Nanovein - Krem për trajtimin e venave me variçe: një përmbledhje e ilaçit Nanoven

Një kompleks modern nga venat me variçe Nanoven (emri origjinal Nanovein) është një mjet efektiv që jo vetëm që eliminon simptomat e sëmundjes, por gjithashtu lufton me shkaqet e tij. Mimi i kësaj krem ​​është në dispozicion për të gjithë, dhe mund ta porosisni në faqen zyrtare të prodhuesit. Më tej në këtë artikull, rregullat e përdorimit, avantazhet dhe përbërja e kompleksit do të diskutohen në detaje Nanovein.

E re për trajtimin e venave me variçe

Venat varikoze dhe shkaqet e sëmundjes

Sipas statistikave nga Organizata Botërore e Shëndetit, venat me variçe janë ndër dhjetë sëmundjet që përparojnë më shpejt.

Venat me variçe nënkupton humbjen e elasticitetit të mureve të venave, gjë që çon në një rritje të presionit në to, ngushtim ose shtrirje të pabarabartë. Mos tërheqja e jashtme e lëkurës e prekur nga venat me variçe është vetëm një pjesë e problemit. Shkelja e rrjedhës venoze të gjakut është shumë më e rrezikshme, gjë që ndikon në shëndetin e të gjithë organizmit. Mungesa e trajtimit në kohë çon në ulcerat trofike, pamjaftueshmërinë venoze, shfaqjen e mpiksjeve të shumta të gjakut.

Venat varikoze dhe manifestimet e sëmundjes

Shkaqet e venave me variçe janë si më poshtë:

 • ushqim i dobët;
 • mungesa e aktivitetit;
 • viskozitet i lartë i gjakut;
 • veshja e këpucëve të pakëndshme;
 • ilaçe hormonale;
 • predispozita gjenetike;
 • mungesa e substancave në trup që ushqejnë muret e venave.

Fillimisht, venat me variçe janë të fshehura dhe shfaqen në ënjtje të këmbëve, lodhje kronike dhe shfaqjen e asterisks hollë në lëkurë. Ndërsa sëmundja përparon, venat fillojnë të bymehen, veçanërisht në këmbë, shfaqet ekzema ose dermatiti. Kur enët e gjakut janë të bllokuara, pacienti shpesh ka marramendje, ethe, humbje të oreksit. Në format kronike të venave me variçe, formohen mpiksje të gjakut, trashet gjaku, gjë që çon në infeksion, inflamacion, nekrozë. Shumica e flebologëve rekomandojnë përdorimin e kremës në raste të tilla. varius и Nanovein, të cilat në mënyrë efektive eliminojnë çdo pasojë të venave me variçe brenda disa javësh të përdorimit.

Metodat e trajtimit për venat varikoze

Nëse keni simptoma të venave me variçe, duhet menjëherë të konsultoheni me mjekun. Pas kalimit të të gjitha testeve të nevojshme, mjeku do të zgjedhë një trajtim efektiv. Deri më tani, ekzistojnë disa mënyra për të luftuar sëmundjen:

 1. marrja e medikamenteve speciale (phleboprotektorët);
 2. terapia e ilaçeve (masazh, mbathje speciale, etj.);
 3. riparimi i një vene të dëmtuar me një metodë kirurgjikale ose lazer.

Meqenëse shumë pacientë kanë turp të konsultohen me një mjek me një problem kaq delikat si venat me variçe, ekspertët rekomandojnë të provoni terapi me ilaçe inovative. Një mjet i tillë që ka kaluar provat klinike dhe ka provuar efektiv është Nanoven.

Nanovein - një ilaç inovativ për venat me variçe

Xhel dhe kapsula kundër venave me variçe “Nanoven” - mbase mjeti më i mirë për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjes. Për dallim nga shumica e analogëve, ilaçi ndikon në shkaktarin e sëmundjes, domethënë forcon muret e venave dhe lehtëson dhimbjen. Formula inovative e ilaçit u zhvillua gjatë viteve të 8 nga phlebologët dhe ushqyesit kryesorë në botë. Pas një përzgjedhje të gjatë të përbërësve, shkencëtarët ishin në gjendje të gjenin kombinimin optimal të përbërësve që rivendosin strukturën e venave, stimulojnë qarkullimin e gjakut dhe përmirësojnë pamjen e lëkurës. Mbi 97% të pacientëve që përdorin kremën Nanovein, vuri në dukje një efekt pozitiv, dhe 78% e njerëzve gjetën një efekt të dukshëm të terapisë së venave me variçe.

Përfitimet e ilaçit

krem Nanovein ka efektet e mëposhtme pozitive:

 • rikthen rrjedhën e gjakut në venat, gjë që parandalon zhvillimin e trombozës;
 • eliminon dhimbjen, e cila arrihet në trajtimin e inflamacionit;
 • forcon muret e enëve të gjakut, gjë që ndihmon në lehtësimin e ënjtjes.

Drogës Nanoven është absolutisht i sigurt për shëndetin e njeriut, ka një përbërje plotësisht natyrale dhe është shumë i lehtë për t’u përdorur. Testimet e fundit klinike të këtij kremi, në të cilin morën pjesë më shumë se njerëzit 200, treguan se 90% e pacientëve me insuficencë venoze kronike filluan të ndjehen më mirë. Në 85% të rasteve, aplikimi i xhelit Nanoven ndihmuan për të kuruar ulcerat trofike, dhe në 31% simptomat e sëmundjes u ndaluan plotësisht. E gjithë kjo vërteton se ilaçi me të vërtetë funksionon dhe ndihmon 97% të pacientëve.

Përbërja e kompleksit Nanovein për trajtimin e venave me variçe

Siç u përmend më herët, kompleksi Nanoven përfshin vetëm përbërës natyrorë. Midis tyre, përbërja e xhelit Nanovein përfshin:

 • arrëmyshk - përmirëson rrjedhën e gjakut, shëron plagët;
 • dihidroergocristine - promovon zgjerimin e arteriolave;
 • hirudin - një kompleks i marrë nga shushunjat, ndihmon në hollimin e gjakut;
 • likopen - një ekstrakt i domates jeshile ul presionin e gjakut në venat;
 • allicin - zvogëlon depozitat e kripës, lufton pllakat e kolesterolit;
 • gështenja e kalit - normalizon tonin e venave, eliminon "ngecjen" e gjakut në enët.

kompleks Nanoven gjithashtu në dispozicion në kapsula për administrim oral. Në këtë formë, ilaçi ka përbërjen e mëposhtme:

 • elastina - përmirëson tonin venoz;
 • spec djegës - ul kolesterolin në gjak;
 • Escurin - ndihmon në normalizimin e presionit të gjakut;
 • kolagjeni detar - forcon muret e enëve të gjakut dhe kapilarëve;
 • gështenja e kalit - eliminon stanjacionin e gjakut në anije, lehtëson ënjtjen.

Meqenëse përbërja e kompleksit Nanoven është plotësisht e natyrshme, është absolutisht i sigurt për shëndetin e njeriut. Rastet e dehjes dhe mbidozës së drogës nuk janë vërtetuar. Kundërindikimi i vetëm për përdorimin e drogës është intoleranca individuale (alergjia) ndaj përbërësve të ilaçit.

Përbërja e kompleksit Nanoven

Metoda e aplikimit

Kompleks për trajtimin e venave me variçe Nanovein Në dispozicion në dy versione - xhel dhe kapsula. Secila prej tyre aplikohet ndryshe. Forma e përgatitjes së ilaçit nuk ka rëndësi për efektivitetin e trajtimit: çdo pacient ka të drejtë të vendosë në mënyrë të pavarur se si është më i përshtatshëm për të që të përdorë këtë ilaç për venat me variçe. Në formën e një xhel, Nanoven duhet të përdoret si më poshtë:

 • para-lani dhe vidhni vendin e aplikimit;
 • fërkoni butësisht përbërjen në vendin e inflamacionit;
 • prisni derisa xhel të përthithet plotësisht (zakonisht 10-15 minuta);
 • numri i rekomanduar i aplikacioneve në ditë është 2 herë, në mëngjes dhe në mbrëmje.

 

Nanoven kapsula për venat me variçe

kapsula Nanoven merret 2 një herë në ditë në copa 1, mundësisht para ngrënies. Kursi terapeutik është muaji 1, dhe rezultatet e para të pranimit do të jenë të dukshme brenda disa ditësh nga fillimi i trajtimit.

Ku të blej Nanovein për trajtimin e venave me variçe

Nanoven duhet të porositet vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit, përndryshe ekziston rreziku i marrjes së një false. Për ta bërë këtë, duhet të kaloni një procedurë të thjeshtë, e cila përfshin tregimin e adresës së dorëzimit dhe informacionin e kontaktit: emrin tuaj dhe numrin e telefonit. Të gjitha informacionet e treguara në faqe janë të garantuara të mbeten konfidenciale. Koha komplekse e dorëzimit Nanovein për trajtimin e venave me variçe është 5-7 ditë nga data e vendosjes së porosisë. Mimi i vajit është mjaft i përballueshëm për të gjithë pacientët dhe arrin në 590 hrvnias për banorët e Ukrainës, në Rusi kostoja e kësaj krem ​​është 990 rubla.

Blej Nanovein

Blej Nanovein me një zbritje prej 50%, i disponueshëm në shumë vende të Bashkimit Evropian. Çmimi i kremës për trajtimin e venave me variçe, duke marrë parasysh zbritjen, është 39 euro. Brenda 15 minutash pas vendosjes së porosisë për kremin për trajtimin e venave me variçe, menaxheri i konsulentit telefonon në numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

Shqyrtime të vërteta të aplikacionit Nanovein

Rishikimet e Nanovein përgjithësisht pozitive, sepse ilaçi me të vërtetë funksionon dhe eliminon çdo pasojë të venave me variçe. Prodhuesi pretendon se gjatë një kursi terapeutik për një periudhë prej 30 ditësh, një pacient me venat me variçe ndalon plotësisht përparimin e kësaj sëmundje, eliminon sindromat e dhimbjes, përmirëson rrjedhën e gjakut dhe strukturën e murit të enëve të gjakut. Edicioni tjetër i ditarit obzoroff.info ofron për të lexuar vlerësime reale të ekspertëve dhe konsumatorëve të zakonshëm në lidhje me këtë ilaç.

Avgustinovich Ivan Igorevich, Flebolog, Kiev:

Sipas përvojës së praktikës sime mjekësore, shpesh hasem në fazat e vona të venave me variçe. Pacientët zakonisht shtyjnë një vizitë te një specialist deri në fundit, me shpresën se sëmundja largohet vetë. Si rezultat, ata kërkojnë ndihmë kur është tashmë e pamundur të heqësh qafe plotësisht sëmundjen.

Si mjek, ju rekomandoj të gjithëve që kanë frikë të shkojnë te një flebolog ose që nuk e bën këtë për shkak të turpit (për arsye të tjera), provoni një mjet inovativ Nanovein. Formula e saj është plotësisht e padëmshme, dhe rezultatet tejkalojnë të gjitha pritjet. Ky është një nga ilaçet kryesore që ju këshilloj pacientëve të mi në të gjitha fazat e venave me variçe. Ai jo vetëm që lufton shkaqet e sëmundjes, por gjithashtu ka një efekt të dobishëm në shëndetin e pacientit. Komponentët aktivë të ilaçit, të cilët janë në dispozicion në formën e një xhel dhe kapsulë, lehtësojnë dhimbjen, inflamacionin, forcojnë muret e venave dhe përmirësojnë pamjen e lëkurës. Produkti është ideal për përdorim në shtëpi.

Elena, 47 vjet, Kursk:

Për herë të parë, venat me variçe filluan të shfaqen tek unë më shumë se 10 vjet më parë. Në atë kohë, sëmundja nuk më shkaktoi ndonjë siklet, dhe unë nuk shkova te mjeku, gjë për të cilën u pendova vërtet. Gradualisht, venat me variçe përparuan: venat u fryhen, këmbët filluan të bymehen dhe pas disa ushtrimeve fizike, u shfaqën dhimbje të forta. Provova shumë ilaçe, shumica e të cilave ose lehtësuan dhimbjen ose nuk kishin aspak efekt pozitiv.

Rastësisht, unë ngecja në internet duke reklamuar një ilaç të ri Nanovein, Vendosa ta provoja dhe nuk u zhgënjeva. Ky ilaç është plotësisht i natyrshëm, çmimi i tij pëlqen dhe efekti i marrjes së tij manifestohet brenda disa ditësh. Personalisht, kisha edemë, zgjatja e venave u ul në mënyrë vizuale, dhimbja në zonat e prekura u zhduk plotësisht. Kushdo që vuan nga venat me variçe, pavarësisht nga faza, unë rekomandoj të përdorni xhelin Nanoven.

Egor, 42 i vitit, Shën Petersburg:

Kam pasur venat me variçe para disa vitesh. Për një kohë të gjatë nuk doja të shkoja te mjeku, por duhej ta bëja. Në pritje, mjeku më këshilloi të provoja Nanovein. Ndër avantazhet e produktit, ai e quajti përbërjen natyrale, çmimin e lirë, formulën efektive dhe lehtësinë e përdorimit. Do të shtoj nga vetja, se xhel Nanoven më ndihmoi të shpëtoj nga dhimbja, lëkura ime u bë më elastike, venat e mia u ulën vizualisht. Pas një kursi trajtimi, unë ndalova përparimin e sëmundjes, dhe tani kjo nuk ndikon negativisht në shëndetin tim. Për të gjithë pacientët me venat me variçe, rekomandoj Nanoven.

Marina, 32 e vitit, Yekaterinburg:

Simptomat e para të venave me variçe filluan të shfaqen tek unë dy muaj më parë. Vendosa të mos shkoja te mjeku, por bleva një produkt novator, siç u tha, Nanoven. Fatkeqësisht, unë nuk e bëra këtë në faqen zyrtare të internetit. Droga ishte e rreme, kështu që nuk më solli një efekt pozitiv. Një muaj më vonë, unë urdhërova Nanoven në faqen zyrtare të prodhuesit, dhe ky mjet më ndihmoi shumë. Edemë në këmbët e mia u zhduk plotësisht, lodhja e përgjithshme e trupit u ul dhe toni im i venave u kthye në normalitet. Unë këshilloj të gjithë ta blejnë këtë krem ​​vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit ose nga shitësit e besuar, në mënyrë që të shmangin falsifikimet dhe humbjen e kohës dhe parave.

Nanovein për trajtimin e venave me variçe

Kështu krem Nanovein Shtë një ilaç efektiv për luftimin e venave me variçe, i cili ka një numër përparësish në krahasim me analogët konkurrues. Ky ilaç për trajtimin dhe parandalimin e venave me variçe karakterizohet me çmim të përballueshëm, përbërje natyrale, siguri absolute për shëndetin e njeriut. Pas disa pritjeve, do të ndjeni një përmirësim në gjendjen tuaj, dhe pas një kursi terapeutik përparimi i venave me variçe do të ndalet plotësisht.

Metoda të tjera të trajtimit dhe parandalimit të venave me variçe

Sot, venat me variçe janë një sëmundje vaskulare mjaft e zakonshme. Bota e mjekësisë është plot njohuri në lidhje me fushën e flebologjisë (shkenca që studion sëmundjet vaskulare, përfshirë trajtimin e venave me variçe), dhe për këtë arsye tani ka një larmi metodash, detyra e së cilës është të trajtojë plotësisht venat me variçe me masa të mëtejshme parandaluese.

Siç e dini, 40-50 vjet më parë, apo edhe shumë më herët, ata u përpoqën të trajtonin një sëmundje kaq tinëzare të njerëzimit si venat me variçe, siç thonë ata, në shtëpi: të gjitha llojet e recetave të "gjyshes", të shoqëruara me shpifje, supozohej se shëronin një person nga sëmundja e këmbës, por në fund, trajtimi i venave me variçe ende erdhi në një gjë: ndërhyrja kirurgjikale. Nuk është për t'u habitur pse pacientët e sotëm, duke përjetuar efektet e kësaj sëmundjeje, nuk duan të shkojnë në klinikë vetëm nga frika: "po sikur të duhet të shkoni në një operacion? "

Unë menjëherë dua të thyej të gjitha këto stereotipa, pasi mjekësia moderne që organizon trajtimin e venave me variçe tashmë ka përparuar aq shumë sa që ekzistojnë metoda më të përparuara pa dhimbje për trajtimin e venave me variçe, duke përdorur të cilat nuk keni nevojë të përdorni shërbimet e një kirurgu. Dhe pjesa më e madhe e njerëzve që erdhën në trajtimin e venave me variçe, për pjesën më të madhe, nuk kanë sëmundje vaskulare që kanë filluar në fazat e fundit.

Po, natyrisht, metoda "e vjetër klasike" për trajtimin e venave me variçe mbetet padyshim deri më sot në praktikën mjekësore, por kohët e fundit metoda kirurgjikale tashmë ka shteruar veten aq shumë sa që përdoret vetëm në rastet më ekstreme dhe në raste të rralla. Shumica e rasteve, si rregull, përfshijnë një qasje jo-operacionale të çështjes. Skleoterapia për momentin është vetëm një nga metodat e tilla inovative të trajtimit të venave me variçe, për më tepër, në të vërtetë është metoda kryesore e trajtimit.

Thelbi kryesor i skleoterapisë është që vena e shprehur (e dëmtuar) thjesht përjashtohet nga sistemi i përgjithshëm i qarkullimit të gjakut. Për më tepër, duke futur një substancë të veçantë "ngjitëse" në këtë venë, ena venoze e dëmtuar ngjitet së bashku. Sklerosant - ky është emri i këtij "super-ngjitës". Cilat janë avantazhet kryesore të skleoterapisë, e cila trajton venat me variçe: së pari, është pothuajse pa dhimbje për pacientin, dhe së dyti, nuk kërkohet fare prerja e venës, prandaj, nuk do të ketë shenja ose shenja të dukshme në vendin e venës së shëruar.

Teknika skleroterapike përdoret praktikisht në të gjitha llojet e sëmundjeve të sistemeve të enëve të gjakut venoz, duke përfshirë, siç u përmend më lart, trajtimin cilësor dhe efektiv të venave me variçe. Përjashtim në këtë rast është, ndoshta, vetëm momentet ku enët kanë pësuar metamorfozë, domethënë ndryshime patologjike në enët e venave kanë ndodhur. Ekzistojnë teknika të tjera moderne për këtë, për të cilat do të flasim pak më vonë në këtë artikull.

Cilat avantazhe të tjera të skleoterapisë mund të identifikohen? Nëse pacienti ka një të ashtuquajtur. format e lirshme të sëmundjes vaskulare venoze (merimangat, venat merimangë), trajtimi i venave me variçe do të jetë sa më efektiv me skleroterapinë. Një kusht i rëndësishëm: para se të filloni kursin e trajtimit, është e rëndësishme t'i nënshtroheni një kontrolli të plotë diagnostikues, i cili organizohet drejtpërdrejt nga flebologu juaj që merr pjesë.

Dhe vetëm atëherë ai do t'ju shkruaj një kurs të përshtatshëm të trajtimit për venat me variçe ose një xhel Nanovein për parandalimin.

Llojet e skleoterapisë për trajtimin e venave me variçe

 • 1. Skleoterapia eko - skleoterapia nën kontrollin e një skaneri dupleks special. Edhe venat më të thella në trupin e njeriut mund të zbulohen me ndihmën e një skaneri të tillë. Përdoret për venat më të mëdha dhe shumë shpesh vepron si një alternativë ndaj operacionit.
 • 2. Terapia me lazer është një teknikë mjaft e suksesshme dhe moderne që organizon trajtimin e venave me variçe. Duke përdorur këtë lloj trajtimi, ju mund të trajtoni me sukses venat me variçe në një kohë relativisht më të shkurtër pa ndonjë pasojë të pakëndshme. Edhe pse metoda e terapisë me lazer ka të mirat dhe të metat e saj të caktuara, megjithatë, në çdo rast, mjekësia moderne ka ecur prej kohësh dhe çdo vit ka gjithnjë e më shumë mundësi që lehtësojnë shumë punën e një flebolog dhe i japin pacientit besim në shërimin e tij të suksesshëm. ...
 • 3. Mikroskleoterapi - përdoren hala shumë të holla, të cilat ju lejojnë të hiqni lehtësisht venat e merimangës dhe formacione të tjera të vogla vaskulare, kryesisht të një shenje kozmetike.
 • 4. Dhe, së fundmi, arritëm në metodën më revolucionare-moderne të trajtimit të venave me variçe: Foam-Form - një teknologji e skleoterapisë duke përdorur një skaner supersonik dhe zgjidhje të bazuara në një formë shkumë (Foam-Form). Me ndihmën e teknologjisë Foam-Form, është e mundur të mposhtni pothuajse formën më të lënë pas dore të venave me variçe, kur venat shprehen fort në trupin e njeriut. Më parë, besohej se vetëm operacioni mund ta shpëtojë pacientin nga sëmundja. Tani, siç mund ta shihni, shkenca nuk qëndron në vend, dhe Foam-Form është një nga metodat më ultra-efektive në botë për momentin.

Meqenëse rastet e sëmundjeve janë të gjitha individuale, dhe secila metodë e trajtimit përmban, përveç avantazheve të saj, disavantazhet e saj të vogla, është flebologu që duhet të zgjedhë metodën më të mirë të trajtimit për ju.

Duke përmbledhur të gjitha sa më sipër, duhet thënë se nëse nuk këshilloheni me një flebolog në kohë, kjo mund të jetë e mbushur me pasoja serioze të pakëndshme, të tilla si formimi i ulçerave trofike dhe një mpiksje gjaku. Çfarë duhet të bëni për një person që ka gjetur të gjitha shenjat e dukshme të venave me variçe. Vendimi i saktë i qartë këtu do të jetë një vizitë në klinikë, në veçanti, një vizitë tek një flebolog i cili do të ekzaminojë plotësisht, të diagnostikojë dhe më pas të kryejë një trajtim kompetent.

Vetë trajtimi i venave me variçe në shumicën e rasteve sot është pa dhimbje, efektiv, duke përdorur një xhel Nanovein dhe teknologjitë më të përparuara, kështu që nuk ka absolutisht asnjë arsye për t'u shqetësuar për aplikimet kirurgjikale - tani shkenca dhe mjekësia janë në një rrugë tjetër, më të lartë dhe më të përparuar.

 

Bëj një pyetje

Ivan Avgustinovich

Flebolog, Augustinovich Ivan, është i angazhuar në diagnostikimin e venave me variçe dhe kryen ilaçe, si dhe trajtim lazer dhe kirurgjik të venave me variçe. Kryen monitorimin e pacientëve të tij në spital pas operacioneve.

Obzoroff
Komente: 2
 1. Avatar
  Silvia

  Unë jam 42 vjeç dhe përdor nanovein për 2 javë tani, dhe e vërteta është, këmbët e mia filluan të duken shumë më mirë dhe dhimbja ndjehej shumë më rrallë. Venat dikur fryheshin dhe dukeshin si rrjetë merimange, por tani jam i lumtur që e gjithë kjo është në të kaluarën. Unë rekomandoj ta provoni, nuk do të pendoheni!

 2. Avatar
  Helena

  Kam një fazë fillestare të venave me variçe që dua të provoj ilaçin tuaj

Shto një koment