Personal Slim за губење на тежината - опис на методот и составот на лекот

Personal Slim тоа е концентрат со комплексен ефект врз телото со цел да се поправи фигурата, што гарантира слабеење. Составот на овој производ се одредува исклучиво од природни состојки, затоа е потполно безопасен и погоден за сите луѓе, без оглед на тенот и возраста.

Покрај тоа, по првата примена на концентрат Personal Slim, што се нуди во течна форма, успева да добие забележителен ефект на намалување на телесната тежина. Според производителот, „Personal Slim”Дали е лек кој има различен состав за различни луѓе, бидејќи е избран строго индивидуално за одредена личност, кога ќе се земат предвид возраста и физичките параметри.

Во блогот на Елена Малишева, можете да го прочитате мислењето на нутриционистите за придобивките на Staff Slim, како и да прочитате вистински прегледи за ефикасноста на лекот со резултатите пред и по употреба Personal Slim, а исто така се препорачува да се подложи на тестирање преку Интернет за да се избере најсоодветен метод за слабеење.Изглед Персонал тенок

Personal Slim: Каде да се купи и да се чини во Европа

Personal Slim обезбедува правилен метаболизам, ја враќа тежината во нормала, спречува веројатност и прогресија на опасни болести против позадината на дебелината, што ја одредува вредноста на овој лек. Во исто време, не може да се купи во редовна аптека, бидејќи продажбата на овој производ ја врши исклучиво самиот производител, односно тука можеме да зборуваме за директна продажба.

Од една страна, ваквиот пристап треба да им донесе одредени потешкотии на купувачите, а од друга страна, тој носи доволен број на предности:

 • квалитетот на производите е загарантиран, бидејќи се нуди XNUMX% оригинален лек, продаден од самиот производител;
 • нема потреба да се консултирате со лекар за рецепт;
 • исклучена е обврската за плаќање на аконтација за лекот, чија пресметка се прави само по приемот на парцелата и проверка на нејзината содржина.

Исто така, позитивна точка е развојот Personal Slim во согласност со индивидуалните карактеристики: возраст, висина, тежина и сл. Само производителот може да создаде формула врз основа на овие податоци, затоа продажбата на концентратот директно е единствениот можен начин за дистрибуција на лекот.

Што се однесува до прашањето како да се купи Personal Slim, тогаш цената во Русија е 980 рубли, во други земји цената мора да биде наведена на веб-страницата на производителот.

Важно! Купете го лекот само на официјалната веб-страница, со исклучок на апели до ресурси на трети страни. Ова ќе ви овозможи да станете сопственик на навистина ефективна алатка. За да ја утврдите автентичноста на капките, проверете го кодот за регистрација на пакувањето.

Personal Slim за губење на тежината - опис на методот и составот на лекот

Во рок од 15 минути по поставувањето на нарачката, менаџерот на компанијата се јавува на бројот за контакт на клиентот, ја одредува адресата за испорака на стоката.

Корисни својства Personal Slim за слабеење

Тежината достигнува критична маса постепено, па затоа не забележуваме кога станува доцна, односно количината на маснотии се покажува како непристојно голема, а привлечноста исчезнува некаде. Оваа состојба не одговара на многумина - некои се обидуваат на секој можен начин да се спротивстават на природниот процес на промена на обликот на телото со возраста, целосно да се посветат на спортски активности и диета, додека други бараат други опции за решавање на таква неприфатлива ситуација, на пример, со помош Personal Slim.

Во меѓувреме, не може да се признае дека само возраста придонесува за исполнетост. Постојат многу повеќе фактори кои ја менуваат фигурата на полошо поради зголемувањето на телесната тежина, кои вклучуваат мала активност на дневно постоење на една личност, како и желби за сè слатка и скробна храна. На ова можете да ги додадете проблемите поврзани со неправилниот метаболизам и хормоналната нерамнотежа, како и таквата нијанса што не зависи од нас како генетска предиспозиција.

Повеќето луѓе разбираат дека вишокот килограми не сликаат личност и не му додаваат сексуалност, но тоа не се главните проблеми што можат да се случат. Многу попроблематична е можноста за губење на здравјето поради појава на болести против позадината на дебелина во форма на дијабетес мелитус, проширени вени, хиперхидроза, итн.

Наједноставните начини на телесната тежина вклучуваат таканаречени додатоци во исхраната во форма на додаток на храна, кои се корисни за луѓе од сите возрасти, без оглед на нивниот животен стил. Еден од најновите достигнувања од овој тип е Personal Slim - лек кој е концентрирана супстанција од природно потекло, чија формула е формирана од екстракти од различни растенија.својства Personal Slim

Покрај обликувањето на телото, Personal Slim може да се ослободи од цела низа проблеми од друг вид:

 • предвремено стареење;
 • дијабетес мелитус;
 • срцева патологија;
 • метаболичко нарушување;
 • недостаток на сексуалност итн.

Се должи на фактот дека борбата против тежината преку употреба Personal Slim спроведено на сеопфатен начин, можно е да се постигнат многу:

 • намален апетит - гладот ​​е стимул кој предизвикува јадење голема количина храна, но употребата на некои билни екстракти може да го затапи ова чувство и да го намали внесувањето храна;
 • подмладување - екстрактот за кој станува збор содржи форсколин - супстанца што ги стимулира процесите во телото со учество на масти, кои ја продолжуваат младоста;
 • позитивно расположение - правилниот став е важен во секој бизнис и слабеењето не е исклучок во овој случај.

Personal Slim Погодно по тоа што овој екстракт може да се користи и во спортот со цел да се поправи фигурата, и при спроведување на пасивно постоење, кога активниот животен стил е исклучен, на пример, поради присуство на сериозни болести.

Новитетот "Personnel Slim" е природен лек кој се споредува позитивно со другите форми на лекови за слабеење во форма на истите таблети, за кои е потребно многу време да се асимилираат со мала веројатност дека телото целосно ќе извлече корисни материи од нив. Сите овие недостатоци се отсутни во течниот концентрат, кој е лекот за кој станува збор.

Средства Personal Slim Ова е губење на тежината според индивидуална шема, бидејќи составот на овој екстракт е избран во согласност со параметрите на одредена личност врз основа на информации во врска со телесната тежина, обликот и таканаречената нерамномерност на исполнетоста, што се однесува на акумулација на маснотии на одредени места, на пример, на стомакот или колковите. Концентратот може да се зема на курсеви без страв дека овој лек ќе стане зависен и ќе се манифестира во форма на какви било несакани ефекти.

Структура Personal Slim и дејството на состојките

Формула Personal Slim создадени врз основа на природни состојки, кои индивидуално се способни да обезбедат губење на тежината, и заедно значително го забрзуваат процесот на губење на тежината:

 1. Камбоџанска гарцинија - екстракт базиран на ова растение предизвикува распаѓање на масното ткиво, со што се елиминира потребата да се исцрпите со физичка активност и диети.
 2. Мангостин - исто како и претходната компонента, гарантира распаѓање на мастите, но има уште една позитивна точка, што се манифестира со намалување на апетитот.
 3. Худија гордони е кактус кој расте во Африка, од кој се создава концентрат што влијае на хипоталамусот, што доведува до затајување на глад и намалување на апетитот.
 4. Улва - зелени алги, чиј екстракт позитивно влијае на метаболизмот, што обезбедува виткост во комбинација со долговечност.
 5. Колеус е растение кое е корисно поради присуството на форсколин во неговиот состав, што ги разградува мастите, ги промовира метаболичките процеси, делува како антиоксиданс и помага да се продолжи младоста.Структура Personal Slim

Наведените компоненти го сочинуваат главниот дел од формулата Тенок персонал. Во исто време, вклучува уште околу 25 компоненти, кои се избираат во зависност од индивидуалните карактеристики на одредена личност.

Инструкции за употреба

Personal Slim се нуди во форма на концентрат, кој ја одредува практичноста на неговата употреба, бидејќи ја елиминира потребата за претходна подготовка или разредување со друга течност, а исто така не предвидува задолжително пиење на лекот.

Во согласност со упатствата, овој додаток во исхраната се зема наутро и навечер, односно два пати на ден. Во пракса, ова се прави на следниов начин:

 • 15 минути пред да започнете појадок или ручек, треба да го испуштите производот под јазикот (2-3 капки);
 • Не голтајте веднаш, но држете го лекот под јазикот околу 30 секунди и само тогаш проголтајте го со вода.

Имајте на ум добредојде Personal Slim врз основа на фактот дека оваа постапка ќе се спроведе во краен случај 4 часа пред спиење, но не подоцна.

Со помош на персонал Слим, можете да постигнете значително губење на тежината за релативно краток временски период, што се определува со таков фактор како индивидуален избор на составот на лекот. Веќе една недела од земањето на концентратот доведува до постигнување на првите резултати. Оние кои учествуваа во тестирање на овој производ рекоа дека е сосема можно да изгубите околу 10 кг за 4 дена, под услов да водите пасивен начин на живот.

Со активен животен век исполнет со физичка активност, нема да биде тешко да се постигне брзо губење на тежината ако користите мастич за греење Staff Staff. Единственото нешто што треба да се разгледа во овој случај е можноста за зголемување на телесната тежина при исклучување на лекот од вашата исхрана, така што треба да го следите вашето тело за да не го изгубите постигнатиот ефект.

Супресанти на апетит и анорексигени фактори

Прекумерната тежина и дебелината се проблеми со значајно социо-економско значење низ целиот свет. Докажана е врска помеѓу високиот индекс на телесна маса и болести на кардиоваскуларниот систем. Дебелината е еден од ризичните фактори кои се најважни за развој на дијабетес мелитус тип 2, хормонална нерамнотежа, репродуктивни нарушувања и малигни неоплазми. Инциденцата на деца со прекумерна тежина се зголемува, и станува потешко да се намали со возраста.

Супресанти на апетит

Дебелината. Зголемената телесна тежина најчесто се поврзува со прекумерно внесување храна и значително намалена моторна активност. Современото секојдневие создава голем број предуслови за зголемување на килограмите. Потрошувачката на храна богата со маснотии, прекумерната потрошувачка на пржена храна и газирани пијалоци, нездравата навика на „јадење пред телевизор“, во комбинација со сите можни изговори за вежбање се главните предиспонирачки фактори за развој на вишокот килограми.

Главните лекови кои се користат во борбата против вишокот килограми се таканаречените апетити, кои главно се користат кај пациенти со индекс на телесна маса над 30 и дебелина од прв, втор или дури трет степен. Тие се лекови од разни фармаколошки групи кои го активираат центарот за заситување лоциран во вентромедијалното јадро на хипоталамусот.

Супресанти на апетит

Главните анорексигени фактори (супресанти на апетит) вклучуваат:

 • нивоа на хормони кои ослободуваат кортикотропин;
 • степенот на тиротропин-ослободувачки хормон;
 • Нивоа на хранливи материи во плазмата (липиди, гликоза, аминокиселини)
 • гастроинтестинални хормони (грелин, холецистокинин, пептид);
 • вредности на лептин;
 • нивоа на плазма инсулин.

Супресантите на апетит предизвикуваат чувство на исполнетост во различен степен. Намалената потрошувачка на енергија, во комбинација со соодветен физички режим, доведува до значително губење на тежината кај избраните пациенти. Пристапот за дебели лица е индивидуален и терапијата е пропишана за секој пациент по темелно физичко испитување, испрашување од лекар и анализа на времето.

Суштинските супресанти на апетитот ги вклучуваат следниве три големи групи релевантни членови на групи на лекови:

 1. лекови со централен механизам на дејство: фенфлурамин, фентермин, дексфенфлурамин, сибутрамин, етиламфетамин.
 2. диететски производи со периферен механизам на дејствување, како што е орлистат.
 3. антагонисти на канабиноидни рецептори како римонабант и неговите аналози.

Фенфлурамин и дексфенлурамин го стимулираат ослободувањето на серотонин и го потиснуваат неговото повторно внесување, со што се зголемуваат чувствата на ситост. Овие лекови се забранети за употреба од 1997 година, бидејќи нивната употреба е поврзана со зголемен ризик од тешки кардиоваскуларни компликации, како што се оштетување на срцевите залистоци, пулмонална хипертензија.

Сибутрамин го блокира повторното преземање на норадреналин и, во понизок степен, серотонин и допамин. Го зголемува чувството на ситост и го зголемува општиот метаболизам на телото, наоѓајќи примена во третманот на дијабетес мелитус поврзан со дебелина, како и при дислипидемија.

Не се препорачува за пациенти со срцева слабост, исхемична срцева болест, аритмија, артериска хипертензија, хепатална инсуфициенција, глауком. Честопати доведува до сериозни несакани ефекти како што се тахикардија, запек, главоболка, гадење, несоница, вртоглавица, промена на вкусот.

Поради ризик од развој на сериозни кардиоваскуларни компликации како што се миокарден инфаркт и мозочен удар, употребата на лекови кои содржат сибутрамин е прекината од 2010 година.

Орлистат е реверзибилен инхибитор на гастрична и панкреасна липаза, потиснувајќи до третина од внесувањето храна. По инактивација на липаза, мастите земени со храна не можат да се хидролизираат и, соодветно, не се вари од телото. Добри резултати се постигнуваат со комбинирање на внесувањето на лекот со хипокалорична диета и соодветна физичка активност.

Орлистат доведува до голем број непријатни несакани ефекти, како што се гасови, чести движења на дебелото црево, фекална инконтиненција, мрсна столица, забележување на долна облека, главоболка. Ја намалува ресорпцијата на витамини растворливи во масти (А, Д, Е, К) и, со продолжена употреба, може да предизвика хиповитаминоза и придружни компликации. Орлистат е контраиндициран кај пациенти кои се алергични на главната супстанција, со холестаза, синдром на малапсорпција, како и за време на лактацијата.

Римонабант има анорексигено дејство, кое се реализира со врзување со рецепторите на канабиноид CB1. Неговата употреба е поврзана со зголемен ризик од депресија, самоубиствени мисли и дејства, поради што лекот е забранет од 2009 година.

Употребата на лекови за намалување на апетитот крие ризик од развој на разни изразени несакани ефекти, додека посакуваниот резултат не е секогаш постигнат.

Премногу строги диети, пост и исцрпувачки тренинзи не се препорачуваат, потребен е урамнотежен режим. Можете да започнете со мали промени, како што се избегнување на газирани пијалаци, слатки, закуски, тестенини и зголемување на внесот на овошје и зеленчук и чаеви.

Ако салата не може да ве издржи, тогаш можете да направите долги прошетки во паркот или да возите велосипед. Пливањето е особено погодно за сериозно дебели пациенти, бидејќи не преоптоварува вашиот кардиоваскуларен систем.

Кај некои пациенти, добар ефект се постигнува со употреба на природни производи за потиснување на апетитот, на пример:

 • овошје, главно јаболка, лимони, грејпфрут;
 • коприва, корен од бордо, магдонос;
 • зелен чај;
 • алги.

Се препорачува да се консумира доволно количество вода, бидејќи многу често пациентите ја мешаат жедта со глад и внесуваат дополнителни калории. Покрај тоа, можете да најдете многу додатоци во исхраната во ланецот аптеки кои го стимулираат согорувањето на мастите. Такви, на пример, препарати што содржат аминокиселини, Л-карнитин, Л-тирозин, екстракт од плодовите на растението Garcinia cambogia, екстракт од кана (скелетиум), конјугирана линолеинска киселина и други. Нивната употреба мора да се комбинира со соодветна физичка активност, во спротивно нема видлив ефект. Најпопуларните лекови за слабеење се Personal Slim и Bentolit.

Personal Slim за губење на тежината - опис на методот и составот на лекот

Употребата на супресанти на апетит треба претходно да се консултира со лекар за да се воспостави соодветен терапевтски режим за одреден пациент.

Како да изгубите тежина со потиснување на апетитот

Луѓето кои многу брзо слабеат прават погрешна работа. Бидејќи на овој начин нивното тело прима стрес. Затоа, мора да се ресетира многу бавно, сите активности мора да бидат конзистентни. Но, што е најважно, треба да научите како да го контролирате апетитот. Нашето тело содржи многу природни сетила. Гладот ​​се однесува и на нив. Кога некое лице не може да се справи со тоа, тој почнува да јаде калорична храна. И ова има страшен ефект врз фигурата. Би било убаво да научите како да го контролирате. Но, прашањето е како да го направите ова?

Треба да се дружите со вашиот апетит. Да, точно. И постепено ќе научите да ги ставате оние услови што ви се неопходни. Passе помине време кога вашата волја ќе биде закон за него, а не тој ваш. Ова е всушност прилично лесен процес. Вие само треба да се обидете. Постојат неколку начини кои ќе ви помогнат да го направите ова:

 • Така што пред јадење апетитот не е толку силен, треба да пиете чаша минерална вода или сок од домати. Ова ќе пополни дел од вашиот стомак и избегнувајте да тупате храна како волк.
 • Вие треба да јадат само од сина јадења. Ова го велат психолозите. Оваа боја може значително да го намали апетитот. Но, светлите бои, напротив, силата на привлекување кон храната ќе направи повеќе.
 • На телото му треба оптичка илузија. На крајот на краиштата, навикнавме да јадеме сè од чинијата и само тогаш можеме да се чувствуваме сити. Но, ако ја смените вашата голема чинија за мала и го наполните сето тоа, тогаш ќе бидете прилично задоволни од големината на диетата. Психолошки, ќе бидете заситени, што значи дека ќе дојде физичка сатурација.
 • Научете да јадете многу бавно. Чувството на глад оди само по 20 минути. Тоа значи дека вреди да се научи да се јаде токму оваа количина на време. Тогаш ќе се наполни салата, дури и во мали делови. Обидете се да ставите многу малку храна во стомакот во овој период. На овој начин, ќе биде полна и не се стави на премногу калории.
 • Не грицкајте ништо. Ова исто така ви овозможува да добиете тежина. Треба да јадете нешто лесно, не калорично. Сувото овошје е идеално за овој бизнис. Неколку работи можат да ви го убијат апетитот и нема да бидете толку гладни. Значи, во нов оброк, не се нафрлувајте на него толку силно. Исто така, ако нема суво овошје, свежите моркови и јаболка совршено ќе ги заменат. Тие не се калорични, па можете да ги јадете онолку колку што сакате.
Постави прашање

Кристина Лобановска

Нутриционист, Лобановска Кристина Јуриевна, млад и веќе успешен специјалист за исхрана, кој за 4 години пракса, веќе успеа да им помогне на скоро 1000 пациенти да ги решат проблемите со прекумерна тежина и недоволна тежина.

Во својата работа, лекарот ги консултира своите пациенти за рационална исхрана. Спроведува развој на индивидуални програми за исхрана за разни болести. Во својата кариера, тој користи модерни пристапи кон третман на дебелина или недоволна тежина, а исто така спроведува методи за обликување на телото засновани врз индивидуален пристап.

Obzoroff
Коментари: 2
 1. Слика
  Анастасија Егорова

  Овој лек дефинитивно може да се нарече добра опција која навистина промовира безбедно губење на тежината без да предизвика никакви негативни несакани ефекти, што е особено важно. Нормално, пред употреба, би било подобро да се консултирате со компетентно лице кое ќе ви каже како, колку и во кои количини треба да ги пиете овие диетални таблети за да постигнете максимален ефект и да не му наштети на вашето здравје, затоа што ако се користат неправилно, ваквите лекови се начини на штета, треба да бидете претпазливи.
  Го користам веќе еден месец Personal Slim, што ми овозможи да го нормализирам метаболизмот и да престанам случајно да добивам вишок тежина. Покрај тоа, сега не само што не го добивам, туку постепено го губам, ставајќи се во ред во физичката рамнина. Овој комплекс го намалува апетитот, па дури и влијае на расположението на позитивен начин, затоа не гледам причина да не обрнувам внимание на тоа ако барате методи за борба против дебелината и лошото расположение.
  Не велам дека ова е некаков магичен лек, но сепак не можам ниту да го препорачам, затоа размислете сериозно - ова ќе биде правилна одлука отколку празен внес на ефтини таблети кои немаат никакво дејство, туку само штета.

 2. Слика
  Евгенија Землјанскаја

  Сакам да го споделам моето мислење за лек за губење на тежината Personal Slim... После бременоста, мојата тежина остави многу да се посака. За време на овој прекрасен период, се здебелив повеќе од 25 килограми. По породувањето, речиси ништо не остана. Да бидам искрен, со мало дете е многу тешко да се посвети време на себе си, на физичка активност, едноставно нема повеќе сила. Затоа, решив да ги поврзам капките. Слушнав многу позитивни критики за оваа алатка, прочитајте коментари на форумите. Womenените напишаа дека лесно можат да се ослободат од омразената маст. Инспириран од резултатите на другите, решив да нарачам за себе, особено затоа што се продава без рецепт. Personal Slim тоа е концентрат кој се состои само од природни состојки, што го прави апсолутно безбеден за употреба. Погоден за сите возрасти. Неговото главно дејство е поврзано со нормализирање на метаболизмот. Јас го зеде како што е напишано во упатството. После неколку дена, забележав дека има помалку желба за јадење, се појави енергија и добро расположение. Тежината почна да минува и секое мерење беше со насмевка за мене. Ова е како јас полека успеа да постигне одличен резултат. Сега ја одржувам формата. Јас дефинитивно го препорачувам.

Додадете коментар