përqendrohem Orgonite për humbje peshe dhe rritje të muskujve Orgonayt

Orgoniti për rritjen e muskujve është një ilaç inovativ që përmirëson thithjen e ushqyesve nga ushqimi dhe furnizon trupin me përbërës të rëndësishëm biologjikë. Formula e tij është një kombinim unik i mineraleve, vitaminave, aminoacideve, steroleve bimore, rregullatorëve të anabolizmit, si dhe substancave speciale që mund të shtojnë vlerë në përbërjet e tjera biologjike.

Orgonite ka një efekt kompleks, duke rregulluar proceset metabolike dhe duke rimbushur mungesën e substancave të nevojshme për jetë të plotë. Masa e muskujve do të rritet me një shpejtësi të përshpejtuar edhe me marrjen e ulët të kalorive. Përveç kësaj, ajo nxit djegien e dhjamit të tepërt të trupit.

Revista për burra MensHealth publikoi rezultatet e efektivitetit të koncentratit, si dhe vlerësime reale me rezultatet e trajnimit Para dhe Pas duke përdorur Orgonite.Orgonite për rritjen e muskujve

Ku mund të blini Orgonitin dhe koston e mallrave

Ju mund të blini Orgonite në Rusi, Gjeorgji, Armeni, Ukrainë, Kazakistan dhe Bjellorusi, çmimi Orgonite mjaft e pranueshme, duhet të sqaroheni në faqen e internetit të prodhuesit - vetëm ai është i garantuar të blejë një produkt origjinal me efikasitet 100%, përndryshe rrezikon të hasësh një të rremë, veçanërisht nëse bën një porosi përmes reklamave në rrjetet sociale. Çmimi i Orgonitit është pak më i lirë se ai i ilaçit të famshëm Aminocarnit për të përshpejtuar rritjen e muskujve.

Si vepron koncentrati në trup

Orgonight ndihmon për të përballuar çrregullimet metabolike dhe normalizon plotësisht metabolizmin. Duke përdorur atë, ju mund të arrini këto rezultate:

 1. Muskujt jo vetëm që ndërtohen shpejt, por formohen edhe në mënyrë korrekte.
 2. Për shkak të përshpejtimit të metabolizmit, ushqimi tretet më shpejt dhe substancat më të vlefshme thithen nga ai. Sipas studimeve të fundit në njerëzit që marrin Orgonite, proteinat treten 2-3 herë më mirë. Mund të themi se përqendrimi ndihmon trupin të "nxjerrë" energjinë maksimale nga fjalë për fjalë çdo kalori.
 3.  Eleminimi i substancave toksike dhe të panevojshme është i përshpejtuar.
 4. Energjia shfaqet, toni rritet, shëndeti i përgjithshëm përmirësohet ndjeshëm.
 5. Puna e zorrëve po vendoset, mikroflora e saj po kthehet në normalitet.

Koncentrata jep një rezultat të qëndrueshëm që zgjat edhe pas ndërprerjes së trajnimit aktiv.

Përbërja e koncentratit Orgonayt

mjete Orgonite përbërje të ndryshme të balancuar, çdo përbërës i koncentratit ka veti unike dhe aftësinë për të rritur veprimin e përbërësve të tjerë.

Ne renditim përbërësit kryesorë që përbëjnë Orgonight:

 • Keratinë aktive. Kjo përbërje sintetizohet në trupin e njeriut nga substanca të tretura me ushqim. Prodhimi plotësues i molekulave të keratinës kontribuon në ushqimin sportiv. Keratinophosphates kanë aftësinë për të grumbulluar energji, dhe kjo ka një rëndësi të madhe gjatë ngarkesave sportive intensive. Rritja e nivelit të keratinës aktive do t'ju japë aq shumë forcë sa të stërvitni shumë pa u lodhur.
 • E bardha e thatë e vezës. Shtë i pasur me vitamina B, PP, H, përmban një numër elementësh të dobishëm - jod, molibden, zink, hekur. Përshpejton grupin e masës muskulore dhe bën të mundur mbajtjen e formës së mirë midis stërvitjes sportive.
 • Fibra funksionale Ai përmban shumë fibra dietike të dobishme për trupin, i cili zvogëlon përqendrimin e kolesterolit "të keq" në gjak.
 • Maltodextrin. Shërben si një burim i mirë energjie. Përveç kësaj, ajo normalizon mikroflora e zorrëve, duke favorizuar rritjen e bifidobaktereve.
 • Xhenxhefil (ekstrakt). Përshpejton procesin e djegies së yndyrës, rregullon tretjen, normalizon qarkullimin e gjakut.
 • Farë liri I referohet ushqimeve që përmbajnë një sasi të shtuar të acideve omega të vlefshme. Përbërjet organike që përbëjnë farën e lirit forcojnë nyjet dhe i bëjnë ligamentet më elastikë. Prandaj, gjatë aktiviteteve sportive, rreziku i dëmtimeve traumatike është shumë i zvogëluar. Gjithashtu, kjo komponentë bimore është e përfshirë në normalizimin e metabolizmit të proteinave.
 • Ekstrakt hudhre. I njohur për vetitë e tij të dobishme, hudhra përmban përbërës unik biologjik: S-allil cisteinë (SAC) dhe S-allyl mercaptocisteninë. Këto substanca aktive janë antioksidantët më të fortë natyrorë dhe thithen nga trupi pothuajse plotësisht - me 98%.
 • Grupi i enzimave. Ata përshpejtojnë ndarjen e proteinave, i japin trupit mundësinë që të nxjerrë substancat maksimale të nevojshme nga ushqimi. Ky grup përfshin Pepsin, Tripsin, Bromelain, i cili jo vetëm që shkatërron në mënyrë aktive molekulat e proteinave, por gjithashtu përmirëson rrjedhën e oksigjenit në të gjitha organet dhe indet.

strukturë orgonite

Të gjithë përbërësit në Orgonight janë produkte natyrale, kështu që efektet negative shëndetësore janë përjashtuar plotësisht.

Rregullat e pranimit Orgonite dhe udhëzimet për përdorim

Për të arritur rezultatin maksimal, duhet të merrni Orgonite, duke ndjekur qartë udhëzimet dhe pa shkelur dozat e treguara.

Përdorimi i koncentratit është shumë i thjeshtë: 2 gram pluhur i shtohen një gote me një shkundje të proteinave të karbohidrateve dhe përzierja pihet menjëherë pas sportit. Në ditët kur nuk planifikohet trajnim intensiv, ilaçi merret në të njëjtën dozë pasi të karikohet ose ngrohet.

Dieta mund të lihet e njëjtë, pa dieta speciale gjatë kursit Orgonite ju nuk keni nevojë për të. Formula aktive e koncentratit lejon trupin të marrë lëndë ushqyese nga çdo ushqim.

Nuk ka kundërindikacione për marrjen e koncentratit të Orgonitit. Por, para se të filloni një kurs për ndërtimin e muskujve, duhet të merrni konsultën e mjekut. Para së gjithash, kjo vlen për ata që janë të prirur ndaj reaksioneve alergjike.

Parimi i funksionimit të koncentratit të Orgonitit

Të gjithë produktet ushqimore dihet që kanë efikasitetin e tyre. Gjatë kalimit të ushqimit nëpër traktin tretës nën veprimin e acideve dhe enzimave, proteina zbërthehet në aminoacide. Substancat që rrjedhin nga prishja thithen nga zorrët në rrjedhën e gjakut.

Në të njëjtën kohë, një sasi e konsiderueshme e ushqyesve thjesht nuk ka kohë për tu asimiluar dhe ekskretohet nga trupi. koncentrohen Orgonite ka aftësinë të përmirësojë proceset e tretjes dhe metabolizmit, kështu që trupi merr shumë më shumë lëndë ushqyese.

Me marrjen e duhur të Orgonite, kjo ilaç ka një efekt kompleks:

 • Peristaltika kthehet në normale.
 • Metabolizmi përmirësohet.
 • Toksinat, kancerogjenët, toksinat dhe komponimet e tjera të rrezikshme hiqen nga trupi.
 • Për shkak të rritjes së bifidobaktereve, mikroflora e stomakut dhe zorrëve përmirësohet.
 • Yndyra e tepërt digjet.
 • Trupi merr energji shtesë.
 • Rezistenca ndaj stresit përmirësohet.
 • Puna e sistemit imunitar është normalizuar.
 • Shfaqet gjallëri, përmirësohet shëndeti i përgjithshëm.
 • Dhimbja e muskujve zhduket.

Në mënyrë që të ndjeheni një rritje të energjisë, mjaftojnë vetëm disa pritje të koncentratit. Në fillimin e përdorimit të Orgonight do të bëheni më aktiv dhe elastik, të harrojmë siklet në stomak dhe një ndjenjë lodhjeje të vazhdueshme. Aktiviteti fizik nuk do të duket më i dobët, dhe ju mund të merrni kënaqësi të vërtetë nga stërvitja.

Për më tepër, efekti i trajnimit do të bëhet i dukshëm shumë shpejt. Pas disa ditësh, masa e muskujve do të fillojë të rritet. Dhe pas një kursi të plotë, trupi juaj do të bëhet i fortë, i skalitur dhe i aftë. Kjo do të thotë, ju do të arrini një rezultat që do të mund të ëndërronit vetëm më parë.

Testimi i përqendrimit të orgoniteve për rritjen e muskujve

Për të studiuar efektin e ilaçit Orgonite për të fituar masë të muskujve, shkencëtarët zhvilluan një provë klinike. Studimi përfshiu rreth vullnetarë të 100. Ata u ndanë në dy grupe. Grupi i parë pas stërvitjes mori Orgonight, dhe i dyti - jo. Diferenca në rezultate u bë e dukshme tashmë në javën e dytë.

Në vullnetarët nga grupi i parë, rritja e muskujve ishte 10% më shumë. Një muaj më vonë, diferenca ishte tashmë sa 40%.

Ekziston edhe një mjet efektiv për të humbur peshë pa humbur masën e muskujve. Aminokarnit, të cilën atletët përdorin për të "tharë trupin".

Të ushqyerit sportiv për humbje peshe

Çfarë lloj ushqimi sportiv dhe nëse nevojitet fare varet nga sa përqind e dhjamit nënlëkuror ka një person. Nëse fraksioni masiv i indit dhjamor përbëhet nga 30 -40% të peshës trupore, atëherë mund të bëni fare pa ushqyerje sportive. Në këtë fazë, trupi nuk ka nevojë për përshpejtues dhe ushqim shtesë. Kjo është, trupi, në këtë moment, nuk ka nevojë për shumë proteina, që do të thotë se nuk ka asnjë pikë në pirjen e përzierjeve të proteinave. Përshpejtuesit metabolikë nuk janë të nevojshëm, sepse mjafton të krijoni një deficit kalorish, dhe dhjami fillon të digjet shumë energjikisht. Nëse një person ka një të lartë, që do të thotë jo një nivel fiziologjik të yndyrës nënlëkurore, trupi e kupton këtë dhe me kënaqësi do të shpëtojë prej tij.

E tëra që ju duhet është të krijoni të gjitha parakushtet për këtë. Kjo do të thotë, një deficit kalori për shkak të dietës, një rritje në konsumin e kalorive për shkak të aktivitetit fizik, si dhe stimulon lëshimin e hormoneve të duhur për djegien e yndyrës falë një programi stërvitje.

Një fazë më komplekse dhe e zakonshme në mesin e atletëve dhe atletëve është yndyra nënlëkurore 15 - 25%. Proteina tashmë mund të lidhet në këtë fazë.

Izolimi i hirrës dhe kazeina. Në një deficit kalori, trupi mund të shkatërrojë muskujt për të marrë aminoacide për sintezën e proteinave. Për të parandaluar që kjo të ndodhë, është e nevojshme të sigurohet një marrje e mjaftueshme e proteinave nga ushqimi dhe, në veçanti, mund të merrni përzierje shtesë të proteinave. Para dhe pas një stërvitje, përdorimi i një proteine ​​të shpejtë ose izolimi i hirrës do të jetë vendimi i duhur, në raste të tjera mund të përdorni një proteinë më të ngadaltë që absorbohet gradualisht dhe nuk shkakton kërcim të insulinës, kështu që nuk ndërhyn në djegien e dhjamit, por në të njëjtën kohë, siguron muskujt me proteina të nevojshme dhe parandalon katabolizmi.

Aminoacidet BCAA. Ju gjithashtu mund të merrni shtesa të tilla të mira si gramë BCAA - 20 ose 30 në ditë, para dhe pas trajnimit kardio dhe forcë. Dozimi 5 - gramë 10, në varësi të peshës. BCAA ose komplekset e plota të aminoacideve pengojnë mirë procesin katabolik, por në të njëjtën kohë ato nuk pengojnë proceset e humbjes së peshës.

Ju mund të përdorni komplekse të trajnimit para. Ata përkryer përballen me faktin se sigurojnë energji shtesë kur nuk ka forcë për t'u trajnuar për tharje, dhe klasat nuk duhet të braktisen. Me këto aditivë ju mund të siguroni intensitet të mirë dhe të rritni konsumin e energjisë.

L-Carnitine - ata flasin shumë për të, por duhet të theksohet se kjo nuk është një djegës yndyre, por një transportues i acideve yndyrore në mitokondri, ku digjen. L-Carnitine funksionon mirë në lidhje me shtesat para-trajnimit. Këshillohet të përdorni para stërvitjeve kardio.

Vitaminat dhe mineralet. Për të djegur dhjamin, përveç trajnimit, ata përdorin përfitimet e dietave të ndryshme. Por, në të njëjtën kohë, trupi nuk merr vitaminat e nevojshme nga ushqimi. Kjo është ajo ku ndihmojnë komplekset e vitaminave dhe mineraleve, veçanërisht pasi që vitaminat kërkohen edhe për djegien e indit dhjamor. Mungesa e mineraleve dhe vitaminave mund të çojë në performancë të dobët gjatë humbjes së peshës.

Creatine. Në tharjen dhe për humbjen e peshës, lejohet të përdoret ushqimi sportiv me kreatinë, pasi rrit forcën, një person mund të ushtrohet më intensivisht dhe, në përputhje me rrethanat, të djegë indet dhjamore në mënyrë më efikase. Gjithashtu, plusi i saj është se nuk mban ujë në të gjithë trupin, por përkundrazi, uji është i përqendruar në muskuj. Sa më shumë inde muskulore është e mbushur, aq më mirë paraqitja e atletit.

Omega 3 Një suplement dietik shumë i rëndësishëm. Duke folur në mënyrë figurative, këto janë yndyrna të shëndetshme që zhvendosin indin dhjamor të padobishëm. Shtesat sportive ushqyese janë ndihmës të domosdoshëm për atletin. Gjëja kryesore është t'i përdorësh ato pa fanatizëm.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dietiani, Kristina Yuryevna Lobanovskaya, një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i nutricionistëve, i cili në vitet e praktikës 4, tashmë ka arritur të ndihmojë pothuajse pacientët 1000 të zgjidhin problemet me mbipeshë dhe nënpeshë.

Në aktivitetet e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për ushqimin. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.

Shto një koment