Tinedol - крем за третман на габа на ноктите и елиминација на микозата на нозете

Крем за стапала Tinedol обезбедува нега на стапалата, помага да се излечи микозата, го олеснува чешањето и го неутрализира мирисот. Уникатната формула на лекот е патентирана и вклучува активни состојки од природно потекло (Фарнесола Тинедол и Климбазол), витамини и масла од лековити растенија.

Tinedol - крем за третман на габа на ноктите и елиминација на микозата на нозете

Производствената компанија на ова ново антифунгално решение гарантира високи перформанси на кремот Tinedol при третман на микози на кожата на нозете и ноктите. Мирото помина лабораториски тестови и клинички испитувања, ги има сите потребни сертификати, вклучително и документ со кој се потврдува усогласеноста со EAC, што е приложено на крајот од овој напис.

Постојат многу позитивни критики за употребата на маст „Тинедол“, кои се објавени под извештајот на паразитологот од највисоката категорија на Рускиот центар за паразитологија, Орлов Борис Владимирович на страницата на Медицинската енциклопедија, каде што се разгледуваат методите за лекување на габата и можните последици доколку нејзиниот изглед не се спречи навремено.

Елена Малишева направи мал преглед на лекот Tinedol во програмата Live Healthy за тоа како помага да се излечат габични заболувања, како и совети за нивна превенција.

Цена на крем Tinedol и како да се купи во Европа

Лекот е достапен во цевки од 75 ml, цената на кремот Tinedol во овие земји е:

 • Во Руската Федерација - 989 рубли.
 • Во Украина - 400 гривни.
 • Во Република Белорусија - 280 илјади белоруски рубли.
 • Во Казахстан - 5400 тенге.
 • Во Ерменија - 13880 драми.
 • Во Узбекистан - 98 илјади суми.
 • Во Киргистан - 1410 сом.
 • Во Европа - 40 евра.

Бидејќи овој лек за габа на нозете е новина на пазарот на лекови, сè уште не е достапен за продажба во аптека. Купи Tinedol е можно само преку Интернет, на веб-страницата на официјалниот претставник.

Tinedol - крем за третман на габа на ноктите и елиминација на микозата на нозете

Менаџерот на компанијата се јавува на бројот за контакт на клиентот, ја одредува адресата за испорака на стоката. 

Крем акција Tinedol за третман на микоза

Дерматолошките болести поврзани со габи често влијаат на кожата на нозете и ноктите. Покрај тоа, сите се изложени на ризик да се заразат, бидејќи микозите се пренесуваат преку домаќинство. Доволно е да пробате туѓи чевли или да шетате по влажниот под во сауна без влечки. Во случај на инфекција, болеста ќе се чувствува многу брзо - ноктите ќе ја променат својата боја и ќе станат кршливи, ќе се појави чешање, иритација, кожата ќе почне да се олупи.

Некои луѓе во такви случаи одат на помош кај дерматолог за помош, додека други се обидуваат сами да се ослободат од проблемот. Тешко се лекуваат микозите, но ако внимателно внимавате на личната хигиена и користите добри средства против габи, тогаш шансите за пораз на болеста се многу големи.

Едно од најефикасните средства за борба против микозата на нозете дома е медицинскиот крем Тинедол и Сангридок со бетулин, кои ги имаат следниве лековити својства:

 • Уништува габи.
 • Ја подобрува состојбата на кожата, го отстранува лупењето.
 • Олеснува горењето и чешањето.
 • Спречува мирис.
 • Спречува развој на микоза.

ефектот на употреба на Tinedol

Предности на кремот Tinedol и ефектот на неговата примена

Кога паразитски габи влегуваат во кожата, се развива микоза - болест со крајно непријатни симптоми. За жал, повеќето антифунгални агенси немаат сложено дејство и не ја елиминираат целосно болеста.

Значи, добро познати лекови Micinorm и комплексот Акридерм ги ублажува симптомите на онихомикоза, но во никој случај не дејствува врз предизвикувачкиот агенс на болеста. Горењето, распаѓањето на ноктите и мирисот исчезнуваат некое време, но подмолната габа останува жива. И ова значи дека порано или подоцна болеста повторно ќе се претвори во активна форма.

Исто така, постојат лекови за уништување на патогенот. Овие вклучуваат Ламизил, Лоцерил, Егзодерил, Тербинафин. Но, сите овие средства влијаат само на површината на кожата, така што не се уништуваат сите габи одеднаш. За целосно да се ослободи од патогенот, потребно е да се нанесуваат масти додека горните слоеви на кожата не станат кератинизирани и не паднат. Тоа е, текот на третманот трае доста долго.

Иновативната маст Tinedol има двоен ефект - ги елиминира непријатните симптоми и целосно го уништува патогенот. Инвеститорот на алатката е Бенефит ДОО и е произведен од ИНАТ-ФАРМА ДОО.

Предмет на сите правила на употреба, производителот гарантира стабилен лек за микоза. Лекот е развиен за домашно лекување, затоа не е потребно да се посети дерматолог. Контраиндикации за лекот Tinedol апсолутно не. Сите состојки на мастата се од растително потекло, не предизвикуваат несакани ефекти и се целосно безопасни за здравјето.

Состав на крем Tinedol за третман на габа е избран земајќи ги предвид својствата што секоја состојка ги има одделно. Покрај тоа, секоја компонента го надополнува и подобрува ефектот на другите.

Главниот ефект на употреба на маст Tinedol е антифунгални. Исто така, ја навлажнува и омекнува кожата на нозете добро. Со редовна грижа за стапалата со овој лек, ќе се ослободите од испуканите потпетици и повеќе нема да боли да ги газите. Со продолжен напор на нозете, честопати е потребно да се чувствува дека стапалата буквално горат, има потреба од ладење и навлажнување. Крем Tinedol брзо го ослободува стресот и ви дава чувство на удобност. 

Дали мастата има контраиндикации? Како што веќе рековме, маста Tinedol потполно безбеден, бидејќи се состои само од природни состојки. Единствено ограничување на неговата употреба е индивидуална нетолеранција на една од билните состојки.

Состав и компоненти на кремот Tinedol

Патентираната формула на овој антимикотичен крем ги вклучува следниве активни состојки:

 • Фарнесол. Оваа компонента ефикасно ги уништува габите.
 • Климбазол. Друга анти-габична состојка.
 • Витамин Е ја храни кожата на стапалата, ја омекнува и спречува да се шушка.
 • Есенцијални масла од растенија, вклучувајќи масло од мента. Освежете ја и омекнете ја кожата, ослободете го заморот, тонизирајте, неутрализирајте ги непријатните мириси.
 • Глицерин, ланолин и восок. Основата на овие три компоненти промовира пенетрација на активни супстанции во сите слоеви на кожата, добро ги омекнува грубите стапала.

Како дел од кремот Tinedol недостасуваат сите непотребни елементи, што обично значително ја зголемуваат цената на таквите средства. Формулата ги вклучува само оние супстанции кои имаат вистински ефект во третманот на габични заболувања на стапалата.

Составот на кремот за третман на микоза Tinedol а упатствата за неговата употреба може да се видат на следните фотографии:

Апликација Tinedol и услови за складирање

Производител на состав и крем Тинедол

 Инструкции за употреба на кремот Tinedol

Производот е достапен во цевки спакувани во картонски кутии. Секој пакет треба да содржи опис на кремот со детални упатства за неговата употреба. Не е тешко да се користи маста, постапката се изведува на овој начин:

 • Мала количина на маст се шири на сува кожа.
 • Втријте додека производот не се апсорбира целосно.
 • Кремот не се мие по нанесувањето.

Дерматолозите обрнуваат внимание на пациентите кои ја користат мастата Tinedol, за важноста на личната хигиена. Може да нанесете крем Tinedol само на нозе добро измиени и внимателно исушени со крпа. Внимателно истријте го лекот во кожата на нозете, со движења на масажа.

Следете ги упатствата за употреба, а потоа и мастата Tinedol ќе има максимален ефект, ќе ја ослободи габата и ќе им даде на нозете чувство на удобност.

Важно! Обидете се да ги менувате чорапите што е можно почесто за време на вашиот третман за да ја намалите можноста за повторна инфекција со габата.

Не треба да сметате на инстант лек. Маст Tinedol се состои од природни состојки кои делуваат нежно, постепено. Имајте трпеливост, користете го лекот редовно и по некое време ќе има трајно лекување на микозата.

Мислење на лекарот за маста од габата Тинедол

Фотографија од сертификатот Тинедол е претставена подолу.

Сертификат Тинедол

Постави прашање

Ана Базилевскаја

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерска технологија, има над 13 години практично искуство како дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Obzoroff
Коментари: 1
 1. Слика
  каролина чеуин

  Мајка ми имаше габа. Повеќе од шест месеци капев нокт со специјални капки, во надеж дека болеста ќе исчезне. Но, не се случи ништо од тој вид. Максимумот што беше постигнат беше мало намалување на манифестациите, но не беше можно целосно да се ослободи од габата.
  Веќе помислив да се откажам. За некое време, тој престана да дејствува на кој било начин. Уморна сум од толку многу неуспеси што сум уморна од мајка ми (таа е веќе прилично стара, а имунитетот не е ист. Покрај тоа, таа има и одредени ментални нарушувања).
  Но, во еден момент одлуката дојде сама по себе. Запознав пријател на кого накратко му кажав за мојот проблем. Таму ми препорача неверојатен лек - Tinedol... Овој крем беше во можност да постигне значителна регресија на габата на ноктите за само неколку недели. Сега го чувам овој лек во кабинетот за лекови.

Додадете коментар