Titanium гел за зголемување на пенисот во должина и дебелина

Titanium Тоа е гел за зголемување на пенисот во должина и дебелина без операција, наменет за домашна употреба. Овој уникатен гел е поуспешна модификација на кремот познат во Тајланд и Европа. Titan gelшто исто така ја зголемува големината на пенисот за 1 месец редовна употреба.

Денес го разгледуваме новиот гел за крем за зголемување на пенисот во Титаниум. Донесува резултати веќе во првите 2 недели од употребата. После еден месец употреба Titanium ќе забележите забележителна разлика и во должината на пенисот и во дебелината. Покрај тоа, овој гел ја подобрува потенцијата уште од првите денови на употреба. Заедно со него, се обезбедува интензивен оргазам, па затоа кремот е погоден дури и за оние мажи кои дури и не размислуваат за зголемување на пенисот.

Titanium гел за зголемување на пенисот во должина и дебелина

Крем Titanium направен само од природни состојки, волумен на цевка 50 ml. Не предизвикува никакви непријатности: треба да го триете интензивно 30-40 секунди, а потоа не мијте околу еден час, така што кремот има време да се апсорбира. Врз основа на прегледите на клиентите, просечното зголемување на должината на пенисот е 5 см - истата вредност може да се постигне со скапа хируршка интервенција.

Титаниум нема контраиндикации или несакани ефекти. Ова е она што го прави различен од неговите колеги. Впрочем, со цел да се купи Titanium не е потребен рецепт, па затоа можете да го купите во секое време. Според лекарите, лекот го зголемува протокот на крв во пенисот, со што се зголемува либидото и се подобрува сексуалното здравје.

Интересен факт: овој крем Титаниум го користат порнографски актери. Тие го свртеа вниманието кон кремот за неговите придобивки од сексуалното здравје и импресивните стапки на зголемување на пенисот. Така, можете да бидете сигурни дека силната ерекција и големината на пенисот на порно актерите се резултат на користење дополнителни средства.Ефект на примена Titanium гел за зголемување на пенисот

Дали има некој човечки орган што би се третирал со такво внимание и скрупулозност како пенисот кај мажите. Во секое време, мажите го ставаа пенисот и неговата големина во преден план, ги мереа пичките во детството, почнувајќи од градинка и завршувајќи со одење во бања во студентски години, а не само во студентски години, во средните години и кога ќе стареат, воопшто, секогаш ... Покрај тоа, врз основа на преголемото значење што мажите го даваат на големината, тие градат цела теорија на односи со жените, многу погодна во смисла на оправдување на сите неуспеси што се случуваат од сосема друга причина. Тие воопшто не се заинтересирани за мислењето на самите жени, кои воопшто не се загрижени за ова прашање, и тие придаваат особено значење на сензуалноста на партнерот, приврзаниот однос кон жената и, како што велат, „можноста за употреба“ на она што го дава природата.

Titanium гел за зголемување на пенисот во должина и дебелина

Во најголем дел, мажите се прилично скржави со емотивни манифестации, за разлика од жените, тие не се склони да бараат грешки што ги направиле во неуспесите што ги снаоѓаат. За нив е многу полесно да ги обвинат сите жени за фактот дека на нив (жените) им е потребна големина поголема од достапната и да го поминуваат своето време на додворување, манифестации на loveубов и слични глупости за нив како што нема време. Откако создаде проблем од сина боја, понекогаш човекот го надува во огромна големина, а сите неуспеси во креветот ги припишува на големината на неговото достоинство. Иако токму стравот дека жената ќе го смета својот „мал пријател“ за навистина мал, го запира мажот до половина и навидум добро започнатата врска со жена што ја сака завршува на половина пат, без да добие природно продолжение.

Честопати, мажите го третираат својот пенис не како продолжение на сопственото тело или само орган наменет за репродукција или со кој можат да ја задоволат својата сакана жена, туку како индикатор за машкото значење. Навистина, како што е познато меѓу приматите во нивното природно живеалиште, мажот со најистакнати димензии на пенисот станува лидер на глутницата. Мажјаците со прилично големи димензии се несомнено алфа мажјак. Сепак, на крајот на краиштата, со такви „извонредни“ тела, не е страшно и саканата да се појавува и во бањата со мажите не е срамота да се соблекувате. Веројатно, жените може да сметаат дека ваквите проблеми се пресилни и прилично глупави, но ако мажот мисли дека пенисот му е мал, тогаш е многу тешко да го одврати. И затоа тој доживува прилично сериозна душевна мака и маки.

Каде можете да купите Titanium гел во земјите од ЗНД и Европа

Многу мажи не сакаат да одат во аптека за да купат таков состанок, затоа купувајте Titanium гел за забрзување на растот на пенисот е достапен на официјалната веб-страница на производителот. Така, добивате гаранција за анонимноста на нарачката, а куририте нема да знаат за содржината на парцелата. Цената на титаниум во европските земји е 39 евра, за жителите на Русија 990 рубли, цената во другите земји од ЗНД може да се провери на веб-страницата на производителот.

Ако сакате да купите анонимно Titanium Гел со попуст, тоа е прилично лесно да се направи, бидејќи овој крем се продава во многу земји на Европската унија. Испораката од официјалниот производител важи на територијата на секоја земја.

Копче за купување Titanium гел во Европа

Во рок од 15 минути по поставувањето на нарачката, менаџерот на компанијата се јавува на бројот за контакт на клиентот, ја одредува адресата за испорака на стоката. Времето на испорака зависи од вашата локација. Во просек, потребно е околу една недела од датумот на нарачка. Плаќањето се врши по приемот на стоката. Попусти и промоции редовно се одржуваат на страницата, па можете да заштедите многу.

Како да се зголеми големината на пенисот со Titanium гел?

Мошне често, мажите се прашуваат дали е реално да ги направат половите органи малку поголеми. Во потрага по одговор на ова прашање, тие честопати не штедат време и пари.

Да си го поставиме ова горливо прашање, дали се точни сите овие приказни за наводно зголемени членови, скоро неколку пати не само во должина, туку и во обем? Со цел еднаш и засекогаш да го разјасните ова прашање за себе, треба да се запознаете со структурата на овој орган, што е толку важно за секој маж.

Телото на пенисот се состои од кавернозни тела и кавернозни тела. Кога некој член е во возбудена состојба, крвта ги исполнува и ја добива истата големина што го возбудува секој маж. Затоа, јасно е дека колку повеќе крв се држи до органот, толку поголема ќе има, се разбира, во границите колку што може да се протегаат кавернозните тела и ова е олеснето со гелот Titanium.

Како што можете да видите, пенисот нема мускули и, соодветно, сите митови кои, користејќи какви било особено тајни вежби за зголемување на овој орган, немаат никакво тло. Затоа, без оглед колку мажи закачуваат секакви тежини на своето машко достоинство по совет на ориентални мудреци, тоа нема да донесе никаква корист.

Во исто време, можете да го направите вашиот пенис повидлив со користење на едноставен метод за слабеење. Структурата на целиот генитален апарат е таква што значителен дел е скриен во масниот слој на срамниот дел, затоа, со значително губење на тежината, пенисот ќе стане нешто поголем.

Во исто време, ако секој сантиметар е важен за мажот, тогаш мора да се користи правилна техника на мерење. Ако погледнете надолу кон пенисот во состојба на возбуда, тогаш, можеби, поради пубисот, параметрите може да се измерат погрешно. Веројатно ќе биде поправилно да се направат мерења гледајќи го настрана.

Сега да разговараме за тоа колку е реално да се зголеми пенисот преку употреба на таблети и сите други масти и лосиони. Сите овие средства можат само да го зголемат протокот на крв во органот и да обезбедат негова ерекција.

Titanium гел за зголемување на пенисот во должина и дебелина

Сепак, ниту една пилула, маст или гел не може да обезбеди раст на пенисот кој завршил за време на пубертетот. Меѓу мажите, постојат различни варварски методи за да се реши нивниот измислен проблем. Методи како што се инјектирање вазелин, домашни топчиња и слично под вашата кожа. Не носи ништо друго освен ризик од повреда не само на самиот човек, туку и на неговата партнерка.

Titanium гел за зголемување на пенисот во должина и дебелина

Пред неколку години, на современите мажи може да им се препорача ефикасен метод, во тоа време единствениот. За да го направите вашиот пенис поголем или подебел, моравте да прибегнете кон услугите на пластичните хирурзи. Изведената операција за пластична хирургија на пенисот ќе доведе до зголемување на нејзината големина во просек од 2 - 4 см во должина. Волуменот може да се промени со употреба на липофилинг (воведување на сопственото ткиво на пациентот во органот). Сега можете да користите друг метод за зголемување на пенисот, поефикасен и порационален - гел Titanium... Употребата на крем Титаниум помага да се зголемат должината и дебелината на пенисот, благодарение на специјалниот состав на билни состојки. Компонентите на титаниумскиот гел го зголемуваат обемот на кавернозните тела и, соодветно, ова влијае на зголемувањето на големината на пенисот.

Titanium гел за зголемување на пенисот во должина и дебелина

 

Како работи кремот Titanium

Крем Titanium е сеопфатно решение за многу машки проблеми, како што се:

 1. Ниски нивоа на тестостерон. Еднаш во крвотокот, активните состојки го зголемуваат производството на тестостерон. Како резултат, големината на либидото и пенисот се зголемува, а потенцијата е исто така зајакната.
 2. Брза ејакулација. Мажите често не се задоволни од времетраењето на нивниот однос. Ова се должи на прекумерната чувствителност на гланичниот пенис. Нашата крема ги затапува нејзините нервни завршетоци, лишувајќи ги мажите од статусот „брз оган“.
 3. Неплодност. Активните состојки влијаат на движењето на спермата. Покрај тоа, не само што ќе се промени квалитетот, туку и обемот на спермата.

Клинички испитувања Titanium гел и неговата ефикасност

Продира длабоко во ткивата на пенисот, крем Titanium го прави поеластичен. Поради ова, кавернозните тела се зголемуваат, што директно влијае на големината и цврстината на пенисот за време на ерекцијата. Зошто мажите ја избираат оваа крема:

 • Природен состав на титаниум гел. Синтетичките лекови имаат голем број на несакани ефекти и контраиндикации. Нашиот крем е развиен врз основа на природни состојки, затоа се комбинира со какви било лекови и се продава без рецепт.
 • Комплексен пристап. Не само пенисот е под влијание на кремот. И, исто така, се стимулираат мозочните центри, што го зголемува производството на тестостерон.
 • Без зависност. Лекот е дизајниран за курс и не предизвикува зависност. По завршувањето на внесувањето, ќе добиете долгорочен ефект.
 • Брза акција. Разликата ќе ја видите веќе на првиот ден од користењето на кремот. За да постигнете максимален ефект, повторете го курсот по некое време.

Состав на титаниум гел

За да се направи кожата подготвена за истегнување, кремот Титаниум користи пет есенцијални масла. Маслата се користат илјадници години во народната медицина во многу земји низ светот. Тие имаат моќен стимулативен и стимулативен ефект.

Активните пектини во составот се одговорни за растот на ткивата на пенисот Titanium... Тоа е богат извор на супстанции кои помагаат во производството на сперма, а исто така ја зголемуваат желбата за сексуална активност.

Други елементи како што се калциум, железо, цинк, итн. Се неопходни за да се обезбеди долгорочен ефект. Тие влијаат на мозокот на мажот, подобрувајќи ја активноста на нервните центри. Поради ова, машката ерекција се подобрува.

Структура Titanium гел и дејство на компонентите

Упатства за примена на гел

Според индикациите на лекарите, сериозен пристап обезбедува максимална ефикасност на кремот Titanium... Од вас се бара да го нанесувате гелот по целата должина на пенисот, а потоа да го мачкате онолку колку што е потребно за целосна апсорпција. Не заборавајте да обрнете посебно внимание на главата. Кремот не наметнува никакви ограничувања во исхраната, така што можете безбедно да јадете што сакате. Се комбинира со алкохол и не предизвикува алергии, за разлика од неговиот претходник Titan Gelшто понекогаш предизвикуваше црвенило на кожата.

За да постигнете трајно зголемување на пенисот, користете го кремот 3-4 недели. Извршете ја оваа постапка секој ден, но потребна е еднодневна пауза помеѓу неколку недели. Тоа е, го подмачкувате пенисот седум дена, одмарате 1 ден и така во круг додека не се постигне посакуваниот резултат

Мислење на купувачи и лекари

Корисни својства прогласени од развивачите на кремот Titanium, целосно потврдено со медицински тестови. Забележана е висока ефикасност, како и брзина - промените се случуваат во првите 14 дена од употребата.

Лекарите имаа две главни задачи: да ја утврдат еколошката чистота и ефективноста на производот. Мислењето на лекарите за "природноста" на кремот Титаниум:

„Во текот на лабораториските тестови, откриено е дека лекот е сосема природен. Не се пронајдени штетни хемиски соединенија во примерокот од гел “.

Лекарите исто така потврдија дека гелот Titanium работи на клеточно ниво, предизвикувајќи промени во структурата на пенисот и мозочните процеси одговорни за производство на тестостерон.

Мислење на лекарот за гелот Titanium

Мажите кои го купуваат кремот користат прилично едноставен принцип за да проценат дали работи или не. Производителот спроведе анкети, врз основа на кои 90% од потрошувачите беа задоволни од резултатот. Останатите 10% не користеле крема толку често колку што е потребно, па затоа не можеле да дадат дефинитивен одговор.

Според истите истражувања, многу купувачи стравуваа дека кремот „Титаниум“ ќе предизвика зависност, а зголемувањето ќе се забележи само за време на периодот на употреба. Лекарите забележуваат дека нема основа за вакви пресуди. Како што покажува практиката, растот на пенисот не бара никаква поддршка по завршувањето на текот на терапијата за да се зголеми големината, а проблемите со ерекцијата воопшто не се забележуваат.

Позиции за длабока пенетрација

Titanium Дефинитивно се препорачува за секој што не е задоволен од должината и дебелината на пенисот или воопшто од сексуалниот живот. Гелот се создава само од природни состојки, нема несакани ефекти, но го зголемува производството на тестостерон, го подобрува квалитетот на сексот и оргазмот и, се разбира, го зголемува пенисот. Растот на пенисот во должина и ширина станува забележлив по 14 дена од употребата на титаниум гел. Врз основа на прегледите на клиентите, може да се тврди дека кај повеќето мажи, зголемувањето на обемот на пенисот достигнува 20-30%, но ова се должи на индивидуалните карактеристики на телото.

Гел вести Titanium TV

Многу познавачи на возбудувања користат Titanium гел за време на секс, загрижен за прашањето: во која позиција е подлабока? И не е изненадувачки, бидејќи со длабока пенетрација, големината на мажот не е важна, туку да се достигне „поентата“ G ”и да се има импресивен оргазам е многу полесно. Таквите пози може да се повторат додека лежите во удобен кревет и во поекстремни услови.

За да добиете максимално задоволство од односот, не е потребно темелно да се совладаат сите канони на Кама Сутра. За да го направите ова, доволно е да научите неколку едноставни пози:

 • Нозете нагоре. Theената е во склона положба и ги крева нозете нагоре. Човекот клекнува, стои исправен и ги шири нозете пошироко, малку ја крева својата партнерка и започнува со пенетрација.
 • Рашири ги нозете. Партнерот е исто така во лежечка положба, но со широки нозе разделени, мажот е на колена, се превиткува над неа и извршува интензивни движења на колкот. За да ја подобрите сензацијата, треба да ги кренете колковите на девојчето.
 • Стоејќи. Двајцата партнери се во стоечка позиција. Theената се наведнува напред и се потпира на рацете. Човекот стои зад себе и прави пенетрации, менувајќи го нивниот интензитет.
 • Близок контакт. Партнерот седнува во „турска“ положба, жената седнува на неговите гениталии, обвиткувајќи ги нозете околу мажот. За подобра пенетрација, партнерот треба малку да се навали назад.
 • На маргаритката. Ова бара рид на кој седи жената - идеален е стол или тросед. Партнерот стои меѓу нозете на партнерот и продира што е можно подлабоко.

Позиции на длабока пенетрација со гел Titanium

Предностите и недостатоците на длабоките пози

Како и другите пози, длабоките пози имаат свои препознатливи - позитивни и негативни страни. Нивните предности вклучуваат:

 • Ова е најдобриот начин да се постигнат и женски и машки оргазми. И понекогаш и двете во исто време.
 • Ваквите позиции се вистинско откритие за мажите со мал пенис. Благодарение на нив, можете да стигнете до ерогената зона.
 • Сексот станува посветол и поразновиден, односите со партнерот повторно оживуваат.
 • Некои од пози може да се практикуваат надвор од домот.
 • Длабоката пенетрација е спас за жените кои неодамна родиле, чии вагинални мускули не се обновени целосно и немаат иста чувствителност. Вреди да се размисли дека тие треба да се користат не порано од четири недели по породувањето, под услов да нема никакви компликации од овој настан.

Исто така, важно е да се земат предвид некои од недостатоците на длабоката пенетрација:

 • За жени со многу тесна вагина, оваа опција е категорично несоодветна. За време на односот, таа може да почувствува непријатност или дури и болка, што, како резултат, повлекува здравствени проблеми.
 • Длабоките пози не се погодни за мажи со импресивен пенис зголемен со гел Titanium... Тие можат да доведат до болни сензации за време на секс со партнер и со невнимателно или нагло движење - до оштетување на вагината.

Ова се многу непожелни позиции за првото сексуално искуство и неколку последователни акти. Не плашете се да експериментирате и да пробате нови пози. Ова ќе го диверзифицира вашиот сексуален живот, ќе го направи светло и ќе ви помогне да извлечете максимум од секој сексуален однос. И капсулите ќе помогнат да се направи многу подолго и попријатно. Adamour или Амарок, кои се дизајнирани да ја зголемат чувствителноста на партнерите. Покрај тоа, овие капсули имаат својство да ја подобруваат состојбата на ерекција, правејќи ја посилна и подолготрајна.

Доктор-уролог Дмитриј Федорович Новитyук се занимава со дијагностицирање, лекување и превенција на болести на генитоуринарниот систем веќе 20 години.

Додадете коментар