Мелем на Болотов за третман на болести и забавување на стареењето

Мелемот на Болотов е легендарен лек кој ефикасно го чисти човечкото тело од штетни материи и го забавува неговото стареење. Овој лек веќе долго време ја добива славата на одличен механизам кој дава енергија, активност, долговечност!

Вредноста на мелемот на Болотов е особено тешко да се прецени во современи услови на човечки живот, кога разни конзерванси, нитрати придонесуваат за забрзано стареење на телото. Приемот на овој неверојатен лек практично ја елиминира манифестацијата на такви негативни и опасни болести како срцев удар, мозочен удар, онкологија, што е потврдено со резултатите од бројни студии. Надворешната употреба на мелем помага да се намали болката во зглобовите, да се подмлади кожата. Составот на производот вклучува компонента од грозје, која:

 • ефикасен за забрзување на метаболизмот;
 • го обезбедува телото со енергија;
 • го зголемува нивото на изведба;
 • нормализира нивоа на шеќер.

Го зголемува ефектот на земање на производот килибарна киселина, што придонесува за брза испорака на исхраната до секоја клетка на телото.

Легендарниот мелем на Болотов

Каде да го купите мелемот на Болотов

Познатиот мелем Болотов можете да го купите на официјалната веб-страница на производителот, а неговата цена е 1250 руски рубли, во Украина може да се купи по цена од 460 гривни за шише. За да го нарачате производот, треба да отидете на веб-страницата на производителот и да го пополните предложениот формулар за нарачка. После тоа, операторот ќе го контактира купувачот за да ги разјасни деталите за нарачката и да одговори на сите прашања од интерес. По согласност на сите нијанси, нарачката се доставува на адресата наведена од вас во рок од 3-5 дена.

Мелем на Болотов за третман на болести и забавување на стареењето

Принципот на мелем

Според резултатите од студијата, само 1% од гастричниот сок се троши на распаѓање на влезната храна. Останатата течност циркулира низ целото тело и ги раствора старите клетки, правејќи простор за нови. Постепено, наспроти позадината на неправилна исхрана и начин на живот, обемот на произведен гастричен сок се намалува и станува недоволен. Ова станува причина што телото почнува постепено да згура, да боли, да се полни со стари клетки. Инвеститорот на уникатно средство за справување со ваквите последици, Борис Васиvевич Болотов, го зеде предвид ова и создаде формула за состав што точно ја повторува содржината на желудечниот сок.

Земајќи лажичка мелем два пати на ден ви овозможува брзо да го вратите нормалното киселинско-базна рамнотежа, поради што телото не е изложено на негативни ефекти. Како по правило, првите резултати се појавуваат веќе на 2 - 3 дена - тежината во стомакот исчезнува, горушицата поминува и варењето значително се подобрува. Според резултатите од завршувањето на курсот за земање мелем за 2 - 3 месеци, разни болести поминуваат, доаѓа чувство на леснотија, работниот капацитет значително се зголемува и општата благосостојба се подобрува.

Мелемот носи одлични резултати во случај на тежина во стомакот и прејадување. По земањето лажица од лекот, овие сензации исчезнуваат по половина час. Ниту една од рекламираните алатки денес не е во состојба да обезбеди таков брз резултат.

Како што покажува практиката, главните проблеми на луѓето денес се срцев удар, мозочен удар и онкологија. За борба против овие болести, мелемот може да се смета за незаменливо оружје. Постојаната употреба на овој мелем во текот на животот во мали дози ја елиминира веројатноста за срцеви и мозочни удари.

Покрај тоа, мелемот ефикасно се бори против разни други болести. На пример, нитратите и конзерваните што се користат со храна веќе не се толку опасни. Со денешниот квалитет на производи, неповолните услови на животната средина, особено во големите метрополи, балсамот на Болотов станува сè поважен за здравјето на луѓето. Ефтина и прифатлива алатка е вистинска алатка за да се заштитите од негативни последици.

По 40 години, на човечкото тело му е особено потребна помош, бидејќи веќе не е во состојба сам да се справи со стареењето. Оваа помош може да ја обезбеди мелемот на Болотов, чиј внес во мали дози ќе го забави стареењето на телото и ќе обезбеди добро расположение. Говорејќи за бројните корисни својства на мелемот, неопходно е да се фокусирате на неколку компоненти на ефектот.

 1. Растителна храна. Современото општество веќе е навикнато на култот на растителна храна, што, според мислењето на многумина, е елемент на правилна и здрава исхрана. За возврат, храната од животинско потекло се смета како инструмент со негативно влијание врз телото. Womenените ги елиминираат мастите во исхраната, попуштајќи се пред јавното мислење. Всушност, едноставно не им беше објаснето на луѓето дека маснотиите се добиваат од растителна храна, а не од животни. Не е за ништо што професионалните лекари и специјалисти - нутриционистите препорачуваат одржување рамнотежа помеѓу растителните и животинските производи.
 2. Вода Газирана вода се препорачува да се зема само во случај на проблеми со лачење на гастричен сок, кога јаглерод диоксидот ја активира оваа функција со иритирање на wallsидовите на мукозната мембрана. Во исто време, за нормално ослободување на висококвалитетен гастричен сок, потребно е да се раствори морската сол заедно со газирана вода. Внесувањето на минерална вода треба да го препише исклучиво гастроентеролог. Таквата вода е многу корисна за луѓе со низок крвен притисок и хемоглобин, слаб проток на крв, хипертензивни пациенти. Сите овие препораки, се разбира, изгледаат смешно кога ги споменуваат условите на животот пред 100 или повеќе години. Во тие денови, луѓето пиеја обична вода и се чувствуваа одлично. Дали тајната е во нешто друго? Факт е дека со помали количини на потрошена вода, практично се исклучени болести поврзани со екскреторните системи. Телото произведува вода онолку колку што е потребно. Но, овој принцип работи само под услов на правилна и здрава исхрана, со која денес има големи проблеми.
 3. Киселинско-базна рамнотежа. Телото мора да биде исполнето со силни киселини, како и со алкалии. Мозокот е одговорен за оваа „рамнотежа“. Со ослабена функција на лачење на гастричен сок, контролиран од мозокот, летаргијата се појавува во алкалните секрети. Мозокот се обидува да ја врати рамнотежата. За нормално здравје и добро здравје, и алкалните и киселите процеси мора да бидат подеднакво силни. Ако алкалите се корисни заради нивната работа на градење на телото, тогаш киселините се ефикасни во неговото чистење, правејќи простор за појава на нови клетки. Поради оваа причина, мелемот на Болотов е од голема важност за одржување на здравјето на човечкото тело на клеточно ниво.
 4. Чирови Мелемот на Болотов дава одличен ефект во апликациите. Ако има некои контраиндикации за внатрешна употреба, на пример, поради акутни чиреви, може да се започне како апликација без губење на ефикасноста.
 5. Проширени вени и тромбофлебитис. Мелемот е ефикасен во борбата против овие заболувања. Во овој случај, се препорачува негова надворешна употреба. Со манифестација на знаци на дијабетес, мелемот делува како одлична превенција од оштетување на екстремитетите. При земање на лекот во почетните фази, не е потребна интервенција на хирургот.
 6. Дијабетес. Мелемот активно го распаѓа шеќерот, ослободувајќи го телото од потребата за земање инсулин. Ефектот на производот е потврден со долгогодишно искуство во употреба. Според прегледите на клиентите, мелемот на Болотов е многу поефикасен од лекот „Дифорт“.

Мелемот содржи збир на супстанции што често му се потребни на човечкото тело.

Резултати од истражувањето

Мелемот на Болотов е измислен пред повеќе од 40 години, но пристапот до него се отвори дури сега. Ова се должи на фактот дека новите случувања не се секогаш веднаш објавени на масите поради недостаток на официјална дозвола. До неодамна, само пациентите на авторот на пронајдокот и луѓето блиски до него можеа да ја користат алатката.

Не толку одамна, според резултатите од истражувањето за мелемот на Болотов, беше издадена официјална дозвола за производство и продажба. Благодарение на ова, денес сите имаат можност да купат мелем и значително да го подобрат своето здравје.

Сертификат за мелем на Болотов

За клинички испитувања на мелемот, беше собрана група од 300 луѓе кои припаѓаат на различни социјални групи со различна тежина и висина. Учесниците на испитувањата мелемот го земаа 15 дена. Како резултат на студиите, се покажа дека агенсот е апсолутно безбеден за дигестивниот систем, желудникот и другите органи и функции на телото. Способноста за брзо чистење на телото ја одредува ефективноста на мелемот во борбата против вишокот килограми.

Значи, беа забележани следниве резултати:

 • подобрување на општата благосостојба и губење на тежината кај сите учесници во тестот;
 • нормализација на столицата, елиминација на болката во стомакот - за секого;
 • нормализација на процесот на варење - во 98%;
 • зголемена ефикасност и појава на чувство на леснотија - во 95%;
 • намалување на волуменот на стомакот.

Начин на примена

Неопходно е да се земе мелем на нешто нестандарден начин. За да се елиминира деструктивниот ефект на течноста врз емајлот на забите, разредениот мелем се зема низ слама.

За секоја болест, се препорачува своја доза:

 • кардиомиопатија, исхемична срцева болест - три пати на ден, 1 лажиче. на 100 гр. каква било течност;
 • дијабетес мелитус - иста доза после јадење. Времетраењето на курсот е најмалку 6 месеци со прекини на секои 2 месеци за 1 - 3 недели;
 • гастритис, чир на желудник - 1 лажиче на 100 гр. течности при земање храна (ручек, вечера). Половина час пред појадок, треба да земете торта (за повеќе детали, видете ја книгата на развивачот на мелем "Третман на гастроинтестиналниот тракт"). Времетраење на курсот - не помалку од 2 месеци;
 • онколошки заболувања - курс до 1 година, 3 пати на ден за 2 - 5 лажички. на 100 гр. течности после јадење. Дополнителен прием - 5 лажички. на 100 гр. течности пред спиење;
 • за спречување на стареење, со цел да се зголеми имунитетот и другите болести - 1-3 пати на ден, 1 лажиче. на 100 гр. течности после јадење. Курсот е на секои шест месеци за 2 - 3 месеци.

Различна доза се препорачува за деца:

 • На возраст од 3 до 5 години - 100 грама. течност 1 капка;
 • 6 - 8 години - 20% од дозата за возрасни;
 • 9 - 13 години - ½ доза за возрасни.

Противопоказания

Мелемот на Болотов е контраиндициран за употреба во следниве случаи:

 • вештачки органи;
 • акутни гастроинтестинални заболувања;
 • бременост, период на доење;
 • индивидуална нетолеранција.

Кога се забележува дозата, не се идентификувани несакани ефекти. Дозволени се разни алергиски реакции на компоненти и адитиви од растително потекло. Во случај на предозирање, можна е дијареја и состојба на прекумерна поспаност.

Услови за чување на мелем

Се препорачува мелемот да се чува подалеку од дофат на деца, на суво и темно место во затворено пакување. Предмет на правилата за складирање, рокот на траење е 24 месеци.

Одговорите на најпопуларните прашања ги дава академик Болотов

Дали мелемот е штетен за здравјето?

- Мелемот е апсолутно безопасен за здравјето. Мелемот го надополнува постојниот гастричен сок и го нормализира дигестивниот систем.

Од кои причини нема доволно гастричен сок?

- Присуството на хемиски елементи во храната, неговото чистење и термичка обработка предизвикуваат ситуација кога стомакот престанува да ги произведува потребните количини на сок. Во овој случај, станува неопходно да му се помогне, што прави мелемот.

Дали со постојан внес на мелем, стомакот воопшто ќе престане да произведува сок?

- Таквите последици се невозможни дури и од физиолошки причини. Додавањето гастричен сок овозможува целосно варење на храната, разредување на крвта. Разредената крв заситена со корисни елементи е многу поефикасна во чистењето на крвните садови и целото тело како целина

.

Дали мелемот на Болотов е спас од сите проблеми?

- Секако, мелемот не може целосно да го заштити организмот од сите болести и ефекти. Секој организам старее, осиромашува, но мелемот делува како значаен асистент на патот кон здравјето и доброто расположение. Едно лице мора да си помогне - да јаде правилно, да го следи здравјето, вклучително и со помош на ова уникатно средство.

Зошто треба да го изберете мелемот на Болотов за закиселување? Сигурно има и други средства?

- Од природните оксиданти може да се наречат лимонска киселина, оцет, зачинети јадења, но мелемот многу поефикасно се справува со овие задачи поради точниот состав на составот на формулата за гастричен сок.

Може ли да земам мелем за металоиди?

- Не само можно, туку и потребно. Горушица е последица на недоволен гастричен сок во организмот, бидејќи во овој случај храната се вари многу слабо. Мелемот ќе помогне да се реши овој проблем.

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар