Тестенини Epilage за епилација и ретардација на растот на косата

Најновиот развој на козметолозите - паста Epilage не само што го олеснува процесот на епилација, туку исто така го забавува понатамошниот раст на косата и обезбедува нежна нега на кожата. Производот е тестиран во дерматолошка лабораторија, а потоа успешно помина голем број клинички испитувања. Womenените кои учествувале во студиите ја забележале практичноста при користење на пастата Epilage и нејзината целосна безбедност за чувствителна кожа.

Тестовите за вметнување ги покажаа следниве резултати:

 • Повеќе од 80% од учесниците забележаа дека по процедурите со Епилаж забележано е забавување на растот на косата.
 • Околу 70% од жените забележале промена во структурата на влакната, што ги олеснува отстранувањето.
 • 96% пријавиле значително подобрување на состојбата на кожата.
 • Скоро сите жени (99%) изјавија дека го направиле својот избор во корист на Епилаж и дека повеќе нема да користат восок, жилет или електричен епилатор.

Многу позитивни критики за Epilage ги остави theвездите на Руското деловно шоу во списанието „Озборувања“, а има и коментари од оние на кои им помогна оваа паста за депилација.Тестенини Epilage за лесна епилација

Многу луѓе сметаат дека отстранувањето на влакна е небезбедно, и навистина е така. За време на оваа непријатна и крајно болна постапка, може да се воведе инфекција во кожата, што се заканува со сериозна компликација - воспаление на пазувите и ингвиналните лимфни јазли.

Програмери за тестенини Epilage провери дали производот е потполно безбеден и не предизвикува несакани ефекти. Отстранувањето на влакна со оваа паста е без напор и не предизвикува непријатност. Можете лесно да ја направите вашата кожа совршена, и самоуверено да носите отворени летни тимови.

Цел тим научници учествуваа во развојот на иновативната алатка. Експертите внимателно избраа компоненти за пастата и го проучуваа нивното заедничко дејствување во лабораторија. Резултатот е комбинација на природни состојки кои ви овозможуваат ефикасно да ги епилирате најчувствителните области на кожата. Готовиот производ помина серија клинички испитувања во кои учествуваа обични жени.

По тестирањето на пастата, сите учесници во студијата оставија одлични критики за тоа. Повеќето од нив не само што успеаја да се ослободат од несаканата коса на кожата, туку и да го запрат нивниот понатамошен раст. Тоа се тестенини Epilage навистина е многу ефикасна алатка и тука нема измама. Покрај тоа, новата подготовка за отстранување на влакна беше високо ценета од водечките козметолози од многу земји во светот.

Каде да се купат Epilage и колку чини

Во моментот, пастата Епилаж за епилација сè уште не е доставена до ланецот аптеки и до специјализираните продавници. Купете оригинално Epilage можно е само во онлајн продавницата на веб-страницата на производителот, многу е едноставно да поставите апликација, за ова ви треба:

 • Одете на страницата.
 • Испитајте ги информациите.
 • Пополнете посебен образец.
 • Кликнете на копчето "нарачка".

Бидете исклучително претпазливи да не нарачувате на сомнителни интернет-ресурси. Овие тестенини се продаваат само на официјалната веб-страница на производителот. Сите детали за кои сте заинтересирани може да се разговараат со консултант користејќи ја функцијата за повратни информации.

Ако одлучите да користите паста, подобро е да не го одложувате купувањето за подоцна. На крајот на краиштата, сега има специјална понуда, а производот може да се купи со огромен попуст - 55%. Цена Epilage за Русите во моментот е само 989 руски рубли, проверете ја цената во другите земји на веб-страницата. Нема потреба да се плаќа аванс - набавката се плаќа по приемот на парцелата.

Купете тестенини Epilage за депилација на косата

Размислете за купување Epilage попуст е можен и во Романија, цената на стоката е 120 романски леи.

Тестенини Epilage за епилација и ретардација на растот на косата

Во рок од 15 минути по поставувањето на нарачката, менаџерот на компанијата се јавува на бројот за контакт на клиентот, ја одредува адресата за испорака на стоката.

Предности Epilage пред други средства

Главната предност на оваа паста во споредба со другите производи е нејзиниот целосно природен состав. Формулата на производот вклучува само растителни материи кои нежно се грижат за кожата и ја подобруваат нејзината состојба. Кога користите восок, мора да издржите сериозна непријатност: постапката е болна, може да се појават лузни и иритација на местото на отстранување на влакна.Предности Epilage пред други средства

Сега постои едноставен начин да се избегнат сите овие проблеми. Предлагаме да се запознаете со придобивките од производот, а потоа ќе стане јасно зошто е подобро да се одбијат други методи за отстранување на влакна. Значи, најновиот развој на козметолозите Epilage се разликува во следниве предности:

 • Идеален за секаков вид дермис, не предизвикува алергии и иритации, дури и за луѓе со чувствителна кожа.
 • Содржи хранливи материи кои ја хранат и навлажнуваат кожата. Затоа, сушењето, чешањето и лупењето по постапката се исклучени.
 • Употребата на паста не предизвикува болка и непријатност, постапката е лесна и удобна.
 • Производот е апсолутно безбеден за човечкото тело, бидејќи во неговиот состав нема хемиски адитиви.
 • Може да се користи на места со најделикатна кожа: горна усна, под пазуви, бикини.
 • Погоден за отстранување на многу кратки стрништа, така што постапката може да се спроведе без да се чека влакната да пораснат на одредена должина.
 • Пастата е лесна за нанесување и отстранување.
 • Нема непријатен мирис.
 • Поради својата посебна конзистентност, не останува на кожата.

Сега имате можност да заштедите време и да не размислувате за непријатни постапки за епилација на секои неколку дена. Beе можете да се ослободите од вегетацијата на вашата кожа без никакви несакани ефекти. Засекогаш заборавете на мозолчиња, чешање, иритација и вродени влакна. Користете ја новата паста и уживајте во мека, мазна кожа четири недели.

Како резултат на употребата на конвенционални производи за отстранување на влакна, често се јавуваат следниве проблеми:

 • Пилинг, црвенило.
 • Интензивно чешање.
 • Болест.
 • Пустули.
 • Вродена коса.
 • Грда промена на бојата на кожата.
 • Коса што брзо се враќа и станува погруба и погуста.

Покрај тоа, по рутинската постапка за епилација, може да се појават доста сериозни компликации:

 • Неуспехот да се почитуваат хигиенските правила доведува до развој на бактериски инфекции, а во организмот започнуваат воспалителни процеси.
 • Како резултат на воспаление, лимфните јазли во препоните и пазувите се зголемуваат.
 • По отстранувањето на вродените влакна, остануваат досадни козметички дефекти во форма на лузни и лузни.

Статистиката е разочарувачка: обичајното отстранување на влакна не го носи посакуваниот резултат во 7 од 10 случаи. Ова значи дека повеќето жени доживуваат низа проблеми, вклучувајќи непријатност и иритација на кожата, брзо растење на косата, лошо расположение и незадоволство од нивниот изглед.

Затоа водечките козметолози препорачуваат да се напуштат старите, лошо препорачани лекови и да се одлучат за епилажа.

Составот на пастата Epilage за депилација

Формулата на овој модерен лек е комбинација од следниве компоненти:

 • Антрацитниот јаглен има апсорбирачки својства, ги апсорбира и ги отстранува сите токсични компоненти од кожата. Покрај тоа, се бори против патогени микроби, го олеснува воспалението, го отстранува чешањето, ексфолира кератинизирани честички.
 • Куркумата го забавува повторното растење на косата, има антибактериски својства и има имуностимулативно дејство.
 • Ментолот е природен лек против болка, ја намалува чувствителноста, ја прави постапката за епилација удобна, ја смирува кожата, има пријатен ефект на ладење.
 • Маслото од мента го надополнува дејството на ментолот, спречува воспаление, ја стимулира циркулацијата на крвта во ткивата, ја тонизира и освежува кожата.
 • Маслото од сандалово дрво се користи во многу рецепти за традиционална медицина поради изразениот антибактериски ефект. Го ублажува воспалението, ја навлажнува кожата и спречува да се шушка.Составот на пастата за депилација Epilage

Како работи депилаторната паста?

Ајде да ви кажам повеќе за принципот на дејство на пастата Epilage, така што ќе стане јасно зошто е поврзана неговата висока ефикасност и како работи во пракса за депилација.

Кога се става слој паста на кожата, активните состојки влегуваат во фоликулите на косата и помагаат да се омекнат. После тоа, влакната лесно се отстрануваат од кожата заедно со корените. Во исто време, пилинг на третираните области се одвива со отстранување на кератинизирани честички. Затоа, кожата во областа на епилација станува мека, мазна и здрава.

За време на постапката, порите се чистат и стеснуваат, што го исклучува влегувањето во инфекција и развојот на воспалителниот процес. Растителни масла го смируваат дермисот и го забрзуваат санирањето на ткивата.

Редовни процедури со употреба Epilage ќе ги ослаби фоликулите на косата, а исто така ќе ја смени структурата на косата. Тие ќе станат тенки, лесни, меки и скоро невидливи. Нивниот раст по секоја сесија ќе биде сè побавен, сè додека конечно не запре целосно.Принципот на дејство на пастата за епилажа

Присутни во составот на пастата Epilage витамини и елементи ќе имаат корисен ефект врз дермисот. По првата апликација, ќе забележите позитивни промени - кожата ќе стане еластична, мека и кадифена. Покрај тоа, овој агенс е во состојба да ја активира циркулацијата на крвта во ткивата. Тоа е, истовремено со епилацијата, извршувате превенција од проширени вени и тромбофлебитис.

Упатства за депилација Epilage

За правилно извршување на постапката, мора да следите неколку едноставни правила:

 • Средства Epilage (кој доаѓа во форма на прав) мора да се разреди во еднакви делови во топла вода.
 • Тогаш составот добро се меша за да се добие густа пастирска материја.
 • Завршената паста се нанесува во насока на раст на косата со помош на специјална шпатула.
 • Сега треба да почекате 15 минути.
 • Кога пастата се стврдне целосно, со едно брзо движење се отстранува против растот на косата.
 • Потоа, на кожата се нанесува козметички крем со смирувачки ефект.

Повторете ги сесиите кога ќе има потреба, и со текот на времето тоа ќе мора да се прави сè помалку и ќе можете да го постигнете истиот ефект од депилацијата како на фотографијата подолу.резултат на примена на паста Epilage Пред и потоа

Противопоказания

Составот на пастата Epilage вклучени се само природни активни состојки. Производот е постојано тестиран, а сите студии ја потврдија неговата целосна безбедност. Затоа, тестенините имаат малку контраиндикации. Овие вклучуваат:

 • Бременост
 • Индивидуална нетолеранција.
 • Проширување на проширените во занемарена форма.
 • Трауматско оштетување на кожата или изгореници.

Како да се заштитите од фалсификување

Од Epilage е многу популарна, фалсификати почнаа да се појавуваат на пазарот за козметика. Таквите производи се продаваат по намалена цена и немаат квалитетни документи.

Нема лого на производителот на пакувањата со фалсификувани, нема целосни информации за составот, регистарскиот број не е означен. Најдобар начин да се заштитите од фалсификување со низок квалитет е да нарачате лек на официјалната веб-страница на компанијата.

Купете тестенини Epilage

Видови на депилација

Повеќето модерни девојки не сакаат богата вегетација на нивните тела. Затоа, тие прибегнуваат кон секакви начини да го отстранат на несакани места. Постојат две опции за отстранување на влакна - депилација и епилација.

Денес зборуваме за депилација. Тоа подразбира отстранување на влакна со употреба на различни методи некое време. Тогаш косата почнува повторно да расте. Сепак, со повеќекратна употреба на некои видови на оваа постапка, влакната сè уште почнуваат да растат со побавна стапка и во помал волумен.

Покрај тоа, тие стануваат потенки, што ги прави помалку видливи. Ајде да ги разгледаме сорти на овој вид на отстранување на влакна.

Најчестиот и најлесниот начин е со брич. Исто така е најевтино. Ова е неговиот плус. Сепак, ова има свои недостатоци - резултатот не трае долго (само неколку дена), по секое бричење, косата станува груба, може да се појават исеченици и иритација.

Вториот метод е восок. Се нанесува на кожата, а потоа нагло се откинува заедно со непотребната коса. Восочните ленти даваат подолготраен ефект (до неколку недели). Но, сензациите за време на постапката не се пријатни, ќе мора да издржите. Должината на влакната пред постапката треба да биде најмалку 4 mm за да може восокот да ги фати. Недостаток може да биде вродените влакна што предизвикуваат воспаление.

Алтернативен метод е депилација на шеќер или, како што уште се нарекува, shugaring. Целиот принцип на постапката е ист, но шеќерната паста е веќе користена. Боли исто така, но се вели дека е помалку болно од восокот. Со повеќекратна употреба, косата станува сè помала. Постои и состојба: должината на линијата на косата мора да биде поголема од 5-6 мм. И тука нема бегање од вродените влакна.

Продолжи И тогаш имаме епилатор. Оваа алатка зграпчува влакна и ги извлекува заедно со корените. Постојат многу варијанти на овој електричен уред во различни категории на цени. Ефективен метод кој обезбедува долготрајни резултати (околу 2-3 недели). Како и да е, овде можете да го исполните проблемот со вродените влакна.

Друга опција е специјален крем за безболна депилација. Дејствувајќи на косата со нејзините компоненти, имено кератин, ја уништува структурата на косата и последователно изумира. Но, коренот останува недопрен, што резултира со обновување на растот на косата. Меѓу недостатоците, може да се забележи дека постојат контраиндикации и овој крем може да предизвика алергии. Сепак, постапката е брза и безболна.

Значи, која било од опциите има свои позитивни и негативни страни. Кој ефект сакате да го постигнете, како и вашите можности, ќе зависи од вашиот избор на еден или друг метод на депилација.

Постави прашање

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар