Pilula reduktuese të hollimit: Pilula për humbje peshe

Sot, shumë nutricionistë rekomandojnë pacientët e tyre një zhvillim inovativ për humbjen e peshës - një ilaç i quajtur Reduxal. Karakterizohet nga inertitet absolut dhe nuk bashkëvepron me qelizat. Nuk ka përbërës aktivë, lëndë ushqyese ose vlerë energjetike. Detyra e saj kryesore është të sigurojë një ndjenjë të ngopjes, e cila do të zgjasë për disa orë.

Gjatë përdorimit të tabletave Reduxal, një person konsumon shumë më pak ushqim, për shkak të së cilës arrin të heqë qafe kilogramët e tepërt. Humbja e peshës ndodh normalisht dhe gradualisht, kështu që pasojat e pakëndshme shëndetësore përjashtohen plotësisht. Marrja e kapsollave rekomandohet të kombinohet me aktivitet fizik aktiv dhe dieta speciale. Lejohet përdorimi i përbashkët i ilaçit me aditivë të tjerë dhe ilaçe.

Ky ilaç unik është zhvilluar relativisht kohët e fundit, por tashmë ka fituar popullaritet të jashtëzakonshëm. Epo, kjo nuk është aspak e habitshme. Në fund të fundit, tabletat Reduxal ndihmojnë në mënyrë efektive ata që humbin peshë për të zgjidhur problemet kryesore: për të zvogëluar oreksin, të përmbahen nga trajtimet e preferuara, të mësojnë të kontrollojnë ndjenjën e ngopjes dhe të mos hanë shumë.

Shqyrtime të shumta pozitive sugjerojnë që ilaçi me të vërtetë funksionon dhe tashmë ka ndihmuar mijëra njerëz të gjejnë një figurë të paktë. Sapo të filloni një kurs me tableta Reduxal, mendimet obsesive rreth ushqimit tërhiqen, ndjeheni të mbushur në stomak dhe nuk ka dëshirë të hani një ëmbëlsirë të keqe ose ushqim të hedhurinave.

Efekti i ilaçit fillon të ndihet shumë shpejt - oreksi zvogëlohet tashmë në fillim të kursit. Ky mjet ndihmon edhe në rastet kur të gjitha metodat e tjera kanë qenë të pafuqishme. Tableta Reduxal ndihmon për të formuar sjelljen e duhur ushqyese, dhe trupi fillon gradualisht të heqë qafe yndyrën e tepërt. Shkon mirë me shtesat e tjera dietike dhe do të jetë një shtesë e shkëlqyeshme për çdo teknikë të humbjes së peshës.

Kapsulat reduxale për humbje peshe dhe humbje peshe

Si vepron Reduxal në humbjen e peshës?

Reduxal nuk përmban asnjë përbërës aktiv që mund të ndikojë në proceset natyrore në trup. Thjesht mbush stomakun dhe ndihmon për të hequr qafe ndjenjën obsesive të urisë. Si rezultat, proceset natyrore të humbjes së peshës fillojnë, metabolizmi aktivizohet dhe depozitat e yndyrës fillojnë të prishen.

Në forume mbi humbjen e peshës, ju mund të lexoni shumë komente për Reduxal. Dhe të gjitha ato janë kryesisht pozitive. Gratë që marrin këto pilula vërejnë se ato zvogëlojnë shumë oreksin dhe lehtë mund t'i rezistojnë madje edhe një diete shumë të rreptë. Megjithëse nuk është e nevojshme të kufizoheni shumë në ushqim, është e nevojshme vetëm të zvogëloni porcionet dhe të shmangni enët yndyrore me kalori të lartë.

Ky produkt dietik nuk ka asnjë vlerë ushqyese, nuk tretet dhe nuk absorbohet në trup dhe, për rrjedhojë, nuk është i përfshirë në proceset metabolike. Ai e lë trupin në saktësisht në të njëjtën formë kur futet në të. Një aditiv prodhohet në formën e kapsulave, të cilat, duke hyrë në stomak, fillojnë të shpërndahen.

Si rezultat, grimcat e afta për të ënjtur nga ndërveprimi me lëngun lëshohen. Prandaj, kapsula duhet të lahet me shumë ujë (litra 0,3 - 0,4).

