Zgjerim natyral i gjirit

Everydo grua dëshiron që gjinjtë e saj të jenë të fortë dhe të shëndetshëm. Ky artikull paraqet mënyra shtëpiake për të rritur bustin tuaj. Ato janë njëqind për qind natyrore dhe të sigurta, gjë që nuk mund të thuhet as për kirurgjinë plastike (për më tepër, ato janë shumë më të lira). Lexoni artikullin dhe zbuloni metodën e vërtetë të rritjes së gjirit pa shpenzuar para dhe pa rrezikuar. Në të njëjtën kohë, pa dalë nga shtëpia, që është një avantazh i padyshimtë i kësaj teknike për rritjen e madhësisë së gjirit me madhësinë 2.

Metodat që premtojnë një përmirësim të shpejtë dhe pa dhimbje të bustit nuk duken aq efektive. Sidoqoftë, metodat e shtëpisë për shtimin e sigurt të gjirit ishin të njohura për gjyshet dhe gjyshet tona. E gjithë sekreti qëndron në vetitë e disa bimëve, të cilat në sasi dhe proporcione të përshtatshme mund të sjellin rezultate vërtet të kënaqshme. Dhuratat më të njohura të natyrës me këtë lloj veprimi janë: kopër, tërfili i kuq ose kopër. Lexoni më poshtë se çfarë të hani (ose pini) për shtimin e gjirit dhe, si rezultat, të ndjeheni më të sigurt dhe tërheqës.

Fenugreek për shtimin e gjirit

Fenugreek, tërfili i kuq dhe kopra janë barëra për zgjerimin e gjoksit. E para nga bimët e përmendura më sipër përmban shumë fitoestrogjen (ato zëvendësojnë hormonin femëror estrogjenin). Si të përdorni fenugreek për bust? Mënyra më e mirë është të konsumoni rregullisht infuzione dhe çajra. Në të njëjtën kohë, duhet të mbahet mend se fenugreek i gjirit nuk duhet të merret nga gratë që kanë probleme të mpiksjes së gjakut dhe po marrin ilaçe trombotike. Kjo barishte gjithashtu shkakton një rritje të niveleve të prolaktinës, e cila çon në rritjen e sekretimit të qumështit dhe rritjen e laktacionit.

Tërfili i kuq për shtimin e gjoksit përdoret sa më shpesh edhe kopër. Disa kohë më parë, në faqet e portalit tonë u botua një artikull mbi pronat e dobishme të tërfilit të kuq, i cili rekomandohet, veçanërisht, për sëmundjet e ndryshme të grave që ndodhin gjatë menopauzës. Si fenugreek, ai përmban shumë fitoestrogene, kështu që rregullon ekuilibrin hormonal dhe në të njëjtën kohë ndikon në forcimin e bustit. Tërfili i kuq është më shpesh në dispozicion në formën e çajrave ose kapsulave.

Nga ana tjetër, kopër shpesh rekomandohet për njerëzit me probleme të tretjes (e cila është arsyeja pse ajo konsumohet më shpesh si pije). Vlen të dihet, megjithatë, që përdoret gjithashtu gjerësisht për sëmundjet tipike të femrave. Nënat e reja ndoshta kanë dëgjuar që kopra rregullon në mënyrë të përsosur laktacionin, por kjo nuk është e gjitha. Ai gjithashtu përmban fitoestrogjen, nga të cilët atenoli është më i rëndësishmi. Për shkak të pranisë së saj, kopra shpesh rekomandohet për rritjen e gjoksit dhe përfshin përgatitje të ndryshme për rritjen e gjirit. Dhe meqë po flasim për barna të tilla ...

Bimët e konsideruara për shtimin e gjirit japin rezultate të mira, por shpesh është shumë më e efektshme të merren shtesa ushqimore me një përbërje komplekse, të cilat janë një përzierje e bimëve të përmendura më lart.

Krem për zgjerimin e gjirit

Lexuesit që vlerësojnë rehatinë dhe efektivitetin e rritur me siguri do të pëlqejnë produktet e formuluara posaçërisht për zgjerimin e gjirit. Më të njohurit janë ato që vijnë në formë tabletash. Një shembull i mirë i një ilaçi të tillë është UpSize. Ai përfshin, por nuk është i kufizuar në, kopër dhe kopër të lartpërmendur, si dhe HOPSH, L-tyrosine, calendula, dhe vaj të ëmbël të bajames. Efektiviteti i tyre është provuar në lloje të ndryshme të kërkimit shkencor të realizuar nga ekspertë nga e gjithë bota. Për më tepër, edhe joshësit e kohërave të hershme dinin për efektivitetin e tyre. Këto përbërës shpesh gjenden edhe në lloje të ndryshme të mjekësisë tradicionale.

krem UpSize ndikon në zmadhimin natyral të gjirit duke stimuluar gjëndrat gjitare dhe shkakton një rritje të njëkohshme të niveleve të estrogjenit. Sipas prodhuesit, aplikimi i kremës dy herë në ditë është i mjaftueshëm për të rritur bustin dukshëm pas një kohe (zakonisht nga 2 në 6 javë).

Zgjerim natyral i gjirit

Vlen të kujtojmë se avantazhi i kremës për shtimin e gjirit nuk është vetëm lehtësia e përdorimit, por edhe një efekt më i ndërlikuar. Formulime të tilla janë disa përbërës në një produkt të plotë. Krijimi i pavarur i një grupi të tillë të bimëve individuale është shumë shpesh problematik, dhe shpesh edhe i pamundur. Për fat të mirë, për momentin, nuk ka nevojë të bëhet kërkime të lodhshme dhe i gjithë procesi i përgatitjes së infuzioneve ose serumeve.

Shumë janë të shqetësuar për sigurinë e shtesave të tilla ushqyese. Në të vërtetë, secila prej këtyre përbërësve, përkundër origjinës së tyre natyrore, mund të shkaktojë efekte anësore te disa njerëz. Por proporcionet e tyre në këtë shtesë janë zgjedhur në atë mënyrë që kur aplikoni dozën e rekomanduar UpSize nuk mban ndonjë rrezik. Nivelet e hormoneve rriten pa tejkaluar standardet e pranueshme. Duhet të theksohet se në rastin e vetë-përgatitjes së përzierjeve bimore, një rrezik i tillë është më i lartë - jo të gjithë janë një barishte ose farmacist dhe mund të zgjedhin dozën ose proporcionet e duhura të përbërësve. Në të njëjtën kohë, marrja e tyre individualisht (është më lehtë të gjesh dozën e duhur këtu) nuk do të jetë aq efektive. Në këtë situatë, është më mirë të mbështetemi te ekspertët dhe trajnimi që ata ofrojnë.

Upsize për shtimin e gjirit: Krem për rritjen e bustit UpSize

Ky përmbledhje e shkurtër e kremës për zgjerimin e gjirit UpSize tregon për qëllimin e tij, efektin e aplikimit Para dhe pas, efektin e dobishëm, përbërjen dhe metodën e aplikimit. Duke ëndërruar për një bust luksoz, gratë janë të gatshme të marrin masat më radikale, menjëherë në operacion.

Por pse të shpenzoni shumë para për kirurgjinë plastike dhe ta vendosni shëndetin tuaj në rrezik nëse ekzistojnë metoda më të përballueshme dhe më të sigurta? Zgjero madhësinë e gjirit dhe përmirëson formën e saj do të ndihmojë një zhvillim unik nga kompania Hendel - cream UpCase.

krem UpSize Ajo nuk ndikon në nivelin e hormoneve në trupin e femrës dhe nuk shkakton absolutisht asnjë efekt anësor. Prandaj, mund të përdoret me siguri nga të gjithë seksin e drejtë. Ndryshimet do të bëhen të dukshme brenda disa javësh - ju mund të vishni me siguri veshjet zbuluese, duke pushtuar burrat me forma joshëse.

Në blog Ksenia Strizhenko shkruar në detaje në lidhje me efektivitetin e kremës Upsize, dhe gjithashtu publikoi rishikime të vërteta mbi rezultatet e përdorimit të Apsize me rezultatet Para dhe Pas.Upsize për shtimin e gjirit

Të gjitha gratë e dinë që një nga përbërësit e rëndësishëm të bukurisë është një gjoks luksoz, me ton. Për të pasur një bust të bukur, shumë gra aplikojnë kremin e gjirit. Megjithatë, rrethana të ndryshme ndikojnë në gjendjen dhe pamjen e saj:

 • shfaqja e peshës së tepërt;
 • shtatzënisë;
 • humbje drastike në peshë;
 • kushte të pafavorshme mjedisore.

Ndikimi negativ i këtyre momenteve reflektohet në gjendjen e lëkurës, formën e bustit. Prandaj, për të ruajtur bustin në gjendje të mirë, keni nevojë për kujdes të vazhdueshëm, kujdes specifik për të.

Për të krijuar një efekt efektiv pozitiv në pamjen e këndshme të bustit, mund të përdorni kremin për zgjerimin dhe kujdesin e gjoksit. Një nga rishikimet më efektive është UpSize. Kjo krem ​​për bustin u krijua sipas teknologjisë origjinale të patentuar në mënyrë që të kryente kujdesin e duhur për gjoksin, qafën dhe qafën.

krem UpSize në përbërjen e tij përmban shumë elementë natyrorë miqësorë me mjedisin që kanë një larmi cilësish terapeutike dhe parandaluese.

Karakteristikat kryesore të kremit të bustit:

 • jep lagështi të mirë, ushqen lëkurën në zonën e gjëndrave mamare, qafës, dekoltenë;
 • ka një efekt të mirë ngritës, forcon dhe shtrëngon lëkurën;
 • UpSize krijon lëkurë elastike, të butë, mbron nga rrudhat dhe zvogëlon numrin e shenjave të shtrirjes;
 • zvogëlon siklet në zonën e gjëndrave mamare në fazën paramstruale;
 • promovon zhdukjen e vulave të ndryshme, bruises në zonën e bustit, përveç kësaj, është një mjet i mirë në parandalimin e mastopatisë;
 • gjatë ushqyerjes, ApSize mund të mbrojë kundër plasaritjes së thithkave, dhe parandalimin e mastitit.
 • krem për rritjen e gjirit ndihmon gratë për të ruajtur sharmin dhe bukurinë e tyre për një kohë të gjatë.

Qëllimi i kremës Upsize

Madhësia e parë e gjirit është mjaft e zakonshme. Dhe shumica e grave me një bust kaq modest përjetojnë komplekse të forta. Më shpesh, ata përpiqen të korrigjojnë situatën me ndihmën e mbathjeve speciale me fut, gjë që vizualisht e bën gjoksin më të madh. Kjo, sigurisht, ndihmon për të krijuar përshtypjen e duhur për njeriun që ju pëlqen. Por kur bëhet fjalë për një takim intim, lind një siklet psikologjik serioz. Të tregosh një të dashur një gji të vogël për shumë vajza është thjesht e vështirë.

Zhvillimi i gjirit fillon në fëmijëri - nga rreth moshës nëntë vjeç. Gjatë disa viteve, gjoksi gradualisht rritet në madhësi. Për vajzat tetëmbëdhjetë vjeçare, busti është formuar plotësisht dhe nuk do të rritet më.

Edhe nëse një grua është e rehatshme me madhësinë e gjirit në rininë e saj, gjërat mund të ndryshojnë me kalimin e kohës. Në jetën e saj do të ketë shumë faktorë që do të ndikojnë shumë në atraktivitetin e bustit. Pas shtatzanisë, lindjes së fëmijës dhe laktacionit, gjinjtë shpesh humbasin formën e tyre të bukur, bëhen me sy të dobët dhe të dobët. Gjithashtu, ndryshimet negative janë të mundshme si rezultat i luhatjeve hormonale dhe humbjes së ndjeshme të peshës në një kohë të shkurtër.

Sipas sondazheve 9, gratë 10 janë të shqetësuar për papërsosmërinë e gjinjve të tyre dhe dëshirojnë të rregullojnë vëllimin dhe formën e saj. Sidoqoftë, shumica e tyre nuk janë të gatshëm të vendosin për ndërhyrjen kirurgjikale. Dhe çështja nuk është vetëm në koston e lartë të operacionit plastik. Shumë zonja kanë frikë nga komplikimet pas operacionit dhe nuk duan të rrezikojnë shëndetin e tyre.

Frika të tilla janë të bazuara - larg nga gjithmonë operacioni jep rezultatin e dëshiruar pa efekte anësore. Kirurgjia plastike e gjirit shoqërohet kryesisht me rreziqet e mëposhtme:

 • Deformimi dhe shtrembërimi i bustit për shkak të faktit se endoprosteza ka marrë pozicionin e gabuar.
 • Refuzimi i endoprostezës duke shkaktuar dhimbje të forta.
 • Lëvore të dukshme.
 • Zhvillimi i inflamacionit.
 • Vështirësitë në diagnostikimin mjekësor.
 • Mundësia që indi lidhor të fillojë të rritet.

Kjo është arsyeja pse ilaçi Upsize - Ky është një mjet ideal për korrigjimin e bustit. Përbërja unike e kremës ndihmon në zmadhimin e gjirit, shtrëngon atë dhe ndihmon në përmirësimin e formës. Dhe nuk keni nevojë të shpenzoni shumë para për procedurat kirurgjikale, duke e vënë trupin tuaj në një rrezik serioz.

Cream ApSize jo vetëm që rrit bustin, por ka një efekt shtesë kundër plakjes. Lëkura e gjirit bëhet e lëmuar dhe elastike, shenjat e shëmtuara të shtrirjes zhduken (një problem kozmetik i njohur për shumë nëna të reja). Dhe që nga ilaçi UpSize përbëhet kryesisht nga përbërës bimor, efektet anësore dhe komplikimet nuk mund të frikësohen.

vetitë e dobishme të kremës për rritjen e gjirit

Ata janë pothuajse në këmbë UpSize dhe ku mund të blej krem

Enlarger i gjirit Upsize u krijua pas disa vitesh kërkimesh shkencore dhe së shpejti fitoi një popullaritet të jashtëzakonshëm midis banorëve të vendeve evropiane. Sot, një krem ​​novator është bërë i disponueshëm për gratë nga vendet e CIS, ai mund të blihet nga një shpërndarës i autorizuar Hendel. Për ta bërë këtë, lini një kërkesë në faqen e internetit të prodhuesit. Dorëzimi kryhet brenda pak ditësh nga data e porosisë, jo vetëm në Federatën Ruse, Ukrainë, Bjellorusi dhe Kazakistan, por edhe në vendet e Bashkimit Evropian!

krem për rritjen e gjirit me kokë

Me koston e saj, ky është një mjet efektiv për të rritur bustin është mjaft i përballueshëm për çdo grua. çmim Upsize kjo është: në Ukrainë mund të blihet për 350 hryvnia, për banorët e Federatës Ruse kostoja është 960 rubla, në Bjellorusi çmimi është 32 rubla bjelloruse, në Kazakistan - 5800 tenge, më shumë informacion mbi koston dhe si të blini kremin ApSize për zmadhim të gjirit mund të gjenden në faqen e internetit të prodhuesit.

Kujdes nga falsifikimet dhe mos vendosni porositë në burime të dyshimta. Mos harroni se ilaçi origjinal është në dispozicion vetëm në faqen e internetit të prodhuesit dhe përfaqësuesit e tij zyrtarë.

Në shumë vende të botës, kompleksi tani është i njohur. ProBreast Plus, i cili është një grup optimale për shtimin e gjirit, i cili përbëhet nga një shtesë ushqimore dhe krem.Prodhimi përmban përbërës me cilësi të lartë që garantojnë efektin maksimal. Ky komplet është dizajnuar për gratë që kërkojnë një mënyrë natyrale dhe të sigurt për të rritur madhësinë e gjirit të tyre në 3 madhësi. Përdorimi i rregullt çon në ndryshime të rëndësishme në vetëm disa javë.

Produkt arka ProBreast Plus mund banorët e Evropës, Azisë dhe Shteteve të Bashkuara në faqen e internetit të prodhuesit.

Përbërja dhe vetitë e kremës së gjirit Upsize

Kur hartuan formulën për një ilaç të ri për bustin, specialistët morën parasysh karakteristikat e secilit përbërës. Të gjitha proporcionet u llogaritën me saktësi, duke marrë parasysh veprimin e kombinuar të përbërësve me njëri-tjetrin. Rezultati ishte një ilaç unik që nuk dëmton shëndetin e grave dhe nuk shkakton luhatje hormonale.

Upsize përbëhet nga përbërësit e mëposhtëm:

 • Vaji i trëndafilit ka një efekt të dobishëm në lëkurën delikate të ndjeshme të gjirit femëror, e shtrëngon atë dhe e bën atë më elastik, parandalon shenjat e shtrirjes.
 • Rrënja e Pueraria Mirifica është në gjendje të ndalojë procesin e plakjes, ka një efekt rinovues në gjoks dhe stimulon rritjen e tij. Përveç kësaj, kjo rrënjë ka një efekt mbrojtës në trupin e gruas - zvogëlon ndikimin e faktorëve negativ që kontribuojnë në plakjen e parakohshme.
 • Deoxymyroestrol rinon gjirin, aktivizon rritjen e tij dhe është në gjendje të ngadalësojë plakjen.
 • Vaji i Macadamia përmban një substancë të veçantë - acid palmitik, i cili është gjithashtu i pranishëm në lëkurën e njeriut. Vaji siguron kujdes të butë për lëkurën e bustit, e furnizon atë me substanca të dobishme, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe metabolizmin lokal.
 • Anemarrena asfodeloid (ekstrakt rizomi) promovon qarkullimin e mirë të gjakut në zonën e bustit, është një profilaksi e shkëlqyeshme e trombozës, dhe nuk bllokon enët. Ndihmon për të eleminuar radikalet e lira dhe substancat e tjera të dëmshme që mund të shkaktojnë një proces malinje.
 • Vitamina E konsiderohet si një nga faktorët më të rëndësishëm në ngadalësimin e plakjes së trupit. Promovon rigjenerimin e indeve në vendet e plagëve dhe shenjave të shtrirjes, aktivizon metabolizmin dhe qarkullimin e gjakut në gjoks.
 • Vaji i Jojoba rregullon prodhimin e sebumit dhe e mban lëkurën e bustit të hidratuar mjaftueshëm gjatë ditës.
 • Gjalpi shea është përdorur prej kohësh për të zbutur lëkurën dhe për ta mbrojtur atë nga ndikimet negative; ai përmban përbërës aktivë që përshpejtojnë formimin e kolagjenit dhe nxisin ripërtëritjen e indeve. Si rezultat, procesi i plakjes në gjoksin delikat femëror ngadalësohet, busti duket i hijshëm dhe i bukur.

Falë kësaj formule unike dhe të pasur, agjenti për përshpejtimin e rritjes së gjirit vepron shpejt dhe jep rezultate të shkëlqyera, pa dëmtuar shëndetin.

Karakteristikat e kremit të bustit UpSize

Qafa e qafës ka një rëndësi të veçantë për çdo grua. Në fund të fundit, është këtu që sytë e fansave nxitojnë së pari. Kjo është arsyeja pse është e zakonshme t'i kushtoni kaq shumë vëmendje kujdesit të bustit.

Bordi Redaktues obzoroff.info Kam zbuluar se ka shumë zhvillime kozmetike që ndihmojnë në përmirësimin e shfaqjes së gjirit femëror. Por vetëm ilaçi Upsize mund të quhet një mjet gjithëpërfshirës që kombinon shumë prona të dobishme, kryesore prej tyre:

 • Stimulimi i indeve të gjëndrave, në mënyrë që madhësia e gjirit të bëhet më e madhe pa ndryshime hormonale.
 • Aktivizimi i proceseve të rimëkëmbjes në nivelin qelizor, përtërirja e gjirit.
 • Hidratimi i lëkurës dhe ngopja e tyre me substanca të dobishme.
 • Kujdes i butë i gjirit, si rezultat i të cilit lëkura bëhet e butë dhe e butë.

Vlen të thuhet disa fjalë për përfitimet shtesë të kremës. Pra, përmirëson gjendjen psikologjike të një gruaje, i jep asaj një vetëbesim, ndihmon të harrosh komplekset. Sfondi emocional i gruas përmirësohet, ajo rregullon me lehtësi jetën e saj personale dhe bën përparimin në karrierë.

Dhe e gjithë kjo është kaq e lehtë për t’u arritur! Nuk ka nevojë të mblidhni para për ndërhyrje kirurgjikale, të shqetësoheni për pasojat me eksitim, të shpenzoni kohë dhe përpjekje për një rehabilitim të gjatë dhe të vështirë.

Rezultatet para dhe pas zmadhimit

Efektet anësore dhe kundërindikimet

Gjykimet klinike të përsëritura të kremës inovative të gjirit Upsize konfirmoi sigurinë e tij të plotë për trupin femëror. Ky ilaç i bazuar në përbërës natyralë nuk ndikon në sfondin hormonal dhe vepron pa efekte anësore.

Kundërindikimi i vetëm për përdorimin e kremës mund të jetë intoleranca individuale e një prej përbërësve bimor. Për këtë arsye, kozmetologët rekomandojnë të kryeni një test të vogël përpara se të filloni kursin. Pak krem ​​duhet të aplikohet në kthesën e bërrylit dhe të presim rreth 20 minuta. Nëse gjatë kësaj periudhe nuk ka shenja të një reaksioni alergjik (skuqje, skuqje, djegie, kruajtje), atëherë kremi është i përshtatshëm për ju, dhe ju mund ta përdorni me siguri.

Sipas statistikave, probabiliteti i një alergjie është shumë i vogël - jo më shumë se 0,01%.

Si ta përdorni kremin Upsize

Para fillimit të procedurave kozmetike për shtimin e gjirit me kremin Upsize, duhet të lexoni me kujdes udhëzimet e bashkangjitura. Shtë shumë e rëndësishme të bëni gjithçka sipas rregullave në mënyrë që të shmangni siklet.

Udhëzime për përdorim UpSize goxha e thjeshte:

 • Lëkura pastrohet mirë para se të aplikohet kremi.
 • Duke përdorur një peshqir të butë, thani butësisht gjoksin.
 • Një pjesë e vogël e kremës merret dhe fërkohet në lëkurën e gjoksit me lëvizje të lehta rrethore. Kjo duhet të bëhet derisa kremi të përthithet plotësisht. Kjo zakonisht zgjat jo më shumë se 10 minuta.
 • Përsëriteni procedurën me gjoksin e dytë. Nuk ka nevojë të nxitoni, lëvizjet duhet të jenë të buta dhe të sakta në mënyrë që dhimbja dhe siklet të mos ndihen.
 • Në fazën përfundimtare, të dy gjinjtë masazhohen butësisht. Masazhi kryhet në një rreth me lëvizje të lehta. Kohëzgjatja e masazhit është rreth 5 minuta.

Për të marrë një efekt të mirë, procedurat duhet të jenë të rregullta. Ata duhet të kryhen dy herë në ditë - në mëngjes dhe në mbrëmje. Rezultati për secilën grua arrihet individualisht, në varësi të karakteristikave të trupit të saj. Disa shënojnë ndryshime pozitive brenda disa ditësh, ndërsa të tjerët mund të kërkojnë të paktën një muaj për të zgjeruar gjoksin e tyre. Por në çdo rast, do të jeni të kënaqur me efektin. Gjëja kryesore është të ndiqni rregullat, dhe gjoksi juaj do të transformohet. krem Upsize ju ndihmon të bëheni pronar i një busti luksoz me lëkurë të re elastike.

Përkundër faktit se kremi është një risi kozmetike dhe vetëm kohët e fundit doli në shitje, shumë arritën të vlerësojnë përfitimet e tij. Efikasiteti i kremës Upsize konfirmuar nga mbështetjet e shumta në internet dhe mendimi i mamologëve. Gratë ndajnë historitë e tyre të suksesit dhe flasin për ndryshime pozitive në jetë pasi të përdorin një ilaç të mrekullueshëm.

mendimi i mamologut

foto krem ​​bust

Sipas prodhuesit, një nga metodat efektive për rritjen e madhësisë së bustit është përdorimi i një krem UpSize. Ky ilaç stimulon rritjen e qelizave yndyrore nën lëkurë. Për shkak të kësaj, ata fryhen, gjoksi derdhet, bëhet më tërheqës, rrit madhësinë e tij.

Nëse krem UpSize aplikohet çdo ditë, atëherë për javët 3 - 4 busti do të rritet në vëllim.

Përveç kësaj, përdorimi i këtij produkti do të çojë në faktin se gjoksi është më i rrumbullakosur dhe i shtrënguar, dhe lëkura bëhet elastike dhe e butë. Kremi bazohet në një fitoestrogjen natyral të bimës. Promovon zmadhimin e gjirit, si dhe estrogjenin e hormonit femëror, vetëm më të fortë, por pa qenë një hormon.

Efekti i përdorimit të kremës Upsize për gji

Përveç kremës UpSize per zmadhimin e gjirit perdoret Bust Salon SPA. Kjo xhel me veprim të shpejtë rekomandohet kur lëkundjet e lëkurës pas shtatzënisë shfaqen për shkak të ndryshimeve të lidhura me moshën ose pasi të përpiqeni të humbni peshë.

Kremi i bustit, si dhe ApSize rrit vëllimin e gjëndrave dhjamore, ngadalëson plakjen e lëkurës, hidraton, fillon proceset e rigjenerimit, jep një pamje të bukur natyrore. Mund të përdoret gjithashtu për të korrigjuar formën e bustit. Krem rekomandohet në mëngjes për të marrë një rezultat të shpejtë. Në krahasim me mjetet e tjera, ajo ka një çmim të ulët.

Si të zgjeroni vizualisht një gji pa aplikuar krem

Jo çdo grua mund të mburret me vetëvlerësim të përsosur. Shumë prej tyre kanë komplekset e tyre në lidhje me pamjen. Dhe një nga më të zakonshmet është një kompleks në lidhje me një gji të vogël. Ndoshta, çdo pronar i madhësive të vogla do të dëshironte të paktën vizualisht t’i bëjë gjoksin e saj në vëllim dhe pa aplikuar krem UpSize. Do të gjeni përgjigjen e pyetjes se si ta bëni këtë më poshtë:

 • Ushtroni për disa minuta në ditë për gjoksin, i cili stimulon rritjen e tij. Alokoni minuta 15 në një orar të mbingarkuar për të preferuarën tuaj. Ju duhet të plotësoni me zell ushtrime të caktuara dhe do të merrni bukurinë e lirë të kësaj pjese të patejkalueshme të trupit.
 • Së pari shtytjet nga pankina, dhe pastaj nga dyshemeja. Për këtë ushtrim, ulni krahët direkt mbi supet tuaja, dhe pastaj ngrini të dy supet. Merrni shpatullat përsëri pak, ulini përsëri. Përsëriteni procedurën në drejtim të kundërt dhe kështu disa herë me radhë.
 • Një pamje tjetër për një qëllim të ngjashëm: qëndroni në gishtërinjtë tuaj, ngrini fort dorën tuaj të djathtë dhe përpiquni të arrini sa më shumë që të jetë e mundur. Pastaj ngrini dorën e majtë dhe përsëritni stërvitjen.
 • Shikojnë pozicionin tuaj. Në pamje të parë, kjo mund të duket si një gjë e vogël, por nuk është aq e thjeshtë. Shkoni në pasqyrë dhe filloni të zhyteni, dhe pastaj drejtoni. Shihni ndryshimin? Në rastin e dytë, shifra duket shumë më mirë në përgjithësi, gjoksi duket më voluminoz, dhe silueta është më e hollë dhe e zgjatur. Prandaj, mos harroni për këtë. Qëndrimi i saktë mund të krijohet duke përdorur ushtrime fizike në palestër ose në shtëpi.
 • Gjithashtu, gjatë stërvitjes, përkatësisht stërvitjes së muskujve të sektorit të sipërm, gjoksi juaj mund të shndërrohet në mirë. Falë ushtrimeve fizike, muskujt forcohen, e bëjnë formën më të rrumbullakosur, më të rregulluar dhe gjurmuar më mirë. Nuk është e nevojshme që kjo të angazhohet vazhdimisht në palestër, madje edhe shtytjet e zakonshme mund të ndihmojnë në këtë çështje.
 • Kushtojini vëmendje pjesëve të tjera të trupit. Ka të bëjë me proporcione. Për shembull, një vajzë e hollë me madhësi 2 do të duket shumë e mirë, dhe një gji i madhësisë së katërt do të duket i papërfillshëm në sfondin e një gruaje të plotë me një bark të varur. Gjoksi do të shfaqet më i madh kur vajza ka një bel të hollë. Pra, ushtrimet me hula-hoop gjithashtu nuk do të jenë të tepërta.
 • E brendshme e duhur. Shumë gra rrallë u kushtojnë vëmendje të duhur matjeve, dhe për këtë arsye zgjedhin sytjena të gabuar. Brava e duhur që është e përshtatshme për ju duhet të uleni të qetë, duke mbërthyer tërë gjoksin tuaj, duke mos e shtypur atë askund.
 • Ekzistojnë disa lloje sutjenash për gjoksin e vogël. E para është Fly Bra me një efekt Push Up, nuk ndikon në vëllim në asnjë mënyrë, por ngre gjoksin, duke krijuar një formë të bukur dhe të zbrazët. Sutjenat me jastëkë janë të përshtatshëm për ata që nuk duan të ngrenë shumë gjoksin, por vetëm vizualisht shtojnë më shumë vëllim.
 • Veshja gjithashtu mund ta korrigjojë këtë problem. Vajzat me gjoks të vogël duhet të zgjedhin veshje të jashtme me dekor dhe vëllim të ndryshëm. Dantella, frills, zhurma, pleats janë ato që ju duhet t'i kushtoni vëmendje. Shumë njerëz mendojnë se veshja shumë e ngushtë do të zgjerojë vizualisht gjinjtë. Në fakt, jo, përkundrazi, do ta bëjë atë më lajkatare. Bluzat me qafë V nuk janë gjithashtu të përshtatshme për vajzat me gjoks të vogël, pasi ato përqendrohen në madhësinë e vogël.

Masazh i gjirit për të rritur madhësinë e bustit

Vlen të dihet se busti mund të rritet në mënyra të tjera. Një nga më të përdorurit është masazhi për shtimin e gjirit. Mbështet rritjen natyrale të gjëndrave gjitare, rrit elasticitetin e tyre, zvogëlon shenjat e shtrirjes dhe në të njëjtën kohë zvogëlon rrezikun e kancerit.

Si ta bëni këtë masazh? Para së gjithash, nuk mund të jetë e dhimbshme. Shtë e nevojshme të masazhoni me shumë kujdes, duke shmangur manifestimet e dhimbshme. Shtë e nevojshme të masazhoni gjoksin në drejtim të sqetullave, në lëvizje rrethore nga poshtë në skernum. Rekomandohet të shpenzoni rreth qarqe 100 në një gji (mund të bëni masazh në të njëjtën kohë). Dora nuk duhet të dalë nga lëkura, por vetëm lëviz paksa përgjatë sipërfaqes së saj. Gjatë një masazhi të gjirit, ju mund ta bëni atë me ujë të nxehtë dhe të ftohtë nga dushi, i cili mund të krijojë stimulim shtesë.

Vlen të përmendet se ilaçi i mësipërm Upsize i disponueshëm si krem ​​për zmadhimin e gjoksit. Mund të aplikohet njëkohësisht me masazhin ose menjëherë pas tij, gjë që do të rrisë ndjeshëm efektivitetin e terapisë. Mos harroni - mos e fërkoni kremin në thithkat tuaja.

Ekzistojnë shumë metoda natyrale për shtimin e gjirit. Cilat janë më të mirët? Kjo nuk mund të thuhet pa mëdyshje. Shtë më mirë të kombinoni ushqimin e duhur, kremin Upsize dhe masazh i rregullt i bustit. Kësaj i shtohen ushtrime të rregullta për muskujt e shpinës dhe gjoksit - ato do të përmirësojnë sjelljen dhe do të zmadhojnë në mënyrë optike gjoksin. Metodat e paraqitura në këtë artikull do t'ju ndihmojnë t'i jepni bustit tuaj një pamje të shëndetshme dhe të bukur, me kusht që t'i përdorni ato me durim dhe rregullisht. Paç fat!

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Doktor Ermakova Angela Ivanovna obstetër-gjinekolog, endokrinolog i kategorisë më të lartë me përvojë vjet 16, specialist me përvojë me ultratinguj, gjinekolog pediatrik. Angela Ivanovna është autore e rreth punimeve të publikuara 70 dhe udhëzimeve për gjinekologji.

Shto një koment