Adamour за потенција: 10 капсули кои ја подобруваат ерекцијата и либидото

Капсули Adamour вратете ја упорната ерекција по 10 минути по ингестијата. Лекот ја зголемува чувствителноста, ви овозможува да добиете незаборавно задоволство од интимните милувања и повторно да се вратите на врвот на сексуалната активност. За разлика од аналози, тоа не предизвикува главоболка, не го зголемува крвниот притисок и не предизвикува тахикардија. Сосема природен состав на капсула Adamour дејствува нежно и ефикасно. Капсули Adamour за потенција

Според статистичките податоци, секој трет човек има проблеми со ерекцијата. Причините можат да бидат намалување на имунитетот, хормонални нарушувања, продолжена сексуална апстиненција, па дури и вишок тежина. Покрај тоа, сексуално преносливи инфекции, седентарен начин на живот и недостаток на вежбање можат да влијаат на ерекцијата.

Неуспехот во интимната сфера може да доведе до стрес, раздразливост или продолжена депресија. Проблемите со ерекцијата можат да бидат опасни за развој на аденом на простата и простатитис. Исто така, честопати доведува до разделба со саканата личност и губење на самодовербата. Постои лесен начин да се врати машката сила - капсули Adamour ќе ве направи посакуван lубовник на која било возраст.

Во аптека капсули Adamour не можете да купите, бидејќи тие сè уште не се пуштени во продажба, затоа прочитајте подолу за условите за набавка на оваа алатка во европските земји.

Цена Adamour и условите за испорака на капсули во Европа

На дрога Adamour може да се купат со попуст во многу земји од Европската унија од производителот на капсули за зајакнување на потенцијата, нивната малопродажна цена започнува од 39 евра. За 20 минути менаџерот ќе ве контактира и ќе ја одреди адресата за испорака на стоката. Купи Adamour за да ја подобрите потенцијата на мажите, можете апсолутно анонимно и безбедно на официјалната веб-страница на производителот.

Купете капсули Adamour да се подобри потенцијата на мажите

Овој производ за подобрување на ерекцијата можете да го набавите со поставување нарачка за испорака преку курир или по пошта. Времето на испорака е од 3 до 7 дена. Оваа ставка во моментов им се намалува на новите клиенти за 50% од целокупната цена на капсулите.

Список на состојки вклучени во капсули за подобрување на ерекцијата

Во подготовката Adamour вклучува уникатни природни состојки собрани на еколошки чисти места на нашата планета:

 1. Катуаба. Овој моќен афродизијак, роден во бразилските шуми, го зголемува протокот на крв во садовите на пенисот, обезбедувајќи долготрајна ерекција. Екстрактот од растението помага да се произведе тестостерон и го зголемува либидото. Исто така, катауба го подобрува расположението, дава издржливост, го зголемува либидото.
 2. Муира пуама. Друго растение со силни афродизијачки својства. Во Бразил се нарекува дрво на потенцијата. Екстрактот од Муира Пуама ја подобрува чувствителноста на пенисот и дава живописна сензација за време на сексот.
 3. Емблика (емла, индиска огрозд, сива миробалан). Екстрактот од бобинки и семиња од ова растение, кое расте во Југоисточна Азија, помага да се зголеми времетраењето на сексот и да се подобри квалитетот на спермата.
 4. Перуански афион... Ја зголемува подвижноста на спермата, ја продолжува ерекцијата и ја стимулира циркулацијата на крвта во пенисот. Покрај тоа, перуанската мака има корисни ефекти врз простатата и ја зголемува издржливоста на организмот.
 5. Трибулус. Тоа е извадок од воздушниот дел на притаен трибул, познат по своите својства за зголемување на либидото, борба против импотенцијата предизвикана од стрес и влијание врз времетраењето на сексуалниот однос. Исто така, овој екстракт од растенија го зголемува сексуалниот нагон и производството на тестостерон, што има позитивен ефект врз машката сила.
 6. Комплекс на цинк, Л-аргинин и ниацин. Комбинацијата на овие супстанции го подобрува квалитетот на ејакулатот, а исто така промовира и подобра микроциркулација на крвта во карличната област кај мажите. Покрај тоа, таков комплекс го лечи телото како целина и ја зголемува издржливоста за време на сексуалниот однос.

Сите наведени компоненти што ги сочинуваат капсулите поминаа строга еколошка и радиолошка контрола. Благодарение на овие состојки и додатоци на билки во капсули Adamour вие не само што можете да го подобрите квалитетот на сексот, туку и да го продолжите сексуалниот однос за долго време. Сега можете да имате секс колку што сакате!

Предности на капсули Adamour за ерекција и либидо

Adamour Ова е оригинален лек од германско производство, кој помага да се зајакне машката моќ и да се предизвика силна ерекција 10 минути по употребата на една капсула.

На дрога Adamour погоден за мажи од било која возраст и не предизвикува зголемување на крвниот притисок за време на сексот.

Современиот фармацевтски пазар нуди многу лекови за подобрување на потенцијата. Една од нив се капсули Ерофертил и апчиња Erogan... И двата лека чинат многу помалку Adamour, но за разлика од второто, тие не траат долго. Тие се достапни во форма на орални апчиња и имаат сосема природен состав.

Благодарение на правилно избраниот комплекс на компоненти Adamour не го зголемува крвниот притисок и нема негативно влијание врз здравјето. Работи благо и ефикасно, не предизвикува несакани ефекти или зависност. Прегледи на лекови Erogan укажуваат на тоа дека не е погоден за хипертензивни пациенти. Екстрактот од корен од женшен во неговиот состав го зголемува крвниот притисок и може да предизвика главоболки. Треба да се запомни дека сите наведени лекови за подобрување на либидото и ерекцијата не треба да се земаат со преосетливост на која било од компонентите вклучени во составот.

Ерофертил и Erogan да се подобри потенцијата

Што се однесува до Erogan, тогаш таблетите се исто така незгодни за земање одеднаш, по 2 парчиња истовремено, за разлика од Adamour, создадени во форма на мали капсули, чија обвивка веднаш се раствора во телото. Ова им овозможува на компонентите на лекот да се ослободат скоро веднаш и да започнат да дејствуваат во рок од 10 минути.

Правила за употреба на капсули за подобрување на ерекцијата

На дрога Adamour земете една капсула еден до два пати на ден пред јадење. Може да пиете непосредно пред сексот (по можност на празен стомак). Пијте со малку вода или друга течност. Можен е истовремен прием со алкохол, но не во значителни количини. Adamour целосно ја враќа потенцијата. Примената на курсот помага да се нормализира нивото на тестостеронски хормони. Може да се користи и за спречување на аденом на простата и простатитис. Покрај тоа, индикации за земање капсули се:

 • импотенција како резултат на искусен стрес;
 • краток однос;
 • намалена моќ;
 • исчезнување на либидото.

Постојана ерекција се јавува во рок од 10 минути по земањето на една капсула. Getе добиете незаборавно задоволство со вашиот партнер. Чувствителноста на пенисот се зголемува 4 пати, а количината на сперма се ејакулира од пенисот за време на ејакулацијата се зголемува 3 пати.

Контраиндикација за прием е индивидуална нетолеранција на компонентите што ги сочинуваат таблетите. Предозирањето може да предизвика несоница, зголемен пулс и вознемиреност во стомакот. Производителот предупредува дека мажите над 60 години треба да се консултираат со лекар пред да го користат додатокот. Adamour.

Осврти на мажи за дејството на капсулите Adamour за ерекција

Многу лекари им препишуваат на своите пациенти Adamour... Мажите кои страдаат од проблеми со потенцијата можат брзо да ја повратат својата сила и либидото. Експертите ја препорачуваат оваа дрога не само за третман, туку и за превенција на секој што има дури и помали проблеми со ерекцијата.