Tableta e fryrë fiton qëndrueshmërinë e një hidrogel të butë dhe mbush stomakun në një vëllim që është afërsisht i barabartë me vëllimin e një portokalli. Substanca është atje për rreth 4 orë, duke mbajtur një ndjenjë të vazhdueshme të ngopjes. Për më tepër, efekti në trup shkon në dy drejtime:

 • Stomaku është i mbushur dhe një sinjal i dërgohet trurit, duke treguar ngopje.
 • Truri i përgjigjet me një ekip të dedikuar për përpunimin e lëndëve ushqyese.

Vetë produkti nuk ka asnjë lëndë ushqyese në përbërjen e tij. Si rezultat, trupi fillon të përpunojë rezervat e veta të yndyrës. Kështu, fillon procesi natyror i humbjes së peshës, dhe kilogramët fillojnë të lënë pa asnjë dëm për shëndetin.

Duke vepruar shumë butë, tabletat Reduxal kanë një efekt kompleks, duke ndihmuar jo vetëm të humbasin peshë, por edhe të formojnë zakonet e duhura të ngrënies. Një person pushon së tepruari, bëhet i hollë, i shëndetshëm dhe aktiv.

Si vepron Reduxal në humbjen e peshës

Ku mund ta blej Reduxal

Për të mbrojtur blerësit e këtij produkti popullor nga falsifikimet me cilësi të ulët, prodhuesi vendosi ta shiste atë vetëm përmes faqes së tij të internetit. Mos harroni se në barnatore dhe dyqane produkti origjinal nuk është në shitje! Kështu që porosisni atë në internet.

Mimi i Reduxal në Rusi është rreth 1000 rubla. Specifikoni koston e pilulave dietë në shtetet e tjera në faqen zyrtare ku mund të blini Reduxal me kursime të konsiderueshme kohe dhe parash. Prodhuesi tani bën një zbritje prej 50% për secilin blerës të ri dhe kjo kursen rreth 800-900 rubla për paketë!

blini kapsula reduksuale me një zbritje

Përfitimet e drogës

Jo të gjithë humbur peshë arrijnë t'i rezistojnë kufizimeve të ushqimit. Të ulur në një dietë me kalori të ulët, shumë prishen dhe kërcejnë në pjatat e tyre të preferuara. Një ndjenjë obsesive e urisë ju pengon të arrini qëllimin tuaj dhe të anuloni rezultatet e arritura. Në raste të tilla, Reduxal është thjesht i pazëvendësueshëm, sepse bën të mundur kontrollimin e urisë dhe shpërqendrimin nga mendimet e vazhdueshme në lidhje me një meze të lehtë të shijshme. Ky është avantazhi kryesor i këtij ilaçi.

Kapsulat Reduksal kanë përparësi të tjera:

 • Completelyshtë plotësisht i padëmshëm për trupin.
 • Jo Addictive dhe tërheqje.
 • Nuk shkel proceset metabolike.
 • Ndihmon në zhvillimin e shprehive të shëndetshme të ushqimit.

Nevoja për ushqim zvogëlohet në ditët e para të kursit. Dhe në të njëjtën kohë, nuk është e nevojshme të akordoni një dietë, të bëni vetë-trainim ose të testoni vullnetin tuaj. Stomaku është plot, dhe truri merr një sinjal të ngopjes. Një person ha pak, por nuk ndjen absolutisht siklet. Vlera energjetike e dietës është zvogëluar, problemet e tretjes largohen, metabolizmi normalizohet dhe fillon djegia e dhjamit.

Por duhet të mbahet mend se mjeti do të sjellë efektin maksimal nëse e përdorni në kombinim me metodat e tjera të humbjes së peshës. Prandaj, përpiquni të pini më shumë ujë të pastër dhe të gjeni kohë për stërvitje të rregullt. Në këtë rast, do të jeni në gjendje të arrini një rezultat të dukshëm dhe të qëndrueshëm.

Shumë njerëz kanë një pyetje: a mund të shkaktojë një hidrocentral dëmtim të shëndetit? Përvojat me këtë rast janë absolutisht të pabazuara. Fakti është se Reduxal nuk absorbohet nga trupi dhe nuk hyn në qarkullimin e gjakut. Duke qenë në stomak për disa orë, ajo ekskretohet plotësisht e pandryshuar, pa ndërvepruar me mukozën e sistemit të tretjes. Dhe kjo do të thotë që nuk ka asnjë rrezik për shëndetin tuaj.

Reduxal është një lloj "bedel", parimi i funksionimit të së cilës është shumë i thjeshtë, por në të njëjtën kohë tepër efektiv. Stomaku i mbushur me hidrogel i dërgon trupit një komandë rreth ngopjes dhe fillon përpunimin aktiv të depozitave yndyrore tashmë ekzistuese. Fillon humbja natyrale e peshës, kilogramët e tepërt zhduken gradualisht dhe trupi fiton një formë të bukur.

Pilula reduktuese të hollimit: Pilula për humbje peshe

Udhëzime dhe rregulla për marrjen e Reduxal

Edhe pse Reduxal është plotësisht i sigurt, është e padëshirueshme të abuzoni me të. Aplikojeni vetëm sipas indikacioneve:

 • Mbipeshë.
 • Pamundësia për të mbajtur rezultatin për një kohë të gjatë.
 • Tendenca e lodhjes dhe parandalimi i mbipeshes.
 • Zakon i overeating.

Suplementi kurrë nuk çon në komplikime dhe nuk jep reagime anësore. Mungon plotësisht alergjenet, toksinat, përbërësit mutagjenikë. Reduxal nuk ka efekt farmakologjik, nuk ndikon në metabolizmin, nuk ndikon në funksionet imune dhe endokrine.

Për të pasur sukses në humbjen e peshës, thjesht pini kapsula 2 në 20 minuta. para vaktit. Pini ilaçin me ujë të pastër në një vëllim prej 350 ml. Si rezultat, nevoja e një personi për ushqim zvogëlohet dhe pjesët bëhen shumë më të vogla. Dhe ndjenja e plotësisë zgjat një kohë të gjatë. Kohëzgjatja minimale e kursit duhet të jetë 90 ditë. Me obezitet të rëndë, plotësimi mund të zgjatet deri në gjashtë muaj.

Nëse nuk ka plotësi të theksuar, dhe dëshironi të korrigjoni pak figurën, mund të merrni Reduxal vetëm një herë në ditë (para darkës), duke e larë me një gotë ujë. Kjo do t'ju ndihmojë të mos overeat gjatë natës. Kursi i korrigjimit nuk është i kufizuar në kohëzgjatje. Për të ruajtur rezultatin, shtesa mund të merret gjatë gjithë kohës.

E rëndësishme! Ju nuk mund të përtypni kapsula Reduxal - ato janë gëlltitur tërësisht. Përndryshe, shtesa do të fryhet në gojën tuaj!

Nëse, nga kurioziteti, ju kryeni një eksperiment dhe ulni kapsulën në ujë, atëherë së shpejti ajo do të shpërndahet dhe përmbajtja e saj do të vihet në kontakt me lëngun. Si rezultat, ju merrni një xhel të qartë dhe të dendur që nuk ka erë. Kjo substancë nuk përfshin përbërës biologjikisht aktiv dhe papastërti të dëmshme. Completelyshtë plotësisht inerte dhe e sigurt, kështu që ka shumë pak kundërindikacione. Përdorimi i aditivit do të duhet të braktiset në raste të tilla:

 • Mosha deri në 18 vjet.
 • Ulçera peptike.
 • Intolerancës.
 • Sëmundja e refluksit.

Në disa raste, nutricionistët nuk rekomandojnë marrjen e Reduxal për diabet mellitus, mbipesha ekstreme dhe një numër sëmundjesh të tjera. Por kufizime të tilla janë të natyrës individuale, dhe vendimi përfundimtar merret nga mjeku që merr pjesë.

Gjatë laktacionit, marrja e suplementit duhet të jetë dakord me gjinekologun.

