Grumbullimi i serafimit nga infertiliteti dhe shtatzënia e përshpejtuar

Problemi i infertilitetit, për fat të keq, është duke u bërë më i zakonshëm. Streset e shpeshta, një ritëm i ngjeshur i jetës dhe ekologjia e dobët ndikojnë në trupin e femrës në mënyrën më negative. Për të përmirësuar sistemin riprodhues dhe për të rritur shanset për një konceptim të suksesshëm, do të ndihmojë një përzierje unike bimore e quajtur "Korrja Seraphim". Përbërja u zgjodh bazuar në recetat popullore tradicionale, dhe proporcionet e të gjithë përbërësve u llogaritën me kujdes. Prandaj, koleksioni bimor i Seraphim është plotësisht i padëmshëm për shëndetin, dhe çdo grua mund ta pijë atë pa frikë nga reagimet anësore. Infuzion nga kjo përzierje bimore përgatitet shumë thjesht dhe përdoret si një shtesë e rregullt ushqimore.

Baza e koleksionit shërues përbëhet nga bimë të njohura medicinale - kamomil, rigon, jeshile, dimër. Produkti nuk përmban papastërti kimike, vepron butë dhe për këtë arsye shitet lirshëm pa recetë. Treguesi kryesor për përdorimin e tij është infertiliteti femëror, komente të vërteta rreth përfitimeve të ilaçit mund të gjenden në artikullin nga Elena Malysheva për trajtimin e infertilitetit me metoda popullore.

Mbi një milion çifte janë pa fëmijë. Në terminologjinë mjekësore, një çift konsiderohet të jetë një fëmijë i cili jeton një jetë seksuale të përbashkët pa përdorimin e kontraceptivëve për një vit, dhe një grua nuk mund të mbetet shtatzënë në të njëjtën kohë. Në këtë rast, mjekët rekomandojnë të mos vononi një ekzaminim të veçantë, sepse sa më shpejt të identifikohet shkaku dhe sa më shpejt të fillojë trajtimi, aq më e madhe është gjasat që do të jetë e mundur të rivendosni funksionet e kërkuara të trupit. Në fund të fundit, shkaku i infertilitetit, si në femër ashtu edhe në atë mashkull, mund të jetë një infeksion që vjen nga një sëmundje në fëmijëri ose adoleshencë. Gjithashtu, ilaçet hormonale, transmetimi i sëmundjeve seksualisht të transmetueshme mund të ndikojë në shfaqjen e infertilitetit.

Shpesh, shenjat e para të infertilitetit në të ardhmen manifestohen edhe në moshë të hershme, pikërisht kur është veçanërisht e vështirë për një person të flasë për shëndetin e tyre, në lidhje me marrëdhëniet midis gjinive. Dhe, vetëm këtu, mjekët shohin arsyen kryesore të situatës kritike me çifte shterpë. Fakti është se është shumë më e lehtë për të parandaluar këtë sëmundje sesa të përfshihen më pas në trajtim në një formë të lënë pas dore. Por parandalimi i duhur i infertilitetit parandalohet jo vetëm nga mungesa e fondeve të duhura, por edhe nga faktori psikologjik. Në të vërtetë, që një person të mësojë në lidhje me infertilitetin e tij është i krahasueshëm vetëm me marrjen e një diagnoze mjekësore, e cila do të tregojë "kancer", ose një sëmundje tjetër fatale. Kjo është arsyeja pse shumë çifte kërkojnë të shtyjnë në maksimum marrjen e lajmeve të frikshme për infertilitetin e njërit prej bashkëshortëve.

Në infertilitet, theksohet në diagnozë që shpesh vendosen. Në të vërtetë, në përgjithësi pranohet në shoqëri që nëse një çift nuk ka fëmijë për një kohë të gjatë, atëherë gjendja e trupit të femrës duhet të fajësohet për këtë, dhe për këtë arsye ata duhet së pari të kontrollojnë gruan dhe vetëm atëherë, në rast të treguesve negativë të infertilitetit, të kontrollojnë burrin. Në fakt, infertiliteti mund të jetë po aq femëror dhe mashkull; dhe mjekët rekomandojnë fillimin e ekzaminimit me një burrë, pasi në këtë rast procedura e verifikimit është më e thjeshtë.

Mbledhja e Serafimit për trajtimin e infertilitetit

Sekreti i efektivitetit të koleksionit të Seraphim

Kjo koleksion bimor i Seraphim ka një efekt shërues dhe tonik në trupin e femrës. Kur merret si duhet, kompleksi bimor përmirëson gjendjen e organeve të legenit dhe forcon sistemin riprodhues. Si rezultat, krijohen kushte ideale për ngjizje dhe një kurs të favorshëm të shtatzënisë.

Bimët e përfshira në koleksionin e serafimëve përmbajnë substanca të veçanta - fitoestrogjene. Në fakt, ato janë analoge bimorë të hormoneve të seksit femëror. Pasi të jetë në trupin e gruas, komponimet aktive përmirësojnë sfondin hormonal, përmirësojnë funksionimin e mekanizmave riprodhues, normalizojnë punën e vezoreve dhe lehtësojnë inflamacionin. Duhet gjithashtu të theksohet se kursi i trajtimit me mbledhjen e Seraphim zvogëlon në masë të madhe kërcënimin e abortit dhe eliminon në mënyrë efektive simptomat e toksikozës.

Mirë se di! Nëse shkaku i infertilitetit të çiftit lidhet me faktorin mashkull, mbledhja e Serafimit mund të ndihmojë gjithashtu! Bimët e saj janë në gjendje të përmirësojnë aktivitetin e spermës dhe rregullojnë funksionin e sistemit endokrin. Prandaj, kjo përzierje barishtore mund të rekomandohet jo vetëm për gratë, por edhe për burrat e tyre.

Cilat janë përfitimet e korrjes nga infeksioni Serafim

Tregu modern farmaceutik ofron shumë mjete të dizajnuara për të përmirësuar shëndetin e grave. Por gjithnjë e më shumë gra po zgjedhin në favor të Koleksionit Seraphim. Kjo popullaritet është e kuptueshme, sepse koleksioni ka shumë përparësi ndaj ilaçeve të tjerë. Ne renditim vetëm disa prej tyre:

 • Përbërja bimore është shumë e lehtë për t’u përdorur.
 • Një kurs i suksesshëm nuk kërkon një kurs të gjatë. Përmirësimi i shëndetit riprodhues do të ndodhë brenda dy ose tre cikleve. Gjëja kryesore është të marrësh përbërjen, duke respektuar në mënyrë rigoroze rekomandimet e prodhuesit.
 • Koleksioni i Seraphim përfshin vetëm përbërës natyralë miqësorë ndaj mjedisit.
 • Përbërja në shumicën e rasteve mund të kombinohet me sukses me përdorimin e barnave të tjera. (Por, atëherë këshillohet të konsultoheni me një specialist mjekësor).
 • Bimët medicinale kanë një efekt të dobishëm, pavarësisht nga sëmundjet shoqëruese.

Sipas vëzhgimeve mjekësore, një rezultat pozitiv vërehet në pjesën dërrmuese të grave. Më shumë se 70% e tyre mbeten shtatëzënë në dy ose tre cikël. Për më tepër, shumë pacientë (rreth 30%) arrijnë të shërohen plotësisht nga të gjitha sëmundjet e grave.

Ku mund ta blej koleksionin e Seraphim dhe sa kushton

Përzierje bimore e gatshme me një raport të llogaritur saktësisht të përbërësve mund të porositeni në dyqanin zyrtar online. Sigurisht, ju mund të blini përbërësit e koleksionit të Seraphim veçmas në një farmaci të rregullt dhe të përgatisni përzierjen në shtëpi. Por gjithmonë ekziston një shans që të gaboheni në proporcione, dhe kjo mund të ndikojë shumë në rezultatin përfundimtar. Nëse një përbërës është pak më i vogël dhe tjetri është pak më i madh, përbërja do të humbasë efektin e tij shërues.

Prandaj, ne ju rekomandojmë të blini çajin bimor serafim në faqen zyrtare të internetit - për këtë thjesht duhet të klikoni në lidhje dhe të bëni një aplikim. Mimi i tarifës së infertilitetit për paketë është:

 • RF - 1500 f.
 • Ukrainë - 398 UAH
 • Kazakistan - 6000 tenge.
 • Bjellorusia - 358 rubla bjelloruse fërkoj

blini mbledhjen e serafit për trajtimin e infertilitetit

 

Mbledhja e Seraphim dhe pronat e saj të dobishme

Për një grua që ëndërron të bëhet nënë, diagnoza e infertilitetit bëhet një tragjedi e vërtetë. Dhe ajo është e gatshme për çdo trajtim, nëse vetëm lindi fëmija i shumëpritur. Dhe metodat e pasigurta shpesh përdoren për të luftuar infertilitetin e grave: terapi me hormone dhe madje edhe procedura kirurgjikale. Shtë e qartë se ndërhyrje të tilla të rënda mjekësore nuk kalojnë pa lënë gjurmë për trupin. Prandaj, në fillim është më mirë të provoni metoda të buta popullore, sepse shumë shpesh janë ata që japin një rezultat pozitiv.

Shumë mirë në trajtimin e infertilitetit, Koleksioni i Perimeve i Seraphima është dëshmuar vetë. Shtë një kompleks i bimëve medicinale që kanë efekte të dobishme në organet riprodhuese të grave.

Trajtimi i çdo sëmundje fillon me një ekzaminim dhe diagnozën e saktë. Gratë që nuk mbesin shtatzënë nuk e injorojnë problemin në shumicën e rasteve. Ata kthehen në një institucion mjekësor, i nënshtrohen një diagnoze të plotë, dhe shkaqet e infertilitetit të tyre sqarohen. Pas kësaj, mjekët zgjedhin një regjim trajtimi për pacientin.

Një nga avantazhet kryesore të Koleksionit Seraphim është aftësia për ta kombinuar atë me ilaçe. Prandaj, gjithmonë mund të plotësoni trajtimin bazë me barishte. Nëse nuk doni të merrni ilaçe të fuqishme, mund të përdorni përbërjen bimor si një metodë e pavarur e trajtimit. Dhe në këtë rast, shanset për sukses do të jenë mjaft të larta.

Koleksioni i Seraphim nuk funksionon menjëherë - ai jep një efekt gradual, kumulativ. Në këtë, ajo ndryshon nga ilaçet sintetike që funksionojnë shpejt. Në ditët e para të kursit, efekti i bimëve në organet femërore do të jetë i papërfillshëm, por me kalimin e kohës, efekti i dobishëm do të fillojë të rritet. Prandaj, është shumë e rëndësishme që të merrni infuzion rregullisht, të jeni të durueshëm dhe të mos ndërpresni kursin.

Bimët e përfshira në koleksion përmbajnë hormone bimore (fitoestrogjene) që ndihmojnë në rregullimin e funksionit të vezoreve. Përveç kësaj, mbledhja e ilaçeve ndihmon në zvogëlimin e proceseve inflamatore në të gjitha organet riprodhuese. Por është inflamacioni që është një nga pengesat më serioze për ngjizjen. Që ajo të ketë sukses, një vezë e pjekur duhet të kalojë nëpër tubin fallopian. Kjo është arsyeja pse nuk duhet të ketë inflamacion ose ngjitje në gypa.

Kush është kundërindikuar seraf

Përbërja e koleksionit të Seraphim përfshin përbërës të butë të bimëve, kështu që ai ka shumë pak kundërindikacione. Mjekët nuk rekomandojnë të merrni një infuzion të këtyre bimëve vetëm në raste të tilla:

 • Patologjia e zemrës dhe enëve të gjakut.
 • Disrregullime në punën e veshkave.
 • Mosha shumë e re (nën 18).

Përbërja e koleksionit shërues nga infertiliteti

 Koleksioni medicinal Seraphim për gratë përmban bimë të mbledhura në vende ekologjikisht të pastra dhe të thata posaçërisht. Ai përfshin gjethe, rrënjë, fruta, lule dhe bredh të bimëve, të testuara nga përvoja shekullore e shërimit popullor.

Efekti i dobishëm në shëndetin e grave sigurohet nga veprimi i kombinuar i përbërësve të tillë:

 • Mitra është bor. Isshtë pjesë e shumë recetave për Sëmundjet e femrave. Ai përmban një numër të madh të fitohormoneve që normalizojnë funksionimin e vezoreve.
 • Officinalis kamomil. Shtë një nga antioksidantët më të mirë në natyrë, heq inflamacionin, dhe gjithashtu ndihmon në ngërçet.
 • Rigon. Me vetitë anti-inflamatore, rrit efektin e kamomilës. Shëron indet e dëmtuara.
 • WINTERGREEN. Mjekët rekomandojnë përdorimin e tij si një shtesë dietik kur shtatzënia tashmë ka filluar. Kjo bimë ndihmon që embrioni të fitojë një themel të fortë në mitër dhe kështu minimizon rrezikun e abortit. Gjithashtu, grushanka lehtëson në mënyrë efektive simptomat e pakëndshme të toksikozës.
 • WINTERGREEN. Infloreskencat e bukura të bardha të kësaj barishte medicinale janë pjesë e shumë recetave për trajtimin e proceseve inflamatore. Winterhaler në mënyrë efektive lufton infeksionet dhe është një diuretik i mirë.
 • Hibiscus (hibiscus). Kjo bimë përdoret si një çaj i këndshëm freskues dhe tonik. Ai forcon zemrën dhe enët e gjakut, normalizon presionin e gjakut, përmirëson shëndetin e përgjithshëm.

Udhëzime për rregullat e pranimit

Marrja e një përzierje shëruese është shumë e thjeshtë - Mbledhja e Seraphim pihet dhe pihet si çaji bimor. Në këtë rast, është e nevojshme të vëzhgoni dozën dhe të konsumoni infuzionin në intervale të barabarta kohe. Prodhuesi rekomandon të ndiqni këtë udhëzim:

 • Një lugë gjelle barishte derdhet në një gotë me ujë të valë.
 • Lëreni të krijojë për disa minuta.
 • Merrni tre herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies, një e treta e një gote.

Rezultatet e trajtimit

Përbërësit e bimës, siç e dini, nuk veprojnë menjëherë. Për shfaqjen maksimale të cilësive të tyre shëruese, nevojitet kohë. Mos harroni se trupi i çdo gruaje është individuale. Disa pacientë reagojnë më shpejt ndaj trajtimit, ndërsa të tjerët më ngadalë. Ndoshta një kurs i shkurtër i bimëve medicinale është i mjaftueshëm për ju - vetëm dy ose tre muaj. Por mbase shtatëzënia do të duhet të presë më gjatë - gjashtë muaj, një vit. Prandaj, jini të durueshëm, ndiqni të gjitha këshillat e mjekëve dhe pini Mblidhni Seraphim në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve.

Mitra Borovaya - trajtimi i inflamacionit të shtojcave

Simptomat e shfaqjes së sëmundjeve të tilla zakonisht ndodhin tek gratë në moshë të lindjes së fëmijëve dhe manifestohen me dhimbje në bark dhe parregullsi menstruale. Këto dhimbje mund të përkeqësohen gjatë seksit. Prandaj, është shumë e rëndësishme t'i zbuloni ato në kohë dhe menjëherë të filloni t'i trajtoni ato. Shtojcat e një gruaje irritohen me depërtimin e mikroflora patogjene në trup. Mënyrat e infeksionit mund të jenë të ndryshme, mund të shoqërohet me imunitet individual, përmes sistemit të frymëmarrjes ose seksualisht.

Shtë e rëndësishme të lokalizoni në kohë fokusin e sëmundjes dhe të parandaloni shfaqjen e ngjitjeve, pasi kjo mund të çojë në infertilitet tek gratë. Womando grua duhet të dijë se zëvendësimi i shpeshtë i partnerëve seksual mund të përkeqësojë këto sëmundje. Hipotermia, ftohjet mund të kontribuojnë në zhvillimin e tyre. Prandaj, nëse pësoni ftohje, të tilla si kollitja, me dhimbje të fytit ose ftohje, merrni menjëherë trajtimin.

Në mënyrë që mjeku juaj të bëjë diagnozën e saktë, është e rëndësishme që të shkoni tek ai për ekzaminim sa më shpejt të jetë e mundur, pas së cilës përshkruhet kursi i nevojshëm i trajtimit. Mos lejoni që sëmundja të rrjedhë në një formë kronike, pasi kjo mund të çojë në infertilitet.

Zakonisht përshkruhen ilaçe antibakteriale, antifungale dhe antihistaminë. Mos e mjekoni veten, pasi vetëm një mjek me përvojë mund të identifikojë saktë sëmundjen dhe të zgjedhë kursin e duhur të trajtimit. Një mitër bor shpesh përshkruhet për polikistikë.

Edhe në kohët e lashta, shëruesve të grave të sëmura u përshkruheshin agjentë shërimi universal. Më shumë se dyzet sëmundje mund të shërohen nga bari i zakonshëm, të cilin njerëzit i quajnë motherboard ose boletus. Përbërja e kësaj barishte të mrekullueshme përfshin shumë acide organike thelbësore, elementë gjurmë dhe vitamina.

Supozitorët ndihmojnë mirë kundër inflamacionit të shtojcave. Çfarë lloj qirinjsh janë të përshtatshme për ju, vetëm mjeku do ta tregojë. Bari i mitrës së borit për përdorim në trajtim duhet së pari të insistohet në alkool ose të bëjë një tretësirë ​​ujore. Shëruesit shtojnë ekstrakt bimor në të gjitha llojet e vajrave dhe kremrave. Infuzionet e mitrës së borit, të cilat ishin përgatitur për një ose dy javë, treguan shumë mirë në studimet klinike. Nëse vendosni të përgatitni ilaçe të tilla vetë, këshillohuni dhe koordinoni veprimet tuaja me mjekun tuaj gjithsesi.

Mbledhja e Serafimit - komente për gratë

Historitë e grave që arritën të mbetesh shtatzënë gjatë marrjes së bimëve medicinale konfirmojnë efektivitetin e Koleksionit Seraphim. Shqyrtimet negative janë të rralla dhe ka të ngjarë të shoqërohen me blerjen e falsifikimeve me cilësi të ulët ose përdorim jo të duhur. Prandaj, porosisni produktin vetëm në faqen zyrtare të internetit dhe ndiqni qartë udhëzimet.

Natalia, 36 vjet:

Disa vjet më parë ajo iu drejtua mjekëve për infertilitetin. Ajo kaloi të gjitha ekzaminimet e nevojshme dhe disa regjime të trajtimit. Por nuk pati rezultate derisa ajo filloi të merrte përveç kësaj Koleksionin Seraphim. Sot jam tashmë në muajin tim të tetë, shtatzënia po vazhdon pa probleme, ndihem mirë. Unë këshilloj të gjitha gratë që ëndërrojnë për mëmësinë.

Shën Valentinit, 29 vjet:

Burri im dhe unë kemi jetuar së bashku për gati 4 vjet, por nuk jemi bërë prindër. Gjatë ekzaminimit, menjëherë gjeta disa probleme gjinekologjike. Për të filluar, vendosa të provoj metodat popullore, sepse ato veprojnë butësisht dhe nuk dëmtojnë trupin. Në ekzaminimin e fundit, mjekët thanë se gjendja ishte përmirësuar dhe tani kam një shans më të mirë për shtatzëni.

Irina, viti 41:

Unë tashmë kam fëmijë, kështu që marr koleksionin e Seraphim vetëm për të përmirësuar trupin. Më këshilluan një gjinekolog i njohur. Unë i dua çajrat bimorë, dhe kjo koleksion është veçanërisht e këndshme. Pas disa javësh të kursit, cikli u kthye në normalitet, nervozizmi u zhduk dhe sulmet e marramendjes pushuan së shqetësimi.

Mungesa e folurit gjatë shtatëzanisë

Folati është një nga vitaminat B. Kjo substancë e tretshme në ujë rregullon nivelet e homocisteinës dhe mbështet prodhimin e qelizave të gjakut. Mangësitë e vitaminës çojnë në humbjen e kujtesës, aneminë, humbjen e dëgjimit dhe shkatërrimin e kockave. Folati është i rëndësishëm për zhvillimin normal të shtatzënisë.

Mungesa e folurit gjatë shtatëzanisë

Një substancë e dobishme është pjesë e shumë produkteve. Tretja e ngadaltë nuk ju lejon të thithni elementët e nevojshëm të gjurmës. Ekziston një predispozitë gjenetike në të cilën trupi nuk është në gjendje të shndërrojë folat në acid folik. Acidshtë acidi folik që është i përfshirë në proceset metabolike dhe mbështet shëndetin.

Mungesa e vitaminës shoqërohet me gulçim, zbehje të lëkurës, dëmtim të dëgjimit dhe funksionim të dëmtuar të trurit. Një mangësi mikronutriente provokon lodhje kronike, letargji, dobësi të muskujve dhe anemi. Në moshën e rritur, sasia e folatit në gjak zvogëlohet, gjë që çon në humbje të dëgjimit dhe shenja të amnezisë.

Anemia është një problem serioz shëndetësor. Trupi nuk prodhon mjaftueshëm qeliza të kuqe të gjakut, të cilat transportojnë oksigjenin në inde. Një mbingarkesë e zemrës ndodh dhe një person fillon të ndjehet i ftohtë në këmbë dhe krahë.

Anemia mund të rezultojë nga gjakderdhja, sëmundja e zemrës dhe një predispozicion gjenetik. Një mangësi mikronutriente bëhet një faktor që provokon sëmundjen. Për të parandaluar kequshqyerjen, është e nevojshme të kompensoni mungesën e hekurit dhe folateve.

Anemia çon në gulçim, i cili shfaqet edhe pas sforcimit të dritës. Nivelet e ulëta të folatit në gjak shkaktojnë dëmtime njohëse. Mungesa e substancës çon në çmenduri dhe humbje të kujtesës. Marrja e acidit folik zvogëlon ndryshimet degjenerative të lidhura me moshën. Lëkura e zbehtë mund të jetë shenjë e anemisë dhe mungesës së vitaminave.

Për të parandaluar mungesën e folatit, mund të konsumoni shtesa të acidit folik. Vitamina B 9 mbështet zhvillimin e fetusit gjatë shtatzënisë, parandalon ndërlikimet pas lindjes dhe përmirëson shëndetin e grave. Një substancë e vlefshme gjendet në arra, perime me gjethe, spinaq, lakër dhe fruta. Rekomandohet të shtoni në dietë fasulet, qiqrat, thjerrëzat dhe bizelet e njoma. Acidi folik farmaceutik mund të jetë një formë e sintetizuar artificialisht e vitaminës B 9.

Folati rregullon përbërjen e gjakut dhe parandalon reagimet alergjike. Produkti mbështet riparimin e ADN-së dhe është i përfshirë në sintezën e proteinave. Ul presionin, mban rrjedhën e gjakut dhe parandalon mpiksjen e gjakut. Shëndeti i zemrës varet nga nivelet e homocisteinës. Sasi të tepërta të aminoacidit provokojnë inflamacion vaskular dhe formimin e pllakave minerale në arterie. Vitaminat B e shndërrojnë homocisteinën në metioninë. Substanca është një aminoacid thelbësor dhe thelbësor.

Homocisteinina vonon thithjen e mineraleve dhe shkakton rrjedhje të elementëve gjurmë nga kockat. Acidi folik parandalon osteoporozën, forcon kockat dhe përmirëson lëvizshmërinë e nyjeve.

Tretja e dobët ngadalëson thithjen e mineraleve në zorrë. Në sëmundjen celiake, ndodh një mungesë e mikroelementeve, madje edhe me marrje adekuate të acidit folik. Konsumi i tepërt i alkoolit, shtatzënia, kontracepsioni dhe përdorimi i metforminës bëhen një faktor rreziku.

Folati gjendet tek shpargu, lakra jeshile, spinaqi, thjerrëzat dhe lëpjeta. Perimet me gjethe janë burimi më i mirë i elementit. Lëndët organike gjenden në avokado, misër, fruta agrumesh, brokoli, karota dhe bizele. Një vitaminë e dobishme gjendet në mëlçi, veshka, mish dhe të verdhat e vezëve. Dozimi i acidit folik është katërqind mikrogramë të substancës në ditë.

Bëj një pyetje

Врач Ermakova Angela Ivanovna obstetër-gjinekolog, endokrinolog i kategorisë më të lartë me përvojë 16 vjeçare, specialist me ultratinguj me përvojë, gjinekolog pediatrik. Angela Ivanovna është autore e rreth 170 punimeve dhe udhëzimeve të botuara për gjinekologjinë dhe endokrinologjinë.

Obzoroff
Shto një koment