pika RelaxiS për të luftuar stresin, pagjumësinë dhe depresionin

RelaxiS - përqendrimi i ushqimit, i dizajnuar për t'u marrë me stresin, depresionin dhe pagjumësinë. Forma e lëshimit Bëni relaksim me një vëllim prej 30 ml. Ajo ka një efekt qetësues në trupin e njeriut. Ai nuk përbën një kërcënim për shëndetin, i cili shoqërohet me procesin e prodhimit të tij, bazuar në përdorimin e materialeve ekskluzive bimore. Promovon rënien e shpejtë të gjumit, ekuilibron sistemet themelore të trupit.

Strukturë RelaxiS përjashton praninë e hormoneve dhe substancave të karakterizuara si psikotrope, medicinale dhe sintetike. Availableshtë në dispozicion për përdorim nga mosha 2 vjeç. Karakterizohet nga mungesa e alergeneve dhe efikasiteti i lartë. Tashmë mashtrimi i parë çon në një rezultat pozitiv. Cilësia e ilaçit konfirmohet nga një certifikatë e përshtatshme.

pika RelaxiS

Ndikimi i stresit tek një person është rreptësisht individual. Disa pushojnë të kontrollojnë situatën, ndërsa të tjerët, me shkallë të ndryshme suksesi, përpiqen t'i rezistojnë asaj. Stresi kontribuon në çrregullime psiko-emocionale. Vëmendja e një personi zvogëlohet, ai fillon të përjetojë frikë, përvojat e mbushin atë plotësisht, gjë që çon në pagjumësi.

Tani pacientët me simptomat e përshkruara më sipër trajtohen me sukses me ilaçin. RelaxiS. Kjo zgjedhje është e qartë. Mjeti i propozuar është në gjendje të eliminojë simptomat e stresit pa dëmtuar shëndetin. Effectivenessshtë vërtetuar efektiviteti i tij në luftën kundër neurozës, si dhe me çrregullimet psikopatike, dystonia vegjetariane dhe një sindromë që rezulton nga tërheqja e ilaçeve të fuqishëm.

Shkaqet e pagjumësisë

Distrregullimi i gjumit mund të ndodhë te të gjithë njerëzit që nuk e përdorin RelaxiS. Në të njëjtën kohë, ka arsye për këtë çrregullim specifik vetëm për gratë, burrat ose fëmijët.

Faktorët e pagjumësisë femërore përcaktohen nga pikat e mëposhtme:

 • dietë e pahijshme - është e nevojshme të përjashtohen format ekstreme, për shembull, në formën e urisë;
 • anemia - ndodh gjatë ciklit menstrual, i cili shoqërohet me humbje të madhe të gjakut;
 • çrregullim emocional - trupi femëror është i dizajnuar në atë mënyrë që të reagojë shumë ndjeshëm ndaj situatave stresuese. Burri është më i fortë në këtë drejtim;
 • hipotiroidizmi - funksion i dobët i tiroides për shkak të prodhimit të pamjaftueshëm të hormonit;
 • menopauza - ristrukturim i lidhur me moshën e trupit.

Në lidhje me burrat, shqetësimi i gjumit mund të çojë në pasoja katastrofike. Një rrezik i veçantë shoqërohet me pagjumësi kronike dhe faktin që mund të provokojë. Probabilitet i lartë i vdekjes së hershme. Në thelb, pagjumësia tek burrat shoqërohet me stresin dhe zakonet në formën e alkoolit dhe pirjes së duhanit.

Për njerëzit e moshuar, shqetësimi i gjumit është një normë e trishtuar. Ndryshimet që lidhen me moshën në trup janë arsyeja. Kësaj i shtohen faktorë rreziku, siç janë zakonet e këqija, mënyra e jetesës jo të duhur, darka shumë e vonë, etj.

Pagjumësia e fëmijëve është e ndryshme nga të rriturit. Efekti ushtrohet nga mosha dhe gjinia specifike e fëmijës. Nga një vit në pesë - një e katërta e fëmijëve janë të prirur për pagjumësi.

Kryesisht shqetësimi i gjumit tek fëmijët përcaktohet nga karakteristikat e moshës:

 • dhimbje barku;
 • dhëmbët janë prerë;
 • regurgitim i shpeshtë;
 • paqëndrueshmëria e regjimit ditor;
 • aktiviteti i tepërt fizik.

Ku të blej RelaxiS

Kërkesa për drogë RelaxiS vazhdimisht në rritje, por mos e kërkoni në barnatore. Shitja e pikave të këtij lloji organizohet ekskluzivisht në burimin zyrtar në internet të prodhuesit.

