Bllokues profesional i kalorive ПБК-20 për humbje peshe për muajin 1

Bllokues profesional i kalorive, i cili është ilaçi ПБК-20, vepron si një shtesë dietike që normalizon procesin e tretjes dhe përshpejton djegien e dhjamit, gjë që në fund të fundit çon në humbje peshe. Komponenti kryesor i bllokuesit është fibra e marrë nga farat e kungullit. Prodhuesit e ilaçeve flasin shumë për faktin se ata prodhojnë një produkt profesional dhe kjo konfirmohet nga certifikatat përkatëse, të cilat mund të merren si rezultat i hulumtimeve mjekësore.

Testimi në të njëjtën kohë ПБК-20 na lejon të konkludojmë se ilaçi plotëson karakteristikat e deklaruara, kështu që ekziston një falsifikim i ilaçit dhe ne do t'ju tregojmë se si duket në fund të këtij shqyrtimi.

Nëse flasim për efektivitetin e ilaçit Profesional bllokues i kalorive, atëherë me ndihmën e saj humbi peshën gruaja më e shëndoshë në botë, e cila peshonte deri 500 kilogramë. Më shumë rreth kësaj u tha në Channel One në Talk Show Lëri ata të flasin, dhe gjithashtu ka komente reale pozitive për të ПБК-20, të cilët me të vërtetë ndihmuan bllokuesit e kalorive me raportet e fotove Para dhe Pas përdorimit të bllokuesit të kalorive.

Efektiviteti i ilaçit konfirmohet gjithashtu nga rishikimet e mjekëve, siç është shkruar në artikullin e revistës Medvestnik për mënyrën se si mund të humbni peshë me më shumë se 20 kg në 30 ditë.ПБК-20 në një kuti kartoni

Çmim ПБК-20 në vetitë CIS dhe bllokues të kalorive

Të blini një bllokues të kalorive profesionale në paketimin gram 100 do të thotë të përdorni internetin ose të vizitoni një farmaci ku ПБК-20 Në dispozicion me çmimet e mëposhtme në këto vende:

 • 986 RUB - Rusia;
 • 365 UAH - Ukrainë;
 • 30 rbl - Bjellorusia;
 • 4500 tenge - Kazakistani;
 • 1590 som - Kirgistan.

Dorëzimi kryhet me postë në çdo vendbanim, dhe për të blerë ПБК-20 Mund ta përdorni bllokuesin pasi ta keni marrë, çmimi i bllokuesit të kalorive për vendet e tjera tregohet në uebfaqen e prodhuesit.

Rendisni zbritjen e bllokuesit të kalorive

Një bllokues profesional i kalorive reklamohet në mënyrë aktive nga prodhuesi, i cili pretendon se me ndihmën e tij mund të vini në një shifër të paktë në një kohë relativisht të shkurtër dhe ta mbani këtë gjendje për shumë vite. Në të njëjtën kohë, një përfitim jashtëzakonisht i madh i ilaçit raportohet sesa humbje e thjeshtë e peshës dhe vëllimit, që konsiston në shërimin e të gjithë organizmit.

Një figurë e hollë si rezultat i veprimit të këtij mjeti arrihet shpejt për shkak të përbërjes natyrale të saj. Natyraliteti i përbërësve siguron pastrim efektiv të zorrëve dhe largimin e toksinave nga toksinat, si dhe procesin e djegies së yndyrës, vitaminat fillojnë të përthithen më mirë, dhe metabolizmi aktivizohet më shumë.

Lehtësia e përdorimit të pluhurit, e cila është konsistenca e ilaçit ПБК-20, qëndron në faktin se përdorimi i tij është i pajtueshëm me çdo produkt, pavarësisht nga përmbajtja e tyre kalorike, pasi pesha do të vazhdojë të ulet. Edhe pse dieta mund të përmirësojë vetëm efektivitetin e bllokuesit, dhe aktiviteti fizik do ta sjellë qëllimin sa më afër humbjes së peshës.

bllokues kalori me qese me qese me foto

Karakteristikat e bllokuesit të kalorive ПБК-20

 1. Puna e bllokuesit fillon që nga momenti kur është në stomak. Atje ai thith mbetjet e ushqimit të tretur. Në të njëjtën kohë, bllokuesi profesional i kalorive bymehet dhe siguron një efekt kur krijohet ndjenja e ngopjes.
 2. Me ПБК-20 një efekt pozitiv është i disponueshëm në proceset metabolike dhe sekretimin e përmirësuar të insulinës. Gjithashtu, ky produkt dallohet nga mungesa e kundërindikacioneve kur merret nëse ekziston diabeti, tensioni i lartë i gjakut dhe një numër sëmundjesh të tjera.
 3. Përbërja e bllokuesit nënkupton praninë e fibrave bimore, me ndihmën e të cilave ruhet lagështia, dhe vetë fibrat formojnë një gungë. Si rezultat, është e mundur të sigurohet eleminimi i biliare.
 4. Prania në ПБК-20 pektina garanton mbrojtjen e zorrëve nga komponimet kimike dhe kancerogjenët, dhe kjo substancë gjithashtu pengon veprimtarinë e mikroorganizmave, të përcaktuara si patogjene, të cilat kontribuojnë në shfaqjen e kapsllëkut ose dysbiozës. Rezultati i kësaj është normalizimi i peristaltikës dhe rivendosja e mikroflora e sistemit tretës.
 5. Përfitimi i bllokuesit shihet gjithashtu gjatë një larmie terapish bazuar në përdorimin e ilaçeve antivirale, hormonale dhe antibakteriale. Në këtë rast ПБК-20 aktivizon procesin e asimilimit të tyre.
 6. Ilaçi në fjalë është një produkt dietik, por gjithashtu vepron si një profilaktik për helminthiasis.
 7. Ka një numër pretendimesh për pronat. ПБК-20. Në veçanti, besohet se një ilaç i këtij lloji largon lagështinë e tepërt nga trupi, zvogëlon përqendrimin e kolesterolit dhe normalizon sheqerin.

Strukturë ПБК-20 dhe udhëzimet për përdorim

Një bllokues profesional i kalorive është krijuar duke përdorur farat e kungullit të përfshira në përbërje. ПБК-20duke vepruar si lëndë e parë nga e cila vetë përgatitja është marrë në formën e një pluhuri. Bllokuesi i krijuar në këtë mënyrë karakterizohet nga vetitë e thithjes dhe pastrimit, por nuk është në asnjë mënyrë të aftë t'i sigurojë trupit organizmin e nevojshëm të substancave të dobishme.

Në këtë drejtim, mos e merrni Blocker Professional Calorie si një mjet për të mbështetur shëndetin. Qëllimi i vetëm i tij është bllokimi i kalorive të tepërta dhe gjithashtu pastrimi i trupit.kundërindikacionet e bllokuesit të kalorive

ПБК-20 në dispozicion për blerje si pluhur, i paketuar në qese sipas 100 g. Përdorimi i drejtpërdrejtë i bllokuesit është grupi i mëposhtëm i veprimeve:

 • holloni pluhurin në çdo lëng (vëllimi nuk është shumë i rëndësishëm), i cili mund të jetë, për shembull, ujë i thjeshtë ose ndonjë lëng;
 • madhësia e një shërbimi është 15 g, që është e barabartë me një lugë gjelle nëse plotësohet pa një të ashtuquajtur rrëshqitje;
 • frekuenca - tre herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies.

Një shërbim bllokues plotëson kërkesën ditore të një personi për fibra me 17,3%.

Nëse procesi i pritjes i përshkruar më sipër nuk ju përshtatet, atëherë mund të diversifikoni disi përdorimin e pluhurit, duke e kombinuar këtë me një dietë, për shembull, të këtij lloji:

 • mëngjes - omëletë duke përdorur vezë 3, pak bukë, çaj ose kafe, të shtuar opsionalisht me sheqer, dhe një shërbim ПБК-20;
 • dreka - supë në formën e një supë të yndyrshme ose jo të yndyrshme, e cila varet nga preferencat tuaja, zierje, bukë, lëng, ëmbëlsirë frutash dhe një dhe gjysmë servirje të PBK20;
 • darkë - biftek me bazë viçi, makarona të bëra pa dështuar nga gruri i fortë, disa sallata, gjysma e një pjese të PBC 20.

Rastet e përdorimit të bllokuesve të kalorive

Para se të përdorni bllokuesin, është e këshillueshme që të konsultoheni me një mjek, pasi ky mjet është i pasur me fibra, dhe kjo, në fakt, është gërryes për trupin, prandaj ekzistojnë kundërindikacione të caktuara: gastriti, ulçera, aciditeti i ulët, nënat pleqsh, intoleranca individuale, etj.

Përfitimet e bllokuesit të kalorive ПБК-20

Nëse mbështeteni në reklamat, mund ta bindni veten ПБК-20 - Ky nuk është vetëm një mjet efektiv që promovon humbjen e peshës, por edhe një nga djegiet më të shpejtë të yndyrës. Në të njëjtën kohë, prodhuesit harruan të tregojnë se çfarë, në të vërtetë, rezultatet mund të arrihen duke përdorur këtë bllokues.

Le të përpiqemi të rregullojmë këtë situatë dhe të shpjegojmë se në kushte të caktuara që nënkupton ushqimin e duhur dhe pastrimin e stomakut, mund të arrish rezultatin kur të humbësh rreth 2 kg në muaj. Ndoshta kjo shifër është e vogël, por ajo pasqyron gjendjen reale të punëve.

Në çdo rast, ПБК-20 funksionon si më poshtë:

 • thith kalori nga ushqimi, i cili humbet një furnizim të prekshëm të energjisë;
 • falë fibrës, e cila është bllokues, një mbushje imagjinare e stomakut ndodh për shkak të efektit të ënjtjes, dhe ndjenja e urisë zhduket;
 • si rezultat, puna e peristaltikës përmirësohet dhe stooli normalizohet.

Aplikim ПБК-20 jo vetëm që siguron humbje të shpejtë të peshës, por gjithashtu siguron që të keni lëkurë të mirë, thonj cilësorë dhe flokë të shëndetshëm. Më shumë detaje rreth bllokuesit mund të gjenden në rishikimin e videos të paraqitur më poshtë: indikacione dhe kundërindikacione, prodhuesi Hendel, kushtet për kthimin e mallrave dhe shumë më tepër.

Gjithnjë e më shpesh, reklamimi i mallrave të ndryshëm shfaqet në rrjetet sociale, dhe për të mos u ndeshur me një "mashtrim" tjetër të mashtruesve, ne duam të tregojmë një foto se si duket një falsifikim ПБК-20 në disa versione: një kanaçe dhe një qese me një shul, si një kafe.

Produkti origjinal i PBC 20 ka dokumente detyruese, si dhe një çertifikatë që vërteton regjistrimin në regjistrin e produkteve mjekësore.

Rregullat kryesore të humbjes së peshës për një figurë të paktë

Në botën moderne, problemi i humbjes së peshës po merr gjithnjë e më shumë rëndësi. Nuk është larg nga një teknikë për të hequr qafe peshën e tepërt. Përveç kësaj, dietat shpesh janë ekstreme dhe, si rezultat, janë të rrezikshme për shëndetin. Si të humbni peshë në mënyrë efektive dhe të mos përmirësoheni përsëri?

Para se të shkoni në dietë, çdo vajzë duhet të kuptojë: për të humbur peshë në mënyrë efektive, ju duhet të humbni peshë me një ritëm të ngadaltë. Gjithashtu nuk është aspak e këshillueshme të drejtoheni në përdorimin e pilulave speciale ose të uleni në dieta të rrepta. Nëse keni arritur të humbni tre kilogramë në një muaj, atëherë një rezultat i tillë do të jetë i besueshëm dhe i qëndrueshëm, për më tepër, kjo nuk do të dëmtojë shëndetin në asnjë mënyrë.

Ështja e humbjes së peshës duhet të merret gjithmonë seriozisht dhe me përgjegjësi të veçantë. Gjëja kryesore në këtë çështje të vështirë nuk është të fikni rrugën e zgjedhur, dhe të mos dorëzoheni për të bindur familjen tuaj të hani diçka të shijshme, por të përdorni një bllokues të kalorive!

Rregulla që janë të rëndësishme për t'u zbatuar kur humbni peshë:

 • ushqimi nuk duhet të konsumohet disa orë para gjumit;
 • është më mirë të hani produkte të freskëta dhe natyralë (fruta, perime dhe lëngje të freskëta);
 • duhet të pini rreth dy litra ujë në ditë;
 • ushqimet yndyrore dhe buka duhet të eliminohen gradualisht nga dieta juaj;
 • një herë në javë mund të organizoni një ditë agjërimi;
 • një ose dy herë në muaj është e dobishme të urie, duke përdorur vetëm ujë të pastër;
 • metabolizmi i shëndetshëm kërkon gjumë të shëndetshëm (8-9 orë në ditë);
 • Nuk pengon lëvizja dhe frymëmarrja e ajrit të pastër.

Gjëja kryesore për të kuptuar është se parimi i një diete të zakonshme të shëndetshme, të duhur dhe të ekuilibruar është në zemër të pothuajse çdo teknikë të humbjes së peshës. Dhe larg nga gjithmonë, agjërimi i zgjatur ndihmon për të arritur rezultate efektive dhe kuptimplote në procesin e luftimit të peshës së tepërt.

Shumë nutricionistë me përvojë argumentojnë se sekreti për humbjen e suksesshme të peshës është vetëm se një person duhet të shpenzojë më shumë energji se sa merr. Vetëm në këtë mënyrë, trupi fillon të përdorë rezervat e tij të akumuluara më parë - shumë yndyrë që urren të gjithë.

Në mënyrë që depozitat të fillojnë të ikin, së pari duhet të zvogëlohet doza ditore e kilokalorive (1200-1500). Sidoqoftë, ulja e konsumit të përditshëm të ushqimeve duhet të jetë graduale dhe kjo ndihmon në bllokuesin e kalorive ПБК-20.

Gjëja kryesore në këtë çështje të rëndësishme nuk është të ndalemi këtu dhe të shkoni me vendosmëri në qëllimin e synuar!

Dietiani, Kristina Yuryevna Lobanovskaya, një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i nutricionistëve, i cili në vitet e praktikës 4, tashmë ka arritur të ndihmojë pothuajse pacientët 1000 të zgjidhin problemet me mbipeshë dhe nënpeshë.

Në aktivitetet e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për ushqimin. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.

Shto një koment