Fix it Pro и BodyCompound за отстранување гребнатини од каросеријата на автомобилот

На еден или друг начин, повеќето возачи на некое време или на друг, се соочуваат со една несреќа, како гребење автомобилска боја. Нивниот изглед може да се појави, дури и ако возите внимателно, бидејќи има гранки од дрвја, камења и песок што се среќаваат на патот. Во основа, со овој проблем се соочуваат возачи со малку искуство. Не секој е во можност да одвои време и да потроши пари на постојана посета на авто-работилници за да ги отстрани овие штети, и не е секогаш лесно да се справиме со овие недостатоци со своја рака.

За прецизно отстранување на гребење од површината на возилото, потребно е да се користат само сигурни методи кои нема да му наштетат на облогата. Сега алатката е популарна на пазарот Fix it Pro и Body Compound, користени и од почетници и од искусни возачи. Пастата овозможува да се отстранат не само гребнатинки, туку и други повреди на бојата со различна сложеност.

Fix it Pro и BodyCompound за отстранување гребнатини од каросеријата на автомобилот

што е Fix it Pro

Според уверувањата на производителот, Fix it Pro е иновативна алатка создадена за да се отстранат моментално гребнатинки, измачувања и други неправилности на бојата. Оваа паста може значително да ги намали трошоците што би биле потрошени за сликање. Составот на производот комбинира многу микрочестички кои обезбедуваат униформен лак за облогата на автомобилот. По униформа обработка на грубост, нивниот оригинален изглед на боја може да се врати.

Потрошувачката на овој производ за време на употребата е прилично скромна, што ја прави неговата цена подостапна во однос на аналозите, истовремено помагајќи да се отстрани прашината и нечистотијата, подобрувајќи го сјајот на бојата.

Прекршувањата на површината на бојата и лакот можат да бидат од поинаква природа. Во некои случаи, гребнатини се формираат само на горниот слој, но често тие влијаат и на бојата. Понекогаш тие се во состојба да достигнат до букварот нанесен под дното, па дури и до самиот метал, што го прави видлив. Можно е да се отстранат гребнатинки само ако длабочината не го достигне слојот на буквар.

Fix it Pro и BodyCompound за отстранување гребнатини од каросеријата на автомобилот

За да се утврди сериозноста на штетата, препорачливо е внимателно да се испита областа со помош на лупа. Светилката и ламбата малку го нарушуваат дисплејот, со што е невозможно да се утврди природата на постојните прекршувања со максимална точност, затоа е потребно да се изврши оваа постапка само на дневна светлосна светлина.

Со какво било полирање, без оглед на квалитетот на употребените производи, слојот за боја се дава на истенчување. Во овој поглед, не треба често да користите FixIt Pro или слични алатки. Кога има мала штета или тие се практично невидливи, подобро е да се одложи постапката.

Главната работа не е да заборавиме дека дури и мали гребнатини можат да доведат до значителни последици. Со континуирано возење со забележителни прекршувања на површината на бојата и лакот, металот може да подлегне на распаѓање. Дури и со избегнување на корозија, животниот век на автомобилот е пристојно намален. Па зошто да го изложите вашиот автомобил на таков ризик кога можете да купите Fix it Pro или сега BodyCompound!

Трошоци за соединение на телото и каде да го купите Fixit Pro

Купете производ Fix it Pro тоа е можно само преку официјалниот ресурс на кој постојано се одржуваат промоции. Треба да ја посетите само веб-страницата на производителот BodyCompound во одредено време. Ова придонесува за фактот дека секој нов купувач има можност да го добие FixIt Pro за половина од цената. Во овој случај, тестенините ќе чинат приближно 1300 рубли. Но, бројот на производи со попуст е ограничен. Зошто да го одложите купувањето кога може да се случи непријатен инцидент со возилото во кој било несоодветен момент. Покрај тоа, во моментот, на оваа страница се одржува уште една промоција, со подарок во форма на картичка за преклопување нож, која се испорачува со секоја нарачка.

Да нарачате Fix it Pro треба да пополните апликација на страницата, врската до која се наоѓа на дното на страницата и се состои од 2 задолжителни точки. Потенцијалните клиенти треба да го напишат своето целосно име и број на контакт. Во рок од 10-15 минути по апликацијата, ќе ве повика операторот, кој ќе го одреди бројот на нарачани пакети и деталите за испраќање на стоката. Производите се испорачуваат во рок од 3-8 дена. Сè зависи од локацијата на локацијата за испорака.

Некои сомнителни онлајн продавници бараат претходна уплата при купување, но тоа не треба да се направи. Постои можност дека станува збор за измамници. Кога поставувате нарачка на оваа веб-страница на компанијата, плаќањето се случува по приемот. Само по проверка на интегритетот на стоката, клиентот прави порамнување на местото на испорака. Оваа постапка ја намалува веројатноста да бидете измамени од измамници.

Можете да ја потврдите ефективноста на овој производ со читање прегледи на различни страници и форуми. Понекогаш можете да видите клиенти кои не се задоволни од набавката, бидејќи во обид да ги намалат трошоците, тие нарачале средства на неофицијална веб-страница, каде што се покажа дека е лажен. Откако направивте набавка во официјална онлајн продавница, можете да ја вратите стоката по приемот во рок од 2 недели без да наведете никаква причина, по волја на купувачот.

Размислете за купување Fix it Pro со 60% попуст

Може да купите Body Comound во Русија за 1 руб buyа со специјална понуда од производителот на производот.

Карактеристики на пастата за отстранување на гребење

Користејќи ја пастата, можете брзо да ја отстраните штетата што не само што изгледа непривлечно по изглед, туку и му предизвикува непријатности на сопственикот на автомобилот. Главните карактеристики Fix it Pro е:

  • можност за употреба на обложување од која било боја;
  • отстранување на помали гребнатини на површината;
  • потребната штета е исполнета со паста, која на крајот е целосно обновена.

 Пред продажбата, автомобилот мора да биде во добра состојба, а FixIt Pro ќе придонесе за ова.

Како функционира Fix it Pro и Badi соединението

Како дел од производот Fix it Pro постојат мали честички чија цел е да се пополнат пукнатини за време на употребата. По нанесувањето, бојата омекнува и оштетувањето исчезнува, а специјалните зацврстувачи од компонентите помагаат брзо да се исушат.

Добрите и лошите страни на Телото Соединение

Пастата е апсолутно безопасна, без мирис и не содржи опасни токсини. Кога користите, нема потреба да носите заштитни ракавици или респиратор. Составот се состои од компоненти отпорни на вода, кои обезбедуваат оригинален изглед на слоевите со боја на возилото по минатиот снег или невреме. Ефектот по употребата на пастата ќе трае долго време.

Производот е погоден за сите автомобили, без оглед на нивната марка и боја. Лесно и економично е да се примени и бара малку простор. Една апликација е доволна Fix it Pro или BodyCompoundда се елиминира потребата да се обојат саканите компоненти на телото.

Исто така, тестенините имаат и недостатоци, за кои купувачите пишуваат во коментарите. Во комплетот нема настава на руски јазик, но сè е јасно прикажано на сликите. Тие ги покажуваат сите потребни процедури за кои е наменета алатката. Кога ги разгледуваме, потрошувачите немаат никакви прашања или тешкотии.

Производот не е во состојба да ги отстрани длабоките оштетувања што ги достигнале буквар или 'рѓа. Кога се користи за овие прекршувања, ефектот нема да трае долго, само малку го крие дефектот и целосно ги елиминира овие проблематични области Fix it Pro ќе пропадне. Со голема сериозност на оштетување, ќе мора да контактирате со мајсторите кои повторно ќе ја нанесат бојата и лакот.

Инструкции како да се аплицира Fix it Pro

Внатре во секое пакување на FixIt Pro има цевка со производ и сунѓер. Апликацијата е прилично лесна. Треба само да исцедите малку паста и да ја покриете потребната штета со неа. Не е потребно силно триење, само малку полирајте со сунѓер. Препорачливо е да се измие автомобилот пред постапката. Ова ќе помогне да се избегне појава на дамки. Сè уште не е препорачливо да се нанесува апликацијата на ден кога има ветер, бидејќи прашината може да влијае на ефикасноста, па затоа е подобро да се нанесе облогата на мирен сончев ден.

По совршено полирање, облогата мора да се избрише со чиста крпа. Користење Fix it Pro ќе помогне да се вратат слоевите на бојата во скоро оригиналниот изглед. Алатката се троши доста ретко и ќе трае неколку пати. Додавањето вода во пастата е контраиндицирано, бидејќи може значително да го намали ефектот! По нанесувањето, цевката треба да биде цврсто затворена, а алиштата треба да се стават во чиста вреќа. Препорачливо е да го чувате во сува и темна просторија.

Ефективност на употребата на соединение за тело

По извршената постапка, дури и професионален господар нема да може да ги најде местата каде претходно била штетата. Капакот на автомобилот ќе биде цврст и мазен. Повеќе не треба да ја барате точната боја на моливи за корекција што ќе одговара на сенката на површината. Средства Fix it Pro овозможува да се изврши ремонт на автомобил со која било боја. Откако ќе се нанесе, не е потребно полирање, бидејќи пастата комбинира компоненти за полирање кои го изедначуваат облогата и додаваат сјај на неа.

Сумирајќи-up

По употребата Fix it Pro или BodyCompound покриената површина ќе изгледа како да е насликана пред некој ден. Без длабоко оштетување и присуство на 'рѓа, производот е во состојба целосно да ја врати бојата на бојата и неговиот природен сјај, а дождот или снегот нема да можат да ја намалат неговата ефикасност.

Најдобра опција е да ја користите пастата на новоформираните лесни гребнатини. 10 минути по примената апликација, ефектот ќе се забележи. Сега не треба да потрошите многу пари и време за обновување на бојата, бидејќи постои можност да направите поправки со свои раце на кое било погодно место, без посета на разни услуги. Пастата е одлична за луѓе кои се грижат за своето слободно време. Handе им се најде и на патниците, овозможувајќи ви да продолжите со ситници. Соединението на телото ви заштедува значителна сума пари и време што може да се потроши на други корисни работи.

Осврти за паста за обновување на штетите

 Алексеј, 43 години, Воронеж, Русија.

„Работејќи како таксист, наидувам на различни луѓе, имаше и такви кои го гребеа каросеријата на мојот автомобил. Понекогаш и самиот предизвикував штета од небрежност. Уморни од постојана набудување на исцрпената состојба на автомобилот, и за малку ќе го предадев за пребојување, бидејќи пријателите препорачуваат Fix it Pro... По првата апликација, автомобилот блесна. Сега постојано носам со себе. Јас го користам сам и ги советувам сите што ги познавам “.

 Нестор, 29 години, Санкт Петербург, Русија.

 „Одам во моето работно место со сопствен автомобил. На моменти, неговата сопруга го зема тоа, а нејзиното возење не е целосно уредно, честопати се појавуваат нови гребнатинки. Најдов паста на Интернет за да ги отстранам BodyCompound, со многу позитивни критики и го нарачав. По првото нанесување на бојата, резултатот ги надмина сите очекувања “.

Анатолиј, 40 години, Москва, Русија.

„Јас го наследив автомобилот, бидејќи веќе бев во прилично жална состојба. Боењето беше извршено на почетокот, додека тој седеше зад нејзиниот волан. Но, со текот на времето, гребнатинки сепак почнаа да се појавуваат, а површината на бојата почна да бледнее. Немав дополнителни пари за следната слика, но случајно налетав на огласот за Body Comound, ја извршив неговата нарачка. Пастата успеа да го трансформира мојот автомобил до непрепознатливост. Многу ми е драго што го купив “.

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар