Течни хулахопки Top Model Secret опис и упатства

Течни хулахопки Top Model Secret (оригинално име - Airbrush Legs или Spray on) е една од најневообичаените и истовремено практични новини во модниот свет. За многу жени, тие сè уште се невообичаени, но побарувачката за нив започна да расте.

Постојат ситуации кога течните хулахопки се навистина незаменливи. На романтичен состанок, корпоративна забава, забава или друг празничен настан, сакате да изгледате најдобро. Но, во летната жештина е поудобно да се оди со отворени нозе. Како да се биде во овој случај? Течните хулахопки ќе помогнат да се сокријат несовршеностите и совршено да се надополнат вашиот елегантен изглед.

Тенки пржени нозе со рамномерен тон на кожата отсекогаш биле поврзани со спротивниот пол со вистинска женска убавина. За да изгледаат попривлечни, девојчињата прибегнуваат кон различни методи. Силно се сончаат на плажите и во солариумите, користат скапа козметика, ставаат само-сончање, ставаат прекрасни хулахопки и чорапи.

Секако, тоа ви помага да изгледате најдобро. Но, не е секогаш можно да се добие добар тен, висококвалитетната козметика чини многу пари, а хулахопките се целосно несоодветни во топлата сезона. Во лето е топло во нив, тие предизвикуваат непријатност, и покрај тоа, во најнепогодниот момент, на нив може да се појави вознемирувачка „стрела“.

Top Model Secret течни хулахопки

Еве еден интересен факт од историјата. Во минатото, штедливите девојки, кои не сакаа да трошат пари на чорапи, земаа обичен молив и цртаа линии на нозете што го имитираа цвест, а исто така цртаа пета и прст. Ова го бараа правилата на пристојност, така што никој не би помислил дека жената не може да си дозволи хулахопки.

Денес, барањата за изгледот на жената не се толку строги, но елегантните нозе секогаш поволно ја нагласуваат сликата. Затоа, дизајнерите решија да се сетат на добро заборавениот стар и им понудија на модата неверојатна новина - течни хулахопки.

Автор на идеја Top Model Secret - јапонскиот пронаоѓач Јошими Хамадо. Тој разви уникатен спреј кој беше ценет од убавините на многу земји ширум светот.

Потребно е рамномерно да се прска производот над кожата, а се создава реален впечаток дека жената носи хулахопки или чорапи. Со цел да се постигне совршен ефект, во спрејот беа воведени специјални рефлектирачки компоненти и висококвалитетен бронзер.

Благодарение на иновативната формула, прсканата супстанца лежи рамномерно, не обојува работи, не се размачкува. Модата во „течни чорапи“ можеби не се грижи за ништо. Составот нема да лебди од топлината и нема да се измие на дожд, ќе има чувство на леснотија и удобност во нозете.

Покрај главните супстанции, формулата на течни хулахопки содржи голем број дополнителни компоненти, благодарение на што тие можат да се користат како производ за нега. Производителите го збогатуваат спрејот со екстракти од лековити растенија, омекнувачи, витамини и минерали. Овој состав ја навлажнува и смирува кожата, ја нормализира циркулацијата на крвта, заздравува помали повреди.

Спреј Top Model Secret „Течните хулахопки“ се многу лесни за употреба. Се прска врз чиста, сува кожа и се шири рамномерно со нежни движења. После тоа, треба да почекате "хулахопките" целосно да се исушат. Пожелно е да се облекувате веднаш по нанесувањето на спрејот, инаку може да останат траги на облеката.

Трите главни бои на „хулахопките“ се темно чоколадо со тен ефект, класичен среден тон и светла нијанса. Едно шише треба да биде доволно за најмалку 12 апликации. Компактен е и лесно се вклопува во мала женска чанта. Ова значи дека во секое време можете да го ажурирате слојот на "хулахопки".

Не е потребен напор за да се исчисти спрејот од нозете. За ова, обичен сапун или гел за туширање ќе биде доволен.

Womenените кои користат „течни чорапи“ се многу задоволни од овој модерен лек. Според нивните прегледи, спрејот совршено маскира мали несовршености и има својство на затегнување на кожата.

Кои се течните хулахопки

Оваа уникатна супстанција е достапна во три форми: крем, лосион или спреј. По рамномерна распределба на кожата на нозете, се чини дека жената носи чорапи или хулахопки.

Овој ефект е можен поради внимателно осмислена комбинација на компоненти (рефлектирачки елементи, бронзер). Откако ќе се појави на кожата, супстанцијата многу брзо формира ултра-тенок филм кој совршено издржува на надворешните влијанија и задржува одличен изглед под никакви услови.

Компонентите за ефективна нега на стапалата (витамини, топол чај и други природни состојки) често се додаваат во основната супстанција.

Бронзерите им овозможуваат на нозете рамномерна, привлечна нијанса. Рефлектирачките честички создаваат илузија на вистински хулахопки и помагаат да се маскираат помали козметички дефекти на кожата на нозете.

Цена Top Model Secret и каде да купите течни хулахопки

Купете виртуелни хулахопки Top Model Secret или не е ваш личен избор. Тие нема да донесат никаква штета на вашата кожа, а нивната цена е доста прифатлива. Затоа, не ризикувате ништо, цената на течните хулахопки е помала од илјада рубли и веќе можете да ги купите во Русија, Украина, Киргистан, Казахстан и Белорусија.

Искусете го дејството на овој иновативен производ и тој може да стане неопходен помошник за сите прилики.

Купете течни хулахопки Топ модел

За што служат течните чорапи?

Овој модерен развој е едноставно неопходен за деловна жена која треба да се придржува до одреден стил дури и при екстремно топло летно време.

Покрај тоа, виртуелните хулахопки ќе бидат соодветни на свечен настан, корпоративна забава, во ноќен клуб и скап ресторан. Вашата слика ќе стане беспрекорна, а во исто време нема да доживеете непријатности. Секогаш чувствувајте се самоуверено и привлечно!

Точно, вреди да се размисли дека премногу очигледни недостатоци не можат да се сокријат со течни чорапи. Одлични се за мали старечки дамки, проширени вени, пеги и нерамномерно сончање. Ако има сериозни модринки и други забележливи недостатоци на нозете, тогаш подобро е да ги скриете на друг начин.

Карактеристики и упатства за апликација

„Облечи“ виртуелни чорапи Top Model Secret секоја девојка може лесно:

 • Прво треба да одлучите за вистинската нијанса. Не треба да купувате спреј кој е многу посветол или потемен од бојата на кожата. Лесните „хулахопки“ ќе мора да се нанесат во дебел слој, но нема да изгледа природно. Премногу темната боја нагло ќе биде во контраст со другите изложени области на кожата.
 • Пред да нанесете спреј, кожата мора темелно да се исчисти и исуши.
 • Womenените кои имаат искуство во користење на вакви „хулахопки“ забележуваат дека е подобро да не ги прскате, туку да ги нанесувате на кожата со рацете.
 • Методот на апликација зависи од производителот. Некои средства самите паѓаат рамномерно, додека други треба внимателно да се распределат.
 • Откако ги обработивте нозете со составот, треба да почекате најмалку 10 минути. Спрејот треба да се исуши целосно и да формира филм.

Добрите и лошите страни на виртуелните хулахопки

Современите средства за создавање на ефект на хулахопки имаат многу предности:

 • Тие им даваат атрактивен изглед на нозете.
 • Тие маскираат помали недостатоци.
 • Лесно се мие со редовен сапун.
 • Top Model Secret целосно безопасни за чувствителна кожа.
 • Кога се користат правилно, тие не оставаат траги на облеката.
 • Тие воопшто не се чувствуваат на нозете дури и при многу топло време.
 • Тие се карактеризираат со зголемена отпорност на влага и се погодни за дождливи периоди.

Но, оваа алатка има свои недостатоци:

 • Нискоквалитетни соединенија од сомнителни производители дамкаат облека.
 • Невозможно е да се сокријат изразени козметички дефекти со помош на течни хулахопки.
Постави прашање

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар