Titan Gel за зголемување на пенисот и забрзување на растот на пенисот

Titan Gel за зголемување на пенисот дома за 5-6 см за само 4 недели: опис, состав, прегледи и упатства за употреба Титан гел. Како да го зголемите пенисот? Ова прашање го поставуваат илјадници луѓе и сега стана можно да се забрза растот на пенисот благодарение на целосно уникатната алатка за забрзување на растот на пенисот кај мажот, чии прегледи експлодираа на сите социјални мрежи. И ова не е изненадувачки, бидејќи кремот Titan Gel Многу актери во порно индустријата го користат долго време и резултатите се навистина импресивни: оние што гледале филмови со исти учесници требало да ја забележат разликата!

Што да кажам? Овој таканаречен „Chlenokrem“ стана нереално популарен благодарение на успешниот развој на затворениот институт SeXiGamer “лоциран во Германија, земја позната по своите посебни технологии во развојот на културата за возрасни, и сега ужива неверојатна популарност кај повеќето мажи кои живеат во различни делови на нашата планета. Денес, нашиот пријател повикан на Интернет, се разбира, има многу информации за тоа, но решивме да направиме фер и правилен преглед на овој производ со цел да разговараме за неговите предности, во однос на придобивките на кремот Titan Gel за зголемување на пенисот за 1 месец.Titan gel оригинални

Што е Titan Gel да се зголеми големината на пенисот?

Долго време, се случуваше големината на машкиот генитален орган да биде едно од најпопуларните и дискутираните прашања кај жените. Честопати, повеќето жени тврдат дека големината на пенисот влијае на силата на нивниот оргазам. А сепак, најновите резултати од анонимна анкета покажуваат дека повеќе од 75% од жените кои сакаат нивните мажи да имаат голем пенис. За што? Лично, како автор на статијата, не ми е јасно? Се радувам на вашите коментари!

резултати од зголемување на пенисот со гел од титаниум

Современиот пазар на услуги за возрасни и сексуални услуги нуди разновидни интимни производи кои помагаат да се постигне значително зголемување на машкиот пенис со најмалку напор. Сепак, повеќето од нив не се корисни, па дури и штетни за организмот. На пример, класична пумпа за вакуум честопати резултира со болни симптоми по употребата. Во моментот, во светот на модерната медицина, нема многу пријатно решение за ова прашање - ова е хируршка процедура. Сепак, цената на ваквите операции е многу висока и ризикот од повреда или несакани ефекти е исто така многу висок.

Затоа руските научници, благодарение на тајните на сибирските народи, го развија овој производ што ќе помогне да се постигнат позитивни резултати без несакани ефекти и без болка. Таков производ беше именуван Titan Gel и патентиран во Швајцарија, успешно продаден и во Австрија, Луксембург и Лихтенштајн. Титанот Гел за проширување на пенисот има многу позитивни критики во земјите на ЗНД, иако се поставува прашањето зошто им е потребна оваа алатка за нив, и затоа природата им дала повеќе отколку што им треба!

Комплексот на забрзувачот на растот на пенисот за зголемување на неговата големина и волумен, важен генитален орган на секој човек, ги вклучува заедничките резултати од иновативниот развој на научниците и сексолозите. Развиена е уникатна крема за зголемување на должината и дебелината на пенисот Titan Gel со патентирана формула измислена од германски научници. Благодарение на ова, Титан Гел доби максимален број позитивни критики и коментари од експерти од областа на сексологијата.

Научниците, користејќи ги препораките на Здружението на водечки уролози во Европа, развија уникатен гел кој гарантирано ќе ја зголеми големината на пенисот за само 30 дена и ќе го направи пообемен. Во исто време, кремот нема несакани ефекти, не предизвикува зависност и нема ефект врз генитоуринарниот систем и е апсолутно безбеден. Ова е потврдено со меѓународниот сертификат за квалитет на производот "Титански гел".

Која големина треба да биде совршен пенис?

Многу се зборува за тоа колкава големина треба да има гениталниот орган на „вистинско момче“, затоа што ако ја погледнете нивната суштина, мажите зборуваат за тоа како се мерат елените со рогови, а мажите со нивните репродуктивни органи. За жал, за оние кои сакаат да ја покажат оваа одредена ставка од своето тело, само големината останува одредена предност пред другите - визуелно.

За другите параметри - на пример, можноста да го проширите вашиот род - големината нема да биде важна и нема предност. Затоа, целата „еуфорија“ за големи димензии, „гигантски црева“ и други изјави станува не повеќе од празна грижа, но исто така предизвикува многу разговори за можноста за зголемување на големината на пенисот, што, во принцип, е можно со употреба на гел за зголемување на пенисот Penilux или Гел од титан.

Во врска со девојчињата кои, како што веруваат, е од витално значење да имаат момче со огромен пенис, не секогаш станува „паметна“ идеја, само ако се должи на физиолошките карактеристики (голема е веројатноста дека наместо задоволство, може да добиете само долгорочно нарушување на причинското место) ...

Слично на големината на големината на машките гениталии, истото расудување се однесува и на женските генитални органи. Вагината на жената исто така не може да биде многу мала - во спротивно или жената не може да се опушти, или ова е физиолошка карактеристика на хименот. Со други зборови, вагината мора да има доволно нормална големина од причина што фетусот мора да одговара.

Исто така, грешка е да се мисли дека вагината може да биде „преголема“ - проблемот може да лежи во малата разновидност на положби избрани за време на сексот и вреди да се избере нешто ново (на пример, така што колковите на партнерот ќе бидат цврсто исцедени заедно). Големината на пенисот е таа што ќе ги одреди оние позиции што ќе донесат најголемо задоволство за одредена двојка, но не и повеќе.

Во врска со пенисот на мажот во невозбудена состојба, ова не е главниот фактор - со ерекција, пенисот ќе го добие својот „вистински“ изглед. Продолжувајќи ја темата за големината на машките гениталии, таа може да се прошири и на машките тестиси - мала големина или многу огромна не влијае на нивната директна функција.

Во пракса, поголемите големини на пенисот се зголемуваат со Titan Gel малите жени треба да бидат претпазливи, особено ако таа е одозгора - голема е веројатноста дека може да го повреди јајниците (слична болка ја доживуваат и мажите кога ќе ги погодат тестисите). Во спротивно, осмелете се и експериментирајте за да го постигнете она што го сакате.

Ефект на примена Titan Gel

Апсолутна природност на составот Titan Gel, обезбедува најдобри резултати за зголемување на големината на пенисот, и како дополнителен бонус, ја затегнува неговата стабилна ерекција, го зголемува либидото и сексуалната желба од женскиот пол. Земајќи го овој лек, едно лице ќе може да има секс барем 2-3 часа во режимот "Нон-стоп", вие и вашето тело нема да имате никакви тешкотии и замор.

Да! Загарантирано е! Покрај тоа, Титан Гел помага да и гарантирате максимален оргазам на вашата девојка, што за прв пат ќе ви го претстави како најдобриот можен overубовник. (Таа не знае за тајната на користење на оваа алатка и верува само во нејзините чувства!)

Врз основа на фактот дека кремот не содржи никакви хормонални и хемиски компоненти во неговиот состав, може да се користи секој ден. Се согласувам, ова е многу убав имот?

Што дефинитивно треба да се каже за дејството на алатката Titan Gel: Големината се зголемува за 42-46% од оригиналната големина, згора на тоа, ова се должи на фактот дека производот е клинички тестиран и сертифициран.

ефект Titan Gel врз основа на природно активирање на репродуктивниот систем за зголемување на производството на тестостерон и зголемување на протокот на крв во гениталиите:

 • Ефектот од зголемување на пенисот се забележува во рок од 2-4 недели по почетокот на апликацијата;
 • Ова е 100% природен и безбеден препарат, влијае само на самиот пенис и не влијае на другите внатрешни органи;
 • Многу е лесно да го користите дома;
 • Сосема прифатлива цена и квалитет на производот, што е многу лесно да се најде на Интернет.

Каде да се купи гел Титан анонимно со испорака

Да се ​​купи Titan Gel и да стане нејзин следен сопственик, доволно е да отидете во продавницата на производителот на овој производ, цената на гел Титан многу пријатно ги изненадува клиентите и им овозможува да се вратат да купуваат како подарок за своите пријатели.

Размислете за купување titan gel за зголемување на пенисот со породување

Производот Титан Гел е сертифициран и одобрен за продажба во 57 земји во светот, чиј список може да се најде на веб-страницата на производителот.

Ако сакате да купите анонимно Titan Gel со попуст, тоа е многу лесно да се направи, бидејќи овој крем се продава во многу земји на Европската унија и Азија. Испораката од официјален дистрибутер важи на територијата на секоја земја.

Titan Gel за зголемување на пенисот и забрзување на растот на пенисот

 

Во рок од 15 минути по поставувањето на нарачката, менаџерот на компанијата се јавува на бројот за контакт на клиентот, ја одредува адресата за испорака на стоката.

Како да аплицирате Titan Gel за најдобар резултат

Одговорот на ова прашање е недвосмислен: Titan Gel лесен за употреба, само нанесете крем на пенисот 2 часа пред сексуалниот однос и оставете го да се апсорбира целосно. Во исклучителни случаи, дозволено е да се користи маслиново масло заедно со Титан Гел за да се постигне најдобар ефект. Строго е забрането да се користат разни лубриканти со овој крем, бидејќи неговата ефикасност е намалена за скоро 2 пати.

Осврти за титаниум гел

Вежби за зголемување на пенисот со гел Титан

Вежби за зголемување на пенисот со Titan Gel

Изведување на овие едноставни вежби во комбинација со титаниум гел, лесно можете да направите без вакуумска пумпа и со помош на продолжувач.

Како да го зголемите пенисот без операција

Следно, ќе разговараме за тоа како да ја зголемите големината на пенисот за шест месеци без да го користите Titan Gel  и операција дома. Зголемувањето на пенисот е прилично честа тема, бидејќи големината на машкиот генитален орган секогаш и во секое време ги загрижувала не само мажите, туку и жените.

Следно, ќе има разговор за една стара, непопуларна, дури може да се каже и заборавена техника за зголемување на машкото достоинство, бидејќи секој сака сè да биде во најдоброто време на односот. Многу мажи, во решавањето на нивниот проблем, користат разни рекламирани креми, одат на операција, но тоа е далеку од опција, бидејќи тоа честопати негативно влијае на здравјето.

Техниката за која ќе се дискутира не е многу комплицирана, но категорично е важна пред да се искористи да се испита од машки специјалисти лекари, како што се уролог, андролог и да се осигура дека сè е во ред со здравјето. Само по комплетен преглед, може да се експериментира за употребата на оваа чудотворна техника, како со употреба на крем Титан Гел, така и без неа.

Суштината на методот е дека машкиот генитален орган постепено се „протега“. Клетките се издолжуваат, а формираните празнини по некое време почнуваат да се полнат со други клетки. Клетките на машкиот орган почнуваат да растат и дијаметрално и во должина. За само шест месеци, можете да постигнете ефект од плус 4 см. Се разбира, резултатот зависи од карактеристиките на организмот. Може да варира и нагоре и надолу. Сè зависи од еластичноста на клетките.

Алгоритмот за примена на техниката за зголемување на пенисот е како што следува: во самата основа на органот, потребно е да се исцеди пенисот 20 секунди што е можно посилно за да се намали протокот на крв. Главната работа е да не претерувате во потрага по очекуваниот резултат. Потоа правиме пауза 30 секунди. После секоја вежба, задолжително направете пауза од половина минута за да не запре протокот на крв, туку само да се забави малку. Со овој метод, органот ќе премине во ерекција. Следно, пенисот мора да се повлече директно 20 секунди. Не заборавајте дека не треба да бидете премногу ревносни. Ревноста е добра, но целта на техниката не е да му наштети, туку да се направи подобро. По пауза од 30 секунди, ја повторуваме вежбата за повлекување надолу и нагоре кон нас, набудувајќи ги временските интервали.

Тоа е целата вежба. Сосема лесен и брз. Подобро е да се практикува оваа техника по одредена релаксација, на пример, по бања и императив е да бидете во стоечка положба. Вежбата мора систематски да се повторува 6 месеци. После неколку месеци, ќе забележите како вашето тело ќе се зголеми за 1,5-2 сантиметри. Но, не треба веднаш да се радувате на добиените резултати и да се откажете од курсот. Со цел новите параметри да добијат основа и да продолжат да му угодуваат на окото, и не само, вежбата мора да се повторува најмалку шест месеци на ден. Исто така, периодично, времето за вежбање треба да се зголеми за 2 секунди додека не достигнете 5 минути во секоја фаза. Веднаш штом ќе се испостави дека се постигнуваат петминутни тренинзи, треба да ги продолжите сите вежби додека не поминат шест месеци без да го менувате временскиот интервал.

Нема потреба да се срамите, да се сомневате или да се плашите. Подобро е да се отфрлат сите предрасуди, бидејќи оваа вежба навистина работи. Пробајте ја оваа техника и нема да зажалите. Но, пред да започнете со часовите, препорачливо е да ги посетите потребните лекари, а потоа да набудувате само одредени интервали на вежбање и да не претерувате при стискање и истегнување на вашата „единица“. Запомнете дека богатиот не е здрав, а целта на оваа техника е да ги подобри параметрите дадени од природата и да не си наштетувате себе си. Исто така, не заборавајте дека секое човечко тело е уникатно, а фактот дека за некого резултатот од 4 сантиметри не е граница, но за некого 3 е над пофалба. Сите луѓе се единствени, и треба да се сакате себеси за тоа што сте, а не да ги користите Maral gel и други креми за брзо зголемување на пенисот.

Осврти за употребата на гел Титан

Осврти Titan Gel и коментарите на мажите кои го доживеале тоа на себе се полни со воодушевување од постигнатите резултати за кратко време. Сега нема потреба да се срамите од големината на пенисот, бидејќи е многу лесно да го зголемите дома без операција и разни уреди, на пример, она што го пишуваат во списанието МАКСИМ за тоа како Тарзан го зголеми обемот и должината на пенисот за само неколку недели.

Честопати на Интернет тие бараат како изгледа пакувањето на вистински гел од титаниум, кој е негов производител, затоа пријателите, за да не наидат на лажен, обрнете внимание на сликата на оригиналниот производ Титан Гел, каде што е означен волумен од 50 милилитри, што е доволно за употреба за две лица

Оригинален гел за титаниум за раст на пенисот

прегледи на клиенти од титаниум гелПокрај тоа, се препорачува да ја прочитате статијата за активаторот на жени Форте Лав, да, токму за истото Forte Love познат во тесните кругови на познати пикап артисти и заводници на фер сексот, кои секогаш имаат секс на првиот состанок!

За секој заинтересиран, можете да прочитате статија за еднакво ефикасна алатка Titanium за брзо зголемување на пенисот во должина и дебелина. Го користеле многу луѓе во Европа во изминатите две години, што значи дека гелот навистина помага да се зголеми големината на пенисот кај мажот. Во овој случај, нема потреба да се прибегнува кон хируршка интервенција!

Препораки за тоа како да се продолжи односот

Обично на жената и треба подолго време да постигне оргазам за време на сексот. Позната ситуација: жената штотуку влезе во ритам, а мажот веќе го достигна врвот на задоволството. Ова може да доведе до несогласувања, расправии и раскинувања. За да одржите врска, можете да ги користите следниве методи за продолжување на сексуалниот однос:

 • Мастурбација. Реткиот однос е уште една причина што доведува до брза ејакулација. Во овој случај, најдобро решение би било да мастурбирате во пресрет на средбата со партнерот. Ова ќе помогне во ублажување на напнатоста и зголемување на шансите за продолжен однос.
 • Мускулен тренинг. Вежбите на Кегел им помагаат не само на жените, туку и на мажите. Тие се користат за проблеми во генитоуринарната сфера и за продолжување на сексуалниот однос.
  Прво треба да го пронајдете срамниот мускул. За да го направите ова, за време на процесот на мокрење, треба да го запрете без помош на нозете, задникот или печатот. Ако сè е направено правилно, тоа е срамниот мускул кој влезе во напнатост. Вежбите Кегел за мажи вклучуваат затегнување на овој мускул во три серии од по 15 повторувања дневно. Во овој случај, можете само да го замислите процесот на мокрење без воопшто да одите во тоалет.
 • Недостаток на вознемиреност. Ако, пред сексот, мажот е загрижен дека сè ќе заврши пребрзо, тогаш најверојатно ќе биде така. Не треба да се изневерувате, бидејќи партнерот може да го доведете до оргазам на други начини.
 • Прелудиум. Предиграта ви овозможува да размислите за вашиот партнер и да добиете максимално ниво на возбуда. Ви овозможува да го одложите уживањето и да го разубавите оргазмот.
 • Употреба на кондом и Titan Gel како лубрикант. Лубрикантите со анестетик ќе го продолжат сексуалниот однос со одложување на моментот на ејакулација. Во овој случај, стариот добар кондом исто така може да стане помошник: по правило, сексот со кондом трае подолго. Можете да користите кондоми за анален секс: тие се подебели од класичните и се подмачкани со анестетик.
 • Употреба на прстени од петел. Ова се сексуални играчки кои ви овозможуваат да ја одложите ејакулацијата, ова се случува поради бавниот одлив на крв од пенисот.
 • Промена на позиција за време на сексуален однос. Ова ќе овозможи не само да го диверзифицира сексуалниот живот, туку и да го одвлекува вниманието од сексуалниот однос за многу кратко време, а тоа, пак, го продолжува.

Техники и вежби за одложување на оргазмот

Испробајте ги овие едноставни вежби за да си одложите малку оргазам:

 • Престанок на стимулација. Оваа техника може да се користи и за време на сексуален однос и за време на мастурбација. Се состои во запирање на стимулацијата ако мажот почувствува дека оргазмот е близу и продолжува кога ќе исчезне оваа сензација.
 • Длабок здив. Кога мажот ќе почувствува дека наскоро ќе дојде до ослободување, тој ги забавува движењата и зема неколку длабоки вдишувања. Ова му овозможува да се опушти и да биде кратко расеан од сексуалниот однос.
 • Бавна пенетрација. Брзите движења треба да се избегнуваат. На почетокот, мажот полека продира во својата партнерка и прави неколку бавни движења нанапред за три секунди. Забрзување на триење е можно во следните 5 минути. Ако маж почувствува дека оргазмот веќе му е близу, можете да останете некое време во вашиот партнер, а потоа да продолжите со сексуалниот однос.
 • Техника седум и девет за да не завршиме долго време. Тајната е да направите седум брзи и девет бавни движења за време на сексот. Ова ќе и помогне на жената да влезе во удобен ритам, а мажот да го одложи ослободувањето.
 • Расеани мисли. Ако мажот почувствува дека оргазмот е близу, можете накратко да се фокусирате на некоја надворешна мисла, ова ќе ви овозможи да го достигнете врвот на задоволството малку подоцна.

Мултиоргазам кај мажите и тајните на ориенталните практики

Источните сексуални практики имаат многу тајни, меѓу кои, според следбениците, и повеќе оргазми кај мажите. Основниот принцип е да се ограничи ејакулацијата и да се шири сексуалната енергија низ целото тело. Се верува дека на овој начин мажот може да го продолжи своето задоволство и да и пружи на жената поголемо задоволство, без оглед на големината на пенисот испумпан со Titan Gel  или негов европски колега Maral Gel.

Пред сè, треба да знаете дека ејакулацијата се состои од две фази. Првата фаза е контракција на простатата, во која спермата се подготвува да излезе во уретрата. Втората фаза е вистинската ејакулација. За да не свршите премногу брзо, продолжувајќи го сексот и да доживеете нови сензации на оргазам без ејакулација, треба да научите како да ги контролирате двете фази. Ова значи дека е потребно да се препознае кога простатата се контрахира и да може да се запре ејакулацијата.

За ова, според таоистичките практики, потребно е, пред сè, да се зајакне пубокоцигеалниот мускул (скратено како компјутерски мускул). Токму овој мускул се вклучува кога го задржувате мокрењето по потреба. Колку е посилен овој мускул, толку е подобра ерекцијата, толку е посветол оргазмот и поголема е можноста за одложување на ејакулацијата. Покрај тренингот на вашиот мускул на компјутер, треба да научите како правилно да дишете, со што ќе можете да дистрибуирате енергија низ целото тело. Првиот чекор. За почеток, треба да вежбате при мокрење - секој пат задржувајте го потокот неколку секунди, а потоа опуштете се. Овие чекори мора да ги повторите 3 до 6 пати. Во овој случај, го тренирате мускулот на компјутер, што последователно ќе помогне да се запре ејакулацијата, бидејќи семените текови минуваат низ истата мускулна група како и уринарниот. Значи, ги правиме следниве вежби:

 • Замавнуваме со мускул на компјутер. За да го направите мускулот на ПЦ уште посилен, прво треба да издишете длабоко и да го опуштите, а потоа, длабоко вдишувајќи, исцедете го што е можно повеќе. Неопходно е да се повторуваат овие чекори 10-12 пати на ден. Оваа вежба можете да ја направите насекаде и во кое било погодно време. За најдобри перформанси, дишете полека, издолжувајќи го времето на контракција на мускулите.
 • Учење да дише. Според таоистичките практики, правилното дишење промовира дистрибуција на сексуална енергија низ целото тело и помага да се одржи ејакулацијата, со што се овозможува оргазам да се доживее низ целото тело. За да ја научите техниката на дишење, треба да седите исправено на стол, да ги опуштате рамената и да ги ставате рацете на стомакот. Потоа длабоко вдишете низ носот и почувствувајте како се крева стомакот. Потоа издишете, склучувајќи се на долниот дел на стомакот, оставајќи го ребрашот опуштен. Во овој случај, пенисот и тестисите треба да се затегнат. Повторете 18-36 пати.
 • Преземаме контрола над оргазмот. Прво треба да се пензионирате и да обезбедите мирна и пријатна околина, така што ништо не ве мачи. Опуштете се и галете се, фокусирајќи се на сензациите. Обидете се да не нурнувате во фантазии, тие нема да ви дозволат да се фокусирате на вашето тело. Исто така, обрнете внимание не само на пенисот, туку и на скротумот, варирајте го ритамот и интензитетот на движењата. Поентата е да се спроведе непречено возбудување, додека не се предизвикува ејакулација.

Кога ќе се чувствувате близу до оргазам, престанете да галите и длабоко вдишете. На овој начин, вашата сексуална енергија, концентрирана во областа на гениталиите, ќе се шири низ целото тело. Кога ќе почувствувате дека сте апсолутно подготвени да свршите, обидете се да го задржите смарот. За да го направите ова, престанете да го допирате пенисот, земете длабок издишување и вдишете и исцедете го мускулот на компјутерот што е можно повеќе, задржувајќи здив. Во исто време, напнете ги другите мускули во телото, сметајте до 10 и опуштете се. Треба да ја почувствувате контракцијата на простатата, како што тоа се случува со оргазмот, но нема да има ејакулација. Плус, ќе почувствувате дека сексуалната енергија е сè уште со вас.

Доктор-уролог Дмитриј Федорович Новитyук се занимава со дијагностицирање, лекување и превенција на болести на генитоуринарниот систем веќе 20 години.

Додадете коментар