АМАРОК капсули: ефект на лекот врз ерекцијата и машката моќ

Амарок е универзален лек за корекција на еректилната функција. Обезбедува постигнување и одржување на ерекцијата доволна за целосен и квалитетен однос. Резултатот се постигнува индиректно поради способноста на компонентите на таблетите Амарок да го зајакнат дејството на ендотелијалниот азотен оксид, природен вазодилататор. Ова обезбедува проширување на капиларите кои носат крв во пенисот и ги исполнуваат кавернозните тела на пенисот, а исто така го спречуваат одливот на крв од екстензивните ткива.

АМАРОК капсули за потенција

Структурата на таблетите Амарок селективно влијае на ензимот фосфодиестераза-5. Во однос на другите ензими од оваа група, нејзината активност е значително минимизирана, што го намалува ризикот од несакани несакани реакции.

По орална администрација, лекот брзо се апсорбира во гастроинтестиналниот тракт. Врвната концентрација на активниот дел во плазмата по земањето на една таблета се јавува по 20-30 минути и трае 2-3 часа. Масната храна ја намалува стапката на апсорпција на лекот во цревниот систем. Едноставно кажано, кога таблетите Амарок се земаат заедно со оброк, ефектите се полоши отколку ако се земаат на празен стомак.

Системот на дејство на капсулите Амарок за време на рана ејакулација е поврзан со инхибиција на навлегувањето на серотонин од нервните клетки, проследено со зголемување на дејството на невротрансмитерот врз пред и постсинаптичките рецептори. Ејакулаторниот систем е првенствено контролиран од нервниот систем на поддршка. Постганглјонските елаборирани нервни влакна ги инервираат влијателните центри, деферентните садови, простатата, мускулите на уретрата и вратот на мочниот меур, што ги тера да се усогласат едни со други за да постигнат ејакулација. Составот на таблетите Амарок влијае на рефлексот на ејакулација, зголемувајќи го периодот на латентност и намалувајќи го периодот на рефлексни импулси на моторните нервни клетки на перинеалниот ганглион. Стимулот што предизвикува ејакулација се произведува во рефлексниот центар на 'рбетот, кој се контролира преку мозочното стебло од бројни преоптички и паравентрикуларни мозочни јадра.

АМАРОК е ефикасен стимуланс на машката потенција, кој содржи природни безопасни состојки. Производот го враќа функционирањето на репродуктивниот систем, ја елиминира еректилната дисфункција, го подобрува либидото и го подобрува сексуалниот живот. Пред да користите капсули AMAROK, вреди да се земат предвид својствата и карактеристиките на овој производ, упатствата за употреба и постојните аналози.

Каде да ги купите капсулите АМАРОК во Европа?

Можете да нарачате AMAROK на официјалната веб-страница на производителот. За да купите производ, само следете неколку чекори:

 • Оставете барање на веб-страницата на производителот;
 • На страницата, треба да пополните формулар што ги означува името и телефонскиот број на примателот;
 • Менаџерот на онлајн продавницата ќе ве повика за 5 минути за да ги разјасни важните детали за нарачката и да одговори на сите прашања на купувачот;
 • После тоа, нарачката е завршена и испратена до купувачот.

Капсулите АМАРОК можете да ги купите со попуст во многу земји од Европската унија. Предлагаме да ја посетите веб-страницата на производителот сега.

Купете Амарок за потенција

Обично, пакет со апчиња пристигнува на наведената адреса во рок од 4-6 дена. Плаќањето се врши по приемот на стоката, просечната цена на капсулите за подобрување на ерекцијата во Европа е 39 евра.

Состав и дејство на компонентите на капсулите АМАРОК

Главната предност на АМАРОК е неговиот природен и ефективен состав. Сите растенија се собираат од еколошки природни места, тие биле подложени на потребните третмани, кои целосно ги задржале сите корисни својства насочени кон стабилноста на ерекцијата кај мажите.

Значи, следниве екстракти од билки се дел од овој производ за враќање на потенцијата:

 • Tribulus Terrestris. Ја стимулира работата на хипоталамусот и хипофизата, го стимулира производството на тестостерон. Има корисен ефект врз силата и моќта на мажите. Ова се прави со зголемување на лутеинизирачките хормони во телото (тие го стимулираат лачењето на полови хормони);
 • Катуаба. Фабриката е силен природен афродизијак, роден во Бразил. Содржи високо ниво на витамини А, Б, Ц, Е., а содржи и јод, фосфор, магнезиум, железо. Го зајакнува нервниот систем, имунитетот, се заситува со сила, ја подобрува издржливоста;
 • Мака (uеншен Перу). Фабриката ја зголемува физичката и сексуалната издржливост. Ја прави чувствителноста на нервните завршетоци акутна, го зголемува времетраењето на задоволството од сексуалните галења;
 • Дамијана или Тарнер се шири. Кога едно растение влегува во телото, се јавува зголемување на производството на полови хормони, тие предизвикуваат зголемување на либидото, сексуална желба. Фабриката содржи компоненти како што се арбутин, хидрохинон, дамијанин, тие имаат стимулирачки и реставративен ефект врз органите на машките генитални органи;
 • Заспана Бери (Шлафбере). Ова растение, според неговите карактеристики: природна вијагра. Има корисен ефект врз квалитетот на сексуалниот живот, го подобрува сексуалниот нагон. Благодарение на него, производството на сперматозоиди во машкото тело се зголемува, а нивото на тестостерон се зголемува. Ја елиминира машката неплодност.

Индикации за употреба на капсули за подобрување на ерекцијата

АМАРОК не е лек, тој е додаток во исхраната за подобрување на ерекцијата, кој се базира исклучиво на природни состојки. Поради оваа причина, може да се земе без рецепт на лекар. Но сепак редакцијата на списанието Obzoroff.info препорачува претходно да се консултирате со специјалист.

Силна ерекција со капсули Амарок за потенција

Инструкциите покажуваат дека капсулите АМАРОК треба да се користат за следниве проблеми:

 • Влошување и намалување на потенцијата;
 • Импотенција;
 • Еректилна дисфункција;
 • Влошување на квалитетот на сексуалниот живот;
 • Проблеми со репродуктивните органи - воспаление на простатата, простатитис, аденом.

Контраиндикации и несакани ефекти на лекот

Капсулите АМАРОК се природен производ кој содржи само растителни екстракти. Не содржи хемиски адитиви, синтетички супстанции кои можат негативно да влијаат на здравствената состојба. Во упатствата, меѓу контраиндикациите, е индицирана само можна алергија на составните компоненти, индивидуална нетолеранција.

Средства за потенција АМАРОК е безбедна подготовка за враќање на ерекцијата, кога се земаат, нема здравствени проблеми. Но, ако имате алергија или преосетливост на дејството на компонентите вклучени во составот, тогаш е можно да се појават непријатни реакции при земање капсули - осип, шуга, гадење, главоболки. Но, овие симптоми поминуваат сами по себе.

Кој е ефектот на капсулите Амарок за потенцијата

Лекот се препорачува да се зема како курс, со овој пристап ќе може да ја врати потенцијата, да го подобри функционирањето на машкиот репродуктивен систем.

Дејство на капсулите Амарок за потенција

Значи, да видиме како работат овие капсули за да се подобри потенцијата:

 • АМАРОК многу брзо предизвикува и подобрува ерекција, бидејќи специјалниот состав на капсулите ја стимулира циркулацијата на крвта во карличните органи. Покрај тоа, растителните супстанции придонесуваат за брзо полнење на пенисот со крв. Како резултат, пенисот на мажот се зголемува за 35%;
 • Ја зголемува чувствителноста на ерогените зони. Специјалните супстанции што се во составот имаат силен ефект врз нервните завршетоци. Поради оваа причина, ќе се забележат невидени сензации кога партнерот допира, лесни милувања;
 • Зајакнување и продолжување на оргазмот. Компонентите влијаат на областа на мозокот што е одговорна за сексуално возбудување. Кога се зема, времетраењето на оргазмот се зголемува, станува посветло и позаситено;
 • Ја зголемува сексуалната желба. Употребата на капсули има позитивно влијание врз сексуалниот живот. Заморот и стресот повеќе не можат да го попречуваат целосниот однос. Заедно со лекот, секогаш ќе бидете на врвот на сексуалната активност.

Преземањето на капсули АМАРОК не само што ја зголемува потенцијата, туку го подобрува и здравјето на органите на репродуктивниот систем. Еден човек скоро од првите денови чувствува наплив на сила, неговите репродуктивни органи се нормализираат, активноста на крвните садови е обновена и циркулацијата на крвта се зголемува.

Благодарение на ова, се зголемува приливот на хранливи материи во карличната област. Покрај тоа, се зголемува производството на полов хормон, тестостерон, што го подобрува либидото и сексуалната желба.

Дополнителни придобивки од капсулите Амарок

Пред да земете АМАРОК, треба да ги проучите неговите позитивни карактеристики. Судејќи според прегледите, производот помага да се подобри сексуалниот живот на мажите. Избалансиран состав, кој има само природни состојки, ја враќа активноста на репродуктивниот систем, ја зајакнува, ја зајакнува ерекцијата.

Предности на капсулите Амарок

Проучувајќи го составот, описот, упатствата и позитивните критики, можете да потенцирате голем број предности:

 • Се базира на природен состав без хемиски, синтетички компоненти;
 • Кога земате капсули, нема несакани ефекти, здравствени проблеми;
 • Производот е одличен за мажи од било која возраст, нема ограничувања за неговиот внес;
 • Заедничка употреба со алкохолни пијалоци, лекови;
 • Има комплексен ефект - ја подобрува потенцијата, олеснува многу болести на машкиот репродуктивен систем;
 • Го подобрува сексуалниот живот, го прави посветол, поинтензивен.

Амарок има придобивки во однос на другите засилувачи на ерекцијата

Фармацевтскиот пазар нуди голем број аналози на AMAROK, кои помагаат да се подобри потенцијата, да се врати функционирањето на органите на репродуктивниот систем. Многу од нив се сосема природни и безбедни. Меѓу нив има толку популарни замени за вијагра: таблети Adamour, капсули Erogan, комплексен Potencialex - кои се опишани на нашата веб-страница Obzoroff.info.

Амарок е подобар од апчиња Erogan, Adamour и Potencialex

Инструкции за употреба

Ако треба да предизвикате ерекција, тогаш доволно е да проголтате една капсула 5-7 минути пред предвидениот сексуален однос. Брзиот ефект на лекот се протега само на луѓе кои немаат тешки компликации со еректилната функција.

Детална шема за апликација е означена во упатствата. Употребата на капсули АМАРОК за третман на хронична импотенција е прилично едноставна:

 • Неопходно е да се земаат 2 пати на ден - наутро и навечер;
 • Земете 1 капсула истовремено;
 • За полесно внесување на капсули, се препорачува да пиете вода;
 • Неопходно е да се користи лекот во рок од 7-14 дена додека не се појави стабилен позитивен резултат;
 • Доколку се следат сите препораки, треба да се очекува подобрување на потенцијата, зајакнување на ерекцијата и зголемување на оргазмот.

Дејството на капсулите се забележува во рок од 15-20 минути по земањето на капсулите. Потенцијата и ерекцијата се обновуваат по употребата на курсот од една до две недели.

Прегледи на лекари и купувачи за ефикасноста на капсулите АМАРОК

Одлучивме да објавиме неколку коментари пронајдени на Интернет. Повратните информации за употребата на овие капсули ќе ви помогнат подобро да го разберете нивниот принцип на дејство врз стабилноста на потенцијата.

Доктор уролог Валвачев Артур:

АМАРОК е ефективен природен производ, кој е сличен на вијаграта. Еден синтетички аналог има штетно влијание врз здравјето, ги уништува крвните садови, ја нарушува активноста на срцето и предизвикува сериозни компликации. Но, што се однесува до оваа дрога, напротив, значително го подобрува здравјето, има позитивен ефект врз работата на репродуктивните органи, ја зголемува потенцијата и ја елиминира еректилната дисфункција. При земање на лекот, циркулацијата на крвта во карличните органи е забрзана, поради што се зголемува протокот на хранливи материи. Благодарение на ова, либидото, сексуалната желба се зголемуваат, сексуалниот живот станува поинтензивен, траењето на оргазмот се зголемува “. Амарок не е наменет за употреба од жени, меѓутоа, поради зголемената циркулација на крвта во карличните органи, веројатно ќе ја зајакне сексуалната стимулација со циркулација на крв во клиторисот и вагиналната област. Во исто време, оваа претпоставка не треба да се смета како водич за акција: упатствата за употреба на лекот не кажуваат ништо за ова.

Денис, 45 години, Париз:

„Не толку одамна почнав да доживувам проблеми сексуално, потенцијата стана не толку силна, ерекцијата се влоши. Стана голем стрес за мене, мислев дека наскоро ќе имам целосна импотенција. Но, добро го најдов лекот АМАРОК, нарачав пакет и решив да го пијам како курс. Забележав подобрувања веднаш по 15 минути по земањето на капсулата. Благодарение на него, сексот стана светла, интензивна. Пенисот се зголеми во големина, стана поупорен и тврд “.

Сергеј, 52 години, Букурешт:

„Веќе три години имам проблеми во сексот, ретко го правев тоа, а потоа и секој друг пат. Пенисот постојано беше во полулажена состојба, а понекогаш и воопшто не се креваше. Јас веќе си дадов оставка на ова, мислев дека ништо нема да помогне. Добро, еден пријател го препорача АМАРОК. Земав скоро еден месец. Сексуалните проблеми исчезнаа по 3 дена од земањето на лекот. Оргазмот стана долг, интензивен, сексуалниот нагон и желбата се зголемија. Сексот сега е многу светла и сензуална “.

Кирил, 37 години, Варшава:

„Не мислев дека на млада возраст ќе има проблеми со потенцијата. Но, сепак, кога почнав да успеам секој друг пат, станав многу загрижен. Не земав веднаш синтетички стимуланси, не сакав да го засадувам здравјето на растенијата. Затоа, решив да го пробам АМАРОК. И никогаш не сум жалел, во рок од 15 минути по преземањето на ерекцијата стана камен, а сексот е едноставно без зборови. Го испив 2 недели и сè се врати во нормала “.

Постави прашање

Дмитриј Новитсјук

Уролог Новитyук Дмитриј Федорович веќе 20 години се занимава со дијагностицирање, лекување и спречување на болести на генитоуринарниот систем.

Obzoroff
Коментари: 10
 1. Слика
  Виктор Дрејмонд

  Имаше ситуации кога имав проблеми со ерекцијата. Замор, стрес на работа, нездрава исхрана, сето ова доведе до погрешни удари. Купив капсули Амарок од чиста curубопитност, сакав да тестирам нешто ново што не сум го земал до сега. Па, имаше некои стравови дека ќе се навикнам на претходниот лек и нема да работи толку ефикасно како порано. Во принцип, од сите испробани и проверени лекови, најмногу можам да ги препорачам таблетите Амарок. Цената е нормална, дејството е одлично, со постојан внес, проблемите исчезнуваат засекогаш, се формираат уште повеќе сперматозоиди.

 2. Слика
  Инара

  Сопругот неодамна започна да доживува проблеми со потенцијата. Гледајќи дека му е тешко самиот да посети лекар, по совет на лекар што го познавав, купив капсули Амарок. Тие се покажаа навистина ефикасни. Сопругот го зема овој природен лек само три месеци, но подобрувањето е забележливо. Нема повеќе неуспеси со ерекцијата, чувствата на интимност станаа светли и незаборавни. Времетраењето на сексуалниот однос значително се зголеми, тие станаа поквалитетни и подолги. Покрај тоа, општата состојба на телото е подобрена, крвниот притисок се стабилизира и главоболките исчезнаа.

 3. Слика
  Јури соболев

  Почитувани господа!
  Сакам да купам капсули Амарок, како можам да порачам и да доставам до Германија (Берлин)? Јас сум глув и имам 64 години. Се радувам на позитивен одговор.

 4. Слика
  Сергеј

  Добро попладне, би сакал да пробам и Амарок, но поради некоја причина не можам да нарачам во Белорусија, дали можам да го направам тоа или не?

 5. Слика
  Сергеј

  Каде во Германија можете да купите?

 6. Слика
  Vlad

  Сакам да купам капсули амарок, како да направам нарачка и испорака до Германија?

 7. Obzoroff
  Obzoroff

  Одете на веб-страницата на производителот и дознајте ја моменталната цена. Бидејќи може да се разликува од земја до земја во Европа

 8. Слика
  Едвард

  Сакав да нарачам лек. Колку чини курсот? 26713762 Летонија

 9. Obzoroff
  Obzoroff

  Да, можете да ја набавите оваа дрога со готовина при испорака во Летонија. Испораката се врши во сите земји на Европската унија

 10. Слика
  viktor

  Дали ќе можам да добивам лекови со готовина при испорака во Летонија?

Додадете коментар