe në krahasim me fruta të ndryshme.

Një studim i minjve me kolesterol të lartë vuri në dukje një efekt pozitiv në lipidet plazmatike dhe aktivitetin plazmatik antioksidues të mangosteen. Të dhënat klinike nga një studim ditor 60 me femra të shëndetshme 20 treguan një përmirësim të ndryshimeve të lidhura me moshën në shkëlqimin e lëkurës me një krem ​​që përmban antioksidant 3, përfshirë mangosteen, krahasuar me një krem ​​placebo.

Elena Malysheva për vetitë e mangostinës: "Shurupi i mangostinës ia detyrohet vlerën e tij përmbajtjes rekord të ksantoneve". Ky lloj antioksidantësh është disa herë më i dobishëm se vitaminat e grupeve C dhe E. Vetëm 1 frut mangostinë përmban 40 herë më shumë sesa një Aloe i rritur dhe është shumë i pasur me vitamina: A, C, E, D dhe B. Për më tepër, përmban të tilla flavonoid si katekina. Të gjithë këta përbërës ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar dhe janë të domosdoshëm për humbjen e peshës në mënyrën ekspres, përkatësisht, produkti nuk ka kundërindikacione për përdorim, madje edhe gjatë laktacionit.

Përparësitë kryesore të shurupit Mangosteen nga mangosteen Thai janë renditur si një listë:

 • Shurupi kontribuon në metabolizmin e saktë, duke përshpejtuar procesin e tretjes, duke e sjellë atë në vlerat e tij natyrore;
 • Optimizon në mënyrë të përsosur punën e të gjithë traktit gastrointestinal;
 • Çon në normalizimin e niveleve hormonale;
 • Kontrollon oreksin, duke mërzitur një ndjenjë të urisë së paarsyeshme;
 • Pastron trupin e toksinave dhe radionuklideve, largon toksinat;
 • Rimbush trupin me vitamina dhe lëndë ushqyese, eliminon mungesën e mineraleve;
 • Forcon sistemin imunitar të trupit, dhe gjithashtu vret mikroorganizmat parazit në trupin e njeriut;
 • Ul peshën e tepërt duke djegur dhjamin dhe larguar toksinat, eleminon shenjat e celulitit dhe pasojat e tij!

Çfarë thonë ata për mangosteen në TV? Dmitry Shubin në shfaqjen televizive në lidhje me shëndetin "Jeta është e mrekullueshme!" deklarohet zyrtarisht: "Ksantonët që përmbahen në shurupin e mangostinës ndikojnë në qelizat kancerogjene, duke shkaktuar vdekjen e tyre, ka një efekt antibakterial" Elena Malysheva theksoi "Mangosteen kontribuon në vdekjen e agjentëve shkaktarë të ulcerave dhe tuberkulozit".

Dieta e Malysheva në mangosteen, megjithatë, konfirmon këshillimin e provës së këtij shurupi dhe shijimit të rezultateve të humbjes së peshës në më pak se një muaj!

Shikoni videon në lidhje me përfitimet e mangosteen në programin Live Healthy në kanalin ORT më vonë në rishikimin tonë.

Kjo video përmban një regjistrim të programit Live Healthy, në të cilin Elena Malysheva dhe Dmitry Shubin folën për vetitë e dobishme të shurupit mangosteen dhe efektin e tij në trupin e njeriut. Për shkak të përqendrimit të lartë të ksantoneve të nevojshme për të përmirësuar tretjen e përmbajtura në këtë frut ekzotik, nga ai prodhohet një produkt unik për humbje peshe të sigurt.

Si të merrni shurup mangosteen për humbje peshe

Shurupi Mangosteen është shumë i lehtë për t’u marrë, gjëja kryesore është sipas udhëzimeve. Për lehtësinë e ruajtjes dhe përdorimit Mangosteen prodhohet në formë të tharë nga ngrirja, domethënë si kafe e çastit, gjë që e bën atë shumë të lehtë për t’u përdorur. Drogës merret nga llogaritja para vakteve kryesore 2 herë në ditë me shpejtësinë e 1/2 lugë çaji shurup për 200 ml lëng: çaj, komposto, lëng, kos dhe të tjerët. Në këtë proporcion, pija që rezulton duhet të jetë e paqartë, me një nuancë vjollce dhe në të njëjtën kohë e këndshme për shijen.

Megjithëse mjeti u bë i disponueshëm vetëm në vitin 2016, ai tashmë ka gjetur njohjen e tij në një audiencë të gjerë në Evropë dhe CIS, kështu që shurupi i mangosteen mori vlerësime shumë të këndshme për prodhuesin. Ata që kanë provuar efektin e tij në vetvete deklarojnë rezultate mjaft të shpejta të humbjes së peshës në një kohë të shkurtër, në rreth 25 - 30 ditë.

pluhur mangoostin

Si duket një shurup mangosteen i rremë dhe i vërtetë?

Dhe së fundmi, shumë njerëz janë të interesuar se si duket kutia, paketimi dhe pluhuri i shurupit mangosteen, domethënë pamja. Ne vendosëm të kënaqim dëshirën tuaj dhe të sigurojmë një foto të këtij produkti të mrekullueshëm, i cili reklamohet kaq aktivisht në televizion dhe në Internet në përgjithësi. Pesha e paketimit të koncentratit të çastit është 100 gramë dhe është e mjaftueshme për një kurs të plotë të humbjes së peshës, prodhuar nga LLC Aven, afati i ruajtjes së produktit është 2 vjet.

Në foto: një kuti shurup mangosteen Mangosteen Humbja e peshës që peshon gramë 100, përbërja tregohet në paketë në formën e një liste përbërësish, si dhe adresën e prodhuesit.

përbërja e shurupit mangosteen në një kuti

Dhe kështu, të dashur lexues të revistës Obzoroff, shikoni në foto si duket shurupi mangosteen i rremë, i cili shitet në site të ndryshme me një reputacion të dyshimtë në një kavanoz të bardhë plastike.

Prandaj, jini të kujdesshëm dhe nëse vendosni të blini këtë apo atë produkt, atëherë mos u përpiqni ta gjeni më lirë sesa në faqen zyrtare, sepse është logjikisht e pamundur!

Shurup i rremë Mangosteen, si mallrat e tjerë të falsifikuar, nuk ndihmojnë në humbjen e peshës, kjo është në rastin më të mirë, dhe në rastin më të keq, duhet vetëm të merret me mend për pasojat e përdorimit të barnave të tilla, bëhet fjalë për mallra të tilla që ka vlerësime negative.shurup mangosteen i rreme

Shurup mangosteen falso Mangooslim dhe Manguslim

Për të shmangur një situatë të pakëndshme dhe zhgënjim, kushtojini vëmendje këtyre imazheve 2 me falsifikimet më të njohura për shurupin mangosteen nën emrin e markës Mangooslim, Mangosteen Slim dhe Manguslim, paketimi i të cilave duket nga jashtë mjaft i ngjashëm me produktin origjinal, por nuk sjell ndonjë efekt nga aplikacioni . Po, për fat të keq ato zbatohen me sukses në vendet e CIS, veçanërisht në Rusi, dhe numri i grave të mashtruara që duan të humbin peshë po rritet me shpejtësi.

Prandaj, jini jashtëzakonisht të kujdesshëm dhe blini këtë produkt ekskluzivisht në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit! Të përmbahen nga ofertat tërheqëse të çmimeve të ofruara nga reklama të bezdisshme në rrjetet sociale, veçanërisht mashtrimi i dukshëm i blerësve është fakti që ata ofrojnë 3 + 1 për çmimin e dy kanaçe dhe të ngjashme. Pse një person do të blejë kanaçe 4 nëse i duhet vetëm një paketim maksimal 2, për humbje peshe?

Ekziston vetëm një konkluzion: ata duan ta shesin blerësin e rremë, duke e përfshirë atë në blerjen e një produkti të nënvlerësuar ose një dhuratë imagjinare në formën e paketimit shtesë!

mangooslim fallco Mangostlim fallco manguslim

Rishikimi dhe dokumentimi i videos për ilaçin Mangosteen

Nga rishikimi i videos më poshtë, mund të zbuloni se si duket pija e përgatitur, çfarë shije dhe ngjyra, si dhe çfarë tjetër përfshihet në paketimin e marrë pas porositjes së shurupit të vërtetë mangosteen në faqen zyrtare të prodhuesit.

Produkti origjinal me pluhur për përgatitjen e "shurupit mangosteen" ka leje për shitje jo vetëm në Rusi dhe vendet e CIS, ky koncentrat furnizohet në vendet evropiane, gjë që tregon cilësinë e lartë të produktit bazuar në zakonet e pashtershme të evropianëve.

Bëhet me dëshirë në Gjermani, Republikën Czecheke, Francë, Kroaci, Sllovaki, Slloveni, Poloni, Greqi dhe vendet e tjera të Bashkimit Evropian, ku Mangosteen kaloi testime shtesë për efektivitetin dhe pajtueshmërinë me standardet e cilësisë, siç dëshmohet nga disponueshmëria e lejeve nga prodhuesi dhe shpërndarësit e saj.

Shqyrtime të vërteta të klientëve

Fotografia tregon vlerësimet e klientëve dhe rezultatet para dhe pas marrjes së shurupit mangosteen.

Mangosteen: Shurupi Mangosteen hollues

Lexuesit tanë nga Gjermania, Italia, Kroacia, Greqia, Spanja, Portugalia, Polonia, Franca, Republika Çeke, Lituania, Estonia dhe Letonia mund ta lexojnë këtë botim në gjuhën e tyre të njohur amtare duke shkuar në seksionin "Ndërkombëtare", pastaj të zgjedhin vendin e dëshiruar nga lista dhe lexoni artikullin me interes.

Bollëku i një gjeografie të gjerë të vendeve për shitjen e një pije super për humbje të shpejtë të peshës konfirmon edhe një herë cilësinë e produktit të frutave mangosteen të paraqitur në faqen zyrtare të internetit, e cila zbaton shitjen e produktit për humbje peshe me metodën e shprehur në një shkallë globale, në tregun e të gjitha vendeve të planetit, e cila edhe një herë flet për cilësinë e mallrave dhe efikasiteti në procesin e djegies së dhjamit!

Dietiani, Kristina Yuryevna Lobanovskaya, një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i nutricionistëve, i cili në vitet e praktikës 4, tashmë ka arritur të ndihmojë pothuajse pacientët 1000 të zgjidhin problemet me mbipeshë dhe nënpeshë.

Në aktivitetet e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për ushqimin. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.

Shto një koment