Në varësi të vendit, lista e çmimeve për Relax duket si kjo:

 • Rusia - fshij 999 .;
 • Bjellorusia - fshij 29. (Lokal);
 • Ukrainë - 399 gr .;
 • Kazakistani - 5390 tenge;
 • Kirgizistani - 1399 soms.

Warning! pika RelaxiS të rreme, për shkak të efektivitetit të këtij mjeti.

Blerja e pikave jo origjinale mund të çojë jo vetëm në mos arritjen e efektit të dëshiruar, por gjithashtu do të jetë i dëmshëm për shëndetin. Nëse dyshoni për shitësin, mos blini. Kontaktoni në faqen zyrtare të internetit ku mund të blini produktin origjinal dhe të merrni një konsultë të qartë me një specialist në lidhje me Relaxis.

Blej Relaxis nga stresi dhe pagjumësia

Përdorni përfitimet RelaxiS

Në rast të shqetësimit të gjumit, problemet lindin domosdoshmërisht. Enët e gjakut, organet e dëgjimit dhe shikimi vuajnë. Funksioni i trurit po ndryshon për keq. Proceset e shkëmbimit pushojnë së funksionuari normalisht.

Një burrë ka nevojë për pushim. Jeta shoqërohet me një shpenzim të vazhdueshëm të energjisë. Kalohet gjatë ushtrimit fizik dhe gjatë proceseve të mendimit. Për të rimbushur energjinë kërkon ushqim dhe gjumë.

Gjumi duhet të jetë i plotë. Fëmijët e vegjël rriten në një ëndërr. Për ta bërë këtë, atyre u duhen rreth 12 orë çdo ditë. Edhe përpunimi i informacionit nga truri kërkon pushim në formën e gjumit. Përndryshe, thithja e tij do të jetë jashtëzakonisht e ulët. Mungesa e gjumit çon në një çekuilibër në sistemet themelore të trupit: endokrin, somatik, nervoz. Nëse ata nuk funksionojnë siç duhet, atëherë kjo mund të shkaktojë çmenduri.

Stresi ditor, telashet e vogla dhe çdo përvojë - e gjithë kjo provokon pagjumësi. Ju e kaloni provimin, po largoheni diku ... Si rezultat, shqetësoheni dhe flini dobët. Në mëngjes, nuk mund ta njohësh veten në pasqyrë. Duket keq. Kjo sugjeron përfundimin: gjumi cilësor është i rëndësishëm për trupin, kështu që ju duhet të merreni aktivisht me shkeljen e tij.

Një numër i madh ilaçesh kontribuojnë në efektin qetësues. Disa prej tyre janë me origjinë sintetike, ndërsa të tjerët janë të natyrshëm. Vetëm kjo e fundit kursen shëndetin. Ju duhet t'i zgjidhni ato. Përdorimi i pjesës tjetër është një shfaqje e efekteve anësore. Mos bëni shaka me trupin tuaj. Zgjidhni për vete mjetet juridike "të drejta" për pagjumësinë, e cila, në veçanti, vlen RelaxiS.

Relaksi i përbërjes - ekstrakte natyrale, ekstrakte dhe pemë të bimëve. E gjitha natyrale është njëqind për qind. Pa hormone. Nuk ka substanca të klasifikuara si psikotrope, sintetike, medicinale dhe të modifikuara gjenetikisht. Me ndihmën e pikave, shpejt mund të bini në gjumë. Përdorimi i tyre lejohet që nga mosha e 2 vjet.

Препарат RelaxiS gjen aplikim në rastet vijuese:

 • pagjumësia kronike, e cila vlen edhe për lodhjen e shkaktuar nga mungesa e vazhdueshme e gjumit;
 • shqetësimi në procesin e rrjedhës së gjumit (vështirë të bjerë në gjumë, zgjimi i papritur);
 • mbivlerësimi në nivelin psikoemotiv;
 • një rritje në nervozizëm, duke arritur agresivitetin;
 • ankthi si rezultat i depresionit dhe çdo frike.

Kompleksi Relaxis kontribuon në:

 • bie shpejt në gjumë me arritjen pasuese të gjumit të thellë, i karakterizuar si i plotë;
 • vendosja e ritmit të gjumit me kalimin e fazave të kërkuara;
 • lehtëson stresin psikoemotional;
 • rivendosja e ciklit gjumë-zgjim;
 • eleminimi i nervozizmit, frikës, ankthit, mendimeve obsesive, agresionit, depresionit;
 • zvogëloni mundësinë e apnea;
 • transmetim më i mirë i impulseve të neuronit;
 • proceset penguese që çojnë në zhvillimin e dëmtuar mendor dhe uljen e kujtesës;
 • më pak të predispozuar ndaj sëmundjeve të pleqërisë në formën e, për shembull, Parkinson;
 • normalizimi i sjelljes së adoleshencës kur merr forma devijuese;
 • duke hequr qafe lodhjen kronike, e cila përfundimisht çon në një përmirësim të humorit;
 • rrit rezistencën e sistemit imunitar të trupit ndaj stresit;
 • ulja e numrit të dështimeve në trup si rezultat i humbjes së ekuilibrit psiko-emocional;
 • më pak të ngjarë të shfaqin shqetësime në punën e sistemit vegjetariane;
 • parandalimi i kushteve spazmatike, dhimbje koke dhe një ulje e funksioneve konjitive;
 • duke hequr qafe neurozat që vijnë nga infeksionet ose dëmtimet traumatike të trurit;
 • eleminimi i sëmundjes që shoqërohet me shkatërrimin e indeve të trurit në sfondin e alkoolizmit kronik;
 • rrisin rezistencën e indeve të caktuara (zemra, sytë, truri) ndaj mungesës së oksigjenit;
 • parandalimi i dëmtimit të indeve të trurit;
 • normalizimi i presionit të gjakut dhe rrahjeve të zemrës;
 • përmirësimi i vetive të gjakut, sigurimi i lëvizjes së tij nëpër anije, gjë që përjashton ndryshimet aterosklerotike në këtë të fundit;
 • lehtësoni problemet me goditje që ndodhin në një ëndërr;
 • parandalimi i tkurrjes së pavullnetshme të muskujve dhe shfaqja e sindromës së këmbëve të shpejta gjatë natës;
 • parandalimi i gjumit shumë të gjatë, i cili tejkalon kornizën biologjike të pranueshme, parazomninë të shkaktuar nga makthet, konfiskimet epileptike dhe somnambulizmi, si dhe paralizat e gjumit;
 • eleminimi i ngërçeve.

RelaxiS ekuilibron sistemin nervor dhe endokrin. Siguron rregullimin e funksionimit të tyre. Strukturat e sistemeve të tilla janë të ndërlidhura. Kjo bën të mundur rikthimin e gjendjes psiko-emocionale në normale, shtypjen e agresionit, rivendosjen e transmetimit të neuroneve, normalizimin e bioriteteve dhe ritmin cirkadian, dhënien e gjumit kursin e tij normal, në përputhje me fazat e përcaktuara nga natyra.

Me ndihmën e Relaxation, transmetimi i impulseve të neuronit rivendoset, gjë që ndërpritet kur:

 • problemet me zhvillimin mendor dhe kujtesën;
 • dështimet në nivelin e sistemit imunitar, i cili shoqërohet me situata stresuese;
 • ndryshime degjenerative në funksionimin e sistemit nervor, të manifestuara në formën e simptomave të sëmundjes së Parkinsonit ose Alzheimerit.

RelaxiS lehtëson marramendjen, dhimbjen e kokës dhe çrregullimet konjitive. Itshtë përshkruar kur zbulohen çrregullimet vegjetovaskulare, hipoksia e indeve të trurit dhe neurozat, të cilat ndodhin si reagim ndaj infeksioneve dhe dëmtimeve traumatike të trurit.

Veprimi bie qetësues relaksues. Pritja e tyre ju lejon të normalizoni rrahjet e zemrës dhe presionin e gjakut. Gjithashtu, përqendrimi është shumë efektiv në periudhat kur ekziston një probabilitet i lartë i goditjeve.

Me RelaxiS mund të arrini të bini në gjumë të lehtë dhe një pushim të mirë të natës me mosfunksionim tiroide, astmë dhe ndryshime shkatërruese në mushkëri. Ilaçi përshkruhet në mënyrë aktive në rast të simptomave të dhimbjes, këmbëve të shqetësuar, mioklonit dhe ngërçeve të natës.

Si rezultat i përpunimit, përbërësit e bimës humbasin vetitë e dobishme, të cilat nuk mund të thuhet për koncentratin Relaxis. Produkti i këtij lloji përmban substanca me origjinë natyrore, struktura molekulare e të cilave mbetet e pandryshuar. Një metodë e veçantë e përpunimit i jep bioasibilitetit të drogës dhe aktivitetit të kërkuar. E gjithë kjo çon në një përmirësim të cilësisë së gjumit dhe shpëtoj nga çrregullimet e tij.

RelaxiS promovon një rikthim në gjendjen e mëparshme psiko-emocionale, normalizon punën e sistemeve kardiovaskulare, somatike, endokrine, vegjetovaskulare dhe tretëse, si dhe sistemin nervor qendror.

Përdorimi i tij me qëllim të shërimit është shumë i thjeshtë. Nuk kërkon manipulim të përgatitjes paraprake. Nuk ka nevojë të gatuaj ose shpërndajë. Necessaryshtë e nevojshme vetëm t'i përmbahen dozës së saktë. Udhëzimi është bashkangjitur. Kërkon lexim të kujdesshëm për të përjashtuar problemet e mundshme.

Strukturë RelaxiS

Për të krijuar ilaçin, u përdorën bimë që u mblodhën në qoshet ekologjikisht më të pastër të planetit. Formula e koncentratit të ushqimit RelaxiS përbëhet nga ekstrakte amtare 6:

 1. Heather - 100 g lule të kësaj bime përmban 980 mg serotonin, dhe kjo është një substancë anti-stres që parandalon zhvillimin e gjendjeve depresive.
 2. Willow - përdoret një ekstrakt i lëvores, nga e cila është bërë aspirina. Zbut dhimbjet e kokës dhe gjendjet spazmatike.
 3. Nenexhiku - aplikoni ekstraktin. Ndihmon në lehtësimin e stresit nervor, eliminon dhimbjen e kokës dhe i jep një stabilitet më të madh sistemit nervor.
 4. Ginkgo biloba - drejton rritjen e fluksit të gjakut në organe, gjë që ka një efekt pozitiv në proceset e mendimit.
 5. Lotus - efekti i qetësimit, lehtësimi i tensionit nervor, shpëtimi nga pagjumësia, gjumi i shëndetshëm, zgjimi i lehtë.
 6. Asparagus - aplikoni një ekstrakt të ngopur me acid folik. Forcon gjendjen e sistemit imunitar, rrit tonin e trupit, krijon një humor pozitiv.

Udhëzime për përdorim

Marrja e duhur e koncentratit RelaxiS - dozimi i barit në përputhje me udhëzimet e bashkangjitura. Përdorimi i drejtpërdrejtë i ilaçit është pak i ndryshueshëm:

 1. Shkrihet në një gotë ujë 10 bie. Pritja ditore në mëngjes dhe në mbrëmje. Rriteni dozën në 20 që bie dhe merrni menjëherë nëse një situatë problematike paraqitet papritmas për shkak të stresit.
 2. Mundësia e dytë për marrjen e koncentratit është e krahasueshme me atë të përshkruar më lart. Dallimi është vetëm në një gjë - ne përjashtojmë ujin: 10 bie nën gjuhë.

E rëndësishme! Para përdorimit RelaxiSMos harroni të tundni shishen. Kjo madje do të dalë nga qëndrueshmëria e produktit.

Relaksimi i pritjes duhet të bëhet në interval kohor të barabartë. Ju mund t'i ndërlidhni këto procedura me vaktet. Në këtë rast, norma ditore është 3 herë. Kur njëra prej dozave mungon për ndonjë arsye, dhe herën tjetër mbetet rreth 4 orë, duhet të merrni dozën e zakonshme të barit, dhe pastaj të vazhdoni trajtimin në përputhje me skemën e pranuar. Një dozë e dyfishtë nuk duhet të merret.

Warning! Për një të rritur, një dozë jo më shumë se 10 bie.

Afati i kursit të trajtimit është 30 ditë. Ulja e kursit është e padëshirueshme. Sindroma e tërheqjes nuk është karakteristike për RelaxiS.

Efekti maksimal i përdorimit të pikave arrihet me kusht që zakonet e këqija të përjashtohen. Alkooli dhe duhani janë vdekjeprurëse për trupin. Në këtë rast, furnizimi i vitaminave në trupin e njeriut zvogëlohet globalisht, dhe ky tashmë është një problem shtesë.

Efektiviteti i drogës RelaxiS

Futja e parë e pikave çon në rezultate që mund të ndjehen pothuajse menjëherë. Personi qetësohet. Mendimet e tij ishin të një humor pozitiv. Shtë e mundur për të përmirësuar cilësinë e gjumit dhe për të hequr qafe pagjumësinë.

Në të njëjtën kohë, duhet të kihet parasysh se Relaxis nuk është një ilaç që ka kimikate në përbërjen e tij. Para nesh është një koncentrat ushqimi. Konsolidimi i efektit të veprimit të tij mund të arrihet vetëm pas një aplikimi relativisht të gjatë. Do të duhet një muaj për të qetësuar nervat plotësisht.

Kalo kursin RelaxiS - do të thotë që është e lehtë të biesh në gjumë, të ndalosh të hipësh lart natën dhe të takosh mëngjesin me një ndjenjë të forcës së plotë. Por nuk janë të gjitha. Ju merrni parandalimin e sulmeve në zemër dhe goditje në tru, si dhe sëmundje të pleqërisë.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment