StandUp Gel за зголемување на пенисот: нови можности за мажите

StandUp Gel ова е посебен, а не лек, чие дејство е насочено кон зголемување на машкиот генитален орган. Кремот за подобрување на растот на пенисот во должина ќе ви овозможи да постигнете резултати по неколку десетици намени. Со овој крем, мажот ќе може да го нормализира својот сексуален живот. Покрај тоа, тој ќе започне да се чувствува посигурен кога работи со припадници на спротивниот пол.

StandUp Gel за зголемување на пенисот

StandUp кремот за зголемување на пенисот започнува со активно дејство на гениталиите по првата апликација. И за еден човек, текот на употребата на оваа дрога ќе ги реши следниве проблеми и ќе отвори нови можности:

 • Брза ејакулација. Овој проблем негативно влијае на времетраењето на односот. По нанесувањето на супстанцијата, главата на пенисот ќе стане помалку чувствителна. Благодарение на ова, ќе биде можно да се продолжи сексуалниот однос со затапување на нервните завршетоци на пенисот;
 • Ниски нивоа на тестостерон. Овој полов хормон се произведува во тестисите. Неговото производство влијае на сексуалниот нагон и репродуктивната функција. Но, со возраста, производството на тестостерон значително се намалува. Поради ова, човекот има здравствени проблеми. Намалувањето на тестостеронот негативно влијае на сексуалниот нагон. Покрај тоа, колку е помала количината на тестостерон, толку е поголем ризикот од развој на депресија;
 • Неплодност. Употребата на крем за пенис ќе го оптимизира движењето на спермата. Благодарение на ова, квалитетот на спермата станува повисок. Ова има позитивен ефект врз плодноста кај мажите.

Инструкции за употреба StandUp Gel

StandUp Gel се препорачува редовно да се користи за мажи, бидејќи резултатот ќе биде видлив само со постојана употреба на производот. Кремот мора да се нанесува секој ден во гениталиите со лесни движења на масажа 10 минути. После тоа, треба да почекате додека кремот не се апсорбира целосно. Не можете да ја измиете супстанцијата, бидејќи во овој случај нема да има позитивен резултат од користењето на производот. Текот на примена на кремот за зголемување на пенисот треба да биде најмалку 1 месец. Ако сакате да постигнете нови можности и уште поголеми резултати, треба да ја примените алатката два месеци. Исто така, се препорачува периодично да се повторува текот на употребата. StandUp Gel, но подобро е да го правите ова не повеќе од еднаш на секои шест месеци.

Предности StandUp Gel пред традиционалните методи

Предности StandUp Gel пред традиционалните методи

 

Сега повеќето од посилниот пол се загрижени за големината на нивните гениталии. Затоа, многу производители започнаа да произведуваат лекови кои се насочени кон зголемување на пенисот. Но StandUp Gel на многу начини ги надминува сличните супстанции, дури и познатиот крем Titanium... Неговите предности ги вклучуваат следниве својства:

 • Брзината на постигнување на резултатот. Супстанцата ќе започне позитивно да влијае на машките гениталии по првата постапка. И буквално по три или четири употреби на кремот, вашиот пенис ќе стане многу поголем, а времетраењето на сексуалниот однос ќе се зголеми;
 • Состав. За разлика од аналози, овој крем за зголемување на пенисот не содржи компоненти кои негативно влијаат на здравјето на мажите. Дури и со продолжена употреба, супстанциите во составот на лекот не предизвикуваат алергии;
 • Замена за други контрацептивни средства. За време на сексуалниот однос, кремот може да се користи како интимен лубрикант, тој е погоден дури и за анален секс;
 • Одржување на ефектот на употреба на крем за долго време. Повеќето мажи во своите прегледи забележуваат дека нивниот пенис не се менува во големина подолго време по завршувањето на употребата на производот;
 • Нема зависност. Благодарение на природните состојки во кремот за зголемување на пенисот, човекот не станува зависен од неговата употреба;
 • Прифатлива цена. Цена StandUp Gel многу пониска од аналогните, а потрошувачката на кремот е помала. Ова ви овозможува да заштедите пари и да добиете забележителен резултат.

Клинички испитувања на кремот StandUp Gel

Составот и ефектот на компонентите StandUp Gel

Кремот за зголемување на пенисот содржи супстанции безбедни за машкото тело. Затоа, лекот не предизвикува алергиска реакција дури и по продолжена употреба.

Крем StandUp Gel содржи исклучиво природни состојки кои немаат синтетички аналози. Покрај тоа, безбедноста на секоја компонента во производот е емпириски тестирана. Како резултат на тестирање, беше откриено дека супстанциите имаат позитивен ефект и не придонесуваат за појава на какви било болести.

Деталниот состав на кремот за зголемување на пенисот е прикажан на оваа слика.

Составот и ефектот на компонентите StandUp Gel

Индикации и контраиндикации

Крем за зголемување на пенисот е за сите мажи кои имаат проблеми со големината на нивните машки гениталии. Сите оние кои веќе започнале да имаат сексуален живот можат да започнат да ја користат алатката. Благодарение на кремот StandUp Gel младите ќе можат да се чувствуваат посигурни за време на сексот. Исто така, кремот за зголемување на пенисот треба да го користат оние кои се изложени на ризик од неплодност. Лекот го стимулира производството на сперма, затоа, има позитивен ефект врз плодноста.

Поради фактот што супстанцијата содржи само компоненти од природно потекло, нема контраиндикации за употребата на овој производ. Но, пред да го нанесете кремот, се препорачува да проучите од што е направен, бидејќи мажот може да има нетолеранција на одредени супстанции.

Осврти и мислења на лекарите и купувачите за гелот

Повратни информации од клиентите за акција StandUp Gel

Иако кремот за зголемување на пенисот се најде на пазарот не толку одамна, многу експерти веќе го препорачуваат на своите пациенти. Ова е затоа што оваа дрога е најдобра од ваков вид. Лекарите го забележуваат неговиот природен состав и квалитетот на неговите активни состојки. За време на тестирањето на кремот, ниту еден уролог не откри алергиска реакција од употребата на лекот.

Осврти StandUp Gel оставени од купувачи на возраст од 20 до 40 години. Скоро 90% од оние кои го користат овој крем велат дека виделе како им се зголемува пенисот по 5-6 триење. И по текот на употребата, секој вели дека неговиот пенис станал подолг за најмалку 5 сантиметри, а дебелината на органот е зголемена за 1,5-2 см (овие бројки може да варираат во зависност од индивидуалните карактеристики на машкото тело). Покрај тоа, овој резултат опстојуваше и по неколку месеци.

Исто така, во прегледите за кремот за зголемување на пенисот се вели дека нема несакани ефекти. На 100% од мажите, лекот дејствува исклучиво на позитивен начин. Сите мажи забележуваат дека кремот StandUp Gel дозволено да го диверзифицираат својот сексуален живот. На крајот на краиштата, лекот не само што го промовира производството на тестостерон, туку и ги решава проблемите со ерекцијата.

Ефект на примена StandUp Gel

Цена, како и каде да се купи StandUp Gel, начини на испорака

Размислете за купување StandUp Gel на официјалната веб-страница на производителот, покрај тоа, новите клиенти можат да сметаат на добар попуст до 30-40%. Само таму ќе биде можно да се најде оригинален производ по најдобра цена. Не треба да им верувате на продавниците за половна употреба, бидејќи често има фалсификати, кои содржат супстанции кои имаат негативен ефект врз организмот.

Лесно можете да нарачате крем за зголемување на пенисот на веб-страницата на производителот. Испораката се врши по пошта каде било во светот. Купувачот ќе може да ја добие својата нарачка со кремот за само неколку дена. Пред пратката, стоката е внимателно спакувана, така што производите не се деформираат за време на транспортот, и никој нема да знае за содржината на парцелата. Трошоците за испорака на лекови зависат од тоа колку е далеку населбата од магацинот. Треба да платите за кремот кога ќе ја добиете парцелата по пошта на кој било пригоден начин: со кредитна картичка или во готово.

Каде да се купат StandUp Gel испорака

Цена StandUp Gel во Русија е 990 рубли, испораката на овој крем за зголемување на пенисот се врши по пошта до следниве земји: Ерменија, Белорусија, Грузија, Казахстан, Молдавија, Украина.

Неколку зборови за безбедноста во сексот

Сексуалната апстиненција е единствениот 100% начин да се избегне забременување. Ако нема сексуална активност, тогаш јајцата не можат да се сретнат со спермата. Повеќето адолесценти немаат сексуално искуство. Меѓутоа, ако за inубената двојка одлучи да има секс, тогаш треба да се придржуваат до правилата опишани подолу.

Составот на контрацептивни средства ги содржи истите хормони што се наоѓаат во телото на една девојка. Тие го регулираат менструалниот циклус и спречуваат оплодување со јајца. Денес, аптеките нудат многу од овие апчиња со различни комбинации на хормони. Најчесто тие треба да се консумираат редовно (најмногу дневно). Најдобро е да се консултирате со гинеколог пред да имате секс за да може лекарот да ве прегледа и да ви препише контрацепција која е најдобра за вас. Правилната и навремена употреба на апчиња е скоро 100 процентна гаранција за несакана бременост.

Доктор-уролог Дмитриј Федорович Новитyук се занимава со дијагностицирање, лекување и превенција на болести на генитоуринарниот систем веќе 20 години.

Коментари: 1
 1. искрен

  Добро попладне, навистина сакам да нарачам гел STANDUP со достава до Шпанија? Се надевам дека може да се користи за црни мажи? Не можам да го најдам овој производ никаде во мојата земја, дали е навистина толку редок?

Додадете коментар