7-Slim për humbje peshe: monodoze 7 E hollë për humbje peshe

7-Slim është një përgatitje gjithëpërfshirëse për humbje të sigurt në peshë me kilogramë 7 për kursin 1. Ilaçi largon lëngun e tepërt nga trupi, substancat toksike, rregullon oreksin, normalizon proceset metabolike dhe parandalon shtimin e peshës.7-Slim për humbje peshe

 • Monodoza komplekse 7 Slim djeg paund të tepërta, nxit formimin e hormonit "harmoni" - irisin;
 • Nuk lejon kthimin e kilogramëve të tepërt, duke normalizuar metabolizmin;
 • Pastron trupin duke hequr toksinat dhe lëngun e tepërt nga trupi;
 • Ndihmon për të humbur peshë me 12% të peshës totale të një personi, vetëm në muajin 1.

Procesi i humbjes së peshës varet nga sasia e irisinit në gjakun e një personi - ky hormon prodhohet nga kontraktimet e indeve të muskujve, dhe kthen yndyrën e bardhë në kafe, e cila prishet më lehtë. Ky proces sigurohet nga 7-Slim. Rezultati - humbje e shpejtë në peshë pa dëm për trupin!

Djegësi yndyror i perimeve 7-Slim Në dispozicion në formën e pikave në ampula në copa 5 për pako. Vendi i origjinës - Rusia.

Veprim i rëndësishëm i drogës 11 7-Slim

 • Djeg rezervat e yndyrës.
 • Rrit masën e muskujve.
 • Heq lëngun e tepërt nga indet.
 • Zhduk toksinat.
 • Promovon shndërrimin e depove të yndyrës në energji.
 • Përshpejton metabolizmin.
 • Redukton pamjen e "lëvozhgës së portokallit".
 • Përmirëson elasticitetin dhe shtrëngon lëkurën.
 • 7-Slim ul oreksin.
 • Aktivizon prodhimin e hormonit natyror të harmonisë - irisin.
 • Parandalon shtimin e përsëritur të peshës.

7-Slim për humbje peshe: monodoze 7 E hollë për humbje peshe

Dallimet në TOP 5 7 Slim nga ilaçe të ngjashme

Krahasimi i veprimit të 7-Slim me dietat:

 • Përbërja BIO. Drogës përbëhet ekskluzivisht nga përbërës bimorë - xhenxhefil, shafran i Indisë, goji, spirulina, garcinia.
 • Veprim kompleks. Shtesa biologjikisht aktive, përveç veprimit kryesor të djegies së indeve yndyrore, përmirëson gjendjen e lëkurës, flokëve, thonjve, largon substancat toksike nga trupi dhe eliminon edemën.
 • Sinteza e hormonit të harmonisë. Kompleksi i balancuar i bimëve 7 Slim stimulon prodhimin e hormonit irisin, i cili është përgjegjës për prishjen e shpejtë të indit dhjamor pa pasoja për trupin.
 • Siguria. Ai nuk përmban përbërës sintetikë hormonalë, të modifikuar gjenetikisht, prandaj lejohet të përdoret në çdo moshë, pa dëmtuar shëndetin. Gjithashtu nuk shkakton simptoma të tërheqjes, efekte anësore dhe reaksione alergjike.
 • Ruajtja e rezultateve të humbjes së peshës. Studimet kanë treguar se pas ndalimit të ampulave, pesha nuk kthehet.

Porosit origjinal 7-Slim vetëm në faqen e internetit të prodhuesit. Kostoja e shiritit monodoz 7 Slim në Rusi nuk është më shumë se rubla 1000, dorëzimi kryhet me postë.

7-Slim për humbje peshe: monodoze 7 E hollë për humbje peshe

Për evropianët, ky produkt i humbjes së peshës prodhohet në formën e pikave, me një vëllim prej 20 ml. Nuk ka ndryshime të veçanta, përveç për pamjen e saj. Blini pika hollimi “7 Slim”Ulja është në dispozicion në shumë vende të Bashkimit Evropian.

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

7-Slim për humbje peshe: monodoze 7 E hollë për humbje peshe

Difficultshtë e vështirë të humbasësh peshë për shkak të sasisë së pamjaftueshme të hormonit irisin. Në fillim të vitit 2012, hormoni irisin u zbulua më parë i panjohur për shkencën. Zbulimi u bë nga një grup shkencëtarësh nga Italia, Danimarka dhe SHBA, të cilët kryen eksperimentet e tyre në mënyrë që të gjenin ilaçe që synonin luftimin e diabetit dhe mbipeshes.

Hormoni i gjetur konverton yndyrën "e bardhë" në "kafe", e cila, ndryshe nga e para, nuk ruan burime të panevojshme energjetike që nuk ndikojnë në mënyrë të favorshme në figurën e atletëve, dhe yndyra "kafe" gjithashtu ndihmon në rregullimin e temperaturës së trupit. Dhe falë këtij zbulimi, është mjaft e mundshme që djegësi më i efektshëm i dhjamit në ndërtimin e trupit së shpejti, dhe ju mund të harroni për fazat e dhimbshme të "tharjes".

Edhe para se të bëhej zbulimi i irisinës, në vitin 2009, shkencëtarët nga SHBA, Suedia dhe Hollanda vërtetuan se jo vetëm trupi i fëmijëve është në gjendje të ndajë qelizat yndyrore në dy lloje: "kafe" dhe "të bardhë", por edhe trupi i të rriturve është i aftë për këtë pavarësisht fakti që për shumë vite fiziologët në të gjitha vendet ishin të bindur për të kundërtën. Gazeta e Mjekësisë e New England publikoi 3 studime që vërtetojnë lajthitjen e hipotezës së "dhjamit të foshnjës së porsalindur".

Dallimi kryesor midis yndyrës "kafe" dhe "të bardhë" është se adipocitet i japin trupit trupit produkte të nxehtësisë, domethënë lëshimin e nxehtësisë dhe jo energjinë, kjo është për shkak të pranisë së një proteine ​​unike - termogjenin në indin yndyror "të errët".

Gjatë ushtrimeve fizike, shpenzimi i energjisë së trupit rritet disa herë, dhe jo në mënyrë proporcionale: harxhohet më shumë energji sesa kërkohet për të përfunduar programin e trajnimit. Shkencëtarët kanë vërtetuar prej kohësh që për shkak të punës së shtuar të muskujve të skeletit, ekziston një rritje në përmbajtjen e një proteine ​​specifike në to - faktori i transkriptimit PGC-1alfa, i cili, përveç muskujve të skeletit, gjendet në indin dhjamor të yndyrës, zemrën dhe veshkat, prandaj kjo proteinë është kryesore element në proceset metabolike që ndodhin në këto organe.

Statistikat e klinikës "Qendra Federale e Kërkimit të Ushqimit dhe Bioteknologjisë" midis më shumë se 9 pacientëve:

 • nga 2 nga pacientët 10 doli se është e vështirë të humbësh peshë, dhe ata duhet të heqin dorë nga jeta e tyre e zakonshme, të kalojnë kohë dhe përpjekje;
 • 3 në 10 të anketuar humbin motivimin. Kur nuk i shihni rezultatet e punës tuaj për një kohë të gjatë, është e vështirë të vazhdoni të punoni;
 • 3 në 10 vullnetarë në eksperiment thjesht nuk kanë durim të mjaftueshëm. Shtë e vështirë për ta që të shkojnë përpara, duke luftuar lodhjen, dobësinë dhe dhimbjen kur u mungon forca;
 • 2 në 10 arrijnë rezultate pozitive. Ata shpenzojnë shumë përpjekje për rezultatin dhe duhet të qëndrojnë në formë, përndryshe pesha do të kthehet.

Vështirësi të tilla në humbjen e peshës për shkak të niveleve të pamjaftueshme të "harmonisë" së hormonit - irisinës. Por mikrobiologët gjetën një zgjidhje me ndihmën 7-Slimpër të rritur nivelin e tij në trupin e njeriut.

Jonathan Belfoot

Pacientët e klinikës sime, shkruan Jonathan Belfoot, më kanë ardhur shumë herë me të njëjtin problem. Ata u përpoqën të humbnin peshë përmes dietave dhe sporteve, por nuk mund të shpëtonin nga pesha e tepërt.Ky nuk është faji i tyre, arsyeja për peshën e tepërt në sasinë e pamjaftueshme të hormonit "harmoni" - irisin. Ky hormon prodhohet gjatë stërvitjes dhe shndërron yndyrën në energji. Kështu, pesha nuk ruhet, por digjet. Nëse nuk ka irisinë të mjaftueshme në trup, atëherë të gjitha rezultatet e dietës dhe trajnimit anulohen, dhe pesha e humbur kthehet përsëri.

Informacione nga revista Cell Metabolizëm ”. Kryetari Jonathan Belfoot, Zyrtar Mjekësor, Universiteti i Teksasit në Galveston (SHBA).

Препарат 7-Slim rrit nivelin e irisinës - një hormon i "harmonisë" dhe indit dhjamor (dhjami) nuk ruhet më, por shndërrohet në energji!

 • Problemet me mbipeshë, dieta dhe aktiviteti fizik nuk ndihmojnë, pavarësisht se përpiqen të humbasin peshë.
 • Droga rrit nivelin e irisinës së "harmonisë" së hormonit, indet dhjamore në trup digjen dhe nuk depozitohen.
 • Shifra bëhet e paktë, pesha e tepërt digjet dhe ndalon të depozitohet.

Irisina është një hormon i zbuluar në 2002. Lëshohet gjatë trajnimit, ndihmon në rritjen e masës muskulore, por më e rëndësishmja, Irisin shndërron yndyrën e bardhë në kafe. Dhe për shkak të faktit se yndyra kafe shpërndahet shpejt, një person humbet peshë me ngarkesat dhe dietat e tij të zakonshme.

7-Slim ndihmon për të humbur peshë falë kësaj përbërje

Komponentet 7-Slim sigurojnë humbje peshe të sigurt, kanë aktivitet të lartë biologjik dhe në kombinim janë në gjendje të përmirësojnë veprimin e njëri-tjetrit.

 • Frutat garcinia kamboxhiane. Normalizon nivelet hormonale, rrit prodhimin e trupit të hormonit të harmonisë, djeg depozitat e yndyrës dhe parandalon akumulimin e tyre të mëvonshëm.
 • Rrënjë xhenxhefili. Shpejton proceset metabolike, heq lëngun e tepërt nga indet, lehtëson fryrjen dhe ka veti antioksiduese. Promovon djegien e triglicerideve.
 • Rrënja e shafranit të Indisë. Ul indeksin e masës trupore. Frenon zhvillimin e enëve të gjakut në shtresën dhjamore, gjë që e bën më të lehtë shndërrimin e saj në energji pa dëmtuar shëndetin.
 • Manaferrat Goji. Një djegës i mirënjohur i dhjamit. Kontrollon oreksin, duke zvogëluar dëshirën për të ngrënë miell, ushqime të ëmbla. Nxit transformimin e përshpejtuar të yndyrës në energji.
 • Spirulina. Algat, të cilat përdoren për të zvogëluar peshën e trupit, djegur dhjamin, zvogëlojnë oreksin. Ul nivelet e lipideve në gjak, përshpejton metabolizmin.

Ju shpejt humbni peshë dhe nuk rikuperoni më deri 7 Slim:

 • Djeg indet dhjamore;
 • Zvogëlon depozitimin e yndyrës nënlëkurore;
 • Zvogëlon oreksin;
 • Nuk lejon që kilogramët të kthehen.

Endokrinolog specialist dhe nutricionist Polesov Dmitry për studimin e efektivitetit 7-Slim shkruan si vijon:

Hulumtimi i drogës 7-Slim zgjati vite 1,5 në klinikën e FIC Nutrition dhe Bioteknologji. Ata zgjatën muaj 3 dhe u realizuan herë 6 me pjesëmarrjen e njerëzve 500. Monodose 7-Slim - një nga mjetet më të fuqishme për të luftuar mbipesha. Ajo promovon formimin e hormonit irisin në trup - dhe personi humbet peshë, e cila nuk kthehet më. Unë rekomandoj shumë 7-Slim për përdorim në bazë ambulatore për humbje efektive të peshës. Bazuar në rezultatet e hulumtimit të kryer nga klinika jonë, ne kemi përpiluar një kalkulator të humbjes së peshës 7-Slim. Ky kalkulator merr parasysh rregullsinë e shkallës së humbjes së peshës dhe sasinë e kërkuar të ilaçit.

Në 85% të subjekteve - një rënie e theksuar në peshën e trupit, humbje peshe nga 7 kilogramë në muaj, 15% e subjekteve - një rezultat më pak i theksuar, nga 3-6 kilogramë. Rezultati 2 muaj pas kursit: 92% e subjekteve - të ruajtura ose përmirësuar rezultatin e humbjes së peshës, 8% e subjekteve - vunë re një shtim në peshë deri në 1 kilogram në 2 muaj.

Udhëzime dhe doza 7 Slim

Sipas udhëzimeve, duhet të merrni të gjitha pikat 10 të 7 Slim çdo ditë, nëse:

 • Pesha juaj aktuale është mbi 80 kg;
 • Pesha e dëshiruar jo më shumë se 60 kg;
 • Periudha e humbjes së peshës është 1 muaj.

Rregullat e pranimit 7-Slim:

 1. Hapni shishkën dhe pijeni përmbajtjen e saj.
 2. Nëse dëshironi, mund të pini me ujë.
 3. Në varësi të rezultatit të dëshiruar, rekomandohet të merrni 7 Slim 1-2 një herë në ditë gjysmë ore para ngrënies.
 4. Kursi është ditë 30.

Përbërja natyrale ju lejon të përdorni një mjet për humbje peshe, pa frikë nga efektet anësore. Hipersensitiviteti individual ose intoleranca ndaj një prej përbërësve është e mundur, nuk rekomandohet të merrni gjatë shtatëzanisë, laktacionit dhe fëmijëve deri në 18 vjet.

Shqyrtime të vërteta të blerësve të 7Slim

Marina, viti 31:

Gjatë shtatzënisë, fitova 14 kile të tepërta. Kanë kaluar 2 vjet tani, dhe unë thjesht nuk mund të shpëtoj prej tyre. Nuk kam kohë të mjaftueshme për të punuar në palestër, ushqehem mirë, por pesha ia vlen. Kohët e fundit kam takuar një të dashur, dhe ajo duket si vajzë. Epo, ajo u mburr se humbi peshë shumë lehtë pa sporte dhe dieta me ndihmën e 7 Slim. Në të njëjtën ditë vrapova të porosis për vete. E piva për një muaj, vetëm e lava jo me ujë, si në udhëzime, por me lëng. Rezultati është i vogël, por më bën shumë të lumtur. Minus 5 kg në muaj për mua është një rezultat i madh. Për më tepër, unë e arrita atë pa uritur. Do të pushoj dhe patjetër do të ndjek një kurs tjetër.

Lena, 25 vjet:

Në shkollë, për shkak të tërësisë, e mundoja veten me urinë të vazhdueshme, kështu që dietat çuan në sëmundje të stomakut. Të gjitha llojet e djegësve të dhjamit ishin kundërindikuar për mua, por përbërja natyrale e 7Slim më dha ryshfet, pa kimi! Unë kam pirë pak më shumë se javë 2, dhe ka një rezultat. Minus 3 cm në bel dhe minus 4 kg në peshore. Super!

Katerina, 36 vjet:

Kam humbur peshë me 7-Slim në 6 kg në një kurs. Ajo filloi të ndjehej shumë më e sigurt, më e bukur. Pak më vonë dua të pi përsëri, kam në plan të humbas sa më shumë. Kjo gjë është e shijshme, nuk është e pështirë për të pirë, dhe më e rëndësishmja - rezultati është i vërtetë!

Препарат 7 Slim 5 eliminon arsyet kryesore pse trupi juaj mendon se është i uritur:

 1. Ju jeni të rraskapitur. Ne jemi mësuar të hamë pas rraskapitjes së ushtrimeve fizike. Sidomos, kur kthehemi në shtëpi, pasi kemi marrë pjesë në një seancë stërvitore, ne priremi të përjetojmë një ndjenjë të vazhdueshme të urisë. Por kjo nuk do të thotë gjithmonë se trupi ka nevojë për kalori shtesë. Me shumë mundësi, ky lloj sinjal nënkupton nevojën për ushqime të caktuara (për shembull, që përmbajnë proteina ose karbohidrate me cilësi të lartë).

Hani një shërbim të pulës së skuqur ose mish tjetër me pak yndyrë, sepse muskujt duhet të plotësohen me rezerva proteinash, dhe orizin kafe si një pjatë anësore (ose kokrra të tjera të pasura me karbohidrate me veprim të gjatë) për të ndihmuar trupin të shërohet më shpejt dhe të mposhtet uria.

 1. Nuk ka kaluar kohë e mjaftueshme nga përfundimi i vaktit të mëparshëm. Sapo hëngrëm drekën, por pyetja përsëri u ngrit në kokën tënde: «Pse jam akoma i uritur (a)?» Ndoshta e hëngra ushqimin shumë shpejt. "Hormonet përgjegjëse për oreksin kanë nevojë për kohë për të njoftuar një pjesë të trurit se jeni plot," shpjegojnë ushqyesit. Prandaj, hani ngadalë, duke ulur takëmet para ushqimit, afrohuni me kujdes zgjedhjes së ushqimeve ushqyese që duhet të përmbajnë një kombinim të arsyeshëm të yndyrnave, proteinave dhe karbohidrateve. Ndjenja e vazhdueshme e urisë nuk kalon? Ne ju rekomandojmë të merrni karamele nenexhiku për ta shuar pak.
 2. Kolegët tuaj femra, ndërsa nuk janë larg nga ju, kanë filluar të hanë. Hulumtimet e bëra bashkërisht nga Universiteti Duke dhe Arizona University University kanë zbuluar se gratë kanë tendencë të përgjigjen ndaj zakoneve të ngrënies së grave të tjera. "Kur gratë overeat, zonjat e tjera që shikojnë se çfarë ndodh pasojnë shembullin e tyre," thonë personeli i universitetit. Për të shmangur efektin e imitimit, ekspertët këshillojnë një rivlerësim të menjëhershëm të zakoneve të tyre të ngrënies dhe numrin e kalorive të konsumuara në ditë. Një ndjenjë e vazhdueshme e urisë dhe nuk ju ndihmon? Pastaj hiqni të dashurat nga vaktet jashtë orarit, duke larguar ushqimet që ata gatuanin sa më shumë që të jetë e mundur nga fusha e shikimit. Bëhuni një, shembulli i të cilit një mënyrë jetese e shëndetshme bëhet ngjitëse. Bela e mikut do të jetë shumë mirënjohës për ju për këtë. "Megjithë natyrën ngjitëse të mbipeshes, një zakon i shëndetshëm - një dietë e ekuilibruar," thotë Don Jackson, mund të jetë po aq ngjitëse.
 3. Ju jeni i dehur. Ideja që alkooli nxit oreksin është zhvilluar prej kohësh. Mekanizmat e procesit nuk janë të njohura në detaje, por hipoteza e përgjithshme është se alkooli e bën ushqimin më tërheqës në mendjet tona dhe shfaqet një ndjenjë e vazhdueshme e urisë. Alkooli zvogëlon rezistencën tonë ndaj tundimeve, gjë që ndikon negativisht në kufizimin e të ushqyerit. Si të merreni me këtë problem? Filloni të hani para se të porosisni një gotë verë, birrë ose një koktej. Për të shmangur overeating ditën tjetër, veçanërisht pas një festë të stuhishme plot me pije alkoolike, pini sa më shumë ujë në mënyrë që të plotësoni ekuilibrin e ujit të një trupi tashmë të dehidratuar.
 4. Ju erë ushqimin ose e shihni atë para jush. Si rregull, sensi i erë dhe perceptimi vizual ngjallin oreksin shumë më tepër sesa aktiviteti i traktit gastrointestinal. Kur shohim ose nuhasim ushqim, ka një ndjenjë të urisë. Metoda e luftës është e qartë: "Jashtë pamjes, pa mendje". Lini dhomën ku gjenden të mirat, fshehni kutinë me ëmbëlsirat, fikni programet televizive që ngjallin oreksin tuaj, dëshira për të ngrënë diçka dhe ndjenja e vazhdueshme e urisë me shumë mundësi do të zhyten, thonë nutricionistët.

Vajzat kryesore për humbje peshe 5

Nuk ka të ngjarë që dikush të jetë një sekret, lajmi që miliona gra në të gjithë botën ëndërrojnë të humbin peshë. Për hir të kësaj, disa i drejtohen klinikave të kirurgjisë plastike për ndihmë, duke dhënë shuma të pamendueshme parash për një organ ideal, ndërsa të tjerët nuk hanë asgjë dhe stërviten në palestër derisa të humbasin vetëdijen. Gjëja më e keqe është se asnjëra dhe as tjetra nuk e kuptojnë plotësisht se cili është gabimi i tyre fatal:

 • Gabimi numër një: të shkosh në klinikë me disa paund shtesë. Fakti është se operacionet për humbjen e peshës janë të domosdoshme për të ndihmuar njerëzit të ruajnë shëndetin, duke rritur kështu jetëgjatësinë e tyre, por jo për të shpëtuar një vajzë që i lejoi vetes të hante disa copa shtesë të tortës dhe vrapoi për të shkuar nën thikë nga mbipesha kirurg.
 • Gabimi numër dy: vetë-kritika e tepërt, e shoqëruar me veçantitë e psikologjisë femërore, e perceptojnë situatën shumë më keq sesa është në të vërtetë. Për shkak të kësaj, disa vajza thjesht kanë frikë të fillojnë të humbasin peshë, duke menduar se situata tashmë po shkon aq shumë sa që nuk mund të përballojnë më zgjidhjen e problemeve të peshës së tepërt më vete.
 • Gabimi numër tre: kufizime të rënda dietike. Sigurisht, ushqimi luan një rol të rëndësishëm në procesin e humbjes së peshës dhe është e nevojshme t'i qasemi saktë përgatitjes së tij, në mënyrë që sasia e nevojshme e proteinave, yndyrave, karbohidrateve, si dhe vitaminave dhe makronutrientëve të jenë të pranishëm në dietë. Në këtë rast, numri i kalorive gjithashtu duhet të jetë adekuat, në asnjë rast nuk duhet të kufizoni dietën tuaj në njëqind kalori në ditë dhe të prisni një rezultat mahnitës.
 • Gabimi numër katër: neglizhencë e aktivitetit fizik. Zonjat ndonjëherë besojnë naivisht se nëse thjesht shtriheni në shtrat duke mos bërë asgjë, dhe në të njëjtën kohë kufizoni veten në ushqim, forma fizike e dëshiruar nuk do t'ju mbajë në pritje. Por kjo nuk është aspak rasti, për shkak të humbjes së peshës trupore komplekse dhe shtrëngimit të njëtrajtshëm të lëkurës, nuk ju duhet vetëm ushqimi i duhur, por edhe një nivel i ekuilibruar i stresit.
 • Gabimi numër pesë, është gjithashtu më i zakonshmi: një përpjekje për të hequr qafe paund shtesë gjatë alternimit të një diete me një tjetër. Në këtë rast, problemi është, së pari, që ushqimi i ofruar nga dietat shpesh është plotësisht i gabuar, por thjesht zvogëlon në mënyrë drastike sasinë e kalorive të konsumuara nga trupi. Së dyti, asnjë person i vetëm nuk është i gatshëm të marrë një dietë për jetën, dhe për këtë arsye, pasi të jetë rikthyer në dietën e tij të zakonshme, të gjitha kilogramët shtesë do të kthehen tjetër.

Kështu, heqja e peshës së tepërt është një proces kompleks dhe i gjatë që kërkon planifikim, kontroll të saktë dhe një qasje racionale ndaj situatës. Fatkeqësisht, askush nuk do të japë një trup të bukur ashtu si duhet, ai duhet të fitohet si rezultat i punës së palodhur për veten tuaj duke marrë rregullisht 7 Slim!

Nuk është sekret që shumë vajza përpiqen të bëhen ideale për veten dhe të tjerët. Shumë prej tyre i drejtohen metodave radikale të humbjes së peshës, duke besuar se humbja e shpejtë e peshës është e mundur pa dëmtuar shëndetin.

Dieta e preferuar e njerëzve që duan të humbin peshë shpejt dhe shumë është pirja e duhanit. Kjo qëndron në faktin se humbja e peshës nuk ka të drejtë të hajë ushqim të ngurtë, lejohet të hani supa, drithëra të lëngshëm, të pini lëngje, kefir dhe pelte. Ndodh që vajzat që janë në këtë dietë të pinë ekskluzivisht ujë gjatë gjithë ditës, duke shpresuar se në këtë mënyrë do të humbin shumë më shumë kilogramë sesa duke ngrënë ushqim të lëngshëm, dhe ky është problemi i tyre kryesor. Ulur në një dietë radikale, është e rëndësishme të ndiqni me përpikëri rregullat e saj, përndryshe thjesht mund të dëmtoni veten.

Trupi është i varfëruar rëndë sepse nuk merr ushqyes të mjaftueshëm dhe kjo pasohet nga probleme të tilla si rënia e flokëve, thonjtë, lëkura e lëkurës, skuqjet. Personi zbehet para syve tanë. Me rraskapitje të plotë, ka pagjumësi, një pamje të vazhdueshme të dhimbshme, nauze dhe depresion - a ia vlen? Unë mendoj se aspak!

Të përzier. Bulimia. Një mënyrë tjetër për të humbur peshë. A keni dëgjuar ndonjëherë shprehjen "Dy gishta në gojën tuaj"? Një metodë shumë e rrezikshme dhe radikale është e vjella. Në parim, përdoret nga njerëz që nuk kanë vullnet për t'i rezistuar urisë në stomak, duke ngrënë mjaftueshëm, ata menjëherë shkojnë në tualet dhe mbyllen aty. Ekziston një term mjekësor për një sëmundje të tillë - bulimia, që do të thotë "uri e gjedhit".

"Bulimiki" shpesh ndahet në ushqim, nuk ka rëndësi se çfarë lloji. Ata nuk kanë një lloj të veçantë të paraqitjes - të dy personat me mbipeshë dhe të hollë mund të vuajnë nga bulimia. Duke shkaktuar të vjella, ata dëmtojnë rëndë stomakun e tyre, dhe ai, nga ana tjetër, refuzon të tretet ushqimi herën tjetër që do të merret.

Shërimi kërkon shumë përpjekje dhe ndërhyrje të specialistëve. Para së gjithash, bulimia është një sëmundje mendore. Përgjigja për këtë reagim mund të qëndrojë në marrëdhëniet e dështuara të së kaluarës ose në një fëmijëri të palumtur. Gjëja më e rëndësishme që mund të bëni për të ndihmuar njerëzit e tillë është t'i mbështesni në mënyrë që ata të ndihen të nevojshëm. Kryeni psikoterapi, kuptoni se cili është shkaku i sëmundjes së tyre dhe gjithashtu rekomandoni 7-Slim.

Pengesat përreth humbjes së peshës

Çfarë të bëjmë me ato pengesa për humbjen e peshës që janë të mbushura me botën përreth nesh? Pak kohë, palestra është larg ose nuk i përshtatet orarit të vizitave, të tjerët qeshin dhe rrotullohen në tempujt e tyre - e gjithë kjo mund të kapërcehet.

A keni probleme në humbjen e peshës? Shpesh njerëzit ndiejnë mungesë kohe ose mbështetje nga njerëzit përreth tyre, dhe kjo është pikërisht mënyra se si ata i shpjegojnë dështimet e tyre - programi i të ushqyerit nuk mund të mbështetet dhe nuk ka kohë për ushtrime. Humbja e peshës shpesh ankohet për paarritshmërinë e produkteve të shëndetshme dhe pamundësinë për të marrë pjesë në klasa në klube fitnesi ose palestra, gjë që do t'i ndihmonte ata të fitonin një shifër të pakët. Këto janë të gjitha pengesat aktuale për humbjen e suksesshme të peshës me ilaçin. 7 Slim.

Ndërsa është e pamundur të shtoni disa orë në ditë ose të lëvizni palestrën më afër tuajat, ka mënyra për të kaluar këto probleme në mënyrë që humbja e peshës të mos duket aq e vështirë. Nëse po luftoni me pengesat përreth humbjes së peshës, përdorni këshilla të rëndësishme për t'i kapërcyer ato dhe do të arrini qëllimet tuaja.

Tre pengesa për të humbur peshë me 7Slim

Pengesa e parë është mungesa e kohës. Janë gratë ato që më shpesh justifikojnë dështimet në humbjen e peshës nga mungesa e kohës. Dhe kjo justifikim është vërtet e sinqertë. Një studim i madh i botuar në International Journal of Ushqimi i Sjelljes dhe Aktiviteti Fizik zbuloi se gratë e reja që përpiqen të humbin peshë me 7-Slimshpesh janë në proces të ngjarjeve të rëndësishme të jetës: fillimi i karrierës së re, rregullimi i banesave të reja, krijimi i një familjeje dhe bërja nëna. Këto ngjarje kryesore të jetës jo vetëm që marrin energji të jashtëzakonshme por gjithashtu marrin shumë kohë.

Si të krijoni një minutë për veten tuaj në çështje të shumta pune dhe shqetësimet familjare për t'u bërë më të hollë dhe më të bukur?

Provoni një nga këto zgjidhje:

 • Kërkoni ndihmë. Mos ngurroni të kërkoni ndihmë për detyrat që ju marrin shumë nga koha juaj. Lërini bashkëshortin dhe fëmijët tuaj të ndihmojnë në punët e shtëpisë dhe lërini të bëjnë gjithçka jo aq perfekte sa ju, por do t'ju ndihmojë të krijoni pak kohë për veten e tyre. Pyesni punëdhënësin tuaj për orë më fleksibël të punës. Pyesni miqtë, fqinjët ose prindërit tuaj për ndihmë për diçka. Shpjegoni se kjo nuk është e gjatë, vetëm se për momentin jeni të vendosur të humbni peshë. Kjo do të shtojë seriozitetin në planet tuaja të humbjes së peshës dhe për veten tuaj.
 • Jepni përparësi. Koha që i kushtoni humbjes së peshës është një nga investimet më fitimprurëse të kohës. Sepse asgjë tjetër nuk ka rëndësi në jetë aq shumë sa shëndeti. Dhe duke humbur peshë me 7 Slim, Ju shëroni trupin tuaj, zgjatni jetën tuaj. Ju mund të udhëtoni në mënyrë aktive, të rrisni fëmijë, të ndërtoni një karrierë marramendëse, por do të humbni të gjitha këto kënaqësi të jetës brenda natës nëse lindin probleme serioze shëndetësore për shkak të mbipeshes.
 • Organizoni orarin tuaj. Nxirrni kalendarin e letrës së modës së vjetër. Gjeni dritaret e kohës kur jeni të lirë nga aktivitetet tuaja kryesore. Planifikoni këtë kohë të lirë në mënyrë që të ketë kohë për të përgatitur ushqime të shëndetshme dhe për të ushtruar pak. Le të jetë kjo një përparësi për ju. Ju mund ta kaloni pjesën tjetër të kohës sipas gjykimit tuaj. Varni kalendarin tuaj në një vend të dukshëm ku do t'ju kujtojë çdo ditë planet tuaja për të fituar një figurë të hollë.

Pengesa e dytë është mungesa e të kuptuarit të të tjerëve. Humbja e peshës është një nga problemet më të vështira personale, nuk është një luftë e lehtë me veten. Nëse njerëzit përreth jush nuk ofrojnë mbështetjen emocionale që ju nevojitet aq keq ose, edhe më keq, sabotojnë përpjekjet tuaja për të humbur peshë, atëherë gjasat e suksesit zvogëlohen ndjeshëm.

Përcaktoni nevojat tuaja. Ju nuk mund të kërkoni ndihmë nga të tjerët nëse vetë nuk dini saktësisht se çfarë ju nevojitet. Merrni një stilolaps dhe letër dhe shkruani se si mendoni se të tjerët mund t'ju ndihmojnë. Për shembull, ju mund t'u kërkoni miqve tuaj të përmbahen nga ngrënia e një shijshëm që është i ndaluar për ju në praninë tuaj. Bashkëshortit / es mund t'i kërkohet që t'ju lavdërojë çdo ditë, duke ju motivuar kështu për sukses të mëtejshëm. Por ia vlen të kërkoni nga të gjithë anëtarët e familjes të përmbahen nga komentet mbi dështimet tuaja në përdorimin e 7Slim, ndërprerjet, nga çdo lloj shakaje dhe tallje me këtë temë.

Flisni për këtë. Kur ndieni se keni nevojë për mbështetje, kontaktoni me të tjerët vetë. Duke marrë pak kohë për të folur në lidhje me humbjen e peshës tuaj, ju jo vetëm që do të merrni mbështetjen që ju nevojitet, por gjithashtu do të tregoni se arritja e suksesit në humbjen e peshës është një qëllim i rëndësishëm për ju.

Kërkoni njerëz me mendime të njëjta. Nëse mbështetja dhe mirëkuptimi nga të tjerët akoma nuk është i mjaftueshëm, zgjeroni mjedisin tuaj duke shtuar njerëz të rinj, simpatikë. Ju mund të gjeni miq në palestër ose në një qendër speciale për humbjen e peshës. Interneti gjithashtu do të ndihmojë në forume dhe bashkësi të shumta për humbjen e peshës. Lidhu me njerëzit e tjerë!

Pengesa e tretë është mungesa e qasjes në ushqim të shëndetshëm ose aftësia për të lëvizur. Nuk ka dyshim se ushqimi i shpejtë është shumë më i përballueshëm sesa ushqimi i shëndetshëm dhe pikat 7Slim. Dhe nëse problemet tuaja përkeqësohen nga presioni i kohës, nuk është për t'u habitur që humbja e peshës nuk është e lehtë. E njëjta gjë vlen edhe për aktivitetin fizik. Shumica prej nesh nuk ka një palestër të pajisur mirë dhe trajnerin tonë. Si arrijnë disa njerëz të gjejnë kohën për të shkuar në palestër, për të zotëruar ushtrime dhe për të shpenzuar kalori shtesë përmes aktivitetit?

Nëse jeni serioz në lidhje me humbjen e peshës, duhet të jeni më të shkathët dhe kreativ.

Gatuaj me shumicë, kur krijoni një orar të humbjes së peshës për të mbështetur përpjekjet tuaja për humbjen e peshës, caktoni kohë speciale të gatimit në të. Përgatitni supa të shëndetshme, perime të skuqura, mish pule, etj. Paketoni ushqimin në kontejnerë të vegjël, në mënyrë që të gjeni lehtësisht ushqimin që dëshironi. Ju lehtë mund të planifikoni menunë tuaj për ditën dhe të mos hani shumë.

Treni në shtëpi. Mos supozoni që pajisjet e shtrenjta të stërvitjes ose një udhëzues personal i trainerit djeg më shumë kalori sesa vetëm stërvitja! Bleni disa disqe video ushtrimesh, aktivizoni karikimin e televizorit ose shkarkoni udhëzuesin në internet.

Rruga drejt humbjes së peshës së suksesshme c 7-Slim jo i lehtë. Por nëse i shihni dhe kapërceni të gjitha pengesat në rrugën tuaj, sigurisht që do ta arrini qëllimin tuaj.

Bëj një pyetje

Kristina Lobanovskaya

Nutricionist, Lobanovskaya Kristina Yuryevna, një specialist i ri dhe tashmë i suksesshëm i ushqimit, i cili, në 4 vjet praktikë, tashmë ka arritur të ndihmojë gati 1000 pacientë të zgjidhin problemet me mbipeshën dhe nënpeshën.

Në aktivitetet e tij, mjeku këshillon pacientët e tij për ushqimin. Kryen zhvillimin e programeve ushqimore individuale për sëmundje të ndryshme. Në karrierën e tij, ai përdor përdorimin e metodave moderne për trajtimin e mbipeshes ose nënpeshës, dhe gjithashtu zbaton metodat e korrigjimit të trupit bazuar në një qasje individuale.

Obzoroff
Komente: 1
 1. Avatar
  Lilia Gara

  Ilaçi është thjesht i mrekullueshëm, nuk ka pasur efekte anësore gjatë marrjes, produktiviteti gjatë stërvitjes pasi është rritur, dhe gjëja më e këndshme është rezultati afatgjatë. marr 7-slim Vendosa, sepse pasi punoja për palestrën, nuk kam aspak forcë, por nuk mund të ha mirë dhe pesha mbeti jashtë vendit për një kohë të gjatë. Provova energjetikë sportive dhe ilaçe të tjera, por ose zemra ime rreh fort prej tyre, ose pas përfundimit të marrjes, të gjitha pesha kthehen. 7 Aktet e pakta butësisht, pasi të keni marrë energji fillojnë të shfaqen dhe sa më shumë të lëvizni, aq më shumë energji keni shtuar. Vura re gjithashtu që uria zhduket dhe ju duhet të hani më pak se zakonisht për të ngrënë. Në total, mbi një muaj kam humbur rreth 7 kg dhe nuk ka qenë uji që ka mbetur, por dhjami nënlëkuror, i cili nuk u kthye pas marrjes së drogës dhe vëllimet mbetën të njëjta. Nuk ka kimi në përbërje, gjithçka është e natyrshme dhe pa komplikime, kështu që mund të merrni 7-slim për çdo person dhe mos kini frikë se do të ketë probleme shëndetësore. E urdhërova në Poloni, e dorëzova shpejt, paketimi ishte i paprekur, jeta e raftit ishte normale, një përgatitje e mirë, më pëlqeu rezultati dhe do ta blej patjetër përsëri.

Shto një koment