FisherGoMan самостојно слетување преносна риболов прачка што се врти Фишергомен

Риболов прачка FisherGoMan Дали гаџет за риболов со преклопена големина е споредлив со топчесто пенкало. Во исто време, компактната риболовна прачка предложена за разгледување е опремена со механизам за само-сечење, што ја исклучува веројатноста да пропушти барем еден залак. Ако изберете FisherGoMan, тогаш нема да треба да извршувате постојана визуелна контрола на прачката за време на процесот на риболов и од време на време да го проверувате присуството на мамка на своето место. Добрата работа кај овој тип на вртење прачка е тоа што неговата функционалност обезбедува најефикасен риболов.

FisherGoMan самостојно слетување преносна риболов прачка што се врти Фишергомен

Риболов прачка FisherGoMan е добра набавка за лична употреба и одлична опција за подароци. Таквиот подарок ќе биде пријатен за многумина. Со негова помош, процесот на собирање за риболов не изгледа никаде поедноставно: само ставете минијатурен вртечки прачка во вашиот џеб, за да бидете подготвени да одите на риболов.

Ајде да ги разгледаме подетално карактеристиките на таквата уникатна вртлива шипка и нијансите на неговата употреба.

Цена FisherGoMan и каде да се купи риболов прачка

Можете да нарачате оригинална шипка за предење на официјалната веб-страница. За жителите на Русија, цената FisherGoMan е 2590 рубли, а Казахстан - 16000 тенге, можете исто така да купите прачка за самостојно спуштање во Украина, Киргистан и Белорусија - цената е означена на веб-страницата. Испраќањето на парцелата е обезбедено од поштенски услуги, готовина при испорака. Како подарок, специјален активатор на залак е прикачен на риболовната шипка, што е многу добар бонус.

Карактеристики на риболов прачка FisherGoMan

Ако се свртиме кон мислењето на професионалните рибари, можеме да заклучиме дека се врти FisherGoMan неговите карактеристики се во корелација со производи од целосна големина од овој тип: висококвалитетен материјал за производство и високи перформанси, демонстриран во процесот на риболов. Во исто време, оваа прачка за предење има збир на опипливи предности, кои вклучуваат компактност, мала тежина и присуство на механизам за само-сечење.

Инаку, експертите, вклучувајќи го и производителот, велат дека се врти FisherGoMan - ова е:

 • одличен уред за риболов без оглед на сезоната;
 • можност за заштеда на багажниот простор на автомобилот;
 • брзината на доведување на прачката во работна состојба;
 • леснотија на користење од пристаниште, мост или брод во однос на риболов;
 • функционалност обезбедување големи трофеи;
 • комплетно со флексибилна прачка и висококвалитетна ролна.

Инструкции како да се користи FisherGoMan

На риболов прачка FisherGoMan ве правеше среќно долго време, треба да управувате со него во согласност со тоа како е пропишано во упатството за употреба. Што се однесува до директната употреба на минијатурна вртлива прачка, овој процес ги вклучува следниве едноставни чекори:

 1. Доведете ја прачката во работна состојба со влечење на врвот и извлекување на компонентите.
 2. Заменете ја серпентина.
 3. Проверете ја работата на механизмот и колку правилно е направено прицврстувањето.

Како работи FisherGoMan и принципот на механизмот

Секогаш можете да промашите залак, бидејќи е тешко да се фокусирате постојано внимание на еден објект подолго време. Често, залак се јавува кога рибарот е отсутен за кратко време. Овој развој на риболов станува невозможен ако користите FisherGoMan... Оваа компактна риболовна шипка самостојно ќе ги контролира сите каснувања и ќе закачи закачување во клучниот момент без никакво учество од ваша страна.

Рибата ја зафаќа мамката, предизвикувајќи истегнување на линијата, што го активира механизмот за потсекување. Вртежната шипка ќе стори сé што е само по себе, а вие само треба да го извадите трофејот од вода.

Карактеристики на шипката Фишергумен

Во производството на прачка за самопреслушување во форма на вртечка прачка FisherGoMan се користат материјали како што се пластика, фиберглас и алуминиум. Кога е преклопен, овој компактен уред има должина од 20 см. Неговото ставање во работна состојба ви овозможува да добиете прачка со должина од 1 м. Тежината на вртливата шипка е 500 гр.

Благодарение на дизајнот на приклучок, можно е брзо менување на неуспешен елемент. Рачката е дефинирана како една рака во однос на видот. Употребата на Fisher Go Man не е ограничена на која било сезона, што ја одредува разноврсноста на оваа вртечка шипка.

предење FisherGoMan се одвиваат

Нијанси на механизмот за самозадушување

Монтирани на риболов прачка FisherGoMan механизмот за поткопување се одликува со одредена уникатност, бидејќи обезбедува можност за симулирање на постапките на рибарот за гризење, што се постигнува поради присуството на:

 • контрола на три нивоа на тврдоста на залак;
 • широка варијабилност на напнатоста на активирањето на пролетта;
 • специјален држач за риболов прачка.

механизам за само-сечење FisherGoMan

Добрите и придобивките од самоприсутниот прачка

Главна предност FisherGoMan се формира поради фактот што овој уред е опремен со механизам за самостојно гас. Во исто време, користената риболовна линија се одликува со висока јачина, гарантирајќи успешен крај на борбата кога некоја риба на тврдоглавост е на јадицата. Минијатурната големина на вртливата шипка во никој случај не е неповолност за дизајнот, бидејќи прачката има доволна цврстина и флексибилност, што ви овозможува да извлечете големи риби на брегот.

Ако го споредиме Фишергумен со слични производи, со целосна големина, тогаш таков плус како посоодветна цена на предметниот уред излегува на врвот. На ова може да се додадат и промоции извршени од производителот, кога цената на риболовната шипка е преполовена.

Главните предности на риболовната шипка FisherGoMan се како што следува:

 • мала тежина;
 • компактна големина;
 • присуство на механизам за поткопување;
 • прифатлива флексибилност на прачката;
 • можноста за употреба во текот на целата година.

Резултатот е компактен риболов прачка FisherGoMan успешно ја заменува стандардната матица за предење, а за нејзиниот транспорт е доволен капацитетот на одделот за нараквици во автомобилот.

Експертско мислење

Стручни мислења за предење FisherGoMan едногласно - уредот е најдобар во својата класа, се одликува со лесна употреба, погоден за употреба во секое време, направен од висококвалитетни материјали. Како резултат, експертите препорачуваат купување на оваа вртечка шипка на сите: аматери и професионалци.

Повратните информации за работата на Fisher Go Man ги потврдуваат маневрирањето и практичноста на овој уред. Особено, се известува дека рачката на прачката има оптимална конфигурација, бидејќи ги зема предвид особеностите на структурата на човечката рака.

Ефикасност на вртење само-наметнување FisherGoMan

Тестовите се покажаа ефикасни FisherGoMan, и покрај ултра-малата големина на оваа вртечка прачка. Оваа риболовна шипка се справува со задачите што му се доделени со не помалку ефикасност, што е прикажано со тешки вртечки прачки, кои се разликуваат по значителна должина.

Ако обожавате да рибите од брод, тогаш компактната прачка ќе ви заштеди кавга за поставување платформа. Ако сакате да уживате во природата додека риболовте од мостот, тогаш Фишергоман ќе ви овозможи да го направите ова, преземајќи ја работата за контрола на каснувања.

На официјалната веб-страница FisherGoMan има многу прашања од потенцијалните купувачи кои би сакале да знаат зошто толку ниска цена на компактна риболовна прачка, како се спроведува испораката и како се обезбедува квалитетот на испратените производи.

FisherGoMan самостојно слетување преносна риболов прачка што се врти Фишергомен

Што се однесува до ниската цена, тоа се објаснува со фактот дека купувањето риболовни прачки се врши директно во фабриката, а тоа исклучува многу трошоци: рекламирање, изнајмување на деловни простории итн. За возврат, собирањето на парцелата започнува веднаш по приемот на нарачката. Сите испратени артикли се проверуваат за дефекти. Ако добиете неквалитетен производ, можете, по ваш избор, да ги вратите парите или да ја размените стоката без да дадете никакво објаснување.

Инструкции за составување и поставување риболов прачка FisherGoMan

Секој пакет со FisherGoMan дополнети со упатства, каде што е наведено процесот на составување на вртливата шипка:

 1. Исправете ги сите елементи на прачката со повлекување на врвот на уредот.
 2. Инсталирајте ја серпентина и проверете ја неговата услужливост.
 3. Започнете пријатно поминување на времето, што е риболов.

За да го направите риболов незаборавен и навистина да донесе задоволство и богат улов, се препорачува да користите специјален привлечник за привлекување риба на риболовното место, повеќе за тоа во овој напис Fish XXL активатор на залак со привлекувач на феромони за риболов.

Постави прашање

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар