Këshillat e Tabamex dhe mjekut do t'ju ndihmojnë të hiqni dorë nga pirja e duhanit përgjithmonë

Tabamex është një substancë e lëngshme në formën e pikave, detyra kryesore e së cilës është të ndihmojë përfundimisht dhe pa dhimbje një person të lërë duhanin. Për ta bërë këtë, mjafton të kalosh një muaj kurs me këtë ilaç mrekulli, i cili ka një përbërje ekskluzivisht natyrale, që përmban një alkaloid të veçantë që është i ngjashëm me nikotinën për nga natyra e efektit. Nuk është e vështirë të blini pika përmes faqes në internet të prodhuesit.

Duhet të theksohet se ky ilaç nuk shitet në asnjë farmaci. Çmimi Tabamex është ekuivalent me 11-12 dollarë. Shpesh ka promovime të veçanta për vendet e CIS që ju lejojnë të blini Tabamex në Rusi, Kazakistan, Kirgistan, Ukrainë dhe Bjellorusi shumë më lirë, ndonjëherë edhe me një zbritje prej 40-50% dhe të thoni "Lamtumirë varësisë nga nikotina!"

Kompleksi Tabamex është furnizuar me një grup pikash dhe xhel, veprimi i të cilave do t'i shqyrtojmë më në detaje më poshtë.

braktisni duhanin një herë e përgjithmonë me Tabamex

Përshkrimi i Tabamex dhe vetitë e dobishme

Tabamex është një kompleks dyfazor për trajtimin e varësisë nga duhani dhe është në gjendje të heqë qafe përgjithmonë varësinë nga pirja e duhanit. Përbërjet natyrore fito-organike me origjinë natyrore të quajtur saponina janë pjesë e pikave dhe kanë një efekt aktiv që parandalon dëshirën për të pirë duhan. Kohët e fundit, shkencëtarët tanë kanë mësuar se si t'i nxjerrin ato dhe t'i përdorin ato në mjekësi. Saponinat mund të bllokojnë plotësisht ndjenjën e kënaqësisë nga procesi i thithjes së topave të tymit të duhanit.

Gjithashtu, ata janë në gjendje të prodhojnë një lloj reagimi negativ në trup ndaj pranisë së nikotinës në gjak. Kështu, gjatë ditëve 14, një person zhduket plotësisht nga dëshira për të pirë duhan dhe madje shfaqet një prishje e caktuar ndaj perceptimit të tymit të cigares. Tabamex përmban përbërës shtesë: vitamina dhe ekstrakte nga bimët medicinale, të cilat kanë një efekt të dobishëm në mirëqenien e përgjithshme, duke e bërë kështu procesin e heqjes dorë nga pirja e duhanit mjaft e lehtë dhe pa dhimbje morale.

Kompleksi Tabamex

Tabamex eliminon varësinë në dy faza funksionale:

 1. Pika për konsum brenda. Përbërësit që përbëjnë këtë mjet kryejnë një funksion mbrojtës për qelizat e trurit të njeriut nga efektet e nikotinës. Ato gjithashtu aktivizojnë proceset metabolike, stresi mendor që shoqërohet me "urinë e nikotinës" largohet. Pas përdorimit të pikave të tilla, duhanpirësit ndiejnë një rritje të aktivitetit fizik dhe mendor, një përmirësim në funksionimin e sistemit gjenitourinar, funksionet e të cilave u shtypën tej mase nga ndikimi negativ i nikotinës.
 2. Xhel për përdorim të jashtëm. Ai përmban një sasi të madhe kripërash argjendi, të cilat kanë një efekt të dobishëm në restaurimin e sipërfaqeve të çamçakëzit të prekur nga nikotina. Ata kanë aftësinë të neutralizojnë efektet e baktereve të dëmshme të pranishme në gojën e një duhanpirësi. Siç e dini, argjendi është ende një zbardhues i shkëlqyeshëm për sipërfaqen e dhëmbëve dhe shkatërrimin e pllakës që ndodh në dhëmbë.Ndaloni pirjen e duhanit përgjithmonë me Tabamex

Tabamex ka një efekt kompleks, për shkak të faktit se ka efekte të jashtme dhe të brendshme. Përdorimi i tij është shumë i thjeshtë, i cili ju lejon të merrni me vete në udhëtime. Karakteristikat e mëposhtme të dobishme të Tabamex duhet të shënohen gjithashtu:

 • Eleminon plotësisht dëshirën për pirjen e duhanit dhe krijon një ndjenjë indiference ndaj cigareve.
 • Ai largon ndjenjën e varësisë psikologjike që lind në mungesë të cigareve në dorë.
 • Heq dëshirën për të pirë duhan pasi përthith një pjesë të pijeve alkoolike.
 • Pastron trupin e nikotinës dhe katranit të dëmshëm dhe produkteve të tjera të kalbjes së tymit të duhanit.
 • Zhduk varësinë fizike në cigare.
 • Rivendos funksionin e organeve të frymëmarrjes.
 • Heq toksinat nga mushkëritë.
 • Redukton ndjenjën e agresionit që shfaqet në mungesë të një doze të rregullt të nikotinës.

Mekanizmi i pirjes së duhanit Tabamex

rezultati pas aplikimit të Tabamex

Përkatësisht, për shkak të përmbajtjes së saponins të lartpërmendur në Tabamex, ekziston një shpëtim nga varësia e nikotinës. Ky grup përbërësish bllokon sinjalin që arrin në tru nga receptorët që mbajnë informacione rreth marrjes së ndjenjës së kënaqësisë gjatë pirjes së duhanit.

Si çdo përbërje tjetër organike, nikotina ka tendencë të prodhohet në mënyrë të pavarur nga trupi, pavarësisht nëse një person pi duhan apo jo. Sidoqoftë, duhet t'i kushtohet vëmendje faktit që nikotina vetë-sintetizon dhe ajo që hyn në trup gjatë pirjes së duhanit nuk janë e njëjta gjë!

Duke marrë në procesin e djegies nga tymi i duhanit përmes mushkërive në gjak, nikotina e tillë bllokon formimin e një lënde të dobishme të natyrshme. Dhe sa më shpejt që një person bën një përpjekje për të lënë duhanin, fillon mungesa e "nikotinës së mirë" në trup dhe lind një dëshirë e fortë për cigare.

Gjatë periudhës së ndërprerjes së qëllimshme të pirjes së duhanit, një person mund të zotërojë vetëm dëshirën psikologjike për produktet e duhanit. Në të njëjtën kohë, përbërësi i nikotinës në trup bëhet gjithnjë e më pak dhe si rezultat, nuk është e mjaftueshme për shkak të së cilës aktivizohet shkatërrimi i neuroneve. Si rezultat, nëse një pjesë e caktuar e nikotinës nuk hyn në trup gjatë periudhës së abstenencës nga pirja e duhanit, atëherë çrregullimet e ndryshme dhe shfaqja e nervozizmit nuk mund të shmangen. Një person bëhet i irrituar dhe agresiv. Kjo është arsyeja pse shumica e përpjekjeve për të lënë duhanin janë të dënuar të dështojnë, duhanpirësi thjesht prishet dhe merr pjesën e nevojshme të "nikotinës së keqe" dhe procesi fillon përsëri.

Tabamex është e garantuar t'ju ndihmojë të braktisni duhanin brenda dy javësh. Efektiviteti i tij konfirmohet nga një mënyrë praktike, e cila u zhvillua në dy faza gjatë ditëve 14:

 • Në fazën e parë, gjatë provës u mblodh një grup vullnetarësh nga treqind vetë, të cilët dëshironin të mposhtin këtë zakon të keq. Disa pjesëmarrës u larguan nga pirja e duhanit duke përdorur copa nikotine dhe çamçakëza të prodhuesve të ndryshëm. Gjysma e dytë e lëndëve përdori Tabamex. Si rezultat i këtij testi, 96% e njerëzve që morën kursin Tabamex humbën dëshirën për të pirë duhan.Gjithashtu, sipas rezultateve të këtij eksperimenti, ata vunë re një përmirësim të cilësisë së gjumit. Ndërsa për gjysmën e parë të pjesëmarrësve që përdorën metoda të tjera të braktisjes së duhanit, vetëm 15% e numrit të tyre arritën të lidhen me pirjen e duhanit.
 • Faza e dytë ishte kryerja e testeve klinike të gjakut të atyre pjesëmarrësve në eksperiment, të cilët arritën të linin duhanin. 100% nikotina u ekskretua vetëm në ata pjesëmarrës që morën pikat, të cilat edhe një herë konfirmuan pronat e pretenduara të drogës nga prodhuesi i saj.

Aplikimi Tabamex dhe rishikimet e njerëzve

Përdorimi i kompleksit dyfazor Tabamex nga varësia e duhanit nuk është i vështirë. Ju duhet të ndiqni tre hapat e rekomanduar:

 1. Rekomandohet që të merrni pika 15 të Tabamex 3 një herë në ditë.
 2. Pas marrjes së pikave, është e nevojshme për të trajtuar mishrat dhe dhëmbët me lëvizje masazhi me një xhel të veçantë që vjen me kit.
 3. 10 minuta pas kësaj procedure, tërësisht shpëlarje gojën me ujë të pastër.

Përveç kësaj, rekomandohet të përdorni xhel Tabamex në vend të pastës së zakonshme të dhëmbëve.

Mendimi i mjekut-anarkologut për ilaçin Tabamex

Përkundër faktit se ky kompleks u shfaq mjaft kohët e fundit, Tabamex mori komente nga mijëra njerëz të lumtur që arritën të përballen me problemin e pirjes së duhanit. Siç tregojnë statistikat, ndihmon në heqjen e zakonit të keq të pirjes së duhanit si për burrat ashtu edhe për gratë, pavarësisht nga përvoja e pirjes së duhanit, dhe çmimi i Tabamex nuk do të jetë i përballueshëm.

Ne ju rekomandojmë që të familjarizoheni me rishikimet dhe mendimet e vërteta të Elena Malysheva në lidhje me rreziqet e pirjes së duhanit dhe mënyrën e heqjes së zakonit të keq.

Provuar si të ndaloni pirjen e duhanit pa pilula

Nuk është sekret për askënd që pirja e duhanit është një zakon fatal për trupin e njeriut. Shumë do të donin ta heqin qafe atë, por për arsye të ndryshme ata nuk janë në gjendje ta bëjnë atë. Për ata që ende vendosën një herë e përgjithmonë të heqin qafe këtë zakon të dëmshëm, përveç kompleksit Tabamex, janë zhvilluar metoda të tjera efektive:

 • Metoda e parë u shpik nga një britanik i thjeshtë i quajtur Allen Carr. Për shumë vite, Allen ishte një duhanpirës i rëndë, por për shkak të kollitjes së shpeshtë përshtatet, ai vendosi të linte duhanin. Pasi tejkaloi me sukses këtë zakon të keq, Allen shkroi një libër në të cilin përshkruan me detaje makinacionet e prodhuesve të duhanit. Libri përshkruan gjithashtu të gjitha ndryshimet në trupin e njeriut që ndodhin pas ndalimit të duhanit. Uditërisht, libri me të vërtetë ndihmoi më shumë se një person të thotë lamtumirë cigareve.
 • Metoda e dytë është ndryshimi i stereotipeve të pirjes së duhanit. Autori i kësaj metode është profesori rus Vladimir Zhdanov. Ai është i bindur se arsyeja e përhapjes së pirjes së duhanit është keqkuptimi i duhanpirësit për zakonin e tij. Ai gjithashtu pretendon se shumë fillojnë të pinë duhan për shkak të romantizmit të imazhit të një personi që pi duhan në filma dhe reklama. Për të shpërndarë të gjitha mitet për pirjen e duhanit, Profesor Zhdanov jep ligjërata që hapin sytë e njerëzve ndaj problemit të pirjes së duhanit. Performancat e drejtpërdrejta të Vladimir Georgievich, si dhe regjistrimet e ligjëratave të tij në internet, kanë ndihmuar shumë madje edhe duhanpirësit më të pjekur.
 • Metoda e tretë nuk është më e efektshmja, por mund të ndihmojë gjithashtu të ndaloni pirjen e duhanit. Thelbi i metodës është të pini duhan cigare elektronike. Isshtë i padëmshëm, pasi përdor duhanin të pastruar nga papastërtitë e dëmshme.

Mjekësia tradicionale, nga ana tjetër, gjithashtu ofron disa metoda për të lënë duhanin. Për shembull, një metodë shumë e zakonshme është cigarja e qumështit. Ai synon ta bëjë një person të urrejë pirjen e duhanit. Për ta bërë këtë, para pirjes së duhanit, duhet ta lagni cigaren në qumësht dhe më pas ta thani. Tymi nga një cigare e tillë ka shije të neveritshme, prandaj pas një pirje të tillë duhani, duhanpirësi mund të dëshirojë të heqë dorë nga kjo varësi.

Gjithashtu, për të shkaktuar një neveri ndaj duhanit, ju mund të shtoni thonjtë e shkurtuar në cigare. Shija nuk është më pak e neveritshme sesa një cigare me qumësht. Prandaj, ka shumë të ngjarë që nuk do të dëshironi të ktheheni në pirjen e duhanit pas një cigare të tillë.

Megjithë efektivitetin e këtyre metodave, disa nuk ka të ngjarë të ndihmojnë nëse një person nuk ka një dëshirë të sinqertë për të lënë duhanin.

Ja çfarë shkruan profesori Neumyvakin I. P:

Kam pirë duhan për dhjetë vjet dhe nuk shpresoja më të lë duhanin (dhe ndoshta nuk doja). Por kohët e fundit, shëndeti ka filluar të dëmtohet: kollitja, marramendja, etj. Dhe pastaj në një moment vendosa ta lë pirjen e duhanit. Duke e njohur veten time, kuptova se "një program gradual i tërheqjes nuk do të më ndihmojë". Ishte dimër. Unë kam zhvilluar programin tim. Unë ju paralajmëroj, është disi e rrezikshme për njerëzit që shpesh janë të sëmurë. Por meqenëse nuk sëmurem shpesh, çështja e parë në programin tim ishte dhimbja e fytit. Ndoshta shumë do të pajtohen me mua që kur fyti të ftohet, ju me të vërtetë nuk doni të pini duhan. Kështu që vendosa të bëj të njëjtën gjë. Pasi hëngra disa porcione akullore dhe shëtita në rrugë, arrita të arrij efektin e dëshiruar. Pika e dytë ishte izolimi im nga pikat e shitjes së cigareve. Sapo shkova në daçë. Asnjë makinë, asnjë telefon, asnjë lidhje me botën e madhe. Unë kurrë nuk kam provuar këtë Tabamex apo ndonjë gjë tjetër.

Pasi jetova në vend për rreth dy javë, u ktheva në qytet. Si e tillë, dëshirat për cigare nuk ishin më atje, por të gjithë rreth qytetit pinë duhan dhe joshja është e madhe. Prandaj, u përpoqa të kufizoja sa më shumë komunikimin me duhanpirësit. Kur kaluan rreth një muaj e gjysmë, malli për pirjen e duhanit u zhduk plotësisht dhe unë, të themi, u ktheva në një jetë të madhe.

Dhe një gjë tjetër. Produktet e ndërprerjes së pirjes së duhanit:

 1. Farat e lulediellit (kungulli është më i mirë, por farat e lulediellit gjithashtu do të funksionojnë);
 2. Fistikë, arra dhe bajame;
 3. Qumështi (largon nikotinën nga trupi);
 4. Fruta dhe perime të freskëta.

Kështu që këtu e lë duhanin dhe jo pak keq për këtë.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment