Ketofood - 6 kapsula për humbje peshe: përbërja, rishikimet, përshkrimi

Ketofood është një kompleks i veçantë për shkak të të cilit ju mund të humbni peshë shumë shpejt pa ndryshuar programin tuaj bazë të humbjes së peshës dhe ushtrime të rregullta. Gjatë studimeve eksperimentale, u konfirmua se edhe përdorimi i zgjatur i ilaçit nuk shkakton efektin më të vogël anësor në organet e brendshme. Ky suplement rigjeneron butësisht punën e traktit gastrointestinal, falë përbërësve të zgjedhur në mënyrë efektive.

Ketofood për humbje peshe: rishikim i ilaçeve

Prodhuesi siguron që KETOFOOD është zgjidhja më e sigurt për ushqimin e organeve të brendshme, duke eleminuar peshën e tepërt, e cila nga ana tjetër ushtron presion kritik mbi të gjithë trupin e njeriut. "Një person konkret topolak nuk mund të jetë i plotë", thonë anglezët me shaka. Pavarësisht nga gjithçka, yndyrnat ndikojnë negativisht në organet e mëposhtme:

 • enët koronare dhe sistemi i qarkullimit të gjakut - nën ndikimin e peshës së tepërt, ngarkesa në valvula rritet, presioni i gjakut rritet, gjasat e sulmeve të zemrës dhe goditjeve në tru;
 • sistemi musculoskeletal - ka një ngarkesë të shtuar në organet e sistemit musculoskeletal dhe kockat bëhen jashtëzakonisht të brishta;
 • sistemi endokrin - ndodh një ndryshim në nivelet hormonale, duke prishur punën e organeve të ndryshme të brendshme;
 • sistemi nervor - gjasat e sëmundjeve të ngjashme me sëmundjen Alzheimer, një numër sklerozë, etj., rritet ndjeshëm.

Ketofood - çfarë është ajo?

ketofood4 - 33

Ketofood është një kapsulë që mund të ndihmojë këdo që të humbasë shpejt peshën në një periudhë mjaft të shkurtër kohe, pa shumë përpjekje fizike. Ekspertët kryesorë punuan në zhvillimin e këtij produkti, të cilët krijuan një produkt me përbërës efektivë që shkaktojnë një proces të përshpejtuar të humbjes së peshës. Me përdorimin e saktë të pilulave për humbje peshe, në 1 muaj mund të heqni qafe 10 kile të tepërta.

KETOFOOD përmban përbërës ekskluzivisht miqësorë me mjedisin dhe plotësisht të sigurt. Prodhuesi e ka krijuar produktin në mënyrë të tillë që secili element të rrisë shumë efikasitetin e të kundërtës së tij. Kapsulat janë bërë nga përbërësit e mëposhtëm:

 • acid beta-hidroksibutirik - parandalon thithjen e energjisë në hyrje, ka një efekt rinovues;
 • ekstrakti i hidhur i portokallit - shkrin qelizat dhjamore, rikthen proceset metabolike;
 • ekstrakt i gjetheve të lotusit - largon yndyrnat e organeve të brendshme dhe parandalon grumbullimin e tyre;
 • kompleksi i vitaminave dhe mineraleve - do të rrisë aftësitë mbrojtëse të të gjithë organizmit.

Skema e përdorimit të kapsollave Ketofood

Shumë studime konfirmojnë se nuk ka një element të vetëm kimik të rrezikshëm në kapsulat KETOFOOD. Ju duhet ta përdorni shtesën në mënyrë rigoroze në përputhje me rekomandimet e prodhuesit: për këtë duhet të merrni 1 kapsulë në ditë gjysmë ore para ngrënies. Mos harroni t'i pini me shumë ujë. Periudha e pranimit nuk duhet të jetë e kufizuar, gjithçka do të varet nga rezultatet që dëshironi të merrni.

KETOFOOD është një kompleks i përbërë nga 6 kapsula në një paketë, efekti i tyre është i njëjtë me atë program ketogjenik i humbjes së peshës - ngrënia e vakteve me pak karbohidrate që përmbajnë shumë yndyrë dhe me pak proteina. Për shkak të kësaj, njerëzit plotësisht heqin qafe peshën e tepërt - pavarësisht nga pesha dhe trupi origjinal. Vetë produkti funksionon sipas rregullit të mëposhtëm:

 • fillon një pastrim kompleks të trupit;
 • përshpejton ndarjen e depozitave yndyrore në të gjithë përbërësit e trupit të njeriut;
 • eliminon agjërimin "e fiksuar";
 • parandalon formimin e pllakave aterosklerotike;
 • rikthen punën e traktit gastrointestinal;
 • nëse përdoret si duhet, ndihmon në heqjen e 10 kilogramëve në 1 muaj.

ketofood - 6 kapsula për foto të paketës

KETOFOOD është një zgjidhje e vërtetë që shpejt do t’ju ​​ndihmojë të humbni dhjamin pa stërvitje të rëndë dhe dieta rraskapitëse.

Përfitimet e përdorimit të kapsollave holluese

Ju mund të gjeni mjaft suplemente dietike dhe ilaçe që mund t'ju ndihmojnë të humbni peshë në pothuajse çdo farmaci, por jo të gjithë funksionojnë në mënyrë efektive dhe të sigurt. Ndër përparësitë e shumta të kapsollave KETOFOOD janë këto:

 • mungesa e "zakonit të ngrënies shpesh" edhe pas përdorimit të zgjatur të kapsollave holluese;
 • perime dhe përbërës pa tehe në përgatitje;
 • humbje e mprehtë e peshës pa tendosje fizike;
 • i përshtatet absolutisht të gjithëve;
 • rezultati grumbullohet për një kohë të gjatë (të paktën 6-8 muaj);
 • kosto e ulët;
 • tonë vlerësime konstruktive nga ekspertë dhe nutricionistë.

Disa ekzaminime mjekësore do të ndihmojnë në konfirmimin se KETOFOOD është tepër efektiv. Ju gjithmonë mund t'i shihni rezultatet e tyre në faqen e internetit të prodhuesit. Ata thonë se edhe pas përdorimit të zgjatur të kapsollave, nuk do të ketë efekte të padëshiruara. Produkti tolerohet mirë nga pacientët e grupmoshave të ndryshme dhe jep rezultate pozitive.

ketofood - 37

Mendim ekspert për humbjen e peshës me Ketofood

Boris Nekrasov, nutricionist:

Mbipesha është një problem për të cilin mërzitem të flas. Njerëzit thjesht nuk e kuptojnë se sa ngarkesë sjell çdo kilogram shtesë në trupin tuaj. Shtë e pamundur të kurosh sëmundje të ndryshme kur një person i veçantë është mjaft i “shëndoshë”. Për të lehtësuar metodën e humbjes së peshës, unë rekomandoj përdorimin e KETOFOOD për pacientët e mi, pesha e të cilëve tejkalon 15% të normës së përcaktuar. Këto janë kapsula speciale që shpejt humbin peshë në një kohë të shkurtër përdorimi. Secili nga pacientët e mi është gjithmonë i kënaqur me rezultatin e përdorimit: një person humbet peshë, përbërja kimike e gjakut përmirësohet. Unë konfirmoj që ky mjet funksionon vërtet - dhe e bën shumë mirë.

Rishikimet e klientëve për efektivitetin e humbjes së peshës me kapsula

ketofood dhe mendimet e atyre që kanë humbur peshë

Elena, mosha 43 vjeç:
Nuk e kam idenë pse, por 2 muaj më parë fillova të shtoj peshë shpejt. Të gjitha gjërat që ishin zbërthyer më parë filluan të më ngjeshin trupin. Vendosa të provoj kapsulat KETOFOOD, për të cilat mësova në Internet. Tashmë në 3 javë kam humbur 5 kilogramë, ndërsa nuk kam ndryshuar stilin e jetës dhe dietën time.

Valeria, 38 vjet:
Si rezultat i rrjedhës së vështirë të shtatzënisë së dytë, u shërova shumë. Dhe me një fëmijë të vogël në krahë, ju, si të gjithë, nuk do të kaloni shumë kohë për veten tuaj. Një mik i imi foli për kapsulat KETOFOOD, përmendi se ky është një produkt i sigurt që edhe unë mund ta përdor. Për shkak të kësaj, në 2 muaj kam humbur 15 kilogramë, dhe kjo është shumë e dukshme!

Katerina, 29 vjet:
Kam porositur KETOFOOD me rekomandimin e mikut tim. Ajo humbi "shumë peshë" duke modifikuar veten shumë pa stres të panevojshëm. Ky rezultat thjesht nuk mund të kalonte nga unë për të filluar të derdhja "paund të turpshëm" në vithe dhe anët.

Rezultatet e humbjes së peshës me Ketofood

Ku të blini ketofood zbritje?

Për të blerë KETOFOOD për humbje peshe, thjesht shkoni në faqen e internetit të prodhuesit dhe ndiqni vetëm disa hapa të thjeshtë: plotësoni fushat e kërkuara së bashku me detajet e kontaktit dhe dërgojini ato për përpunim. Ju mund të kontaktoheni shpejt për të sqaruar detajet e dorëzimit të parcelës. Një tarifë postare ngarkohet pas marrjes, kështu që të jeni i sigurt se nuk është një mashtrim.

Blini Ketofood me zbritje

* Qëndroni larg dyqaneve të dyshimta! Porositni një produkt unik për "shkatërrimin e dhjamit" ekskluzivisht në faqen zyrtare të prodhuesit. Vetëm një konsulent i licencuar mund të këshillojë saktë një klient. Lini një kërkesë, mbikëqyrësi do t'ju kontaktojë dhe do t'ju këshillojë për çdo pyetje (pa pagesë).

Ju mund të porosisni Ketofood në faqen e internetit të prodhuesit sipas algoritmit të mëposhtëm:

minoxidil kak sdelat zakaz - 41

Përbërja e kapsollave Ketofood

Kapsulat ketofood përmbajnë substanca natyrore, një përzierje e të cilave shkatërron depozitat yndyrore. Kjo perfshin:

 • Ekstrakt tukachoe i marrë nga një kërpudhë e pazakontë me një përmbajtje të lartë të acidit hidroksibutrik. Prishet me sukses dhjami i brendshëm dhe i brendshëm;
 • Ekstrakti nga lëvorja e hidhur e portokallit pasuron trupin me sinefrinë, e cila rrit lëvizjen e "ndezësve" të ndryshëm të yndyrnave bimore brenda trupit. Për më tepër forcon sistemin imunitar dhe jep tonin;
 • Ekstrakt Lotus, një substancë që rregullon metabolizmin në trupin e njeriut. Për shkak të pranisë së tij në përbërje, metabolizmi i oksigjenit, puna e tretjes, zorrët dhe sistemi urinar normalizohen;
 • Vitamina që forcojnë vetitë antioksiduese të Ketofood, të cilat ndihmojnë në ruajtjen e mirëqenies dhe optimizojnë performancën mendore gjatë humbjes së rëndë të peshës.

Përbërja e kapsollave Ketofood

Kapsulat ketofood janë një dhuratë nga perëndia për shumë që ëndërrojnë për një fizik perfekt! Kjo shtesë është me origjinë bimore, përbërja e së cilës zbërthen në mënyrë efektive yndyrnat, dhe kjo nga ana tjetër ju lejon të humbni deri në 10 kilogramë në 1 muaj pa ndonjë përpjekje.

Karakteristikat e ilaçit Ketofood

KETOFOOD chto eto takoe - 57

Produkti është një pllakë me 6 kapsula që punojnë në parimin e një programi ketogjenik të humbjes së peshës me pak karbohidrate, yndyrë të tepërt dhe proteina të ulëta. Përbërja e zgjedhur me kujdes e ilaçit ndihmon njerëzit të humbin paund shtesë, pavarësisht nga pesha e tyre fillestare:

 • Ketofood promovon ndarjen e shpejtë të yndyrnave në të gjitha "zonat problematike";
 • parandalon akumulimin e kolesterolit në septat e enëve të gjakut;
 • Zvogëlon nevojën për ushqim shtesë, i njohur si "udhëtim natën në frigorifer";
 • kanë një efekt të dobishëm në organet e traktit gastrointestinal;
 • jep rezultate të mira - nëse merret në mënyrë korrekte dhe shpesh, mund të humbni deri në 10 kg në 30 ditë.

Certifikatat e cilësisë së produktit:

Foto e certifikatës së cilësisë së kapsulës Ketofood

Efektiviteti i kapsollave Ketofood konfirmohet nga dokumente të veçanta, si dhe certifikata të cilësisë. Shumë prej atyre që tashmë kanë humbur peshë duke përdorur këtë ilaç nuk kanë qenë në gjendje të humbin peshë për shumë vite!

Shumica e nutricionistëve të famshëm nga e gjithë bota tashmë e kanë quajtur "Ketofood" shpëtimin e njerëzimit nga pesha e tepërt. Tani shpresat më të mëdha janë mbështetur në të, dhe kompleksi tashmë ka hyrë në programet shtetërore për humbjen e peshës në vende të tilla si SHBA, Kanada, Franca, Danimarka. Ky nuk është një shtesë e veçantë dietike, por një kurë e vërtetë për peshën e tepërt, edhe pse jo e lirë!

Kursi i humbjes së peshës me suplementin Ketofood mund të përsëritet disa herë derisa të merrni rezultatin e dëshiruar.

Pse ka humbje të oreksit?

Një ndjenjë e humbjes së papritur (ose graduale) të oreksit e cila mund të jetë normale nëse ndodh në kohë të caktuara në jetën tonë. Sidoqoftë, kur bëhet përsëritës ose intensiv, duhet të shohim një mjek në mënyrë që të mos e rrezikojmë shëndetin tonë.

Shkaqet e humbjes së oreksit

Megjithëse humbja e oreksit mund të ndodhë në periudha të ndryshme të jetës sonë (dhe kjo nuk duhet të shqetësojë kur humbni peshë me Ketofood), për shembull, sepse po kalojmë periudha të caktuara të stresit. Shkaqet kryesore të humbjes së oreksit:

 • Sëmundjet infektive. Ka disa sëmundje infektive që mund të shpjegojnë humbjen e oreksit, veçanërisht ato që ndikojnë në aparatin tretës, duke shtypur oreksin për ushqim. Disa prej tyre shkaktohen nga helmimi nga ushqimi. Nga ana tjetër, intolerancat ndaj ushqimeve të caktuara, të tilla si laktoza ose gluteni, gjithashtu mund të zvogëlojnë oreksin kur ndodh një sulm.
 • Stres i fortë emocional. Kur jetojmë në situata të stresit emocional të fortë, mund të ndodhë edhe humbja e oreksit. Stresi mund të lindë nga shumë arsye: procesi i lëvizjes, humbja e një pune, humbja ose vdekja e një të dashur, prishja e një marrëdhënieje, lindja e një fëmije, etj. Kjo do të thotë, situatat pozitive dhe negative mund të shkaktojnë këtë stres emocional.
 • Efektet anësore të ilaçeve... Humbja e oreksit mund të ndodhë edhe për shkak të efekteve anësore të ilaçeve të caktuara, të tilla si ilaçe për humbje peshe ose psikostimulues (për trajtimin e çrregullimeve të tilla si ADHD). Kimioterapia gjithashtu mund të shkaktojë këtë simptomë.
 • Sëmundje të tjera. Ekzistojnë disa gjendje mjekësore që mund të shkaktojnë humbje të oreksit ose ulje të oreksit:
 1. Sëmundja e veshkave.
 2. Dështimi i zemrës.
 3. Hepatiti.
 4. Virusi i AIDS-it.
 5. Një sëmundje tjetër që mund të shpjegojë humbjen e oreksit është kanceri. Ndonjëherë humbja e oreksit ndodh më vonë në sëmundje (të tilla si dështimi i zemrës ose veshkave).
 • Çrregullimet mendore. Çrregullime të caktuara mendore gjithashtu mund të shpjegojnë arsyen e humbjes së oreksit. Më të zakonshmet janë depresioni, distemia, anoreksia, çrregullimet e ankthit, shizofreni.
 • Gjendja emocionale. Humori i ulët gjithashtu mund të shpjegojë humbjen e papritur të oreksit. Kur jemi "të trishtuar", ne priremi të jemi më pak të uritur (edhe pse ka njerëz që bëjnë të kundërtën që hanë më shumë).
 • Pleqëri Kjo është një fazë në jetë ku humbja e oreksit është e zakonshme. Në këto raste, quhet hiporeksi (gjithashtu përfshin humbje të oreksit tek fëmijët). Disa nga arsyet që shpjegojnë hiporeksinë tek njerëzit e moshuar janë se, nga njëra anë, personat e moshuar perceptojnë më pak erë dhe shije, dhe nga ana tjetër, rrethana të caktuara shoqërore dhe personale (humbja e të dashurit tuaj, ndjenja e vetmisë, efektet anësore nga disa ilaçe, etj.) etj).
 • Sezoni i vitit (verë). Humbja e oreksit është më e zakonshme në verë. Kjo pasi gjatë kësaj kohe trupi nuk ka nevojë për aq shumë ushqim për t’u ngrohur (gjë që, për shembull, nuk ndodh në dimër). Përveç kësaj, metabolizmi mund të ngadalësohet dhe ne humbasim dëshirën për të ngrënë. Në dimër, trupat tanë kanë nevojë për më shumë ushqim për të mbajtur ngrohtë dhe më shumë energji për të djegur dhe për të ruajtur temperaturën e trupit.

Siç mund ta shohim, arsyet që shpjegojnë pse ndiejmë humbje të papritur ose graduale, të përkohshme ose afatgjatë të oreksit janë shumë të ndryshme: nga gjendje të forta ose negative emocionale në situata stresuese, sëmundje mjekësore ose çrregullime mendore. Arsyeja për humbjen e oreksit nuk ka asnjë lidhje me konsumin e rritur të tabletave Ketofood ose analogeve të tyre.

Për të mos rrezikuar shëndetin tonë, është e rëndësishme këtu të jemi të vëmendshëm ndaj trupit tonë dhe të vëzhgojmë simptomat tona, si dhe situatat e jetës, gjendjen shpirtërore etj. Falë kësaj vigjilence, do të jetë më e lehtë për ne që të kërkojmë ndihmë kur kemi nevojë për të.

Format, fazat dhe metodat e trajtimit të celulitit

Termi "celulit" u prezantua për herë të parë në vitin 1920 për të treguar degjenerimin jo-inflamator të indeve mezenkimale. Aktualisht, celuliti më shpesh quhet lipodystrophy gynoid ose panikulopati sklerotike edematoze. Me celulitin, ndodhin ndryshime në shtresën e dhjamit nënlëkuror, të cilat çojnë në një shkelje të mikrocirkulimit dhe rrjedhjes limfatike. Jashtë, celuliti manifestohet me gunga dhe pabarazi të lëkurës, duke krijuar të ashtuquajturin efekt "lëvore portokalli".

Ketofood - 6 kapsula hollimi: përbërja, rishikimet, përshkrimi

Format e celulitit (nga qëndrueshmëria e lëkurës):

 1. E vështirë - kur lëkura kapet në një dele, shfaqet simptoma e lëvozhgës "portokalli". Ndodh në lëkurën e dendur të grave të reja, të shëndetshme fizikisht, shpesh të shoqëruara me strija.
 2. I butë - lëkurë e lirshme me telangiektazi (venat merimangë), venat me variçe. Isshtë tipike për gratë e moshuara joaktive me një rënie të theksuar të tonit të muskujve ose pas humbjes së shpejtë të peshës.
 3. Edematous - lëkura është e hollë, transparente.

Në sfondin e shenjave të pamjaftueshmërisë kronike të venave, një rritje në vëllimin e ekstremiteteve të poshtme, peshë dhe hidhërim në këmbë, ënjtje.

 1. Të përziera - lloje të ndryshme të qëndrueshmërisë së lëkurës ndodhin tek i njëjti pacient.

Fazat e celulitit:

 1. Edematoze - presioni i gjakut rritet në kapilarët. sfinkterët kapilarë dëmtohen në këto zona. Muret e kapilarëve bëhen më të brishtë, depërtueshmëria e tyre rritet, një sasi e caktuar e plazmës së gjakut lëviz në hapësirën ndërqelizore - formohet edema. Për shkak të qarkullimit të dëmtuar të gjakut, hipoksia e indeve (uria nga oksigjeni) rritet. Kur lëkura merret në një dele, pothuajse nuk ka ndryshime klinike. Mund të ketë një zbehje të lehtë të lëkurës, pabarazi.
 2. Faza e ndenjur - në kushtet e hipoksisë, ndodh hipertrofia lokale e adipociteve (qelizat dhjamore). Si rezultat i veprimit të estrogjeneve (hormone seksuale femërore) mbi molekulat e acidit hialuronik, ndodh hiperpolimerizimi i tyre i rritur, duke rritur kështu aftësinë e tij për të mbajtur lagështirën.

Ketofood - 6 kapsula hollimi: përbërja, rishikimet, përshkrimi

Gjithashtu, estrogjenet rrisin prodhimin e kolagjenit, fibrat e të cilit ndodhen rastësisht rreth kapilarëve dhe qelizave dhjamore. Mbajtja e lëngjeve rritet, enët e mikrovaskulës janë të kompresuara, hipoksia rritet. Lëkura bëhet më e ftohtë. Mund të ketë hemoragji të pikësuara. Kur lëkura merret në një dele, ka një pabarazi të lëkurës (valës), zbehje, një rënie të temperaturës dhe elasticitetit.

 1. Faza e indit lidhor (mikronodulare, mikronodulare) - hiperestrogjenizmi (përmbajtja e shtuar e hormoneve seksuale femërore) dhe hipoksia kontribuojnë në rritjen e formimit të kolagjenit nga qelizat e lëkurës (fibroblastet). Shfaqen mikro-nyjet (mikronodulat). Duke u rritur në madhësi, ato janë të ngulitura në dermis. Lëkura i ngjan pamjes së një lëvore portokalli. Enët e gjakut zgjerohen, vërehen mikroaneurizma të shumta. Temperatura e lëkurës zvogëlohet. Lëkura që pushon i ngjan një lëkure portokalli.

Kur merren në një dele, parregullsitë e theksuara dhe nyjet janë të dukshme. Me prekje të thellë, mund të ketë hidhërim. Lëkura është e zbehtë dhe e ftohtë.

 1. Faza fibroze (makromodulare, nodulare e madhe) - nyjet e vogla bashkohen me formimin e nyjeve më të mëdha, trashjen dhe ngjeshjen (sklerozën) e septave lobulare. Ndërsa formimi dhe ngjeshja e sklerozës, mbaresat nervore janë të ngjeshura me shfaqjen e dhimbjes, mpirjes, ndjenjës së peshës në këmbë, lodhjes së shtuar të këmbëve. Për shkak të çrregullimeve të qarkullimit të gjakut në zonat e celulitit, grumbullohen toksina, yndyrna dhe ujë. Mund të ketë venat e shumta të merimangës, venat mikro varikoze. Temperatura e lëkurës zvogëlohet. Lëkura në qetësi i ngjan një lëkure portokalli me ngritje dhe gropa më të theksuara sesa në fazën 3. Kur merrni lëkurën në një dele, nyjet e mëdha janë të dukshme, të dhimbshme gjatë prekjes. lëkura është e zbehtë dhe e ftohtë.

Mostshtë më e këshillueshme që të filloni trajtimin e celulitit në fazat 1 - 2.

Në fazën e 3-të, përdoret terapi me ultratinguj dhe elektrolipolizë. Faza e 4 - trajtimi kirurgjik. Koncepti i "celulitit" duhet të dallohet nga mbipesha e zakonshme. Me mbipesha, nuk ka asnjë ndryshim në strukturën e membranës qelizore, si me celulitin, kështu që ju mund ta përballoni vetë mbipeshën. Me celulitin, membrana qelizore ndryshon dhe kërkon masa terapeutike.

Trajtimi i celulitit

Trajtimi i celulitit duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe të përfshijë të gjitha lidhjet e patogjenezës. I përshkruar në mënyrë rigoroze nga një mjek në mënyrë që të shmangen pasojat e padëshirueshme!

 1. Dieta e saktë - dieta duhet të zgjidhet nga mjeku në varësi të karakteristikave individuale të pacientit dhe indeksit të masës trupore, të synojë në kufizimin e marrjes së karbohidrateve lehtësisht të tretshme, yndyrnave me ushqim dhe të nxisë largimin e toksinave dhe toksinave;
 2. Përmirësimi i qarkullimit të gjakut dhe limfës;
 3. Aktivizimi i aktivitetit të muskujve;
 4. Aktivizimi i lipolizës;
 5. Normalizimi i metabolizmit të yndyrës dhe karbohidrateve, eliminimi i toksinave.

Procedurat dhe metodat e përdorura për të trajtuar celulitin:

 • Terapia me mikroryen - stimulon proceset e metabolizmit qelizor, rikthen potencialin normal të membranës qelizore, përmirëson mikrocirkulimin, rikthen tonin e muskujve, ka një efekt të mirë të kullimit limfatik.
 • Terapia me ultratinguj - një valë ultrasonike ndihmon në dëmtimin e rënies së yndyrës, përmirësimin e metabolizmit qelizor dhe përshpejtimin e proceseve metabolike. Ekografia ka një efekt defibrues në ndarjet e indit lidhës në celulit, rikthen elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e strukturave të indit lidhës.
 • Myostimulation - efekti i një rryme impulsive alternative në strukturat neuromuskulare për të stimuluar tkurrjen e muskujve. Përmirëson tonin e muskujve, forcon kornizën e muskujve, krijon një efekt ngritës, përmirëson ushqimin e muskujve dhe furnizimin me gjak.
 • Mesoterapia është një teknikë injeksioni që ju lejon të injektoni përbërësit shkatërrues të yndyrës direkt në fokusin e akumulimit të tyre. Koktelet anti-celulitit me mezoterapi jo vetëm që kontribuojnë në shkatërrimin e qelizës dhjamore, por gjithashtu përmirësojnë qarkullimin e gjakut, aktivizojnë proceset e kullimit limfatik dhe redoks, dhe normalizojnë metabolizmin e yndyrës. Si ilaçe për programet anti-celulitit përdoren: kafeina, lecitina, silici organik, hialorunidaza, yohimbina, dermostabiloni, L-karnitina, artichoke, ilaçet vaskulare.
 • Mbështjellësit e trupit janë një shtesë e shkëlqyeshme për rrjedhën e procedurave anti-celulit! Me ndihmën e mbështjellësve, ne mund të kryejmë parandalimin dhe trajtimin e celulitit, të ndihmojmë në zvogëlimin e vëllimit të ijeve dhe belit, të rivendosim elasticitetin dhe elasticitetin e lëkurës pas dietave, lindjes dhe operacioneve kozmetike, të pastrojmë trupin nga toksinat dhe toksinat, të rivendosim ekuilibrin e kripës së ujit dhe të heqim puffiness, të lehtësojmë tensionin e përgjithshëm , lodhje, lodhje. Më të njohurat janë algat e detit, çokollata, mbështjellësit e verës së kuqe. Ju mund të zgjidhni një program individual të kujdesit dhe të bëni procesi i hollimit jo vetëm efektive por edhe e këndshme!
 • Kujdesi në shtëpi është shumë i rëndësishëm kur i nënshtrohen programeve kundër celulitit. Kozmetikat e përdorura në shtëpi duhet të kombinohen me trajtime sallonesh dhe të plotësojnë kursin e përshkruar.

Ketofood - 6 kapsula hollimi: përbërja, rishikimet, përshkrimi

Kujdesi në shtëpi duhet të përfshijë:

 1. Kozmetikë e zgjedhur në mënyrë korrekte produktet e korrigjimit të celulitit;
 2. Korrigjoni vetë-masazhin;
 3. Përdorimi i lirit mjekësor;
 4. Hidroterapi në shtëpi;
 5. Përdorimi i pajisjeve për përdorim në shtëpi (me rekomandimin e një kozmetologu, duke marrë parasysh indikacionet dhe kundërindikacionet);
 6. Ushqimi i duhur i ekuilibruar, duke marrë parasysh moshën, sezonin, llojin e punës, sëmundjet shoqëruese;
 7. Qëndrimi dhe motivimi psikologjik.
Bëj një pyetje

Kristina Lobanovskaya

Nutricionist, Lobanovskaya Kristina Yuryevna, një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i ushqimit, i cili, në 4 vjet praktikë, tashmë ka arritur të ndihmojë gati 1000 pacientë të zgjidhin problemet me mbipeshën dhe nënpeshën.

Në aktivitetet e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për ushqimin. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.

Obzoroff
Shto një koment