Mendimi i ekspertëve

Fatkeqësisht, të qenit mbipeshë po bëhet një problem shumë i zakonshëm. Obeziteti nuk shoqërohet gjithmonë me overeating - mund të bazohet në çrregullime serioze metabolike dhe hormonale. Por mjaft shpesh kequshqyerja bëhet shkaku i plotësisë. Inshtë në këtë rast që unë rekomandoj Reduxal për pacientët e mi si trajtimi kryesor. Në të njëjtën kohë, ushqimi i shpejtë, ushqimet e yndyrshme dhe të skuqura, ëmbëlsirat me kalori të larta duhet të përjashtohen nga dieta.

Nëse pesha e tepërt është për shkak të një faktori hormonal ose metabolik, atëherë një ilaç Reduxal nuk do të jetë i mjaftueshëm. Pacienti zgjidhet për terapi që synon eleminimin e sëmundjes themelore dhe "Reduxal" përdoret si shtesë.

Për të arritur një rezultat të qëndrueshëm, duhet të respektoni kushtet e mëposhtme:

 • Rregulloni dietën.
 • Shmangni ngrënien vonë në mbrëmje.
 • Ndiqni një dietë të shëndetshme pas kursit.

Vlen të përmendet se kostoja e drogës është mjaft e lartë - rreth 3 mijë rubla do të duhet të shpenzohen për të në muaj. Dhe me obezitet të rëndë, doza duhet të rritet, dhe kursi do të kushtojë edhe më shumë. Prandaj, nëse vendosni të përdorni Reduxal, duhet të merrni seriozisht trajtimin, duke respektuar në mënyrë rigoroze të gjitha kërkesat e një dietologu. Dhe atëherë të gjitha shpenzimet tuaja do të justifikohen.

G. Prudnikov, nutricionist i kategorisë më të lartë, Dr. med. shkencat

A ka Reduxal me analoge

Këto tableta nuk kanë analoge absolute, por ka ilaçe që kanë një parim të ngjashëm veprimi. Ato zakonisht bëhen duke përdorur celulozë mikrokristaline, e cila gjithashtu ka aftësinë të fryhet kur është në kontakt me një lëng. Konkurrentët më seriozë për sa i përket efektivitetit janë Tableta Reduslimtë cilat kanë një efekt të djegies së dhjamit dhe kontribuojnë në humbjen e peshës natyrale.

Reduxal është një produkt inovativ që promovon zakone të shëndetshme të të ngrënit dhe mbron trupin nga ngrënia e tepërt. Por mos mendoni se kjo është një "kurë mrekulli" që do t'ju lejojë të humbni peshë pa ndonjë përpjekje. Për të pasur një trup të dobët, duhet të hiqni dorë nga ushqimet jo të shëndetshme dhe të gjeni kohë për aktivitet fizik.

Informacioni zyrtar për Reduxal:

 •  Regjistrimi: Korporata Wellosophy, SH.B.A.
 •  Prodhuesi: SupraNaturals, USA.
 •  Përfaqësues në Federatën Ruse: Ndërmarrja Fabrike Obolensk CJSC.

Përshkrimi dhe karakteristikat e ilaçit

Qëllimi i marrjes së Reduxal është të zvogëlojë oreksin dhe në këtë mënyrë të arrijë humbje të konsiderueshme të peshës. Nga ënjtja në stomak, shtesa mban një ndjenjë të ngopjes. Si rezultat, sasia e ushqimit të konsumuar zvogëlohet dhe fillon një humbje graduale e peshës. Shtesa përdoret si një metodë e pavarur ose e kombinuar me ilaçe të tjera për humbjen e peshës. Në këtë rast, këshillohet të zgjidhni një lloj të përshtatshëm të aktivitetit fizik për veten tuaj.

Aktiviteti fizik dhe konsumi i kalorive (kcal) në një orë:

 • Klasa Yoga 300;
 • Hiking 400;
 • Vallëzimi 500;
 • Drejtimin 600;
 • Çiklizëm 700.

Parimi i funksionimit të tabletave Reduxal

Në mënyrë që tabletat Reduxal të fillojnë të veprojnë, dy kapsulat e saj duhet të lahen me ujë të pijshëm (jo mineral!). Për më tepër, vëllimi i ujit duhet të jetë mjaft i madh - 350 ml.

Kapsulat shpërndahen në stomak, duke lëshuar grimca të karbomerit, të marra falë teknologjisë ultra-moderne SWELL. Pas kontaktit me lëngun, këto grimca fillojnë të fryhen, duke u rritur në vëllim përafërsisht 1000 herë. Dhe si rezultat, formohet një hidrogel që mbush stomakun. Koha e qëndrimit të tij në stomak është 4 orë (rreth të njëjtën sasi ushqimi të zakonshëm është atje).

Pas mbushjes inerte të stomakut, aktivizohet mekanizmi fiziologjik i shtypjes së urisë. Një person ndjehet i plotë dhe zvogëlon sasinë e ushqimit të konsumuar. Si rezultat, pesha e trupit fillon të ulet gradualisht. Për më tepër, kjo ndodh pa stres, siklet dhe reagime anësore. Përmbajtja kalorike e dietës është zvogëluar, dhe trupi fillon të prishë yndyrën e tepërt të akumuluar për energji. Një person zhvillon një zakon të mirë për të ngrënë më pak, dhe madje edhe pas ndërprerjes së ilaçit, është e lehtë për të që t'i rezistojë overeating. Prandaj, rezultati i marrë zgjat një kohë të gjatë dhe paund shtesë nuk kthehen.

Për të rritur efektivitetin e Reduxal, rekomandohet të futni ushqime me cilësi të lartë me pak yndyrë në dietë dhe të merreni me ushtrime fizike. Një nga kushtet kryesore për sukses është rregullsia e marrjes së kapsollave. Droga duhet të merret çdo ditë, në përputhje me dozat e rekomanduara.

Padëmtueshmëri reduxal për shëndetin

Hidrocela e formuar në stomak thjesht mbush vëllimin e saj dhe nuk ka ndonjë efekt tjetër. Kapsulat reduxale nuk përmbajnë substanca biologjikisht aktive që mund të ndikojnë në metabolizmin dhe proceset e tjera fiziologjike në trup.

Xhel nuk tretet në stomak dhe nuk absorbohet në rrjedhën e gjakut, prandaj reagimet anësore përjashtohen plotësisht. Pas orarit 4, substanca lë stomakun, lëviz përgjatë traktit të zorrëve dhe e lë trupin të pandryshuar. I gjithë ky proces është plotësisht i padëmshëm për sistemin e tretjes dhe shëndetin e përgjithshëm.

Ne rendisim karakteristikat kryesore të xhelit:

 • Completelyshtë plotësisht i lirë nga vlera e energjisë, përmbajtja e tij kalorike është zero.
 • Karakterizohet nga inertiteti i plotë biologjik, pa ndikuar në proceset e jetës.
 • Koha e qëndrimit të xhelit në traktin tretës nuk e kalon periudhën e ushqimit të zakonshëm në të.
 • E lë trupin në një formë të pandryshuar.

Para se të lëshohej për shitje falas, Reduxal u testua në mënyrë të përsëritur në kushte laboratorike. Rezultatet e hulumtimit konfirmuan se ai nuk ka përbërës toksikë dhe kancerogjenë. Nuk ka një efekt farmakologjik, nuk ndikon në metabolizmin dhe nuk prish sistemin imunitar.

Arsyetimi i përfitimeve të kapsulave për trupin:

Sipas statistikave mjekësore, një nga faktorët më të rëndësishëm që çon në mbipesha është abuzimi i vazhdueshëm i ushqimeve me kalori të lartë. Produkte të tilla i japin trupit shumë më shumë lëndë ushqyese se sa arrin t’i përpunojë. Si rezultat, energjia e tepërt shndërrohet në yndyrë të trupit. Ky problem është veçanërisht i rëndësishëm për njerëzit që lënë pas dore veprimtarinë fizike. Me kalimin e viteve të kësaj jetese, shpesh zhvillohet obeziteti i vërtetë, i cili konsiderohet një patologji serioze mjekësore. Në mënyrë që të parandaloni një zhvillim të tillë të ngjarjes, ju duhet të rishikoni seriozisht dietën tuaj dhe të zvogëloni sasinë e racioneve. Por jo të gjithë kanë vullnetin për ta bërë këtë. Kjo është arsyeja pse nutricionistët po emërojnë gjithnjë e më shumë tableta Reduxal tek pacientët e tyre. Ato ju lejojnë të hani më pak pa provuar uri dhe siklet psikologjike.

Rezultatet e provave klinike

Rezultatet e provave klinike konfirmuan plotësisht efektivitetin e xhelit inovativ. Pothuajse të gjithë pjesëmarrësit e studimit arritën të humbnin nga 3 në 5 kg në muaj. Gjatë humbjes së peshës, ata morën kapsula 2 të barit një herë në ditë. Për të arritur suksesin maksimal, kursi duhet të vazhdohet për të paktën 3 muaj. Rregullsia e marrjes gjithashtu luan një rol të madh - kapsulat duhet të pihen çdo ditë.

Për çfarë përdoret Reduxal? Nutricionistët rekomandojnë pirjen e kapsollave për qëllimet e mëposhtme:

 • Heqja qafe paund shtesë.
 • Parandalimi i fitimit të peshës
 • Formimi i shprehive të shëndetshme të ngrënies.

Kufizimet e Aplikimit

 Përkundër sigurisë së ilaçit, ka raste kur është më mirë të refuzoni një metodë të tillë. Këto përfshijnë:

 • Intoleranca ndaj përbërësve të shtojcës.
 • Mosha deri në 18 vjet. (Efekti i ilaçit në trupin e fëmijëve nuk u krye).
 • Refluks i rëndë gastroesofageal.
 • Periudha e përkeqësimit të ulçerës peptike.

Në disa situata, një kurs humbje peshe me Reduxal nuk mund të fillohet pa u konsultuar me një specialist mjekësor:

 • Trashje ekstreme.
 • Kirurgji e kaluar në stomak ose zorrë.
 • Diabeti dhe sëmundje të tjera serioze.

Vlen të përmendet se shtesa nuk ndikon në aftësinë për të drejtuar transport dhe për t'u përfshirë në aktivitete që kërkojnë një reagim të shpejtë dhe përqendrim të shtuar të vëmendjes.

Paraqet kapsula për ruajtje

Kështu që vetitë e barit të mos përkeqësohen, duhet të mbahen në një vend të errët dhe të thatë, dhe temperatura nuk duhet të kalojë 25 gradë. Paketimi me kapsulë Reduxal tregon datën e skadencës. Pas kësaj date, produkti nuk mund të përdoret, edhe nëse kushtet e ruajtjes nuk janë shkelur.

Fotografitë e njerëzve që kanë humbur peshë me sukses me Reduksal:

Rezultati i humbjes së peshës me kapsula të Porziol

Veprimi i ilaçit Reduxal ka një rezultat të justifikuar, ndryshe nga ilaçet e tjera, pasi nuk shkakton varësi dhe nuk ka efekt të kthimit të peshës së tepërt.

Rekomandime të dobishme për humbjen e peshës

Në mënyrë që Reduxal të sjellë përfitim maksimal, duhet t'i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

 • Koha e marrjes së kësaj shtojce dhe barnave të tjera duhet të ndahet në mënyrë që intervali të jetë së paku gjysmë ore.
 • Me një ulje të ushqimit, trupi mund të pësojë mungesë të ushqyesve të caktuar. Prandaj, gjatë rrjedhës së terapisë, ekspertët rekomandojnë të pini komplekse të veçanta të vitaminave dhe elementeve.

Kur bëhet fjalë për humbjen e peshës, lind pyetja për përshtatshmërinë e përdorimit të yndyrnave për ushqim. Le të përpiqemi të kuptojmë se cilat yndyrna janë më të dobishme.

Isfarë është gjalpi më i mirë apo margarina?

Margarina dikur u vlerësua për shkak se kishte një sasi të madhe të acideve të ngopura në të, atëherë u kritikua për një sasi të tepërt të acideve yndyrore. Në të njëjtën kohë, imazhi i gjalpit është mahnitur, dhe hulumtimi i ri hedh poshtë thashethemet në lidhje me efektet e dëmshme të gjalpit në zemër dhe sistemin e qarkullimit të gjakut. Sasia e acideve të ngopura që hamë nuk ndikon në kolesterolin. Dhe vaji, për më tepër, është gjithashtu i ndryshëm.

Nëse gjalpi është bërë nga qumështi i lopëve që janë ushqyer si duhet (lopët kullosnin nëpër livadhe dhe nuk hanin vetëm bar të thatë), atëherë ky vaj përmban acide të shëndetshme yndyrore Omega 3, të rëndësishme për trupin. Rezulton: gjalpi dhe margarina janë të këmbyeshme dhe ne mund të vendosim vetë se çfarë na pëlqen më shumë.

Pas hulumtimit, rezulton se nevoja për acide të pangopura mbulohet më së miri nga vaji i rrushit, peshku vajor dhe arrat. Dhe ne lyejmë margarinë ose gjalpë në bukë - nuk ka rëndësi! A janë ushqimet pa yndyrë mënyra e duhur për të arritur peshë ideale. Kjo pyetje është bërë nga shumë njerëz që duan të humbin peshë.

Pra, a është e nevojshme të refuzohet gjalpi dhe margarina, e cila përmban më shumë kalori se yndyrnat e tjera? Jo! Yndyra nuk na bën më të dobët!

Kjo u tregua nga hulumtimet e fundit nga Shoqata EPIC e Nutricionistëve Evropianë. Sidoqoftë, qoftë nëse hamë pak a shumë yndyrë, sasia e acideve yndyrore të ngopura dhe të pangopura nuk ka rëndësi - pesha nuk ndryshon. Thelbësore ishte dhe mbetet numri i përgjithshëm i kalorive. Prandaj, mos hiqni dorë nga të gjitha ushqimet që përmbajnë yndyrë. Ju duhet të kurseni kalori - pavarësisht nëse ato vijnë nga yndyra, proteina ose karbohidratet.

A ju ndihmojnë pilulat për humbje peshe të shpejtojnë djegien e dhjamit?

Në shumë farmaci në Evropë, reklamohen pilula diete si Alli dhe Xenikal. Ata pozicionohen si bllokues të yndyrës, të cilat ne i konsumojmë së bashku me ëmbëlsira yndyrore dhe proshutë. Në realitet, kjo nuk është kështu. Kur merrni produkte të tillë, është e nevojshme të llogaritni rreptësisht kaloritë dhe asnjë bllokues nuk mund të kontribuojë në humbjen e peshës nëse ekzistojnë teprica të këtyre kalorive.

Humbja e kilogramëve të peshës 2-3, kur merr këto ilaçe një person fiton shumë më tepër në të ardhmen. Kostoja e barnave të tilla tejkalon 300 euro për 6 muaj. Shumë pacientë pësojnë efekte anësore në formën e ngërçeve gastrointestinale, dhe disa madje shkojnë në spital.

Gjatë 10 viteve të fundit, 32 raste të dëmtimit të rëndë të mëlçisë janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara pas marrjes së ilaçeve të mrekullueshme si Forskolin, Orlistat, Ali, Xenical. Këto pilula dolën të ishin vërtet të hidhura. Si rezultat, mund të konkludojmë se ilaçe të tilla për humbje peshe, plus një refuzim i plotë i yndyrave ose ushqimeve që përmbajnë yndyrë, nuk është mënyra e duhur për të dalë kur përshkruani një dietë për humbje peshe. Zgjidhja më e saktë është llogaritja dhe bllokimi i kalorive, si dhe një mënyrë jetese aktive, dhe kombinimi me Reduxal do të japë një rezultat vërtet të mahnitshëm pa asnjë efekt anësor.

Dietiani, Kristina Yuryevna Lobanovskaya, një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i nutricionistëve, i cili në vitet e praktikës 4, tashmë ka arritur të ndihmojë pothuajse pacientët 1000 të zgjidhin problemet me mbipeshë dhe nënpeshë.

Në aktivitetet e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për ushqimin. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.

Komente: 1
 1. Яна

  Tabletat Reduxal do të më ndihmojnë të humb 10 kg peshë? Sa kohë do të marrë dhe sa tableta. Kam lexuar në forum se duhen 2 pako.

Shto një koment