Virgin Star krem për shtrëngimin dhe kontraktimin e muskujve vaginalë

Përshkrimi i hollësishëm i xhelit Virgin Star për të stimuluar muskujt e vaginës dhe për të përmirësuar gjendjen e zonës gjenitale: një përmbledhje e përbërjes dhe vetive, tipareve dhe rezultateve të përdorimit, rishikime.

Virgin Star - një lubrifikant i veçantë xhel që rrit kontraktimet e muskujve vaginalë dhe muskujve të legenit. Zbatohet sipërfaqësisht në zonën intime, provokon kontraktime të zgjeruara të muskujve - si rezultat, ato forcohen dhe forcohen. Xhel Virgin Virgin (Mund të gjendet nën emrin Vagiline) krijuar plotësisht në bazë të përbërësve natyrorë - është i sigurt për shëndetin, testet praktike tregojnë një efikasitet të lartë të përdorimit. Përdorimi i shpeshtë i xhelit është i lejueshëm, sepse - nuk ka mësuar të përdoret. Produktet janë çertifikuar sipas standardeve ndërkombëtare të cilësisë.

Virgin Star për kontraktimin e muskujve vaginal 50 ml

Sëmundjet gjenitale, ndërhyrjet kirurgjikale, shtatzënia dhe lindja e fëmijëve, ndryshimet në lidhje me moshën - e gjithë kjo mund të çojë në shfaqjen e shqetësimit në një grua gjatë seksit. Më vonë, problemi mund të përkeqësohet nga shfaqja e dhimbjes kronike në barkun e poshtëm (veçanërisht me ngritjen e shpeshtë të peshës).

Shkaku i problemit është një ndryshim në pozicionin e organeve të legenit dhe dobësimi i indeve të muskujve. Problemi më i zakonshëm prek mitrën dhe vaginën. Ndryshimi i pozicionit të tyre është një problem mjaft i zakonshëm tek gratë, duke pasur parasysh specifikat e indeve të muskujve lokalë. Nëse devijimi është i parëndësishëm, gjimnastika e rregullt mund të ndihmojë - brenda disa ditësh do të ndjeni një ndryshim në pozicionin dhe shfaqjen e tonusit. Me devijime të konsiderueshme, kërkohet ndërhyrje kirurgjikale.

Sa më shpejt që një grua i kushton vëmendje simptomave dhe fillon profilaksinë, aq më të ulët janë rreziqet e zhvillimit të mëtejshëm të sëmundjes.

Si mjetet kryesore dhe shtesë të parandalimit dhe trajtimit, përdoren lubrifikantë të veçantë, krem ​​dhe xhel, stimulues të muskujve. Më të njohurit janë komponimet bazuar në komponentët natyrorë. Ato përfshijnë një lubrifikant Virgin Star, duke rritur efektivitetin e gjimnastikës dhe stimulimin e muskujve të legenit.

Lejohet të përdoret Xhel Lubrifikues Virgin Star si një agjent i veçantë në situatat e mëposhtme:

 1. Trajtimi i prolapsit të organeve.
 2. Vështirësitë në shtatzëni dhe lindjen e fëmijëve.
 3. Disordersrregullime të ndryshme seksuale.
 4. Shkelje të shpeshta të mikroflora gjenitourinare, duke çuar në zhvillimin e inflamacionit.

xhel Vagiline ndryshon në vetitë e këndshme aromatike, konsistencën e lehtë, efektin e shpejtë pozitiv për indet e muskujve. Mundësitë e përdorimit zgjerohen falë aplikimit të jashtëm të produktit - mund të jetë një ilaç stimulues gjatë marrëdhënieve seksuale (rrit dëshirën dhe ndjesitë seksuale, zgjat kontaktin seksual).

Që nga xhel Virgin Star e thjeshtë dhe e këndshme për t’u përdorur, nuk do të ketë probleme me procedurën e rregullt. Përgatitja përmban përbërës natyralë, kryesori i të cilave është ekstrakti ksenia. Këto janë mjete juridike nga të cilat varësia nuk zhvillohet dhe nuk ka reaksione alergjike. Shtë përdorim i rregullt që siguron forcim të besueshëm të muskujve dhe ndryshim të saktë në pozicionin e organeve të brendshme. Prandaj, dhimbja zhduket, jeta e përditshme dhe seksuale kthehen në normale.

Lubrifikant Virigin Star është i përshtatshëm për gratë e të gjitha moshave. Pavarësisht nga frekuenca e marrëdhënieve seksuale (ose mungesa e tyre), xheli do të jetë një mjet efektiv për të përmirësuar gjendjen e organeve të legenit. Efektet e xhelit me përdorim të vetëm dhe të rregullt:

 • Ngushton muret e vaginës.
 • Bën organet intime më të ndjeshme.
 • Pak më shumë shkëlqen labia.
 • I bën pëlhurat më elastike.
 • Forcon muskujt e vaginës.
 • Hidraton mukozën vaginale, parandalon tharjen e tepërt të saj.

Të gjitha efektet e specifikuara Virgin Star të garantuara nga prodhuesi. Ju lutemi vini re se rezultatet më të mira nga përdorimi i Virgin Star janë arritur me përdorim të rregullt, së bashku me gjimnastikë speciale. Kështu që indet dhe muskujt do të jenë gjithmonë në një gjendje të përshtatshme.

Pse keni nevojë virgin star гель

Prmimet e xhelit Virgin Star, metodat e blerjes

E rëndësishme! Bleni mallra vetëm në faqen e internetit të prodhuesit! Lubrifikantët e rremë po përhapen në internet. Përdorimi i mjeteve të tilla të dyshimta mund të çojë në pasoja të paparashikuara. Përdorni vetëm origjinale Virgin Star!

Препарат Virgin Star ndihmon për të zvogëluar dhimbjen në pjesën e poshtme të barkut, përmirëson gjendjen e muskujve vaginal, stabilizon pozicionin e organeve të brendshme, rrit ndjesitë e zgjimit dhe seksuale. Ka veti baktericid, mund të përdoret si ndihmëse në trajtimin e infeksioneve të traktit urinar.

Në Evropë ekziston një produkt i ngjashëm i quajtur Vagiline, të cilat mund të blihen me shpërndarje në Poloni, Itali, Gjermani, Spanjë, Hungari, Portugali, Rumani dhe vende të tjera.

Xhel intim Virgin Star nuk shitet në barnatore dhe dyqane kozmetike. Mund të blihet vetëm përmes burimit zyrtar në internet të prodhuesit. Produkt i çertifikuar, caktimi i një mjeku për përdorimin e tij nuk kërkohet. Kostoja e një xhel intim për femra Vagiline për të ulur muskujt e vaginës është më se e pranueshme, dhe për këtë arsye mund të blini një krem ​​për ngushtimin e vaginës, çmimi i të cilit:

 • në Federatën Ruse - rreth 1 mijë rubla;
 • në Kazakistan deri në 6000 tenge;
 • në Bjellorusi 35 rubla;
 • në Ukrainë - rreth 450 hryvnias.
 • në Vietnam - 790 dong.

Blej Virgin Star për të kontraktuar muskujt vaginalë

Vietnamishtja mund të blejë xhel Virgin Star me dorëzim, për këtë ju duhet të vendosni një urdhër paraprak në faqen e shpërndarësit.

Virgin Star krem për shtrëngimin dhe kontraktimin e muskujve vaginalë

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

Virgin Star krem për shtrëngimin dhe kontraktimin e muskujve vaginalë

Përbërësit e Xhel Lubrifikant Femëror Virgin Star

Komponenti kryesor Virgin Star, duke siguruar ulje efektive dhe forcim të muskujve të vaginës, është një ilaç bimor - ekstrakt amerikan xenia. Kjo bimë rritet në një klimë tropikale, midis vetive të saj - astringjenci e rëndësishme. Falë vetive "astringent", sigurohet tkurrja e muskujve. Karakteristikat e tjera të dobishme të bimës janë efektet e theksuara antioksiduese dhe anti-inflamatore.

Komponentët shtesë Vagiline janë kafeina dhe një lëng i veçantë viskoz zbutës special - ajo hidraton mukozën gjenitale, ndihmon në ruajtjen e tonit.

Si të përdorni xhel krem

Virgin Star - një ilaç i përdorur nga jashtë. Duhet të aplikohet në zonën e trupit, nuk kërkohet të hiqet pas një kohe. Rekomandimet e prodhuesit për përdorimin e xhelit:

 • Sipërfaqja e aplikimit duhet të jetë e pastër.
 • Pas aplikimit të xhelit, nuk është e nevojshme ta fërkoni, gjithashtu nuk është e nevojshme të shpëlani.
 • Frekuenca e përdorimit është e ndryshme, por intervali nuk duhet të kalojë katër ditë.

Efektet e përdorimit Virgin Star

Rezultatet e testeve praktike tregojnë se kjo xhel krem ​​është një mjet shumë efektiv për ruajtjen e shëndetit të sistemit gjenitourinar të femrës. Përbërja e Virgin Sta është pothuajse e menjëhershme, dhe për herë të parë, shfaqen efekte të dukshme:

 • Mukozat në zonën intime hidratohen në mënyrë cilësore.
 • Muskujt vaginal kontraktohen.
 • Toni rritet, gjendja shpirtërore përmirësohet.

Kur zgjidhni një ilaç, kushtojini vëmendje paralajmërimit të prodhuesit - nëse ekziston një intolerancë individuale ndaj përbërësve të xhelit, përdorimi i tij mund të jetë i pasigurt. Ju duhet të kontrolloni efektin e xhelit në lëkurë, ose thjesht përdorni një herë në një sasi të vogël. Nëse nuk ka pasur reaksione alergjike, mund të vazhdoni të përdorni rregullisht për qëllime profilaktike ose terapeutike.

Rastet në të cilat aplikacioni Virgin Star kundërindikuar

krem Virgin Star (Vagiline) e balancuar mirë, mund të përdoret pa këshillën e mjekut. Lubrifikuesi i xhelit nuk ka ndonjë efekt negativ në sistemin riprodhues. Efektet anësore gjithashtu mungojnë.

Refuzimi i përdorimit të ilaçit rekomandohet për njerëzit që janë alergjikë ndaj përbërësve që përmbahen në Virgin Star - kjo është një bimë xenia dhe kafeinë. Në të njëjtën kohë, kafeina në xhel përmban shumë pak, dhe nuk ka reagime negative edhe tek njerëzit me ndjeshmëri të lartë ndaj kësaj substance. Ju mund të bëni një provë paraprake - duke aplikuar një sasi të vogël xhel në një seksion të lëkurës së dorës. Nëse gjatë 20-30 minutave nuk shfaqen shenja alergjie, ilaçi është plotësisht i sigurt për ju.

Nëse ka acarim në organet gjenitale (juaji ose partneri juaj), duhet të refuzoni përkohësisht përdorimin e xhelit.

Shqyrtime të grave me përvojë përdorimi Virgin Star

Ka pak komente në internet në lidhje me ilaçet që përdoren për trajtimin e organeve gjenitale. Sidoqoftë, ato janë, përfshirë këtu edhe xhelin Virgin Star - pozitive dhe negative, por ka shumë pak ato të dytat. Marrja e një vendimi përfundimtar të blerjes bazuar në vlerësime të tilla është e vështirë, por ato mund të japin një ide për ilaçin.

Mary, viti 31:
Për një kohë të gjatë nuk mund të mbaja shtatzënë për shkak të faktit se vagina dhe mitra ishin në pozitë të gabuar. Burri im dhe unë vendosëm të mos nxitojmë me IVF, por të përpiqemi të ndryshojmë stilin e jetës, ta bëjmë atë më atletik, me ushqimin e duhur, me kozmetikë të veçantë. Njëra prej tyre është xhel lubrifikues. Virgin Star. Në vetëm muaj 4 të përdorimit të rregullt, unë isha në gjendje të mbaja shtatzënë! Muaji 4 i shtatzënisë tashmë ka filluar, ndërsa unë nuk jam duke përdorur xhel. Unë mendoj se ai do të nevojitet përsëri brenda një viti.

Victoria, 47 vjet:

Fatkeqësisht, me kalimin e moshës, indet gjenitale pushojnë të jenë po aq të ndjeshme sa më parë. Kënaqësia e seksit zvogëlohet, mund të ndodhë siklet. Për të rritur ndjesitë, ndonjëherë përdor mjetin Virgin Star - Në të vërtetë forcon muskujt e vaginës. Jam i sigurt se për qëllime parandaluese ky është një ilaç i shkëlqyeshëm, veçanërisht nëse kombinohet me ushtrime gjimnastikore. Pas disa aplikimeve, dhimbja në pjesën e poshtme të barkut zhduket, cikli menstrual normalizohet

Oksana, 34 i vitit:

Nga shumë kam dëgjuar për xhel Virgin Virgin, lexoni artikuj në lidhje me të në internet. Dhe tani, është koha të provoni mjetin tuaj. Rezultatet ishin kontradiktore. Për të arritur kontraktime të forta të muskujve, duhet të përdorni shumë xhel, kështu që do të përfundojë shpejt. Dhe aksioni nuk është i gjatë. Dyshoj se ia vlen ta përdorësh atë si një mjet të pavarur, vetëm së bashku me gjimnastikën. Por për seksin - xheli është shumë i mirë!

Virgin Star krem për shtrëngimin dhe kontraktimin e muskujve vaginalë

Operacionet e vaginës: labioplastikë, sutura dhe më shumë

Një nga problemet më të zakonshme pas lindjes është shumë e gjerë një vaginë. Për ta ngushtuar atë, shumë muskuj pompë me topa vaginalë. Por në disa raste është e nevojshme të përdorësh metoda më radikale - operacione. Zakonisht ato kryhen nga gjinekologë, por gjithashtu mund të kontaktoni një kirurg plastik.

Kryeni vaginoplastinë afërsisht 3 muaj pas lindjes. Ndërhyrja zgjat rreth një orë. Në këtë rast, një pjesë e mukozës është e jashtëqitur, dhe indet e muskujve janë të qepura. Pas manipulimeve të tilla, vagina bëhet më e ngushtë. Në disa raste, operacioni bëhet menjëherë pas lindjes (nëse ka boshllëqe ose gruaja e pyetur paraprakisht). Rehabilitimi zgjat dy muaj, dhe qepjet shpërndahen pas gjysmës. Meqenëse operacioni zakonisht kryhet gjatë laktacionit, qumështi duhet të dekantohet në mënyrë që të anestezohet.

Ndërsa indet humbasin elasticitetin e tyre me moshën, labitë bëhen të zbehta, dhe labioplastika kryhet për të përmirësuar pamjen e tyre. Më parë, dhjami ishte injektuar në buzë për t'i bërë ato voluminoze. Tani problemi po zgjidhet duke hequr indet e tepërta.

Operacionet e tjera vaginale përfshijnë rivendosjen e virgjërisë dhe pikën e mbushjes G me acid hialuronik për të prodhuar orgazma vaginale.

Rëndësia e mbështetjes së tonit të muskujve vaginal

Muskujt dhe indet e tjera të vendosura në rajonin e legenit mbështesin organet e brendshme të sistemit gjenitourinar dhe një pjesë të zorrëve. Qëllimi kryesor i masës muskulore është të stabilizojë organet e brendshme, gjë që lehtësohet nga xheli Virgin Star... Në pjesën e poshtme të legenit, në stomak dhe në anën e shpinës, ekziston një grup i veçantë i muskujve që janë përgjegjës pikërisht për stabilizimin e pozicionit të trupit në pjesën e tij të poshtme. Dobësia e këtij grupi të muskujve çon në mbështetje të pahijshme të organeve të brendshme. Pozicioni i tyre ndryshon, gjë që mund të çojë në një numër rezultatesh të pakëndshme, përfshirë ato kronike. Pasojat - pamundësia për të mbetur shtatzënë, dhimbje, mosmbajtjeje urinare.

Dobësimi i muskujve të zonës së legenit lehtësohet nga lindja e fëmijëve, kollitja e shpeshtë e rëndë, ndryshimet në lidhje me moshën, mungesa e aktivitetit fizik. Një pikë shtesë negative është humbja e kënaqësisë nga marrëdhëniet seksuale, dhimbja kronike në shpinë dhe në barkun e poshtëm. Nëse nuk i kushtoni vëmendje problemit për një kohë të gjatë, madje edhe sjellja juaj mund të ndryshojë.

Veprim kremi Virgin Star

A është e ngushtë vagina në mungesë të seksit?

Kur bëhet fjalë për shëndetin, ka shumë mite që na shqetësojnë për të cilat nuk jemi plotësisht të sigurt. Një mit i tillë është që vagjina tkurret me kalimin e kohës për shkak të mungesës së seksit. Ekspertët thonë se nuk është kështu. - Shumë njerëz mendojnë se gratë që janë zakonisht më pak aktive seksuale kanë një vaginë më të vogël ose më të ngushtë, ndërsa gratë me më shumë seks kanë muskuj më të relaksuar të vaginës. Ky nuk është aspak rasti, thotë gjinekologu specialist Dr. Jennifer Wieder. Arsyeja është se muskujt përreth vaginës janë mjaft elastikë që pas marrëdhënies ata kthehen në gjendjen e tyre të mëparshme, si dhe pas lindjes, shpjegon Dr.

Vagina në të vërtetë ka vetëm dy ndryshime të mëdha. E para është pas lindjes, por pas gjashtë muajsh ajo kthehet në gjendjen e mëparshme. Ndonjëherë zgjat pak, por përsëri kthehet. Herën e dytë që një grua hyn në vite të caktuara - Sa më e vjetër gruaja, aq më i ulët është niveli i hormoneve të saj, dhe kjo është plotësisht e natyrshme, dhe ato zvogëlohen me kalimin e viteve. Kjo relakson muret ose muskujt e vaginës dhe bëhet më pak elastike. Kjo tha, nuk është aq e frikshme, dhe lajmi i mirë është se ushtrimet Kegel mund të ngadalësojnë ndjeshëm këtë proces dhe madje të forcojnë muskujt tuaj të vaginës, shpjegon Dr. Jennifer Wieder.

Sipas saj, kur gratë kanë ndjenjën se vagina është "e ngushtë" gjatë një marrëdhënie, kjo nuk ndodh sepse ata nuk kanë pasur marrëdhënie seksuale për një kohë të gjatë, por për shkak se ato ndoshta nuk janë "të lagura" sa duhet. Ky problem mund të zgjidhet lehtësisht me një prelud të gjatë ose lubrifikim. Ju gjithashtu thjesht mund të përdorni dildos më shpesh dhe t'i përdorni ato për të mbajtur vaginën tuaj në gjendje të mirë. Gjithashtu, mos harroni se marrëdhënia seksuale e rregullt ndihmon një grua në sasi të mjaftueshme për të lëshuar lubrifikant, përveç marrëdhënieve seksuale, ju gjithashtu mund të masturboheni. Mos harroni se vagina është i njëjti muskul që ju duhet të stërviteni vazhdimisht në të cilin ushtrimet Kegel do t'ju ndihmojnë.

Si të zhvillohen muskujt vaginalë

Ekzistojnë tre metoda për trajnimin e muskujve vaginalë - kjo është Pilates, shkop Doyan dhe një teknikë të veçantë Kegel. Siç e dini, Pilates është një lloj fitnesi, i cili karakterizohet nga një intensitet i reduktuar - ushtrimet kryhen ngadalë, por muskujt punohen në mënyrë sa më efikase të jetë e mundur. Falë trajnimit, muskujt e legenit punojnë së bashku me grupe të tjera të muskujve, mbështesin lëvizjen dhe rikthejnë pozicionin natyror të organeve të brendshme.

Përfshirja e indeve të muskujve varet nga madhësia e tensionit, dhe për të arritur rezultate të mira, është e nevojshme të rritet stresi së bashku me intensitetin e lëvizjeve. Për të filluar, ushtrimet më të thjeshta kanë për qëllim stërvitjen fillestare të muskujve të mureve të vaginës.

 

Isshtë për muskujt e legenit që mungojnë ushtrimet speciale në Pilates. Shtë e nevojshme të kërkoni ushtrime efektive që ndikojnë në grupin e muskujve të poshtëm, dhe t'i angazhoni ato në mënyrë më aktive. Problemi qëndron në specifikën e vetë muskujve - muskujt vaginalë nuk marrin pjesë në punën e pjesës tjetër të grupit, dhe për këtë arsye efekti shfaqet më ngadalë. Në fillim, mund të ketë dyshime për pajtueshmërinë e veprimeve me kërkesat e metodës.

Shtë e mundur të përcaktohet se cilat muskuj duhet të tensionohen duke përdorur një teknikë të veçantë. Shtë e nevojshme të ndjeni hapësirën midis kockave shiatike, dhe të imagjinoni zvogëlimin dhe ngritjen e lehtë të kësaj zone në stomak. Kompresimi i izolimit do të rezultojë nga stresi. Një mënyrë alternative është të imagjinohet që një rresht të kalojë nëpër trup nga vagina në kurorën e kokës. Tjetra, ju duhet të vizualizoni rrjedhën që rritet gjatë kësaj linje - së bashku me të ju duhet të ngrini muskujt e legenit, të ndjeni kontraktimet e tyre.

Sa i përket teknikës Kegel, ajo ka një specifikë të veçantë. Ushtrimi zbret në kontraksione periodike të muskujve (si për ndalimin e urinimit). Identifikimi dhe ndjenja e këtyre muskujve nuk do të jetë e vështirë. Teknika tregon efikasitet të mirë në rivendosjen e tonit të muskujve pas lindjes, por nuk i ndihmon të gjithëve, prandaj rekomandohet të përdorni Virgin Star të paktën një herë në javë.

Teknikë Kegel

Kompleksi i njohur metodologjik, zhvillimi i të cilit u krye nga doktor Arnold Kegel. Përdoret për të zhvilluar muskujt e vaginës, për të izoluar dhe rritur tonin e muskujve që i përkasin grupit të legenit të poshtëm. Trajnimet e gjata të këtij lloji janë të papranueshme - vetëm pesë minuta në ditë janë të mjaftueshme. Me këtë regjim stërvitje, mund të arrini një ton të mirë vaginal pas muajve 1,5 - 3.

Seti i ushtrimeve është reduktuar në veprimet e mëposhtme: necessaryshtë e nevojshme të kompresoni dhe zhbllokoni muskujt, si gjatë ndërprerjes së urinimit. Për fillestarët, është e mjaftueshme të bëni një qasje 3, secila prej të cilave do të ketë compressions 10. Nëse nuk mund të gjeni menjëherë muskujt e duhur, mund të përpiqeni të ndërprisni urinimin dhe të ndjeni se cilat muskuj janë të përfshirë për këtë. Ju nuk mund ta bëni këtë vazhdimisht - kjo mund të çojë në probleme me urinimin.

Ju mund të kontrolloni se si muskujt tkurren me gishtin tuaj të futur në vaginë. Përveç kësaj, shtrydhja e gishtit me muskujt e vaginës është një tjetër ushtrim shumë efektiv. Bëhet në pozicion ulur ose shtrirë - gjëja kryesore është që të jetë sa më komode. Muskujt e legenit tërhiqen nga brenda dhe lart me forcë, në këtë gjendje ata duhet të mbahen për 10 sekonda. Nëse kjo forcë është shumë e vështirë, mund ta zvogëloni kohën e kompresimit në 5 sekonda. Duhet të ketë 10 sekonda relaksim midis shtrydhjeve. Numri i përsëritjeve në një qasje është nga 8 në 10. Nëse doni të zhvilloni dhe përmirësoni seriozisht ndjesitë tuaja seksuale, duhet të zhvilloni seriozisht muskujt tuaj vagjinal. Një zhvillim tjetër i Dr. Kegel - simuluesit vagjinal - mund të ndihmojë në këtë.

Duke përdorur topat Kegel

Këta simulatorë vaginalë kanë shumë emra, por më e sakta është "Topat Kegel", sepse ishte ky specialist që krijoi një metodologji efektive për përdorimin e tyre. Topat futen në vaginë ose në anus, dhe organet gjenitale stimulohen. Duke përdorur simulatorë të tillë, mund të praktikoni gjithashtu teknikën e paraqitur në pjesën e mëparshme. Në praktikën mjekësore perëndimore, emërimi i topave Kegel është një praktikë e zakonshme që synon rritjen e elasticitetit të mureve vaginale. Shtë gjithashtu një mënyrë e mirë për të parandaluar problemet urinare.

Nëse peshat janë të vogla, kompresimi i tyre do të jetë pothuajse një refleks - trupi do të funksionojë vetë, dhe nuk do të duhet të kërkoni muskuj të veçantë. Përdorimi i topave jep rezultate të mira njëkohësisht me ushtrimet Kegel - rritje e zgjimit, ndjesi të reja në seks, më shumë kënaqësi për të dy partnerët. Topat Kegel e kanë provuar veten mirë në përgatitjen e lindjes së fëmijëve, si dhe një mjet për të rivendosur muskujt dhe sistemin gjenitourinar pas punës.

Si të përdorni simuluesit vaginal: Ju duhet të zbrazni fshikëzën, pas së cilës një nga një futni topat në vaginë. Për rrëshqitje më të mirë, mund të përdorni xhel Virgin Star. Futja e topave është e ngjashme me futjen e tamponeve. Nëse nuk ka përvojë në përdorimin e këtij produkti higjienik, veprimet duhet të jenë si më poshtë: topi futet në një pozicion të shtrirë, ose në këmbë, me një këmbë të ngritur. Ju duhet të tendosni ijet tuaja pak, dhe pastaj të transferoni tensionin në muskujt vaginalë.

Do të shfaqet një ndjenjë e rëndimit dhe e mbushjes. Pesha e topave vetë do të ndihet gjithashtu. Ata duhet të jenë në vaginë për të paktën 15 minuta në ditë. Ndërsa muskujt tuaj zhvillohen, ju mund të rritni kohën tuaj të përdorimit të përditshëm në orë 2-3. Nëse imituesi bie jashtë, duhet të lahet plotësisht me sapun dhe vetëm atëherë të futet përsëri në të. Heqja e topave nuk është aspak e vështirë - një ulje e lehtë e muskujve është e mjaftueshme. Një alternative është të përdorni topa të ndërlidhur me fill. Për fillestarët, rekomandohet të përdorni topa të lehta me diametër të vogël të bërë nga latex ose plastikë. Në të ardhmen, ju mund të rritni vëllimin dhe të kaloni në materiale të tjera - për shembull, në topa metalikë.

Pas përdorimit, simulatorët duhet të pastrohen - me sapun nën ujë të nxehtë, pastaj të fshihen dhe të ruhen në një paketim higjenik. Nëse keni frikë nga pasojat e përdorimit të simulatorëve vaginalë, së pari këshillohuni me fizioterapistin dhe gjinekologun tuaj. Këshillohet - me specialistë që trajtojnë saktësisht organet e legenit. Ju mund ta përdorni kompleksin Kegel sa më efikas të jetë e mundur nëse merrni rekomandime për përdorim nga një mjek.

Doktor Ermakova Angela Ivanovna obstetër-gjinekolog, endokrinolog i kategorisë më të lartë me përvojë vjet 16, specialist me përvojë me ultratinguj, gjinekolog pediatrik. Angela Ivanovna është autore e rreth punimeve të publikuara 70 dhe udhëzimeve për gjinekologji.

Shto një koment