Rigjeneruesi i lëkurës Jetbalsam nga ulcerat, plagët dhe djegiet Jet Balm

Jetbalsam - një ilaç efektiv për ringjalljen e lëkurës së dëmtuar. Shtë një antiseptik dhe qetësues i shkëlqyeshëm i dhimbjeve. Rekomandohet për përdorim në rast të cikatrizimit patologjik të lëkurës, si dhe për ngrirje të rëndë.

Jet Balm shëron në mënyrë efektive plagët dhe ulcerat, përshpejton trajtimin e plagëve të presionit dhe djegiet e shkallëve të ndryshme. I përshtatshëm për pacientët e moshuar, si dhe për njerëzit me diabet. Nuk ka kundërindikacione për një sistem imunitar të dobësuar.

Me balsam Jet, indet e dëmtuara të lëkurës mund të riparohen pa operacion (shartimi i lëkurës nuk kërkohet më). Mjet ndihmon për të eleminuar dhimbjen dhe dehjen.

JetBalsam është një trajtim efektiv dhe i sigurt dhe shkathtësia e lartë e produktit është provuar vazhdimisht gjatë testimit dhe cilësia e produkteve kontrollohet nga GOST.

Produkti u shfaq në treg pas më shumë se 20 vjet kërkimesh shkencore, ai rrit vetitë rigjeneruese të qelizave të lëkurës, dezinfekton dhe stimulon epitelizimin e zonave të dëmtuara të lëkurës. Komponentët e balsamit ndihmojnë për të rivendosur shpejt dhe në mënyrë efektive elasticitetin, butësinë dhe vitalitetin e indeve të trupit.

Ku të blini Jet Balm

Blej Jetbalsam mund të gjenden në faqen zyrtare të prodhuesit në internet. Për ta bërë këtë, duhet të paraqisni një kërkesë zyrtare dhe të lini të dhëna personale për reagime. Tjetra, menaxheri i dyqanit do t'ju kontaktojë për të sqaruar të gjitha detajet e transaksionit. Mallrat paguhen pas marrjes në zyrën postare. Çmimi Balsam Jet:

 • në Rusi - 990 rubla.
 • për banorët e Kazakistanit - 5500 tenge.
 • në Ukrainë - 400 hryvnia.

Për të porositur produktet në vendet e tjera, duhet të sqaroni çmimet në sit.

Strukturë Jetbalsam

Krem shërues Jetbalsam krijuar mbi bazën e komponentëve natyrorë, ai përmban ekstrakte të bimëve që rriten në zona ekologjikisht të pastra të planetit tonë. Le të shqyrtojmë më në detaje përbërësit e balsamit dhe vetitë kryesore të tyre.

 • Oleoresins. Kjo është ajo që zakonisht quhet rrëshirë e pemës së kedrit. Komponentët e tij aktivë kontribuojnë në shërimin e plagëve dhe rigjenerimin e indeve të dëmtuara. Zhivitsa është përdorur prej kohësh për trajtimin mjaft efektiv të sëmundjeve të ndryshme. Rrëshira e kedrit pasuron trupin e njeriut me vitamina C dhe D. Ai përbëhet nga substanca të paqëndrueshme dhe acide rrëshire.
 • Gjalpë Shea Ky komponent unik në përbërjen e balsamit ka një efekt të shkëlqyer antiseptik. Ky është armiku më i keq për të gjitha llojet e formacioneve të kërpudhave, baktereve, mikrobeve dhe madje edhe viruseve. Gjalpi Shea normalizon proceset metabolike, lehtëson inflamacionin, rrit rigjenerimin e indeve.
 • Temjani është i kuq. Përdoret për të eleminuar komponimet toksike. Agjent i shkëlqyeshëm baktericid. Parandalon procesin inflamator, parandalon mutacionin e qelizave. Ashtu si përbërësit e tjerë të përbërjes së produktit medicinal, ai ka veti të mira rigjeneruese. Shëron plagët dhe ulcerat pa dhëmbje në sipërfaqen e lëkurës.
 • Ekstrakt peme balsami. Ajo vepron si një anestetik, lehtëson inflamacionin. Ky është një nga ekstraktet më të fortë për çështjen e baktereve neutralizuese. Pema e balsamit vlerësohet për një sasi të madhe të substancave thelbësore që kontribuojnë në eliminimin e dhimbjes. Ekstrakti është efektiv për problemet e lëkurës tek diabetikët dhe njerëzit e moshuar të dobësuar. Ajo përballon shërimin e dëmtimit të lëkurës në shkallën më komplekse. Ndihmon për të hequr qafe plagët e presionit dhe ulcerat e thella.
 • Mirra. Kjo bimë e do një klimë të thatë, rritet në Sudan dhe Etiopi. Mirra krenohet me një gamë të gjerë efektesh. Substancat aktive të bimës janë natyrore unike. Ato kontribuojnë në shërimin e menjëhershëm dhe riparimin e indeve dhe tonifikojnë lëkurën. Sot është një komponent i domosdoshëm në prodhimin e shumë ilaçeve bimore. Kjo për shkak se mirra është plotësisht e sigurt për shëndetin e njeriut. Një mjet unik për ruajtjen dhe ruajtjen e shëndetit të lëkurës.
 • Ekstrakt Adams Rhododendron. Antioksidanti natyral ka një efekt të dobishëm në sistemin imunitar të njeriut. Mbron lëkurën nga rrezatimi ultravjollcë, i cili është një gjendje e rëndësishme për djegiet e rënda të trupit. Parandalon formimin e tumorit. Gjithçka bën Jetbalsam një mjet veçanërisht i popullarizuar për të rriturit dhe fëmijët ndërsa është në kontinentet e nxehta (për shembull, gjatë pushimeve familjare në vendet me kushte të nxehta klimatike).
 • Vajra esencialë. Efektiviteti i lartë i vajrave thelbësorë ka qenë prej kohësh padyshim. Ato u përdorën gjatë ekzistencës së perandorive antike (më shumë se 3000 vjet më parë).

 

Vajrat thelbësorë Jetbalsam:

 • argan;
 • Vaj tuberoze;
 • Sandalwood;
 • Iris;
 • Vaj barbarozë;
 • Vaj Margose (Nimes).

Këto vajra kanë një efekt kompleks në trupin e pacientit. Lehtësoni inflamacionin, eliminoni viruset, mbani ekuilibrin kimik optimal. Vajrat esencialë që përbëjnë produktin gjithashtu kanë një efekt pozitiv në imunitetin e njeriut.

Rezultatet e hulumtimit

Klinikat më të mëdha në Kinë, SHBA, Rusi, Japoni dhe vende të tjera morën pjesë aktive në testimin e një agjenti të ri terapeutik Jetbalsam. Secili studim ishte i ndryshëm nga ai i mëparshmi, sepse specializimi i klinikave është i ndryshëm. Ju mund të shihni rezultatet zyrtare të testit.

Testimi përfshinte pacientë të moshës 6 deri 82 vjet. Llogaritjet janë kryer në kushte universale: Jet Balm përdoret pa përshkrimin e mëvonshëm nga mjeku që merr pjesë. Me fjalë të tjera, ilaçet e tjera nuk përdoren gjatë periudhës së studimit.

Burn trajtim

 • 100% e subjekteve u shpëtuan nga dhimbja dhe ndjehen një përmirësim të dukshëm në gjendjen e tyre të përgjithshme menjëherë pas terapisë.
 • 87% e subjekteve nuk kishin më nevojë për transplantim të lëkurës, dhe gjithashtu treguan zhdukjen e pjesshme të blisters nga një djegie.
 • 68% e subjekteve raportuan shërimin e plotë të lëkurës së dëmtuar pas ditëve të aplikimit 7 Jetbalsam.

Shënim: gjatë rishqyrtimit 100,% e pacientëve konfirmuan shërimin e plotë - madje edhe djegiet kritike u zhdukën.

Trajtimi i plagës

 • 96% e subjekteve treguan që inflamacioni i lëkurës dhe sindroma shoqëruese e dhimbjes pushuan së shqetësuari pacientët menjëherë pas aplikimit të balsamit.
 • Në 80% të subjekteve, shërimi i pjesshëm i plagëve të shkallëve të ndryshme është vërejtur në më pak se javë 1 të përdorimit të Jet-Balsam.
 • 75% e subjekteve treguan shërimin e plotë të lëkurës pas një ekzaminimi të dytë të mjekut.

Studime të shumta për kremin shërues kanë konfirmuar efektivitetin e lartë të ilaçit në trajtimin e plagëve purulente dhe të kafshuara.

Trajtimi i ulcerave (përfshirë trofikët)

 • 98% e subjekteve pjesërisht shpëtuan nga inflamacioni i lëkurës dhe ndjeu një përmirësim menjëherë pas përdorimit të produktit.
 • 79% e subjekteve refuzuan një operacion të shartimit të lëkurës, duke shpjeguar zgjedhjen e tyre me përmirësimin e shpejtë të mirëqenies së tyre.
 • 67% e subjekteve treguan një mungesë të plotë të gjurmëve të plagëve të pakëndshme në lëkurë.

Shënim: pacientët iu nënshtruan një ekzaminimi të përsëritur brenda gjashtë muajve dhe treguan zhdukje të plotë të simptomave të sëmundjes.

Trajtimi i shtretërve

 • 97% e subjekteve treguan një përmirësim të dukshëm të gjendjes së zonave problematike të lëkurës. Ndryshime të rëndësishme kanë ndodhur edhe në lidhje me procesin inflamator - për më mirë.
 • 76% e subjekteve refuzuan shërbimet e një kirurgu.
 • 62% e subjekteve vunë re një përmirësim të mprehtë në shëndet pas aplikimit të balsamit.

Shënim: një kurs i gjatë trajtimi përmes Jetbalsam në përputhje me rregullat e specifikuara në udhëzime ju lejon të heqni qafe plagët e presionit dhe të parandaloni shfaqjen e tyre të mëtejshme.

Jetbalsam konfirmoi gjithashtu efektivitetin e tij në trajtimin e sëmundjeve të mëposhtme:

 • dermatit;
 • ulcerën;
 • Kafshimet e insekteve;
 • Dëmtimi i thithjes së thonjve.

Jet Balm përdoret për: shfaqjen e plagëve purulente dhe të kafshuara, djegie të shkallëve të ndryshme (pavarësisht nga lloji), ulcerat, çarjet e rënda të lëkurës, plagët e presionit, inflamacionin e lëkurës, çarje në lëkurën e këmbëve, thonjtë e rrënjosur.

Vetitë farmakologjike

Si pjesë e një balsami shërues Jetbalsam nuk përmban përbërës toksikë dhe agresivë. Efektiviteti i një produkti medicinal bazuar në ekstrakte bimore është për shkak të dozës kompetente dhe të saktë të të gjithë përbërësve të përbërjes. Natyraliteti i balsamit dhe një hulumtimi disa vjeçar janë një garanci që produkti është i sigurt për shëndetin e njeriut.

Jetbalsam - Kjo është më shumë se përbërës natyralë 100. Eachdo substancë zgjidhet në mënyrë që të ndikojë në mënyrë optimale manifestimet e ndryshme të sëmundjeve të lëkurës. Ky është një mjet i besueshëm që do të jetë mbrojtja e përsosur kundër të gjitha llojeve të infeksioneve. Ilaçi përdoret në doza të vogla, kështu që nuk mund të vihet në dyshim të shfaqjes së efekteve anësore dhe reaksioneve alergjike.

Disa komponentë në balsam zgjidhen në atë mënyrë që të përmirësojnë efektin e njëri-tjetrit. Vajrat esencialë dhe ekstraktet bimore kanë një efekt analgjezik, kështu që pacienti ndjen një përmirësim të konsiderueshëm të mirëqenies menjëherë pas përdorimit Jetbalsam.

Shërimi i zonave të dëmtuara të lëkurës është kryesisht për shkak të faktit se substancat biostimuluese të ilaçit bien në plagë të hapura dhe kanë një efekt të dobishëm në sistemin imunitar dhe proceset metabolike në trupin e njeriut. Këto substanca bëjnë që qelizat e gjakut mbrojtës të funksionojnë në mënyrë optimale. Kështu, rreziqet për të hyrë në gjakun e infeksioneve të ndryshme që komplikojnë sëmundjen janë zvogëluar. Falë veprimit të Jet Balsam, lëkura është rikthyer saktë dhe gradualisht, mbi të nuk formohen plagë të trashë.

Jet Balm gjithashtu rekomandohet për t’u përdorur me probleme kozmetike. Shfaqja e puçrrave dhe puçrrave është një shembull i gjallë i lëkurës jo të shëndetshme në fytyrë dhe pjesë të tjera të trupit. Në këtë rast, është e domosdoshme të kujdeset për restaurimin e tij kompetent. Balsami ju lejon të arrini një pamje të bukur të lëkurës, si dhe të përmirësoni gjendjen e saj.

Si funksionon Jetbalsam dhe udhëzimet

Dëmtimi çon në dëmtimin e indeve të proteinave. Shkalla e prishjes së tyre ndikohet gjithashtu nga substancat toksike në trup, bakteret dhe proceset inflamatore. Akumulimi i komponimeve të amoniakut dhe produkteve të prishjes së proteinave depozitohen gradualisht në fokusin e lezionit.

E gjithë kjo menjëherë çon në dehje të indeve të lëkurës. Procesi i rigjenerimit bëhet problematik, pasi bakteret dhe mikrobet ndikojnë negativisht në këtë funksion. Indet humbasin qëndrueshmërinë e tyre, shfaqet një akumulim qelb, aktivizohet inflamacioni.

Vlen të përmendet se një ndërprerje në funksionimin e qelizave të lëkurës mund të çojë në destabilizim të metabolizmit. Nëse qelizat nuk dëmtohen shumë, metabolizmi është rritur, me dëmtim kritik pezullohet. Kështu funksionon mekanizmi i stresit të indeve, duke çuar në reagime të ngjashme të trupit.

Asnjë nga proceset e përmendura nuk është normë për një person të shëndetshëm. Veprimi efektiv i Jet Balsam ndihmon për të zgjidhur këtë problem absolutisht të sigurt dhe pa pasoja. Jet Balm ndihmon në shndërrimin e proteinave që prishen në një burim energjie për qelizat e pambrojtur të lëkurës.

Falë këtij mjeti, pacienti shpëton nga sindromi i dhimbjes, fiton mbrojtje të besueshme kundër dehjes së trupit, ënjtja e tij zhduket. Komponentët aktivë të balsamit bëjnë që sistemi imunitar i njeriut të funksionojë në nivelin e duhur. Jetbalsam mbron plagët e hapura në lëkurë nga depërtimi i baktereve të ndryshme dhe kërpudhave në to. Kremi shërues gjithashtu kontribuon në pastrimin në kohë të sipërfaqes së dëmtuar të lëkurës nga indet "e vdekura". Jet Balm ndihmon lëkurën të marrë frymë, përmirëson gjendjen e saj - proceset rigjeneruese përshpejtohen në kushte të tilla, dhe ju duhet ta përdorni atë sipas udhëzimeve të paraqitura në foto.

Opinioni i specialistëve

Shumë njerëz kanë tendencë të bëjnë panik në momentet më të rëndësishme. Në vend të ndihmës në kohë për viktimën, ata janë të hutuar dhe nuk dinë se çfarë të bëjnë. Ofrohet ndihma e mëvonshme, aq më e vështirë mund të jetë situata. Ka raste kur pakujdesia njerëzore çon në nevojën për kirurgji komplekse. Dhe pak njerëz e dinë që kjo lehtë mund të shmanget. Jet Balm është një mjet unik për shërimin e djegieve dhe plagëve. Komponentët aktivë depërtojnë lehtësisht në një plagë të hapur dhe kontribuojnë në pastrimin dhe rigjenerimin e indeve të dëmtuara. Duke përdorur shembullin e pacientëve të saj, ajo ishte e bindur që balsami shërues vepron shpejt dhe në mënyrë efektive. Dëgjuar në mënyrë të përsëritur komente lajkuese për Jet Balsam dhe faleminderit për këshillat e mira. Ndoshta pacientët e shëndetshëm janë shpërblimi më i mirë për çdo mjek. Jam i sigurt se ky mjet duhet të jetë në çdo kabinet të mjekësisë shtëpiake. Sidomos nëse ka fëmijë të vegjël në shtëpi.

Nagornaya T. A., mjek ambulance, përvojë 11 vjet.

Gama e mjeteve juridike për djegie është e mrekullueshme në larminë e saj. Sidoqoftë, veprimi i tyre shpesh ka për qëllim vetëm eliminimin e tronditjes së dhimbjes. Duhet të flasim për një rezultat pozitiv afatshkurtër, por jo për eliminimin e plotë të një problemi serioz. Avantazhi kryesor i Jet Balm është se ky mjet rikthen plotësisht shtresën e dëmtuar të lëkurës dhe nuk maskon dhimbjet pas një djegieje, siç bëjnë analogët. Praktika tregon atë aplikim Jetbalsam shpëtoi një numër të madh njerëzish nga nevoja për të shkuar nën thikën e kirurgut.

Sergey Leonidovich, kirurg i departamentit të djegies, përvojë 13 vjet.

Crarjet e thithkave janë një problem i zakonshëm midis grave në periudhën pas lindjes. Shpesh kjo është rezultat i kapjes së pamjaftueshme të fëmijës në gji gjatë ushqyerjes. Ky problem i dobët mund të zgjidhet me Jet Balm. Rezultati: dhimbja zhduket, plasaritjet shërohen. Dëmi i vogël vonohet pas përdorimit të shumëfishtë të produktit, dhe në raste më të avancuara - mesatarisht, me 50%. Kur rishqyrtoni pacientët, gjërat janë shumë më mirë. Në shumicën e rasteve, çarje të mëdha në thithkat zhduken plotësisht. Në praktikën time, balsami Jet ka qenë pozitiv për mbi 2 vjet.

Irina Oleinik, mamologe, përvojë 8 vjet.

Shqyrtime pacientësh

Inga, viti 51:

Kishte probleme serioze me lëkurën e fytyrës dhe shpinës. Ishte e pamundur ta shikosh veten në pasqyrë - një zhgënjim. Lëkura e përflakur, gjithçka që kruhet, është e dëmtuar. Pajisja e ndihmës së parë ishte duke shpërthyer me numrin e ndihmave të ndryshme, por tani të gjitha fluturuan në urnë. Shtë e mjaftueshme për mua që të ketë Jet Balm në shtëpi të jetë i qetë për veten time dhe familjen time. Provuar në mënyrë të përsëritur ilaçin për djegien nga dielli dhe shkurtimet. Efekti është i mrekullueshëm.

Igor, 47 vjet:

Na vjen keq për detajet, një çiban u shfaq afër vendit kauzal. Nuk mund të vendosja të shkoj te mjeku. Dhe kur erdhi, u pendua për këtë edhe më shumë, sepse gruaja po merrte. Ndjesi të tmerrshme. Ishte e mbushur me bojë si një klasë e shtatë. Isshtë për të ardhur keq që nuk e dija më parë për një mjet të tillë. Ajo ndihmoi fjalë për fjalë në ditët 6.

Victor, 53 i vitit:

Ne jetojmë në veri, dhe prej atje ka probleme të vazhdueshme me ngricat. Fëmijët preken veçanërisht. Nipi u ankua se pas shëtitjes ai nuk i ndjeu gishtat. Shpejt lyeshëm Jet me balsam, bëri një fashë dhe u dërgua për të fjetur. Të nesërmen në mëngjes gjithçka ishte super. Tashmë ai vetë shpëtoi pasi pastroi dëborën. Cfare te bejme Dimri është pothuajse gjatë gjithë vitit. Vajza ndonjëherë përdor një avion për shkurtime, gjithashtu kursen.

Sergey, 59 vjet:

Në pleqëri, thonjtë filluan të rriten në "mish". Tolershtë e tolerueshme në shtëpi, por këpucët në rrugë nuk mund të vishen. Jet Balm ndihmoi në tetë ditë. Thjesht u shërua si një qen! Unë i këshilloj të gjithë.

Maksim, 35 vjet:

Nuk i pyeta pushimet tona të fundit familjare. Shtyrë në det dhe diell, të djegur si qymyr në zjarr. Blisters dhe mbeturinat e tjera. U dogj nga zjarri, dhimbje të tmerrshme, lëkurë sikur të mos ishte gjallë. Përfitimi i fqinjëve të dhomës së hotelit ishte një mjet i mirë. Eksperimenti i parë u vu për mua, pasi ishte i papërshtatshëm para familjes. Unë nuk mbaj shënime. Dhimbja kaloi në 15-20 minuta. Të nesërmen tashmë u ndjeva si njeri. Të afërmit vijuan udhëheqjen time, gjithçka përfundoi për fat të mirë.

Andrey, 48 vjet:

Dhe jeta po bëhet më e mirë! Ndihmoi këtë balsam. Pas verës, thembra u plas në dacha (kopsht, kopsht kuzhine, këmbë të zhveshur). Diku jo shumë, por diku me dhimbje. Gruaja ime më bëri që të hiqja dorë nga gjithçka dhe të mjekohesha. Kënaqur me rezultatin!

Valeria, 43 i vitit:

Asnjë ide se çfarë do të bënim në det pa Jet Balm, pasi djegëm në diell ditën e parë. Nuk dua të iki, por është e pamundur të dal jashtë. Ata flinin tmerrësisht natën e parë dhe në mëngjes na sollën një krem ​​shërues nga pritja. Me darkë, mbaj mend, jemi ndierë mirë. Qëndruam pak në dhomë dhe vazhduam pushimin. Para largimit, ata madje arritën të rrezonin përsëri.

Natalia, 36 vjet:

Më është përshkruar ky balsam për të trajtuar dermatitin e lëkurës. Disa orë pas aplikimit, lëkura është shumë më e butë. Pas tre ditësh unë isha në gjendje të vishesha normalisht, dhe më në fund ajo pushoi së torturuari. Siklet ishte minimale. Lyeva lëkurën edhe 4 herë, me një shtresë të hollë - kjo ishte e mjaftueshme për të eleminuar plotësisht problemin. Veryshtë shumë e këndshme të harrosh këtë telashe, falë mjekut për rekomandimin!

Tamara, 52 i vitit:

Natyra më “shpërbleu” me një lloj lëkure të tmerrshme. Dhe nëse në rininë time unë akoma arrita të përmirësoja gjendjen e saj, atëherë më afër pensionit gjithçka bëhej shumë kritike. Jo një fytyrë, por një fytyrë e një sharpei! Lëkura e thatë, palosje të thella, qërim i përhershëm. Kozmetika nuk dha më efektin e dëshiruar. Shtë e frikshme të imagjinohet se sa para u shpenzuan për krem ​​dhe maska ​​të padobishme. Me Jet Balm, rifitoi tërheqjen e saj të mëparshme. Unë këshilloj!

Tatyana, 50 vjet:

U shqetësova për lëkurën e lënduar. Unë punoj me njerëz, kështu që nuk mund të shfaqem në sytë e tyre me një fytyrë të kuqërremtë. U trajtua me mjete juridike popullore, por kursente maksimumi nja dy ditë. U drejtova te një dermatolog i njohur dhe mësova prej tij për ilaçin shërues të Jet Balm. Fatkeqësisht, ai nuk ishte në klinikë, duhej të porositej në dyqanin online. Mora paketën dhe vrapova për të provuar)). Inflamacioni ka kaluar, lëkura e duarve dhe fytyrës është bërë elastike. Tani mund të bëni një pushim të sigurt dhe të ndjeheni më së miri.

Alexander, 44 i vitit:

Ne shkuam me miqtë në një udhëtim kampingu. Zakonisht gjithçka ishte në rregull, por kësaj radhe preva fort këmbën time në një gur. Pothuajse nuk kishte ilaçe, vetëm gjëra të vogla. Ai filloi të zgjidhte mjetet e ndihmës së parë të miqve dhe gjeti Jet Balm. Shoku mendoi se ky ishte një ilaç për djegiet, por kremi është i përshtatshëm për raste të ndryshme. Vagon stacioni. Ai lau plagën me ujë, lyhet me balsam dhe pothuajse menjëherë e nxori me lehtësim. Dhimbja u qetësua, dhe kjo është e vetmja gjë që mundohej në atë moment. Ai vazhdoi trajtimin në shtëpi. Nuk ka mbetur mbresë.

Elena, 32 e vitit:

Kishte një problem femër: thithkat e plasaritura. Unë vrapova te një mik i një mjeku për këshilla. Ata më shkruan një produkt me përbërjen natyrale të Jet Balsam. Pas një jave, simptomat e problemit thahen, gjithçka shërohet. Tani gëzohem edhe në momentet e lumtura të mëmësisë!

Maria, 39 vjet:

Studentja e moshuar ishte shumë e interesuar për manikyr / pedikyr. Ajo nuk ishte me fat me zotërinë një herë, dhe pas procedurës, u rrit një gozhdë në gishtin e madh. Se thjesht nuk trajtohet! Të gjitha nga. Ende ka një diplomim në hundë, por ajo nuk mund të veshë këpucë. Shkuam te mjeku dhe filluam të trajtojmë gishtin me Jet Balm. Ky ilaç lehtësoi shpejt dhimbjen, dhe vetë problemi u eliminua në një javë e gjysmë.

Emma, ​​36 vjet:

Kam vuajtur nga dermatiti që në shkollë fillore. Ky problem shtrydhi gjithë lëngjet e jetës nga unë. Prindërit udhëtonin vazhdimisht në spitale, mjekët përshkruanin terapi komplekse, por sëmundja nuk u largua. Kishte fonde që kursyen për një muaj e gjysmë. Sa për Jet Balm, ai ishte ndër "të preferuarat" e mi në këtë çështje. Falja e fundit zgjati pothuajse muaj 10! Edhe pse kjo është një lehtësim i përkohshëm, është kështu!

Marina, 63 e vitit:

Mami shkëmbeu nëntëmbëdhjetë vjeç dhe shpesh është i sëmurë. Ajo ka një pushim në shtrat. Për këtë arsye, plagët e presionit filluan të shfaqen. Unë menjëherë iu drejtova nipit tim (ai ka një edukim mjekësor) me një kërkesë për të na ndihmuar. Ai solli një krem ​​të mirë, më saktë balsam ("Jet Balsam"). Progresi, megjithëse i ngadaltë, është ende atje. Ne vazhdojmë të trajtohemi.

Timur, 42 i vitit:

Takat tejet të plasaritura. Disa çarje filluan të "rriten" dhe unë nuk mund të ecja fare. Edhe mori pak yndyrë gjatë kësaj kohe. Tani gjithçka është në të kaluarën, falë këtij mjeti të lezetshëm. Ndihem mirë.

Denis, 49 vjet

Ne qëndruam në peshkim për dy ditë me një qëndrim gjatë natës. Unë nuk jam alergjik, por pas kafshimeve të shumta të insekteve trupi im u bë i mbuluar me puçrra të përflakur. Duart, këmbët, fytyrën. NJ N NIGHTMARE !!! Gruaja ishte në tronditje. E nxora këtë produkt nga dollapin dhe le të përhapim gjithçka. Unë mohova, thonë ata, ende nuk do të ndihmojnë. Unë nuk besoj fare në krem ​​të tillë. Rezulton më kot. Vegla funksionon, verifikohet !!!

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment