Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian Maca

Прашањето за подобрување на квалитетот на сексуалниот живот на една личност секогаш останува релевантно. За таа цел се користат разни лекови, меѓу кои Peruvian Maca е еден од најефикасните афродизијаци кои ја зголемуваат потенцијата. Квалитетен производ е направен од егзотичен корен зеленчук со уникатни лековити својства, кој расте на јужноамериканскиот континент. Уште од античко време, Индијанците сметале дека коренскиот зеленчук на перуанската мака е вреден прехранбен производ, земајќи ги сурови или варени, а исто така ги користеле како ефикасен лек за скоро сите болести.

Аминокиселините и алкалоидите, минералите, витаминските киселини и киселинските амиди, кои се дел од растението во перуанската Мака, даваат ефект врз човечкото тело во многу различни насоки. Фабриката содржи голема количина калциум и калиум, како и такви основни елементи како јод и други елементи во трагови. Клубени содржат уридин, јаболкова киселина, невротоксини, во природна состојба. Молекулите на карбоксилна киселина имаат стабилизирачки ефект врз човечкиот централен нервен систем.

Квантитативниот состав на растението во Перу Мака се распределува на следниов начин:

 • јаглехидрати, чија содржина достигнува 80%;
 • протеините се околу 10-15 проценти.

Вредно кога се користи лекот Peruvian Maca е присуството на витамини Б (12, 2, 1), како и Е и Ц. Секоја од супстанциите и елементите содржани во мака има своја специфична функција. Екстрактот од мака на високо ниво на концентрација го земаат:

 1. За да се спречи појавата на малигни неоплазми;
 2. Спречување на кардиоваскуларни болести, бидејќи го зајакнува васкуларниот wallид и спречува формирање на згрутчување на крвта;
 3. Зголемување на нивото на имунитет, што спречува пенетрација на инфекции на телото;
 4. Со цел зајакнување на мускулно-скелетниот систем;
 5. Доколку е потребно да се зголеми ефикасноста, издржливоста, да се подобри вниманието и меморијата на некоја личност поради тоничниот ефект.

Употребата на лекот перуанска Мака, која има толку многу посебен состав, е исклучително ефикасна за одржување на здравјето не само на мажите, туку и на жените. Сепак, позитивен резултат може да се постигне само ако се користи заверен производ заснован на оригинални производи.

подобрувач на природната ерекција во Перу

Каде да се купи перуанскиот прашок за мака

Сега во ланецот аптеки и секс-продавниците Peruvian Maca не се спроведува Имајќи предвид дека повеќето мажи се срамат лично да купуваат стоки од овој тип, полесно е да се изврши нарачка преку Интернет. За да го направите ова, треба да отидете на официјалната веб-страница и да оставите барање. Можете да купите перуанска Мака во 30 земји во светот, чија цена е околу 980 рубли во Русија, 400 гривни во Украина, 5500 тенге во Казахстан и така натаму.

Купете ја перуанската Мака за да ја подобрите потенцијата

Купете екстракт Peruvian Maca попуст е достапен во многу земји на Европската унија и Азија. Испораката од официјален дистрибутер важи на територијата на секоја земја, врските до страниците за нарачка се означени во форма на список:

 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaАлбанија;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaАвстрија;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaУнгарија;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaГрција;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaШпанија;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaЛатвија;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaЛитванија;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaПолска;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaПортугалија;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaРоманија;
 • Перуанска Мака за потенција - преглед на екстракт Peruvian MacaСловенија;
 • ХрватскаХрватска.

Во рок од 15 минути по поставувањето на нарачката, менаџерот на компанијата се јавува на бројот за контакт на клиентот, ја одредува адресата за испорака на стоката.

Својства и придобивки на лекот Peruvian Maca

Биолошки активните супстанции вклучени во подготовката на перуанскиот Мака доведуваат до активирање на движењето на спермата, што е многу важно во третманот на неплодност. Покрај тоа, овие супстанции влијаат не само на квалитетот, туку и на изобилството на сперматозоиди, зголемувајќи го бројот на репродуктивни сперматоциди, што се користи во третманот на таква сериозна болест како намалување на обемот на сперматозоиди за време на чинот на ејакулација. Глукозинолатите и органските тиоцијанати во текот на третманот врзуваат токсични компоненти, покажувајќи антитуморно, антиоксидативно дејство. Дејствувајќи како моќен афродизијак, лекот е во состојба значително да ја зголеми сексуалната желба, врз основа на стимулација на герминативните клетки, ги подобрува функционалните својства на простатата.

Екстрактот од растението Перуа Мака ја подобрува работата на системот насочен кон оплодување со еруптирано семе, ја зголемува сексуалната активност не само на мажите, туку и на жените. Обезбедувајќи општ зајакнувачки и стимулирачки ефект со систематска употреба, лекот значително го забавува процесот на стареење на човечкото тело, го стимулира подмладување на кожата. Современото општество живее во услови на постојан психолошки притисок и забрзан ритам на живот, што секојдневно создава конфликтни ситуации.

Извонредните квалитети на перуанската мака за зголемување на отпорноста на организмот кон стресни ситуации ја прават неговата употреба исклучително корисна. Присуството на претходници на сексуални секрети, растителни стероли во препаратот е многу важен фактор во почетокот на менопаузата или во постменструалната состојба на жената. Со активирање на концентрацијата на врзувачки протеин за кислород во мускулните влакна, компонентите содржани во растението се способни да ја зголемат физичката сила и да ја зголемат издржливоста при обука на спортисти. Корисноста на природниот лек е одлична алтернатива на различните синтетички додатоци препорачани за спортски настани.

Препораки за употреба на перуанскиот Maca

Се препорачува да се користи препарат кој содржи перуански афион како терапевтски агенс ако се забележат следниве симптоми:

 • степенот на сензуална желба се намалува;
 • една жена има потешкотии да забремени дете;
 • како дел од комплексната терапија или спречување на болести на машкиот репродуктивен систем поврзани со уретрата;
 • појава на знаци на чувство на постојан замор, што не исчезнува дури и по долг одмор.

Текот на третманот со лекот Перуанска Мака се спроведува ако е потребно да се зголеми издржливоста за време на интензивна и постојана физичка активност. Во просек, за да се добие терапевтски ефект, употребата на лекот е потребна 28 дена, но специфичниот период зависи од видот на агенсот и посакуваниот резултат.

ефектот на користење на перуанска мака

Правила за употреба на прашкаста перуанска Мака за потенција

Целосно зачувување на сите лековити својства се постигнува ако користите мака во својата природна форма, без термичка обработка. Сепак, за жителите на градовите, особено ако живеат на друг континент, наоѓањето свежа коренска продажба е скоро нереална задача. Специјален додаток направен од преработени перуански корени мака дава одлична алтернатива на свежо растение. За да се добијат суровини што можат да се чуваат долго време и во исто време нивните ретки својства воопшто не се губат, се користи специјална технологија. Клубени од мака се лупат, обезмаснуваат и се сечат на мали парчиња. Потоа се сушат на сонце или во специјална рерна на четириесет и пет степени на топлина. Во иднина, таков производ се користи за подготовка на препарати кои содржат различни концентрации на мака.

Во споредба со формата на прав, екстрактот од корените на мака, кој содржи хранливи материи во заситена форма, е поефикасен и поефикасен. Сепак, уникатната арома и вкус на екстрактот ја спречува неговата употреба во чиста форма. Затоа, најчесто, екстрактот од лекот се користи во форма на капсули со додавање на други корисни материи. Покрај широкиот спектар на активности, перуанската мака има и голем број придобивки заради својот природен состав. Лекот лесно се апсорбира, удобен е за употреба, практично нема несакани ефекти. Иако експертите не ја нарекуваат перуанската мака лек, неговата способност да реши многу различни здравствени проблеми ја прави употребата на лекот многу популарна, особено кај постарите луѓе.

Во исто време, иако нема посебни ограничувања во користењето на перуанскиот род на коренот Мака, неговата употреба мора да почитува одредени правила:

 • Лекот се зема Peruvian Maca од мали дози, на крајот зголемување на дозата до три лажички на ден;
 • За да се одржи телото во добра работна состојба, доволно е да се земаат не повеќе од 5 g прав дневно;
 • Кога се користи мака за терапевтски цели, дневната доза се зголемува на 12 грама.

При спроведување на курс за третман, се препорачува да се прави еднодневна пауза секоја недела, така што телото може да се одмори. Во капсули, производителите на лекови препорачуваат земање на едно или две парчиња на ден. Сепак, треба да започнете со пониска доза, фокусирајќи се на вашите сопствени чувства.

Формата во прав на препаратот од перуанска Мака овозможува нејзино користење на различни начини. Лекот може да се додаде во подготвена храна или да се консумира одделно. За да се задржат сите вредни супстанции непроменети, температурата на храната во која се додава правот не треба да биде поголема од 45 степени Целзиусови. При одредување на времето на земање на лекот, не треба да се заборави дека перуанската мака има силно тонично дејство. Затоа, земањето пред спиење може да предизвика несоница, да предизвика вознемиреност.

Ограничувања во земањето на екстрактот Peruvian Maca

Употребата на перуанската билка Мака во разни видови подолго време, вклучително и како вреден прехранбен производ, ја докажа апсолутната безбедност на коренот. Меѓутоа, во некои случаи е подобро да престанете да го користите. Прво на сите, ова се однесува на оние луѓе кои имаат нетолеранција на супстанциите што го сочинуваат растението. Исто така, подобро е бремените жени да се воздржат од земање на лекот. На возраст од 18 години, употребата на мака треба да се договори со лекар, бидејќи со зголемена невропсихичка ексцитабилност, можни се непожелни последици.

Неразумната употреба на лекот може да доведе до несакани ефекти од нервниот систем и кардиоваскуларниот систем - зголемување на срцевиот ритам, крвен притисок, главоболки, појава на неразумни стравови, зголемена ексцитабилност. Исклучително ретко се појавуваат можни манифестации на нарушувања на гастроинтестиналниот тракт - диспепсија, металоиди. Ако се ограничите на единечна доза на лекот, тогаш се постигнува краткорочен ефект. За да се постигне трајно подобрување на потенцијата, се препорачува да се земаат перуански афион во курсеви дизајнирани 2-3 недели и да се повторат повторно по паузата. Во овој случај, телото ја прима потребната количина на супстанции корисни за здравјето.

Како да изберете квалитетен производ

Во обичните градски продавници или киосци, природниот перуански афион не се продава. Лекот се дистрибуира преку официјалните веб-страници на производителот и неговите дистрибутери. Само во овој случај, купувачот е загарантиран да купи квалитетен производ, избегнувајќи фалсификати. На страницата можете да се запознаете со сертификатите за квалитет и безбедност, да добиете целосни упатства како да го користите екстрактот Peruvian Maca... Запознавањето со прегледите на потрошувачите ќе помогне да се избегне купување лажен.

Потеклото на растението во Перу Мака

Напредокот во современата фармацевтска индустрија направи широко достапни вештачки создадени лекови кои ја зголемуваат потенцијата и влијаат на сексуалното здравје. Политиката на упорно, па дури и наметливо рекламирање имаше одредено влијание врз промената на преференциите на потрошувачите кон хемикалии. Неодамна, сепак, се повеќе и повеќе луѓе сфаќаат дека природните природни лекови не само што ефикасно ги решаваат постојните проблеми, туку се и апсолутно безбедни за здравјето на луѓето, па затоа немаат несакани ефекти.

Попушката на Мајен, позната како перуанска Мака, расте во планински масиви на надморска височина од четири илјади метри во Аргентина, Перу и Боливија. Обидите да се одгледува растение со уникатни лековити својства на други локации беа неуспешни. Како резултат на клубени, не беа содржани оние супстанции што го разликуваат ова растение и го прават перуанскиот афион толку вреден. Перуанската Мака во земјите на Јужна Америка уште од античко време била вообичаен производ што Индијанците го користеле како главна храна, како и за медицински цели. Меѓутоа, со текот на времето, кога употребата на мака како главен прехранбен производ ја изгуби својата важност заради ширењето на поевтини и поплодни производи, нејзините култури значително се намалија. Како резултат, маката стана оскуден производ.

Сите негови делови што се користат како додаток во исхраната се корисни во растението, тие целосно ја задоволуваат дневната потреба на човекот за такви елементи. Лисјата од перу мака се корисни за жените за подобрување на либидото поради стероидните гликозиди што ги содржат. Прашокот од коренот на мака за мажи е вреден затоа што е најефективен и истовремено безбеден, за разлика од, на пример, Виагра, средство за зголемување на потенцијата.

Мажите треба да обрнат внимание на фабриката во Перу, Мака, исто така затоа што таа, снабдувајќи хранливи материи со тестисите, го подобрува нивното функционирање. Прием на перуанска мака се препорачува за оние кои на генетско ниво се изложени на ризик од развој на болести на репродуктивниот систем. За жителите на област со незадоволителна состојба на животната средина, лекот служи како одличен профилактички агенс кој го зголемува нивото на одбрана на телото. Употребата на перуанска мака е ефикасна во присуство на многу различни болести, и во чиста форма, без други средства (курсеви за третман), и како дел од комплексна терапија, заедно со други медицински препарати.

Фактори за добар квалитет на секс

Секој знае дека сексот е важен дел од хармоничната и среќна врска. Сепак, малкумина споменуваат дека сексот треба да ги задоволува и двајцата партнери, а не да биде за едниот начин на задоволство, а за другиот - тортура, чиј крај го чека секоја секунда. Во оваа статија, ние би сакале да ви кажеме што ви треба за квалитетен секс, за да ве задоволи и да ја направи вашата врска уште посилна и повесела.

Постојат неколку правила кои ќе ви помогнат да постигнете хармонија во кревет. Понекогаш тие се многу смешни и изгледаат апсурдни, сепак, за некои парови, ова е сериозна пречка за квалитетен секс и целосно задоволство. И така, да не губиме време и веднаш да се фатиме за бизнис, поточно, за телото:

 • Алкохол. Многу луѓе мислат дека со помош на земената доза на алкохол се релаксираме и ги имаме сите шанси за се подобар и подобар секс. Ова особено го „демонстрира“ сексот на првиот состанок. Ова мислење е погрешно, бидејќи самиот алкохол е антидепресив кој може да ја наруши не само вашата координација, туку и да спречи централниот нервен систем да „преговара“ со вашето тело. Ерекцијата, вагиналното подмачкување и други фактори исто така може да бидат нарушени. Затоа, ако гледате на сексот како продолжение на романтична вечер, не претерувајте со алкохолот.
 • Прав назад. Колку и да звучи чудно, подгрбавеното држење на телото може да ве спречи да достигнете оргазам и да станете пречка за квалитетен секс. Според научниците, кога газиме, производството на кортизол се зголемува во нашето тело, што директно влијае на формирање на тестостерон, а се знае дека влијае и на либидото и на двајцата партнери.
 • Добра физичка форма. Ние нема да зборуваме за кремот Titan Gel и важноста на големината на пенисот за жена, но ние само сакаме да ве потсетиме дека вишокот тежина го отежнува протокот на крв во садовите, и затоа ерекцијата не е онаа што би сакале да ја имате. Исто така, дополнителните сантиметри можат да влијаат на психо-емоционалната состојба, како резултат на што партнерот нема да може да се опушти, и сите напори ќе одат надолу. Исто така, можни се отежнато дишење и болка во мускулите.
 • Стапалата топли. Сексот, кога се партнери во чорапи, стана поговорка, но научниците докажаа дека жените кои воделе loveубов во чорапи, односно биле топли, доживеале оргазам во 80 случаи, додека нивните „не-чорапи“ само во 50 Значи, чорапите, колку и да звучи чудно, се еден од факторите што ви се потребни за квалитетен секс.
 • Пушење Многу е кажано за неговите опасности, но ако откриете дека тоа е причина за еректилна дисфункција, мислиме дека сепак ќе размислите како да се откажете од пушењето. Можете исто така да се ослободите од отежнато дишење за време на сексуалниот однос.
 • Ослободете се од комплекси. Ова е особено точно за жените. Како што велат психолозите, за да доживее оргазам, жената мора целосно да се опушти. Затоа, обидете се да не размислувате за вашите набори, вишокот тежина и слично. Можете да спроведете необичен експеримент врз себе - размислете за фактот дека сте ги соблекле гаќичките, што значи дека нема каде да се оди и единствениот излез е да уживате во процесот. И можете да се обидете подоцна да го мразите вашето тело.

Доктор-уролог Дмитриј Федорович Новитyук се занимава со дијагностицирање, лекување и превенција на болести на генитоуринарниот систем веќе 20 години.

Коментари: 3
 1. Марија

  Долго време, јас и сопругот не можевме да имаме деца. Пробавме различни методи. Отпрвин, се разбира, тие отидоа кај лекарите, но тие само нè испратија на бесконечни тестови за да земеме повеќе пари, без навистина да објасниме ништо. И сопругот и јас бевме толку очајни што решивме да се свртиме кон традиционалната медицина. За жал, тоа не го донесе ниту посакуваниот резултат. Поради овие проблеми, моќта на сопругот значително се намали, бидејќи за нас сега брачната должност беше како воена служба. Сепак, на една од работните корпоративни забави, еден колега, како што се покажа, претходно страдал од неможноста да има деца, нè советуваше да го извлечеме перуанскиот афион. Повеќе немавме многу надеж за ништо, така што немаше што да изгубиме: решивме да се обидеме. Ние внимателно ги проучувавме упатствата за да нема несакани ефекти и тие почнаа да ги земаат и јас: и мојот сопруг. Прво, мојот сопруг покажа позитивни промени: тој стана сексуално поактивен, а неговата моќност значително се зголеми, а моето срце беше исполнето со надеж дека еден ден сепак ќе можеме да станеме родители. Сега веќе имам 2 месеци и не можам да ја пренесам радоста што ја доживувам! Значи, ако страдате од сличен проблем, тогаш не очајувајте: постои излез!

 2. Мај

  Никогаш не би помислувал дека таква ситуација ќе се случи во нашето семејство толку рано, но се случи тоа што се случи и јас како оптимист во животот бев сигурен дека сè ќе биде многу лесно да се реши, но се покажа дека не. Општо, ситуацијата е како што следува. мојот сопруг е млад бизнисмен и многу често на работа е изложен на секакви стресови, во прво време тоа не влијаеше на здравјето на кој било начин, а потоа почнаа да забележуваат дека мојот сопруг има проблеми со потенцијата, на почетокот сè започна обично, тој не стана по напорниот ден, но малку од моите напори и тоа е тоа успеа, а потоа се случуваше сè почесто. Видов дека мојот сопруг е многу загрижен за ова, му објаснив дека во секој случај ќе му помогнам во решавањето на неговиот проблем, почнавме да одиме на лекари, некои лекови воопшто не помогнаа, некои дадоа малку резултат, мојот сопруг е се повеќе и повеќе загрижен и тој го изгуби срцето, и поради ова се загрижив уште повеќе, но воопшто не сакав да застанам. Во принцип, повеќе до точка, слушнав за прекрасниот лек „Перуанска Мака“, мојот сопруг се согласи да се обиде и повторно се надевавме. Во принцип, овој лек навистина започна да ја подобрува потенцијата на нејзиниот сопруг, со текот на времето сè се одвиваше целосно. Јас дефинитивно ја препорачувам оваа алатка и не заборавајте да не се откажувате!

 3. Максим

  Наспроти позадината на постојан емоционален стрес на работа, започнав да имам проблеми со ерекцијата. Отпрвин не обрнував внимание, мислев дека сè ќе помине, но ситуацијата се влошуваше. Јас не пијам генерики во принцип, тие имаат многу несакани ефекти, барав природни производи. Перуанската Маца за потенција доби многу позитивни критики на Интернет, решив да ја пробам. Но, веднаш ве советувам внимателно да ги прочитате упатствата за употреба. Отпрвин решив да започнам со големи дози, но кога не можев да спијам нормално два дена, сфатив дека производителот не дал препораки залудно. Треба да земате со мали дози, така што телото постепено ќе се навикнува на тоа. Јас го измешав лекот во храна, практично не се чувствува. Но, мора да се почитува условот температурата на храната или пијалоците да не биде поголема од 45 степени. Ако температурата е поголема, лекот ги губи своите корисни својства. Ефектот се забележува по неколку недели, јас не само што исчезнав "погрешно" кога ерекцијата нагло исчезна, туку и времетраењето на односот започна да се зголемува, сега веќе не е 5-10 минути, туку е многу подолго. Го испив курсот три недели. Покрај фактот дека работите се подобрија со потенција, се зголеми и имунитетот. Ако порано бев болен доволно често, скоро секој месец, тогаш во последните шест месеци откако го поминав курсот - не еднаш.

Додадете коментар