Dermacol Фондација Дермакол со ултра ефект на прикривање

Во средината на минатиот век, се одржа значајна средба на професионални шминкери со специјалисти кои работат во областа на медицинската козметика. Резултатот од комуникацијата помеѓу лекарите и козметолозите беше создавање на бренд кој денес е популарен Dermacol, што стана еден вид на чекор напред во областа на козметологијата.

Историскиот настан се случи во филмското студио Барандов. Со сигурност не е познато под кои услови се одржал состанокот; овој момент се сметал за време на раѓањето на сега популарната фондација. Во 1966 година, козметолозите од Полска и Чехословачка создадоа добро познат производ - крем Дермакол. Козметичкиот производ е со висок квалитет и неговата цена денес е доста висока, но е многу прифатлива за широк спектар на потрошувачи.

Кремот е опремен со уникатни козметички својства, кои, според логиката на нештата, можат да се спротивстават едни на други, не се комбинираат доволно. Но, како резултат на соработка на специјалисти, резултатот е добиен и ги надмина сите очекувања. Козметичкиот производ стана доста познат во одредени уметнички кругови.

Три години подоцна, Холивуд се стекна со лиценца за производство на крем, благодарение на што филмските starsвезди имаат уникатен изглед - производот совршено ја изедначува кожата на лицето, давајќи му сјај на екранот и привлечност, а тоа им донесе на креаторите заслужена среќа.

Фондација Dermacol со ефект на маскирање

Денес позицијата на брендот Dermacol не само што не се изгубени на пазарот за козметика, туку и активно се зајакнуваат, стекнуваат сè поголема популарност и распространетост не само кај starsвездите и актерите, туку и кај обичните корисници на козметички производи.

Производот ги исполнува стандардите на Европската заедница, откако помина клиничко тестирање во Прашкиот здравствен институт. Компанија Dermacol произведува не само декоративна козметика, туку и други производи за нега на кожата на лицето и телото.

Асортиманот на козметички производи е разновиден, што им дава можност на жените од која било возрасна група да го изберат вистинскиот производ.

Сите брендирани производи се многу популарни, особено фондацијата, која стана име на брендот. И покрај цената, дамите доброволно ја купуваат, сакајќи да ја видат кожата мазна и изедначена.

Какви својства има кремот? Dermacol

Дури и најголемите дефекти на кожата може да се сокријат со оваа алатка. Овој имот позитивно разликува Dermacol од слични креми. Позитивни квалитети на козметички производ:

 • Дури и најтенкиот слој е доволен за лицето да има посакувана боја со рамномерен тон.
 • Посебната конзистентност на кремот ви овозможува да ги скриете несовршеностите на површниот епидермис, истовремено одржувајќи ја природната боја на кожата и текстурата на лицето.
 • Таквите недостатоци како витриол, акни и лузни се совршено маскирани.
 • Кожата на лицето е совршено измазнета, станува совршено чиста и мазна.
 • Постои широк спектар на бои, што ви овозможува да изберете боја што е најсоодветна за природна.
 • Не предизвикува алергиски реакции.

Крем Дермакол, кој има неколку функции, има прилично прифатлива цена. Производот совршено ја штити кожата од УВ зраци. Кремот е особено корисен за млади дами со пеги. Сончевата светлина нема да влијае на нејзиниот квалитет.

Погоден за сите типови на кожа, не ги запушува порите, дозволувајќи the на кожата слободно да дише. Покрај тоа, може совршено да се комбинира со друга козметика.

Вреди да се обрне внимание: со здрава и нормална кожа, но сепак има одредени дефекти, производот треба да се користи само за посебни случаи.

Ефектот на употреба на Дермакол

Каде да купите крем Dermacol

Популарна основа погодна за повеќето жени е лесна за купување со поставување нарачка на официјалната веб-страница на производителот, испораката се врши многу брзо во рок од 4-5 дена до кој било град во Русија.

Цена на крем Dermacol Тоа е прилично демократско и изнесува 995 рубли, затоа се препорачува да се купи Дермакол како подарок за пријателите, тие ќе го ценат тоа! Трошоците за жителите на другите земји се наведени на веб-страницата на производителот во валутата на соодветната земја.

Размислете за купување Dermacol фондација од Република Чешка

За кого се препорачува Дермакол?

Со текот на времето, добро позната козметика Dermacol ги зајакнува своите освоени позиции, што не е изненадувачки. Користено за шминкање, како тонски слој, секогаш го користеле театарски актери и филмски starsвезди, и покрај трошоците, бидејќи совршено ги маскирал сите несовршености на кожата. Девојките кои имаат проблем со кожата и сакаат да ја сокријат се исто така подготвени да ја користат.

Денес, идеалниот, долготраен козметички производ за жени совршено ги маскира темните кругови под очите и обезбедува рамномерно покривање на епидермисот.

По салонски процедури: лупење и чистење, производот служи како одлична маскирање и заштита на кожата од агресивни влијанија од околината.

За оние кои имаат изразени недостатоци на горниот слој на кожата, кремот е крајно неопходен.

Вреди да се знае: основата е погодна за секоја кожа и за сите видливи проблеми.

Што гарантира производителот?

Производство на козметички производ Dermacol, Програмерите во Прага прават напори да го зголемат резултатот со цел кремот да стане општо достапен за широката маса на потрошувачи. Формулата, тврдат тие, содржи органски екстракти. Природните состојки помагаат во олеснување на воспалението на кожата. Покрај сите наведени предности, кремот совршено ги маскира тетоважите.

Производителот ветува:

 • маскирање на пеги и старечки дамки;
 • висока отпорност на вода;
 • нема алергии.

Треба да знаете: Производот помина дерматолошки тест, но без учество на животни. Со цел да се сокријат сите несовршености на кожата, основата треба да се нанесе правилно.

Шема на бои на фондацијата

Карактеристична карактеристика (во споредба со другите тонски креми) на презентираниот козметички производ е разновидна палета на бои на нијанси, што ви овозможува да го изберете најсоодветниот тон. Можете да изберете сенка која совршено одговара на тенот на лицето и вратот.

Изборот на производ со боја што најдобро одговара на тонот на вашата кожа нема да биде тешко. Опсегот е огромен, од најсветлите нијанси до најтемните. За жени со нормална светла кожа, најсоодветен опсег е беж или розов. Во овој случај, секоја сенка нема да се изрече.

Секоја боја на кремот е во совршена хармонија со тенот даден од природата. Универзални тонови се препорачуваат за девојчиња со пржена кожа. Главното внимание, при изборот на главната нијанса, треба да се посвети на кореспонденцијата на саканата боја - на типот на кожата, за ова може да се подложите на тестирање за да се утврди типот на кожата, што е малку повисоко во овој напис.

Шема на бои на крем Дермакол

Главната предност на овој козметички производ е точниот идентитет на сенката на бојата на кожата. Со правилен избор на тон, нанесениот слој крем станува скоро невидлив на лицето. Само триесет проценти од сите жени кои користат фондација ја имаат оваа можност. Оние кои немаат толку среќа мора да користат мешање на два тона. Во некои особено тешки случаи, жените со неколку тонови на кожа или зголемена хетерогена пигментација треба да мешаат по три тона.

Фондација бренд Dermacol е тоник кој обезбедува одлична боја на кожата на лицето и вратот. Успешно се користи не само во шминка применета од професионалци, туку и во секојдневниот живот на жените, помагајќи и на кожата да ги сокрие сите очигледни недостатоци и да изгледа како starsвезди од екранот.

Правила за отстранување шминка

Со цел кожата на лицето да има свеж изглед и да одговара подолго време, ќе биде потребно не само вешто да се прилагоди шминката, туку и правилно да се отстрани.

Во денешно време, модата не вклучува густа и тешка шминка. Дури и основата на Дермакол ги заглавува порите и ја спречува кожата да дише. Добро Dermacol ретко се користи, главно во зима, а потоа и за специјални настани. Но, сега шминката за вечерта најде природност, престана да прави сјајна и неприродна маска од лицето. Ова веќе не се смета за привлечно, а вештачката мазност не е доволна долго.

Во денешно време, козметолозите советуваат кармин кој е близу до природната боја на усните, благо обложени очи и едвај забележливо руменило. И крем-прав се заменува со дневен крем и прав, кој е правилно избран за да одговара на тонот на кожата.

Во лето, присуството на рамномерен тен е декорација. Во оваа сезона, подобро е да и дадете одмор на кожата на лицето и да уживате во сонцето и воздухот.

Пред да одите во кревет, треба да ја отстраните шминката од лицето, дури и ако е целосно лесна. После тоа, кожата треба да се исчисти и нежно да се масира. Во текот на денот, многу прашина и нечистотија се собира на кожата. Неопходно е да се направи така што лицето совршено се одмара за време на спиењето.

И дури и ако очите не беа насликани, дефинитивно е секогаш потребно да се започне, со нив. Се зема памук навлажнет со специјално млеко или крем и се бришат очните капаци. Треба да се спроведе во спротивна насока од онаа во која се појавуваат брчките.

Маскарата се отстранува од горните трепки со брис натопен во млеко, почнувајќи од основата и се движи нагоре. Маскарата се отстранува од долните очни капаци со движење кон окото.

И сега можете да продолжите до кожата на лицето. Кремот за чистење треба да се нанесува на челото, образите и вратот. Дистрибуирајте го со кружни движења од средината на фронталната зона, движејќи се кон храмовите. И на образите, започнете од аглите на устата до надворешните агли на очите. Вратот е местото каде што треба да масирате од врвот до дното од брадата.

Правила што секоја жена треба да ги следи:

 • Не спијте со шминка на лицето;
 • Нанесете крем за лице со чисти раце;
 • Не мијте со сапун и тврда вода;
 • Косата се отстранува со завој, така што не се меша за време на процедурите;
 • Не оставајте крем или млеко за чистење на лицето. Тие се мијат со топла вода;
 • Масирајте го и исчистете го вратот;
 • Не обидувајте се да го исчистите лицето со сува памучна крпа;
 • Кога го чистите лицето, не ја истегнувајте кожата;
 • Без козметик, не стискајте акни и црни точки.

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Додадете коментар