Neurosistemi 7 për humbjen e peshës: përbërja, udhëzimet, çmimi

Shtatë ampula të Neurosystem 7 do të ndihmojnë në zgjidhjen e problemit të mbipeshes, por pak dinë për të. Mbipesha me moshën fiton miliona njerëz. Një numër i madh i sëmundjeve shoqërohen me këtë problem, duke përfshirë celulitin, gulçimin, mosfunksionimin kardiovaskular. Në botën moderne, produkti inovativ Neurosystem-7 ndihmon për të luftuar mbipeshin, dhe atë e bën atë në mënyrë shumë efektive.

Ka një debat të ashpër rreth këtij produkti, megjithatë redaksia obzoroff.info do t'ju ndihmojë të kuptoni në mënyrë objektive se sa është e dobishme dhe nëse ia vlen të blini një kompleks për humbjen e peshës Neurosistemi 7. Përbërja e këtij ilaçi ju lejon të zgjidhni problemin e shoqëruar me mbipeshë, pa bërë shumë përpjekje dhe duke mos ndjekur dietat!

Neurosistemi kompleks 7 për humbje peshe

Prodhuesi i Neurosystem 7 ka kërkuar një përgjigje në pyetjen "Çfarë është mbipesha dhe pse është e dëmshme?" Sipas statistikave, çdo 4 në 5 persona në botë kanë kilogramë shtesë. Me fjalë të tjera, 80% e njerëzve vuajnë në një farë mase nga dhjami i trupit, gjë që ndikon negativisht në mirëqenien dhe shëndetin. Si rezultat i hulumtimit, mbipesha rrit grupet e mëposhtme të rrezikut:

 • diabet;
 • sulmi në zemër dhe goditje në tru;
 • zhvillimi i infertilitetit;
 • kurorëshkelja;
 • venat me variçe;
 • sëmundjet e traktit gastrointestinal dhe pankreasit;
 • kolesterol i lartë i gjakut.

Shumë njerëz me një metabolizëm të ulët mund të shtojnë deri në 3 kg në ditë, edhe pa u mbështetur në ushqime me shumë kalori. Në vetëm disa javë pas përçarjes hormonale, seksi i drejtë kthehet nga gratë e holla në gratë kurbore. Natyrisht, nëse trupi nuk është në formë, ata nuk i kushtojnë vëmendje, gjë që çon në vuajtje morale, prishje nervore, depresion.

Humbja e peshës në shtëpi është pothuajse e pamundur, uria është kundërindikuar, të shkosh në palestër është e gjatë dhe rraskapitëse. Shumica e metodave moderne për të hequr qafe kile shtesë shkaktojnë dëmtime në trup, si rezultat i së cilës shëndeti është minuar, gjë që do të jetë shumë e vështirë për t'u kthyer. Në të njëjtën kohë, përdorimi i përgatitjes unike të NeuroSystem 7 ju lejon të harroni përgjithmonë problemin e peshës së tepërt, pa ndryshuar ritmin e zakonshëm të jetës.

Ku mund ta blej ilaçin Neurosistem 7

Ju mund ta blini kompleksin Neurosystem 7 me 50% zbritje nëse po blini këtë produkt për herë të parë për testim, i cili ndihmon në kursimin e parave të klientëve të rinj. Pricemimi i një ampule është 147 rubla, shpërndarja e këtij djegësi yndyre kryhet në çdo sasi 1-2 ditë pas vendosjes së porosisë. Për momentin, ilaçi Neurosystem 7 nuk mund të blihet në zinxhirët e farmacive të vendit, dyqanet me pakicë ose supermarkete.

Bleni ampula Neurosistemi 7 me një zbritje

Produktet shiten lirshëm në faqen zyrtare të prodhuesit dhe shitësit e saj. Dorëzimi i ampulave për humbje peshe kryhet në të gjitha qytetet e Rusisë, Uzbekistanit, Kazakistanit, Ukrainës, Kirgistanit, Gjeorgjisë dhe në të gjithë territorin e Republikës së Bjellorusisë. Pagesa për mallrat bëhet me postë, me marrjen e parcelës me këtë produkt.

Në tregun farmakologjik, ekzistojnë qindra mjete për humbje peshe (pika, çajra, pilula, ointments dhe të tjera) që premtojnë humbje të shpejtë të peshës brenda disa ditësh. Shumë prej tyre - joefektive, të tjerët - janë të rrezikshëm për shëndetin. Për të mos humbur para dhe kohë kot, duhet besuar vetëm ilaçet e provuara që kanë fituar vlerësime pozitive të konsumatorit. Ishte një mjet i tillë që u bë Neurosystem 7, çmimi i të cilit është disa herë më i ulët se ai i shumicës së analogëve konkurrues.

Lista e përfitimeve të këtij ilaçi Neurosistemi shtatë përfshin:

 • kalimi i të gjitha provave klinike të nevojshme;
 • efektivitet të barabartë për burrat dhe gratë;
 • mundësia e përdorimit të ilaçit në faza të ndryshme të mbipeshes;
 • marrja e çertifikatave të cilësisë dhe sigurisë për shëndetin e njeriut.

Formula origjinale që përcakton përbërjen e ilaçit Neurosystem 7 funksionon 24 orë në ditë, pavarësisht nga aktiviteti i pacientit. Me fjalë të tjera, ju mund të hani, të flini, të bëni gjërat e zakonshme, të hani çdo ushqim, duke përfshirë miell, ëmbël, yndyror dhe ilaçi do të funksionojë.

Qindra nutricionistë të njohur, kimistë, mikrobiologë, mjekë të përgjithshëm dhe të veçantë kanë punuar në krijimin e produktit. Zhvillimi i formulës së ilaçit "Neurosystem Seven" u krye për 15 vjet, gjë që lejoi ta çonte atë në përsosmëri dhe të lëshonte në tregun farmakologjik një ilaç krejtësisht të ri, më të lartë se analogët.

Certifikata e cilësisë së ilaçit Neurosistemi 7

Përbërja e Neurosystem komplekse 7 për humbje peshe

Komponentët kryesorë të kompleksit për humbjen e peshës Neurosistemi 7 janë:

 • kopër;
 • prebiotics;
 • pikolit i kromit;
 • vaj aguliçe;
 • shafran limoni.

Kopër është një komponent unik në neurosistem që ju lejon të prishen depozitat e yndyrës në zonat më problematike të figurës. Heqja e lipideve ndodh në bel, vithe, mollaqe, si dhe në stomak. Probiotikët normalizojnë mikroflora normale të traktit gastrointestinal, si rezultat i së cilës pacienti nuk vuan nga diarre, kapsllëk dhe bloating. Picolinate e kromit largon me kohë toksinat, mbeturinat dhe substancat e tjera të rrezikshme për shëndetin nga trupi. Vaji i agrumës lufton urinë, dhe shafrani i limonit aktivizon proceset metabolike në trup. Së bashku, këta përbërës zbërthejnë yndyrën e trupit, duke lëshuar kështu një sasi të jashtëzakonshme energjie.

Sipas rishikimeve të pacientëve që morën ilaçin Neurosystem 7, rezultatet e para të humbjes së peshës ishin të dukshme që 2-3 ditë të përdorimit. Shumica e tyre shënuan një përmirësim të dukshëm në mirëqenien e tyre, një rritje të efikasitetit, duke hequr qafe simptomat negative të mbipeshes. Shumë arritën të heqin qafe 15-20 kg të peshës së tepërt në një kurs të marrjes së këtij ilaçi, edhe pse ekspertët vërejnë se sasia e masës së djegur është individuale në secilin rast.

Neurosistemi 7 rezultat i humbjes së peshës para dhe pas

Si të marrim kompleksin Neurosystem 7 për humbje peshe?

Një ampulë e kompleksit Neurosystem 7 përmban 2,5 ml zgjidhje të destinuar për humbje të shpejtë dhe të sigurt në peshë. Para përdorimit, ajo duhet të jetë e holluar në 100 ml ujë. Ilaçi merret para ngrënies 1 herë në ditë. Periudha e kursit terapeutik përcaktohet nga specialistët që marrin pjesë dhe zakonisht nuk është më shumë se një muaj. Para përdorimit, duhet të mësoni për praninë e një alergjie ndaj përbërësve kryesorë të produktit, dhe nëse është, produkti duhet të hidhet poshtë.

Si të marrim hollimin e Nerosistem

Të gjithë pacientët që përdorën drogën Neurosystem 7, vunë re përparësi të tilla:

 • qasja;
 • erë të këndshme, shije;
 • lehtësia e përdorimit;
 • udhëzime të qarta dhe informuese;
 • nuk ka nevojë për të monitoruar peshën.

Për të rritur efektivitetin e përdorimit të Nerosistem 7, ekspertët rekomandojnë që ta kombinoni atë me aktivitetin fizik. Nuk është e tepërt të përjashtohen nga dieta të gjitha ushqimet e dëmshme, megjithëse përdorimi i tyre nuk ndikon shumë në humbjen e peshës. E vetmja gjë që Neurosistemi 7 nuk mund të ndihmojë është të parandaloni formimin e kolesterolit në trup për shkak të ruajtjes së ëmbëlsirave, miellit, yndyrnave në dietë. Edhe pse ilaçi po merret me këtë problem Holedol me amarant, ai lufton me sukses kolesterolin, por lexoni në lidhje me këtë në përmbledhjen e ilaçit Holedol.

Si funksionon Neurosystem 7 në procesin e humbjes së peshës?

Ndërmarrja prodhuese NeroSistem 7 pretendon se formula e fshehtë e ilaçit për humbje peshe “shkrihet” deri në 14 kg yndyrë të trupit gjatë 14 ditëve të para të pranimit. Përbërësit kryesorë të mjetit Neurosystem 7 funksionojnë si më poshtë:

 • 1 ditë e përdorimit të ilaçit është përgatitja e trupit për të humbur peshë;
 • Ditë 2 - humbje e oreksit, shpëtoj nga sulmet e urisë;
 • Dita e 3 - yndyra e "djegur" në zonat me probleme (ijet, kraharori, barku);
 • Dita 4 - heqja e grimcave lipidike nga trupi, dhe jo grumbullimi i tyre;
 • Dita e 5 - shndërrimi i proteinave, yndyrave, karbohidrateve në energji;
 • Dita 6 - tonifikimi i të gjitha organeve dhe sistemeve vitale të trupit;
 • Dita e 7 - normalizimi i mikroflorës së zorrëve, përmirësimi i lëkurës.

Shumë janë kritikë ndaj këtyre proceseve, duke argumentuar se kjo është një tjetër dredhi reklamimi. Fatkeqësisht për skeptikët, testet e pavarura të shtojcës Neurosystem 7 konfirmuan vlefshmërinë e deklaratave të prodhuesit, dhe vlerësimet pozitive të njerëzve tregojnë vetëm se ilaçi funksionon në mënyrë efektive në procesin e zvogëlimit të peshës së tepërt! Bordi Redaktues obzoroff.info aprovon këtë metodë të humbjes së peshës me ampula me një përbërje unike, e cila u zgjodh nga shkencëtarët së bashku me nutricionistët.

Rregullat kryesore të humbjes së peshës: Si të hiqni yndyrën e tepërt dhe kardio

Në përgjithësi, e gjithë formula për humbjen e peshës konsiston në vetëm disa fjalë: Ju duhet të shpenzoni më shumë energji sesa të merrni, dhe ilaçi Neurosystem 7 kontribuon në këtë.Por, siç e keni vënë re ndoshta, shumë sisteme të ndryshme të humbjes së peshës nga sekreti në më të përsosur janë ndërtuar rreth këtyre fjalëve. Edhe pse nuk ka sekret. Pra, përsëri në formulë. Të gjitha kaloritë (dhe energjia që na hyn më shpesh matet në kalori) që ne konsumojmë duhet të përpunohet nga trupi ynë. Para së gjithash, ai i shpenzon ato për nevojat e tij. Nëse, pas të gjitha nevojave të tanishme për energji, ai e kënaqi, dhe kaloritë e pashpenzuara akoma mbetën, ai i ruan në rezervë qoftë në formën e glukogjenit në muskuj dhe mëlçi, ose në formën e yndyrës ju e dini ku, nga sasia e glukogjenit që mund të jetë stok, shumë pak, atëherë më shpesh teprica ruhet saktësisht në qelizat dhjamore.

Neurosistemi 7 për humbjen e peshës: përbërja, udhëzimet, çmimi

Ata që mendojnë se kaloritë e papërdorura mund të avullojnë nga trupi dhe të treten në asgjë nuk gabojnë shumë. Sipas ligjit të ruajtjes së energjisë, energjia nuk lind nga askund dhe nuk mund të zhduket në askund. Nëse rrjedha hyrëse e energjisë nuk është e mjaftueshme për të siguruar konsumin e energjisë së trupit, atëherë truri dërgon një sinjal për të marrë energji nga rezervat e tij: përsëri, ky është glukogjen nga mëlçia dhe muskujt, dhe ju e dini se nga yndyra. Siç mund ta shihni, gjithçka është shumë e thjeshtë. Kjo është arsyeja pse shkencëtarët kanë zhvilluar një ilaç për humbjen e peshës Neurosystem 7, i cili e bën trupin të humbasë peshën e tepërt, pavarësisht nga lloji i aktivitetit njerëzor. Trupi "mendon" se po kalon një aktivitet të vështirë fizik dhe fillon të djegë intensivisht dhjamin, ndërsa e përpunon atë në energjinë e nevojshme.

Për shumicën e njerëzve të zakonshëm, burimi i energjisë është i njëjtë - ushqimi. Çdo copë ushqim që hani dhe një gllënjkë pije që pini ka një vlerë të caktuar kalori, domethënë një sasi të caktuar energjie të nevojshme që trupi të përpunojë.

Ushqime të ndryshme kanë kalori të ndryshme për njësi të peshës. Pra, një tortë sfungjeri me krem ​​mund të ketë deri në 400-500 kcal për 100 g. pesha Por mollët, për shembull, kanë rreth 40-50 kcal për 100 gram peshë. Kjo është, ju mund të hani 100 gram tortë ose 100 gram mollë dhe energjia e marrë do të ndryshojë 10 herë!

Le të analizojmë mënyrat kryesore të konsumit të energjisë. Kostoja e ruajtjes së trupit: puna e trurit, organet e brendshme, ruajtja e temperaturës së trupit, ushqimi i muskujve. Thisshtë kjo sasi energjie që do të shpenzojë trupi juaj nëse thjesht gënjeni dhe nuk lëvizni. Kostoja e tretjes së ushqimit. Po, për tretjen dhe asimilimin e ushqimit, trupi gjithashtu harxhon energji, dhe për produkte të ndryshme, këto shpenzime do të jenë të ndryshme. Më e lehtë për të tretur yndyrnat dhe karbohidratet. Tretja e tyre merr 2-4% të përmbajtjes kalorike të këtyre substancave. Por në tretjen e proteinave mund të shkojë deri në 20% të kalorive të tyre. Kostoja e aktivitetit fizik. Këto janë shpenzime për lëvizjen tonë, për punën e muskujve tanë.

Shtë e qartë se sa më shumë të lëvizësh, aq më aktiv do të përdorësh muskujt, aq më shumë energji harxhon. Ka shumë llogaritës në internet që llogaritin shpenzimet tuaja të kalorive bazuar në gjininë, moshën dhe shkallën e aktivitetit fizik. Këto kalkulatorë mund t'i gjeni në faqen tonë të internetit. Obzoroff.info dhe llogaritni shpenzimin tuaj të energjisë ose lexoni artikullin që përmban testin e llogaritjes së kalorive.

Si funksionon humbja e peshës në praktikë?

Le të marrim një grua që bën një mënyrë jetese kryesisht të ulur dhe ha si të gjithë të tjerët, domethënë produkte gjysëm të gatshme, ushqime të skuqura, simite me çaj, etj. Një grua e tillë do të shpenzojë, për shembull, 1800 kcal në ditë, dhe për shkak të ushqimit të mjaftueshëm me kalori do të konsumojë mesatarisht 2500 kcal. Cfare ndodh. Nga këto 2500 kcal, trupi është në gjendje të shpenzojë vetëm 1800 kcal. 700 kcal të mbetura, siç e kemi thënë tashmë, do të shkojnë në rezervë. Në yndyrë. Një kilogram yndyrë përmban rreth 7000 - 7500 kcal. Kështu, kjo grua është në gjendje të fitojë deri në 10 kg yndyrë të tepërt në vetëm 1 ditë. Për fat të mirë, një tepricë e tillë e kalorive është e rrallë, kështu që shkalla e shtimit të peshës në praktikë është disi më e ulët.

Tani supozoni se kjo grua nuk është më e kënaqur me figurën e saj dhe ajo vendos të heqë qafe yndyrën e tepërt. Ajo heq ushqimet më kalori nga dieta: e ëmbël dhe vaj, fillon të ecë më shumë gjatë ditës, mbase madje fillon të bëjë stërvitje me forcë. Kjo do të thotë, zvogëlon numrin e kalorive të konsumuara (supozoni deri në 2000 kcal) dhe rrit konsumin e energjisë (të themi, deri në 2300 kcal).

Tani trupi ka një deficit prej 300 kcal, të cilin fillon ta mbulojë, duke marrë energji nga qelizat dhjamore. Çdo ditë për 300 kcal. Në këtë situatë, gruaja jonë do të humbasë 1 kg yndyrë në 7000/300 = 23 ditë. Kjo do të jetë rreth 16 kg yndyrë e pastër në vit. Nëse dikush psherëtin me zhgënjim: "Jo sa duhet", unë do të përgjigjem se do të flasim për shkallën e humbjes së peshës natyrale në një artikull tjetër dhe është shumë herët për të psherëtitur. Këtu ilaçi Neurosystem 7 vjen në ndihmë të atyre që humbin peshë, gjë që përshpejton procesin e përshkruar më parë të djegies së dhjamit disa herë!

Përjashtim bëjnë njerëzit që nuk do të humbin kurrë peshë

njerëz që nuk do të humbin kurrë peshë

Siç premtova, unë do të shkruaj për njerëzit që janë një përjashtim nga rregulli i përgjithshëm i treguar në fillim të artikullit. Këta njerëz marrin energji jo vetëm nga ushqimi, dhe për këtë arsye ulja e sasisë së kalorive të konsumuar me ushqim në mënyrë që të humbin peshë nuk është e përshtatshme për ta. Përjashtimet përfshijnë dy grupe njerëzish:

Ata që kanë mësuar të përdorin energjinë e diellit. Këta janë njerëz të bimëve që përdorin klorofil për këtë, dhe pranaeda (me fjalë të tjera, që ha diell). Ata që kanë në trupin e tyre një burim energjie që përdor teknologjinë e shkrirjes së kontrolluar të ftohtë. Theseshtë këta njerëz që mund të dhjamosen, edhe nëse hanë vetëm një karotë në ditë.

Disa madje marrin dhjamë nga uji. Për raste të tilla fjalë për fjalë në disa rreshta. Ata që nuk e kuptuan ironinë e kësaj pjese të artikullit, me sa duket, i përkasin saktësisht njërit prej këtyre dy grupeve. Në parim, ky artikull nuk ka gjasa t'i ndihmojë ata.

Jam i sigurt që keni takuar njerëz që pohuan se hanë vetëm një pjesë të bukës dhe ujit në ditë, por gjithsesi vazhdoni të merrni dhjam. Kjo do të thotë, ka një shkelje të rregullit të treguar në fillim të artikullit: energjia padyshim që harxhohet më pak se sa harxhohet, dhe një person vazhdon të fitojë peshë ose nuk mund të humbasë peshë. Si është e mundur kjo? Gjithçka është shumë e thjeshtë: pasi rregulli i ekuilibrit të kalorive është gjithmonë i vërtetë, atëherë shkaku duhet të kërkohet në vetë personin.

Humbja e peshës ka dy probleme kryesore: ata nënvlerësojnë sasinë e kalorive që konsumojnë dhe ata mbivlerësojnë aktivitetin e tyre fizik. Prandaj, nëse dikush ju tregon se ai ha vetëm një sanduiç me kafe në mëngjes dhe një pjatë me sallatë perimesh për drekë në ditë, dhe gjithashtu vdes në rutine çdo mbrëmje dhe nuk humbet peshë, mos nxitoni ta besoni atë - është më mirë të kontrolloni.

Mund të ndodhë që sanduiçi i mëngjesit të pritet përgjatë një copë të gjatë me një shtresë suxhuku, djathi dhe majoneze, dhe kafeja është një turi i madh kapuçino (sigurisht me krem ​​dhe sheqer). Sallata e darkës do të jetë e stinës së pasur me vaj, dhe për ta bërë më argëtuese përtypjen, do të ketë një copë të skuqura. Epo, pas kësaj - i njëjti kapuçin me tortë (për të cilin ky person, natyrisht, do të harrojë të thotë, sepse torta ishte aq e kuqe e ndezur). Ju, me shumë gjasë, nuk do të dini as për snacks gjatë ditës, sepse këto nuk janë vakte të plota, por një person thjesht nuk mund të kujtohet për to, pasi përtypja gjatë ditës është e natyrshme dhe e padukshme për shumë.

Dhe e gjithë kjo rrëmujë ushqimore përfundon me një udhëtim natën në frigorifer, për të cilin nuk do t'ju thuhet patjetër. Dhe disa njerëz me të vërtetë nuk e mbajnë mend këtë - ky është tashmë një problem i madh dhe psikoterapistët merren me të. E gjithë pjesa tjetër është mjaft subjekt i korrigjimit.

Po në lidhje me "vdekjen në punë rutine"? Fatkeqësisht, edhe këtu gjithçka mund të jetë shumë prozaike. Për disa, edhe një shëtitje 10-minutëshe me një ritëm të shpejtë në këtë imitues mund të jetë e ngjashme me vdekjen, pasi trupi nuk është mësuar (ose më mirë të themi të shkëputet) edhe nga një ngarkesë e tillë. Sa kalori mendoni se mund të digjni në 10 minuta ecje?

Tani kam treguar mundësi mjaft ekstreme që rrallëherë plotësohen. Sidoqoftë, njerëzit që nënvlerësojnë numrin e kalorive që konsumojnë dhe mbivlerësojnë aktivitetin e tyre fizik në një shkallë pak më të vogël janë shumë të zakonshëm. Dhe të gjithë kanë një problem - ata nuk mund të humbin peshë pavarësisht nga të gjitha përpjekjet e tyre.

Për fat të mirë, ka njerëz që po humbin peshë me sukses, ndërsa nuk e lodhin veten me dieta të uritur dhe shumë kilometra gara. Cili është ndryshimi midis këtyre njerëzve dhe atyre që nuk janë në gjendje të humbin peshë? Të parët përdorin rregull rregullisht: shpenzoni më shumë sesa konsumoni. Dhe kjo eshte e gjitha. Dhe në mënyrë që të shpenzoni më shumë energji sesa konsumoni në të vërtetë, është zhvilluar kompleksi i dobësimit Neurosystem 7, i cili ju lejon ta bëni trupin tuaj të "mendojë" se po kalon një sforcim të rëndë fizik.

Si të hiqni yndyrën e tepërt

Nuk ka rëndësi për arsyet e shfaqjes së yndyrës së tepërt. Për ta hequr atë, nuk është e nevojshme të blini ilaçin Neurosystem 7, por do t'ju duhet të ndiqni disa rregulla themelore.

 • Së pari, dieta e duhur. Pa miell, ushqime të ëmbla apo të yndyrshme. Nëse qëllimi juaj është një bel i hollë, atëherë duhet të kapërceni veten dhe të filloni të hani siç duhet.
 • Së dyti, zakone të këqija. Alkooli, pirja e duhanit - e gjithë kjo ndikon në shtimin e peshës së tepërt. Nëse doni të shihni një figurë të hollë në pasqyrë, atëherë hiqni qafe gjithçka që ju shqetëson.
 • Rregulli i tretë thotë se duhet të pini shumë ujë. Ndikon në të gjitha proceset në trupin tonë, përfshirë humbjen e peshës. Mungesa e tij ngadalëson metabolizmin, dhe si rezultat, përpunimi i yndyrës në trup.
 • Tjetra: një ëndërr e mirë. Mungesa e gjumit ndikon negativisht në trup, duke u ngadalësuar dhe përkeqësuar punën e tij.
 • Dhe gjëja më e rëndësishme është trajnimi. Nëse nuk jeni me fat, dhe përsëri keni fituar kilogramë të tepërt në zonën e belit, atëherë mund të shpëtoni prej tyre vetëm duke kombinuar të gjitha rekomandimet e mësipërme me ushtrime fizike. Le të flasim më shumë rreth tyre më poshtë.

Ushtrime efektive për humbjen e peshës

Gabimi më i zakonshëm i atyre që sapo kanë filluar të vizitojnë palestrën, ose të stërviten në shtëpi, është se ata mendojnë se nëse bëni ushtrime në një grup muskujsh, atëherë dhjami do të shkrihet atje. Ky thashethem thelbësisht i rremë, i cili erdhi nga askund, shkatërroi motivimin e shumë njerëzve. Si ndodh - njerëzit që janë plotësisht injorantë në fushën e sporteve fillojnë të bëjnë ushtrime themelore për shtypin, për shembull, duke përdredhur. Dhe pas një muaji stërvitje të rregullt, 30 minuta secili, ata pyesin pse asgjë nuk ka ndryshuar, dhe dhjami qëndron në vend. Të irrituar, ata e braktisin sportin dhe kthehen në mënyrat e tyre të vjetra.

Për të mos lejuar që kjo të ndodhë, duhet të mbani mend se ushtrimet e thjeshta për barkun nuk do të sjellin shumë përdorim. Sigurisht, ato janë të nevojshme, por vetëm kur trupi juaj ka një përmbajtje minimale të yndyrës. Nuk ka rëndësi se çfarë është makina juaj nëse është përfshirë nga dëbora.

Prandaj, gjëja e parë që duhet të bëni është të heqni qafe dhjamin lokalisht në trupin tuaj. Ky burim nuk mund të zhduket vetëm nga një zonë dhe ai mund të hiqet vetëm nga stërvitje të rregullta kardio.

Hollimi kardio

Ushtrimet kardio janë ushtrime që kryhen për një kohë të gjatë, të shoqëruara me një rrahje të shtuar të zemrës. Kjo është, vrapimi, çiklizmi, ski, not, etj.

Nëse doni të merrni një bel të hollë, atëherë faza e parë do të jetë djegia e yndyrës së tepërt. Në këtë kohë, nuk është as e nevojshme të shkarkoni dokumente, megjithëse klasa mund të kombinohen, gjë që do të lejojë pak, por akoma më shpejt për të arritur rezultatin përfundimtar. Gjatë kësaj faze, ju duhet të bëni vrapim ditor, not, etj, në përgjithësi, gjithçka që njerëzit e plotë nuk ju pëlqejnë. Vetëm në këtë mënyrë mund të shpëtoni nga dhjami i urryer në bark. Trajnimi duhet të jetë me intensitet mesatar, përafërsisht 30-60 minuta në ditë. Nuk ka asnjë pikë për të kryer më pak kohë.

Ne vazhdojmë drejtpërdrejt në trajnime kardio kushtuar një bel të hollë. Ato do të prezantohen në mënyrë alternative, por do të jetë shumë më efikase t'i përdorësh ato në kombinim. Disa prej tyre do të jenë të vështira për një fillestar, kështu që ndërsa përparoni, ndërlikoni programin tuaj:

 • Ushtrimi i parë dhe në të njëjtën kohë më efektiv është vakumi. Ndryshe nga ushtrimet e tjera, nuk ndikon veçanërisht në muskujt e barkut, por mund ta bëjë barkun të sheshtë dhe elastik. Ky ushtrim përmirëson tonin e muskujve, dhe pas një muaji trajnimi, ai mund të përmirësojë pamjen e përgjithshme të belit dhe abs. Kryhet si më poshtë: vendosni një karrige me një mbrapa para jush, mbështetni duart mbi të dhe përkuleni pak. Pas kësaj, nxirrni të gjithë ajrin nga mushkëritë tuaja, ndërsa tërhiqeni në stomak sa më shumë që të jetë e mundur. Thithja është e ngadaltë, e matur. Ndërsa thithni, vizatoni në stomak edhe më shumë. Qëndroni në këtë pozicion për aq kohë sa të jetë e mundur. E mira e këtij ushtrimi është se mund të bëhet në çdo kohë, kudo. Në punë, gjatë një shëtitje - bëjeni sa më shpesh të jetë e mundur. Pas disa kohësh pasi keni filluar këtë ushtrim, do të jeni në gjendje të mbani muskujt e barkut në tension të vazhdueshëm.
 • Dërrasë ushtrimi. Ajo gjithashtu punon mirë për të gjithë muskujt e barkut, dhe ndihmon në uljen e belit në vëllim. Ekziston një numër i madh variacionesh sesi të kryeni këtë ushtrim, ato më të njohurat do të analizohen këtu.
 • Dërrasë klasike. Së pari, shtrihuni në bark. Ngrini trupin lart duke e vendosur atë në parakrahët tuaj. Këmba është në gishtërinjtë - trupi duhet të formojë një vijë të drejtë. Unshtë e papranueshme që të përkulesh në shpinë ose në vithe - efektiviteti i këtij ushtrimi do të humbasë plotësisht. Mundohuni të qëndroni në këtë pozicion për disa minuta. Pasi të keni zotëruar dërrasën klasike, mund të kaloni te ndryshimet e saj. Çdo gjë është mjaft e thjeshtë këtu - thelbi i këtij ushtrimi është se ju duhet të mbani ekuilibrin e trupit duke përdorur një numër të vogël të mbështetësve. Dhe sa më pak të jenë këto mbështetje, aq më e vështirë do të jetë përmbushja e saj. Kjo është, për të komplikuar gjërat, provoni të ngrini një krah ose këmbë, ose të dy krahun dhe këmbën në të njëjtën kohë.
 • Ngritja e legenit. Ky ushtrim funksionon mirë në pjesën e poshtme dhe të mesme të barkut. Shtrihuni në shpinë, duart përgjatë bustit në një distancë të shkurtër nga trupi, pëllëmbët në dysheme. Tjetra, ngrini këmbët dhe përkulni gjunjët në mënyrë që të ketë një kënd 90 gradë. Pas kësaj, ngrini pak trupin dhe vithet lart. Ju duhet të ndjeni se ushtrimi po kryhet nga muskujt e barkut - mos i lidhni pjesën e poshtme të shpinës dhe këmbët me këtë.
 • Ngritje e njëkohshme e krahëve dhe këmbëve. Me këtë ushtrim mund të punoni mirë të gjitha seksionet e shtypit. Për ta bërë këtë, shtrihuni në shpinë, krahët e drejtë janë shtrirë lart, këmbët e drejta shtrihen në dysheme. Ndërsa nxjerrni frymën, ngrini këmbët lart, ndërsa përpiqeni t'i prekni me duart tuaja. Si në rastin e kaluar, e gjithë ngarkesa duhet të shkojë vetëm tek muskujt e barkut.
 • Gjarpërues. Një ushtrim themelor i barkut që mund të forcojë muskujt e barkut dhe të përmirësojë pamjen e barkut. Shtrihuni në shpinë, duart prapa kokës, këmbët të përkulura në gjunjë. Mos kryqëzoni gishtat kur kryeni. Ndërsa nxjerrni, ngrini pak trupin dhe pastaj ngadalë uleni në pozicionin e tij origjinal.

Për efektivitetin maksimal, të gjitha këto ushtrime duhet të kryhen në kombinim, ndërsa kombinohen me ushtrime aerobike dhe dietë. Në këtë rast, pas nja dy muajsh do të keni mundësi të shihni një bel të hollë dhe të bukur. Gjithashtu mos harroni për rekomandimet e dietologëve dhe produktin e ri. En Forme për humbje peshe.

Kështu, ampulat e Neurosystem 7 ju lejojnë të shpejt të heqni qafe peshën e tepërt pa ndryshuar ritmin e zakonshëm të jetës tuaj dhe pa ndryshuar dietën e përditshme. Formula efektive e ilaçit u krijua mbi 15 vjet, nuk ka analoge në botë, është absolutisht e sigurt për shëndetin e njeriut. E gjithë kjo sugjeron që ilaçi NeroSistem 7 do të ndihmojë të gjithë ata që duan të humbin peshë shpejt, pavarësisht nga mosha dhe gjinia e tij.

Dietiani, Kristina Yuryevna Lobanovskaya, një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i nutricionistëve, i cili në vitet e praktikës 4, tashmë ka arritur të ndihmojë pothuajse pacientët 1000 të zgjidhin problemet me mbipeshë dhe nënpeshë.

Në aktivitetet e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për ushqimin. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.

Komente: 3
 1. Sasha

  Më duket se ky është problemi i shumë grave që lindën një fëmijë dhe nuk mund të humbin peshë, kurrë nuk do të kisha menduar se do të ndodhte me mua, por prapë do të ndodhte dhe unë bëra çmos për të humbur peshë në mënyrat e zakonshme: ushqimin e duhur dhe sportin, pesha ishte zhdukur ngadalë dhe sa më shpejt që ha diçka ekstra, menjëherë u ngrita përsëri në peshë, mjekët u shtrënguan dhe thanë që gjithçka ishte mirë me mua. Duke komunikuar me të njohurin tim të vjetër, të cilin nuk e kisha parë që në institut, në një farë mënyre me të cilën ndau me ngulm problemin tim me të, ajo tha që ajo vetë u përball me të njëjtin problem dhe këshilloi ilaçin Neurosystem 7, më tregoi fotografitë e saj PARA dhe PASPARA, rezultati Padyshim që më bëri përshtypje, kështu që vendosa të lexoj rishikimet në internet, ka pasur shumë pozitive, kështu që vendosa të marr një shans dhe porositje, fillova të ushqehem i qetë për veten time, por në të njëjtën kohë pija ampulën e Neurosistemit të holluar në ujë, rezultati është i vërtetë o filluan të shfaqen pas disa përdorimesh, u bë pak më e lehtë të vishja xhinse dhe rroba të tjera, të cilat ishin shumë të vështira për t'u veshur më parë. Kisha një kurs prej dy paketash, me të vërtetë arrita të humb peshë dhe madje tani, kur ndonjëherë më mungojnë orët e mësimit në palestër ose ha ushqim të hedhurinave, nuk po fitoj peshë.

 2. Alexey Saltin

  Kohët e fundit, unë vetë nuk kam vërejtur se si kam fituar peshë të tepërt. Nuk guxoja të eksperimentoja mbi veten time, duke përdorur ilaçe të ndryshme të panjohura. Të afërmit iu përgjigjën problemit tim me kohë dhe rekomanduan Neurosistemin 7. Natyrisht, së pari u këshillova me terapistin tonë lokal dhe kalova disa teste për alergji ndaj përbërësve të këtij ilaçi. Bazuar në rezultatet e konsultimit dhe analizës, ilaçi më përshtatet. Pas kësaj, pa lënë shtëpinë, vendosa një porosi në faqen e internetit, dhe pas 2 ditësh unë tashmë e mora porosinë me postë. Çmimi i një ampule të Neurosystem 7 është rreth 56 hryvnia, plus - Kam marrë një zbritje në një set prej shtatë ampulash me një normë prej 50% të kostos origjinale, pasi që kjo është porosia ime e parë. Përveç kësaj, nuk ka probleme me shpërndarjen në vendlindjen time Kharkov në Ukrainë. Drogës është marrë para ngrënies një herë në ditë, duke kombinuar marrjen me trajnim në palestër për të rritur efektin e djegies. Lidhur me ushqimin, vendosa të mos ndryshoja asgjë, thjesht duke shtuar më shumë perime në dietën time. Brenda 1 ditësh, duke parë peshoren, vura re një humbje prej 3 kilogramësh dhe pas kursit të marrjes së ilaçit, unë shpëtova nga 2 kg peshë e tepërt. Unë mendoj se ky është një rezultat i shkëlqyeshëm. Unë nuk vërej ndonjë efekt anësor nga ilaçi.

 3. Elizabeth Os

  Pas lindjes, nuk mund të humbja peshë për një kohë të gjatë. Në realitet, bëra gati gjithçka - numëroja kaloritë, bëra rregullisht sporte. Në parim, pesha ishte zhdukur, por kishte probleme të mëdha me yndyrën. Unë gjithashtu provova çaj të veçantë, pilula dhe ilaçe të tjera, por rezultatet ishin minimale. Mësova për Neurosystem 7 nga një shoqe të cilën nuk e kisha parë për 2 muaj dhe gjatë kësaj kohe ajo ishte në gjendje të humbte rreth 15 kg. E pyeta për ilaçin dhe vendosa të konsultohem me mjekun e saj. Ai e njihte Neurosistemin 7, kështu që nuk pa kundërindikacione për përdorim. Unë e urdhërova atë në faqen e tyre zyrtare. Një paketë erdhi me 7 ampula dhe udhëzime për përdorim. Metoda e përdorimit është si më poshtë: 1 ampulë hollohet në 100 ml ujë dhe pështyhet një orë para se të hahet. Rezultati i parë, siç premton prodhuesi, është tashmë i dukshëm në ditën e 3-të. Dhe vura re nga rrobat, të cilat u bënë një madhësi më të madhe. Në të njëjtën kohë, thjesht ndiheni mirë, në përgjithësi, kur humbni peshë, ndiheni shumë lehtë. Meqenëse kisha shumë dhjamë dhe duhej të humbja shumë peshë - 15 kg, mora 14 ampula. Përbërja e ilaçit është e shkëlqyeshme, kështu që nuk ka dëm për shëndetin. Si rezultat, unë humba 7 kg në 2 javë, përveç peshës, yndyra nga anët dhe celuliti në zonat problematike gjithashtu u zhdukën. Unë rekomandoj ilaçin

Shto një koment