Капсули за брза ерекција

Капсулите имаат целосно природен состав и сите компоненти што ги сочинуваат имаат положено задолжително сертифицирање. Покрај тоа, супстанциите во составот не содржат хемиски и токсични материи. Подолу се коментарите на клиентите за лекот Adamour, што може да се нарача на официјалната веб-страница на производителот. Мажите изразуваат искрено мислење за земање на овие капсули. Сите следниве мислења се собрани на социјалните мрежи и на тематски форуми.

Хајнрих, Берлин:

„Имам 59 години. На оваа возраст, скоро сите мажи страдаат од проблеми со потенцијата. Додека не ги пронајдов овие капсули, пробав многу лекови, но сите тие имаа краткорочен ефект и зголемен крвен притисок. Adamour ми овозможи повторно да добијам стабилна ерекција како во моите најдобри години. Порано не се чувствував како полноправна личност, но сега со целосна самодоверба велам дека моето самопочитување е зголемено, и сето тоа благодарение на ова чудо! Сега редовно имам секс, а моето здравје само се подобри “.

Алекс, Мадрид:

„Додека не почнав да прифаќам AdamourНе верував дека можам да имам секс толку долго! Ерекцијата стана стабилна, а сексот е прекрасен! “

Виктор, Милано:

„Капсули Adamour дојдете на помош кога треба да ја стимулирам ерекцијата и да ја подобрам. Порано имав сексуални проблеми, но сега тврдам дека тие целосно исчезнаа. Сензациите што ги добивам додека водам loveубов се едноставно неописливи. Благодарение на ова, врската со сопругата се пресели на ново ниво “.

Пјер, Париз:

„Во текот на изминатите неколку години испив многу различни апчиња, капки и капсули, и можам да го кажам тоа Adamour не полошо од скапи аналози. Практичен прием и разумна цена го прават омилен меѓу слични лекови. Би сакал да додадам дека по преземањето на овие капсули, моето либидо не само што се врати во нормала, туку се појави и неверојатна енергија “.

Негативни прегледи доаѓаат од мажи кои нарачале лажни капсули преку социјалните мрежи. Преземањето може да доведе до негативни последици по телото. Цената на ваквите лекови е пониска отколку на веб-страницата на официјалниот производител Adamour за третман на импотенција.

Уреднички одбор Obzoroff.info потсетува дека никогаш не можете да заштедите на вашето здравје и да купувате стоки поевтино од препорачаната цена на производот од производителот.

Потреба за секс: 10 проблеми во отсуство на нередовни интимни врски

Сексуалните врски се важен фактор за исполнет живот и за мажите и за жените. Во отсуство на постојан сексуален живот, често се јавуваат сериозни хормонални нарушувања, кои потоа бараат сериозен третман.

Lifeивот без секс - можни последици

Често по разводот, едно лице се откажува од себе и престанува да има секс. Отсуството на оваа активност може да се појави и поради недостаток на сопствено време. Причините за недостаток на постојан сексуален живот можат да бидат различни. Последиците од неправилните интимни врски исто така може да се разликуваат. Прво на сите, тоа зависи од возраста, полот и индивидуалните карактеристики на лицето.

Ако направите пауза од сексот неколку дена, тогаш овој период ќе се зголеми на 2 недели. Со текот на времето, интервалите на воздржаност ќе се зголемат за еден месец и ова веќе ќе стане навика и ќе стане ваш начин на живот. Со текот на времето, едно лице почнува да чувствува дека почнува да има сериозни здравствени проблеми. Проблемите почнуваат да се појавуваат и од менталното и од физичкото здравје.

Проблеми што се јавуваат при неправилни интимни врски:

 1. Имунолошкиот систем страда. Научниците преку своите бројни студии докажаа дека продолжената апстиненција го намалува нашиот имунитет. Луѓето со редовен сексуален живот имаат 30 проценти поголема отпорност на заразни болести.
 2. Нервна возбуда. Луѓето кои одбиваат секс се изложени на стрес и лошо расположение. За време на односот, се произведува хормон на среќа. Исклучувајќи го сексот од секојдневниот живот, едно лице се лишува од вистинска среќа и целосна релаксација. Ако жената или мажот се целосно задоволни од неговиот сексуален живот, тогаш тој полесно гледа на тешкотиите и конфликтните ситуации.
 3. Сексуални проблеми. Оваа точка особено се однесува на мажите. На крајот на краиштата, тие се тогаш склони кон рана ејакулација или се изложени на ризик да станат импотентни. За да спречите дисфункција на ерекцијата, треба да користите апчиња најмалку еднаш годишно Adamour или Амарок.
 4. Ерекција за време на спиењето. Потребата на телото за секс е неопходна, дури и ако некое лице не чувствува привлечност. Поради оваа причина, започнуваат соништа од сексуална природа во кои човекот достигнува оргазам.
 5. Намален сексуален нагон. Нормално, едно лице треба да чувствува сексуална привлечност. Во спротивно тој може да стане импотентен или фригиден. Во отсуство на секс, телото почнува да се навикнува на оваа состојба.
 6. Loveубовта исчезнува. Партнерите се толку зависни од секојдневните проблеми што престануваат постојано да имаат секс. Меѓу парот се појавува провалија, која ги отстранува на долги растојанија. Со текот на времето, ова растојание само се зголемува и чувствата горат.
 7. Намалена самодоверба. Едно лице престанува да чувствува самодоверба. Ова предизвикува развој на инфериорност. Недостаток на секс, многу силно влијае на самодовербата, едно лице почнува да мисли дека не е привлечно за спротивниот пол. Научниците веруваат дека спермата е природен антидепресив. Кога не е таму, едно лице почнува да се чувствува нервозно. Затоа, експертите апелираат редовно да имаат секс. Заштита во форма на кондом, придонесува за добра заштита од несакана бременост и болести. Иако, благодарение на истражувањето, беше откриено дека овој метод на заштита го лишува партнерот од целосно чувство.
 8. Развој на канцерогени тумори. Овој фактор е особено точен за мажите. На крајот на краиштата, токму тие се изложени на ризик да заболат од рак или простатитис, за чија превенција се препорачува дрога Prostero... Во напис во дневник obzoroff.info за овие апчиња, нивниот ефект врз телото е детално напишан кога се појавуваат првите симптоми на простатитис и препораките за неговото лекување.
 9. Гинеколошки заболувања. Сексуалните врски не само што им овозможуваат на жените да уживаат, туку помагаат и во зајакнување на нивните мускули. Ако поради некоја причина е невозможно да продолжите со редовен секс, тогаш треба да си обезбедите физички вежби. Недостатокот на интимни односи не ја растерува крвта во карличната област, поради оваа причина, се појавува сериозен метеж. Токму тие предизвикуваат гинеколошки заболувања.
 10. Хормонална дисбаланс. Реткиот сексуален однос ги нарушува хормоните. Кај жените, има зголемување на машките хормони, што доведува до "проблеми со кожата". Експертите веруваат дека недостатокот на секс е причина за брчки и го забрзува процесот на стареење.

Мажјаците, исто така, имаат проблеми со „осип на кожата“ и се појавуваат незадржлива агресија и суровост.

Сексот во секојдневниот живот на една личност е многу важен. Навистина, токму неговото отсуство може да предизвика дебелина, несоница, алкохолизам и појава на изразен синдром на болка. Долготрајната воздржаност спасува само од болести кои се пренесуваат преку сексуален пат. Инаку, недостатокот на блискост му дава силен удар на целото човечко тело. Посветете повеќе внимание на вашиот сексуален живот со апчиња Adamour, тоа ќе ве спаси од разни болести. Треба само да запомните дека партнерот мора да биде постојан.

Постави прашање

Уролог Новитyук Дмитриј Федорович веќе 20 години се занимава со дијагностицирање, лекување и спречување на болести на генитоуринарниот систем.

Obzoroff
Коментари: 9
 1. Никита

  Никогаш не помислував дека ќе мора да се соочам со деликатен машки проблем што ме престигна на четириесет години. Среќно сум оженет. Сè беше одлично во сексот со мојата сопруга. Блискоста се случуваше редовно и немаше никакви грешки. Ја сакам сопругата. Неодамна почнав да забележувам незаинтересираност зад себе. Јас му го припишував тоа на замор и спорт (правам кревање на моќ). Кога проблемот се прелеа во физичкиот аспект, сериозно се загрижив. Како и обично, отидов на Интернет за информации. Наидов на една статија за Adamour за потенција. Не сакав да станам зависник од сериозни лекови со еден куп несакани ефекти. Покрај тоа, сопругата инсистирала да оди на лекар. Решив да нарачам капсули. Прво, природниот состав се базира на билни состојки. Второ - минимум несакани ефекти (практично отсутни). Третото е пристапноста. Резултатот ги надмина сите мои очекувања. Лекот додава сила, самодоверба. Сопругата е среќна. Мојата вознемиреност и комплекси поминаа. Можете да го пиете лекот во текот. Јас лично користев непосредно пред сексуалниот однос. Прво, пред секој, потоа - секој друг пат. Сексуалната активност значително се зголеми. Јас целосно заборавив на импотенцијата. Понекогаш, дури и по ејакулација, ерекцијата продолжува и сакате да продолжите.

 2. Никита

  Лекот е доста квалитетен, и што е најважно, работи беспрекорно и без несакани ефекти, барем го толерирам без проблеми и не забележав никакви додатоци во составот што може да предизвикаат лошо здравје. Пробав многу аналози, но ефектот беше сосема поинаков и се чувствуваше како главоболка, ова е најмалку значајно нешто што може да се случи, главно апчињата предизвикаа силна треска и забрзано чукање на срцето, што не е многу добро. Adamour во овој поглед, спасение, особено ако сакате да добиете повеќе нови сензации. Јас не патам од импотенција, само многу се заморувам на работа и воопшто нема желба или можност за секс, но со Adamour сè станува возможно. Дејствува брзо, почнувате да го забележувате ефектот во првите 10 минути и по некое време се интензивира. Главната предност е што лекот го зголемува либидото и чувствителноста, додека други едноставно ја забрзуваат циркулацијата на крвта. Theелбата под овој лек силно се зголемува, чувствителноста се зголемува за 40 проценти, сè додека не ја пробате, нема да разберете дека сексот може да биде уште попријатен. Дејството на лекот престанува непречено, не остава ништо зад себе, па сензациите остануваат нормални. Не срамете се од вашиот проблем, користете ги вистинските алатки и сè ќе биде во ред со вас.

 3. Alex

  Во мојот случај, напротив, утринската ерекција беше, наутро можеше да има дури и сексуални односи. Но, ејакулацијата воопшто не дојде. И навечер после работа воопшто не сакав ништо. Во исто време, имам млада сопруга и кога тој се пожали на пријател за проблеми со потенцијата, тој едноставно не веруваше во тоа. Затоа се обратив кај лекар за стручен совет.
  Бидејќи живеам со моето семејство во Турција и навистина не им верувам на локалните лекари, за време на мојот одмор посетив уролог во Москва. Анализата на сперматозоидите покажа дека сум теоретски здрав. Мојот лекар сугерираше дека стресот и животот во друга земја може да влијаат на потенцијата. Не ми препиша тешки лекови, но ме советуваше да земам курс на Адамур. Во Русија, не го најдов, не сакав да го заменам со аналози, па го купив околу еден месец подоцна за време на службено патување во Мадрид. Веднаш по купувањето, почнав да го земам како што беше напишано во упатството и одлетав дома околу три или четири дена подоцна.
  Кое беше моето изненадување кога бев уморен, гладен, по летот со трансфери, почувствував неодолива желба за блискост со сопругата. И сексуалниот однос конечно заврши со сперма. Не можев да се сетам кога последен пат се чувствував толку добро од секс. Се чувствував како човек, комплетен и здрав.
  Како што ме советуваше докторот, го испив курсот. И за време на друго патување купив друго. Но, досега тоа не беше потребно. Сè ми се реши, никаков замор влијае на мене, а водењето loveубов завршува многу успешно.

 4. Alex

  Отсекогаш сум бил скептичен во врска со ваквите лекови. Но, само до неодамна. За моја среќа, постои таков исклучок како Adamour... Да бидам искрен, немам со што да споредувам, бидејќи порано немаше искуство со земање такви лекови. Овој лек силно ми го советуваше добар пријател кој немаше причина да не верува. Иако, повторно, имаше загриженост (особено во врска со несаканите ефекти). прифаќам Adamour скоро месец. Може да се извлечат некои заклучоци. Прво, работи брзо. Факт е. Првиот пат кога ја потценив нејзината изведба, се надевав дека ќе треба повеќе време, така да се каже, да се лулам. Првиот пат, да бидам искрен, имаше некои проблеми со чувствителноста, но по неколку употреби не само што се врати, туку и се засили! Очигледно, телото едноставно не било подготвено за таков ефект одеднаш. Desелбата значително се зголемува со тоа. Јас дури и ќе кажам повеќе, стана поотпорен на стрес (иако, можеби, ова е Плацебо ефект врз отпорност на стрес). Што се однесува до желбата и привлечноста, јас физички чувствувам дека поинаку гледам на сопругата. И таа природно го забележува и ова. Не знам како да го опишам. Перцепцијата за сексот е различна воопшто. Повеќе жив, поневеројатен или нешто слично. Што се однесува до несаканите ефекти, не забележав ништо значајно. Веројатно, ако не го злоупотребите, тогаш нема да има несакани ефекти. И така, главата не боли, нема летаргија. Здравствената состојба е нормална.

 5. Гаџи

  Зборува Adamour, Конечно постигнав полноправно продолжено дело. Во изминатите неколку години, работата како возач на камион ми нанесе огромна штета на мојата машка моќ. Ова, може да се каже, е нашата професионална болест. Добро е што моите пријатели ме советуваа да ја порачам оваа прекрасна дрога.
  Одделно, би сакал да кажам за зголемувањето на притисокот. Ова е "болен предмет" на такви лекови, притисокот скока од нив - само на патот! Но, тука е составен исклучиво од билки и растителни екстракти, кои скоро немаат никакво влијание врз систолниот крвен притисок. И витаминскиот комплекс на цинк, ниацин и Л-аргинин само го подобрува нивниот ефект. Јас и самиот не сум лекар, но имам добар пријател лекар, кој, откако погледна во составот на лекот, ме советуваше смело да го користам. Јас го сторив тоа и не бев разочаран.
  Десетина минути - вистина е. Подигнувачот се обезбедува скоро веднаш по земањето на препорачаната доза. Го пијам непосредно пред чинот, затоа не можам да коментирам за системот после јадење, не сум го пробал. Но, пред да легне со сопругата, дефинитивно вреди да се прифати.
  Патем, простатата стана помалку вознемирувачка за мене. Ова е едно од неговите корисни „странични“ својства.

 6. oseозе гаспар

  Не можам да кажам ништо лошо за овие апчиња. Тие ја исполнуваат својата функција 100%. Мојот пенис стои како да имам повторно 20 години, што значи дека adamour работи! Во принцип, секој маж треба да ги испроба овие апчиња на себе, а резултатот од нивната ефикасност ќе го процени жената што е со вас во кревет.

 7. Р „Р ° РЅРёР“

  Многу ефикасна и квалитетна алатка, особено кога ќе се спореди со аналози, тогаш Adamour ги освојува, дури и чисто во неговиот состав, бидејќи е природно и во него нема хемикалии или адитиви. Активни Adamour брзо, реалните сензации се појавуваат 10 - 15 минути по нејзината примена, и ако други апчиња едноставно возат крв низ телото, поради што се појавува ерекција, но со тоа и главоболка, како и притисок и чувство на силна топлина, тогаш еве го главно ефектот доаѓа од зголемување на либидото, желбата се буди силно. Од предностите, забележав зголемување на чувствителноста за време на сексуален однос и брзо закрепнување, па можете да го повторувате неколку пати преку ноќ. Несакани ефекти во Adamour не, тие дејствуваат нежно и непречено, па секој може да го земе. Ниту постои зависност од лекот, па сè ќе работи без него. Го порачав во Хрватска, нарачката дојде за 4 дена, пакувањето е недопрено, рокот на траење е во ред, оригиналот. Пробав многу лекови за потенција, но Adamour импресиониран најмногу, затоа го препорачувам лекот, го тестирав на себе, добро функционира дури и во најтешките ситуации, но главната работа е што е целосно безбеден и погоден за секоја возраст и здравствена состојба.

 8. Константин

  Ми се чини дека секој маж наиде на проблем со потенција барем еднаш, но ако на млада возраст овие грешки се случајни и се решаваат со малку одмор, тогаш на позрела возраст, проблемот станува постојан и сексот станува сè поретко токму поради проблемот. Во принцип, јас не станав среќен исклучок, и се случи така што бев потполно тажна во кревет, се разбира, сопругата се загрижи и ме смири, но видов колку и е тешко, што се трудеше најдобро што можеше, а јас дури и сметка- НИШТО. Откако се напив со еден пријател во барот, решив да го споделам мојот проблем, тој исто така ми рече дека го има истиот проблем и лекарот го советуваше да пие лек и сега се чувствува како сите 18 години, се разбира, првично се сомневав дали вреди да се пие овој лек, но наскоро одлучи дека сакам сопругата да биде среќна со мене во сите аспекти на врската. Следниот ден откако ги прочитав сите прегледи на Интернет, решив да нарачам Adamour, сега кога и јас се чувствувам на 18, со сигурност можам да кажам дека лекот навистина работи, почна да ме изненадува што дури и утринската моќ се врати, а сопругата сега е стопроцентно задоволна. Јас безбедно можам да го препорачам!

 9. Игор Литвинов

  Случајно знаев за оваа дрога во моментот кога почнав да имам проблеми со потенцијата. Сè започна со предвремена ејакулација и заврши без воопшто ерекција. Се разбира, оваа ситуација многу ме депресираше, па дури и сопругата постојано велеше дека повеќе не ме интересира. Овој лек ми го препорача лекарот кога решив да го посетам. Се разбира, почнав постојано да земам Adamourкако што препорача лекарот. Да бидам искрен, јас бев пријатно изненаден што не морав долго да чекам за ефектот на овој лек. Изненадувачки, наскоро ми се врати утринската ерекција, што можев веднаш да ја задоволам сопругата, а подоцна веќе можев да учествувам во долг однос. За мене, ова е едноставно најдобриот можен резултат што би можел да го очекувам од земање на овој лек. Се плашев, се разбира, дека може да се појават некои несакани ефекти, но, за среќа, ништо не се случи. Не можам да изразам со зборови колку сум среќен што оваа дрога беше толку ефикасна и можеше да ми помогне за толку кратко време. Јас би им го препорачал на мажите кои се соочуваат со проблем сличен на оној што го имав јас.

Додадете коментар