Keraderm për trajtimin e psoriazës: përshkrimi i kremës, udhëzimet

Keraderm Ashtë një produkt që lufton simptomat e pakëndshme të psoriazës. Me veprimin e saj të fortë, kremi lehtëson inflamacionin dhe kruajtjen dhe riparon lëkurën e dëmtuar. Me përdorim të rregullt Keraderm, pllakat psoriatike shpërndahen, qelizat e vdekura hiqen dhe lëkura bëhet përsëri e butë dhe elastike.

Psoriaza është një gjendje kronike në të cilën qelizat shumohen 10 herë më shpejt sesa duhet. Qelizat e bardha të gjakut prodhojnë substanca inflamatore që shkaktojnë përhapjen e qelizave të lëkurës.

Simptomat mund të kontrollohen duke hidratuar siç duhet trupin dhe menaxhuar stresin. Për më tepër, të sëmurët nga psoriaza duhet të ndalojnë pirjen e duhanit, nëse duan të mbajnë nën kontroll këtë gjendje.

Edhe pse simptomat e psoriazës mund të ndryshojnë nga një person tek tjetri, më të zakonshmet janë lëkura e thatë, kore të trashet, ndjesia e djegies, kruajtja, dhimbja e nyjeve, lëvozhga e njollave. Pikat psoriatike ndonjëherë mund të duken aq të mëdha sa të mund të mbulojnë një sipërfaqe shumë të madhe të lëkurës. Lexoni më tej për të mësuar më shumë rreth këtij produkti.

krem Keraderm për trajtimin e psoriasis

Çfarë është Keraderm?

Keraderm Shtë një produkt inovativ që ndihmon në kontrollin e psoriazës. Kremi keratolitik mbështet ripërtëritjen natyrale të lëkurës, heq qelizat e vdekura dhe zvogëlon rrezikun e përsëritjes së pllakave psoriatike.

Mjafton të përdorni kremin dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, për të hequr qafe kruajtje, inflamacion dhe skuqje. Simptomat e pakëndshme të kësaj sëmundje kronike mund të lehtësohen edhe nga ditët e para të trajtimit.

Ekzistojnë shumë ilaçe për trajtimin e psoriasis, por është e rëndësishme të dihet se simptomat e sëmundjes dhe taktikat e trajtimit për secilin person janë të ndryshme dhe varen nga shumë faktorë, siç janë: lloji i psoriasis, prania e sëmundjeve shoqëruese, mosha e pacientit, madhësia e pllakave psoriatike dhe periudha kohore për acarime.

Keraderm - një zhvillim krejtësisht unik i shkencëtarëve, i cili ka kaluar provat klinike dhe ka treguar një rezultat të shkëlqyeshëm terapeutik. Ky xhel do të ndihmojë njerëzit me këtë sëmundje të lehtësojnë dhe lënë sëmundjen të "ngrijë" për vite me rradhë.

Për dallim nga trajtimet e tjera për psoriasis, Keraderm shumë më efektive për rikthimin e gjendjes normale të lëkurës. Fatkeqësisht, ne nuk kemi shumë detaje në lidhje me analizën e këtij produkti, kështu që nuk e dimë se sa të vërteta janë rezultatet. E vetmja informacion që kemi është dhënë nga prodhuesit mbi to faqen zyrtare të internetit.

Duke përdorur këtë krem, duhet të harroni psoriasis dhe të gëzoni përsëri lëkurë të bukur, të shëndetshme, sepse Keraderm zbut korninën shtresore të lëkurës dhe heq plotësisht qelizat e vdekura.

Duke përdorur këtë metodë efektive të trajtimit, rreziku i zhvillimit të psoriasis që prek zona të tjera të lëkurës është shumë i ulët. Administrata e faqes zyrtare pretendon se kur krijuan këtë krem ​​ata përdornin vetëm përbërës natyralë, prandaj nuk ekziston rreziku i efekteve anësore.

Sidoqoftë, unë rekomandoj që të konsultoheni me një mjek specialist përpara se të përdorni një produkt të tillë. Pyesni mjekun tuaj nëse Keraderm ju ndihmojnë të mbani nën kontroll sëmundjen, dhe nëse merrni një përgjigje pozitive, mund ta përdorni me siguri këtë krem.

Çfarë efekti arrihet kur përdoret Keraderm?

Keraderm ka një efekt keratolitik, kështu që arrin të zbutë dhe rigjenerojë lëkurën. Kjo krem ​​godet fort psoriazën pasi lehtëson kruajtjen, heq qelizat e vdekura dhe riparon lëkurën e dëmtuar.

Duke përdorur këtë krem ​​çdo ditë, ju do të parandaloni përhapjen e psoriazës në pjesë të tjera të trupit. Shtresa e keratinizuar e lëkurës do të bëhet shumë më e butë pas përdorimit Keradermdhe pllakat psoriatike do të zhduken.

Rezultati nga aplikimi Keraderm

Pasi të shpëtoni nga shenjat e pakëndshme të sëmundjes, përsëri mund të drejtoni një jetë normale, sepse nuk keni më nevojë të fshiheni nga sytë e njerëzve përreth jush. Përveç kësaj, nuk do të zgjoheni natën për shkak të kruajtjes së rëndë, kështu që do të flini më mirë, dhe ditën tjetër do të keni shumë më shumë energji.

E gjithë kjo është e mundur falë formulës aktive të kremit Keradermi cili promovon rinovimin e lëkurës dhe parandalon përhapjen e infeksionit.

Përbërja e kremës për trajtimin e psoriazës së lëkurës

Fatkeqësisht, prodhuesit nuk na sigurojnë një listë të përbërësve të përdorur për të krijuar këtë krem, por sigurojnë që ato janë me origjinë natyrore.

Sidoqoftë, do të ishte mirë të kërkonit më shumë informacion nga operatori i cili do t'ju kontaktojë për të konfirmuar porosinë, kështu që ju eliminoni rrezikun e reaksioneve anësore nëse jeni alergjik ndaj një prej përbërësve të produktit.

Si punon kjo Keraderm?

Krem ka një efekt të trefishtë, sa më shpejt që depërton thellë në lëkurë, fillon të eliminojë kruajtjen dhe inflamacionin. Pllakat psoriatike zhduken menjëherë, dhe qelizat e ngordhura eliminohen, duke lënë lëkurën të lëmuar dhe të butë.

Keraderm promovon rinovimin e lëkurës dhe minimizon rrezikun e përsëritjes së simptomave të kësaj sëmundjeje. Me këtë krem, pacientët me psoriazë mund ta mbajnë nën kontroll këtë gjendje ndërsa shijojnë lëkurë të shëndetshme dhe të butë.

Ndërsa krem ​​depërton në shtresat e poshtme, përbërësit Keraderm hidratoni dhe rregulloni lagështinë e lëkurës. Kështu, lëkura e ndjeshme bëhet përsëri e shëndetshme dhe e butë. Efektiviteti i kësaj krem ​​është për shkak të një formule të fuqishme të bazuar në përbërës aktivë që veprojnë drejtpërdrejt në burimin e problemit.

Udhëzime për përdorimin e kremës në trajtimin e psoriasis

Metoda e aplikimit të kremës Keraderm:

 • Para aplikimit të kremës, është e nevojshme që të shpëlani zonën e prekur të lëkurës me ujë të ngrohtë.
 • Një sasi e vogël kremi aplikohet në lezione.
 • Fërkojeni kremin në mënyrë të barabartë në të gjithë zonën e zonës së prekur të lëkurës.
 • Lëreni ilaçin në trup për 20 minuta.
 • Hiqeni xhelin e mbetur me një leckë ose pije me ujë të ngrohtë.
 • Për të arritur një rezultat të qëndrueshëm, është e nevojshme të aplikoni Keraderm brenda tre javësh, por pas aplikimit të parë, vjen një lehtësim i rëndësishëm. Kursi i rekomanduar i trajtimit është 30 ditë.

Udhëzime për krem Keraderm

Keraderm për trajtimin e psoriazës nuk rekomandohet për përdorim nga të miturit, gratë shtatzëna dhe nënat gjidhënëse. Përveç kësaj, ky produkt nuk duhet të përdoret nga ata që janë alergjikë ndaj ndonjë prej përbërësve të tij. Ju lutemi lexoni me kujdes udhëzimet në paketimin e produktit përpara se ta përdorni.

Shqyrtime dhe komente të produkteve

Ky produkt tashmë është përdorur nga shumë njerëz që vendosën të japin mendimin e tyre për rezultatet e marra në forume të ndryshme. Ne i analizuam komentet e tyre dhe arritëm në përfundimin se ata kryesisht janë të kënaqur me veprimin e kremës. Keraderm.

Sigurisht, ka njerëz që nuk janë të kënaqur, por numri i tyre është mjaft i vogël. Ne duhet të dimë që rezultatet ndryshojnë për secilin person, në varësi të faktorëve të ndryshëm, siç është reagimi i trupit dhe faza e zhvillimit të sëmundjes.

Kostoja e kremës Keraderm dhe pse nuk mund ta blini atë në barnatore

Ndërsa ky produkt nuk gjendet në farmaci, kështu që ata që dëshirojnë ta blejnë atë duhet të shkojnë në faqen zyrtare të prodhuesit Keraderm dhe plotësoni një formular për porosinë me informacionin e kontaktit. Pas disa minutash, operatori do t'i kontaktojë ata për të vendosur të gjitha detajet në lidhje me dorëzimin e paketës. Pricemimi i produktit 39 euro. Dorëzimi kryhet me korrier, pagesa bëhet pas marrjes së ngastrës.

Blej Keraderm

Uebfaqja e prodhuesit hapet në anglisht; për të zgjedhur gjuhë të tjera, duhet të zgjidhni skedën "Kërkesa e kthimit". Kjo është shumë e papërshtatshme për shumicën e evropianëve. Ne kemi zgjedhur të gjitha faqet që janë përshtatur në gjuhën e dëshiruar dhe kemi përpiluar një listë të vendeve në të cilat kryhet dorëzimi:

 • АвстрияАвстрия;
 • HungariHungari;
 • GjermaniGjermani;
 • SpanjëSpanjë;
 • ItaliItali;
 • PoloniPoloni;
 • PortugaliPortugali;
 • RumaniRumani.

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment